i mededelingen gemeentebestuur 1 24t/m 28sept. '84 *"jf£SS> K feosiRaTi informatie-ochtend jongen of meisje Gemeenteraad Maandag 24 september a.s. om 19.30 uur. Agenda: Beëdiging en installatie van het nieuw be noemde lid van de Gemeenteraad de heer L.G. Geradts. Benoeming van een lid voor de commissie voor personeelszaken (vacature Plas terk). Benoeming van een lid voor de commissie voor financiën (vacature Plasterk). Benoeming van een lid voor de commissie voor de Beroep- en Bezwaarschriften (va cature Plasterk). Benoeming plaatsvervangend lid voor de heer Van der Pluijm in de Algemene Raad van het Energiebedrijf Rijnland (vacature Plasterk). Benoeming directie basisschool "Binnen stad". Vaststelling bestemmingsplan Stations- buurt. Energiebesparingsplan voor een aantal schoolgebouwen; intrekking Raadsbesluit no. 259 van 26 september 1983. Krediet t.b.v. treffen bouwkundige voorzie ningen schoolgebouw Damlaan 1/1a. Aanloopkredieten basisscholen De Vliet en Huigpark. Aanschaf dienstauto Vleeskeuringsdienst. Uitgifte in erfpacht perceel grond aan de Telderskade. Toegang Groenoordhallen aan de Gooi meerlaan. Storting in Fonds Reserve Hofjesrestaura tie. Voorbereidingsbeluit gedeelte d'Oude Morsch. Aanpassing ruimte voor fysiotherapie in het gezondheidscentrum Stevenshof. Verslag besteding gelden tijdelijke bijdra geregeling extra bestuurskosten minder hedenbeleid. Voorbereidingsbesluit gedeelte Korevaar- straat. Verzoeken om medewerking. Subsidieverordening emancipatiewerk. Vaststelling bestemmingsplan Leeuwen hoek II. Renovatie 243 woningen in complex 9 van de woningbouwvereniging "Ons Belang" (Willem de Zwijgerlaan e.o.). Garantie Academisch Bedrijven Centrum. Garantie klimgeldlening Stichting Huisves ting Werkende Jongeren. Beëindiging Rechtsgeding 2 percelen in de Camp. Uitbreiding café-restaurant 't Koetshuis en aanpassing huurovereenkomst. Hertaxatie onroerend-goedbelasting. Grootonderhoud van totaal 746 na-oorlog- se woningen van de woningbouwvereni gingen "De Tuinstadwijk", "Ons Belang" en de "Leidse Woningstichting". Commissie vergaderingen Commissie Ruimtelijke Ordening, Open bare Werken en Verkeer. Commissie Volkshuisvesting. Commissie Economische Aangelegenhe den. Gezamenlijke vergadering. Woensdag 26 september a.s. om 20.00 uur in kamer 23/ 24 van het Gulden Vlies, Breestraat 125. Agenda: Behandeling Structuurschets voor de Leidse Agglomeratie. Commissie Ruimtelijke Ordening, Open bare Werken en Verkeer Woensdag 26 september a.s. om 21.30 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies, Breestraat 125. Agenda: B en W-besluit over tunnelplan Stations plein. B en W-besluit over ingebruikgeving Pest huis. B en W-besluit over functioneren werk groepen stadsvernieuwingsgebieden. Voorstel voorbereidingsbesluit Bernhard- kade/Beatrixstraat. Voorstel over herschikking kredieten WSD-terrein. B en W-besluit over oriënterend onder zoek bodemverontreiniging terrein RHW aan de Noorderstraat. B en W-besluit over sloop urinoir Stations plein. Ontwerp-brief aan Gedeputeerde Staten over secundaire weg no. 4. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde agendapunten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de secretaris van de commissie ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer, mw. E. Visser-v.d. Vlist, telefoon 254236, ken baar te maken. Commissie voor Onderwijs, Samenle vingsopbouw en Emancipatie Donderdag 27 september a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies, Breestraat 125. Agenda: Regeling "Vrijwilligerswerk in het Onder wijs". Discussie over medezeggenschapsregle- ment Dukdalf/Loopplank. Afvloeiingsregeling Onderwijs. Bovenstaande commissievergade ringen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agen dapunten kan daarvoor terecht aan de informatiebalie in de hal van het stadhuis. Of bel even: 254103. Diversen Oproep tot medewerking aan de inventarisatie van onveilige plekken in Leiden De gemeente wil ieders veiligheid op de openbare weg (en met name die van vrou- "wen en kinderen) zo goed mogelijk kunnen garanderen. Daarom hebben B W een werkgroep ingesteld die o.a. tot taak heeft om het College begin 1985 te adviseren over maatregelen ter verbetering van de veilig heid op straat. In verband hiermee zal er een inventarisatie worden gemaakt van onveilige en moeilijk bereikbare plekken in de stad. Daarmee bedoelen we o.a. poorten, tunnels, plantsoenen, parkjes, eenzame fietspaden of weggedeelten die door hun aard en lig ging meestal 's avonds, maar soms ook overdag donker, gevaarlijk of onoverzichte lijk zijn. Oproep Wij roepen iedereen op die zulke plaatsen in Leiden kent om ze aan te melden bij de ge meente. Vaak zijn kleine ingrepen (zoals het aanbrengen van (betere) verlichting, het in stellen van een parkeerverbod, het verleg gen van een fietspad) voldoende om de si tuatie te verbeteren. Suggesties hiervoor zijn ook welkom. U kunt hierover contact zoeken met mw. Margreet Nederpel, tel. 071-254213 of de gegevens opsturen naar: Gemeente Lel den, Bureau Emancipatie, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. De reactietermijn loopt tot 1 oktober a.s. Grofvuil- ophaaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 27 maandag 24 september Wijk 24,28 en 32 woensdag 26 september Wijk 33 donderdag 27 september Wijk 30 en 31 vrijdag 28 september Bouwplannen Burgemeester en wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8. van de Woningwet: Bouwplan voor een Academisch Bedrij- Bovengenoemde bouwplannen liggen met ingang van 24 september 1984 gedurende veertien dagen ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar te gen de bouwplannen indienen bij burge meester en wethouders van Leiden, Postbus 9100,2300 PC Leiden. Als burgemeester en wethouders ondanks de ingediende be zwaarschriften en de eventuele toelichting in de commissie Ruimtelijke Ordening, uitein delijk toch een bouwvergunning verlenen krijgen de indieners van bezwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krijgen ze ook infor matie over nog openstaande beroepsmoge lijkheden. Milieu Ontwerp-meerjarenprogramma bodemsanering 1985-1993 Zoals Gedeputeerde Staten al aangekon digd hebben in de Nederlandse Staatscou rant en enkele dagbladen maken wij u er nogmaals op attent dat het provinciale ont werp-meerjarenprogramma bodemsanering 1985-1993 tot en met 4 oktober 1984 voor een ieder ter inzage ligt op het Stadsbouw huis, Langegracht 72, alhier, kamer 012. In dit programma wordt o.a. voorgesteld een drietal verontreinigde lokaties in Leiden in 1985 te onderzpeken, te weten: Vlietweg (voormalige autosloperij) - nader onderzoek Langegracht (voormalige gasfabriek) - sane ringsonderzoek Voorstraat (voormalige scheepswerf) - na der onderzoek en saneringsonderzoek. De apndacht wordt erop gevestigd, dat een ieder tot 4 oktober a.s. schriftelijk bij Gede puteerde Staten van Zuid-Holland, Konings kade 1, 2596 AA Den Haag, gemotiveerde bezwaren kan indienen tegen het ontwerp programma. !ATE 1 Lozingsverordening riolering Verleende vergunningen Op 21 september 1984 zijn conform de Lcv^,*., zingsverordening riolering de volgende vel? gunningen verleend voor lozing van bedrijf^r?!* afvalwater op de gemeentelijke riolerinW- voor: aga 1de gebouwen van de Universiteitsbiblio theek en de Faculteit der Letteren percelen aan de Witte Singel en de Doe lensteeg 16; 2. de universitaire mensa in het perceel Ka serstraat 25; 3. de kantoren in de percelen Verbeekstraa 2, Verbeekstraat 10-12, Verbeekstraa 15-21, Breestraat 55-59, Stationsweg 3 33, Rapenburg 37-39, Langebrug 60; 4. de herstelinrichting voor motorvoertuigei in het perceel Haarlemmerweg 49a 5. de restaurants in de percelen Donker steeg 7, Donkersteeg 9, Boommarkt 2: Doezastraat 5; 6. de onderwijsinstellingen in de percelei Lammenschanspark 3, Lammenschan: park 4, Rapenburg 23, Vondellaan 35; 7. de brandweerkazerne in het perceel Gooi meerlaan 25; 8. de veemarkt annex sport- en evenemen tenhal in het perceel Willem de Zwijger- laan 2; 9. de Stadsgehoorzaal in het perceel Bree straat 60. Een ieder die door verlening van dez< gunningen rechtstreeks in zijn belang is ge troffen, kan gedurende 30 dagen na deze mededeling in beroep gaan bij de gemeente raad. Het beroep moet gemotiveerd en on dertekend worden ingediend. De vergunnin gen met bijlagen liggen ter inzage bij de Di rectie Milieu in kamer 012 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72. Voor nadere lichtingen kan gebeld worden met genoem de Directie. Tel. 071-254614. DE rad zoi COl op' AUTOSCHADE! AUTO HOME ALLEEN ZATERDAG BANANEN SOEZEN 5 HALEN 4 BETALEN BANKETBAKKERIJ DAAn CHOCOLATERIE llWLJLJ Haarlemmerstraat 244 - Leiden - tel. 071-120416 U bent welkom op de van de NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN op woensdag 26 september in het gebouw Caecilia- straat 18, Leiden. Aanvang 10.00 uur. Inlichtingen telefoon 220467 en 155568. Wij zoeken voor zo spoedig mogelijke indiensttreding een 21 jaar voor zowel keuken als barwerk. Als je denkt dat je in aanmerking komt, schrijf dan naar: HET HUIS DE BIJLEN Morsstraat 60, 2312 BN Lelden. Hoge Rijndijk 313, Zoeterwoude. Tel. 071-899356 aan de Meubelboulevard Zoeterwoude.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 26