'Queen' blijft favoriet ;Kunst te kijk Ovatie na ovatie in Leidse Groenoordhal Werkcentrum Dans met Cunningham Warmte en harmonie in werk Jan Wisse Van Aemstel- kwartet: nog geen eenheid Uit in de Randstad Renteloos geld lenen voor kunstaankopen Popagenda IBER klJDAG 21 SEPTEMBER 1984 PAGINA 25 Bezetting: Freddie Mercury (zang, gitaar, piano), Brian May (gitaar, koorzang), John Deacon (bas, koorzang) en Roger Taylor (drums en koorzang). Gastspeler: Spike Edney (synthesizer, gitaar). Groenoordhal Leiden, 20 september 1984. LEIDEN (GPD) - Twee jaar lang is Queen niet op tournee geweest door West-Europa en het heeft ook dezelfde periode geduurd voordat er weer opnamen (elpee The Works) beschikbaar waren die de grote achterban van deze 14 jaar oude Britse band konden aanspreken. Maar al eerder was er een slijtage proces gaande. Het laatste respect dat dit gedeel telijk symfonische, gedeeltelijk hardrock spelende kwartet bij de serieuze muziekpers genoot, was allang verspeeld. De aanhang van deze Jan Modaal onder de popgroepen bleef trouw, hond strouw. De aanhankelijkheid in een met 14.000 fans afgeladen Groenoordhal is zelfs fabuleus te noemen. Halverwege de set zet ten zanger Freddy Mercury en gi tarist Brian May zich op twee krukken om een drietal zachtere songs op intieme wijze te laten spreken. Daar komt niets van in. De zaal reageert als e'e'n man. Ovatie op ovatie rolt richting po dium, totdat May de handen spreidt. Hij zegt, echt ontroerd: „Ons fortuin is in de rest van de wereld wel eens onzeker, maar in Holland hebben we kennelijk al tijd vrienden." De veilinghal siddert als een kat die over het achterlijf wordt gestreken. Het dier begint nog luider te spinnen. Uit volle borst en als uit één keel klinken de drie, zacht bedoelde songs. Mer cury staat verbaasd te dirigeren en geeft complimentje op com plimentje. „Jullie zijn de eerste die '39 helemaal kunnen zingen. You fuckers can do anything, can't you? Het publiek raakt bij kans in extase. Queen-fans zijn de groep bijna teveel. Je zou wil len dat het er bij voetbalwedstrij den nog zo aan toeging. Queen heeft in Frederick Bul sara alias Freddie Mercury een onduidelijke verschijning als frontman. Hij zingt als een oude Italiaanse heldentenor, gehuld in een wit pak, afgekleed met zwar te bliksemschichten. Zijn korte, typerende microfoonstandaardje zwiept hij als een rapier telkens in het rond, alsof de schermer telkens even en garde roept. Het is een heel aardig toneelstukje dat deze, wat mislukte leather- Enthousiasme voor de Engelse popgroep 'Queen' boy zo opvoert. Funktie heeft het in het geheel niet, maar het spreekt het publiek wél aan. Dergelijke uiterlijkheden - vaak opgeklopt als Haagse bluf - hebben al heel lang een zeer belangrijk onderdeel uitgemaakt van Queen's presentatie. Niet al leen de shows (met hoge, bewe gende plafonddelen, waardoor de lichtkoepel er uitziet als een enorme stationshal), ook de vi deoclips zijn extravert, schreeu werig zelfs. De band, en zeker Mercury, zou graag ook buiten de aanhang respect genieten. Zo lang zijn clips bijvoorbeeld een nogal goedkoop gebruik maken, van beelden uit de oude Duitse science-fictionfilm Metropolis van Fritz Lang zal dat respect uitblijven. Als Mercury tijdens de clip van I want to break free bijvoorbeeld in travestie op treedt, lacht de aanhang zich een deuk. Maar travestie met zulke tieten, die ook live wordt uitge voerd, is te weinig subtiel voor anderen. Dat onderscheid in op vattingen is vergelijkbaar met óf André van Duin óf Koot en Bie leuk vinden. Tijdens de show voert de band een dwarsdoorsnee van het re pertoire uit. Daar gaan we voor de statistici: Machine World (als intro), Tear it up, Tie your Mot her down, Under pressure. So mebody to love, Killer Queen, Seven Seas of Rhye, Keep Your self alive, Liar, It's a hard Life, Ibrahim/Dragon Attack, Now I'm here, The World we created, '39, Love of my Life, I go crazy, Another One bites the Dust, Hammer to fall, Crazy little Thing called Love, Bohemian Rhapsody, Radio Gaga. De toe giften: I want to break free, Jail- house Rock, We will rock You, We are the Champions en God save the Queen (als outro). A1 met al een twee uurdurende show met zoveel uitingen van wederzijdse aanhankelijkheid dat ik me geen moment heb ver veeld. JOHN OOMKES in Nmm ambo 'e ster wa Br tkaa gnat vroi aldi fativ Werkcentrum Dans met premières van 'Cross Currents' (Merce Cun- ningham/Conlon Nancarrow) en 'Rondo' (Ton Simons/Michel Wais- visz). Gezien op 20 september in de Lantaarn, Rotterdam. Aldaar ook op 21 en 22 september. In het LAK-thea- ter, Leiden op 3 november. ROTTERDAM - Werkcentrum Dans viert dit jaar zijn tienjarig bestaan. Artistiek leidster Kathy Gosschalk vond het gepaster dat te vieren met de instudering van een door een choreograaf van naam gemaakte dans, dan met een uitgebreid feest. Ze wist het gedaan te krijgen dat 'Cross Cur rents' uit 1964 van haar favoriet Merce Cunningham zou kunnen worden uitgevoerd. Werkcen trum Dans is daarmee de eerste Nederlandse groep met werk van Cunningham op het repertoire. Ze grijpt daarmee hoog. Want werk van Cunningham vereist een zeer exacte uitvoering, en dat is in het verleden niet de meest in het oog springende kwaliteit van de groep geweest. 'Cross Currents' is een korte dans (7,5 minuten) voor twee danseressen en een danser, die het vooral van een strak ritme moet hebben. Dat ritme moeten de dansers helemaal zelf maken. De muziek geeft geen houvast; de dansers mogen die volgens de instructies van Cunningham pas tijdens de eerste opvoering voor het eerst horen. Aan de uitvoering kun je zien dat er hard aan gewerkt is, maar ook de inspanning die het kost is zichtbaar; je ziet hoe er binnens monds wordt meegeteld, aan de mathematische precisie schort het soms, maar de terloopse ma nier van dansen is stijlvol. Je moet er wel van houden, van zo'n oudere Cunningham. 'Rondo' van Ton Simons is ze- Mieke van der Linden, Howard Maduro en José Winkelman (v.l.n.r.) in 'Cross Currents' van Merce Cunningham (Foto Leo van veizen) ker zo interessant, vooral ook door de verbazende compositie van Waisvisz: geluid dat volgens hoogstmoderne principes is geordend. Het doet denken aan klassieke klanken, waar een schaaf langs is gehaald, die alle uitsteeksels heeft verwijderd. De dans sluit associatief bij die muziek aan. De klankkleur is in beweging vertaald en ook de in tensiteit van de muziek wordt op de voet gevolgd. Quasi-abstracte bewegingen, die op vergelijkba re manier op het klassieke reper toire variëren als dat in de mu ziek gebeurt. Dat geldt ook voor de kleding: de dansers zijn ge kleed in een soort disco-tutu's, en krijgen door de gymschoenen die ze dragen een licht idioot aanzien. In de muziek komen de clima xen onverwacht uit de lucht val len, in de dans gebeurt dat ook. Daardoor kost het even voor de opbouw van 'Rondo' duidelijk wordt, en lijkt het alsof 'rondo' gelijk zou moeten zijn aan kop en staartloos. Pas helemaal aan het eind voegt de dans een eigen spanning toe aan de klanken. ARIEJAN KORTEWEG Schilderijenexpositie bij 'Stelling' Schilderijen van Jan Wisse in Gale rie Stelling, Lange Mare 65. Tot en met 28 september. Geopend: di. t/m za. van 12-17 uur. LEIDEN - "Ik vind het stukken moeilijker om abstract dan om fi guratief te werken". Een uit spraak van de jonge kunstenaar Jan Wisse (geb. 1955), die nu een twintigtal recente, grote abstrac te schilderijen exposeert bij Stel ling. De werken zijn alle titelloos en in het algemeen fel van kleur. Ze zijn alla-prima in olieverf op gezet, en naar het schijnt op een wilde, impulsieve wijze. Bij na dere beschouwing blijkt toch veelal een zekere orde aanwezig te zijn en wordt wel de indruk ge wekt dat hier een overwegend kunstenaar achter schuilgaat. Jan Wisse voltooide twee jaar terug een N.L.-Opleiding Teke nen en Handvaardigheid in Delft. Hij besloot daarna om niet als docent maar als vrij kunste naar bezig te zijn. Wisse was voor en tijdens zijn opleiding echter ook al creatief bezig. Hij werkte aanvankelijk figuratief. "Op den duur ging het figuratief werken mij vervelen. Het vormde geen uitdaging meer voor me", licht de kunstenaar toe. "Ik besloot toen de figuratie te verlaten, me de omdat ik vind dat die de kij ker belemmert in het werkelijk met het doek zélf bezig zijn". En: "Mijn werken lijken misschien zo met de losse hand te zijn ge maakt. Maar er zitten werken tussen waar ik heel lang, soms wel een jaar, mee bezig ben ge- Gijsbrecht van Aemstelkwartet: Eleonore Pameyer fluit, Ernestine Stoop harp, Jan Erik van Regteren Altena viool en altviool, en Eduard van Regteren Altena cello. Werken van Bach, Schubert, Debussy, Tsjai- kowski en Doppler. Gehoord in Kas teel Duivenvoorde Voorschoten op 20 september. VOORSCHOTEN - Sympathiek in de opzet van de Duivenvoor de-concerten is dat er niet alleen gerenommeerde ensembles op treden, maar er ook voor minder bekende ensembles ruimte is. Evenals de vorige keer musiceer den in de Marotzaal vier jonge musici, allen enkele jaren gele den afgestudeerd aan het Swee- linck-conservatorium en al in die studietijd verenigd in een en semble. Allen bekwamen zich nog verder bij grootheden in hun vak. Een goed niveau van instru mentale vaardigheid lag dan ook in de lijn der verwachtingen en werd ook gerealiseerd. Maar goed en vaardig musice ren alleen is niet goed genoeg. Te zeer waren er nog vier individua listen aan het woord, waarbij vooral de fluitiste opviel door een geprononceerde muzikale persoonlijkheid. Met een rijk ge schakeerde toon kroop zij als het waren in de stijlen van de stuk ken die ze speelde, Bach strak en helder, Debussy weelderig. Wat aan het totaal ontbrak was een eenheid van visie, een evenwicht in het weefsel van de vier indivi duele stemmen, het op gelijke wijze modelleren van de frases. Het uitstekend opgebouwde pro gramma bevatte een paar hoog tepunten uit de kamermuziekli teratuur: zowel de schitterende Triosonate voor fluit viool en continuo uit Das Musikaliche Opfer van Bach, nogal ramme lend en in het eerste deel bepaald te statisch gespeeld, als het aller liefste kwartet voor fluit, altviool cello en harp van Schubert leden onder de al genoemde gebreken. In Debussy's prachtige Sonate voor fluit altviool en harp von den de drie spelers elkaar opeens in een weelde van klankkleuren, het hoogtepunt van de avond. Met een bewerking van het An dante uit Tsjaikowsk's 2e Strijk kwartet en een Nocturne van Doppler, een vriendelijk en zoet vloeiend muziekje werd een avond van té vrijblijvend musi- n-de-oppervlakte beslo ten. MIES ALBARDA. weest. Om de bedoeling van mijn werken aan te voelen dienen kij kers zich zo open mogelijk op te stellen. En ik heb gemerkt dat dan meestal wel wordt aange voeld wat ik zelf heb gevoeld toen ik de werken maakte". Niettemin kwam ik in het gas tenboek bij de expositie de vol gende reactie van een bezoeker tegen: "Wat wilde je er mee zeg gen Jan? Of wilde je er niets mee zeggen? Heerlijk uitgeleefd?" En wat te denken van een andere, nogal grof geformuleerde reactie in hetzelfde boek: 't Is gewoon klote met drie o's". Echt grote verschillen tussen de schilderijen zijn er niet, en duidelijk onderscheiden emoties kan ik er dan ook nauwelijks in terug vinden. Alhoewel de werken in eerste instantie (ab- stract)-expressionistisch lijken - het stokpaardje van Stelling blijken ze bij nadere beschou wing toch meer decoratieve dan expressieve kwaliteiten te heb ben. De expressieve mogelijkhe den van kleur en vorm zijn alles behalve uitgebuit, onder meer omdat de meest uiteenlopende kleuren en vormen vaak zodanig naast elkaar zijn gezet dat ze el- kaars specifieke werkingen op heffen en een soort decoratieve vlakheid bewerkstelligen. Bij de beleving van de in ver scheidene werken aanwezige de coratieve schoonheid ervoer ik bepaalde losse verfspatjes, uitge lopen verfstrepen, en te duidelijk aanwezige reminiscenties aan het gebruikte materiaal zoals penseelhaar-sporen, verfdrup- pels en klodders, toch wel als enigszins storend. Al met al moet echter gezegd worden dat diver se werken warmte en harmonie uitstralen, en zelfs enige feeste lijkheid. ANTOON ERFTEMEIJER t LEIDEN - Anja Duyvesteyn en Henk Mooij exposeren van zaterdag- t middag 22 september af in galerie Henk de Greef in Wassenaar. Kenmer- r kend voor het werk van Anja Duyvesteyn, dat zich ontwikkelde van hy- per-fotorealisme naar een wat vrijere schilderwijze, zijn de sterk belichte i onderwerpen tegen een donkere achtergrond. Henk Mooij laat op deze tentoonstelling, die tot en met 18 oktober duurt, keramische plastieken ('vervormde kubusstapelingen') zien. De expositie wordt zaterdagmiddag(van 17 tot 19 uur)geopend en is dage- lijks, behalve op zondag en maandag, van 10 tot 17 uur, te bezichtigen. Een thema-expositie over de toekomst wordt op het ogenblik inge richt in 'Het Oude Raadhuis' in Warmond. De exposanten Hendrik Jan Brakels uit Warmond en Leo Oostenburg uit Leiden tonen, in de perio de van 21 september tot en met 8 oktober, door middel van schilderijen, foto's, schaalmodellen en een band-diaserie hun visie op de toekomst. Hendrik Jan Brakels is na 4V2 jaar lerarenopleiding en Vz jaar kunstacademie nu leraar tekenen en handvaardigheid. Het eindexa menwerk van de lerarenopleiding is één van de aanzetten tot deze ex positie. In 1982 is hij aan een serie schilderijen begonnen met als thema de tegenstellingen tussen polderland en stadsuitbreiding. Het steeds meer aan elkaar vastgroeien van Warmond en omliggende gemeenten is hiervoor o.m. een aanleiding geweest. Een stap verder gaand dan het héden is het volgens hem een serie geworden met een blik op de toe komst 'met een cynische knipoog'. Een ander werkstuk dat een rol speelt op de expositie is een eind werkstuk handvaardigheid: een levensgroot ruimtepak. Hier begint ook de samenwerking met Leo Oostenburg, geluidstechnicus en foto graaf. Dank zij de samenwerking kwam een diashow tot stand. Het computergestuurde programma is van stereo-geluid voorzien en afge werkt in de studio van Joop Piëte in Leiden. Op de zondagen 23 en 30 september alsmede op 7 en 14 oktober zijn er tussen 14 en 16 uur doorlo pend voorstellingen. Zeefdrukken en aquarellen van Jan van Zonneveld zijn tot en met 30 november te zien in galerie Van der Vlist aan de Botermarkt. Men kan er dagelijks, behalve op zondag en maandag, van 10 tot 5 uur terecht. Guus Sloos exposeert zijn werk in de periode van 22 september tot en met 31 oktober in het verpleeghuis 'Leythenrode' in Leiderdorp. Ze zijn- dagelijks van 10 tot 8 uur te bezichtigen. Olieverven en pastels van Nel Pot en pentekeningen van Frits Frietman vullen tot en met 28 oktober de ruimten van museum Swaensteyn in Voorburg. Geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 2 tot 5 uur en op zaterdag van 12 tot 4 uur. Aquarellen van Hein Wilzen en en keramiek van Leni Kluiters-Venne zijn tot 26 oktober te zien bij Jacq. van Bellen aan de Lange Voort in Oegstgeest. Hein van Wilzen maakt voornamelijk landschappen, stadsgezichten en stillevens. Hij werkt meestal in naturalistische trant met soms een lichtre neiging tot surrealisme. Het werk van Leni Kluiters bestaat voor een groot deel uit handge- vormde keramische plastieken. moeder DEN HAAG Koninklijke Schouwburg t/m vr 28, 20.15 uur, De Haagse Come- die speelt 'De Ambassadeur', m.m.v. Kees Coolen, Bas ten Batenburg, Ju les Royaards. vr 21, 18 uur, za 22,14.30 uur, zo 23,12 uur, Haagse Comedie met 'Het Huwe lijksaanzoek' van Tsjechow. HOT-theater vr 21, 20.30 uur, 'De zo aarde, levensbomen', maskers en marionettenfestival, door Henk en Ans Boerwinkel, za 22, 20.30 uur, 'Movimomenti 2', i.k.v. mime, maskers en marionetten- festival, door Christian Mattis uit Zwitserland. zo 23, 14 uur, 'Televiezerik', kinder theater door theater Pssstt. zo 23, 20.30 uur, 'Confusion', door Theatre des Fusains uit Frankrijk i.k.v. mime, maskers en marionetten festival. Circustheater za 22, di 25, 18.30 uur, Nederlandse Operastichting met 'Parsifal' van Ri chard Wagner, m.m.v. Het Residentie Orkest, Het Nederlands Operakoor en div. solisten. woe 26, 20.15 uur, Djazzex, Modern Jazz Dance Company. Nederlands Congresgebouw ma 24, 20.15 uur, popconcert door Jethro Tul. woe 26, 20.15 uur, 'Onde Koza', Ja pans slagwerk. do 27, 20.15 uur. Residentie Orkest m.m.v. Uto Ughi, viool, o.l.v. Adam Fischer. Appelthealcr woe 26, do 27, 20.15 uur, 'De Thuis komst' van Harold Pinter, opgevoerd door theatergroep De Appel, met o.a. Trudy Labij- woe 26, do 27, Appelstudio, 20,15 uur, 'Freule Julie', door theatergroep Ap pel, met o.a. Sacha Bulthuis. Schouwburg za 22, 15 uur, 'Duetten voor Balletten en Muziek', Alexandra Radius en Han Ebbelaar do 27, 20.15 uur, Jan Blaaser met 'Weer Wat Nieuws', muziek: Jan Blaaser en Gerrit de Boer. LAK-Theater vr 21, za 22, 20.30 uur, 'Balatum' van Michel Anne De Mey en Roxane Huil- mand, dansvoorstelling, zo 23, 15 uur, kindervoorstelling 6-12 jaar: 'Mevrouw Smit doet 't in d'r woe 26, 20.30 uur, Leidse theater groep Pancras (Oost) speelt 'Pompen: De Spelen'. do 27, 20.30 uur, Motor speelt 'De ar chitect en de keizer van Assyrië' van Fernando Arrabal ROTTERDAM De Doelen vr 21, za 22, alle zalen, Pandora's Mu sic Box, festival voor nieuwe popmu- ziek-groepen. ma 24, gr. zaal, 20.15 uur, Arie Keijzer speelt Bach op het grote Doelenorgel, di 25, 19.30 uur, gr. zaal; Familiecon cert: Concerto Rotterdam o.l.v. Heinz Friesen, m.m.v. Raymond Delnoye, fluit, Arie Keijzer, orgel, do 27, gr. zaal, 20.15 uur, Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. James Conlon, m.m.v. Yo Yo Ma, cello en Stedelijk Helmonds Concertkoor; Liszt, Dvorak. Hofpleintheater vr 21, zo 23, di 25, woe 26, do 27, 20.15 uur, 'Slippers', blijspel van Alan Ayckbourn, m.m.v. Luc Lutz, Trins Snijders, Liz Snoyink en Derek de Lint. Luxor Theater vr 21, zo 23, di 25, woe 26, do 27, 20.15 uur, 'Wat gaan we doen', nieuwe one- man-show van Paul van Vliet. Stadsgehoorzaal zo 23, 20.15 uur, 'Nacht moeder', m.m.v. Linda van Dijck, Ann Haze- Laurenskerk vr 21, Rotterdamse Orgeldagen; The ma. Nederlandse koraalkunst. Gert Oost, orgel, m.m.v. Schola van stu denten in de muziekwetenschap te Utrecht. Th. Lemckert, orgel en het Neder lands Kamermuziek Ensemble o.l.v. Krijn Koetsveld. AMSTERDAM Carré vr 21 t/m woe 26, beh. ma, 20.15 uur, zo ook 14 uur, The New York Harlem Opera Ensemble 'Showboat' van Os car Hammerstein/Jerome Kern. do 27, t/m zo 30, 20.15 uur, Brasil Tro- Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes/Bella Davido- vich, piano, a 22, gr. zaal, 15 uur, Radio Filharmo- Dam, alt, Piero Visconti, we Visser, bas e.a.. Groot Omroep- zo 23, gr. zaal, 14.15 uur, Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes/Jaap van Zweden, viool, zo 23, gr. zaal, 20.15 uur, Het Neder lands Kamerorkest o.l.v. Antoni Ros- Marba/Isabella van Keulen, viool, woe 26, gr. zaal, 20.15 uur, Concertge bouworkest o.l.v. Eugen Jochum. Nieuwe De La Mar Theater t/m za 6/10, beh. zo/ma, 20.15 uur, zo 23 première, Mary Dresselhuys, Ram ses Shaffy, Jules Hamel, Steye van Brandenberg en Nancy Geyskens in 'De Sprong' van Larry Fineberg, re gie: Henk van Ulsen Stadsschouwburg vr 21, za 22, 20.15 uur, Nederlands Danstheater 'Wiegelied' en 'Stamping Grounds', m.m.v. Het Nederlands Balletorest. zo 23. 14 uur, woe 26, 20 uur, Neder landse Operastichting 'Elektra' van Richard Strauss, m.m.v. Het Rotter dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Hartmut Haenchen en Het Neder lands Operakoor o.l.v. Johannes Mik- kelsen. di 25, do 27 premiere, 20.15 uur, Het Publiekstheater 'Berenice' van Jean Racine, met o.a. Ton Kuyl en Marjon AMSTERDAM (ANP) - Expositiebezoekers die kunst willen kopen bij een door de staat erkende galerie kunnen tot 10.000 gulden lenen zonder daarover rente te betalen. Minister Brinkman (WVC) heeft daartoe een overeenkomst gesloten met De Lage Landen, een financieringsmaat schappij van de Rabo-bank. De regeling gaat 22 oktober in, aldus Brinkman's departement. Voor dit jaar is zeven ton beschikbaar; in 1985 een miljoen gulden. De Beroepsvereniging van Beeldende Kunstenaars BBK is fel tegen deze regeling die volgens haar in het geheel niet ten goede komt aan de „man met de kleine beurs". De BBK is ook tegen de band met een bank De Raad voor de Kunst zet vraagtekens bij de regeling en is boos dat de minister geen advies vroeg. Minister Brinkman wil tot 1986 in totaal 100 miljoen gulden bezuinigen op de Beeldende Kunstenaars Regeling. Twintig miljoen daarvan wordt bestemd voor maatregelen, die de verkoop van kunst bevorderen. Boven genoemde regeling is zo'n maatregel, aldus de BBK De regeling betreft leningen van minimaal 1.000 en maximaal 10.000 gulden. De galerieklant moet volgens de wet wel minimaal eenvijfde van de aankoopsom zelf betalen. Als hij de rest leent bij De Lage Landen, betaalt het rijk de rente. De Raad voor de Kunst ziet liever een minimum-bedrag van 500 gul den. De BBK vindt dat de bank teveel kan bepalen wie wel en wie niet mag lenen voor kunst. De „gewone student, de werkloze of de bijstand strekker" wordt door deze regeling in elk geval niet aan betaalbare kunst geholpen, meent de BBK. In het Leids Vrijetijdscentrum treedt vanavond de Gunclub op. Een in 1980 opgerichte Amerikaan se band, die ongenadige muziek maakt. Vorig jaar was de Gunclub ook in het LVC. Van de bezetting van toen, hebben alleen zanger Jef frey Pierce en de drummer stand gehouden. Slide-gitarist Kid Con go Powers is terug op het oude nest. Een dag later gaat de Gun club naar Pandora's Music Box in Rotterdam. De Leidse groep P.S the Foot notes brengt dezer dagen de twee de single 'No commitments uit. Bovendien dit weekeinde twee op tredens in Leidse kroegen. Mor genmiddag om 17.30 uur in de Spiegels en zondag om 22.00 uur in de Jam. Inity (uit te spreken als 'ainittie') komt uit Amsterdam en maakt reg- gae.Ze nemen een voorbeeld aan Engelse bands als Aswad en Steel Pulse en staan via gitarist Paco ook jazz-elementen in de muziek toe. Inity komt morgenavond naar het Leids Vrijetijscentrum. In de Muzenhof in Leiderdorp wordt morgen vanaf 15.00 uur een gratis popfestival gehouden. Daar spelen o.a. Next Crisis, Spasmodi- que en Decent People. HOT HOUSE opent vanavond zijn vijftiende jazzseizoen met een optre den van het Werken Trio, met als speciale gast de trombonist Wolter Wierbos. Niet in de zolder van het LVC dit keer, maar in het restaurant van het Universitaire complex, Cleveringaplaats 1. Aanvang 20.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 25