Sekshuis moet dicht Echtpaar in geweer tegen hinderlijke voor woning halte In Noordwijkerhout Lissese raad praat over profiel nieuwe burgemeester Meisje raakt gewond op kermisterrein Meer goedkope huizen in plan Spoorlaan II VERPLEEGKUNDIGE A De inbouwkachel voor het iaar2000 LastaUo VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1984 PAGINA 21 NOORDWIJKERHOUT Het echtpaar Christie uit Noordwijkerhout wil dat de bushalte voor hun woning aan de Kerkstraat verdwijnt. Volgens het echtpaar veroorzaken de bussen en de passagiers die bij de halte wachten, veel overlast. De oprit naar de garage onder hun huis wordt regelmatig ge blokkeerd doordat er een bus voor staat te wachten. "En het komt nogal eens voor dat bussen juist bij deze halte een paar mi nuten stilstaan", aldus mevrouw L.P. Christie. Zij klaagt ook dat de passa giers die bij de stopplaats staan te wachten, vernielingen aan richten in hun tuin en de garage deur bekladden. Zij zegt dat zij al een nieuwe heg heeft moeten la ten neerzetten omdat de oude he lemaal was vertrapt. Om het on mogelijk te maken dat mensen in hun tuin op de bus wachten, heeft mevrouw Christie er nu prikkeldraad rond gespannen. Geluidoverlast De wachtende buspassagiers zorgen volgens haar ook voor ge luidoverlast. Het komt herhaal delijk voor dat mensen 's avonds laat met veel kabaal de bus verla ten, zegt ze. Maar ook de bussen zelf zorgen voor het nodige ru moer. Mevrouw Christie ver klaart tenminste dat een aantal keren bussen bij de halte voor hun huis 's ochtends om zes uur twintig minuten met draaiende motor stonden te wachten. Het echtpaar heeft al twee keer bij burgemeester en wethouders een bezwaarschrift ingediend te gen de halte. De bezwaren zijn echter afgewezen. Het echtpaar heeft nu beroep aangetekend bij de Raad van State. Mevrouw Christie merkt nog op dat zij de indruk heeft dat de politie speciaal op hen is gaan letten sinds ze bezwaar hebben gemaakt tegen de bushalte. "Een paar keer hebben wij een bekeu ring gehad omdat we onze wagen hadden geparkeerd bij de halte. Het gekke is dat de buren, die hun wagen ook bij de bushalte hadden staan, géén bekeuring hebben gehad". Mevrouw Chris tie en haar man zijn trouwens de enigen die bezwaar hebben ge maakt tegen de bushalte. Winkels Het echtpaar zou liever zien dat de bushalte enkele tientallen meters wordt verplaatst naar de winkels aan de Kerkstraat. Dat zou ook een veel logischer oplos sing zijn, omdat volgens haar voornamelijk winkelend publiek gebruik maakt van deze bushal te. De 'schermutselingen' rond de bushalte hebben inmiddels al ge leid tot een heuse aanklacht we gens poging tot moord, zo blijkt uit de woorden van mevrouw Christie. Zij en haar man hebben enkele maanden geleden een haar zoveel overlast bezorgt: "We hebben r, kleine protestactie tegen het overlast ondernomen. Daarbij draaiden ze de buitenspiegels van de bussen om. Een chauffeur waardeerde de protestactie ech ter niet zo, waarbij het tot een handgemeen kwam tussen hem en meneer Christie. Volgens de Noordwijkerhoutse heeft de chauffeur vervolgens de bus la ten optrekken, waardoor ze slechts door hard weg te rennen het vege lijf kon redden. Andere lezing Volgens groepscommandant A. Ket van de Noordwijkerhout se politie hebben getuigen een heel andere lezing gegeven van het, voorval. Volgens hen zou de chauffeur, toen hij een 'opdoffer' kreeg van meneer Christie, per ongeluk de koppeling hebben la ten schieten. Daardoor schoot de bus 20 tot 25 centimeter naar vo ren. Van enige opzet was volgens de politie dan ook geen sprake. Ook van opzettelijke vernielin gen in de tuin van het echtpaar is volgens de Noordwijkerhoutse groepscommandant geen sprake geweest. Ket ontkent dat me vrouw Christie een 'ongelijke' behandeling krijgt. De buren zijn niet bekeurd omdat hun wagen wél goed geparkeerd stond, al dus Ket. De commandant merkt ook nog op dat de busmaatschappij NZH speciale richtlijnen heeft uitgevaardigd waarin de chauf feurs wordt verzocht niet langer dan noodzakelijk bij de bushalte voor de deur van het echtpaar Christie te staan. Gemeentesecretaris M.J. Adriaanse zegt dat het verplaat sen van de bushalte geen oplos sing is. "Als zij op de plaats zou worden neergezet die mevrouw Christie voor ogen heeft, komt de bushalte precies op een hoek te staan, terwijl er ook parkeer plaatsen verloren gaan". Boven dien zouden de moeilijkheden al leen maar worden verplaatst, al dus de gemeentesecretaris. Hij voegt er aan toe dat als het echtpaar overlast ondervindt van de bushalte, het moet klagen bij de politie. "En wachten we maar af wat de Raad van State beslist". LISSE - De gemeenteraad van Lisse praat 8 oktober met de com missaris van de koningin in Zuid- Holland, Schelto Patijn, over het profiel van de nieuwe burgemees ter. Met ingang van 1 oktober heeft burgemeester mr. R.W.M. Gerrits om gezondheidsredenen ontslag genomen en gekregen. In de raadsvergadering van 3 ok tober buigt de raad zich over de procedure, die gevolgd wordt rond de benoeming van de nieuwe bur gemeester. In die bijeenkomst wordt een besluit genomen over het instellen van een zogenaamde vertrouwenscommissie. Indien tot dat laatste wordt over gegaan, zal een verordening moe ten worden vastgesteld die de taak, werkwijze, samenstelling en ge heimhoudingsplicht moet regelen. SASSENHEIM Een 17-jarig Sas- senheims meisje heeft gisteravond bij een ongeval op de kermis in haar woonplaats een gecompli ceerde beenbreuk opgelopen. Het ongeluk gebeurde in de ker misattractie 'lunapark'. De onfor tuinlijke Sassenheimse viel van een lopende band, die door de re genval glad was geworden. Met een ambulance is zij naar het AZL in Leiden overgebracht. DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN - L. Bro ker en J. van der Sluys moe ten ophouden het pand aan de Alphense Oranjestraat 76 te gebruiken als seksinrich- ting. Dat is het gevolg van de uitspraak in de zaak Sweet Memory van de vice- voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State mr. P.J. Bouke- ma. De argumentatie van de arobrechter is nog niet be kend. De gemeente is van ochtend slechts op de hoog te gesteld van de uitspraak. Gistermiddag stonden beide partij en in deze affaire, de gemeente Al phen contra Zoetermeerder Bro ker en de eigenaar van het huis, Van der Sluys 'in de ring'. De inzet van het juridische steekspel was een gemeentelijke aankondiging tot toepassing van bestuursdwang. De gemeente had de twee gelast te stoppen met hun bordeel. Ze had den daar tot maandag de tijd voor. Voortzetting van hun activiteiten zou leiden tot toepassing van be stuursdwang (met bijvoorbeeld de hulp van de politie). ambtenaar Zweers, voerde ook gis teren weer aan dat het gebruik van het pand als seksinrichting in strijd is met de in 1973 aan het be stemmingsplan Spoorhaven toege voegde gebruiksbepalingen. Daar in is vastgelegd dat in het onderha vige pand alleen maar mag worden gewoond. De strijd spitste zich toe op twee discussiepunten. Zo stelde H.M. Slaghekke, de advocate van Bro ker en Van der Sluys dat het ge bruik van het huis als bordeel geen wijziging maar slechts een intensi vering is van dat gebruik. Ander strijdpunt, dat overigens nauw met het eerste samenhing, was de vraag in welk gedeelte van het huis de prostituees hun werk verrichten. De eis van de gemeente had be trekking op de benedenverdieping van het huis. Immers, zo stelde Paats, uit krantepublicaties en uit het rapport van commissaris J. Volwerk van de Alphense politie, kan worden afgeleid dat Van der Sluys de bovenverdieping be woont en dat Broker en 'zijn' da mes beneden aan het werk zijn. Van dat laatste klopte volgens Slaghekke helemaal niets. De be nedenverdieping wordt volgens haar bewoond door vijf kamerbe woners, terwijl het woongedeelte van Van der Sluys tevens als bor deel fungeert. Kortom er wordt juist volop gewoond aan de Oranje straat 76, zij het dat tussen de be drijven door en maar enkele uren per dag de bovenverdieping dienst doet als seksinrichting, was zo'n beetje de kern van haar betoog. Slaghekke voerde voorts aan dat de gemeente met haar gclasting 'in strijd handelde met het gelijk heidsbeginsel'. Want onder meer drie andere panden met woondoel- einden in de Oranjestraat doen dienst als werkruimte of opslag plaats. "En tegen al die wijzigingen hebben B en W nooit opgetreden", aldus Slaghekke, die meende dat de aanwezigheid van café de Slof in de directe omgeving in hetzelfde kader paste. Zij concludeerde dat B en W de gebruiksbepalingen van bestemmingsplan Spoorhaven van stal hadden gehaald terwijl hier geen planologische discussie aan de orde was maar eentje die te ma ken had met 'morele bezwaren van de buurt'. En: "De overlast van de privé-club is ontstaan door acties van de omwonenden, niet door de privé-club zelf'. Paats op zijn beurt bestreed Slaghekke's verhaal over 'intensi vering'. Volgens de burgervader van Alphen wordt het pand door - Van der Sluys niet meegeteld - twee kamerbewoners bewoond. Hij had deze informatie uit het be volkingsregister. Volgens de bur gemeester is de huidige situatie dan ook niet meer dan 'een aan loopfase' en valt te verwachten dat de resterende twee bewoners bin nenkort eveneens het veld moeten Paats bestreed voorts Slaghek ke's verhaal als zou de gemeente het met haar woonbestemmingen in andere gevallen niet zo nauw ne men. "Het beleid van de gemeente is gericht op conservering van de woonbestemmingen. De buurt waar het om gaat is een woon buurt. Nog in 1977 zijn er in de Oranjestraat 75 woningen ge bouwd en een groot deel van de Oranjestraat is ingericht als woon erf'. Dat er zich ondanks het op wonen afgestemde beleid voor de wijk toch ongewenste ontwikke lingen hebben voorgedaan, is vol gens Paats te verklaren uit het feit dat bepaalde gedeelten (nog) 'plan loos zijn'. Maar voor die gedeelten is wel een bestemmingsplan in de maak, voegde hij eraan toe. Slaghekke's opmerking dat de schuld van de overlast van Sweet Memory bij de omwonenden moet worden gezocht, trachtte hij te ont krachten door de arobrechter een brief van de omwonenden te over handigen. Hierin wordt uitgebreid uit de doeken gedaan dat zij ontzet tend veel overlast ondervinden van de seksclub. Er zouden mensen te lefonisch worden bedreigd, klan ten drukken op de verkeerde bel en geloven dan niet dat ze op het verkeerde adres zijn, er wordt bij hen binnengegluurd enz. ALPHEN AAN DEN RIJN - De arbeidsinspectie Zoeter- meer beraadt zich over mogelij ke gerechtelijke stappen tegen het chemisch overslagbedrijf Vos en Co in Alphen vanwege het overtreden van de veilig heidsvoorschriften. Het bedrijf wordt in elk geval gesommeerd voortaan deugdelijke be- schermkleding en -maskers te verstrekken aan werknemers die met voor de gezondheid schadelijke stoffen moeten werken. Deze maatregel is het gevolg van een klacht die een 21-jarige uitzendkracht eerder deze week bij de arbeidsinspectie heeft ingediend toen hij bij het overscheppen van kalium-hy- droxide in aanraking met de stof was gekomen en huiduit- 'Vos en Co moet voor veiliger kleding zorgen' slag had gekregen alsmede hoofdpijn en braakneigingen. De man had naar eigen zeggen geen goede beschermende kle ding aan of een deugdelijk mas ker op. Een onderzoek door de arbeidsinspectie bij Vos en Co bracht aan het licht dat het be drijf niet in het bezit van goede beschermkleding bleek. Het is overigens nog niet dui delijk of Vos en Co of de uit zendkracht, die verder werk bij het bedrijf heeft geweigerd, zelf de veiligheidsvoorschriften niet voldoende in acht heeft ge nomen. Volgens de uitzend kracht heeft hij wel om goede beschermende kleding ge vraagd maar die niet gekregen. Het uitzendbureau Dactylo waarvoor hij werkte deelde echter mee dat het bedrijf de man wel kleding heeft aange boden maar dat die het niet no dig vond ze aan te trekken. In het antwoord op die vraag is de arbeidsinspectie, zo laat een woordvoerder weten, overi gens niet bijster geïnteres seerd. "Waar het ons om gaat is dat men de wet heeft overtre den. Of het een fout is van die uitzendkracht of van het be drijf doet niet zoveel ter zake. We moeten overigens nog met de betrokken persoon praten". WINKELDIEFSTAL - Na een vechtpartij met de bedrijfsrecher che van de Hema zijn gistermiddag twee jongens van 17 en 19 jaar ont komen na een diefstal van enige kledingstukken. De politie greep het duo echter kort daarop in de kraag. Op het bureau is tegen het tweetal proces-verbaal opgemaakt. BOTSING Een 22-jarige Sassen- heimer heeft vannacht met zijn personenauto op de 's Gravendam- seweg in Noofdwijkerhout een lan taarnpaal door midden gereden. De man reed met zijn auto in een bocht door nog onbekende oor zaak een vluchtheuvel op en kwam daarna in aanraking met de paal. De Sassenheimer kwam met de schrik vrij, de auto werd flink be schadigd. VOORHOUT - De woningbouw vereniging Voorhout kan gestapel de woningen in het plan Spoorlaan II aan de straatstenen niet kwijt. De gemeenteraad van Voorhout heeft gisteravond tijdens een raadsvergadering dan ook besloten om in plaats van gestapelde wonin gen daar 52 woningwetwoningen neer te zetten. Alleen de fractie van Gemeente Belangen had bezwaar tegen de bouw van deze woningwetwonin gen, omdat ze volgens fractievoor zitter P. Warmenhoven te klein zouden zijn. Uitgangspunt bij het omzetten van gestapelde bouw in laagbouw is dat het 'problematisch is woningen in gestapelde vorm te verhuren', aldus B en W. Een en ander zou blijken uit de grote leegstand en de vele verhui zingen. Dit verschijnsel doet zich zowel landelijk als plaatselijk voor, zeggen B en W. "Het is duidelijk dat dit gevolgen heeft voor de ex ploitatie van de gestapelde wo ningbouw". Dit plan dat voorziet in de bouw van 52 woningwetwoningen, be staat uit 28 eengezinswoningen en 24 woningen voor één- en tweeper soonshuishoudens. STIMEZO-KLINIEK STICHTING MEDISCH CENTRUM VOOR GEBOORTEREGELING te Leiden vraagt z.s.m. een: in tijdelijk dienstverband voor 24 uur/week - beheersing Frans en Duits, Spaans strekt tot aanbeveling - minimale leeftijd 25 jaar Werkzaamheden: - assistentie bij kunstmatige inseminatie - advies, begeleiding en OK-assistentie bij zwangerschapsafbreking, steri lisatie en hersteloperaties. Werktijden: - wisselende diensten van maandag t/m zaterdag. Salariëring: volgens CAO-ziekenhuiswezen. Schriftelijke sollicitaties te richten aan afdeling personeelszaken, postbus 2025, 2301 CA Lelden. Voor telefonische Informatie: 071-126941. De Smulpot, de lekkerste diner-winkel van Nederland, serveert nu extra gulle gezinsporties voor extra zuinige prijzen. Tweemaal grotere porties van alle Smulpot diners, arflfi in een royaal gevulde dekschaal, zoals Ju f»f)0 f hierbij afgebeeld. Chili con Came, een smakelijke smulschotel met bonen en kruidig gehakt: f 6,50 per een persoonsportie en tijdelijk van fX^ÖÜ voor f 10,- per gezinsportie. En voor fijnproevers onze Kip a l'Orange van stukjes kip in een fijne saus van sinaasappels, champignons en verse tuinkruiden: f 8,50 per eenpersoonsportie en f 15,50 per gezinsportie. Tenslotte blijft de door velen gewaardeerde Smulpot Djakarta ook deze maand op het menu. Het gerecht bestaat uit stukjes varkensvlees in een heerlijke ketjapsaus met prei, spitskool, paprika en taugé: f 9,50 per eenpersoonsportie en f 17,50 per gezinsportie. Bij alle gerechten krijgt u rijst, noedels, aard appeltjes of warme broodjes. Voor de dekschaal betaalt u f 2,75 statiegeld. Vanaf 1 uur 's middags kunt u de diners ook koud afhalen en ze later in eigen oven verwarmen. Welkom in De Smulpot, de lekkerste diner-winkel van Nederland: Leiderdorp: naast de ingang van het AC Restaurant. Voorburg: KoninginJulianalaan 198.Tel. (070) 86 9136. Wassenaar: naast de ingang van Albert Heijn, Stadhoudersplein 4. Tel. (01751) 120 40. Openingstijden: dagelijks, ook zon- en feestdagen, van 13.00 tot 20.00 uur. Formidabele kapaciteit (24.000 Kcal Indrukwekkend Geschikt vooralle vaste brandstoften. ngenieus heteluchtsysteem met ïntilator. Tijdloze styling, die in ieder interieur past Gietijzersterke levensduur. Alles op het gebied van open haarden, schou wen, allesbranders en accessoires. Tevens verbouwingswerkzaamheden. Willem Barentszstraat 19 2315 TZ Leiden 071-134542 Op werkdagen zijn wij van 08.30 tot 19.30 uur bereikbaar voor het opgeven van Sleuteltjes. Da's nog eens makkelijk! (klachten alleen van 08.30 tot 17.00 uur) .meeneem diners.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 21