Parkeerterrein in plaats van nieuwe Kamsteeg-vestiging :d SBiiiass Oegstgeest ldest voor Stadspost 'I Belangengroep wijst CDA-voorstel over kinderdagverblijf af1 Overeenkomst zo goed als rond Alsnog boos over chloor.. 32? CDA en WD: eens met verhogen og-belasting Gaspedaal zoekt z n eigen weg Wervelende modeshow Winkelhof Inbreker veroordeeld REGIO LEIDEN Gemeente denkt duizenden guldens te besparen OEGSTGEEST - Als eerste in de regio heeft het gemeentebestuur van Oegstgeest besloten om zijn post niet meer door de PTT te laten bezorgen, maar door de particulie re bezorgdienst Stadspost Leiden. Het levert de gemeente volgens chef interne zaken De Zeeuw een besparing op van tien- tot twaalf duizend gulden per jaar "en dan schat ik dat aan de voorzichtige kant". De proef met de Stadspost is vo rige week begonnen. De eerste er varingen zijn positief, aldus De Zeeuw, al maakt hij daarbij de kanttekening dat die termijn veel te kort is om al definitieve conclu sies te trekken. Een ongevraagde offerte van de stadspost Rijnland vestigde anderhalve maand gele den zijn aandacht op deze goedko pe mogelijkheid van regionale postbezorging. Informatie leerde volgens hem dat de Stadspost Lei den nog goedkoper werkt. De be sparing is ongeveer veertig pro cent, goed voor tien- tot twaalfdui zend gulden per jaar. "De eerste gesprekken die ik heb gehad gaven zoveel vertrouwen dat we met de Stadspost in zee zijn gegaan", al dus De Zeeuw. Daarnaast heeft hij navraag gedaan bij onder meer En degeest, dat net als het Elisabeth- ziekenhuis en het Diaconessenzie- kenhuis zijn post via deze organi satie laat bezorgen. De bezorging strekt zich uit over een tamelijk groot gebied. Plaatsen als Den Haag, Delft, Zoetermeer en Alphen aan den Rijn behoren daar bijvoor beeld bij. De klacht van de PTT dat de stadspostdiensten de krenten uit de pap halen en aan het staatsbe drijf de onrendabele gebieden la ten, én het feit dat de gemeente net als de PTT ook een overheidsin stelling is, hebben volgens De Zeeuw bij de afweging wel een rol gespeeld. "Maar de tarieven van de PTT zijn nu eenmaal niet erg laag. Bezorging via de stadspost levert twaalfduizend gulden per jaar op, en dat verschil in tarieven is ge woon te groot", aldus De Zeeuw. De gemeente Oegstgeest heeft geen vast contract met de Stads post gesloten. De Zeeuw wil het gewoon een paar maanden aankij ken en als de gemeente niet tevre den is, dan kan die gewoon breken met de Stadspost. Klachten over de bezorging zijn er tot nu toe niet geweest. "En ach, ook bij de PTT gaat er wel eens wat fout. Ook bij de Stadspost zal er wel een iets ver keerd gaan. We zien het wel. Maar als het lekker blijft lopen, dan blij ven we zeker bij de Stadspost", al dus De Zeeuw. OEGSTGEEST - De nieuwbouw van Kamsteeg aan de Oegstgeester Geversstraat gaat vrijwel zeker niet door. In plaats daarvan komt op het braakliggende terrein aan de overkant van de huidige Kamsteeg-vestiging een parkeerplaats voor klanten van de con- fectiegigant Macintosh, die de garage aan de Geversstraat gaat huren. naar de Raad van State om deze te vergunningen te laten schprsen. Ook dienden ze een bezwaarschrift in bij het Oegstgeester college. Het schorsingsverzoek voor de hinder wetvergunning werd afgewezen, dat voor de bouwvergunning trok ken de bewoners later zelf in. VOORSCHOTEN - Drie weken weken nadat de extra dosis chloor uit het Voorschotense drinkwater is verdwenen, laat een officieel anti-chloor comité van zich horen. De club komt uit de wijk Bijdorp en heet het actie comité 'Goed drinkwater'. Onlangs hebben de actievoer ders in hun wijk 89 handtekenin gen opgehaald van mensen die eveneens boos zijn over de aan wezigheid van de chemische stof, die in het water is gedaan om schadelijke bacteriën te ver drijven. En onvervaard gingen deze krabbels naar het gemeentehuis, gevoegd bij opmerkingen over de kwalijke geur, bijsmaak en maag- en darmklachten. Ook vragen de Bijdorpers zich af wat de gemeente wil doen in deze kwestie. De gemeente reageert ver baasd op het epistel. "We zijn 1 september gestopt met chlore ren", zegt gemeentesecretaris De Graaff. "Dus tja, wat moetje met zo'n brief? Misschien maar voor kennisgeving De kans bestaat overigens wel dat volgende week in de wijken Adegeest, Vlietwijk, Krimwijk en Bijdorp weer extra chloor in het drinkwater wordt gestopt, zo' vertelt hij. Gistermiddag hebben mensen van het gemeentelijke waterleidingbedrijf in die wijken watermonsters genomen. De re sultaten hiervan zijn nog niet be kend. Maar wanneer blijkt dat het net nog niet helemaal schoon is, wordt wederom 1 milligram chloor per liter water toege voegd, aldus de gemeentesecre taris. WOENSDAG Leiden Gulden Vlies - Breestraat 125, rA I commissie voor volkshuisvesting,1-' Stichting Welzijn - Breestraat 117. spraakcommissie, 20 uur. Gulden Vlies - Beheerscomn#erre? Stadskabel. 20 uur. Irik O Stadsgehoorzaal - voorlichtingsavjen m« provincie over streekplan, 20 uur. yjjlaan Gemeentezaal van de Oud Kath.ke,n(iersi hoek Zoeterwoudsesingel/Croner' kade, vergadering ter voorbereidii de Vredesweek, 19.45 uur. Zoeterwoude Ons Huis - film- en dia-avond jaren '60, 20 uur. Warmond Meerpunt - jongerenavond met .000 De gemeente Oegstgeest verwacht een dezer dagen officieel op de hoogte te worden gesteld van de overeenkomst tussen Kamsteeg en Macintosh. Volgens een woord voerder is het gemeentebestuur van Oegstgeest niet van plan beide bedrijven een strobreed in de weg te leggen. Het rumoer rond de komst van Macintosh en de verhuizing van Kamsteeg duurt al ruim een jaar. Kamsteeg wil zijn huidige, veel te groot geworden garage verhuren aan de kledinggigant. Aanvanke lijk zou Kamsteeg op een schuin tegenover zijn garage gelegen braakliggend terrein een nieuw pand bouwen. Dat stuitte echter op veel verzet van de omwonenden, die onder meer overlast en waarde daling van hun huizen vreesden. Ook waren ze bang dat de uitrit van de nieuwe garage uiteindelijk niet op de Geversstraat zou komen, maar vanwege de verkeersproble men zou verhuizen naar de Willem de Zwijgerlaan. Toen het Oegstgeester gemeen tebestuur het groene licht voor Kamsteegs plannen gaf via het ver lenen van een hinderwet-'en bouw vergunning, stapten de bewoners stand. Met name de kledingwin kels vreesden dat ze hun faillisse ment wel konden aanvragen wan neer Maclntosch aan de Gevers- straat zou komen. In onderling i div. optredens, 20 i DONDERDAG Stadsbouwhuis - ting Migranten Leiden, 9.15 Hui: geld va erait het balling storvei 'bfeenio 1 Oort grote ii de twi fend voor i Stadsgehoorzaal - inschrijving harWerelc en wittebrood 3 oktober, 16-21 uur. Inden Stats jongerencentrum - Haarlemnfcijzon straat 73, soos met films en informafetudie programma's, 15-17 uur. melkv Clubhuis Ons Eiland - KortenaerstrLyg+pj.; Dienstencentrum Binnenstad/Zeer denwijk organiseert lezing van de L se natuurarts Hans van Waning,10 u;^ Het Centrum - hoek Groensteeg/Ka^f senmakersstraat, film over oud Leid vertoont door dienstencentrum BinriT tttd stadyZeeheldenwijk, 14 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht, Stede* Vrouwenoverleg organiseert een therem middag, inl. 149180. Groer Leiderdorp ten in Scheppingskerk - ontmoetingscentnten: 1 i zonder baan, 10.30-12.sterla 125-jarig |x-v staan: feestelijke Eucharistievieril ll r de bewoners van Lidwina plaats, voor die bejaarden, die de parochieke niet meer kunnen bezoeken, 14 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdien van de apotheken in de regio Leide wordt waargenomen van 14 tot 21 se; tember door: Zuider Apotheek, Lammenschan weg 7, Leiden, tel. 123553. Apotheek Linnaeus, Kennedylaan 3 Oegstgeest, tel. 173330. Over het bezwaarschift dat de bewoners bij het college hebben ingediend is vorige week een hoor zitting gehouden. Gisteren hebben burgemeester en wethouders daar over een besluit genomen. Zoals te verwachten viel heeft het college het bezwaarschrift ongegrond ver klaard. De bewoners kunnen ech ter nog naar de Raad van State stappen. De omwonenden beraden zich momenteel op die stap. Parkeerterrein Die hele (mogelijke) procedure is echter achterhaald door een nieu we ontwikkeling: er komt hele maal geen nieuwe garage op het braakliggende terrein maar een parkeerterrein voor de klanten van Macintosh. Toen de plannen voor de vestiging uitlekten, kwam de Oegstgeester middenstand overleg werd besloten het Centraal over de verhuur instituut voor midden- en kleinbe drijf (CIMK) een rapport te laten 7nnf4pr Hak maken over de vestiging. Een paar £jUilucl wiaiv maanden geleden kwam dat uit en de belangrijkste conclusie was dat er in Oegstgeest wel degelijk ruim te is voor Macintosh. Wel vestigde het CIMK de aan dacht op het parkeerprobleem dat dan bij de Kamsteeg-garage ont staat. Om parkeeroverlast op druk ke dagen in de woonstraten rond de garage te voorkomen, zouden er tussen negentig en honderd par keerplaatsen bij de vestiging moe ten komen, aldus het rapport. Het gemeentebestuur verbond als ab solute voorwaarde aan zijn mede werking dat Macintosh dét pro bleem zou oplossen. Een deel De Kamsteeggarage aan de Geversstraat. Kamsteeg dit pand aan de confectiegigant Kamsteeg bevestigt dat er onder handelingen gaande zijn met Ma cintosh over de aanleg van een par keerterrein op deze plaats. De nieuwe Kamsteeg-garage zou dan komen in de garage van Ford-Rijn land aan de Dahlialaan of in nieuw bouw elders in Oegstgeest. Direc teur Van Wouw van Macintosh was vandaag niet voor nadere in formatie bereikbaar. Een woordvoerder van de ge meente, die als derde partij bij de onderhandelingen is betrokken, zegt desgevraagd te verwachten een dezer dag officieel te horen dat Macintosh en Kamsteeg rond zijn. de parkeerruimte wil het bedrijf De gemeente zal beide bedrijven scheppen in de garage zelf. Voor de overige parkeerplaatsen viel het oog al snel op de enig mogelijke plaats in de onmiddellijke omge ving: het terrein waar Kamsteeg een nieuwe garage wil bouwen. geen strobreed in de weg leggen „want aan de komst van Macin tosh is ons wel wat gelegen". Vol gens hem kunnen de omwonen den, die ook niet bepaald gelukkig zijn met een parkeerterrein in plaats van een garage achter hun huizen, niets doen tegen de par keerplaats. Het terrein heeft de be stemming 'garage'. En, aldus deze woordvoerder, 'een garage is par keren ónder dak, dit is parkeren zónder dak. Er dus helemaal geen bestemmingsplanwijziging nodig'. De gemeenteraad krijgt morgen avond van burgemeester Scheen- stra gedetailleerde informatie over de stand van zaken rond Macin tosh. VOORSCHOTEN - Het ziet ernaar uit dat de Voorschotense onroe- rend-goedbelasting in 1985 flink stijgt. CDA en VVD staan achter het B en W-idee om zowel de ge bruikers als de eigenaren een dub beltje extra te laten betalen per heffingsgrondslag van 3.000 gul den. Dit bleek gisteravond tijdens een ingelaste vergadering van de raadscommissie voor financiën, ruimtelijke ordening en volkshuis vesting. De partijen voelen weinig voor een wijzigingsvoorstel van J. Ai- kens (D'66). Hij wil afzien van de voorgenomen stijging van de reini gingsrechten met vier procent en in plaats daarvan de onroerend- goedbelasting voor gebruikers ex tra verhogen. Aikens wil deze groep 17 cent extra laten betalen in plaats van een dubbeltje. "Op die manier ontzie je de mini ma", voert hij aan. "Immers, iedere Voorschotenaar, of hij nu in een groot huis woont of in een kleine flat, betaalt evenveel reinigings rechten. Dat is bij de onroërend- goedbelasting niet het geval. Als je in een huis van 6 ton woont betaal je tien keer zoveel onroerend-goed- belasting dan wanneer je in een flat van 60.000 gulden woont". Hij koos voor het verhogen van de gebruikersbelasting omdat dat volgens hem bij de andere partijen de meeste kans zou maken. WD en CDA noemden het echter "krui melwerk". Alleen J. Visser (PvdA/ PPR) stond positief tegenover het redelijk alternatieve idee. Toch nam hij .geen definitief standpunt in. In de gemeenteraadsvergade ring van 27 september worden knopen doorgehakt over de even tuele verhoging van de gemeente lijke tarieven. LEIl jaar de mee dier WASSENAAR - Een vastzit- cerj tend gaspedaal heeft een 68-ja- zegi rige automobilist uit Voorburg ^at gistermorgen veel kopzorgen jaa] bezorgd. hee Toen de chauffeur een par- jf keerplaats in de Wassenaarse Hogendorpstraat achteruit rij-j dend wilde verlaten, botste zijn en auto allereerst uit volle kracht 20. tegen een geparkeerd staande personenauto. De automobilist bedacht zich geen moment en zette de auto fT in zijn vooruit. Met forse snel- I heid schoot hij vervolgens de weg over en beschadigde de achterkant van een geparkeerd LE staande auto. vro Na het ram men van deze auto elf vloog de Voorburgse wagen vai een etalage binnen van een roe meubelzaak. Hier kwam de au- ve< to tot stilstand. op za| i de honderden creaties, die gisteravond in Tenn-Bowl werden getoond. LEIDERDORP - De modeshow die de Winkelhof-winkeliers gister avond in een bomvolle Tenn-Bowl hielden kan kort en krachtig wor den samengevat als een wervelend spektakel. Zo'n zevenhonderd toe schouwers waren er getuige van dat voor eens en altijd werd afgere kend met het gegeven dat een mo deshow een vrij statische aangele genheid moet zijn. Ooit twee mannequins een tango zien dansen? Of Carmen zien op duiken voor een gloedvolle Spaan se dans? Pink Panter zien rond sluipen? Wat dat betreft verdient showstyliste Cécile Knapper, de 'ontwerpster' van de show, alle lof. Zij en haar mensen zagen kans om alle soorten 'omhulsels' aan hun trekken te laten komen. Volkomen vanzelfsprekend werd de schoon- maakkledij van Albert Heijn afge wisseld met de klassieke creaties van Verhoog. Nachtkleding kwam voor de sportieve kledij, 'klassiek' en 'modern' wisselde elkaar af: al les kon gisteravond. Verrassend was ook de manier waarop praktisch alle Winkelhof- winkeliers bij deze show werden betrokken. Er was vanzelfspre kend een belangrijke plaats wegge legd voor de modezaken (Gé en Gé, Bert Schrier, Bender, Verhoog, Mi- (Bata en Meijer). Maar ook zaken die anders niet op een modeshow thuishoren deden mee: de kaas shop (Van Leeuwen) deelde corsa ges uit, Engelbert zorgde voor wat lekkers, drogist Schouten verzorg de de make-up en baddoeken en de bloemenwinkels voor alle versie ringen. De kapper (InterHair) had de kapsels van de mannequins voor zijn rekening genomen. Tas sen en andere accessoires werden verzorgd door Meijer, Schouten en een nieuwe zaak, Liesbeth's leder waren. Zeeman en De Kroon zorg den voor nacht- en wat badkleding. Het probleem waarmee stoffen zaak Weijens kampt (hoe laatje ba len stof zien?) werd door Cécile Knapper ook origineel opgelost: die nieuwe stoffen waren als dra perieën om het lichaam gehuld en dat gaf nog een leuk effect ook. Zelfs de fietsenzaak ontbrak niet: di Fashion) en de schoenenwinkels Fiets-Inn bracht praktische re genkleding. Voor juwelier Gorthuis was in de show een heel apart plekje inge ruimd. Zijn sieraden werden ge toond door modellen in speciaal gehuurde ball-room jurken: weder om een klapstuk. Alle mogelijke kleuren passeer den gisteravond het plankier. Midi Fashion hield het voornamelijk bij winterwit, in combinatie met grijs- en aardetinten. Shop Caroline kwam met veel blauwachtige tin ten en truien in lekker felle kleu ren. Toch ook veel ruimte voor het aloude zwart-witte 'BB'-ruitje. Ver hoog deed veel met blauw en le verkleuren, in combinatie met het nieuwe winterwit. Door alle collec ties heen gooide de combinatie zwart/grijs/rood toch ook weer ho ge ogen. Vermeulen maakte duide lijk dat truien, in alle sóórten en maten, het deze winter goed gaan doen. Zelfgebreid of 'net' zelfge breid. Na bijna drie uur moeten de aanwezigen door dit bonte spekta kel een goede indruk hebben ge kregen van de nieuwe wintercol lecties in Winkelhof. Het mes sneed aan twee kanten: dankzij de originele aanpak werd het ook nog een 'avondje uit'. MIEP HOENSON Lindehoeve In het Voorschotens jongeren centrum de Lindehoeve treedt morgenavond de band 'Three al ley cats' op. De groep brengt 'Rock a billy'-muziek. Vrijdag avond en zondagmiddag weder om disco in de Lindehoeve en zon dagavond wordt er een videofilm vertoond. Het jongerencentrum staat aan het Burgemeester van der Haarplein in Voorschoten. Kerststallen Het lijkt wat vroeg om het al over Kerstmis te hebben, maar de Warmondse Clara Sikking is op zoek naar mensen die hun zelfge maakte of heel bijzondere kerst stal willen tentoonstellen. Twee jaar geleden was een dergelijke tentoonstelling in het Warmondse Oude Raadhuis een groot succes. Vandaar deze herhaling. Mensen met zo'n kerststal kunnen zich el ke dinsdagavond (tussen zeven en negen) en zaterdag (tussen twee en vier) melden bij het Oude Raadhuis, of telefonisch: 11109. Square dansen De Sjelter Squeezers in Leider dorp houdt open huis. Op 20 en 27 september en op 4 oktober kun nen tieners twee gratis lessen square dansen krijgen. Deelne mers moeten wel tussen de 10 en 14 jaar jong zijn om op die data tussen zeven en acht 's avonds te komen. Volwassenen kunnen op genoemde data tussen acht en half elf terecht. Gewoon kijken kan ook in de Sjelter aan de Heemraadlaan 67. Voor informa tie: telefoon 893135. Bejaardenfeest Voor bewoners van de War mondse Lidwina plaats en voor bejaarden die de parochiekerk niet kunnen bezoeken is er mor genmiddag een feestelijke eucha ristieviering. Het dameskoor ver leent hieraan medewerking. Na afloop is er in Lidwina een gezel lig samenzijn. Dit alles in het ka der van de viering van het 125-ja- rig bestaan van de Matthias-kerk. Vrijdag is het feest voor de leer lingen van 'Hummelburcht' en de 'Leerhoeve'. Dan treden de clowns Lexy en Joco op school op. Modeshow De Oegstgeester wol- en hand werkwinkel 'Lydia' heeft de ko mende dagen een aantal shows in petto, waarop zo'n 60 gebreide kledingstukken worden getoond. De show wordt aanstaande vrij dag gepresenteerd om tien, één, vier uur en half acht. Zaterdag om tien en één uur en om half vier. Het adres: Langevoortplein 12 in Oegstgeest. LEIDERDORP - De Leiderdorpse politieke partijen krijgen binnen kort een brief van de 'belangen groep Kinderdagverblijf. In deze brief zet de groep, die zich hard maakt voor de oprichting van een kinderdagverblijf, uiteen dat het 'CDA-voorstel inzake kinderop vang' niet al te veel hout snijdt. Belangengroep-lid mevrouw A.M. Wirtz: "Het CDA gaat vooral uit van kinderopvang voor twee tot vier-jarigen. Nou, daarmee schiet mep voorbij aan het doel van een kinderdagverblijf. Daar moeten ook nul- en één-jarigen te recht kunnen. Zes weken na de ge boorte gaan veel vrouwen al weer werken. Ze moeten hun kind dan ergens kunnen onderbrengen waar het kan eten, slapen en spelen". In een peuterspeelzaal kan een kind dat niet. Daar blijft het bij spelen, vindt ze. Geen wonder dat de Leiderdorpse weinig voelt voor de christen-democratische stelling dat de peuterspeelzaal 18.000 gul den extra subsidie moet krijgen en het kinderdagverblijf, dat 100.000 gulden nodig heeft, geen cent. Ze bestrijdt in een adem de CDA-opvatting dat het merendeel van de 'klanten' van een dagver blijf kan worden ingedeeld in de categorie twee- tot vier-jarigen. Volgens haar is uit onderzoek in Leiderdorp gebleken dat de helft van de mogelijke 'klanten' jonger a, dan drie is. j DEN HAAG, OEGSTGEEST, RIJNSBURG - De Haagse recht bank heeft een 20-jarige inwoner van Oegstgeest veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk. Hfj kreeg deze straf voor het plegen van inbraken in winkels in Noord- wijk, Oegstgeest en Rijnsburg. Hierbij stal hij onder meer siera den, sigaretten, parfum en kleding. Zijn mededader, een 23-jarige Rijnsburger, werd veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk. Te gen de twee waren straffen van res pectievelijk negen en zeven maan den gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk, geeist. De rechtbank heeft zich nog niet uitgesproken over de straf van een een 21-jarige Leidenaar, die ook bij de inbraken zou zijn betrokken. Dit gebeurt over enkele maanden. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ilische overschrijving Indien' t 63.10 Per post 85,50 Maandabonnement 21.21 (Autom. betaling) Post uitsluitend aan: Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon:.071-144941 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 u zaterdag v 16.30-18.00 u n één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV Abonnementsgelden bij Restitutie is niet toegestaan. Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakernaat Hoofdredacteur Drs J W E. Metselaar Adj. Hooldredacteur. R. D. Paauw Alg. redactiechef: A van Leeuwen Plv Alg redactiechef: P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941, tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo, Rome. Madrid. Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2