Bonden: 'Plannen voor Zilverfabriek geven beetje hoop' Komst golfbaan naar Wassenaar bijna zeker Spits missionarissen-week afgebeten Concours in Leiderdorp trekt ruim 2000 mensen Inbraak in clubhuis Gebouw waarschijnlijk wel verloren Tractoren binden strijd met eikaar aan Coryfeeën op Zoeterwoudse barbecue PAGINA 2 REGIO LEIDEN MAANDAG 17 SEPTEMBER <MnAf WASSENAAR - Bij de Wasse- naarse dr. Mansveltkade komt zeer waarschijnlijk een openbare golfbaan met negen holes, een oefenbaan, een oefenbunker en een pitch- en putbaan. B en W zijn namelijk zeer enthousiast over de plannen en vragen de ge meenteraad het bestemmings plan te wijzigen voor het gebied, dat in ligt tussen de dr. Mansvelt kade, Katwijkseweg, Kokshorn- laan en de sportterreinen van Blauw-zwart en de Kieviten. Dit is nodig omdat twee derde van de 45 hectare tellende lap grond nu nog de bestemming agrarische doeleinden heeft. B en W hebben nog een ander ver-' zoek. Zij willen dat de politieke partijen 80.000 gulden schenken voor de aanleg van kleedruimten en materiaalbergruimten en borg staan voor een geldlening van 1.250.000 gulden. De stichting openbaar golf Wassenaar, die de baan gaat aanleggen en exploite ren, wil deze lening afsluiten bij een plaatselijke bank. Ze maakt daar meer kans geld los te peute ren wanneer de gemeente achter haar staat. B en W zijn hiertoe maar al te graag bereid. Volgens hen be staat er in Wassenaar namelijk zeer grote behoefte aan een twee de golfbaan. In zeer korte tijd hebben zich 500 begunstigers/le den gemeld bij de golfclub Ro- zenstein, de club die gaat golfen op het terrein. Ledenstop Deze leden hebben stuk voor. stuk 1.000 gulden gestort. 100 gulden hiervan gaat naar de aan leg van de baan, de rest naar de bouw van kleedlokalen, verga der- en bergruimte, proshop en restaurant. Deze zaken moeten worden neergezet in de buurt van een bestaande boerderij. Wanneer de club had gewild had ze nog wel meer geld binnen kunnen halen bij de leden. Ze heeft echter besloten een leden stop in te voeren, net als de ande re plaatselijke golfclub, de Haag se Golf- en Countryclub. Zestig procent van de leden komt trouwens uit Wassenaar, negen procent meer dan B en W in het verleden hebben geëist. Een kwart van de tijd worden de banen gereserveerd voor deze le den. In de rest van de week kun nen ook niet-leden gebruik ma ken van de oefenbaan en pitch- en putchbaan. Ze moeten dan een dagkaart kopen en laten zien dat zij de golfregels kennen en zodanig met club en bal kunnen omgaan dat zij de baan niet be schadigen. Hoe de banen precies worden aangelegd is nog niet bekend. De initiatiefnemers moeten nog een landschapsplan/inrichtingsplan indienen. Op zich heeft men weinig moeite met een golfterrein in het gebied dat nu nog de bestem ming 'agrarische doeleinden' heeft. B en W vinden niet dat het "dusdanige landschappelijke of andere kwaliteiten heeft dat moet worden afgezien van een bestemmingsplanwijziging". De aanleg van het terrein past juist in de planologische visie van het gebied, heet het. Bovendien is een zeer geschik te plek voor een golfaccommoda- tie, zo vlak naast de bestaande sportcomplexen. Voor andere doeleinden is het daarentegen minder geschikt: het ligt vlak on der de aanvliegroute van vlieg veld Valkenburg. De grondeige naren lijken weinig moeite te hebben met de golfers, al wil niet iedereen direct met de golfclub in zee gaan. Bemiddeling door de gemeente lijkt echter wonderen te doen. LEIDERDORP - Het nationaal muziekconcours dat de Leider- dorpse drum-, fanfare- en majoret- tenvereniging Tamarco zaterdag organiseerde is gladjes verlopen. Echt fraai weer was het niet, maar het had volgens Tamarco ook nog een stuk slechter gekund. Het con cours heeft zo'n 2000 tot 2500 men sen getrokken. Het programma werd vlot afgewerkt in de Van der Marckstraat. In totaal deden bijna 20 verenigingen mee met ruim 30 optredens. Coördinator M.J. Blauw is tevreden. Het enige min puntje wat hem betreft was het ho ge gras op het terrein: nogal koud en nat voor de schaars geklede ma jorettes, zo vermoedt hij. De uitslag: Majoretten, afd. jeugd sektie A: Kunst na Arbeid (Koudekerk a.d. Rijn), le prijs met 150 punten. De Hoefstars (Alkmaar), le prijs met 144 punten. Ta marco (Leiderdorp), 2e prys met 126 punten. De Bevers (Beverwijk), 3e prys met 110 punten. De Ryntamboers (Zoe- terwoude), 3e prijs met 108 punten. Majoretten, 3e divisie: Kunst i wijk), 3e prijs met 113% punten. Ameci- tia (Lienden) 3e prijs met lllVi punten. De Drum-Poppy's (Lekkerkerk) 3e prijs met 108 punten. Majoretten 2e divisie: Klank en Kleur (Den Haag) le prys met 144 punten. Miss-majorette werd Martine Sannen Een spannend moment: alle deelnemers aan het staan opeengepakt op het terrein 1 de Van der Marckstraat. van Kunst na Arbeid (Koudekerk) met 8% punt. Showwedstrijden 2e divisie: de Tuk kers (Losser) le prijs met 326 punten, plus lof jury en gepromoveerd le divi sie. Tamboer-maitre werd Ed Jansen van De Tukkers (9% ptn.) le divisie: Prins Willem Alexander (Delft), 3e prijs met 221 punten. le introductie: Meerland (Ryssen- hout), naar 3e divisie. 3e divisie: Drumband Oostzaan, le prijs met 310 punten met promotie naar 2e divisie. Oostzaan (Oostzaan), le prijs met 306% punten, naar 2e divisie. Tamarco (Leiderdorp), le prijs met' 295% punten. Bevers (Beverwijk), le prijs met 289% punten. Kunst en Vrien- schap (Harmeien), 3e prys met ,222% punten. Twee 2e divisie: Prinses Marijke (Gelin te I malsen), le prijs met 298% punlji kwa Amecitia (Lienden), le prys met 2S[ bet d punten. Tamarco (Leiderdorp), 2e iLrtto met 264% punten. Klank en Kleur Haag), 2e prijs met 254% punten. ^dw, le divisie: De Ryntamboers (Zoetzig g€ woude), le prys met 291% punten. PrDaarv Willem Alexander (Delft), 3e prys ut een 224 punten. »erd ei Eredivisie: Kunst en VriendscF (Maurik), 2e prijs met 278 punten. Wagen op boom in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Bjj een inhaal manoeuvre op de Nieuweweg in Zoeterwoude-Dorp is vanmorgen vroeg een 21-jarige Leidschendam- mer met zijn wagen op een boom gebotst. Zowel hij als zijn passa gier zijn met onbekende verwon dingen overgebracht naar het Aca demisch ziekenhuis in Leiden. Het ongeval gebeurde toen de automobilist een bromfietser wilde inhalen. Pas toen hij aan de inhaal manoeuvre bezig was merkte hij een tegenligger in de vorm van een tractor op. In een poging deze te ontwijken kwam hij tegen het lin kerachterwiel van de tractor aan en verloor de macht over het stuur. Hij botste daarop met zijn wagen tegen een boom aan de rechterkant van de weg. De wagen werd by de botsing geheel vernield. De beide inzittenden werden naar het zie- kenhuis overgebracht. INBRAAK - In een privé-tennis- clubhuis aan de Hoogmadese weg en in de kantine van COVS aan de zelfde weg in Leiderdorp is in het weekeinde ingebroken. In beide gevallen werd een ruit geforceerd. Uit het tennisclubhuis verdwenen drie tennisrackets waarvan de waarde niet bekend is. Wat er is ge stolen uit de COVS-kantine is nog niet bekend. De politie vermoedt dat het gezien de ligging van de clubhuizen en de wijze van inbre ken om dezelfde dader(s) gaat. VOORSCHOTEN - Van de drie initiatiefnemers die 'stukjes' Zilverfabriek willen ove nemen is er één rond. Een tweede plan is bijna klaar en de derde is nog twijfelachtig. M die drie plannen samen zijn zo'n 50 werknemers gemoeid. Bij de twee andere werkmas schappijen zouden ongeveer 80 mensen aan de slag kunnen blijven. Het is nog uiter onzeker waar in de toekomst hun werkterrein zal zijn. Zeker is dat de gieterij van de Ko- mijn weken hebben is 24 ZOETERWOUDE - Het 'tractorspektakel' van de Land- en Tuinbouwjongeren is gisteren in Zoeterwoude een succes geworden. Maar liefst veertig 'tractorspecialisten' meldden zich gisteren op het industrieterrein voor een wedstrijd met deze kolossen. Er werd op vijf onderdelen gestreden en dat bracht bij de toegestroomde toeschou wers heel wat hilariteit teweeg. Immers, wie heeft er ooit een tractor aan een stoelendans mee zien doen, of met ballonprikken? Er was ook een hindernisbaan uitgelegd en de bestuurders dienden een ptirkeerproef te onder gaan. Algemeen winnaar werd Adrie van Santen. Hij kon met een forse beker huiswaarts keren. De L.T.B.-jongeren zijn van plan om volgend jaar weer zo'n tractor-spektakel te organiseren. Na drie afleve ringen blijkt de opzet aan te slaan. ninklijke van Kempen en Begeer september bestempeld als fatale datum waarop alles rond moet zijn. De toekomstige peilërs van de fa briek zullen de twee nog gezonde werkmaatschappijen zijn: Keltum en de Koninklijke Van Kempen. Deze zullen aan ongeveer 81 men sen werk gaan bieden, zo luidt de huidige verwachting. Met de 50 die met de drie plannen wordt overgenomen door Lifty, een vroegere klant van het Voor- schotense bedrijf. Ook is eert werknemer in het spel,'die met een paar collega's voor zichzelf wil beginnen. Volgens de bonden zien de hui dige plannen èr redelijk gunstig uit. Ze dienen echter wel pijlsnel te worden ontwikkeld. Omdat de zijn gemoeid zou het totaal aantal twee werkmaatschappijen van de werknemers dan op 130 komen te ïrfabriek, DCW en Zilfa, begin liggen. En dat aantal is een stuk LE De bonden hebben tijdens g kw sprekken de afgelopen dagen c sch garantie gekregen dat het toekon "A stige werknemers dezelfden zij wc als de mensen die onlangs massa de hun ontslag aangezegd kregei 1 "Maar dat kan haast al niet ander, gei want dat zijn gespecialiseerd eei mensen", aldus CNV-woordvoe ke der D. Terpstra. sU Zilverfabriek,: augustus failliet werden verklaard groter dan i en, de werknemers een opzegter- vermoed. Squaredansen De Voorschotense square- en rounddance club 'Coast Riders' houdt morgenavond weer open huis. ledereen die wil weten hoe dat squaredansen eraan toegaat is morgen vanaf acht uur welkom in het clubhuis van de volkstuinver eniging, vlakbij 'Het Wedde'. Open huis Het Dienstencentrum Oegst- geest houdt morgen open huis. Ouderen kunnen tussen tien en vier uur naar het Dienstencen trum aan de Lijtweg 9. Verenigin gen als het zangkoor, de dansclub en de gymnastiekclub presente ren zich daar in informatiestands. Morgenochtend wordt ook een koffieconcert gegeven door het muziekensemble van het Dien stencentrum en 's middags staat een modeshow op het program ma. Er kan ten slotte nog een dansje worden gemaakt. Dorpsconcert Vanavond weer een orgel- en beiaardconcert in de Voorscho tense Dorpskerk. Albert Moerman bespeelt het orgel, Wim Franken is beiaard. Medewerking verleent het Vokaal Dubbelkwartet Musi- ca onder leiding van Jo van Baa- ren-Hermanie. Dit gratis toegan kelijke concert begint om acht uur. Na afloop (om ongeveer half tien) is er gelegenheid het orgel te bezichtigen. De bondsbestuurder zet wt kanttekeningen bij de toekomstig tijd geleden werd huisvesting van de Zilverfabriel nieuwe-stijl. Hij denkt niet dat d q --irm-- aktiviteiten geconcentreerd kui worden in het monumental ZOETERWOUDE - Met een spe ciale kerkdienst in de Zoeter woudse Dorpskerk is gisteren het startsein gegeven voor de tiende week van de Zoeterwoudse mis sionarissen. De werkgroep 'missie en ontwikkeling' probeert deze week zoveel mogelijk geld in te zamelen voor het werk in veertien 'Zoeterwoudse' ontwikkelingsge bieden in Afrika, Azië en Latijns- Amerika. Het klapstuk van de week is komende vrijdag- en za terdagavond, wanneer de tradi tionele veiling wordt gehouden. Al tien jaar lang zamelt de werk groep geld in voor veertien gebie- de zendelingen, waardoor de Zoe- den in de derde wereld waar Zoe- terwoudenaren op de hoogte blij- terwoudse en mis- ven van de stand van zaken in de Inkoop pand aan de JL.eidseweg. De koste daarvan zijn gewoon te hoog. D verkoop van het pand zal onvei mijdeljk zijn. Het werk zou eventii eel deels kunnen worden ondergi bracht b'jj Keltum aan de Roos veltstraat in Leiden. siezusters werken of gewerkt heb- ontwikkelingsgebieden. ben. Het gaat om landen als Zam- Deze week wordt bia, Tanzania, Kenia, Kameroen, keer geld ingezameld Oeganda Indonesië, Maleisië, Pa kistan en Brazilië. Het aantal pro- de tiende /ia onder meer kaartavonden - één is er al ge houden en heeft 625 gulden opge- Agenda jecten kan volgens veilingmeester bracht - en als het meezit een voet- Jac Paardekooper alleen maar gro- balwedstrijd tussen SJC uit Zoe ter worden: gebieden die oorspron- terwoude-dorp en Meerburg uit kelijk door Zoeterwoudenaren Zoeterwoude-Rijndijk. werden bemand worden ook aan- De veiling die vrydag en zater- gehouden wanneer het werk door dag wordt gehouden is al jaren het een niet-Zoeterwoudenaar wordt (financièle) klapstuk. Vorig jaar overgenomen terwijl de gebieden biivoorbeeld werd in totaal onge- jég meuw-uitgezonden Zoeter- 63.000 gulden opgehaald, woudenaren erbij komen. Ook op waarVan 53.000 op de veilingavon- andere manieren komen er gebie- den paardekooper nocmt'de opzet Al sinds een jaar of zeven wor den voor de veiling van te voren spullen gekocht naast de dingen die men van de Zoeterwoudenaren zelf krijgt. Paardekooper licht toe: "De eerste jaren hadden de.boeren nog veel oude dingen die we van hen kregen. Maar als je een paar jaar zo'n veiling gedaan hebt, raakt MAANJD AG die 'voorraad' natuurlijk uitgeput. Om de veiling toch op peil te hou den zyn we we toen op een behoor lijke schaal spullen gaan kopen. Voornamelijk bij de groothandel, maar ook lopen een paar dames re gelmatig vlooienmarkten af'. Leiden Clubgebouw Speeltuinver. Rondom d Maredyk - bingo-avond, 20 uur. Zaal - Lage Morsweg 14a, Spiritisch Ge nootschap Leiden, Ds. Meiners 'li ding over Atlantis', 20 ;rs 'InleiT 15. raad J- den bij. Een voorbeeld is dat de hele week uniek, omdat de zuster De Koning, die momenteel bruto-opbrengst tevens de netto- in Zoeterwoude,is voor een vakan- opbrengst is. »Dat is een stok- tie Haar vader kwam acht jaar ge- p^ardje van me. iedereen en alles leden m het bejaardentehuis -•-* werkt de hele week voor niets n aangelegenheden, Gulden Vlies - raadscommissie ruimte^ lyke ordening, openbare werken en verf keer, 21 uur. s morgens kan iedereen gaan kij- .Gulden Vlies - raadscommissie sport er ken. De veiling wordt geopend recreatie, 19.30 uu zodoende werd het gebied Dat werkt ook stjmuierend zijn dochter erbij genomen i die geld geven of iets kopen op Zuster De Koning geeft deze week de veiUng weten dat elke gulden overigens informatie over haar bij het missiewerk terecht komt", ..„.u --•'-1— - JS Paardekooper. Het resultaat de veiling wordt ook bekend gemaakt en er wordt nauwkeurig De werkgroep stuurt niet alleen aangegeven waar het geld naar toe geld naar de zendelingen als onder- gaat. In principe wordt het totaal- Voorschoten Dorpskerk - orgel- en beiaardconcert, ir, met bezichtiging orgel om onge- :,2l£ werk op de scholen en komt ook aldus paardekooper. Het resultaat een middag in het bejaardentehuis Emmaus over haar werk praten. steuning voor hun vaak moeilijke bedrag door veertien gedeeld. wl.s Hl werk, ook worden zendelingen die dat iedere zendeling evenveel zeker; "Heel Zoeterwoude staat met vakantie naar Zoeterwoude krijgt. Die opening van zakenacbter en 0p de veiling kijken de draagt er volgens Paardekooper mensen niet zo krek. En als het voor een groot deel toe bij dat er minder wordt, dan hebben we in gul wordt geboden op de veilingen. eik geval ons best gedaan". komen opgevangen door de werk groep. Daarnaast is er een twee maandelijkse briefwisseling met door door junior-wereldkampioen wielrennen op de weg Cordes uit Wilnis. Ook zaterdag is er vanaf elf uur kijken en begint de veiling om ^e"^n^_uur- L acht uur. Hoeveel de veiling dit Gemeentehuis gemeenteraadsverg.. e jaar gaat opbrengen, Paardekooper deringi i9 15 uur. d heeft er geen idee van. "Ik hoop in elk geval dat het niet minder wordt dan vorig jaar. Maar, ja het zijn zul ke bedragen, je moet natuurlijk af wachten". Eén ding weet hij echter APOTHEKEN r De avond-, nacht- en zondagsdienst r de apotheken in de regio Leiden, j i 14 tot 21 sep- x wordt waargenomen tember door: Zuider Apotheek, Lammenschans- weg 7, Leiden, tel. 123553. i Apotheek Linnaeus, Kennedylaan 31, Oegstgeest, tel. 173330. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ZOETERWOUDE - Burgemeester Houdijk (rechts) doet zich tegoed aan een 'dorpsbarbecue', die afgelopen zater dag in café Landzicht werd gehouden. Heel wat Zoeterwoudse coryfeeën, onder wie de vroegere minister Toxo- peus, lieten zich het vlees goed smaken. Het dorpsfeestje, dat zo'n 80 man trok, duurde tot in de kleine uurtjes. Post uitsluitend aan: Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag v; 16.30-18.00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Abonnementen kunnen dagelijks ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakemaat Hooldredacteur Drs. J. W E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur: Commentaren: W F J Wirtzen A. A. van Brussel J. Kroon (stad) B. W. T. Jungmann (plv) H I. J. Veldhuizen (regio) P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature) M. Hoenson-de Graaft (randgem.) P. C. Rosier (radio, televisie, kunst) S J de Groot (geestelijk leven) lel. 071-144941. tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen. Parijs, Washington, Cairo,

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2