Meer gif op stort Volgermeerpolder Cocaïnegebruik steeds groter Nieuw onderzoek onthullend Heineken en Doderer wonen proces niet bij Brinkman dicht gaten in betaling bejaardenoorden Schoolonderzoek en examen nog niet los Korrelatie luidt noodklok VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1984 tllWHW.ÜI'l BROEK IN WATERLAND (GPD) - Op de stortplaats van de Volgermeerpolder bevin den zich behalve de al bekende vaten met dioxine hoge concentraties van een ander gif. Dit blijkt uit een tweede onderzoek van het centraal milieulaboratorium in Am sterdam. Ook de concentratie dioxine in de gevonden vaten is veel hoger dan bij het eerste onderzoek is vastgesteld. AMSTERDAM (ANP)- Alfred Hei- neken (60) en zijn chauffeur Ab Do derer (58) zullen niet aanwezig zijn bij het binnenkort te verwachten proces over hun ontvoering. Zij worden niet opgeroepen als getui gen, aldus een bekendmaking van een woordvoerster van het Heine- kenconcern. De rechtszaak begint op 26 sep tember in Amsterdam. Dan staan drie van de vijf verdachten terecht die in november vorig jaar Heine- ken en Doderer ontvoerden en bij na drie weken lang vasthielden in een loods op een industrieterrein in Amsterdam. Op 30 november werden de twee bevrijd door ze ventig politiemensen. Het Heine- kenconcern had toen naar schat ting 35 miljoen gulden aan losgeld betaald. Daarvan is, volgens Justi tie, inmiddels drievijfde deel terug gevonden. Heineken en Doclerer zijn weer volop aan het werk. Heineken als voorzitter van de Raad van Be stuur en Doderer als particulier chauffeur van Heineken. „Ze ma ken het goed", aldus het concern. Voor de behandeling van de ont voeringszaak, die veel aandacht kreeg in binnen- en buitenland, is geen speciaal rechtscollege be noemd. Dit is bij voorbeeld wel het geval bij verdachten van oorlogs misdaden. Voorzitter van de uit drie rechters bestaande strafkamer is mr G.W.M. Bodewes. Uitzonderlijk is wel dat er twee officieren van justitie zijn: mr H.P.Wooldrik en mr R.B.M. Ber ger. De drie verdachten zijn de 35- jarige Jan B. Martin E. (20) en Fred dy M. (30). Zij worden beschuldigd van afpersing en vrijheidsbero ving. Daarvoor kunnen ze, aldus officier Berger, worden veroor deeld tot maximaal zestien jaar. De advocaat van B., mr V.Kraal, verwacht helemaal geen veroorde ling. Hij zal vragen om vrijspraak „omdat B. alleen maar als terrein knecht fungeerde". Mr M. Moszko- wicz, die M. verdedigt, zal vragen de zaak aan te houden. De derde advocaat, mr C.Zwaaneveld wilde niet op de zaak vooruit lopen. De twee hoofdverdachten, W.H. (25) en C. van H. (26), zitten nog in de gevangenis in Parijs. Zij vlucht ten na de ontvoering naar Frank rijk en werden daar aangehouden. Tegen hun uitlevering aan Neder land -de twee willen dat voorko men- is beroep aangetekend. De beslissing daarover laat te lang op zich wachten om de hele zaak aan te houden. Ontvoeringen worden in Neder land gerekend tot de ernstigste misdrijven en de daders daarvan krijgen gewoonlijk hoge straffen. Drie van de vijf Italianen die me vrouw Van der Valk eind 1982 ont voerden kregen in Nederland straf fen van acht, tien en twaalf jaar op gelegd. Een van de ontvoerders van de onroerend -goedmagnaat Maup Caransa werd in Italië tot vijftien jaar veroordeeld. De ont voering van Caransa in 1977 was de eerste ontvoering van een promi nent Nederlander. Het nu aangetroffen gif, de zoge noemde dibenzofuranen, een afval- produkt van bestrijdingsmiddelen, zijn volgens het burgercomité in Broek in Waterland even gevaar lijk als dioxine. Zowel de dibenzo furanen als de dioxine zijn afkom stig van de fabriek van Philips Du- phar in Amsterdam. Het onderzoek is vanmorgen be sproken in de ambtelijke werk groep die de sanering van de Vol- germeer behandelt. Het centraal milieulaboratorium heeft voor dit onderzoek monsters uit van de stort opgeviste vaten nader onder zocht. Tot nu toe werd alleen rekening gehouden met vaten hch (hexach- loorcyclohexaan) en dioxine, afval- produkt van een ontbladerings- middel. Bij het nieuwe onderzoek zijn echter vaten met twee andere middelen gevonden: tetradifon (een anti-mijt-middel) en dichlobe- nil. Van beide middelen kunnen bij de produktie dibenzofuranen vrijkomen, waarvan een aantal va rianten erg giftig is. i de fen. Duidelijk is dat er veel meer van deze variant (het burgercomité berekende hoevelheden van 15 maal de hoeveelheid dioxine) op de belt moet liggen. De vondst betekent overigens een bevestiging van het onderzoek dat de universiteit van Amsterdam vorig jaar al presenteerde. Onder zoeker Kees Olie wees daarbij al op het voorkomen van veel dibenzo furanen op en rond de belt, zonder een verklaring voor de herkomst te kunnen geven. De woordvoerder van het bur- gercomite merkt op dat er varian ten van deze stof bestaan die nog veel giftiger zijn dan de aangetrof fen variant. Daar is echter geen on derzoek naar gedaan.'Ook is bij het onderzoek van het centraal milieu laboratorium vast komen te staan dat de concentratie dioxine in de gevonden vaten gemiddeld twee' maal hoger is dan bij het eerte on derzoek is vastgesteld. Uit dit onderzoek is niet op te maken in hoeverre het gif uit de va ten is verspreid over de belt en om geving daarvan. Het burgercomité Akzo loosde jarenlang gif DELFZIJL (ANP) - Akzo Zout Chemie Nederland te Delfzijl blijkt sinds het eind van de jaren zestig jaarlijks enkele tientallen kilo's hexachloor- verbindingen in het zeehavenkanaal bij de fabrieken te hebben geloosd. Het betreft afvalstoffen van de Akzo-fabriek voor gechloreerde koolwa terstoffen, die via een pijp in het zeehavenkanaal zijn terecht gekomen. Formeel heeft Akzo voor deze lozing van hexachloorverbindingen geen vergunning. De lozing kwam aan het licht door metingen van Rijkswaterstaat. Het havenschap Delfzijl dat met grote regelmaat haven en kanaal uitbaggert om het vaarwater op diepte te houden heeft de vervuilde grond jarenlang in de Dollard en in de Eems gestort. Verwacht wordt dat ook nu het verontreinigde havenslib daar nog gestort zal worden in de wetenschap dat Akzo tegen het einde van dit jaar de lozing in zeer sterke mate zal< hebben teruggebracht. beraadt zich nog of de nieuwe ge gevens moeten leiden tot wijziging van het saneringsplan voor de belt waarvoor de Grontmij nog proeven doet. Ziekenhuizen breken met V.d. Reijden UTRECHT (ANP) - De ziekenhui zen, zwakzinnigeninrichtingen, verpleeghuizen en psychiatrische ziekenhuizen dreigen hun mede werking aan het beleid van staats secretaris Van der Reijden (volks gezondheid) op te zeggen. Aanlei ding is de extra bezuiniging van 200 miljoen gulden die de bewinds man volgend jaar wil doorvoeren. In het blad van de Nationale Zie kenhuisraad (NZR) wordt gezegd dat de staatssecretaris de mede werking aan zijn beleid heeft ver speeld. Het blad maakt dit op uit de reacties in diverse, door de be zuinigingen 'getroffen' sectoren van de gezondheidszorg. Volgens alle betrokkenen, aldus het blad, is er de laatste jaren al zoveel 'omge bogen', dat de rek er nu uit is. Zij voorspellen dan ook ernstige ge volgen voor patiënten, bewoners en personeel. De NZR heeft eerder uitgespro ken te zullen meewerken aan de in het regeerakkoord opgenomen for se ombuigingen (voor de totale ge zondheidszorg oplopend tot ruim 3 miljard in 1986) en hield zich vast aan de belofte van de staatssecreta ris, dat daar niets meer bij zou ko men. De NZR vindt Van der Reij den een onbetrouwbare gespreks partner, 'een woordbreker', nu blijkt dat er in 1985 toch extra zal worden bezuinigd. Binnen de NZR neemt het verzet tegen dit over heidsbeleid toe, aldus het NZR- blad, en met het toenemen van de verontwaardiging dreigt ook de medewerking aan de afgesproken bezuinigingen verloren te gaan. DEN HAAG (ANP) - De Andijk- se tuinder J. Meester, die sinds 21 juni in hongerstaking is, heeft zich gisteren met zijn caravan, ondanks aanvankelijke tegenwerpingen van de politie, toch op het Binnen hof laten plaatsen. Hij wil daar zijn hongerstaking tot het bittere einde voortzetten uit protest tegen een zijns inziens onjuiste ruilver kaveling waarvan hij het slachtof fer zegt te zijn geworden. Op de foto Meester en zijn vrouw. (foto anp> OSL CONTRA PSP (ANP) - De OSL-stichting voor vrijheid en vei ligheid wil dat het Openbaar Minis terie in Amsterdam strafvervol ging instelt tegen de PSP vanwege majesteitsschennis in de televisie uitzending van deze partij woens dagavond in de zendtijd voor poli tieke partijen. Volgens het Oud- strijderslegioen zijn koningin Bea trix en prins Claus met de persifla ge op de Troonrede in deze uitzen ding opzettelijk beledigd. DEN HAAG (GPD) - Minister Brinkman (WVC) heeft de Tweede Kamer gisteren toegezegd een op lossing te zullen treffen voor moge lijke „gaten" in de financiering van de bejaardenoorden. Ook zal hij het inzetten van het kruiswerk in bejaardenoorden trachten te be vorderen. De bewindsman zei dit bij de voortzetting van het debat over de wijziging van de wet be-, jaardenoorden. Woensdag hadden vooral CDA, WD en PvdA hun vrees geuit voor risico's in de financiering. Er be staat onzekerheid over de op brengst van de eigen bijdragen die bewoners van bejaardenoorden met een eigen vermogen moeten betalen. Volgens schattingen van het ministerie kan er een verschil van f 200 miljoen ontstaan op een mogelijk jaartotaal van f 1,8 mil jard. De Kamer wil niet dat die tekor ten verhaald worden op de begro tingen van de bejaardenoorden. Dat zou namelijk de kwaliteit van de zorg wel eens kunnen aantas ten, stelde de Kamer. Onder deze aandrang beloofde Brinkman dat de gevolgen voor doorwerking van tekorten later zou worden bezien in overleg tussen rijk, provincies en gemeenten. Hij zei erbij dat de risico's in de praktijk wel mee zullen vallen. Het CDA had bij amendement de wens uitgesproken dat tekorten niet voor rekening komen van de al vastgestelde begrotingen van be jaardenoorden en budgetten van provincies (die de middelen moe ten verdelen). Daaraan kwam Brinkman tegemoet, onder aan voering dat compensatie niet zon der meer in zijn begroting kan wor den gevonden. Andere tegemoetkoming aan de regeringspartijen was de kwestie van het inschakelen van het kruis werk in de bejaardenoorden. WD en CDA verlangden bij motie dat wijkverpleegkundige zorg zou kunnen worden ingezet als aanvul ling binnen de tehuizen als daar extra verpleegkundige hulp nodig is. Daarbij werd aangevoerd dat er niet altijd voldoende vast perso neel aanwezig is. Brinkman bleek hier welwillend tegenover te staan. De behandeling van de wetswij ziging werd na het antwoord van de minister afgebroken en zal mo gelijk volgende week worden voortgezet. DEN HAAG - Leden van het actiecomité Woonlasten Overleg Nederland (WON) protesteerden gisteren op het Haagse Binnenhof. Zij verzetten zich tegen een maatregel van staatssecretaris Brokx (volkshuisvesting) waar- bij voor het aankaarten van een huurgeschil bij de huurcommissie 25 gulden moet worden betaald. Het WON droeg borden mee met biljetten van 25 gulden die waren voorzien van een tekening van Brokx en het opschrift 'Geen geeltje voor Gerrit', Gerrit is de voornaam van de be windsman (Foto ANP) Politie vangt partijen van tientallen kilo s DEN HAAG/PARIJS (ANP/GPD) - De Centrale Recherche Informatie dienst vermoedt dat de partijen co caine die worden gesmokkeld steeds groter worden. De.CRI leidt dit af uit cijfers van de hoeveelhe den cocaïne die in de de eerste acht maanden van het jaar in beslag zijn genomen. De CRI heeft „het angstige voor gevoel" dat we in Nederland wat dat betreft in de richting van Ame rika gaan, waar regelmatig cocai- he-partijen van soms enkele hon derden kilo's in beslag worden ge- Volgens John Oosterbroek, het hoofd van de verdovende-midde lencentrale van de CRI, staat het vast dat de cocaïne de heroïne in gebruik heeft verdrongen. Ook zijn de in beslag genomen hoeveelhe den cocaïne groter dan de heroïne- vangsten. Oosterbroek wijst op de 42 kilo cocaïne waarmee drie Nederlan ders vorig jaar op het vliegveld bij Parijs zijn aangehouden en waar voor ze deze week tot gevangenis straffen van 5 tot 10 jaar zijn ver oordeeld, en partijen van 50 en 49 kilo waar dit jaar in de havens van Gothenburg en Hamburg de hand op is gelegd. De organisatie van de „cocairie- maffia" in Nederland is volgens de CRI-voorman voor een groot deel in handen van Zuidamerikanen. „Daarbij valt op dat de Colombia- nen geen inmenging van Nederlan ders in hun organisatie toelaten, en een hoge organisatiegraad kennen waarin veel maffia-achtige toestan den met afrekeningen en andere moordpartijen plaats vinden". De toenemende stroom cocaine naar West-Europa is onder méér te verklaren uit het feit dat de Ameri kanen een verbeten actie tegen de smokkel van cocaine voeren, wat redelijk succes lijkt op te leveren. De cocaine-bazen zijn daardoor ge dwongen andere afzetmarkten te zoeken en treffen in West-Europa een prima afzetgebied aan met een koopkrachtige vraag, aldus Ooster broek. De ontwikkeling rond heroine in ons land heeft de eerste acht maan den niet een spectaculaire veran dering ten opzichte van voorgaan de jaren te zien gegeven. Maar ook hier worden volgens Oosterbroek de partijen steeds groter. Internationaal Minister Korthals Altes (justitie) en staatssecretaris Van der Reijden (WVC) hebben gisteren in Parijs gepleit voor internationale samen werking bij het confisceren van vermogens die door drugshandela ren verzameld zijn. Sinds mei vorig jaar voorziet in ons land een wet in het onteigenen van tot gevangenis straf veroordeelde drugshandela- De bewindslieden verklaarden dit op een bijeenkomst van de zo genaamde Pompidou-groep. Dat is een organisatie binnen de Raad van Europa die zich bezig houdt met de strijd tegen drugshandel en drugsmisbruik. Staatssecretaris Van der Reijden verklaarde dat 'we ons er bij neer moeten leggen dat het drugsmis bruik een permanent gegeven in de samenleving is geworden'. Het doel waar de Nederlandse regering nu naar streeft is, aldus de staatsse cretaris, om in de eerste plaats cri minalisering te voorkomen en in de tweede plaats om de wet zo te verscherpen dat jongeren er van worden weerhouden drugs te ge bruiken of er in te handelen. Een andere fout die de regering heeft gemaakt, aldus Van der Reij den, was dat men dacht drugge bruikers door alle mogelijke hulp van hun verslaving te kunnen af helpen. Op het ogenblik is het be leid er meer op gericht 'het fysiek en sociaal functioneren' van de verslaafden te verbeteren, zonder met alle geweld aan hun gewoonte een eind te willen maken. De Nederlandse aanpak, waarbij aan verslaafden methadon wordt verstrekt, ontmoette vooral van Westduitse kant kritiek. DEN HAAG (ANP) - Het afronden de schoolonderzoek en het cen traal schriftelijk eindexamen bij het lbo, mavo, havo en vwo worden pas in het schooljaar 1986/87 ont koppeld. De oorspronkelijke be doeling was de twee kennistoetsen in het schooljaar 1985/1986 te ont koppelen. Staatssecretaris Ginjaar-Maas (onderwijs) heeft tot uitstel beslo ten, na noodkreten uit de onder wijswereld dat de ontkoppeling tien tot twintig procent minder ge slaagden zal opleveren. De staats secretaris is daarvan niet over tuigd, maar zal het uitstel gebrui ken om de bewering ter dege te on derzoeken, zo bleek gisteren tij dens overleg met de onderwijs commissie van de Tweede Kamer. Momenteel wordt uit de beoor delingen van het schoolonderzoek en het centraal schriftelijk examen per vak een eindcijfer bepaald. Me vrouw Ginjaar-Maas wil naar een nieuwe regeling waarbij die koppe ling in de beoordeling wordt ver- Bestrijding van seksueel geweld wordt onderdeel emancipatiebeleid DEN HAAG (GPD)- Seksueel ge weld tegen meisjes en vrouwen is het gevolg van de ongelijke machtsverhoudingen tussen man nen en vrouwen. Bestrijding van seksueel geweld moet dan ook on derdeel worden van het emancipa tiebeleid. Dat staat in een nota over seksueel geweld die staatssecreta ris Kappeyne van de Coppello (so- ciale zaken) mede namens minister Korthals Altes (justitie) aan de Tweede Kamer heeft aangeboden. Uitgangspunt voor het beleid moet worden dat de aanspraak van vrouwen op onafhankelijkheid in relaties en gedrag wordt erkend. Seksueel geweld wordt vaak ge pleegd door mensen van wie de vrouw afhankelijk is: de vader, de echtgenoot, de werkgever. Belang rijk voor de onafhankelijkheid van vrouwen is het recht op betaalde arbeid en een eigen inkomen. De nota zet een aantal situaties waarin vrouwen met seksueel ge weld te maken kunnen krijgen op een rijtje. Nieuw is de erkenning dat ook hulpverleners soms ge bruik maken van hun positie. Het wetboek van strafrecht biedt wel enkele mogelijkheden om daar te gen op te treden. Toch zal het kabi net bekijken of er misschien een speciaal artikel nodig is om seksu eel geweld in hulpverleningsrela ties strafbaar te stellen. Bovendien wordt aan de inspecties voor de volksgezondheid gevraagd spe ciaal op dit soort zaken te letten. Als vrouwen slachtoffer van sek sueel geweld zijn geworden, zou den ze een Financiële vergoeding moeten kunnen vragen bij het schadefonds geweldsmisdrijven. Ter voorkoming van geweld zal worden onderzocht hoe de veilig heid van de omgeving kan worden verbeterd. Ter bestrijding van het seksuele geweld op het werk wil men een brochure te maken, ge richt op werkgevers, werknemers en ondernemingsraden, om be kendheid aan het probleem te ge ven. Dat is een greep uit de vele aanbevelingen die de nota doet. broken. De kandidaat kan zich dan niet meer dan één vier of twee vij ven permitteren voor zowel het schoolonderzoek als het centraal- schriftelijk. De kamercommissie stemde tij dens het overleg met de staatsse cretaris ook in met een ander on derdeel van de nieuwe examenre geling. Deze houdt in dat studen ten in het lager beroepsonderwijs de mogelijkheid krijgen in de niet- beroepsgerichte vakken examen af te leggen op het mavo-d-niveau. Deze afgestudeerden krijgen dan een gunstiger uitgangspositie bij aanmelding voor een vervolgoplei ding in het middelbaar beroepson derwijs. Tot dusver is het hoogste examenniveau in de algemene vak ken in het lbo het ma\ Fundamentele kritiek op de nieuwe examenregeling kwam van voormalig staatssecretaris van on derwijs Hermes. De onderwijs-spe- cialist van de CDA-fractie vreest dat het schoolonderzoek in de nieuwe opzet „flauwekul" zal wor den. De WD'er Franssen toonde zich een uitgesproken voorstander van de ontkoppeling. De WD-onder- wijsspecialist vreest echter dat met de beoordeling van het schoolon derzoek zal worden „gemanipu leerd", als dat schoolonderzoek pas wordt afgerond nadat de cijfers van het centraal schriftelijk be kend zijn. Zwakke kandidaten zou den dan alsnog over de examen drempel kunnen worden geloodst. Konings (PvdA) waarschuwde tegen de introductie van een nieu we kansarme groep van lbo-stu- denten die de algemene vakken op mavo-c niveau hebben afgelegd. Die mensen zullen minder kans maken op toelating tot het middel baar beroepsonderwijs dan lbo- eindexamenkandidaten op d-ni- Mevrouw Ginjaar-Maas zegde toe dat leerlingen bij het lbo, de mavo en havo in de nieuwe opzet in meer dan één extra vak eindexa men kunnen doen. In het lagere beroepsonderwijs kiest al ruim de helft van de leerlingen voor het ex tra zevende eindexamenvak, aldus de staatssecretaris. Raad stuurt wethouders Woensdreeht naar huis WOENSDRECHT (ANP) - De ge meenteraad van Woensdreeht heeft gisteravond de twee wethou ders van deze gemeente naar huis gestuurd. De raad zegde het ver trouwen in beide bestuurders op. Met acht stemmen vóór en vijf te gen werd een motie van wantrou wen aangenomen. Direct na de ontruiming van het vredesactie- kamp (VAK) in Woensdreeht op 27 juni dreigde een aantal raadsfrac ties de wethouders al naar huis te sturen. De motie van wantrouwen bleef toen, vanwege de korte voor bereidingstijd en de aanstaande vakantieperiode, in de tas. Voor de acht raadsleden heeft zeer zwaar gewogen dat zij niet wa ren geïnformeerd over de op han den zijnde ontruiming van het VAK. Een dag voor deze actie wer den in een bestuurlijk informatie- uurtje nog vragen over een moge lijke ontruiming gesteld. De ver antwoordelijke man voor de ont ruiming, wethouder en loco-burge meester S. Lenselink, ontkende dat er plannen in die richting wa- De acht raadsleden vinden dat het vertrouwen in het college ern stig is geschaad door deze kwestie. In een speciale raadsvergadering op 2 oktober komen de redenen voor het ontslag van beide wethou ders aan de orde. Het enige WD- raadslid van Woensdreeht, tegen stemmer van de motie, vindt het 'verschrikkelijk' dat de kruisraket- tenpolitiek de gemeentepolitiek to taal heeft overvleugeld. Volgens hem kan een door kruis raketten afgedwongen samenwer king tussen verschillende partijen in de gemeenteraad geen basis zijn voor de oplossing van andere pro blemen in deze gemeenschap. Besmette varkens niet langer vergast DEN HAAG (ANP) - Met pest be smette varkens zullen vanaf 1 ja nuari 1985 niet meer door vergas sing, maar door middel van elek- trocutie om het leven worden ge bracht. Dat gebeurt door mobiele installaties, waardoor de dieren op de besmette bedrijven kunnen worden gedood. Staatssecretaris Ploeg (land bouw en visserij) heeft de opdracht gegeven voor de bouw van vier van dergelijke installaties, gezien de goede resultaten die met een proto type tot dusver zijn behaald. De staatssecretaris heeft dit gisteren geantwoord op een brief van de Dierenbescherming. Besmette varkens worden nu nog op transport gesteld naar een destructie-bedrijf, om daar veelal door middel van uitlaatgassen van een benzinemotor uit hun lijden te worden verlost. Na protesten van verscheidene dierbeschermende organisaties tegen het „trage en pijnlijke verloop van het gruwelij ke vergassingsproces", heeft het ministerie nu besloten aan de ver- i einde te maken. UTRECHT (ANP) - De Stichting Korrelatie in Utrecht, die zich onder meer bezig houdt met de hulpverlening aan het publiek na schokkende radio- of tv-uitzendingen, dreigt in de knel te komen als het ministerie van WVC de plannen doorzet om volgend jaar 10 procent te bezuinigen op het (zes ton grote) budget van de organisatie. Een dergelijke bezuini ging kan tot gevolg hebben dat Korrelatie de hulpverlening moet vermin deren terwijl er juist een toenemende behoefte aan is, zo schrijft hét stichtingsbestuur in een brief aan de Tweede Kamer. Ook 22 medewer kers van omroepen en tijdschriften (onder wie Sonja Barend en Koos Postema) hebben in een „brief van aanbeveling" bepleit van de voorge nomen bezuinigingen af te zien. ADVERTENTIE Frans... met 'n vleugje romantiek In de Wassenaarse duinen, richting strand. Doen sfeervol a la carte restaurant representatieve zalen voor recepties, parties, vergaderingen, etc. (haal of bel even voor mapie Menu-Suggesties) Hotel-Restaurant „DUINOORD" wassenaarseslag 26 2 pj wassenaar telex 34383

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 5