'Haast maken met dag en nacht-hulp' CDA wil kinderdagverblijf geen cent subsidie geven 'Het had nooit zo ver hoeven komen' ïmEimïi Voorschotense wethouder het veld in Feest in en om de Kastanjeschool Meer armslag voor Leiderdorpse Muzenhof Twee Zilverfabiiek-werknemers, een maand na hun ontslag VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1984 LEIDERDORP - De Leiderdoipse CDA-fractie wil geen cent subsidie geven voor de oprichting van een kinderdagverblijf. Niet alleen vindt ze dat de gemeente in deze zware tijden niet zomaar 100.000 gulden kan uittrekken voor een dergelijke voorziening. Maar te vens heeft ze principiële bezwaren, zo blijkt uit het 'CDA-voorstel inza ke Kinderopvang'. Het CDA vindt dat ouders moe ten uitmaken wat zij met hun kin deren doen. De overheid moet zich daarmee niet bemoeien. De partij ziet dan ook niet in waarom zij sub sidie zou moeten geven voor een kinderdagverblijf, dat ook nog eens zou concurreren met de huidi ge peuterspeelzaal. De christen-democraten hebben een 'beter' plan. Ze willen de huidi ge kinderspeelzaal 18.000 gulden extra geven, 6.000 gulden meer dan B en W van plan zijn. Met deze sub sidie op zak kan de zaal tien uur per dag de deuren open zetten. Janny Ravensbergen, lid van de 'belangengroep Kinderdagver blijf. een club die zich inzet voor de komst van een dagverblijf, ziet hier weinig heil in: "In een kinder dagverblijf, zoals wij dat willen kunnen kinderen van 1 tot 4 jaar slapen en eten: ze worden echt op gevangen. Zodat ouders met een gerust hart te hele dag weg kun nen. In een peuterspeelzaal ligt dat anders. Daar kunnen de kinderen (van 2 tot 4 jaar) niet eten of zo. Ze kunnen spélen". Noden "Stel nou dat ze de hele dag spe len. Is dat een verantwoorde op vang? Kan de speelzaal dat waar maken? Ik zie dat niet zo direct hoor", aldus Ravensbergen. Ze vraagt zich af of ouders genoegen zullen nemen met een wat breder opgezette speelzaal. Ze grijpt terug op een behoeftenonderzoek dat vo rig jaar is gehouden. Toen bleek dat er "weldegelijk vraag is naar een dagverblijf'. Een conclusie die door het CDA niet wordt onderschreven. Het zou wel zeer onlogisch zijn wanneer de ondervraagden zich tegen een dag verblijf instemmen, redeneert men. Immers, wie wil nu een hoog tarief betalen, wanneer het ook minder kan? "Het gaat ook niet om de wensen op een verlanglijstje, maar alleen om duidelijk aanwijs bare noden wanneer het gaat om besteding van overheidsgeld", zo staat in het CDA-voorstel. Overigens weigert Ravensber gen een reactie te geven op de diepere gedachten achter het CDA- voorstel (de opvattingen over het gezin). "Dinsdag willen we er met de groep over praten en een zorg vuldige reactie geven", zegt ze. "We moeten zorgvuldig handelen want we zitten in een kritiek sta dium. Het gaat het er nu echt om: komt dat dagverblijf er wel of niet?". Ze is allerminst uit het veld ge slagen door de opstelling van het. "Eigenlijk was dit standpunt al be kend. Het enige nieuwe is dat het nu op papier staat", besluit ze. VOORSCHOTEN - Als het aan wethouder Marselis ligt, gaat nog in november een 24- uurszorg van start in Voorschoten. De drie organisaties die deze dienst zouden moeten opzetten (UW, Stichting voor Maatschappelijk werk Horst en Vliet en de Vereniging Gezondheidszorg Voorschoten) zijn echter minder optimistisch. De kans lijkt hen klein dat nog voor het einde van het jaar iets op poten kan worden gezet. Zo wil de UW eerst goed afspreken welke vereniging welk deel van de taak op zich neemt. Ook moeten de vrij willigsters die 's nachts (op de fiets) over straat moeten, de garan tie krijgen dat die tochtjes veilig zijn. De Stichting Horst en Vliet ziet grote problemen met het aanpas sen van CAO's voor de personeels leden. Immers, zij kunnen niet zo maar 's avonds worden ingezet. Over nachtwerk denkt de stichting nog niet. Men kan zich best voor stellen dat mensen 's avonds gehol pen moeten worden met bijvoor beeld naar bed brengen, eten ge ven of thee zetten. Maar mensen die 's nachts bellen willen wat anders: medische of psychische hulp. "En daar kunnen wij niet op reageren. Daar zijn onze mensen niet voor opgeleid", aldus mevrouw Van Kester, hoofdleid ster van de Stichting Horst en Vliet Moleveld van de Vereniging Ge zondheidszorg Voorschoten ziet dat iets anders: mensen met medi- 'Wonen als je ouder wordt' in Oegstgeest OEGSTGEEST De door de regio trekkende tentoonstelling 'Wonen als je ouder wordt' doet vanaf van daag Oegstgeest aan. Wethouder mevrouw Blom- de Koek verricht te vanmiddag om vier uur de ope ningshandeling. Tot en met 20 sep tember is deze tentoonstelling te zien in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg. Bij 'Wonen als je ouder wordt' staat, zoals de titel al zegt, de huis vesting van de groeiende groep be jaarden centraal. Alle mogelijke vormen van huisvesting komen hierbij aan bod, zoals bijvoorbeeld een woongemeenschap en een pro ject 'Centraal Wonen'. In Oegstgeest is de tentoonstel ling op de volgende tijden te zien: vanavond tot negen uur, morgen van tien tot vier, maandag tot en met donderdag 20 september van tien tot twaalf en van twee tot vier uur. Aanstaande dinsdag is er bo vendien 'open huis' van de Stich ting Welzijn Ouderen. Iedereen is daar van harte welkom. Vanaf zaterdag 29 september komt de reizende expositie naar Warmond. Barbeque-festijn Burgemeester, wethouders, am bassademensen: alle notabelen van Zoeterwoude zijn morgen uit genodigd voor een barbeque-fes tijn in eetcafé Landzicht. Dat feest wordt georganiseerd door Wil Langeveld, Landzicht zelf en Jacob Rensen van Meatcoast, een vleesmerk. De 'vaste klanten' zijn ook uitgenodigd voor het eetfeest, dat om vier uur begint en rond zes uur echt zal gaan lopen. Wandeldag In den lande wordt morgen de ANWB-wandeldag gehouden met in totaal 75 wandelingen. In deze omgeving zijn Leiden, Katwijk en Noordwijkerhout de plaatsen waar deze wandelingen zijn uitge zet. In Leiden dient het ANWB- kantoor aan de Stationsweg als startplaats. Tussen negen en twee uur kan men ook beginnen bij strandpaviljoen 'Zee en Zon' aan de Boulevard in Katwijk en bij café-restaurant De Duinpoort in Noordwijkerhout. De afstanden variëren van 5 tot 15 kilometer. sche problemen kunnen bij zijn mensen wél terecht. Mogelijk al ta melijk snel. "Wanneer de gemeen te een verzoek zou doen voor no vember iets op poten te zetten, zou den we het zeker niet naast ons neerleggen. Maar dan moeten we wel financiële steun krijgen van de gemeente", zegt hij. Kwetsbaar De streefdatum van 1 oktober, genoemd in het beleidsplan van de vereniging,, laat hij los. Anders ligt het met de opmerking in dat plan, dat de hulp voornamelijk voor be jaarden bedoeld zou moeten zijn. Samen met de UW verzet hij zich tegen de plannen van wethouder Marselis om de hulpdienst een bre de opzet te geven en niet alleen voor bejaarden te bestemmen. "UW's mevrouw Scheffer: "Dan wordt het zo gecompliceerd en groot, nee dat lijkt me onhaalbaar. Het lijkt me beter te beginnen bij de ouderen en zieken, de meest kwetsbare groep". Moleveld on derschrijft dit: "Anders wordt het een soort SOS-toestand". Hij wil zich echter niet te veel in laten met de invulling. "Dat laat ik graag aan Marselis over. Hij moet nu het voortouw nemen en eventu eel met geld op tafel moeten ko men". Dat de hulpdienst geld gaat kosten, staat voor de organisaties als een paal boven water. Er moet extra personeel in dienst komen, vindt Horst en Vliet. Ook de vereniging Gezondheidszorg denkt dat het hierop zal uitdraaien, al sluit bestuurslid Moleveld niet uit dat vrijwilligers van UW veel werk op zich nemen. Mevrouw Scheffer van de UW remt hem op dit laatste punt wat af. Angst Volgens haar kan men eenvou digweg niet buiten de steun van enige "zeer goed geschoolde perso nen". Vooral de persoon die aan de telefoon zit, moet "zeer bekwaam zijn. Deze moet de problemen kun nen doorzien en mensen gerust stellen. Vaak is praten al genoeg", weet de UW-vrouw. Wanneer de hulpverlener echter ziet dat de hulp direct nodig is, moet hij of zij snel iemand op pad sturen. Of dit vaak zal gebeuren is nog maar zeer de vraag. Geen van de organiasaties heeft een goed beeld van de behoefte. Bovendien is men er niet zeker van of mensen snel zullen bellen. UW's mevrouw Scheffer: "Er is veel angst onder de mensen. Mensen denken dat zij in het bejaardentehuis worden opge nomen wanneer zij zeggen: dit of dat kan ik niet". "Maar misschien treedt er wel gewenning op", voegt Moleveld toe". "Het kan ook zeer geruststellend werken", aldus me vrouw Scheffer. "Maar ach, daar kom je alleen pas achter wanneer je het een halfjaartje probeert", be sluit ze. De andere organisaties zijn het met haar eens. LEIDERDORP - Feest voor de 246 leerlingen, ouders en leerkrach ten van de Leiderdorpse Kastanje- school aan de gelijknamige laan: na zeven maanden is de verbou wing achter de rug. Van twee 'ge wone' lokalen zijn kleuterverblij- ven gemaakt, terwijl een zolder in twee lokalen werd herschapen. Er kwam ook een speellokaal bij. Gis termiddag, tijdens de opening i de (ver)nieuwbouw, kreeg i mer Meerburg een collage van de werkzaamheden. De verbouwing was noodzakelijk vanwege de komst van de kleuters naar de protestants-christelijke school. De school kampt nog niet met een teruglopend leerlingen aantal. "Integendeel, we groeien de Nadat er 'gisteravond 'open huis' was voor ouders en belangstellen den, stonden vandaag de leerlin gen zelf central bij de festiviteiten. Er was voor hen onder meer een speurtocht door het dorp uitgezet. (foto Holvast) LEIDERDORP - Wil de Muzenhof een volwaardig cultureel centrum worden met een eigen gezicht, dan zal het aantal aktiviteiten moeten worden uitgebreid. Ook dient er dan meer geld beschikbaar gesteld te worden. Die wens, uitgesproken in de on langs verschenen discussienota 'Kunst- en Kultuurbeleid' van de gemeente Leiderdorp, werdugister- avond ook onderstreept door de le den van de raadscommissie wel zijn. Met wethouder Gehner vin den ze dat het centrum aan de Cor Gordijnsingel een kans moet krij gen. Want: De mensen moeten de loop leren kennen. Wil een bepaalde aktiviteit goed lopen, dan moet er een zekere re gelmaat in zitten, zo oordeelde men. De regelmatig terugkerende koffieconcerten bijvoorbeeld wor den goed bezocht. De Activiteiten commissie van de Muzenhof, die én het programma, én de organisa tie verzorgt, mikt ook op vaste da gen voor films en theater. Dat werd begin deze week ook aangekon digd tijdens de presentatie van het nieuwe programma in de Muzen hof. Door de beperkte financiële mid delen kunnen geen grote gezel schappen naar Leiderdorp worden gehaald. Maar het budget zou wel toereikend moeten zijn voor het uitbetalen van kleinere gezel schappen en amateuristisch thea ter. In de nota wordt dan ook voor gesteld de gemeentelijke subsidie voor de Muzenhof jaarlijks te ver hogen van 30.000 naar 55.000 gul den. Met die 25.000 gulden extra zou de Aktiviteitencommissie meer armslag krijgen en niet con stant hoeven te rekenen wie wel, en wie niet voor eei> voorstelling kan worden gevraagd. De commissie kon zich wel vin den in die verhoging. Ook ging ze in principe akkoord met de aan schaf van een geluidsinstallatie van zo'n 10.000 gulden. CDA-raadslid P. van der Kwaak vroeg zich gisteravond af of de hui dige Activiteitencommissie, een groep vrijwilligers, al het werk nog wel aan kan. "Vooral organisato risch wordt het steeds moeilijker. Het programmeren en afsluiten van contracten vraagt steeds meer kennis van zaken", aldus het CDA- raadslid. In de praktijk zijn de vrij willigers praktisch een hele werk week met de Muzenhof bezig. Wethouder Gehner heeft begrip voor dit probleem, maar ze zei te vrezen dat het financieel nog niet haalbaar is om een vaste kracht in de Muzenhof neer te zetten. "Laten we kijken of het allemaal wat ge makkelijker wordt als we het bud get verhogen", aldus de wethou der. edische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (al leen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Mastenbroek, Tan, v. Tol, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld en Schonenberg: za van 8 uur tot zo 24 uur: Erp, tel. 130145; spreekuur Arendshorst 2. Groep 2 - Pieterse, v. Gent, Taytel- baum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en Lahr: za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Gent, Zoe- terwoudsesingel 28, tel. 122538. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luyk, Was- straat 2a, tel. 122522. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28. tel. 120412. zo 8 uur tot 24 uur: S. Smit, Cobet- straat 43, tel. 130177. Groep 4 - v. Wingerden, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Boer, v.d. Helmlaan 5, tel. 310420; spreekuur Haagweg 60. zo 8 uur tot 24 uur: A A. van Rijn, Pa- ganinistraat 1, tel. 314349; spreekuur Kennedylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Prince, Von dellaan 58, tel. 761754. zo 8 uur tot 24 uur: S. Kooyman, Noordeindsplein 2a, tel. 122268. Leiderdorp za, O. Du Ry van Beest Holle, Vlas kamp 16. tel. 891100; zo. R. v. Velzen, Drakestein 3, tel. 891100; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Vlas kamp 16, tel. 891100. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D. Held, Marelaan 36, tel. 174955. Voor de praktijk Haaswük: J.J. Voor- zaèt/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867, dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, E. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 766462; zo, F. Koopmans, Churchillweg 19, tel. 6352. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 10030. Wassenaar noord: M. v.d. Feen, Van Polanen- park 128, tel. 18309; zuid: J. Vonk, Wit- tenburgerweg 106, tel. 79676. Zoeterwoude W. Kortmann, Miening 2, tel. 1219. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 14 tot 21 sep tember door: Zuider Apotheek, Lammenschans- weg 7, Leiden, tel. 123553. Apotheek Linnaeus, Kennedylaan 31, Oegstgeest, tel. 173330. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Hel der, Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Leiden, tel. 220513. E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. Oegstgeest R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten R. Koster, Narcisstraat 47, tel. 01717- VOORSCHOTEN - Van daag precies een maand ge leden waren zij twee van de 159 werknemers voor wie de dagelijkse gang naar de Zilverfabriek radicaal werd geblokkeerd. Een dag waar op Peter van Leeuwen (39) en Gerard Mokkenstorm (42) niet bewuster bij de sur séance en het daarop vol gende faillissement van de twee 'poten' van de Konink lijke Van Kempen en Be geer zullen stilstaan. Dat doen ze immers elke dag al, sinds die 14e augustus? vakantie extra vrije dagen wilde opnemen moest je dat meteen na die vakantie doen. Dan was het nog niet zo druk. Maar dit jaar mocht dat ineens niet meer. Nu be grijpen we pas waarom: we moes ten er bij zijn toen ons ontslag werd aangezegd". Vooropgezet Traktoren De Zoeterwoudse LTB organi seren zondag een traktor-behen- digheidswedstrijd op het indus trieterrein. Om half elf eerst een rondrit en een verkiezing 'mooi ste tractor', vanaf half twaalf de wedstrijd zelf. Rond vier uur wor den de prijzen uitgereikt. "Je komt zoveel mensen tegen, hier in het dorp", zegt Mokken storm. "En iedereen begint er na tuurlijk over. Zodoende praat je er vaak de hele dag over". Al blijft hü binnen op de bank zitten (maar dat doet hij niet), dan nog piekert hij er na 26 jaar Zilver- fabriek onwillekeurig over. Vaker dan hem lief is. Niet zozeer over de fatale gebeurtenissen op zich, nee, hij redeneert en combineert zaken die hem van de afgelopen jaren voor zijn geestesoog verschijnen. Hij noemt die gebeurtenssen stukjes van de legpuzzel, die nu pas in elkaar kunnen worden ge legd. En er is er niet één die niet past. "Er zijn de afgelopen jaren zo veel dingen gebeurd, die je op dat moment niet begreep. Nu kun je het pas met elkaar combineren", zo ervaart de voormalige chef van de gieterij. Peter van Leeuwen - 22 jaar Zil verfabriek op zijn conto - begrijpt precies waar zijn collega op doelt. "Om een voorbeeld te noemen. Als je vroeger naast de collectieve Zijn collega: "Achteraf vind ik het heel knap hoe het allemaal is gespeeld. Twee jaar geleden moet dit zijn ingezet en het is allemaal precies zo uitgekomen als ze wil den. Want ik ben er heilig van over tuigd dat de ondergang van de fa briek een vooropgezet plan was. Die bezetting was even een kink in de kabel, maar dat duurde ook maar even". door Miep Hoenson Het plan is kil en koud ten uit voer gebracht. Enige menselijk heid heeft er volkomen bij ontbro ken, zo vinden zij en heel wat colle ga's zullen dat waarschijnlijk met hen eens zijn. Immers, in de Petra- kerk werd kort uitgelegd hoe de vork in de steel zat. Daarna kregen 100 man ieder afzonderlijk een brief met de vraag om de lopende orders te willen uitvoeren. De ove rige 59 hoefden helemaal niet meer te komen. Waar de een bij het lezen kon gaan huilen stond een ander opgelucht adem te halen. De twee Voorschotenaren heb ben wat de toekomst van de fa briek als geheel betreft weinig hoop. "Waar ik wel vertrouwen in zou hebben is die zakenman Bak ker van Babylon. Die heeft laten weten met de gedachte te hebben gespeeld om het bedrijf over te ne men. Zo'n man had het wel kun nen klaarspelen". Waarom zij tweeën tot de catego rie behoorden die meteen al niet meer terug hoefden te komen (100 man werken tijdens het verstrijken van de opzegtermijn door). Wel licht omdat ze 'lastig' waren, altijd het nodige commentaar klaar had den. Maar verbaasd waren ze wel, en velen met hen. Mokkenstorm: "Je denkt bij jezelf: als iemand te rug moet komen, dan ben ik het wel. Ik ben toch de enige die overal het fijne van weet in die gieterij, redeneer je dan". Buurten Buitenspel staan ze. Van hun (voormalige) collega's die de werk dag nog in de fabriek doorbrengen horen ze weinig. Ze nemen geen mens iets kwalijk. Degenen die nu nog werken zullen het alleen mar moeilijk krijgen, voorspellen ze. Want zij denken ongetwijfeld bete re kansen te maken om bij een eventuele Zilverfabriek-nieuwe- stijl te worden ingelijfd. Hoe min de kapers op de kust, hoe beter. Zo vergoelijkend als het tweetal praat over het gedrag van hun col lega's, zo teleurgesteld zijn ze over de houding van de bonden. "Je hebt altijd je contributie betaald. Eigenlijk moeten ze voor je vech ten, zijn ze bij je in dienst. Maar het enige dat ze hebben gedaan is ach en wee roepen. En toen zijn ze ook verdwenen". De geruchtenstroom die in het Voorschotense niet meer te stuiten is ontgaat natuurlijk ook Mokken storm en Van Leeuwen niet. Uit de flarden en brokstuken maken ze op dat er drie, vier collega's zijn die iets voor zichzelf willen opzetten. Een vroegere klant wil nu de giete rij overnemen, waarschijnlijk voor een spotprijsje, vermoeden ze. Maar ook bij die initiatieven moe ten ze werkloos toekijken. De kans op versnippering van kennis ligt op de loer, maar anderzijds stelt Mokkenstorm laconiek vast "datje er met z'n allen ook niet komt". Cadeautje Maar toch had het allemaal zo ver niet hoeven komen. Via een normale reorganisatie had de zaak heel wat netter afgewerkt kunnen worden dan nu, zo oordelen ze. "We begrijpen heus wel dat er een aantal mensen weg moesten. Maar niet zo rigoureus en zoveel als nu", vindt Van Leeuwen. Zal (in de toekomst) blijken dat achter de Koninklijke Van Kem pen en Begeer een RSV-achtig schandaal zit? Het tweetal zou er niet echt van opkijken. Het mana gement was de laatste jaren top zwaar, weten zij als geen ander. Maar wie durft een beschuldigen de vinger uit te steken? Wat hun eigen toekomst betreft: ze hebben hun jarenlange ervaring als voordeel, maar hun leeftijd als struikelblok. Ze zitten beslist niet- by de pakken neer, maar: "Je bent al snel te oud en te duur", ervaart Mokkenstorm, die 13 jaar geleden de gieterij eigenhandig opzette. "Je bouwt wat op. Maar ervaring telt niet". Het getuigschrift, dat in de ont slagbrief werd toegezegd, hebben ze trouwens nog steeds niet in huis. De inmiddels vertrokken di recteur Zuidema heeft zijn laatste cadeautje, een met de hand ge maakt zilveren roomstelletje en be stek, wel al gekregen. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Lei derdorp en Oegstgeest wordt waarge nomen door: H.J. van Iterson, Rhijngeesterstraat- weg 56, Oegstgeest, tel. 170729; spreek- Voorschoten, Wassenaar, Zoeter woude F.G.J. Nales, Schouwweg 34, Wasse naar, tel; 01751-15515. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. Aniba's muziekkamer - hoek Heren straat/Witte Singel, jazzavond met New Jazz Seven, 20.45 uur. Repelsteel - Breestraat, Indiaas-vege tarisch eten, 17.30-19.30 uur. Leidse werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vrouwenavond, 21-1 Leiderdorp RCL-gebouw - De Bloemerd, klaver- jasavond, 20 uur. Voorschoten Lindehoeve - disco, 20.30 uur. ZATERDAG Leiden Groenoordhallen - Leidato, 13-17 en 19-22.30 uur. Stadhuisplein manifestatie Amnesty International, 11-17 uur. Buurthuis 't Spoortje - Bemhardka- de, Islamitisch Offerfeest, 17-23 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Hartebrugkerk - Haarlemmerstraat, wandelorgelconcert, door Vera Verzij den, mezzo sopraan, Wim van der Reij- den, orgel, 15-15.30 uur. Vanaf VW-kantoor - Stationsplein, toeristische wandeling door centrum Leiden, 10.30 uur. Heempark - Oegstgeesterweg, rond leidingen door park en bijenstal, om 10, 11 en 12 uur. Anjelierstraat - majorettenconcours speeltuinver. Zuiderkwartier, 10.30 uur. Winkelcentrum Kopermolen - optre den The Trammps, 14-15 uur. ANWB-kantoor Stationsweg, start Landelijke Wandeldag. tussen 9-14 uur starten. Leiderdorp Van der Marckstraat - muziekcon cours Tamarco en 20 muziekverenigin gen, 11-18 uur. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan: Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate r Holding BV Alg. redactiechef: te Haarlem. A van Leeuwen Jaarabonnement 240.50 Plv. Alg redactiechef: Per post 330.- J. M. J. Post Maandabonnement f 21,21 (Autom. betaling) Losse nummers 1,- Directie: G. Koopman Adj.dir.N. Qüakernaat Hoofdredacteur Drs.J.W E Metselaar Adj. Hoofdredacteur- Commentaren: W.F.J. Wirtzen A. A. van Brussel J. Kroon (stad) B. W. T. Jungmann (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin. buit./eco.) P.J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H.Schrama (feature) M. Hoenson-de Graaft (randgem.) P. C. Rosier (radio, televisie, kunst) S.J de Groot (geestelijk leven) tel. 071-144941.1st. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington. Cairo,

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2