Overwerk voor :anten FC Lisse in eigen hal de gelukkigste Damteam laat de winst schieten Mottet leidt in T oekomstronde Aandewiel uit gips Oefenzege E/Leiden DIOK klopt ook AAC: 6-4 In interland tegen Sowjet-Unie Amateurteam op schot Van der Duim terug als lid van kernploeg :si Cl Nieuwe hoop geschorste voetballers DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1984 SPORT PAGINA 15 RIJNSBURG - Het duurt nog minimaal vier weken voordat Huug Aandewiel weer aan de trai ning kan beginnen. De middenvel der van Rijnsburgse Boys die in de oefenperiode zijn kniebanden scheurde, mag wel uit het gips maar dient zich nog twee weken voort te bewegen met een loop- spalk. Na onderzoek in het zieken huis kreeg hij gisteren te horen dat hij over een maandje moet terug komen bij de behandelend chirurg. RB-trainer Arie Lagendijk kan alleen maar hopen dat de spelbepa ler van zijn team "daarna weer met de training kan beginnen". "En dan zal het nog wel een poosje du ren voor hij weer kan spelen. In theorie duurt dat even lang als de tijd die hij uitgeschakeld is ge weest". LEIDEN - FC Lisse en Lugdu- num zorgden gisteravond in hun openingsduel van de interregio nale zaalvoetbalcompetitie voor een zeer matige vertoning waarin FC Lisse de gelukkigste was en met 2-1 won. Het Haagse Silva Boys behaalde in dezelfde afde ling een ruime overwinning op De Rozet. In de hoofdklasse zag THB Boys in Voorhout kans om tegen Bax in acht minuten tijd een 3-0 ach terstand om te buigen in een 3-4 overwinning. In Alphen moest Bahlmann het onderspit delven tegen Cleyn Duin (3-4). Datzelfde gold voor promovendus De Ha- nepoel, dat de overwinning aan Van Duuren moest laten (2-4). Menken en Noordwijk maakten er in een aantrekkelijke derby een waar doelpuntenfestijn van: 6-6, waarbij de thuisploeg een 5-1 voorsprong verspeelde. FC Lisse-Lugdunum 2-1 Ronald van der Pot zette Lug- dunum in sporthal Ter Specke weliswaar op een 0-1 voorsprong, maar nog voor rust maakte Gé van Rooyen voor de thuisploeg gelijk. Diezelfde Van Rooyen be sliste de flauwe 'pot' na rust in Lisser voordeel besliste. Beide ploegen voerden als ex cuus voor deze slechte wedstrijd aan dat zij "met een bij elkaar ge raapt zooitje" moesten aantre den. Bax-THB Boys 3-4 In Voorhout begon de thuis club, met spelers als Mario Faber en Hans van Leeuwen, zeer sterk. Kees v.d. lans, Cor van Steijn en Jan Homan zorgden voor een 3-0 voorsprong. Bij die stand leek er twaalf minuten voor tijd niets aan de hand, maar binnen acht minuten veranderde het beeld van de wedstrijd totaal. Met pressievoetbal zette THB Boys de tegenstander compleet vast en dat leidde tot treffers van Johnny Wassenaar, Fred Muller, Henny van Eeuwijk en Willem Wiels en tot de niet meer ver wachte overwinning. Bahlmann - Cleyn Duin 3-4 In de Alphense Rijnstreekhal kwam Cleyn Duin snel op 0-3 voorsprong. Frans Bahlmann en Kees van Vliet brachten de span ning terug. Datzelfde deed Frans Bahlmann ook bij 2-4 waarna de Alphenaren vergeefs jacht maak ten op de gelijkmaker. Cleyn Duin-doelman Huig van Velzen hield zijn ploeg in de slotfase met het nodige geluk overeind. Voor Cleyn Duin scoorden Amerik van Duivenvoorde (2x), Peter Boom en Mart van der Plas. De Hanepoel - Van Duuren 2-4 Hoewel de Leidse ploeg geen wissels had meegenomen naar sporthal de Tweesprong in Roe- lofarendsveen, was Van Duuren toch te sterk voor de promoven dus. John van Berkel (2x) en Fred van Haarl'em drukten dat in de score uit. Voor De Hanepoel scoorden Van der Meer en Van Emmerik in de faire partij onder leiding van in valler-scheidsrechter De Raadt. Menken Landbouw - Noordwijk 6-6 In een leuke wedstrijd voor het publiek leek de thuisploeg op weg naar een grote overwinning. Bij 5-1 raakte Menken evenwel het spoor volledig bijster en Noordwijk kon zelfs met 5-6 aan de leiding komen. In de slotfase werd het evenwel alsnog gelijk: 6-6. Voor Menken scoorden Jaap Smit (2x), Rob Kersbergen en Piet Alders (3x). Aan Noordwijk- zijde namen Andries Wendt (3x), Berry Limondong (2x) en Jos Smits de doelpunten voor hun rekening. MOSKOU (AFP, RTR, TASS) - De snelle beslissing uit de eerste partij van de tweekamp tussen de twee schaakgiganten uit de Sowjet Unie heeft gisteren in de Zuilenzaal van het Huis van de Vakbond te Mos kou geen voortzetting gekregen. Karpov (nu met zwart) en Kaspa rov beginnen vandaag aan hun eer ste portie overwerk, omdat zij de tweede partij gisteravond afbra ken. Uitdager Kasparov is opnieuw complicaties niet uit de weg ge gaan en dat leidde er toe dat de stemming in de rood aangeklede zaal veel meer gespannen was dan bij de eerste partij. Titelhouder Karpov, die zelden blijk geeft van enige emotie, hield het op zijn stoel niet uit en maakte tussen de zetten door hele wandelingen op het po dium. Het partij-verloop verraste de aanwezige deskundigen. Karpov zag af van het ultra-solide dame gambiet, waarmee hij meestal de lichte inferioriteit van de zwarte LISSE - Elmex Leiden heeft gister avond in Lisse de voorlaatste oe fenwedstrijd voor de nieuwe bas ketbalcompetitie met 97-87 gewon nen van het Belgische Opel Merk- sem. Het was de derde ontmoeting tussen beide teams in vijf dagen. Leiden begon de oefenserie met een nederlaag, maar won de twee de wedstrijd in het toernooi van Merksem met 64-83, zodat de score nu 2-1 in het voordeel van Leiden In Lisse moest Leiden het stellen zonder spelverdeler Emill Hagens, die herstellende is van een lichte beenoperatie. Hagens hoopt vol gende week in de' openingswed strijd van de competitie tegen landskampioen Den Bosch weer van de partij te zijn. Ook Toon van Hplfteren moest gisteren met een kuitblessure van af de bank toekijken. Daar zag hij samen met coach Harre wijn hoe Leiden de grootste moete had om de Amerikaan in Belgische dienst Mike Hackett in toom te houden. Dat lukte maar zeer matig, getuige de 42 punten die Hackett liet aante kenen. Na een 44-42 ruststand liep Lei den in de eerste minuten van de tweede helft soepel uit naar 58-46, waarna Merksem aandrong en pro fiteerde van fouten van Jim Dam en Henk Jan Piket. Maar de 'thuisploeg' het het niet verder komen dan 97-87. Zondag avond oefent Leiden in de Vijf Mei hal (aanvang 20.30 uur) nog tegen de Belgische topploeg Mechelen dat onlangs van zowel Leiden als Den Bosch won. Topscorers Leiden: Beek 22, Wiel 21, Blockhart 18. AMSTERDAM - In eén matige wedstrijd, waarin de spanning veel vergoedde, heeft DIOK gister avond de derde zege op rij behaald in de nog prille rugbycompetitie. De Leidenaars versloegen na een 0-6 ruststand het Amsterdamse AAC met 4-6. Hoewel de jeugdige voorwaart- sen nogal gehaast speelden, startte DIOK goed tegen het in eigen huis altijd moeilijk te bespelen AAC. Ab Huisman benutte twee penalty kicks, toegekend na technische fouten van AAC. Dat leverde DIOK, dat niet gewend is om bij kunstlicht te spelen, een 0-6 voor sprong op. Die voorsprong werd na rust fa natiek en met succes verdedigd. Wel kon internationaal John Du- dink nog een try afdrukken voor AAC, maar omdat de conversie werd gemist, haalde DIOK met 4-6 opgelucht het einde van de wed strijd. stukken compenseert. Hij gaf de voorkeur aan het dame-indisch. Kasparov maakte van de gele genheid gebruik om op de zevende zet een pion-offer te herhalen, dat hij enkele jaren geleden in zwang bracht en waarvan de complicaties nog steeds niet ten volle doorgrond zijn. Het leidde tot een uiterst inge wikkelde stelling, waarbij Karpov voor drie zetten in het vroege mid denspel niet minder dan een uur uittrok. Na vijftien zetten had Kas parov een half uur gebruikt tegen Karpov anderhalf uur. Wits com pensatie voor de geofferde pion be stond uit meer bewegingsvrijheid met druk in het centrum en op de - koningsvleugel. Rond de twintigste zet voerde Kasparov de spanning nog verder op door een volle toren te steken in een koningsaanval. De ontwikke lingen daarna op het bord laten de twijfel bestaan of hij met dat ge durfde initiatief zijn hand niet heeft overspeeld. In de slagenwisseling die zich te gen de tijdscontrole afspeelde, bleef de zwarte koning net buiten het strijdgewoel en wit (Kasparov) heeft uit zijn aanvalslust een niet betere stelling overgehouden. Zijn twee lopers lijkén niet gelijkwaar dig aan de extra-toren plus twee pionnen van Karpov. gressieve opzet trouw. Hij forceer de een doorstoot in het centrum, die er op het eerste gezicht veelbe lovend uitzag. Maar de wereldkam pioen ving de koningsaanval op en lanceerde een tegen-actie, die Kas parov noopte tot een vlucht in on overzienbare taktische complica ties, waarbij hij het verlies van veel materiaal op de koop toe nam. Het verloop van de zetten uit de twee de partij is: Wit: Kasparov Zwart: Karpov 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4e 7-e6, 3. Pgl-f3b 7-b6, 4. g2-g3Lc 8-b7, 5. Lfl-g2 Lf8-e7, 6. 0-0 0-0, 7. d4-d5 e6xd5, 8. Pf3-h4c 7-c6, 9. c4xd5 Pf6x5, 10.Ph4-f5 Pd5-c7, 11. Pbl- c3d 7-d5,12. e2-e4 Le7-f6,13. Lcl-f4 Lb7- c8, 14. g3-g4 Pb8-a6, 15. Tal-cl Lc8-d7, 16. Ddl-d2 Pa6-c5, 17. e4-e5 Lf6-e7, 18. Pf5xe7+ Dd8xe7, 19. Lf4-g5 De7-e6, 20. h2-h3 De6-g6, 21. f2-f4 £7-f6, 22. e5xf6 g7 x fB, 23. Lg5-h4 f6-f5, 24. b2-b4 h5-g4, 25. h3xg4 Pc5-d3, 26. Tfl-f3 Pd3xcl, 27. f4- f5 Dg6-g7,28. Dd2xcl Ta8-e8,29. Dcl-d2 d5-d4, 30. Pc3-e2 Pc7-d5, 31. Pe2xd4 Kg8-h8,32. g4-g5 Te8-e4,33. Lg4-f2 Dg7- e5, 34. Tf3-g3 Te4-f4, 35. f5-fB Ld7-e8, 36. b4-b5 c6-c5,37. Pd4-c6 De5-al+, 38. Lg2- fl Tf4-f5, 39. g5-g6 Le8xg6, 40. Tg3xg6 Tf5xf5. De 41ste zet van wit werd onder couvert afgegeven. Stand afgebroken partij: wit (Kasparov) Kgl, Dd2, Tg6, Pc6, Lfl en f2, pionnen a2 en b5 zwart (Karpov) Kh8, Dal, Tf6 en f8, Pd5, pionnen a7, b6, c5 en h7. Een dagelijks terugkerend beeld vanuit Moskou. Anatoly Karpov i opperste concentratie tijdens de tweede match xn ae tweekamp om I Wereldkampioenschap schaken (Foto Analyse Bij de analyse vroeg grootmees ter Mark Taimanov zich af of Kar pov kort voor het afbreken niet een directe winstgang had gemist. Eerst gaf hij op de -30ste zet zonder aanwijsbare noodzaak een pion te rug en vervolgens liet hij in de af ruil vlak voor de tijdcontrole een voor hem ongunstige ruil toe. Tai manov weet die vervlakkende zet ten aan de hevige tijdnood, waarin de wereldkampioen verkeerde. Desondanks beoordeelde ook Tai manov de afgebroken stand als gunstig voor wit. De -dame-indische verdediging herinnerde in vele opzichten aan de partij Kasparov - Maijanovic (Jsl) tijdens de Olympiade in Mal ta. Daar introduceerde Kasparov het pion-offer, dat hem actief stuk- kenspel opleverde. Het was echter de uitdager zelf, die op de dertien de zet afweek met lf4, een schema, dat hij eveneens in het Russische toernooi-schaak heeft uitgepro beerd. Karpov bood op de vijftiende zet de plus-pion aan in een kennelijke poging de positie te vereenvoudi gen. Kasparov bleef echter zijn ag- SCHEVENINGEN (ANP) - Het Sowjetrussische damteam is op de tweede wedstrijddag van de inter land tegen Nederland aan een tweede nederlaag ontsnapt. Dat dankten de Oosteuropese groot meesters aan Rob Clerc, die zich in het eindspel liet verrassen door Gantwarg. De oud-wereldkam pioen speelde in een praktisch ver loren eindspel toch nog remise, waardoor de Sowjets na twee da gen de achterstand tot 15-17 be perkt hielden. Het was voor het nationale acht tal niet alleen een teleurstellend maar ook onbevredigend slot van een wedstrijdsdag die tot het laat ste moment bleef boeien. De winst, die Ruud Palmer na bijna vier uur spelen boekte op Verkovitsj, bracht het Oranje-team op een schijn-voorsprong, omdat Auke Scholma al in de openingsfase door Baljakin op een schijf-achter stand werd gezet. Strijdlust De Nederlander was zo geobse deerd bezig het door hem voorzie ne speelplan op het bord te krijgen, dat hij een simpele één-om-twee op de zesde zet over het hoofd zag. Het tekent de strijdlust van Schol- ma dat hij desondanks nog ruim vier uur doorspeelde alvorens te capituleren. Zijn materiële achterstand was zo verrassend snel tot stand geko men dat enkele teamgenoten pas na de afloop van hun eigen partij van dit dam-drama hoorden. Zoals Ruud Palmer, die op advies van wereldkampioen Harm Wiersma tegen Verkovitsj met 33-29 opende en naar later bleek, theoretisch aanzienlijk beter op de hoogte was dan zijn Russische tegenstander. Verkovitsj nam snel een hekstel ling in, maar kwam - omdat Palmer niet op allerlei ruilen inging - bere keningskunst tekort. In het mid denspel combineerde de Nederlan der ten koste van één schijf naar dam, hetgeen voldoende was voor een zege waarmee de Nederlandse grootmeester zijn jarige zoon het allermooiste verjaardagscadeau bezorgde. Omsingeling De door de Nederlanders sterk onderschatte Boezinski dwong in een onregelmatige partij routinier Bastiaannet tot de sterkste verde diging. Hans Jansen provoceerde vanuit de opening tegen Wigman, die krampachtig maar succesvol verdedigde. Jos Stokkel kon op nieuw geen beslissend voordeel krijgen tegen Letsjinski en ook aan het eerste bord kwamen Van der Wal en Werny na een zeer spannen de tijdnoodfase niet verder dan re- SUPERBAGNERES (AFP) - Na Pjotr Joegroemov, Philippe Che- vallier, Carlos Hernandez, Benno Wiss en Ivan Ivanov is Charles Mottet de zesde klassementsleider van de Ronde van Toekomst in ne gen dagen. De Franse renner uit de ploeg van Cyrille Guimard, een dag eerder al ritwinnaar, bracht de amateurs uit de Sowjet Unie een gevoelige slag toe. Ivanov, drager van de gele leiderstrui, werd in de tweede bergetappe, met twee be klimmingen van de eerste catego rie, op enkele minuten gereden. Oleg Jarotsjenko maakte de ne derlaag voor de Sowjets enigszins draaglijker door de achtste etappe, van Saint-Gaudens naar Supèrbag- neres, te winnen. Hij is echter, zo als ook de rest van zijn ploeggeno ten, kansloos voor de eindzege. Ja rotsjenko kwam tijdens de bergrit van dinsdag ten val en verloor daardoor een half uur. Catalonië Kelly wint in Catalonië Ierse beroepsrenner beëindigde de Spaanse etappekoers is precies de zelfde tijd als Pedro Munoz, maar won dankzij een betere klassering in het puntenklassement. Aan het begin van de slotdag had Munoz nog een voorsprong van ne gentien seconden op Kelly. Dat was exact het verschil tussen de twee rijders in de 18,4 kilometer lange tijdrit van 's morgens, ge wonnen door Kelly, die zijn lei derstrui met succes verdedigde in de afsluitende rit over 116 kilome ter. gebeurde. De ploegleider heeft ge dreigd zijn ploeg op te heffen, wan neer de Unie geen aanvaardbare verklaring heeft voor de affaire- Surhuisterveen, die voor de KNWU aanvankelijk aanleiding was de renners in Catalonië een startverbod op te leggen. Een ver bod dat later weer werd ingetrok ken. i Jacques de Goe de speelden geen rol van beteke nis, maar zorgden toch voor op schudding door een startverbod, opgelegd door de KNWU aan drie van hen (Schipper, Broers, Kerst- ens) wegens contractbreuk in ei gen land. De Goede heeft inmid dels bij de wielrenunie twee eisen gedeponeerd. Hij wil nog voor het weekeinde de toezegging dat hij 2500 gulden zal ontvangen voor de gemaakte onkosten om zijn ren ners toch aan de start te krijgen en hij wil een volledige uitleg van het ZEIST - Het Nederlands amateurelftal heeft gisteravond in Zeist een oefenwedstrijd tegen hoofdklasser AFC met 4-0 gewonnen. Voor het Oranje voetbalteam, dat zich voorbereidt op een internationaal toernooi in Singapore in oktober, scoorden Nico Hoogwerf van NSW, Marius Methorst van Geldrop (2x) en spits Boonstra van Elinkwijk. Johan de Kroon, linkervleugelverdediger van Rijnsburgse Boys, speel de als rechtervleugelverdediger de hele wedstrijd mee met het nationale team; Jack Manuputty (laatste man bij RB) werd na de pauze ingezet als centrale middenvelder. Beiden konden terugzien op een redelijk ge slaagd optreden. Volgende week woensdag moeten beiden zich weer melden in Zeist: dan voor een oefenduel tegen DOVO. De week daarna fungeert het Ne derlands politie-elftal als tegenstander en weer een week later wordt de oefencampagne van het amateurteam afgesloten met een wedstrijd bij FC Utrecht Betaald voetbal EREDIVISIE Volendam—RODA JC 2-1; PSV—Feye- noord 5-1; Haarlem-Utrecht 1-1; PEC Zwolle—FC Groningen 1-4; FC Twen te—Go Ahead Eagles 4-1; MW-FC Den Bosch 0-3; Sparta-Fortuna Sittard 3-2; Excelsior-AZ '67 3-2; NAC-Ajax afge last. AMERSFOORT (ANP) - Hilbert van der Duim is teruggekeerd als lid van de schaatskernploeg. Giste ren werden, in bijzijn van Johan van der Haar van de Nederlandse Sport Federatie, de laatste proble men tussen de 27-jarige rijder en de KNSB opgelost. Van der Duim, wereldkampioen bij de all-rounders in 1980 en '82, kondigde na het afgelopen winter seizoen zijn afscheid als schaatser aan. Hij wilde werken aan een maatschappelijke loopbaan en zijn schaatscarrière afbouwen als sprinter. De Friese onderwijzer van origine zag evenwel een dienstverband bij de schaatsbond, in het kader van een gehandicap tenproject, in rook opgaan. Een te rugkeer van Van der Duim in de kernploeg was daarna pas moge lijk na het verbreken van zijn ar- beidsverbintenis met Adidas. Dat gebeurde per 1 september. De KNSB heeft toegezegd Van .der Duim te blijven helpen bij het zoe ken naar een baan. WIELRENNEN, Moskou (SID) - Aleksandr Romanov uit de Sovjet unie heeft op de overdekte baan van Moskou sneller dan ooit ie mand tevoren gereden op de 50 ki lometer voor stayers. Met een ge middelde snelheid van 87,914 kilo meter per uur reed hij naar een tijd van 34.07,434 minuten. Ajax FC Twente PSV Volendam FC Utrecht Groningen Sparta Haarlem Roda JC Excelsior Den Bosch MW Feyenoord PEC/Zwolle NAC AZ 67 3 3 0 0 6 13 3 0 0 6 9 2 2 0 6 12 2 10 5 8 1 3 0 5 10 4 2 0 2 4 4 1 0 3 2 6 - 4 1 0 3 2 2 - 3 0 12 1 2 - 4 0 13 1 4 - De wedstrijd NAC - Ajax, die woensdag werd afgelast, staat opnieuw op het pro gramma voor woensdag 26 september. Sporttoto Toto Volendam—RODA JC 2 3 Haarlem—FC Utrecht PEC/Zwolle- Groningen MW-FC Den Bosch Excelsior-AZ 67 Ierland-Sovjet Unie Noord-Ierland- Roemenië Hoorwegen—Zwitserland De inleg voor tot 36a bedroeg f. 84.274,-, voor de prijzen is een bedrag van 40.000 gulden beschikbaar. Duitse lotto De winnende getallen in de Westduit- se midweeklotto zijn: 1 -4-7-20-21 -30-37 Reservegetal: 36 Het winnende getal in „Spiel 77" is 6 6 4 1274 mise. De ambitieus spelende jeugdwereldkampioen Tsjizjow moest Gerard Jansen in het gevor derde middenspel ook een door braak toestaan, die beiden de halve winst opleverde. Rob Clerc probeerde in een met onder andere Wiersma voorbereide opening tot een omsingelingspartij te komen tegen de op aanval uit- zijnde Gantwarg. Hij slaagde daar in, hoewel de Nederlander daar voor meer tijd nodig had dan zijn tegenstander. Maar nadat de eerste tijdcontrole was gehaald, begon het er steeds somberder voor Gant warg uit te zien. Strategisch gezien was hij duidelijk de mindere. Ana lyses wezen op winst voor de Ne derlander, die echter op de 59ste zet en met de vlag van Gantwarg voor de tweede keer op vallen een misrekening maakte en daarmee de winst voor het Nederlandse team uit handen gaf. BRUSSEL (GPD) De kans be staat dat Simon Tahamata (Feye noord), Walter Meeuws (Ajax) en Jos Daerden (Roda JC) twee maan den eerder dan verwacht voor hun nieuwe werkgevers in actie kun nen komen. De spelers zijn" voor hun aandeel in het omkoopschan daal bij Standard Luik tot 1 januari 1985 geschorst door de Belgische voetbalbond. Jean Gol, de Belgi sche minister van justitie, heeft de voorzitter van de Belgische voet balbond, Louis Wouters, echter voorgesteld alle betroken voetbal lers voor strafvermindering in aan merking te laten komen. Dit naar aanleiding van het aanstaande hu welijk van de Belgische prinses Astrid met de Oostenrijkse aarts hertog Lorenz. Mocht het verzoek van de Belgi sche minister worden gehono reerd, dan kunnen Tahamata, Meeuws en Daerden al in novem ber van dit jaar voor hun nieuwe clubs uitkomen. Het kort geding dat de geschorste spelers tegen de Belgische voetbalbond hebben aangespannen over hun schorsin gen dat vandaag zou dienen is uit gesteld tot maandag 24 september. HRC-Dukes 28-0; Haarlem-Castri- cum 0-60; NFC-DSR C 23-4; AAC— DIOK 4-6; RCH-Te Werve 42-0. ^EERSTE KOERS, 1540 meter: 1. Ziante P (W.C.M van Duivenvoorden) 2.08,5 - 1.23,4; 2. Zilver Boy; 3. Zebrina D. Niet gestart: Zader Mendel en Zicco Buitenzorg. Toto: winnend 1,70; plaats 2,10 7,70 2,40; koppel 19,40; trio 281,20. TWEEDE KOERS, 2120 meter: 1. Yankee Flight (J. van Dooyeweerd) 2.55,9 - 1.23,8; 2. Yick Buitenzorg; 3. Yard Buitenzorg. Niet gestart: Yda Bon ny. Toto: winnend 2,90; plaats 1,30 1,80 1.40; koppel 5,40; trio 37,20. DERDE KOERS, 2040 meter: 1. Ydra (F. van Klaveren) 2.46,2 - 1.21,5; 2. Wendy H; 3. Yonkers Fortuna. Niet ge start: Ybert Eik. Toto: winnend 3,70; plaats 1,70 2,60 2,20; koppel 16,70; trio 148,80. VIERDE KOERS, 2100 meter: 1. Romney's Aid (K. Davies) 2.23,9; 2. Chantes; 3. Duchèss Ricky. Niet gestart: Cothay. Toto: winnend 3,10; plaats 1,30 1,20 1,40; koppel 2,60; trio 13,00. VIJFDE KOERS, 2520 meter: 1. Val- co van Hulsel (C.J. de Leeuw) 3.25,9 - 1.21,7; 2. Wayona la Fusee; 3. Valentijn D. Niet gestart: Yak Hazekamp. Toto: winnend 11,70; plaats 3,00 3,60 2,80; koppel 25,00; trio 1.075,00. ZESDE KOERS, 2040 meter: 1. Wil van de Lente (C.J. de Leeuw) 2.39,9 - 1.18,4; 2. Wonder Boy; 3. Udo Tonka. Niet gestart: Volomite S. Toto: winnend 5,40; plaats 1,50 1,20 2,10; koppel 5,70; trio 164,00. ZEVENDE KOERS, 2600 meter: 1. Boartday (Mej. L.A. Davis) 2.56,7; 2. Cla ra Delta; 3. Ilvico. Niet gestart: Blue King. Toto: winnend 3,10; plaats 1,20 2,60 1,10; koppel 18,90; trio 343,70. ACHTSTE KOERS, 2040 meter: 1 Wilgen du Bois (W.C.M. Duivenvoor den) 2.43,3 - 1.20,0; 2. Winner B; 3. Waldo Zijpveld. Toto: winnend 5,80; plaats 4,10 4,40 6,10; koppel 55,70; trio 1.581,10. NEGENDE KOERS, 1609 meter: 1. Viva Cede (S.A. Hartman) 2.06,9 - 1.18,9; 2. Yf Uithuizen; 3. Winnie Queen. Niet gestart: White Power. Toto: winnend 46,80; plaats 6,10 6,20 5,10; koppel 144,00; trio niet geraden. TIENDE KOERS, 2040 meter: 1. Um- berto K (C.M. Verhoeve) 2.39,0 -1.17,9; 2. Schiewago; 3. Titana P. Niet gestart: So lid Speed. Toto: winnend 4,90; plaats 4,20 2,80; koppel 20,60; trio 110,10. ELFDE KOERS, 2040 meter: 1. Vino Buitenlust (F.J. Wildhagen) 2.40,5 - 1.18,7; 2. Uresco Double; 3. Umienwil. Niet gestart: Vic Hanover en Sexy Girl. Toto: winnend 1,70; plaats 1,50 2,80 1,80; koppel 6,40; trio 22,50. De omzet van de totalisator is f. 276.240,-. HEERLEN (ANP) - Bondscoach Jan Vlieg heeft voor de tafeltenni- sinterland tegen de Bondsrepu bliek, volgende week woensdag in Heerlen, zes spelers aangewezen. Het zijn: Bettine Vriesekoop, Mir jam Kloppenburg, Henk en Ron van Spanje, Bob Potton en Anne Vlieg. De definitieve opstelling voor de landenwedstrijd in de su perliga maakt Vlieg pas later be kend.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15