Verhoging tarieven riool en reiniging Fusie op handen van waterleidingbedrijven 'Zo'n concours is goed voor de naam van Leiderdorp' Laatste kans voor bouwer 'Palendorp' Voorschotense PvdA/PPR en D966 tegen Staringpad voor jeugd beveiligd De laatste loodjes wegen weer zwaar PAGI1ÏA 2 DINSDAG 11 SEPTEMBER 1984 Tamarco verwacht zaterdag 1500 man bij muziekgebeuren LEIDERDORP - Tien maanden lang is de Leiderdorpse drum-, fan fare- en mgjorettenvereniging Ta marco ermee zoet geweest. Maar nu is 'de grote dag' bijna daar: niets staat het muziek- en majoretten- concours aanstaande zaterdag nog in de weg. Er worden die dag in Leiderdorp behalve 750 muzikan ten, majorettes en hun 'fans' nog zo'n 800 toeschouwers verwacht voor 33 optredens. Te horen zijn onder andere muziek- en show groep Con Bravura (Leiderdorp), Kunst na Arbeid (Koudekerk), Con Fuoco (Leiden), De Rijntamboers (Zoeterwoude) en Con Brio (Al phen). Plus Tamarco zelf natuur lijk. Een hele organisatie was het wel, zeggen de bestuursleden M.J. Blaauw en C. Borreman. "Het is beslist niet iets dat je even gauw doet. Als je een paar maanden van tevoren begint ben je gewoon te laat". Alleen het vergaderen slokte al die tijd elke week een avond op. Daarnaast kwam het 'huiswerk': adverteerders werven, verenigin gen aanschrijven, overleggen met de Bond, de overkoepelende mu- ziekfederatie ANEM. Er moesten vrijwilligers komen om de organi satie zaterdag in goede banen te leiden. En niet te vergeten de vele aanvragen om vergunningen. Zo'n twintig vergunningen hadden de Leiderdorps nodig voor het parke ren van wagens, het serveren van drank en broodjes, het ophangen van een vlag'én voor het maken van muziek. Van de 187 aangeschreven mu ziekverenigingen zyn er uiteinde lijk 20 met 34 optredens in het pro gramma opgenomen. "Dat aantal had nog veel hoger kunnen zijn", vertelt Blaauw, "maar we zijn op een gegeven moment maar ge stopt. Als je er maximaal 30 hebt betaalt de Bond de juryleden. Zo'n jurylid kost al gauw 300 tot 400 gul den per dag, dus dat is mooi mee genomen. Hogerop Het is de tweede keer dat Tamar co zo'n concours organiseert. Vol gens Blaauw en Borreman is de ambiance in Leiderdorp ideaal. Het eigen clubgebouw, plus dat van Zijlkwartier en een schoolge bouw dienen als onderkomens. En die liggen op één rij aan de Van der Marckstraat. Elk van de 20 vereni gingen heeft een eigen 'hoekie'. Bedoeling van zo'n dag is om verenigingen ter plaatse te beoor delen. Een groep uit de tweede di visie kan naar de eerste worden overgeheveld, maar andersom ook 'degraderen'. Een bij de Bond inge schreven korps is verplicht om eens in de drie jaar aan zo'n con cours mee te doen. Zelf mikt Tamarco bij het con cours op een tweede prijs. De 87 leden tellende Leiderdorpse mu ziekvereniging bevindt zich (nog) in de laagste klasse, de derde divi sie. Hogerop komen is natuurlijk het streven van elke vereniging. Probleem daarbij is dat met veel tijd en moeite opgeleide jongeren ("er zijn er die denken dat een noot iets is om te pellen") op een gege ven moment uitwijken naar andere korpsen. "In principe zit iedereen met datzelfde probleem", leggen de bestuursleden uit, "Maar wij krijgen niet zo gauw mensen van andere clubs terug, juist omdat we zo laag zitten". Het organiseren van zo'n con cours kost ongeveer 3000 gulden. Tamarco betaalt dat zelf. Subsidie wil de vereniging niet. Vrijheid blijheid, luidt het devies. Waarom halen ze zich al dat werk en die on kosten voor een tweede keer op hun nek? "Ach", zegt Borreman, "We vin den zo'n evenement gewoon goed voor de naam van de vereniging én die van Leiderdorp". Burgemeester Van der Have zal om elf uur 's ochtends van de partij zijn om het concours te openen. Hij reikt (rond zes uur 's avonds) ook de prijzen uit. Als 'de' dag voorbij is kunnen Blaauw en Borreman weer even verlicht ademhalen. Maar niet voor lang, want de administratieve af werking van het concours neemt ook nog een maand in beslag. Daarna buigen de mensen van Ta marco zich over de voorbereidin gen voor het 30-jarig bestaan van de vereniging. VOORSCHOTEN - De meerderheid van de Voorschotense gemeenteraad (WD en CDA) wil de rioolrechten met drie procent verhogen en de reinigingsrechten met vier procent, zoals B en W hebben voorgesteld. D'66 en PvdA/PPR willen pas praten over een eventue le verhoging van deze belastingen wanneer ook de onroerend-goedbelasting (ogb) in de discussie wordt betrokken. B en W willen echter pas in november een beslissing nemeri over de ogb. LEIDERDORP - Het Leider dorpse Staringpad wordt veili ger gemaakt voor de school jeugd. Sluisjes en bloembak ken moeten brommers weren van het pad, dat is aangewezen door de werkgroep 'Veilige Schoolroute'. Binnen de raadscommissie voor ruimtelijke ondening, ver keer en milieu bestond gister avond overigens grote twijfel over het effect van deze voor zieningen. Wanneer het als proef zou worden aangemerkt, konden de raadsleden echter instemmen met de maatregel, die volgens B en W zorgt voor "een optimale veiligheid tegen een minimum aan middelen". Toch bleven verschillende raadsleden van mening dat een gescheiden fiets- en voetpad meer zoden aan de dijk zet. "Het fietsverkeer weer je niet met hekken. De situatie blijft onveilig", zei PvdA-fractie- voorzitter A. Wesseling. B en W vrezen echter juist dat een apart fietspad bromfietsers aantrekt. Daarnaast zijn ze van mening dat een dergelijk pad moeilijk kan worden aangeslo ten op het wegennet. Het om gooien van de situatie ter plaat se zou zeer duur zijn. Toch werden rigoureuze maatregelen niet uitgesloten. Wethouder Meerburg zegde toe dat wanneer aan het eind van het schooljaar blijkt dat de proef met sluisjes en bloem bakken weinig succesvol is, drastischer en duurdere maat regelen kunnen worden over wogen. Dit bleek gisteravond tijdens de vergadering van de raadscommis sie voor financiën, ruimtelijke or dening en volkshuisvesting. J. Ai- kens (D'66) herinnerde er tijdens de vergadering aan dat de discus sie op precies dezelfde wijze dreigt te verlopen als vorig jaar. Ook toen kwam de verhoging van de onroe rend-goedbelasting later aan de or de. Volgens Aikens kan dit, net als vorig jaar, ongewenste gevolgen hebben. "Want wat krijg je?", voer de hij aan. "Nu worden er donkere wolken uit de hoge hoed getoverd. Het komt toch nog slechter uit dan we dachten, heet het. Riool- en rei nigingsrechten moeten maar om hoog. Maar tegen de tijd dat we de onroerend-goedbelasting moeten vaststellen, valt het allemaal best wel mee. Doe de ogb maar niet om hoog, is dan het motto". Totaalpakket Aikens is zeer teleurgesteld door deze gang van zaken. Hij dacht de toezegging van B en W op zak te hebben dat er alleen gepraat zou worden wanneer er een 'totaalpak ket' op tafel ligt, met daarin élle ta riefsaanpassingen. Wethouder J. van Dalen (WD) bestreed dat er nog geen totaalpakket zou zijn. Volgens hem wisten de partijen al eerder dit jaar in welke orde van grootte de ogb zal komen te liggen. W. Valkenburg (CDA) knikte heftig ja tijdens deze woorden. "In de vergadering van mei was al de conclusie getrokken dat de rend-goedbelasting met drie pro cent omhoog zou gaan", zei hij, wij zend op de besloten vergaderingen van de raadscommissie voor alge mene zaken (in bezuinigingssa menstelling). "Ook in de zomerver gadering hebben we het er nog over gehad", vulde mevrouw J. Hulscher-Boezeman (WD) goed keurend aan. "En als we het dan die voorstellen naast die van nu leggen, zeg ik: het valt best wel J. Visser (PvdA/PPR) verbaasde zich over deze woorden. Hij herin nerde Hulscher er aan dat haar fractievoorzitter eerder dit jaar een voorbehoud had gemaakt bij de verhoging van de onroerend-goed belasting. Eerst zou moeten wor den afgewacht wat de bezuinigin gen op welzijn opleveren, dén pas zou kunnen worden gepraat over de ogb. Aikens haakte hierop in door te verklaren dat de bezuinigingen op de welzijnssector eens wat serieu zer moeten worden bekeken. "Ik vind dat we, voordat we alle bur gers belasten door de tarieven te verhogen, eerst eens moeten tor nen aan de franje en moeten kijken' of we een instelling misschien wat minder kunnen subsidiëren", al dus het D'66-raadslid. Van Dalen bracht hier tegenin dat er grote ge varen loeren bij bezuinigingen op de welzijnssector. Er zouden vol gens hem zelfs krachten op straat kunnen komen te staan. Burgerlijke stand WARMOND- Overleden: 4 aug. Joseph H. Habets 29 junl9 e/v A.J. Nolten; 8 aug. Jan H. Rijnaard 16 mei06; 22 aug. Josephus C. Seijsener 14 aug83; 23 aug. Wilhelmus G.C. Vogels 20 feb04; 25 aug. Catharina de Groot 30 okt95 w/v T.J. v.d. Mey; 31 aug. Jacoba T. Ammerlaan 6 jun04 w/v 31 aug. Christianus J. van Seggelen 22 aprl7; 19 aug. Jacoba M. van Stijn 27 sept04; 25 aug. Joseph A. van Moorsel 23 janl9; 11 apr. Alida van Egmond 29 apr02 e/v S.J. van Egmond. ZOETERWOUDE - De laatste loodjes wogen gisteravond zwaar. Nadat bewoners van de Zoeterwoudse Lébuïnusstraat, Servatiusstraat en Vijf MeilaanAe afgelopen weken hebben gezwoegd om in hun brand gang riolering aan te leggen zou het karwei gisteravond worden afgerond. Dat kondoor de hevige regenval van de afgelopen dagen, net niet. Er stond zoveel water in de brandgang dat met het instraten van de laatste paar meters nog even moet worden gewacht. Maar daarna zijn de bewoners ook van de ruim 15 jaar durende wateroverlast in de brandgang af. Omdat er destijds niet is gedraineerd kwamen er dikwijls lieslaarzen aan te pas om de gang droog 'over te steken'. Uiteindelijk staken de bewoners de koppen bij elkaar en werd een, heus rioolcomité gevormd. Dat ging op onderzoek uit. Toen duidelijk werd dat de aanleg van riolering in de brandgang door een profes sioneel bedrijf zo'n 20.000 gulden zou gaan kosten besloot een groep van 20 bewoners het karwei zelf maar te klaren, bijgestaan door de technische dienst van de gemeente. "En nu kost het maar een tiende van dat bedrag", meldt Zoeterwoudenaar Ver steegen, één van de leden van het rioolcomité. Behalve de praktische gemakken is er nog een groot voordeel aan de operatie verbonden: men heeft elkaar nu goed leren kennen. Alle reden dus voor een groot buurtfeest in de nabije toekomst. (foto Holvast) Groen licht voor nieuw plan LEIDERDORP - Bouwbedrijf Van der Heijden krijgt nog een laatste kans om een nieuw plan voor het terrein naast Muzenhof in Leider dorp verder uit te werken. De raadscommissie ruimtelijke orde ning heeft dat gisteravond beslö- ten. De man achter 'Palendorp' kreeg dat groene licht niet zonder slag of stoot. Zo wil dé commissie éefSt wat meer cijferfl zien, voordat zé besluit of het project haalbaar is. En voor een paar commissieleden is de maat vol. Zij vinden dat dit plan, de bouw van 68 bejaardenap partementen, een verdere uitwer king niet waard is. Men vreest dat de appartementen veel te duur worden voor de groep, waarvoor ze bedoeld zijn. Ander probleem: gebleken is dat er geen vrije sector-woningen kun nen worden gebouwd. Het zullen premie-huur of premie-koop ap partementen moeten worden. En hiervoor moeten dan weer zogehe ten contingenten (subsidie, ver bonden aan een bepaald aantal huizen) beschikbaar voor worden gesteld. PvdA-burgerlid Molkenboer stelde voor nu maar af te haken en het contract met Van der Heijden te verbreken. Een daad die voor de gemeente Leiderdorp grote finan ciële consequenties zou hebben. Aan zijn zijde vond hij de raads leden Wesseling (PvdA) en Stam (D'66). De overige commissieleden giftgen mee met hét Voorstel van wethouder Meerburg om Van der Heijden nog wat krediet te geven. Wel Zullen nurgemeester en wet houders ehlge voorwaarden aan het plan stellen. Het project kan al leen haalbaar zijn wanneer de kwa liteit van de woningen voldoende is en de prijs laag zal zijn. Over de invulling van het terrein naast MuZenhof wordt al sinds 1979 gepraat. Van der Heijden be gon op een gegeven moment met de fundamenten voor appartemen ten van vier ton. De bouw werd stopgezet toen de woningmarkt in stortte. Sindsdien zijn er heel wat plannen gemaakt, maar 'Palen- dorp' bleef overeind staan. Uitein delijk besloot de gemeenteraad in juni dit jaar dat Van der Heijden voor 1 januari 1985 met een defini tief plan zou moeten komen. Aan die beslissing wilde ook de commissie gisteravond vasthou den. Er zal dan ook uiterlijk in de cember een beslissing worden ge nomen. Excursie De vereniging Oud-Zoeterwou- de is van plan om op zaterdag 22 september een excursie te houden naar Naarden, een schitterend ge restaureerde vestingstad. Onder leiding van deskundige gidsen wordt het stadje verkend. Ook wordt een bezoek gebracht aan het museum daar. 'Exclusief voor de Zoeterwoudse groep zal een kanon worden afgeschoten. Ten slotte een bezoek aan de Grote Kerk, beroemd door de jaarlijkse uitvoering van de Mattheus Pas sion en door de prachtige schilde ringen tegen het plafond. Geïnte resseerden dienen zich zo snel mo gelijk op te geven bij excursielei der A.C J. Duindam, telefoon 071- 410926. De excursie is van 9 tot 5 uur en kost 21,50. Kringloop Het Leiderdorpse spel- en op- voedhuis 'De Kringloop' draait, nu de vakantie voorbij is, weer op volle toeren. Op dinsdag- en don derdagochtend kunnen Leider dorpers van half tien tot half twaalf op het adres Heemraad laan 67 bij een kop koffie praten over de opvoeding van kinderen: ervaringen kunnen worden uitge wisseld. Er is ook een informatie- hoek, waar onder meer boeken en tijdschriften over het grootbren gen van kinderen liggen. Bij het winkeltje voor tweedehands speelgoed kan gekocht en ver kocht worden. Adviezen zijn ook verkrijgbaar. Kinderen zijn uiter aard welkom. Expositie De Bodegraafse kunstenaar Al- phons van Leeuwen exposeert vanaf komende donderdag tot en met 23 oktober in het Leiderdorp se gemeentehuis. Van Leeuwen werkt voornamelijk met inkt in de ruimste zin des woords. Naast prenten op rijstpapier 'schildert' Alphons ook verhalen en er staan ook houten beelden van hem in het gemeentehuis. Bij de opening, donderdag om half negen 's avonds, vertelt Van Leeuwen zelf één en ander over zijn werk. De tentoonstelling is van maan dag tot en met vrijdag geopend van acht tot vijf uur. STREEK - Het waterleidingbedrijf De Rijnstreek en de Goudse water leiding maatschappij (GWS) gaan hoogstwaarschijnlijk fuseren. Al enige maanden voeren beide on dernemingen onderhandelingen en morgen moeten de Rijnstreek 'en de GWS een besluit nemen. De Rijnstreek levert water in onder meer Leiderdorp en Zoeterwoude. Met het fusieplan lopen ze vooruit op de rijksplannen om het aantal waterleidingbedrijven in Neder land sterk te beperken. Het rijk loopt al jaren rond met plannen om het aantal waterlei dingbedrijven - alleen in de provin cie Zuid-Holland zijn er al dertig - sterk te beperken. Die schaalver groting is volgens het rijk nodig om een goede drinkwaterkwaliteit te kunnen blijven garanderen. Ie der bedrijf moet voor kwaliteitsbe waking in de toekomst over een ei gen laboratorium beschikken, en grotere bedrijven kunnen ook meer inspecteurs in dienst nemen om erop uit te sturen om aan (drei gende) vervuiling bij waterwin-. plaatsen snel paal en perk te stel- Tien jaar geleden wilde het mi nisterie van volksgezondheid toe naar vijftien tot twintig bedrijven in het hele land, maar daarvan is men teruggekomen omdat derge lijk giganten voor management-' problemen komen te staan. In een in 1977 gepubliceerd provinciaal plan was sprake van vijf bedrijven in Zuid-Holland. Tot verwezenlij king van die planrien kwam het echter niet, omdat deze groten deels op vrijwillige basis gereali seerd moesten worden. Een aantal bedrijven wilde nog wel samen werken op het gebied van produk- tie, maar wilde de distributie in elk geval in eigen hand houden. Dat is tegen de zin van de rijksoverheid, die vindt dat voor kwaliteitsbewa king ook de distributie van het drinkwater in één hand moet Ho- Het rijk schoof de taak om het aantal waterleidingbedrijven te verminderen op het bord van de provinciebesturen. De werkgroep 'organisatie drinkwatervoorzie ning Zuid-Holland' gaf echter drie maanden geleden na een jaar werken zijn opdracht gedesillusio neerd terug aan Gedeputeerde Sta ten. Als gevolg daarvan presente ren GS komen.de week een drink waterplan dat eventueel met harde hand wordt doorgevoerd. De Rijnstreek en de GWS begoh- nen echter een paar maanden gele den na het falen van de werkgroep met fusiebesprekingen, daarin har telijk gesteund door GS. De Rijn streek, dat zijn hoofdkwartier in Boskoop heeft, verzorgt het'drink water voor onder meer Leiderdorp, Zoeterwoude, Alkemade, Hazers- woude en nog een aantal Ryn- streekgemeenten. In Boskoop werken 48 mensen, by het GWS in Gouda 95 man. De tarieven ver schillen nogal: de GWS rekent 97 cent per kubieke meter, de Rijn streek 1,19 gulden. De vakbonden zijn inmiddels in gelicht over de fusiebesprekingen. De fusie zelf krijgt, wanneer de plannen doorgaan, zijn beslag per 1 januari 1987. DINSDAG Lelden Groenoordhallen - Leidato, 19-22.30 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongerèn, 10-20.30 uur, aanslui tend soos, muziek of film. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, geopend op werkdagen van 14- 16 uur, di ook van 20-21 uur. Voorschoten Clubhuis Volkstuinvereniging - nabij Het Wedde, open avond sqauredansen, 20 uur. Voorstraat - dorpsfeest/braderie, vanaf 18.30 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - Noord buurtseweg, raadscomrr e onderwijs, 20 i WOENSDAG Leiden Groenoordhallen - Leidato, 13-17 en 19- 22.30 uur. Hooglandse Kerk - pauzeorgelconcert door Marijke van Klaveren, 12.30 uur. Clubhuis In de vrolijcke Arke - Pieters- kerkchoorsteeg 15, spreekuur Leids Werklozen Komitee, 10-11.30 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen, soos en sport, 15-17 uur. Voorschoten Lindehoeve - Burg. v.d. Haarplein, kin dermiddag met tocht naar dierenpark, Poppentheater - Churchillweg, kinder voorstelling, 14.30 uur. Voorstraat - dorpsfeest/braderie, vanaf Parochianen 'doen mee' met Meerburg LEIDEN/ZOETERWOUDE/LEI- DERDORP - 'Natuurlijk doe ik mee'. Dat is het thema van de der-, de parochiedag, die komende za terdag in de Meerburgparochie wordt gehouden. Volgens dit the ma kan iedereen op zijn of,haar manier meedoen met het 'grote spel' van het samen één kerk vor- Bedoeling van deze dag is om pa rochianen uit Zoeterwoude Rijn dijk, het 'oude' Leiderdorp, de Leidse Rivierenbuurt en het Waar- deiland de gelegenheid te geven el kaar ook eens informeel te ontmoe ten. Alle aktiviteiten vinden plaats op het kerkplein aan de Hoge Rijn dijk 16. Er komt (om de regen voor te zijn) een grote tent te staan. Vanaf één uur is er een rommel markt op het kerkplein. Er worden kaarsen, etsen en bloemen ver kocht. Er staat een Rad van Avon tuur en er komen diverse andere spelletjes, zoals ballengooien en touwtje trekken. 's Avonds om zeven uur is er een speciale jongerenmis, met weer hetzelfde thema. Om acht uur een feestavond voor iedereen, com pleet met 'levende' muziek en een Rad van Avontuur. Kaaskeuring: Zoeterwoude en Warmond bovenaan STREEK - Donkere wolken hin gen er gisteren over de jaarlijkse kaaskeuring in Bodegraven. Be halve het slechte weer geeft ook de superheffing op melk onzekerheid voor de toekomst. Menige melk veehouder en boerenkaasprodu cent is nog onwetend over de hem toegemeten produktiehoeveelheid. Voor de kaasproducent geldt niet alleen een vastlegging van de tota le melkproduktie van het bedrijf, ook zijn de hoeveelheid af te leve ren melk en het te produceren kaaskwantum een vast gegeven. Èen flexibele bedrijfsvoering wordt op die manier geblokkeerd. Een lichtpuntje was er gisteren ook: de jury was over de kwaliteit van de aangeboden 150 kazen niet ontevreden. Een kaaskwaliteit met Vooral geschikt voor consumptie 'op jongere leeftijd', aldus de jury. Het aangeboden type kaas heeft het keuringssysteem iets doen wij zigen. Werd voorheen veel aan dacht besteed aan het uiterlijk van de kazen (model en korst), dit jaar is de aandacht verschoven naar de houdbaarheid van de kazen. De uitslag: In de klasse A Goudse tot 12 kilo ging de eerste prijs naar J. v.d. Wal uit Stolwijk. De tweede en derde prijs gingen naar J.P. van Ryn en Capteyn uit Zoeterwoude. Bij de kazen in klasse B, zwaar der dan 12 kilo, werd L.J.M. Koot uit Koudekerk aan den Rijn be kroond. In de klasse C Baby Goud se werden J. en C. Versteegen uit Zoeterwoude winnaar. De beste Leidse kaas werd aangevoerd door Th. Warmerdam uit Warmond. Met slechts twee punten minder werd J.F.M. van Leeuwen uit Zoeter woude tweede. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Post uitsluitend aan: Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Maandabonnement f 21,21 (Autom. betaling) Losse nummers 1 ,- Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakernaat Hoofdredacteur Drs. J. W. E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur: R. D. Paauw Alg. redactiechef: Plv. Alg. redactiechef; Commentaren: W.F. J. Wirtzen A. A. van Brussel H. I. J. Veldhuizen H. v.d. Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin. buit./eco.) P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature) M. Hoenson-de Graaff (randgem.) P.C. Rosier (radio, televisie, kunst) Redactie stad en tel 071-144941, tst. 219

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2