Stoere eigentijdse toppers Geen oplossing voetbalstaking Wennen aan nieuwe regels 119,- 139,- 109,- Selecties voor opening van basketseizoen Molentoernooi van start met 'topper' Kassa voor Beenbreuk Rummenigge Zaalvoetbal van start Grieks elftal reist toch af naar DDR Van der Ham naar PEC winnende amazone Rooyakkers wint eerste biljartfinale Veel geld voor Olympisch goud M&S maakt mode betaalbaar DOCOS verhuist zaterdag PAGINA 14 DINSDAG 11 SEPTEMBER 1984 1 AMSTERDAM (ANP) - De natio nale basketbalselectie zal zaterdag middag in de Sporthallen Zuid te Amsterdam in de traditionele ope ning van het seizoen uitkomen te gen de in Nederland spelende Amerikanen. De coaches Heger en Sikking hebben voor de Nederlandse ploeg de volgende dertien spelers uitge nodigd: Marco de Waard (Den Hel der), Martin de Vries, Ruud Kui per, René Ridderhof en Al Faber (Haaksbergen), Jelle Esveldt, Henk Pieterse, Kees Akerboom en John Franken (Den Bosch), Hans Heijdeman, Emill Hagens en Ran dy Wiel (Leiden) en Cock van de Lagemaat (Werkendam). De ploeg van de Amerikanen, die gecoacht wordt door Ruud Harre wijn, bestaat uit: Lawrence McGray (Den Helder), Meivin Polk en Al Culton (Werkendam), Tom Lockhart en Jerry Beck (Leiden), Andrew Fields en Larry Gibson (Den Bosch), Jim Moore en Philip Thomas (Canadians), Murray Brown en Eugene Richardson (Haaksbergen). BADMINTON - De Leidse bad mintonvereniging Pomona heeft een sponsor. De kleine club is in zee gegaan met de computerfabri kant ICL Nederland. LEIDEN Het 34ste Zilveren Mo len-toernooi van LFC gaat dinsdag 18 september van start met de top per Rijnsburgse Boys-UVS. Het toernooischema luidt verder: 25 september Alphense Boys-Roo- denburg, 9 oktober Lugdunum- Quick Boys en op 16 oktober RCL- LFC. Alle wedstrijden worden op het terrein van LFC gespeeld en beginnen om 20.00 uur. De win naars plaatsen zich voor de halve finales, die in het voorjaar van 1985 worden afgewerkt. MADRID (AFP) - Een oplossing voor de voetbalstaking in Spanje lijkt veraf. Een gesprek tussen de stakende spelers en hun clubbe stuurderen heeft niets opgeleverd. Er volgt binnenkort weer een ge sprek, waarvoor nog geen datum is vastgesteld. De inzet van de staking is een be tere afhandeling van de betalingen. De spelersvakbond, met een leden bestand van 600, besloot vorige week tot de actie, die wordt om schreven als een groot succes. Bij na alle beroepsvoetballers, ook de buitenlanders, zijn eensgezind. Het afgelopen weekeinde deden de clubs noodgedwongen een beroep op amateurs en spelers in militaire dienst. De stadions bleven nage noeg leeg. Door de staking is de deelneming van de Spaanse clubs in de Europese voetbaltoernooien (Athletic Bilbao, Barcelona, Real Madrid, Vallodid en Atletico Ma drid) in gevaar gekomen. De voor zitters hebben reeds dreigende taal gesproken: „Wanneer er niet spoe dig verandering in de situatie komt, zullen wij ons moeten terug trekken. Volgende week woensdag worden de eerste wedstrijden al gespeeld. Wij kunnen geen jeugd- ploegen in de Europese toernooien laten uitkomen. Wij zullen bij de UEFA een beroep doen op over macht, die ons verhindert deel te nemen". Vijf Amerikaanse dames zijn kandidaat om te worden benoemd tot de 'grootste atlete van Amerika var tina Navratilova, Chris Evert. Billie Jean King en Maru Decker (v.l.n.r.) zijn overgebleven uit een 'veld' v zal nu uitmaken wie de titel krijgt. de laatste 25 jaar' Wilma Rudolph. Mar- in 29 deelneemsters. Een jury uit het land (foto AP) MILAAN (SID) - Karl-Heinz Rum menigge kan morgen wegens een blessure niet meespelen in de vriendschappelijke wedstrijd van het Westduitse elftal in Dusseldorp tegen Argentinië. Rummenigge liep zondag in de bekerwedstrijd van zijn club Internazionale tegen Avellino een gebroken teen op en is tenminste twee weken uitge schakeld. Eerder moest Karlheinz Förster al geblesseerd het trai ningskamp in Hennef verlaten. Beckenbauer riep voor Förster in de plaats debutant Christian Schreier van Bayer Leverkusen op. LEIDEN Ook in de zaalvoet balcompetitie is de bal gister avond weer aan het rollen ge bracht. De spelers van de diver se teams moesten wel even wennen aan de nieuwe spelre gels. Zo is de inrol, wanneer de bal weer in het spel moet wor den gebracht, vervangen door een intrap em mocht gisteren voor het eerst doorlopend de keeper worden gewisseld. Ju/De Singel kende weinig problemen met de nieuwe re gels getuige de 1-4 overwinning op Van der Plas. De Zwarte Wolf maakte een valse start door gelijk te spelen (4-4) tegen FC Grovo. Overige resultaten interregionale klasse: Datarex- Ceverbo 1-4 en De Maas-FV Snoekie 4-2. In de hoofdklasse diende Glasbergen SRV Boys een 2-5 nederlaag toe. Van der Plas- Ju/De Singel 1- Jaap van Duyn, Peter Taalman, Gerard Zuyderduyn, Ron van der Kolk en Arnold Boers) be gon slecht. Althans, promoven dus Ju liep in de eerste helft dankzij doelpunten van Chris Gubler, Piet Sloos en Ron Jan sen uit naar een 0-3 voorsprong. Zuyderduyn maakte er in de 6de minuut van het tweede part weliswaar 1-3 van. maar verder kwam de thuisploeg niet, al wa ren Van der Kolk en Van Duyn dicht bij meerdere treffers. In de slotfase schoot Ger Nagte- geller zijn nieuwe ploeg in veili ge haven: 1-4 De Zwarte Wolf-FC Grovo 4- 4 Op het eerste gezicht een ma tig resultaat van kampioens kandidaat Zwarte Wolf, maar wie aanwezig was in de Vijf Meihal moest tot de conclusie komen, dat de Leidenaars hun handen mochten dichtknijpen. Ron Bekooy was op schot bij Grovo. De Leidenaar scoorde alle doelpunten. Dankzij tref fers van Ben de Roo (2x) en Ben Heemskerk kon de thuis ploeg gelijke tred houden. Er was evenwel een strafschop in de laatste minuut voor nodig (benut door Koet) om het Leid se team naast Grovo te bren gen. Hoofdklasse SRV Boys-Glasbergen 2-5 Vooral dankzij de aanwezig heid van Martin van der Plas bij Glasbergen won de ploeg van SRV. De Katwijker scoor de vier doelpunten. Het reste rende doelpunt kwam op naam van Wim Driebergen. Lau van der Voort en Jan van Duin de den iets terug voor de Lisse- ATHENE (Reuter) - Het Griekse voetbalelftal is op het vliegtuig gestapt naar Oost-Duitsland, hoewel dat land over twee dagen in Londen tegen Engeland zal spelen. De Grieken doen echter alsof er niets aan de hand is. „De wedstrijd was reeds lange tijd geleden vastgesteld en we hebben geen afzegging ontvan gen',' aldus de Griekse voetbalbond, die eventueel een klacht indient bij de UEFA, mocht blijken, dat Oost-Duitsland met een reserve-elftal ver schijnt of er helemaal geen tegenstander komt opdagen. UTRECHT (GPD) - Harry van den Ham, de 30-jarige aanvaller van FC Utrecht, is voor de rest van dit seizoen uitgeleend aan eredivisieclub PEC Zwolle. Van den Ham was op de reservebank terechtgekomen omdat trainer Nol de Ruiter zijn voorkeur had uitgesproken voor John van der Linden op de rechterspitspositie. CALGARY (RTR) - De Zwitserse amazone Heidi Robbiani heeft met het paard Jessica 5 het springcon cours om de Grote Prijs van Calga ry gewonnen. Het leverde Robbia ni, die in Los Angeles Olympisch brons veroverde, een bedrag van 50.000 dollar (ongeveer 165.000 gul den) op. Ze bleef als enige over de twee manches zonder strafpunten. Dank zij de injecties van een sponsor-miljonair kent het con cours hippique van Calgary het hoogste prijzenfonds in de hippi sche wereld. Zo mocht de Ameri kaanse amazone Anne Kursinski, die met Livius een kwart strafpunt wegens tijdoverschrijding opliep, als tweede een bedrag van 27.000 dollar (ongeveer 90.000 gulden) toucheren. Livius was overigens enkele jaren geleden nog eigen dom van Emiel Hendrix, die afge lopen zondag in Mierlo Nederlands kampioen werd. De Westduitser Franke Sloot haak, die met Farmer derde werd, kreeg 15.000 dollar en zijn landge noot Paul Schockemöhle, vierde met Deister, sleepte 10.000 dollar in de wacht. LISSE In cafe De Taveerne in Lisse heeft Co Rooyakkers de eer ste biljartfinale in het seizoen 1984/ '85 driebanden klein derde klasse op zijn naam gebracht. Vanaf de tweede ronde bleek hij en zijn Ta veerne-clubgenoot Bert Molleman de gehel finale te domineren. Pas in de voorlaatste ronde leden zij beiden een nederlaag tegen respec tievelijk Joop Stooker en Jan de Groot. In de finale-partij trok Rooyakkers uiteindelijk aan het langste einde. FRANKFORT (SID) - De Stichting Sporthilfe heeft de Westduitse Olympische kampioenen beloond met een forse financiële tegemoet koming. Zo kreeg de succesvolle zwemmer Michael Gross (2x goud en 2x zilver) 50.000 Mark (ongeveer 55.000 gulden). Ook de premies van Peter Angerer (goud, zilver en brons in de biathlon en dr. Reiner Klimke (2x goud in de dressuur- sport) mogen er zijn. Angerer krijgt 32.000 Mark, Klimke 30.000 Mark. Katoenen blouson met biezen en geruwde katoenen voering in kontrast-kleur. Zwart, wit en bruin. Mt. 34t/m 46. Canvas parka met geruwde katoenen voering. Diverse aktuele kleuren. Katoenen blouson met v-pas en geruwde katoenen voering. Diverse aktuele kleuren. Woensdag 12 september EREDIVISIE Volendam-Roda JC PSV-Feyenoord Haarlem-FC Utrecht PEC/Zwolle-FC Groningen FC Twente-GA Eagles Elmex Leiden-Merksem LEIDEN - Tafeltennisvereniging DOCOS gaat zaterdag verhuizen. Met hulp van de gemeente hebben de leden van de Leidse club het ou de postkantoor dat aan de Gere- straat stond overgebracht naar de Hoge Morsweg en daar omge toverd in een fraaie nieuwe sport accommodatie. De laatste tafeltennistafel uit het oude clubgebouw aan de Groenes- teeg wordt zaterdag om 10.00 uur op een feestelijk versierde opleg ger naar het nieuwe onderkomen vervoerd. De afsluiting van de ver huizing wordt muzikaal begeleid door het muziekkorps Jong K en G. Na de feestelijkheden houdt Do- cos open dag in de nieuwe accom modatie. Van 11.00 uur tot 15.00 uur is iedereen welkom. De bezoekers kunnen rondkij ken in een sportzaal van 48 bij 13 meter, waarin plaats is voor 12 tot 14 wedstrijdtafels en krijgen infor matie over de speelmogelijkheden bij Docos. Om 17.00 beginnen de eerste thuiswedstrijden van de lan delijke seniorenteams van de club. Op officiële opening van het nieuwe onderkomen vindt plaats in december. Voor vrijdag 14 de cember staat een receptie gepland, een dag later is er een feestavond voor de leden.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 14