oenen voor Müj werkloze jeugd Internatio is op de goede weg Woningen vaak te 'dicht' Deeltijdarbeid via START CNV: banen behouden door korter werken Garnalen mogen nog thuis worden gepeld Reorganisatieplan voor Creusot-Loire uitgesteld FNV: erg grote groei van afroepeontraeten VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1984 DEN HAAG (GPD/ANP) - Het kabinet heeft voor 1985 honderd miljoen gulden uitge trokken om jongeren die langer dan twee jaar werkloos zijn aan een baan te helpen. In een brief aan de Stichting van de Arbeid zegt minister Jan de Koning (sociale zaken en werkgelegenheid) dat deze jongeren in dienst komen van START, het uitzendbureau van de overheid. Werkgevers die via start een langdurig werkloze jongere in dienst willen nemen krijgen daarvoor een subsidie van een derde van het voor de betreffende jongere geldend minimumloon. heid: in 1985 en 1986 moeten alle schoolverlaters aan het werk wor den geholpen. Per jaar moeten 90.000 jongeren extra worden ge plaatst, aldus het jeugdplan. De werkgevers plaatsen echter wel kanttekeningen bij het experi ment dat via enekele arbeidsbu reaus zal lopen. Zij vrezen dat de kans dat normale arbeid wordt ver drongen, aanwezig is. NCOV-se- cretaris Bosman zei niet graag te zien dat werkgevers dure, gewone, arbeidskrachten zouden ontslaan om vervolgens de goedkope via START binnen te halen. Bosman zei gisteren ook te vre- Volgens het ministerie zijn thans 50.000 jongeren langer dan twee jaar werkloos. Naarmate de werk loosheid langer duurt wordt het vinden van werk voor hen steeds moeilijker. Het plan van het kabi net geldt voor jongeren beneden de 25 jaar. Zij zullen worden inge schakeld in het arbeidsproces voor minimaal 20 uur en maximaal 32 uur per week. Deze werklozen zul len via START niet alleen een plaats krijgen bij de werkgevers in de marktsector, maar ook bij de overheid. Voordat het plan zal worden uit gevoerd zullen over een periode van enkele maanden een aantal daarvoor aangewezen START-bu- name werkgever? ?n Conclusie na onderzoek tor. Pas na de bevindingen van de ze bureaus zal het beleid definitief worden ingevuld. Vooral zal daar bij worden gekeken naar de reac ties van de werkgevers op de loon subsidie van 33 procent. In de brief aan de Stichting van de Arbeid wordt dit percentage arbitrair ge noemd. Voor de uitbreiding van het leer lingenwezen ten behoeve van schoolverlaters heeft het ministe rie van onderwijs en wetenschap pen een bedrag van 300 miljoen gulden uitgetrokken. Het ministe rie van sociale zaken en werkgele genheid wil hieraan 138 miljoen bijdragen. De vakcentrales FNV en CNV hebben gisteren positief gerea geerd op de kabinetsplannen om door middel van loonkostensubsi dies ongeveer 16.000 jongeren aan het werk te helpen. Ze staan sym pathiek tegenover het plan en zul len zoveel mogelijk meewerken om het te realiseren. Een FNV-woordvoerder stelde dat de plannen 'op redelijke wijze tegemoet komen aan de randvoor waarden die de vakbeweging in de Stichting van de Arbeid heeft ge steld". De vakcentrales moeten zich nog verdiepen in de techni sche uitwerking van de kabinets plannen, met name de afstemming op het jeugdplan voor de industrie. Werkgevers en werknemers in de industrie bereikten in mei dit jaar overeenstemming over de be strijding van de jeugdwerkloos- Kort zakelijk Touroperators In Hillegom hebben gisteravond zeventien kleine en middelgrote touroperators besloten met een ge zamenlijk (automatiseringssysteem de krachten te bundelen in een co öperatieve vereniging-die zij 'De Nachtegaalgroep' noemen. In die groep zitten onder meer Phoenix vakanties, Koudijs reizen en Boot en Co. De conceptstatuten zijn aan de notaris voorgelegd én verwacht wordt dat een en ander begin okto ber zijn beslag krijgt. Pas dan wil len ook de andere touroperators hun namen bekend maken. Een woordvoerder van de groep heeft dit bekendgemaakt. Macintosh Macintosh (handel in confectie) heeft de nettowinst over het eerste halfjaar van 1984 bijna zien ver dubbelen tot 11,6 miljoen gulden. In de vergelijkbare periode van 1983 bedroegen de verdiensten 5,9 mihoen gulden. Dit heeft het be drijf gisteren bekendgemaakt. De raad van bestuur schrijft de stij ging met name toe aan de verbete ring van de resultaten van de Ne derlandse produktie- en handels maatschappijen Dollar De Amerikaanse dollar, al weer verscheidene dagen bezig aan een schijnbaar niet te stuiten opmars op de wisselmarkten in West-Euro pa, heeft gisteren in Amsterdam zijn hoogste peil sinds bijna der tien jaar bereikt. De middenkoers werd gistermiddag afgemaakt op 3,3340 gulden. De omzet was klein. De banken vragen vandaag 3,39 gulden voor een dollar en geven er 3,27 gulden voor. Douwe Egberts Douwe Egberts Koninklijke Ta baksfabriek-Koffiebranderijen-Th eehandel heeft in het per 30 juni geëindigde boekjaar 1983/84 de nettowinst weten op te voeren van f 104,8 tot f 112,3 miljoen. Hoewel de ontwikkelingen op de grond- stoffenmarkten en het internatio nale valutagebeuren een grote druk op de marges blijven leggen en ook de koopkracht van de con sument nog niet is hersteld ver wacht de raad van bestuur in het boekjaar 1984/85 een winst te berei ken die enigszins boven het niveau van het afgelopen boekjaar zal lig gen. DEN HAAG (GPD) - Arbeidstijd verkorting werkt, zegt de Indus trie- en Voedingsbond CNV. Deze bond heeft bij honderd bedrijven met 37.000 personeelsleden - voor namelijk in de chemische sector onderzocht wat de effecten in 1983 zijn geweest van het inleveren van deprijscompensatie op dc werkge legenheid. Hoewel de meeste ondernemin gen winst maakten nam bij een Daf draait ATV wellicht weer terug EINDHOVEN (ANP) - Als de on derhandelingen bij Daf Trucks in Eindhoven over de invoering van een 36-urige werkweek voor het kantoorpersoneel mislukken wil het bedrijf terug naar de cao voor de grootmetaal. Dat betekent dat voor alle personeelsleden een 38- urige werkweek wordt ingevoerd. Dat blijkt uit een voorstel dat Daf gisteren aan de bonden heeft ge daan. Bij Daf Trucks werd 15 augustus vorig jaar een 36-urige werkweek ingevoerd. Het produktiepersoneel kreeg die arbeidstijdverkorting in de vorm van roostervrije dagen. Het kantoorpersoneel ging korter werken per dag. De beambten- bond Unie BLHP was het daar niet mee eens en stapte naar de rechter. DEN HAAG (GPD) - Voorlopig mogen garnalen nog thuis worden gepeld. Dit blijkt uit het ontwerp voor een zogenaamd Garnalenbe- sluit dat gisteren bij de Tweede Ka mer is gedeponeerd. De regering heeft het aanvankelijke plan om de ontheffing van het thuispelverbod in te trekken, op korte termijn la ten varen. Het was duidelijk dat voor het bedrijfsleven dan een zeer moeilijke situatie dreigde te ont staan. Er zal nu een overgangster mijn gaan gelden, zo wordt voorge steld. Omdat controle op de hygiëni-' sche kwaliteit van in huisarbeid gepelde garnalen moeilijk uitvoer baar is, wordt toch om verbetering van de situatie gevraagd. Gekozen is voor een overgangstermijn, zo lichtte staatssecretaris Van der Reijden (volksgezondheid) toe. Het is niet mogelijk garnalen onmid dellijk met machines te gaan pel len. Gestreefd moet daarom wor- zen voor concurrentievervalsing. Ook de jongerenorganisaties van FNV en CNV zijn beduidend min der tevreden met de plannen van het kabinet. De Jongerenbeweging verbonden met de FNV stelt „ab soluut ontevreden" te zijn met de maatregel omdat er na het jaar werken geen enkele garantie be staat op vast werk. De verdiensten van de tijdelijke baan van tussen de 20 en 32 uur per week zijn vol gens bestuurster Ike Overdiep vaak niet voldoende om van rond te komen, zodat jongeren toch een beroep op een aanvullende uitke ring zullen moeten doen. derde van deze ondernemingen de werkgelegenheid in 1983 af. In de overige ondernemingen stabili seerde de werkgelegenheid zich. Als gevolg van de arbeidstijdver- koting van 5 procent worden in de eerste plaats banen behouden die zonder arbeidstijdverkorting zou den zijn verdwenen. Daarbij gaat het in totaal om 915 arbeidsplaatsen. Het behoud van deze banen doet zich over het alge meen voor in bedrijven waar het personeelsbestand is afgenomen. Er werden in 1983 bij de 100 onder zochte bedrijven 623 nieuwe banen geschapen. Volgens de Industrie- en Voe dingsbond CNV blijkt dat er in kleinere ondernemingen ook goe de afspraken over herbezetting kunnen worden gemaakt. „Al deze resultaten geven ons het vertrou wen dat ook in die bedrijven waar de werkgelegeneheidseffecten nog moeten worden ingevuld (zoals in de metaalindustrie, de metaalnij verheid en Philips) er goede resul taten zullen worden geboekt", al dus de bond. Gezien de positieve resultaten van het onderzoek zal de bond zich in de komende jaren blijven rich ten op verdergaande arbeidstijd verkorting. Voor de financiering daarvan blijft voor de CNV de prijscompensatie het aangewezen middel, ervan uitgaande dat in 1985 de inkomens op peil zullen blijven. Mocht dat niet zo zijn, dan blijft de bond de mogelijkheid open houden voor 1985 een looneis te stellen. den naar het concentreren van het handpellen op een controleerbaar aantal plaatsen. Daarvoor moeten dan lage investeringen worden ge daan. Het Produktschap voor Vis en Visprodukten zal een verordening vaststellen waarbij het pellen en la ten pellen aan strenge voorwaar den en aan een vergunning worden onderworpen. Gedurende de over gangstermijn zal worden bezien of deze verordening voldoende waar borgen geeft. Inmiddels zal dan ook het internationaal overleg over het huispellen en over technische aanpassingen aan boord van de vangstschepen moeten worden af gerond. Begin dit jaar kwam de behande ling van garnalen in en buiten ons land in opspraak nadat eind de cember een aantal bejaarden in Utrecht door het eten daarvan was overleden. Bij onderzoek bleek dat de manier van winning en de ver dere behandeling van garnalen in een aantal gevallen met voldoende zijn om risico volledig uit te slui ten. Met het stellen van regels die zowel voor binnen- als voor buiten landse garnalen zullen gelden, wil len. Aan boord van schepen moeten garnalen na het koken worden af gekoeld met zeewater van een zo danige kwaliteit dat ze direct na koeling uit micro-biologisch oog punt deugdelijk zijn. Het bewaren van de gekookte garnalen aan boord dient te geschieden tussen smeltend ijs of bij een maximale temperatuur van vier graden Cel sius. Bewaring, behandeling en vervoer van al of niet gepelde gar nalen anders dan aan boord van vangstschepen moet beneden een temperatuur van zeven graden ge beuren. Bij het met de hand pellen mag de temperatuur niet hoger dan vijf tien graden zijn en mogen de gar nalen niet langer dan 20 minuten aan de temperatuur in de pelruim- te worden blootgesteld. EINDHOVEN - Omdat gisteren bij Philips het honderdmiljoenste televisietoestel van de band rolde, kreeg Prinses Margriet, in haar hoedanigheid van lid van het dagelijks bestuur van het Rode Kruis, symbolisch een gift van honderd televisietoestellen. (fotoANPi HBG boekt iets hogere netto winst RIJSWIJK (ANP) - De bouwon derneming HBG, waaronder HCG in Leiden, heeft in de eerste helft van het jaar netto 25 miljoen ver diend, zo heeft het bedrijf gisteren meegedeeld. In de eerste helft van 1983 bedroeg de winst 24 miljoen. Omdat 5 miljoen minder is afge schreven 51 tegen 56 miljoen) is de kasstroom (nettowinst plus afschrijvingen) gedaald van 80 naar 76 miljoen. De omzet steeg van 1,3 naar 1,4 miljard. De raad van bestuur verwacht dat de jaaromzet op 3 miljard zal uitkomen (vorig jaar 2,8 miljard). De winst over het lopende jaar zal, zo meent de raad van bestuur, min stens gelijk zijn aan die van vorig jaar 62 miljoen). De winst per aandeel bedroeg over het afgelopen halfjaar 9,10 tegen 8,75 in de eerste helft van 1983. Burgerlijk ongehoorzaam mag wel van de FNV-leden UTRECHT (ANP) - De achter ban van de vakcentrale FNV vindt acties van burgerlijke on gehoorzaamheid in het alge meen aanvaardbaar. Groot so ciaal onrecht, zoals de afbraak van het sociale zekerheidsstel sel en een onrechtvaardige ver deling van lasten, kan burger lijke ongehoorzaamheid nood zakelijk maken, omdat meer traditionale protesten dan niet voldoende soelaas bieden, zo menen de FNV-leden. Velen hebben zich op bijeen komsten bereid verklaard zelf aan acties van burgerlijke on gehoorzaamheid mee te doen, „soms liever vandaag dan mor gen". Als voorbeelden van der gelijke acties werden onder meer genoemd: opzeggen van bankrekeningen, staken van automatische betalingen bij gi ro of bank en vertraagd of ge spreid betalen van belastingen of energierekeningen. Acties die teveel persoonlijke risico's meebrengen, zoals bijvoor beeld het weigeren van huur verhogingen, liggen minder ongehoorzaam- i de FNV- i georganiseerde BORKEN (ANP) - De regering van de Westduitse deelstaat Noordrijn-Westfalen heeft toege zegd Nederland voortaan al in een vroeg stadium te informeren over de verdere plannen voor de groot schalige bruinkoolwinning in het gebied dat grenst aan ons land. Dit heeft minister Winsemius van VROM gisteren in het Westduitse Borken meegedeeld tijdens het congres van de Raad van Europa over de problematiek van de grens regio's. De bewindsman toonde zich er verheugd over dat de Westduitse autoriteiten, na lang aandringen, tegemoet zijn gekomen aan het verlangen van Nederland over het Meer inzicht in gevolgen van winnen van bruinkool bruinkoolproject tijdig en goed geïnformeerd te zijn. Uit een oog punt van milieu vindt de Neder landse regering dit belangrijk, want het is niet uitgesloten dat door de winning van de bruinkool, op zo'n grote schaal als de Duitsers van plan zijn, de grondwaterstand in Limburg zo sterk zakt dat de flo ra er onder gaat lijden. Noordrijn-Westfalen gaat nu die mogelijke gevolgen van de bruin koolwinning onderzoeken en zal Nederland zo snel mogelijk van de studieresultaten op de hoogte stel len, zo lieten woordvoerders van het ministerie van VROM gisteren weten. Zij leiden uit het besluit tot het instellen van zo'n onderzoek af, dat West-Duitsland zelf ook twij fels heeft gekregen over de gevol gen van de bruinkoolwinning. Aanvankelijk ging de Bondsrepu bliek er vanuit dat er geen nadelen aan het project zouden zijn verbon den. Gasbedrijven maken zich zorgen ALMERE (GPD) Verregaande isolatie en kierafdichting van wo ningen en zuiniger gebruik van de verwarming stellen de gasbedrij ven in ons land voor problemen. Kennelijk zijn veel huizen te veel „afgedicht", waardoor risico's voor mensen en installaties ontstaan. Daarom moeten nu de voorschrif ten worden veranderd. Verontrei niging van de binnenlucht in hui zen en een lagere temperatuur van het centrale verwarmingswater zorgen voor een extreem hoge roestvorming (corrosie) in cv-ke- tels waardoor het gevaar op vor ming van het giftige koolmonoxy- de groot is. Een dodelijk ongeval ddbr koolmonoxidevergiftiging in Almere op 11 juni van dit jaar heeft de landelijke commissie GAVO Eelijk een oplossing voor de pro- doen besluiten in versneld tempo blemen kunnen zijn. Dit geldt nieuwe voorschriften voor gasin stallaties op te stellen. Volgens A. C. Koelewijn, hoofd ling gastoepassingen Gasinstituut, voldeden de keu de geheel gesloten cv-ketels of ge heel gesloten cv-ruimten. Daar- de*afde^ naast wordt er geëxperimenteerd hetVEG- met mechanische ventilatiesyste- die gekoppeld zijn J ringseisen van de cv-installaties ketel. Onderzoek in de Almeerse totdat de corrosieproblemen in Al- wÜk Oldewierde, waar een 62-jari- mere aan het licht kwamen. „We 6e man overleed als gevolg van zijn voor het eerst geconfronteerd koolmonoxydevergiftigmg, heeft met een dergelijke mate van aangetoond dat de woningen niet sie. We vermoeden dat de lucht- voldoende ventilatie hebben dichtheid van woningen en de la- het gebruik van een afzuigka gere temperaturen van het cv-wa- keuken. Als de afzuigkap oi ter (door isolatie en zuiniger ge- normale omstandigheden wordt UTRECHT - Op de Jaarbeurs in Utrecht is gisteren het bekroonde speel goed van het jaar 1984 getoond. In de categorie Hobby en Techniek ging de prijs naar deze glasgraveerset. (foto anp> LE CREUSOT (UPI) - De uitvoe ring van het met duizenden ontsla gen gepaard gaande reorganisatie plan voor het grote Franse metaal- en machinebouwconcern Creusot- Loire is opgeschort, zo heeft een vakbondsvertegenwoordiger gis teravond meegedeeld. Het besluit werd genomen na vier uur onder handelen tussen bewindvoerders, regering en vakbonden in Le Creu- sot. Het reorganisatieplan was af komstig van een consortium van' drie Franse bedrijven, Fives-Lille (zware industrie), Framatome (kernenergie) en Usinor (staal). Het hield in dat om Creusot-Loire weer op de been te helpen ten minste 2500 van de 12.500 werknemers zouden moeten worden ontslagen. De vakbonden vonden dat nogal gortig met het oog op de grote werkloosheid in het oosten van Frankrijk. De werknemers en inwoners van Le Creusot hebben grote protest demonstraties gehouden, waarbij onder meer treinen werden tegen gehouden en overheidsgebouwen werden bezet. bruik van verwarming) hiervan de hoofdoorzaken zijn", aldus Koele wijn. Zekerheid hieromtrent kan het gasinstituut echter niet geven. Het pas gestarte onderzoek naar ernsti ge corrosie bij cv-ketels met als mogelijk gevolg koolmonoxydeaf- gifte duurt op zijn minst nog een jaar, misschien zelfs langer. Niette min moeten de gasinstallatievoor schriften zo snel mogelijk worden aangepast, zo stelt Koelewijn. Hij wijst op nieuwe installaties die mo- gebruikt ontstaat in het huis on derdruk waardoor de cv-ketel na enige tijd zijn eigen verbrandings gassen opnieuw opneemt. Hier door kan koolmonoxyde ontstaan. Een woordvoerder van het gasbe drijf stelde dat hier tegen geen af doende maatregelen te nemen zijn, behalve dat de bewoners een raam open houden als de afzuigkap wordt gebruikt. „Bij de beoorde ling van de bouwtekeningen kun nen wij niet meer zeggen of de ven tilatie voldoende is". AMSTERDAM (ANP) - Internatio- Müller heeft in de eerste zes maan den van dit jaar een nettoresultaat geboekt van f 5,25 miljoen tegen f 0,4 miljoen in dezelfde periode van vorig jaar en f 3,1 miljoen in de tweede helft van 1983. Per aandeel van f 20 is het resultaat verbeterd van f 0,10 in de eerste helft van 1983 tot f 1,39 dit jaar, zo blijkt uit het halfjaarbericht, In een toelichting op de cijfers vertelde de voorzitter van de raad van bestyuur, ir. J.A.P.Montijn, dat het concern duidelijk op de goede weg is. De verliesgevende periode lijkt achter de rug en voor de twee de helft van dit jaar wordt een voortzetting van de verbetering van het eerste halfjaar verwacht. Of hieruit ook een hervatting van het dividend zal voortvloeien kon Montijn nog niet beloven. Wel zei hij dat het bestuur het woord 'divi dend' dan duidelijk wel bij de be- de cijfers te berde zal De personeelsbezetting liep ten opzichte van eind 1983 met 200 te rug tot 10.794. De omzet steeg ver geleken met de eerste jaarhelft van 1983 van f 1,12 tot f 1,17 miljard. Het concern was de afgelopen maanden in staat ongeveer f 50 mil joen aan langlopend vermogen aan te trekken tegen een aantrekkelijk, niet nader bekendgemaakt, tarief. Naar Montijn meedeelde staat het concern aan de vooravond van een ingrijpende wijziging van de organisatiestructuur. Het is de be doeling dat de bestaande divisie structuur (handel, transport, tech niek, pacific region en overige be drijven) binnen een paar jaar ver dwijnt en plaatsmaakt voor een aantal bedrijfssectoren (vermoede lijk een stuk of zeven), waarvan de leiding dadelijk verantwoording schuldig is aan de raad van be stuur. „Een plattere organisatie en een intensievere betrokkenheid van de bestuursleden wordt hierbij nage streefd. Het centraal kantoor heeft hierbij een meer dirigerende taak gekregen. Overigens is de eerder beloofde reorganisatie van dat cen trale kantoor inmiddels voltooid. Gedwongen ontslag kon tot een tiental medewerkers worden be perkt. Er werken nu nog ruim 100 mensen. De verwachte teruggang in de markt van de gezondheids zorg heeft zich nog niet voorge daan en deze sector kijkt dan ook terug op een goed resultaat. Ook de sector technische handel gaf een herstel te zien. Hier begint een be scheiden oplevende vraag naar in vesteringsgoederen merkbaar te worden. Met uitzondering van de sector stukgoed in de Rotterdamse haven en de activiteiten in de luchtvrach texpeditie is het bestuur niet onte vreden over de resultaten in de di visie transport. Een duidelijkje verbetering doet zich voor bij de cargadoorsbedrijven. De reisbu reaus handhaven zich in een moei lijke markt en mogelijkheden voor samenwerking worden hier onder zocht. In Rotterdam staan met name in de Beatrixhaven investeringen op stapel. Deze zullen, uitgesmeerd over de tweede helft van 1984 en de loop van 1985 een kleine f 10 mil joen bedragen. De divisie techniek heeft thans voor het eerst een bedrijfsresultaat na rente en afschrijving behaald dat meer in overeenstemming is met het in deze grootste divisie geinvesteerde vermogen. De be drijven in het Verre Oosten zijn nu duidelijk de weg van herstel inge slagen, al kon nog geen positief re sultaat worden geboekt. AMSTERDAM (ANP) - Het aantal mensen dat op basis van een zoge noemd afroepcontract werkt (bij voorbeeld kapsters) is de laatste tijd explosief gegroeid. Steeds meer werkgevers kiezen voor deze flexibele arbeidsverhouding om te kunnen besparen op arbeids- en produktiekosten, zo meldt de vak centrale FNV in de Vakbondskrant van deze week.De FNV ontleent deze conclusie aan een enquête over flexibilisering onder zeven aangesloten bonden: AbvaKabo, industriebond, dienstenbond, ver- voersbond, grafische bond. voe dingsbond en kappersbond. Cij fers over de toeneming van het aantal afroepeontraeten heeft de FNV niet voorhanden, deels omdat de mensen die met deze contracten werken niet bij een bond zijn aan gesloten. De FNV-bonden zouden hun best moeten doen de mensen te organiseren, aldus de Vakbonds krant. In cao-afspraken zou hun rechtsbescherming veel beter kun nen worden geregeld.Uit de enquê te blijkt dat flexibilisering zich overal voordoet, niet alleen in de particuliere sector, maar ook in de trendvolgende sectoren en bij de overheden. Volgens de enquête worden vooral nieuwkomers (ge huwde vrouwen en jonge meisjes) op de arbeidsmarkt vaak verplicht een flexibel arbeidscontract af te sluiten.Een woordvoerder van de FNV erkende gisteren dat „een ze kere mate van flexibilisering on vermijdelijk is, zeker als je arbeids tijdverkorting met handhaving of verlenging van de bedrijfstijd wilt doorvoeren. Maar er dreigt een enorme wildgroei te ontstaan en dat willen we voorkomen". Kartonfabriek Okto mogelijk weer geopend DEN HAAG (ANP) - Er blijft een kleine kans dat de kartonfabriek Okto in Winschoten alsnog 'uit de mottenballen' wordt gehaald en wordt omgebouwd voor de pro duktie van testliner, grondstof voor bepaalde soorten papier. Mi nister Van Aardenne (economische zaken) heeft de Tweede Kamer gis teren meegedeeld dat hij alsnog heeft besloten een onafhankelijk onderzoek te laten instellen naar de precieze kosten van een derge lijke operatie. De gemeente Winschoten is al lerminst overtuigd van de kosten die volgens het ministerie van eco nomische zaken zijn gemoeid met het weer opstarten van sinds 1980 in ruste zijnde Okto-machines.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 9