Situatie noodschool 'onhoudbaar' Veel huizen te duur in Voorschoten bij 'Warmond is en blijft zelfstandige gemeente' Parkeren mag voorlopig bij Haarlemmertrekvaart IS Getuigen gezocht van aanranding Aantal bezoekers verdubbeld: Duinrell moet weer uitbreiden Oudere onderwijzers eerst weg PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1984 'Er is hier een angstige situatie ontstaan VOORSCHOTEN - "Institutione le beleggers, ik smeek U, verlaag de huren. Er is hier in Voorschoten een angstige situatie ontstaan". De waarnemend voorzitter van de wo ningadviescommissie, J.A. Steg, had het gisteravond niet gemakke lijk tijdens de vergadering van de raadscommissie voor welzijn, wo ningtoewijzing en onderwijs. Hij moest een somber beeld schetsen van de situatie op de wo ningmarkt. En dat terwijl in 1983 voor het eerst sinds jaren de lijst van woningzoekenden kleiner is geworden (1U51 zoekenden aan het Voorschotense woningzoekenden eind van 1983, tegen 1192 aan het heeft een inkomen onder de 20.000 begin van dat jaar). gulden, 32 procent verdient tussen 700 gulden raken de 20.000 en 30.000 gulden en 20 kwijt. Je kunt niet Het grote probleem dat door het beleid va een flink aantal woningen te duur is geworden voor Voor- dat het normaal is een zesde schotenaren, zo verklaarde Steg. van je bruto-inkomen te besteden Enkele flats in Noord-Hofland aan huur, krijg je de volgende inde- moeten niet minder dan 1.000 gul- ling: 48 procent van de woningzoe- den per maand opbrengen. Hoe kenden kan een maximumhuur desastreus deze ontwikkeling is, betalen van 280 gulden, 32 procent maakte Th. te Pas, lid van de wo- een maximumhuur van 420 gulden 'Maar", zo voegde hy er somber toe. "Ook flats tussen de 600 a moeilijk kij- namelijk procent ontvangt per jaar tussen ken naar urgentie, je moet gewoon beleggers de 30.000 en 48.500 gulden", vertel- afgaan op het salaris van de wo- flats de hij. "Als je er dan vanuit gaat ningzoekenden". G. Both (PvdA/ - ppR) was zeer somber gestemd na deze woorden. "Is er nou echt niks te bedenken?", vroeg hij zich af. ningadviescommissie, duidelijk "Achtenveertig procent "Kunnen we geen pressie uitoefe- i op die beleggers?" De vragen de i maximumhuur werden niet beantwoord. OEGSTGEEST - Parkeren blijft voorlopig mogelijk langs de Oegstgees- ter Haarlemmertrekvaartweg. De commissie verkeer en vervoer voelde gisteravond niet zo veel voor het voorstel van de groepscommandant Gelderblom om op het gedeelte tussen de Kwaakbrug en Abtspoelweg, een parkeerverbod in te stellen aan één zijde. De politie vindt de drie meter brede Haarlemmertrekvaartweg in ieder geval niet al te veilig. Vooral tijdens de weekeinden is het verre van ideaal. Dan zetten namelijk de eigenaren van de verschillende tuinhuis jes, jachten en woonboten massaal hun auto's neer langs de weg. Dat door deze situatie het overige verkeer veel hinder ondervindt, bleek vorige maand. Toen kon een ambulance amper de geparkeerde auto's passeren: er kwam heel wat gemanoeuvreer aan te pas. Kurk en Verbeek, beiden eigenaar van een jachthaven aan de Haarlem mertrekvaartweg, protesteerden fel tegen het parkeerverbod. Ze vrees den "een afslachting van de bedrij ven". Ze voerden aan dat watersporters nu eenmaal graag hun auto bij de jachthaven parkeren. Daar wordt name lijk een oogje in het zeil gehouden. Gebruikers luiden noodklok VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten heeft de noodschool aan de Molenlaan voorzien van het etiket 'on bruikbaar voor bejaarden'. De bejaarden, die momenteel twee lokalen tot hun beschikking hebben in de school, worden zeer waarschijnlijk nog volgende week onderge bracht in de Parkschool. Hier kunnen ze dan blijven totdat begin volgend jaar het cultureel centrum geschikt is ge maakt voor hun komst. Weliswaar moesten B en W zich vanmiddag nog buigen over de verhuisoperatie, maar volgens wet houder L. Marselis is de zaak zo on geveer rond. Dit zei hij gisteren al thans tijdens de vergadering van de raadscommissie voor welzijn, woningtoewijzing en onderwijs. UW en ANBO (Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen), de gebruikers van de lokalen, melden zelfs dat harde toezeggingen zijn gedaan. Ze zyn hier blij om. Vol gens de organisaties was de laatste twee weken een onmogelijke situa tie ontstaan aan de Molenlaan. UW-voorzitter mevrouw Schef- fer: "Eén van de twee lokalen was volkomen uit de voegen gebarsten. De voorgevel was naar voren geko men. Over de hele lengte van de vloer was een strook van 10 centi meter zand ontstaan en als je via de wanden omhoog keek kon je de sterren zien. De ramen konden niet meer dicht en het dak was ge knakt". Spookhuis Plezierig kaarten en dansen was er van ook niet meer bij: "Het leek wel een spookhuis", aldus -me vrouw Scheffer. "We waaiden er gewoon uit. En doordat de vloer schever en schever werd, stond ook nog eens alles scheef'. Dinsdag was dan ook de maat vol voor de organisatie. Mevrouw Scheffer nam de zaak nog één maal tuatie nauwkeurig uit de doeken. Tevens verklaarde ze niet langer de verantwoordelijkheid te willen dragen voor het geheel ("het zal toch maar omlaag donderen"). Ook de ANBO, inmiddels opgetrom meld, liet zich in dezelfde bewoor dingen uit. Toen ambtenaren woensdagmor gen een kijkje namen, gaven ze de organisaties gelijk. De situatie was onhoudbaar en opknappen zou te veel geld kosten, zo luidde hun conclusie. Voor de UW hadden deze woorden niet zoveel conse quenties. De woensdagmiddag- soos was deze week verruild voor een reisje. De ANBO daarentegen had nog enkele activiteiten in petto. Men besloot, ondanks alles, de Molen laan nog even trouw te blijven. "Het mag eigenlijk wel niet, maar ja, je kunt tegen die bejaarden niet zeggen: er is geen soos", verklaart ANBO-secretaris Bakker. "Want: wat moeten ze dan?" De situatie verrast hem niet. "We hebben het al tien jaar zien aanko men", zegt hy. De gemeentesecre taris zwakt die woorden een beetje af. Wél beaamt hij dat het gebouw "op de laatste benen loopt. Geen van de lokalen is nog echt best". Slopen lijkt hem echter nog niet mogelijk. Dat kan pas wanneer alle huurders (verenigingen en instel- ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Mastenbroek, Tan, v. Tol, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld en Schonenberg: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Meyer, Stokroos 1, tel. 215510. zo 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld, Brik- kenwal 19, tel. 218661, spreekuur Ros molen 2. Groep 2 - Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en Lahr: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus. Middelste- gracht 129, tel. 132500. zo 8 uur tot 24 uur: H.J. Klaassen, Zwa- nenzijde 27, tel. 213546. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel. 146096, spreekuur Burg- gravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruyne. Kern- straat 11, tel. 141225. Groep 4 - v. Wingerden, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: B. Roos, Zocher- straat 1, tel. 766123. zo 8 uur tot 24 uur: P.G. Arnou, tel. 311414, spreekuur Petr. Moensweg 52. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: H. de Jong, Noord- Staatssecretaris Van Zeil (rechts) bij de familie, die de 300.000ste bezoeker van het Tikibad werd. (foto gpd> WASSENAAR - Omdat het aantal bezoekers van Duinrell de stoutste verwachtingen overtreft - dit jaar is het praktisch verdubbeld - zal het Wassenaarse pretpark wederom moeten uitbreiden. Er komt in elk geval een tweede rodelbaan en het entreegebouw van het Tikibad zal aanzienlijk worden uitgebreid. Er komen ook diverse nieuwe attracties om de lange rijen wachtenden van dit seizoen in te dammen. Volgens Duinrell laat het onlangs goedgekeurde gemeentelijke bestemmingsplan nieuwe uitbreidingen toe. De bouwvergunningen daarvoor zijn al aangevraagd. Daarnaast is eigenaar graaf Van Zuylen van Nijevelt bezig met het ontwikkelen van kunstmatige sneeuw, zodat skie-liefhebbers in de toekomst op 'echte' witte hellingen naar beneden kunnen suizen. Dat deelde graaf Van Zuylen gisteren mee tijdens een persconferentie, waar staatssecretaris Van Zeil (economische zaken) als eregast fungeerde. De staatssecretaris verwelkomde tegelijk de 300.000ste bezoe ker van het Tikibad, het gezin Blauwhoff uit Noordwijkerhout. Van Zeil verklaarde daarbij veel waarde ring te hebben voor het ondernemerschap dat aan de idee en realisering van het Tikibad ten grondslag ligt. Volgens Van Zuylen heeft het in april geopende Tikibad, met de langste glijbaan van Europa, gemid deld 2000 bezoekers per dag opgeleverd. De 'top' vormde het aantal van 4300 per dag. In totaal zal het totale aantal bezoekers van het attractiepark plus camping dit jaar het miljoen overschrijden. OEGSTGEEST/VALKENBURG De rijkspolitie in Oegstgeest is op zoek naar een man van onge- ww w w veer 20 jaar, die dinsdag rond eindsplein 4a. tel. 1237*52. kwart voor zes een meisje heeft zo 8 uur tot 24 uur: H.C. Jasperse, Witte aangerand. De dader stond het Singel 72, tel. 124961. meisje op te wachten bij de Val- Leiderdorp j kenburgseweg, een weg tussen het S'Mro'^k^'van'SjSa uur Rustenburgerpari en het pontje hetzelfde adres; zo, F. de Waard, Raap- naar Valkenburg. Zijn fiets stond horst 159, tel. 897643, spreekuur van tegen de afrastering. Hy dwong het 12.30-13 uur op Florijn 10, tel. 891000. meisje te stoppen en nam haar mee Oegstgeest in de struiken. Het signalement van za 10 uur tot ma 7.30 uur: van de dader: ongeveer 1.75 lang, J-W. de Haan, Oraiyelaan 26, tel. 170605. normaal postuur, donkerblortd, P/ !'J a Haca,sw'Jk; J J-Voor. kort, golvend haar met een pony. dolaan 2, tet 176867, dag e'n'naclit'b* Hu was gekleed in een blauwe spy- reikbaar ook in het weekend, kerbroek, een wollen effen trui en Voorschoten een zwart jack (mogelijk leer). za, J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520; De politie heeft verder geen aan- z°. W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. knopingspunten. Vandaar dat ^60- Sfhebtn tmziednagve^chtPwVoa:: den te bellen naar het politiebu- Wassenaar u, telefoon 071-155440. noord: H. Plink en M. van Tolingen jr., Van Polanenpark 94, tel. 15939 of 12075; zuid: J. Huls, Herenweg 19, tel 13027. Zoeterwoude L. Kortmann, Dorpsstraat 33, tel. 1614. APOTHEKEN Leiden De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 7 tot 14 september Boete voor Wassenaarder ogenschouw en toog toen naar dat dit februari 1985 het geval zal het gemeentehuis. Hier deed ze si- zijn. DEN HAAG/WASSENAAR - 0_.0Driehonderd gulden boete en een lingen) vervangende woonruimte voorwaardelijke ontzegging van de hebben. De gemeente verwacht rijbevoegdheid heeft de Haagse rechtbank een 19- jarige Wassenaarder opgelegd die vorig jaar een fietsster heeft dood gereden. Het ongeluk gebeurde in juni 1983 op de Prof. B. M. Telders- weg in Den Haag. De man is alleen veroordeeld voor het feit dat hij te hard, 89 kilo meter, heeft gereden. Groye schuld aan het ongeval heeft hij niet, zo oordeelde de rechtbank. De over stekende fietsster zou daarvoor te weifelachtig hebben gereageerd. SLIPPARTIJ - Een 31-jarige (race)fietser uit Nieuw Vennep heeft gisteren bij een valpartij in Warmond zijn sleutelbeen gebro ken. De man reed op het fietspad langs de rijksstraatweg en kwam ten val toen hij ter hoogte van de Menneweg een slipper verloor. 'Voorschoten heeft ghetto van jongeren' tel. 126136. VOORSCHOTEN - Voorschoten ApQtlieek Voorschoten Leidsewee 66. heeft een jongerengetto. Het com- Voorschoten, tel. 01717-2525. plex woningen voor alleenstaan- DIERENARTSEN den en tweepersoonshuishoudens Leiden tegenover winkelcentrum Noord- Voor de praktijk van Muurling, Helder, Hofland heeft daar althans veel Roest: van weg. G- Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, Dit stelde J.A. Steg, voorzitter _®90105- c van de woningadviescommissie, en Sch,ekade gisteravond tijdens de vergadering oegstgeest van de raadscommissie voor wel- r.j.w. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, zijn, woningtoewijzing en onder- tel. 153266. wijs. Voorschoten Hij vindt het complex, dat be- J- Frencken, J. Röntgenlaan 14, Leid- staat uit drie blokken met een klei- schendam, tel. 070-271110. ne negentig woningen, eenvoudig- TANDARTSEN weg te massaal. In de toekomst De weekenddienst voor Leiden, Leider- moet de gemeente kleinere com- dorp en Oegstgeest wordt waargeno- plexen bouwen om te voorkomen men door: dat jongeren geïsoleerd raken, op- R- v.d. Welle, P. Heinlaan 30, Oegst- perde de voorzitter. Op de vraag of tel. 175394; spreekuur za en zo om zijn woorden waren gevoed door 13uur- ervaringen, antwoordde hij i gens ontkennend. VOORSCHOTEN - In gesprekken met onderwijzers en hun bonden, volgende week, zal de gemeente Voorschoten duidelijk maken dat zy een afvloeiingsregeling wil waarbij onderwijzers die 60 jaar zijn of 35 dienstjaren achter de rug hebben, het eerst weg moeten wan neer een school teveel leerkrach ten heeft. WD en PvdA/PPR onderstreep ten gisteravond tijdens de vergade ring van de raadscommissie voor welzijnszaken de regeling het meest menselijk te vinden. Zo zijn de ouderen verzekerd van een aar dig inkomen. Na hun ontslag zak ken ze niet af tot bijstandsniveau. Jongere onderwijzers, die nog geen dienstjaren hebben 'opge bouwd', wél. "Daarnaast moeten we ervoor waken dat er geen verloren genera tie komt: jonge onderwijzers die nooit meer aan de bak komen", al dus J. Visser (PvdA/PPR).Het CDA wil harde onderhandelingen uit de weg gaan. Als de bonden ou deren niet het eerst willen laten gaan, dan zou de partij zich daarbij neerleggen.Vóór 1 november moe ten de onderhandelingen zijn afge rond. Dan moet de regeling wor den vastgesteld. Paaltjes voor bewoners Rhijnhofweg OEGSTGEEST De bewoners van de Rhijnhofweg in Oegstgeest krijgen hun zin: er komen paaltjes op de weg té staan. Daardoor wordt doorgaand verkeer onmoge lijk gemaakt. De naar schatting 550 tot 750 automobilisten, die de weg dagelijks gebruiken, zullen een an dere route moeten kiezen. De vele fietsers daarentegen krijgen in de toekomst alle ruimte, zo besloot de raadscommissie verkeer en ver voer gisteravond. Eén van de palen zal uitneem- baar zijn. In nood kunnen politie en brandweer de Rhijnhofweg dus bereiken. En op speciaal verzoek van de bewoners krijgt ook de melkboer zo'n 'paalsleutel' in zijn bezit. Loco-burgemeester toont zich optimistisch WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. WARMOND - Warmond blijft ook op langere termijn een zelfstandige gemeente. Het groene, recreatieve ka rakter ervan, waarmee de gemeente zich onderscheidt van alle gemeenten in de omtrek, is daarvoor een so lide waarborg. Dat is de overtuiging van loco-bur- gemeester Van Schagen. Hy is er zondag half één op het adres stellig van overtuigd dat de Van Schagen: groene tieve karakter van Warmond is een waarborg voor zelfstandigheid... (archieffoto) Dorpsstraat 36. Koffieconcert 2 Boegsprietlopen De jongerenvereniging KPJ in Zoeterwoude heeft weer iets geor ganiseerd: een wedstrijd boeg sprietlopen over de Stompwijkse- vaart, ter hoogte van de Klaver hal. Iedereen kan meedoen. Klok slag acht uur zal de eerste deelne mer zich op 'glad ijs' begeven. Aanmelden kan ter plekke. sombere prognose volgens welke Warmond in de jaren negentig on der de vijfduizend inwoners zakt en sterk vergrijst, niet hoeft uit te Ook in Zoeterwoude-dorp zon- komen. "We behouden zeker onze ve een goed gezonde fi- 'zustervereniging' de Rijntam- nanciële basis", aldus Van Scha- boers uitgenodigd dit eerste eert voor haar rekening te nemen. De koffieconcerten van de St. Jans Fanfare zijn, dank zij een fi nanciële opkikker van de gemeen te, nog steeds gratis. Aanvang kwart centrum Niet pijnloos Fiets-molentocht Tentoonstelling OEGSTGEEST - In het artikel over het zwemuurtje voor zwange re vrouwen in het Oegstgeester zwembad Poelmeer, dat woensdag in de krant verscheen, is een foutje geslopen. Ten onrechte werd vermeld dat fysiotherapeute Marijke Robert de zwemmende vrouwen wil doen ge loven in een pijnloze bevalling. Er had moeten staan: zij wil de beval ling minder pijnlijk laten zijn door de vrouwen goed voor te bereiden op wat hen te wachten staat. BEDRIJFSKRAAK - Uit een be drijf aan de Warmondse Wasbeek- laan is vannacht 3.000 gulden ge stolen. Het geld bevond zich in een kast. De dieven hadden zich toe gang tot het pand verschaft door een raam te forceren. Vanaf het AC-restaurant i Persant Snoepweg in Leiderdorp kunnen fietsliefiiebbers zich ko mende zondag melden. Ze kunnen dan 30, 60 of 125 kilometer gaan fietsen langs allerlei molens in de streek. De starttijd is tussen ne gen uur en half een, voor wat de 125 kilometer betreft tot 11 uur 's ochtends. Koffieconcert 1 In het Warmondse Oude Raad huis wordt zondag de eerste in een reeks koffieconcerten gege ven. Het 'Huygens Gitaarduo' mag het spits afbijten. Dit duo be staat uit Martin Kaaij en René Domen, twee conservatorium-stu denten. ze brengen werken ten ge hore van onder andere William Lawes en Leo Samama. Aanvang gen. De onlangs in deze krant gedane suggestie als zou Warmond wel licht op langere termijn kunnen fu seren met Voorhout om zo aan de provinciale 'ondergrens' van tien twaalf in het Muziek- duizend inwoners per gemeente te de Schenkelweg. komen, wijst hij met klem van de hand. Voorhout heeft een overwe gend agrarisch karakter en War mond zou daar nooit inpassen, vindt hij. Juist dat karakter is 'in waarborg' voor zelf- In de Leiderdorpse Muzenhof is vanaf morgen de eerste tentoon- stelling van dit seizoen te zien. De mate tentoonstelling omvat collages van Alex Hakkaart en gouaches aquarel van Gijs van Duyvenbo- de. De werken zijn tot 11 oktober te bezichtigen. Alle belangstellen den zijn morgen om twee uur wel kom, als de heer J. de Vreugd de tentoonstelling opent. Dorpskerkmiddag In Zoeterwoude wordt zondag weer een 'Dorpskerkmiddag' ge houden. Tijdens deze muzikale bijeenkomst in de Dorpskerk staan zang- en snaarinstrumenten centraal. Het koor 'Zingt den Hee- re' verleent medewerking aan de bijeenkomst. Vanaf half drie is ie dereen welkom. standigheid op langere termijn. In een recent gesprek met oud-burge meester Vis van Leiden, die mo menteel op het ministerie van bin nenlandse zaken werkt, is dat nog eens bevestigd, zegt hij. Ook in de sollicitatieprocedure van de huidi ge burgemeester, Hendrikx-Vlaar, .is door de inmiddels gepensioneer de commissaris der koningin Vro lijk gezegd dat bij de provincie niet wordt gedacht aan een herindeling van de bollenstreek. Ook al omdat het dan alleen maar om Warmond en Valkenburg zou gaan. Beatrixlaan Over de prognose dat Warmond in 1991 nog maar 4900 inwoners telt en dat die bevolking ook nog vergrijst: "Dat verhaal moet ook maar eens stoppen. Die woningen worden toch niet omgeschoffeld? Ze komen toch niet voor de helft leeg te staan? Er komen gewoon steeds nieuwe mensen in". De tendens dat er steeds minder mensen in een huis wonen - wat betekent dat een gemeente die geen huizen kan bouwen steeds minder inwoners krijgt - is vol gens hem op zijn retour. "En dat is natuurlijk een vrij normale situatie in een tijd van economische terug gang. Mensen hebben geen geld meer om al op jonge leeftijd zelf standig te gaan wonen". Maar ook wanneer de economie weer aan trekt, zal de gezinsverdunning niet blijven toenemen. "Want het wordt toch nooit meer zoals het was", al dus Van Schagen. Aan de andere kant: bouwmoge lijkheden heeft Warmond nauwe lijks meer, geeft hij toe. Het aantal te vergeven woningen met subsi die i i of r VRIJDAG Leiden Groenoordhallen - Leidato, 19-22.30 uur. Vlietcomplex - Voorschoterweg, open avond Volksdansvereniging Krici Krici Ticek, beginners van 19.45-21.15 uur, gevorderden van 20.30-23 uur. Gebouw Staalwijk - Herenstraat 45, jeugd soos vanaf 13 jaar, 20 uur. Leiderdorp Hollandsche Tuyn - Hoofdstraat, schrij versavond met Paul van Soest, 20.30 Voorschoten Lindehoeve - disco, 20.30 uur. Zoeterwoude Stompwijksevaart ter hoogte van Kla verhal - boegsprietlopen, 20 uur. ZATERDAG Voorhout en Van Schagen gelooft niet dat de gemeente daar nog van af kan. Ook al omdat het proefbal lonnetje van het CDA om woning bouw ten noorden van de Beatrix laan te gaan bouwen, niet opgaat. "Dat wordt nooit wat, gezien het huidige ruimtelijke beleid van de provincie. Die huizen zouden moe ten komen in het open groene ge bied, en daar geeft de provihcie na tuurlijk nooit toestemming voor", meent hij. Diefstal twintig damespantalons LEIDEN - Maar liefst twintig da mespantalons verdwenen gister avond van een winkelrek op de Haarlemmerstraat. De dieven heb ben de haakjes eerst zodanig losge maakt dat ze in één ruk konden worden meegegrist. Groenoordhallen - Leidato, 13-17 en 19- 22.30 uur. Nieuwe Mare Hoek Oude Singel - antiek en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Van 't Hoffstraat/Zeemanlaan - brade rie, 10-17 uur. Vanaf VW-kantoor - Stationsplein, toe ristische wandeling door centrum Lei den, 20.30 uur. Hartebrugkerk - Haarlemmerstraat, wandelorgelconcert, 15-15.30 uur. Groenoordhallen - Leidato wandel tocht, 10-14 uur. Leiderdorp Muzenhof - Cor Gordijnsingel, opening expositie, 14 uur. Brandweerkazerne - Simon Smitweg, open dag 11-14 uur en prestatieloop, 11 schuur', 10 u Industrieterrein - knakenrace KPJ, 18.45 uur. Oegstgeest Politiebureau - Rhijngeesterstraatweg, open huis, 10-16 uur. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ^caSo'st'en. Bij automatische overschrijving Kwartaalabonnement 63,10 Commentaren: geen administratie- en Per post 85,50 W. F. J. Wirtz en Maandabonnement 21,21 A"A'van Brusse (Autom. betaling) Losse nummers 1,- Post uitsluitend aan: Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Teleloon:.071-144941 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen Betaling van- abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Directie: G. Koopman Hootdredacteur Drs. J. W. E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur: Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W. T. Jungmann (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin. buit./eco.) P. J. de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature) Aangesloten bij de Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen, Parijs. Washington. Caïro. Rome, Madrid, Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2