Mc Enroe slecht gehumeurd ia B^n^r Jan de Leeuw duikt weer op bij Roomburg NEC niet verder dan deling bij AB Van voetbaltrainer tot hockeycoach Van der Wiel aan kop bij NK schaken Amerikaan wel in halve eindstrijd uit Winst voor Los Angeles Schaatsunie erkent tien wereldrecords Medeo-baan 'De maat is vol' Potton de laan VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1984 SPORT PAGINA 13 LEIDEN - Zijn vader stelde met een elftal maten Uit Vriendschap een voetbalclub Saem, zelf zegt hij bij UVS nog betaald voetbal te hebben gespeeld en op z'n 41ste zou hij nog met het tweede in de reserve eerste klas KNVB hebben meegehobbeld, terwijl hij daar naast de zaterdagclub Katwijk trainde. "Het was in die tijd namelijk gebruikelijk dat jongens van UVS clubs uit de regio onder hun hoede namen". Inmiddels is hij 65 jaar oud en heeft hij als trainer bij tien voetbalclubs op de 'loonlijst' gestaan. Jan de Leeuw: vroeger voetbaltrainer, nu als hockeycoach actief zijn trainingen gaan bekijken en het grappige was dat toen er een Montanus, eerste elftalspeler van Roomburg: "In de persoon van Frits Verhey hebben we een geweldige trai ner. Frits heeft bij LMHC nog hoofd klasse gespeeld. Die heeft ons dus wel wat te vertellen. Dat hij op zondag niet kan coachen is vervevelend. Vooral omdat coaches in het hockeywereldje niet voor het oprapen liggen. Toch heeft het mij verbaasd dat we aan het begin van dit seizoen opeens met een voetbaltrainer werden geconfron teerd. Inderdaad is het principe van hockey en voetbal hetzelfde: die pal moet tussen de palen. Maar ik weet niet of je dan meteen kan zeggen dat daarom een ervaren voetbaltrainer ook een goede hockeycoach is. De tijd zal het leren. We geven die man na tuurlijk een kans. Aan de nederlaag van zondag kon hij in elk geval niets doen. Dat lag aan het hoge gras bij Alecto. Sinds we bij Roomburg kunst gras hebben, zijn we namelijk ont wend om op gewoon gras te spelen". selectie van zestien man moest worden samen gesteld, Frits en ik precies dezelfde namen hadden opgeschreven". Holvast) Hoewel De Leeuw toegeeft dat hij slechts in een heel grijs verle den een keer een hockeystick in zijn handen heeft gehad, denkt hij zich toch in de hockeywereld te kunnen bewijzen: "Ik breng na tuurlijk jaren ervaring op tactisch gebied mee. En dat heb je nodig ook in dit milieu. Hockey is im mers nog een tamelijk dure sport. Daar komen mensen uit een be paalde bevolkingslaag op af die in veel gevallen gestudeerd hebben en dus niet zomaar voor zoete koek slikken wat jij als trainer of coach vertelt. Daarom is het dus nodig dat je door ervaring bepaalde za ken kan weerleggen die de spelers naar voren brengen. En dat kun je het beste doen aan de hand van te keningen en het werken met het bekende ijzeren 'schoolbord' met de magneten". En met die hulpmiddelen schijnt De Leeuw zich zo te kunnen amuse ren dat hij zelfs vlak voor een wed strijd de tijd wel eens wil vergeten. Maar de heren van Roomburg zijn vast mondig genoeg om Jan de Leeuw in zo'n geval te vertellen hoe laat het is. FLUSHING MEADOW (AFP/Rtr.) - De grote toernooien van 1984 lijken op elkaar. In de eindfases van de Grand- Slamevenementen komen steeds dezelfde namen naar vo ren. John McEnroe, Jimmy Connors en Ivan Lendl vor men het trio, dat in Parijs, op Wimbledon en nu ook op Flushing Meadow driekwart van de bezetting van de halve finales uitmaakt. Bij de open Franse titelstrijd was de Zweed Wilander de vierde in het spel. In de Britse hoofd stad en de Amerikaanse metropool tekende de Australiër Pat Cash voor die positie. Jimmy Connors werd gisteren in het, gewonnen, duel met John Lloyd zo l dat hij het maar op deze wijze probeerde. Jan de Leeuw. Als huisvestings ambtenaar is hij onlangs met pen sioen gegaan, maar geen conse quent achterover gekamd haar op het grijze hoofd van De Leeuw die er over peinst om als trainer, dan wel coach een stapje terug te doen. Toen bleek dat er in deze regio geen voetbalclub is die het ko mend seizoen van zijn diensten ge bruik wil maken, ging Jan de Leeuw maar al te gretig in op het aanbod van de hockeyclub Room burg om coach te worden van het eerste herenteam. Toen Jan de Leeuw afgelopen zondag over de Dwarswetering- brug het Leiderdorpse sportpark De Bloemerd binnen reed, kon hij maar net de neiging onderdrukken om rechts af te slaan, in de richting van de velden van RCL. De plaat selijke zaterdageersteklasser was immers de laatste voetbalclub die hij als hulptrainer onder zijn hoede had. Hoewel het voor hem een gek ke gewaarwording was, sloeg Jan de Leeuw dit keer links af om koers te zetten naar het hockey- complex van Alecto. Roomburg-voorzitter Geert Reijns: "Wij verkeren bij Roomburg in de si tuatie dat onze trainer Frits Verhey zich niet vrij kan maken om het eerste herenteam op zondag te coachen. We moesten dus op zoek naar een coach en via, via zijn we bij de heer De Leeuw terecht gekomen. Zelf heb ik vroeger bij Were Di in Brabant gespeeld en daar hadden we te maken met voetbal- coaches van Willem II. Wel, ik kan ver zekeren dat dat de beste coaches wa ren. En het is natuurlijk zo dat hockey en voetbal in tactisch opzicht niet we zenlijk van elkaar verschillen. Daarom was het voor mij geen punt om de heer De Leeuw als coach aan te trekken. Die man heeft ruime ervaring op tactisch gebied. Dat hij misschien nog nooit een hockeystick heeft vastgehouden, is van minder belang. Dat is het 'pakkie- an' van de veldtrainer". Zijn debuut als hockeycoach verliep niet bijster succesvol, want het naar de tweede klasse gedegra deerde Roomburg verloor de der-' by met 2-1. "We kwamen in dat ho ge gras niet zo goed uit de voeten", herinnert De Leeuw zich. "Boven dien speelde dat Alecto 'boeren- hockey' en daar is natuurlijk geen tactiek tegen opgewassen en dan kan het gebeuren dat je zo'n wed strijd verliest. Maar ach, de weg is nog lang en ik heb er best vertrou wen in. We hebben een jong team dat over een paar jaar aanspraak op promotie kan maken". Zwerver Hoewel vader Jan de Leeuw niet alleen aan de wieg van zijn zoon heeft gestaan; maar ook aan die van UVS, begon Jan de Leeuw ju nior zijn 'voetballoopbaan' bij Fi des Pacta. "Dat was toen nog een voetbalvereniging die later een fu sie aanging mét het team van de stedelijke lichtfabrieken. Daar on stond de w Leiden uit. Bij Leiden heb ik jaren in het eerste gespeeld. Door een zeer zware blessure heb ik drie jaar niet kunnen voetballen. Daarna ben ik naar UVS gegaan, tussendoor nog een tijdje ASC en uiteindelijk nog een jaartje UVS. Daar wilde ik namelijk stoppen omdat mijn vader één van de op richters van UVS is geweest. Was de voetballer Jan de Leeuw VALKENSWAARD (GPD) - Bob Potton is met onmiddelij- ke ingang ontslagen bij de ta feltennisvereniging Nikon/ Valkenswaard. Geld blijkt de aanleiding van het conflict tussen de Engelsman en de eredivisionist. Potton meent van Valkenswaard nog enige guldens tegoed te hebben, maar manager Bergman van de Brabantse vereniging wei gert het door de Brit geëiste bedrag te betalen. In een interview in een dag blad liet Potton daarover zijn ongenoegen blijken, waarop Valkenwaard besloot de inter national met onmiddelijke in gang te ontslaan. Manager Bergman: "Dit heeft voor mij de deur dichtgedaan. Wij heb ben hem volgens het geldende contract betaald. Al jaren heb ik Potton de hand boven het hoofd gehouden. Maar nu is de maat vol. Hij heeft geprobeerd de poten onder mijn stoel weg te zagen. Een ding is duidelijk: Potton zal nooit meer in Val kenswaard spelen". Inmiddels heeft Bob Potton een advocaat in de arm geno- dus niet direct honkvast te noe men, als trainer leidde hij helemaal een zwerversbestaan. Katwijk, Boskoop, Loosduinen, Foreholte, Sint Bernardus, KRV, Voorburg, Hazerswoudse Boys, Oegstgeest en RCL, hebben met de theoreti cus De Leeuw te maken gehad. "Overal ben ik hoofdtrainer ge weest. Behalve bij Oegstgeest en RCL. Daar trainde ik respectieve lijk de jeugd en het tweede elftal". Aan RCL bewaart oefenmeester De Leeuw ("Ik ben in het bezit van een C-diploma en later ben ik nog geslaagd voor een applicatiecur sus, dat was nog bij Kessler") zo wel goede als slechte herinnerin gen. "Kijk, wat ik als trainer dus het belangrijkste vind, is dat je de spelers zover moet proberen te krijgen dat het één vriendenclub wordt. En dat ze in jou als trainer zoveel vertrouwen hebben dat ze zelfs met hun privéproblemen over de brug durven komen. Daar kun je als trainer dan weer je voordeel mee doen door andere spelers dus danige opdrachten te geven dat zo'n jongen met problemen er weer bovenop wordt geholpen. Zo'n ideale sfeer heb ik dus bij Voor burg weten te scheppen. Daar wachtten ze al zestien jaar op het kampioenschap van de Haagse on derbond. Ik heb er anderhalf jaar gezeten en Voorburg werd meteen kampioen". De als eerste geplaatste John McEnroe was gisteren in New York de laatste, die zich in het van Wimbledon bekende rijtje plaatste. McEnroe versloeg in een partij, die overborrelde van het bekende tem perament van de Newyorker, de ongeplaatste Gene Mayer. Een val in de eerste game, waarbij McEn roe zijn speelhand licht blesseerde, was het begin van een bewogen wedstrijd, waarin de 25-jarige grootmeester echter zijn eerste set- verlies op Flushing Meadow toch vermeed. men. "De zaak komt zo spoe dig mogelijk voor", aldus de Brit, "voorlopig neem ik even afstand van deze kwestie". Overigens lijkt zijn plaats in het Nederlands tafeltennis- team in gevaar te komen, nu Potton in het komende seizoen werkloos moet toekijken. Im mers, de transferperiode is af gesloten. "Voorlopig wordt Potton geselecteerd voor Oranje", liep bondsbestuurder Welsink alvast op de zaken vooruit. "Hij is ten slotte van grote waarde voor het team". De NTTB heeft inmiddels Ad Paulissen als vredesrechter ingeschakeld. Indien Potton een transferverzoek indient, is het niet onmogelijk dat de En gelsman binnen afzienbare tijd elders zijn kunsten ver toont. "Daarmee is hot Neder landse tafeltennis gebaat", weet Egbert Welsink. Valkenswaard, in casu ma nager Bergman, is Potton lie ver kwijt dan rijk, nu ex-Euro pees kampioen John Hilton, ook al een Brit, de gelederen komt versterken. Zaterdag wordt Hilton al ingezet in het competitieduel met Scylla. door Jaap Visser 'Open gesprek' Ook bij de reserves van RCL zegt De Leeuw in eenzelfde situatie ver zeild te zijn geraakt. "Er was bui tengewoon veel sfeer. Het is jam mer dat het bestuur na één seizoen niet met mij verder wilde gaan, want het spel was er naar om een jaar later in aanmerking te komen voor promotie naar de eerste reser veklasse. Dat is er niet van geko men omdat mijn opvolger de fout heeft gemaakt veel te veel jonge spelers in dat elftal te gooien. Daar door viel het team terug". Na zijn gedwongen afscheid van RCL keek Jan de Leeuw twee jaar vergeefs naar een andere voetbal club in de regio uit. "Stilzitten be valt me niet. Gelukkig had ik nog m'n bezigheden als rapporteur en lid van de technische commissie van de bond, maar ik héb natuur lijk het liefst een club onder m'n hoede. Bij RCL had ik dit seizoen misschien nog de lagere elftallen kunnen gaan trainen. Maar eigen lijk trok me dat niet zo. Daarom heb ik niet lang na hoeven denken toen de voorzitter van Roomburg aan de lijn hing met de vraag of ik er wat voor voelde om het eerste herenteam te gaan coachen". Na een 'open gesprek' ten huize van voorzitter Geert Reijns beslo ten beide partijen met elkaar in zee te gaan (De Leeuw: "Voor het geld doe ik het niet hoor, dat ligt in de onkostensfeer"). "Veldtrainer Frits Verhey was bij dat gesprek ook aanwezig", kan Pe Leeuw zich herinneren. "En ik moet zeggen, het klikte meteen tussen ons. Ik ben onmiddellijk Na de val kwam McEnroe maar moeizaam op gang. Mayer, zeer geinspireerd aan het werk in New York, zette zijn gerenommeerde landgenoot via een service-door braak en een love-game, op eigen opslag, op een achterstand van 1-3. McEnroe begon zijn onvermogen van dat moment af te reageren op de lijnrechters. Die wijze van op peppen had succes voor de Ameri kaan, die via twee doorbraken op setwinst (7-5) kwam. De tweede set begon als de eer ste. Mayer zetten met zijn tweehan dig geslagen gorundstrokes McEn roe onder druk en brak in de derde game door de service van zijn land genoot. Het eerste 'breakpoint' kwam tot stand, toen McEnroe de opslag van Mayer liet lopen. Hij dacht, dat de bal uit was. McEnroe rende naar hoofscheidsrechter Ken Slye, maar die was niet te ver murwen. Toen McEnroe het eerste breek-punt redde, schreeuwde hij naar Slye: „Je hebt geluk, dat dit grapje mij geen game heeft ge kost." Vervolgens ging McEnroe toch kopje onder (1-2). Na een ach terstand van 2-3 won Big Mac ech ter vijf games op rij: 6-3. Hij vroeg het publiek op ironische toon voortdurend om stilte. Kerel In de derde set verloor McEnroe de eerste game en bij het wisselen van de speelhelft voegde hij Slye toe jij moetje een echte kerel voe len". Die opmerking kostte McEn roe een officiële waarschuwing. Het was het laatste incident in de kwartfinale, die McEnroe met een setwinst van 6-4 besloot. Zijn 64ste overwinning in de 66 wedstrijden van 1984 was binnen. Na afloop meende de Amerikaan, dat de arbi trage ver beneden peil was ge weest. „Scheidsrechters moeten niet denken, dat ze belangrijker zijn dan de spelers", was het slot commentaar van de tennisser met teveel hart op de tong. Titelverdediger Jimmy Connors vernietigde de illusies van de onge plaatste Brit John Lloyd de halve finales te halen tamelijk wreed. De als derde geplaatste Connors, de laatste twee jaar open Amerikaans kampioen en daarvoor in wissel vallige volgorde ook hog eens drie keer, kwam alleen in de openings set even in de problemen: 7-5 6-2 6-0. Connors, die voor de elfde achtereenvolgende maal de laatste vier bereikte, stond in de eerste set tegen de 30-jarige Lloyd met 1-3 achter. Met welhaast dodelijke ser vicereturns haalde Connors echter op. Toen hij de eerste set eenmaal te pakken had stoomde Connors door alsof Lloyd er niet meer stond. Voordat de Brit het wist kon hij zich gaan omkleden. In de twee volgende sets kon hij nog slechts twee schamele games inpalmen. Optreden Lloyd had zich tevoren wel iets anders voorgesteld van zijn onver wachte optreden in de kwartfina les. De Brit meende uit zijn zege reeks tegen onder meer de als ze vende geplaatste Amerikaan Jo- han Kriek en de als negende ge plaatste Zweed Henrik Sundström te mogen concluderen dat er meer inzat dan een kansloze nederlaag. In de eerste set leek het er ook inderdaad een tijdje op dat Lloyd voor taaie tegenstand zou kunnen zorgen. „Mr. Evert", zoals hij tot zijn ergernis vaak wordt genoemd, hield tot 5-5 stand, onder meer door twee servicedoorbraken. De Brit, bezig met een indrukwekken de comeback, nadat hij vier jaar ge leden tot de 356e plaats op de we reldranglijst was afgezakt, kreeg ook nog wel kansen, maar zag die telkens teniet gedaan door de ge weldige returns van Connors. Drie maal kreeg Lloyd op 5-5 een game- punt, maar hij kon er geen gebruik van maken, deels ook door eigen slordigheden. In de twaalfde game kreeg de Brit zelfs vier doorbraak punten om er nog een tie break uit te kunnen slepen. Connors, vaak op zijn best als hij op moeten tor nen tegen een achterstand, liet het zo ver echter niet komen. De rest was bijzaak. Terwijl Chris Evert, zelf nog volop in de strijd (zij haalde wel de halve fina les), toekeek zag haar echtgenoot geen kans Connors - ex-verloofde van Chrissie - af te stoppen. De 32- jarige Amerikaan deed in de twee resterende sets wat hij wilde met John Lloyd. Bij de laatste vier stuit Connors echter op zijn beurt op ALPHEN AAN DEN RIJN - Niets is Alphense Boys nog vreemd als het gaat om vriendschappelijke wedstrijden tegen zogenaamde profclubs. Wat te zeggen van de 0-0 deling gisteravond tegen NEC. Op speciaal verzoek van Pim van der Meent was de Nijmeegse eerste di visionist naar De Bijlen toegeko men. NEC, vorig seizoen behalve gastheer van de Alphense twee deklasser óók tegenstander van Barcelona in het Europacup II- toernooi en na een belabberde competitie-start nog winnaar van een periode-titel, kent andermaal een slecht begin van het seizoen en wilde buiten vizier van het laatste restje aanhangers vrij-uit oefenen. Alphense Boys leek hem gezien de ervaring van vorig jaar november een geschikte sparringpartner. LOS ANGELES (AFP) - De stad Los Angeles heeft aan de Olympi sche Spelen een winst van tenmin ste 200.000 dollar (ongeveer 660.000 gulden) overgehouden. Dat heeft de verantwoordelijke man voor fi nanciële zaken, James Hahn, don derdag bekend gemaakt. Volgens zijn schattingen liggen de uitgaven van de gemeente in de orde van grootte van 31 miljoen dollar (ruim honderd miljoen gulden). Deze kosten worden ruimschoots ge dekt uit toegevoegde bedrijfsbelas tingen (b.v. een half procent per hotelbed), verkoop van entreekaar tjes en bijdragen van het organisa tiecomité (LAOOC). HILVERSUM (ANP) - De zesde ronde in het toernooi om de natio nale schaaktitel heeft gisteren in Hilversum eindelijk wat duidelijk heid gebracht. John van der Wiel, de jonge, ambitieuze grootmeester, plaatste zich alleen bovenaan de ranglijst door met zwart van Gert Ligterink te winnen. De beslissing is uiteraard nog lang niet gevallen. Daarvoor zitten de achtervolgers nog te dicht achter Van der Wiel. Maar de 25-jarige Leidenaar zal Daad op zichzelf na een gemiste bal, (foto AP) een hogere macht. Dan moet hij hoogstwaarschijnlijk optreden te gen de als eerste geplaatste gewel denaar John McEnroe, die de laat ste maanden niet bepaald medelij den met Connors heeft gehad in de onderlinge confrontaties. Maar Flushing Meadow werkt op Con nors altijd verkwikkend. De ru moerige heksenketel ligt branie Jimmie wel, het zweept hem door gaans op tot nog grotere inspan ningen. Marcella Mesker heeft donder dag met haar Zwitserse partner Christiane Jolissaint de halve fina les van het damesdubbelspel be reikt. In de kwartfinales versloeg het als tiende geplaatste duo het Amerikaanse koppel Alycia Moul- ton/Paula Smith, die zevende ston den op de plaatsingslijst. De set standen waren 6-2 6-4. Uitslagen heren enkel: (Conners (VSt)-Lloyd (GBr) 7-5, 6-2, 6-0, McEnroe (VSt)-MAyer (VSt) 7-5, 6- 3, 64. Damesdubbelspel, kwartfinales: Marcella Mesker/Christiane Jolis saint (Ned/Zwi) - Alycia Moulton/ Paula Smith (Vst) 6-2 6-4; Betsy Nagelsen/Wendy White (Vst) - Bil- lie Jean King/Chris Lloyd-Evert (Vst) 7-6 4-6 6-3. Maa'r hoe anders pakte dat uit. Alphense Boys-NEC ging volle dig gelijk op. Tegen de aanvanke lijk hecht gegroepeerde Alphense defensie kwam het op volle 'sterk te' acterende NEC niet verder dan doelpogingen vanuit de tweede lijn. Waarbij moet worden opge merkt dat de ballenvanger (het net werk dat voorkomt dat al dan niet afgezwaaide projectielen niet in bossages en sloten belanden), goed dienst deed. Opvallend was dat geen der Nij meegse spelers individuele acties durfde uitvoeren. Steeds werd het balletje teruggelegd, hetgeen geen enkele uitgespeelde doelkans ople verde. Alphense Boys, dat uiteraard niets te verliezen had, toonde meer bravoure. Kees van Vliet onder scheidde zich met een aantal fraaie hoog- en passeerstandjes. In de eerste helft verschafte hij Ton van der Laan en Nick Verwoerd riant uitzicht op de 1-0. Van der Laan zag zijn inzet door keeper Van Cuyk tot corner verwerkt, Ver woerd verprutste zijn kans. Eerder had Verwoerd op aangeven van Jo- han van Capel, die door de buiten- spelval was geglipt en geheel vol gens de regels 'breed' passte, in ideale scoringspositie op de lat ge knald. Ook Van Vliet zelf zag voor rust nog een inzet op de lat afket sen. Voor zover na rust sprake was van serieuze scoringskansen, was de beste opnieuw voor de Alphena- ren. Stef Asbai aarzelde echter de bal af te schuiven toen hij al om Van Cuyk heen. Daar stond één redding van AB-goalie Arie Tolle naar tegenover. Hij belette in een man tegen man situatie invaller Bert van de Pol het scoren. zich niet zonder meer van de eerste plaats willen laten veijagen. Wat dat betreft krijgt Van der Wiel van daag in de zevende ronde al een 'aanslag' te verwerken. Dan heeft hij wit tegen de op papier sterkste concurrent, mede-grootmeester Hans Ree. Gisteren rolden er niet minder dan vier koppen. Van Mil, Kuijf, Ligterink en Van Wijgerden leden nederlagen. Voor Van Wijgerden, die tot nu toe vijfmaal had geremi seerd, betekende het zelfs de eerste verliespartij. Ligterink blijkt overigens duide lijk uit vorm te zijn. Hoewel zijn kwaliteiten buiten discussie staan is zijn score in de laatste drie ron den van slechts een half punt aller belabberdst. Ligterink droeg zelf donderdag ook het meeste bij tot zijn nul tegen Van der Wiel. Ree zal toch langzamerhand de achtervolging in moeten zetten. De Amsterdammer kwam nu niet ver der dan remise tegen Stehouwer en heeft een punt achterstand op Van der Wiel. Tussen dit tweetal bevinden zich de solide spelende Scheeren en Van der Sterren met vier punten, een halfje minder dan Van der Wiel. Scheeren bracht Van Wijgerden diens eerste nederlaag toe. Van der Sterren had het welis waar met zwart moeilijk tegen de jonge Cuijpers, maar bleef over eind (remise). Pijnlijk was het verlies van Van Mil tegen Langeweg. De witspeler zag zich door enkele onzorgvuldige manoeuvres regelrecht van het bord gespeeld. Van Mil wachtte in zeer slechte stand de liquidatie niet eens meer af. Kuijf ging tegen Böhm met het paardenpaar op avontuur, Böhm ondersteunde op zijn beurt opruk kende pionnen met zijn loperpaar. Dat vér dragende geschut besliste de strijd in Böhms voordeel. Na een onfortuinlijke start is de 34-ja- rige meester toch tot een score van vijftig procent opgeklommen. DAVOS (SID) - De technische schaatscommissie van de ISU, de Internationale Schaats Unie, heeft tien wereldrecords, tijdens de afge lopen winter gevestigd op de hoog- landbaan van Medeo, erkend, Drie toptijden werden nog in hetzelfde seizoen weer scherper gesteld. Andrea Schóne nam vier records voor haar rekening. De toptijden werden bij de heren alle gevestigd door schaatsers uit de Sovjetunie, bij de dames door rijd sters uit de DDR. Verder erkende de ISU het Olympische record, te vens wereldrecord van wereld kampioene Karin Enke op de 1500 meter, gevestigd in Sarajevo. De erkende wereldrecords zijn: Heren 1500 meter: Oleg Bozjev (Sov) 1.53.26; 5000 meter: Viktor Sjasjerin (Sov) 6.49.15; Grote vierkamp: Viktor Sjasje rin (Sov) 160.807 punten; 10.000 meter: Igor Malkov (Sov) 14.21,51. 1500 meter: Karin Enke (Odl) 2.03,42, 1500 meter: Andrea Schóne (Odl) 2.03,34; 3000 meter: Andrea Schóne (Odl) 4.20.91; 5000 meter Gabi Schon- brunn (Odl) 7.39.44; 5000 meter: Andrea Schóne (Odl) 7.34,52; Grote vierkamp: Gabi Schonbrunn (Odl) 174.710 punten; Grote vierkamp: Andrea Schóne (Odl) 171.760 punten.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 13