Vanavond overleg in havenconflict 'Eigen teelt is te eten' Mijnwerkers willen stakingen verharden Digital beboet met 1,5 miljoen dollar Snel opkoopregeling melk DAF en Hoogovens gaan samenwerken Rotterdam dringt aan op akkoord Akkoord IMF en Argentinië snel verwacht Prins Claus overhandigt dosis sperma IBB-Kondor tevreden over winst FNV en CNV wijzen nieuwe omroep-cao van de hand Ledenverlies FNV en CNV gaat nu minder snel DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1984 ECONOMIE PAGINA 9 ROTTERDAM (ANP) - Het gemeentebestuur van Rotterdam heeft de werkgeversorga nisatie SVZ en de Vervoersbond FNV gisteren dringend gevraagd vanavond serieus te gaan praten over de bemiddelingsvoorstellen van de directeur van het gemeentelijk havenbedrijf ir. H.Molenaar. Volgens het stadsbestuur bevatten de 'bedenksels' van Molenaar om het conflict op te lossen voldoende elementen om een akkoord te be reiken over het merendeel van de met ontslag bedreigde werkne mers van Rotterdam Terminal. Een woordvoerder van de Ver voersbond FNV verklaarde gister middag naar aanleiding van het 'klemmende verzoek' van de ge meente te betwijfelen of er mo menteel een basis aanwezig is om samen met de havenwerkgevers aan tafel te gaan zitten. "Vanzelf sprekend zijn wij bereid om van avond met het havenbedrijf te gaan praten. Als de heer Molenaar, ons duidelijk weet te maken dat er wel sprake is van een overleg-basis dan zijn wij bereid dezelfde avond nog met de werkgevers te onder handelen", aldus de woordvoerder. Het compromis-voorstel van Mo lenaar omvat een plan voor een tweede arbeiderspool in de haven, naast de SHB. De FNV liet gisteren echter al weten niets te voelen voor een dergelijk voorstel, omdat dat geen enkele garantie biedt dat de arbeiders over een tijdje toch nog Kort zakelijk Arbeidsongeschikt Het aantal arbeidsongeschikten met een AWW- of een WAO-uitke- ring stijgt de komende jaren aan zienlijk minder snel dan het Cen traal Planbureau tot nu toe-heeft aangenomen. Dit aantal zal maxi maal stijgen tot 900.000 in het jaar 2005. Een grote inspanning van de werkgevers ter voorkoming van ar beidsongeschiktheid kan het aan tal nog aanzienlijk drukken. Dat staat in een toekomstverkenning die de Leidse Rijksuniversiteit sa men met de Sociale Verzekerings raad heeft gemaakt. Stroomcentrales De Nederlandse stroombedrij ven verwachten volgende maand bijna 200.000 bezoekers aan de zes tien elektriciteitscentrales die in de herfstvakantie open dagen hou den. Het is voor het eerst dat zoveel centrales tegelijk hun deuren voor het publiek open zetten. Dat ge beurt in het kader van de viering van 100 jaar openbare stroomvoor ziening in ons land. Wessanen De nettowinst van Wessanen in Amstelveen, berekend op basis van vervangingswaarde, is in de eerste helft van dit jaar uitgekom- ne op 18,1 miljoen gulden, ruim dertig procent hoger dan de 13,9 miljoen gulden van de eerste zes maanden van 1983. Wessanen ver wacht dat de netoowinst zich ook in het tweede halfjaar gunstig zal ontwikkelen. Boskalis De bouwmaatschappij Boskalis is via haar dochter Nacap gegadig de voor de aanleg van een ruim 600 kilometer lange oliepijpleiding die moet komen te lopen van Irak naar Saoedi-Arabië. Nacap heeft als lei der van een internationaal consor tium op deze aanleg ingeschreven, zo heeft een woordvoerder van Boskalis gisteren bevestigd. Wereldhave Het direct beleggingsresultaat van Wereldhave over de eerste helft van dit jaar bedraagt 23,7 mil joen gulden tegen 18,3 miljoen gul den over hetzelfde tijdvak van 1983. Per aandeel steeg het van 4,61 tot 4,94 gulden. De resultaten be vestigen de verwachting dat het di rect beleggingsresultaat per aan deel in 1984 hoger zal uitvallen dan in 1983. Autofabrieken Autofabrieken in negen Europe se landen hebben besloten tot sa menwerking bij de aanleg van een elektronisch communicatiesys teem dat het mogelijk maakt infor matie uit te wisselen via recht streekse verbindingen van compu ters. Zo heeft een woordvoerde van General Motors gisteravond mee gedeeld in Brussel. Het systeem zal Odette worden genoemd. Er doen fabrikanten van auto's aan mee in België, Frankrijk, West-Duitsland, Italië, Nederland, Spanje, Zweden en Groot-Britannië. Tekort Het tekort op de Westduitse be talingsbalans is opgelopen van 1,07 miljard mark eind juni tot 1,39 mil jard mark eind juli, zo heeft de Bundesbank berekend. De lopen de rekening wees eind vorige maand een nadelig saldo van 0,2 miljard mark aan vergeleken met 3,2 miljard een maand eerder. Het overschot op de betalingsbalans van de Bondsrepubliek nam vorige maand enigszins toe tot drie mil jard mark. de WW in moeten. Voor de bond staat voorop dat de werknemers van Rotterdam Terminal een vol waardige baan moeten krijgen. De zegsman van de Vervoers bond FNV verweet de havenwerk gevers dat zij dinsdagavond de in druk hebben gewekt alsof er al sprake is van een afgerond voorstel van het havenbedrijf. "Daar is geen sprake van, het gaat volgens Mole naar om bedenksels. De SVZ heeft krenten uit de pap gehaald en deze gebombardeerd tot een definitief voorstel", aldus de woordvoerder van de bond. Intussen zijn de werknemers van de Rotterdamse stukgoedsector, die gisteren een 24-uursstaking hielden, vanmorgen weer aan het werk gegaan. Volgens de FNV is vandaag ook geen stakingsoproep gedaan bij de ochtendploegen in de bedrijven om de rust even te herstellen na de massale actie. De bond zet de 'verrassingsac- ties' de komende dagen echter ge woon voort, zolang er geen ak koord over de 151 met ontslag be dreigde personeelsleden van Rot terdam Terminal is bereikt, aldus de FNV. Geen uitzicht op overleg BRIGHTON (RTR) - De Britse mijnwerkersbond NUM praat in de komende dagen met de bond van het personeel van elektriciteitscen trales over de mogelijkheid van een nationale kolenblokkade. Dit heeft de algemeen secretaris van de NUM, Peter Heathfield, giste ren verklaard. De mijnwerkers willen pogen hun collega's die stroom produce ren geen kolen of andere brandstof te gebruiken. Dit nadat de bonden van stroompersoneel maandag op het jaarlijkse congres van de over koepelende vakbondsorganisatie TUC (Trade Unions Congress) in Brighton tegen het besluit stem den totale steun te verlenen aan de mijnwerkers. Het merendeel van de mijnwerkers is al zes maanden BUENOS AIRES (AP) - De leider van een technische missie van het Internationale Monetaire Fonds heeft gisteren verklaard dat Argen tinië en het IMF het naar verwach ting spoedig eens zullen worden over een lening die nodig is om de buitenlandse schuld van Argenti nië af te betalen. De functionaris, Joaquin Ferran, arriveerde gisteren in Buenos Ai res na een vijf dagen durend be zoek aan de VS. Hij zei dat de fi nancieringsproblemen "binnen af zienbare tijd" kunnen worden ge regeld. Hij weigerde echter te voorspel len wanneer een definitief akkoord zal worden bereikt. Argentinië tracht een lening van 1,1 miljard dollar van het IMF los te krijgen om de rente te kunnen betalen van uitstaande leningen die vooral door westerse banken zijn verstrekt. De Argentijnse regering wil deze maand nog een akkoord zien te be reiken met het IMF. in staking uit protest tegen plan nen voor de sluiting van 20 door de werkgever onrendabel geachte mijnen en het schrappen van 20.000 arbeidsplaatsen. De leiders van de machtige bond van transportarbeiders TGWU (Transport and General Workers Union) kwamen gisteren in Lon den bijeen voor beraad over uit breiding van de landelijk bedoelde havenstaking, die tot dusverre evenwel niet meer dan vijf van de tien grootste Britse havens treft. De havenstaking is een uitvloei sel van de mijnwerkersstaking. Zij is bedoeld als protest tegen het feit dat een staalfabriek in Noord-En- geland niet-vakbondsleden inscha kelde om een door de mijnwerkers besmet verklaarde lading kolen uit een schip te lossen. Echt uitzicht op nieuwe onder handelingen tussen de mijnwer kersbond NUM (National Union of Mineworkers) van Arthur Scargill en de Britse kolenraad NCB (Na tional Coal Board, exploitant van de genationaliseerde mijnen onder leiding van Ian McGregor) was er tot gisteravond niet. NUM en NCB hebben zich voorgenomen zondag weer te gaan onderhandelen, zo zei een NUM-woordvoerder. Het oor spronkelijke voorstel daartoe kwam van de kolenraad, maar deze had tot gisteravond nog niet laten weten of zij de onderhandelingen wil hervatten zonder voorwaarden vooraf, zoals de NUM eist, zo zei hij. Vliegtuig Meer dan 3.000 passagiers van het Britse luxe oceaanschip QE2 (Queen Elisabeth 2) zijn gisteren als gevolg van de Britse havensta king per vliegtuig overgebracht tussen Frankrijk en Groot-Brittan- nië. Door de staking moest de QE2 uitwijken van de thuishaven Sou thampton naar het Franse Cher bourg. Vandaar werden 1.700 pas sagiers naar Groot-Brittannië ge vlogen, terwijl 1.650 passagiers uit Groot-Brittannië naar Frankrijk werden overgebracht voor een cruise naar Noord-Spapje. DEN HAAG - In het Haagse congresgebouw is gisteren de grootste inter nationale postzegeltentoonstelling 'Filacento' geopend. Dezelfde personen di ein 1949 model stonden voor een levend tableau op een postzegel, deden dat tijdens de openingsplechtigheid nog een keer. Wel wat jaartjes ouder natuurlijk <fou> anp> WASHINGTON (DPA) - De Ame rikaanse computeronderneming Digital Equipment Corporation zal een boete betalen van anderhalf miljoen dollar. Haar Westduitse dochteronderneming, Digital Equipment GmbH, heeft de Ame rikaanse exportvoortschriften overschreden door computers te leveren aan een Westduits bedrijf, dat de computers heeft doorver kocht aan de Sowjet-Unie. Het Amerikaanse ministerie van han del heeft laten weten dat de boete de hoogste in haar soort is tot nu toe. Volgens het ministerie heeft de Westduitse Digital van augustus 1981 tot januari 1983 computers en onderdelen geleverd aan Deutsche Integrated Time GmbH. Die wordt er door de Amerikaanse autoritei ten van beschuldigd illegaal Ame rikaanse technologie aan de Sow jet-Unie te hebben geleverd en daarmee de veligheid van de VS te hebben geschaad. Van de boete van anderhalf mil joen dollar wordt 400.000 dollar niet geind. Dat bedrag wordt na drie jaar kwijtgescholden als de Westduitse Digital in die periode niets aan te wrijven valt. Het ex portverbod dat Washington Digital had opgelegd is met terugwerken de kracht per 30 april dit jaar opge heven. Digital GmbH heeft laten weten zich te zullen houden aan de Ame rikaanse exportvoorschriften en zich in te zullen spannen de illegale uitvoer van Amerikaanse technolo gie te verhinderen. Het Amerikaanse ministerie van handel liet verder weten dat de Westduitse Digital niet nalatig is geweest of met opzet heeft gehan deld en de autoriteiten bijzonder behulpzaam is geweest bij het on derzoek. Dat Digital de boete zon der morren betaalt wordt toege schreven aan de angst om West duitse klanten kwijt te raken en aan de wens een langdurige en kostbare gerechtelijke procedure te voorkomen. LEEUWARDEN (ANP) - Tij dens een bezoek aan de vier daagse landbouwmanifestatie Agriana in Leeuwarden heeft prins Claus gistermiddag sym bolisch een dosis sperma over handigd aan vertegenwoordi gers van de regeringen van Chi na en India. In totaal krijgen beide landen een hoeveelheid sperma waarmee zowel in Chi na als in India 5.000 koeien kunnen worden geïnsemi- neerd. De dosis sperma is een gift van het Koninklijk Friesch Rundvee Syndicaat (FRS), dat dit jaar zyn 105-jarig jubileum viert. Het Rundvee Syndicaat ijvert voor de kwaliteit van het Fries zwartbonte stamboekvee. De organisatie telt ruim 5.000 leden. De Agriana, die tot doel heeft agrarisch Friesland te presente ren, heeft tot nu tot 25.000 be zoekers getrokken. De organi satie hoopt in totaal op 50.000 bezoekers. Vandaag werd de manifestatie afgesloten met een dag voor de vrouw. Foto ANP) LEIDEN (ANP) - De bouwonder neming IBB-Kondor is tevreden over de gang van zaken in het eer ste halfjaar van 1984. De netto winst die in die periode is gemaakt bedraagt f 1,4 miljoen. In de eerste helft van 1984 verdiende IBB-Kon dor f 0,9 miljoen. De directie heeft dat gisteren bekendgemaakt. De winststijging is te danken aan een lichte toeneming van het be drijfsresultaat, hogere rente-in komsten en een aanzienlijke verbe tering van het saldo overige baten en lasten, aldus de bouwonderne ming. De omzet bedroeg f 38,8 miljoen tegenover f 37,2 miljoen in de eer ste helft van vorig jaar. Voor het hele jaar verwacht de directie een omzet van tenminste f 75 miljoen. De nettowinst over heel 1984 zal niet onder doen voor die over 1983 (f 2,7 miljoen), zo verwacht de di rectie. Voor boeren in problemen DEN HAAG (ANP) - De opkoop regeling voor melk, waarmee mi nister Braks van Landbouw en Visserij ruimte wil scheppen om melkveehouders die door de su perheffing in de problemen komen te helpen, zal nog voor Prinsjes dag, 18 september, van kracht wor den. Melkveehouders die besluiten hun produktie geheel te stoppen krijgen voor iedere kilogram hef- fingvrije melk die zij inleveren 65 cent. Zij mogen dan voor de duur van de superheffing, voorlopig vyf jaar, geen melk meer produceren, maar kunnen hun bedrijf wel op andere wijze voortzetten. Dit heeft de bewindsman gister middag bekendgemaakt tijdens overleg met de vaste Kamercom missie voor landbouw. CDA en WD hebben in een eerste reactie positief gerageerd op de regeling. De PvdA heeft daar moeite mee. Braks wilde de regeling aanvanke lijk op 1 januari 1985 laten ingaan. Daartegen bestond vanuit het landbouwbedrijfsleven groot ver zet. Hoeveel de regeling kost wilde de bewindsman niet zeggen, maar hij heeft eerder laten doorscheme ren dat het om ongeveer 50 miljoen gulden per jaar zou gaan geduren de drie jaar. Het geld is er, aldus Braks, maar komt pas op 1 januari beschikbaar. Van de ongeveer 60.000 melkvee houders in ons land hebben er 13.000 op niet nader in de Beschik king Superheffing gespecificeerde gronden bezwaar gemaakt tegen de aan hun toegewezen hoeveel heid melk die zij boetevrij mogen produceren. Door de Landelijke Commissie Superheffing waren die 13.000 in 20 groepen verdeeld, waarvan er zes, zo maakte Braks vorige week bekend, in aanmer king kwamen voor een extra hoe veelheid melk. De bewindsman had daarvoor 0,3 procent van de to tale Nederlandse produktie, zo'n 36.000 ton, tot zijn beschikking. De vertegenwoordigers van het Landbouwschap in de landelijke commissie vonden die hoeveelheid veel te weinig. Zij wilden op basis van billijkheid en redelijkheid de bezwaren individueel behandelen. Dat zou er toe hebben geleid dat om aan de bezwaren tegemoet te komen er meer ruimte zou moeten komen. De bewindsman wilde hier aanvankelijk niet aan. Wel stelde hij een opkoopregeling in het voor uitzicht, maar die zou pas op 1 ja nuari van kracht moeten worden. Het Landbouwschap, vreesde dat in de tussentijd veel bedrijven over de kop zouden gaan en eiste van de minister op korte termijn de regeling in te voeren. In de tussen tijd staakten de vertegenwoordi gers van het schap in de Landelijke Commissie en in de provinciale commissies hun werk. Gistermid dag heeft het dagelijks bestuur van het schap met de minister tijdens het geregeld overleg „onderhan deld" met als resultaat directe in voering. Voorzitter drs. J.J. Schouten heeft desgevraagd meegedeeld dat het schap redelijk tevreden is over het bereikte resultaat en dat de ver tegenwoordigers weer aan het werk gaan. Volgens minister Braks kan er nu op zeer korte termijn dui delijkheid komen voor alle melk veehouders over hun toegewezen quotum. De melk die door de opkoopre geling vrijkomt, of liever gezegd de produktieruimte, wil minister Braks onder andere toespelen aan groepen melkveehouders die de continuïteit van hun bedrijf in ge vaar zien komen als zij geen extra ruimte krijgen. HILVERSUM (ANP/GPD) - De achterban van de Dienstenbond CNV heeft het principe-akkoord over een nieuwe omroep-cao van de hand gewezen. De wekgelegen- heidsafspraken werden te mager bevonden. De leden hebben hun onderhandelaars terug gestuurd naar de onderhandelingstafel met de eis dat ze er wat betreft de werk gelegenheid hardere afspraken uit moeten slepen. Dit deelde CNV- bestuurder Jaap Kos gisteren mee. "Als de eis niet wordt ingewilligd, dan zit het erin dat de werknemers alsnog hun prijscompensatie over '84 én '85 zullen opeisen". Ook de leden van de Omroep- bond FNV en NVJ hebben gister avond niet zonder meer ingestemd met het principe-akkoord over de omroep-cao dat de bondsbestuur- ders met de werkgevers hadden voorgekookt. Bestuurder Frans Gottmer werd naar de onderhan- delingstafel teruggestuurd met een opdracht. Belangrijkste punten uit die opdracht zijn: de in te leveren prijscompensatie (tweemaal 5 pro cent) moet deels herbezetting van arbeidsplaatsen opleveren, de werknemer moet meer vrijheid krijgen in het opnemen van vrije dagen een tweetal roostertechni- sche en afbouwregelingen voor werknemers moet worden aange past. De leden van de Unie BLHP hebben inmiddels 'ja' tegen het ontwerpakkoord gezegd, zij het met de nodige bedenkingen. Het in juli bereikte principe-ak koord over een tweejarige cao voor de circa 6.000 werknemers bij de omroep voorzag in invoering van een 36-urige werkweek bij de om roepen (waar al een jaar 38 uur per week wordt gewerkt). Per 1 juli '85 zou dit in de vorm van 26 rooster- vrije dagen bereikt worden. Voor de financiering ervan zouden de werknemers in '84 en '85 vijf pro cent prijscompensatie moeten inle veren. De bondsbestuurders praten op 12 september verder met de verte genwoordigers van de werkgevers. Kos verwacht dat het felle onder handelingen met de werkgevers zullen worden. "Maar als aan onze voorwaarden niet wordt voldaan wordt de kans op een akkoord bij zonder klein", zo zei hij. BIDDINGHUIZEN (ANP) - Men sen met een volks- of moestuin hoeven zich in het algemeen geen zorgen te maken over de kwaliteit van de produkten die zij telen en opeten. De amateurtuinders kun nen door de wijzè waarop zij met hun tuin omgaan op die kwaliteit grote invloed uitoefenen. Drs. C.G.M. Klitsie, beleidsmedewerk ster kwaliteitszaken van de Direc tie Akker- en Tuinbouw van het ministerie van Landbouw en Vis serij, heeft dit vandaag gezegd tij dens de door haar verrichte ope ning van de Nationale Volks- en Moestuindagen in de Flevohof. Het Instituut voor Bodem vruchtbaarheid van het ministerie heeft de afgelopen jaren onderzoek EINDHOVEN (ANP) - Daf Trucks en de Hoogovensgroep hebben een samenwerkingsovereenkomst ge sloten voor het ontwikkelen en uit voeren van projecten op het gebied van de zogenoemde „computer in tegrated manufacturing". Dat heeft DAF-president A. van der Padt gistermorgen bekendge maakt bij de assemblage van de kwart miljoenste truck in Eindho ven. Aan de kabine van die truck was eerder op de morgen in het Belgische Westerloo de laatste hand gelegd door de Belgische mi nister van economische zaken M. Eijskens. Zijn Nederlandse ambt genoot drs. G. van Aardenne ver leende medewerking bij de eind montage in Eindhoven. De samenwerking met Hoogo vens krijgt gestalte in een joint venture „CIM Engineering BV", waarin beide partners ieder voor de helft deelnemen. CIM Enginee ring BV gaat bij DAF Trucks auto matiseringsprojecten uitvoeren op het gebied van de produktontwik- keling, fabricagevoorbereiding en de produktie. De kennis die daar bij wordt opgebouwd zal op com merciële basis aan andere indus trieën beschikbaar worden gesteld. Volgens Van der Padt is het no dig dat Europese vrachtautofabri- kanten meer gaan samenwerken op het gebied van ontwikkeling en fabricage, maar dan wel met be houd van eigen identiteit. „Er moet voldoende ruimte overblijven om onderling te kunnen concurreren". Volgens Van der Padt is verder gaande samenwerking een goede manier om de steeds hoger wor dende ontwikkelingskosten te drukken. „Bovendien wordt door bunde ling van krachten optimaal ge bruik gemaakt van de technische kennis die bij de Europese truckfa brikanten aanwezig is. Wij zijn er verantwoordelijk voor dat die ken nis behouden blijft en niet weg glipt naar de Verenigde Staten en Japan". Ook minister Van Aardenne ging in op internationale samenwer king. „Het belang van een sterk in ternationale oriëntatie door Neder landse ondernemingen op velerlei gebieden zoals research en ontwik keling, produktie en afzet, kan niet voldoende worden onderstreept. Nederland is een tamelijk klein land, zodat die internationale oriëntatie een absolute voorwaarde is om de noodzakelijke economi sche groei te verwezenlijken", al dus Van Aardenne. gedaan naar het lood- en cadmium- gehalte van grond en gewassen van volkstuinen. Onderzocht zijn com plexen waar een zekere mate van verontreiniging met deze stoffen werd vermoed. De meest gevoelige gewassen, sla, andijvie en wortel tjes voor cadmium en boerenkool voor lood, zijn als testgewas ge bruikt. Gemiddeld genomen bleken, al dus Klitsie, de cadmium- en lood- gehalten van de onderzochte grond hoger dan normaal. In 20 procent was de grond duidelijk met cad mium verontreinigd. Voor lood was dit meer dan dertig procent. De gewassen lieten volgens haar echter een heel ander beeld zien. „Gemiddeld genomen is het cad- miumgehalte van de onderzochte sla, wortelen en boerenkool nor maal en van andijvie licht ver hoogd. Het loodgehalte is gemid deld voor sla, andijvie en wortelen normaal maar voor boerenkool verhoogd". Als wordt vergeleken met ont- werpnormen die voor cadmium en lood in gewassen in voorbereiding zijn dan werd slechts in enkele ge vallen een overschrijding gecon stateerd, aldus de beleidsmede werkster van het ministerie. UTRECHT (ANP) - De vakcentrale FNV heeft in de eerste helft van dit jaar 27.000 leden verloren en kwam daarmee op 933.000 leden. Het veel kleinere CNV verloor 6.000 leden en kwam op een ledental van 310.000. Overigens ging het leden verlies bij de twee grote vakcentra les in het tweede kwartaal van '84 minder snel dan in het eerste kwar taal. In de eerste drie maanden van '84 zat de FNV op een verlies van 17.000 leden, in het tweede kwar taal op 10.000. Bij het CNV zakte dat verlies van 4.000 in het eerste kwartaal naar 2.000 in het tweede kwartaal. De FNV verloor vorig jaar 40.000 leden. Een woordvoerder van de FNV waagde zich gisteren niet aan een voorspelling over het totale le denverlies dit jaar bij de vakcentra le, die sinds begin '79 een kleine 150.000 leden verloor. Via uitbrei ding van het dienstenpakket en le denwerving onder met name jon geren probeert men bij de FNV de schade zo beperkt mogelijk te hou den. De FNV ziet geen reden om de interne reorganisatieplannen waarbij in drie jaar tijd een kleine 70 banen bij de vakcentrale moe ten verdwijnen - bij te stellen. Het CNV verwacht dat het leden verlies in *84 aanzienlijk lager zal uitpakken dan in '83 toen de christelijke vakcentrale 18.000 le den verloor. „Gezien de relatief gunstige ontwikkelingen in het tweede kwartaal denken we dat we het ergste achter de rug hebben", aldus de CNV-woordvoerder. De derde vakcentrale, de MHP, verloor in de eerste helft van '84 ongeveer 1.000 leden en kwam op een ledental van ongeveer 110.000. Het ledenverlies bij de MHP deed zich voornamelijk voor in het eer ste kwartaal van '84.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 9