Amerikaans koppel is hegemonie kwijt Myiicks springt ver 1 Chevallier nu aan kop Kazankina: schorsing dreigt McEnroe/Flemming uitgeschakeld Stunt van Volle Bak i X Van der Wiel 'pakt' Kuijf Groot krachtsverschil bij dameszaalvoetbal FIFA eist meer inkomsten van Spelen Weer zege van Bayern Alphense Boys speelt tegen NEC DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1984 SPORT PAGINA 15 RHEDE (ANP) - Larry Myricks, de Amerikaanse verspringer, blijkt aan het eind van het seizoen nog in een voortreffelijke vorm. De 27-ja- rige Amerikaan sprong gister avond bij internationale wedstrij den in Rhede (WD1) 8,59 meter ver. Voor Myricks betekende het een nieuw persoponlijk record. Twee jaar geleden kwam de Amerikaan in dezelfde verspringbak in de plaats in Westfalen tot een afstand van 8,56 meter. De omstandighe den in Rhede waren bepaald niet ideaal. Met twaalf graden was het zelfs koud. Voor 5000 toeschou wers haalde Myricks met een toe laatbare rugwind van 1,3 meter per seconde de 8,59 meter in zijn vijfde sprong. De Amerikaan leverde met 8,04-8,34-8,32-8,45-8,59 en 8,34 me ter een voortreffelijke serie af. De tweede plaats was voor de Cubaan Jaime Jefferson met een afstand van 8,11 meter. Rolf Danneberg, de Westduitse Olympische kampioen discuswer pen, moest tywee Cubanen laten voorgaan. Luis Delis, die vier jaar geleden bij de Olympische Spelen in Moskou derde werd zegevierde met 68,48 meter voor zijn landge noot Juan Martinez met 66,32 me ter. Danneberg wierp 64,12 meter. Delis wierp nog vijf maal over de 66 meter. Nederland boekte in Rhede twee overwinningen. Elly van Hulst won de 800 meter bij de dames van kop af in 2 minuten en 03,49 secon den. De Nederlandse recordhoud ster trok drie Westduitse loopsters naar persoonlijke records. Brigitte Schmidt werd tweede in 2.03,64, Heike Füneke derde in 2.03,65 en Monique Benz vierde in 2.03,96. Margreet Verbeek (Ned) bezette in 2.11,73 de achtste plaats. Chris Leeuwenburgh, die afgelopen zon dag het nationale record polsstok hoogspringen op 5,31 meter bracht, won zijn specialiteit met 5,20 meter. Henk Brouwer eindig de in de B-loop van de 100 meter als tweede in 10,87 seconden. Ys- brand Visser werd op de 110 meter horden eveneens tweede in 14,49 seconden. Olympisch kampioen Dietmar Mögenburg deed in Rhede een ver geefse poging het Europese record hoogspringen, dat afgelopen zon dag in Rieti door de Rus Valeri Se- reda en de Westduitser Carlo Thranhardt op 2,37 meter was ge bracht, te heroveren. Nadat hij de wedstrijd met 2,34 meter had ge wonnen liet Mögenburg de lat op 2,38 meter leggen. Zijn drie pogin gen mislukten net. De Pool Jacek Wszola werd tweede met 2,27 me ter. Europees recordhouder Thran hardt derde met 2,24 meter. FLUSHING MEADOW (AFP/Rtr) - De titelverdedigers in het herendubbelspel, John McEnroe en Peter Fleming uit de Verenigde Staten, zijn hun hegemonie op Flushing Meadows voor zeker één jaar kwijt. Het Amerikaanse duo, al drie keer winnaar in New York, werd in de halve finales uit het toernooi gestoten door de jeugdige Zweden Stefan Edberg en Anders Jarryd. Edberg/Jarryd won na vier sets en 3 uur en 13 minuten: 3-6,7-6, 7-5, 7-6. De laatste tie-break, die van de vierde set, werd met 7-2 in Zweeds voordeel beslist. De „verlenging" van de tweede reeks ging met de cijfers 10-8 naar Edberg/Jarryd. LONDEN (Reuter) - Tatjana Kazankina, de we reldrecordhoudster op de 150Ö meter en 3000 meter hardlopen uit de Sovjet-Unie en tweevoudig Olym pisch kampioene van Montreal op de 800 en 1500 meter, loopt de kans geschorst te worden omdat zij dinsdagavond na afloop van de internationale atle tiekwedstrijden in Parijs weigerde zich te onder werpen aan controle op het gebruik van stimule rende middelen. John Holt, de secretaris-generaal van de Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF), heeft verklaard, dat Kazankina uit de uit slag van de 5000 meter, die zij in 15 minuten en 23,12 seconden won, is geschrapt omdat zij de con trole weigerde. Volgens Holt, die de wedstrijd in Parijs bijwoonde, moet de Russin volgens de regels van de IAAF worden geschorst. Arts Holt: Tatjana Kazankina weigerde naar de do- 'pingcontrole te gaan omdat een team-official haar dat had opgedragen tenzij zij begeleid zou worden door een Russische arts". De IAAF-regels schrij ven, volgens Holt, niet dwingend voor dat een team-arts een atleet of atlete naar de dopingcontro le moet begeleiden. „Een arts of team-official mag de sportvrouw of -man begeleiden naar de controle maar dat is niet noodzakelijk", aldus de secretaris generaal van de IAAF, die het incident weet aan de onervarenheid van de Russische official. Volgens Holt zal de IAAF het rapport van de waarnemer bij de wedstrijden afwachten voordat maatregelen worden genomen. Het Zweedse koppel, als achtste geplaatst voor Flushing Meadows, ontmoet in de finale John Fitzge rald en Tomas Smid. Dat duo, uit Australië en Tsjechoslowakije, stond vooraf als zevende inge- AUTOSPORT - De Braziliaanse formule-l-coureur Ayrton Senna da Silva is door zijn werkgever, To- leman, voor de Grote Prijs van Ita lië op non-actief gesteld. Senna te kende na de Grote Prijs van Neder land in Zandvoort een tweejarig contract met de Britse renstal Lo tus. Voor die transactie moest de Braziliaan bij Toleman een afkoop som van 450.000 gulden betalen. Senna stond voor 1985 en 1986 nog onder contract bij Lotus. Voor de formule-1-race van zon dag heeft Toleman een volledig nieuw koppel rijders achter het stuur. De Zweed Stefan Johansson en de Italiaanse debutant Pier Lui- gi Martini hebben de plaatsen inge nomen van Senna en de Venezo laan Cecotto, die begin juli beide benen brak. Johansson reed eerder dit seizoen voor Tyrrell. Die stal is wegens malversaties in de Grand- Prixrace van Detroit tot het eind van het jaar geschorst. Scorebord Betaald voetbal EREDIVISIE Feyenoord-NAC 1-0, FC Utrecht-Roda JC 4-0, FC Groningen-Volendam 1-3, GA Eagles-PSV 0-4, FC Den Bosch- Haarlem O-O, Fortuna S-PEC Zwolle 1- 0, AZ'67-FC Twente 1-2, Ajax-MW 5-1. FC Twente PSV FC Utrecht Haarlem Volendam Excelsior Feyenoord Fortuna S PEC Zwolle Roda JC AZ *67 FC Den Bosch NAC FC Groningen MW GA Eagles 2-2-0-0-4 (10-3) 2-2-0-0-4 5-3) 2-1-1-0-3 5-1) 2-1-1-0-3 7-3) 2-1-1-0-3 3-1) 2-1-1-0-3 6-4) 2-0-2-0-2 1-1) 2-1-0-1-2 2-2) 2-1-0-1-2 3-3) 2-1-0-1-2 1-1) 2-1-0-1-2 2-5) 2-0-1-1-1 2-3) 2-0-1-1-1 0-1) 2-0-1-1-1 0-1) 2-0-1-1-1 2-4) 2-0-1-1-1 3-6) 2-0-1-1-1 2-6) 2-0-0-2-0 1-7) deeld. Fitzgerald en Smid waren m de halve finale te sterk voor de Zwitser Günthardt en de Hongaar Taroczy, de meervoudig kampioen van Nederland. Wendy Turnbuil en Carling Bas- sett wierpen zich op als onver wachte halve finalisten in het toer nooi om de open Amerikaanse ten- nistitels. De 31-jarige Australische Turnbuil, dertiende geplaatst en sinds 1978 niet meer in de halve fi nales, overtrof zichzelf door de als vierde gerangschikte Amerikaanse Pam Shriver (runner up in 1978 als 16-jarige) in drie sets een halt toe te roepen (2-6 6-3 6-3). De pas 16-jari- ge Canadese Bassett maakte in druk door de ongeïnspireerde nummer drie Hana Mandlikova de zoveelste teleurstelling in haar gril lige carrière te bezorgen. De Tsje- choslowaakse verloor met 4-6 3-6. Chris Lloyd deed wel wat van haar verwacht werd en versloeg de Westduitse Sylvia Hanika op vrij eenvoudige wijze met 6-2 6-3. Zo duurde het succes van het echt paar Lloyd voorlopig nog voort. Echtgenoot John moet het in de kwartfinales opnemen tegen Jim my Connors. Uitstekend Bij de heren was Pat Cash de eer ste speler, die de laatste vier bin nenrukte. De 19-jarige Australiër versloeg niemand minder dan de als vierde geplaatste Zweed Mats Wilander in vier sets: 7-6 6-4 2-6 6-3. Cash oud-wereldkampioen bij de junioren, maakt een uitstekend sei zoen door. Op het gras van Wim bledon haalde hij ook al de halve finales. Pat Cash, de Australische tennisser die voor het eerst sinds tien jaar zijn land weer een verte genwoordiger gaf in de halve fina les van de open Amerikaanse titel strijd, treft in die eindfase de Tsje- choslowaak Ivan Lendl als tegen stander. Lendl, als tweede ge plaatst, versloeg in de kwartfinales de als vijfde geplaatste Andres Go- mes uit Ecuador. Die winst, in drie sets (6-4, 6-4, 6-1) was niet opzien barend. Lendl won van zijn zeven duels met Gomez er zes. De win naar van de open Franse titelstrijd beperkte zich tegen Gomez in zijn krachtsinspanningen. In de eerste en tweede set had hij aan één servi ce-doorbraak voldoende. In het damesenkelspel heeft de als eerste geplaatste titelverdedig ster Martina Navratilova zich met haar 53ste achtereenvolgende overwinning van dit jaar gekwalifi ceerd voor de halve-eindstrijd. He lena Sukova uit Tsjechoslowakije, het geboorteland van Navratilova, gaf de sterkste speelster van de we reld veel beter partij dan de cijfers aangeven: 2-6, 3-6. Sukova brak zelfs twee keer door de service van Navratilova, maar op de beslissen de momenten sloeg de Tsjechoslo- waakse te weinig punten. Halve finale In de halve finales treft Navrati lova de Australische Turnbuil. Chris Evert-Lloyd, voor het veer tiende achtereenvolgende jaar in de halve finales van de open Ame rikaanse tennisstrijd, moet het op nemen tegen de Canadese Bassett. Voor Chris Lloyd was het de veertiende achtereenvolgende maal, dat ze zich voor de halve fina les van het toernooi om de open Amerikaanse tennistitels plaatste. „Het gaat nog steeds beter", stelde Chrissie tevreden vast, om er met een op te laten volgen: „Al heb ik het gevoel dat mijn volley nog ge polijst zou kunnen worden. Ik ben blij, dat ik Hanika niet meer dan vijf games hoefde te geven. Nor maal gesproken heb ik meer met haar te stellen". Hanika zei dat ze Pat Cash verraste gisteren de geplaatste Zweed Mats Wilander in het toernooi van Flushing Meadow, (foto ap> nog wat last had gehad van de in spannende partij, die ze de avond tevoren had moeten leveren tegen de Oostenrijkse Petra Huber. Carling Bassett was opgetogen over haar winst op Hana Mandliko va. „Het is zonder twijfel het groot ste succes, dat ik tot nu toe in het profcircuit heb behaald", zei ze. „Ik wist, dat Hana het al een paar keer moeilijk had gehad. Daarom had ik me voorgenomen van het begin pressie uit te oefenen en dat ook zo vast te houden". Carling Bassett is overigens wat haar ge zondheid betreft niet in al te beste doen. „Ik heb erg veel last van een keelontsteking. Daardoor kan ik haast niet slapen. Net als ik weer ben ingedommeld komt er weer zo'n hoestbui. Ik ontzie me waar ik kan. Ondanks alles heb ik al vier winstpartijen geboekt. Ik hoop, dat het in de halve finales ook zo goed blijft gaan". Dan komt Carling Bas sett wel tegenover de tot nu toe ij- zersterk acterende Chris Lloyd te staan.... Hana Mandlikova was kort in haar commentaar. „Mijn eerste ser vice liet me volledig in de steek. Bovendien voelde ik me moe. Dat versnelde mijn ondergang. Dat neemt echter niet weg dat Carling goed stond te spelen. Ze verdiende de zege zonder twijfel". De Nederlandse tennisspeelster Marcella Mesker bereikte met haar Zwitserse partner Christiane Jolis- saint de kwartfinale van het da mesdubbelspel. Het duo bleek te sterk voor het koppel Mandlikova/ Kohde: 6-7, 6-3, 6-4. Uitslagen: Damesenkel: Navratilova-Sukova (Tsj) 6-3, 6-3; Carling Basett (Can)-Hana Mandlikova b-4, b-3; Wendy Turnbull- Pam Shriver 2-6, 6-3. 6-3; Chris Evert (Vst)-Sylvia Hanika 6-2, 6-3. Herenenkel: Pat Cash (Can)-Mats Wi lander (Zwe) 7-6, 6-4, 2-6, 6-3; Ivan Lendl(Tsj)-Andres Gomes (Ecu) 6-4, 6-4, 6-1. Herendubbelspel kwartfinale: Peter Fleming/John McEnroe (Vst) - John Lloyd (Gbr)/Dick Stockton )Vst) 6- 1 6-1 6-3. Herendubbelspel, halve finales: Edberg/Jarryd (Zwe) - Flemming/ McEnroe (Vst) 3-6, 7-6, 7-5. 7-6; Fitzge- rald/Smid (Aus/Tsj) - Günthardt/Taroc- zy (Zwi/Hon) 7-6, 3-6, 6-1, 6-4. Damesdubbelspel: Derde ronde: Jolissaint/Mesker (Zwi/Ned - Kohde/ Mandlikova (Wdl/Tsj) 6-7, 6-3, 6-4 Kwartfinales: King/Evert-Lloyd (Vst) - Jordan/ Sayers (Vst/Aus) 6-4, 2-6, 7-6; Navratilo- va/Shriver (Vst) - Fairbank/Reynolds (Zaf/Vst) 6-3, 6-4; Hobbs/Turnbull (Gbr Aus) - Potter/Walsh (Vst) 6-7, 7-5, FIGEAC (AFP) - De leiderstrui in de Ronde van de Toekomst is op de tweede dag van eigenaar veran derd. De Franse beroepsrenner Philippe Chevallier, afkomstig uit de gelouterde ploeg van Cyrille Guimard, nam het gele kleding stuk over van een staatsamateur uit de Sovjetunie, Pjoti Oegroe- mov, de winnaar van de proloog. Chavellier won de eerste etappe, van Valence d'Agen naar Figeac over 185 kilometer, met een kleine voorsprong op zeven medevluch ters. Oegroemov eindigde in het peloton, waarin Han-Vaanhold met Philippe Chevallier komt als eerste achttiende plaats de beste Ne- over de streep. (foto ap> derlander was. Acht renners, onder wie Chevallier, ontsnapten uit de greep van de controlerende Sov jets. In de laatste kilometer raakte Chevallier ook de anderen kwijt. Op de eindstreep had hij een voor sprong van zes seconden op de Belg Ludwig Wijnants en 34 secon den op het peloton met Oegroe mov. Met de tijdvergoeding was dat ruimschoots voldoende tot klassementsleider te worden uitge roepen. Het algemeen klassements na de eer ste etappe is: 1. Chevallier 4.36.38,2. Wojtinek op 20 seconden, 3. Wijnants op 25, 4. Frebert op 41, 5. Jarotsjenko zelfde tijd, 6. Oe groemov op 42, 7. Charles Mottet (Fra) op 43, 8. Jorg Muller (Zwi) op 45, 9. Lech Piasecki (Pol) op 46, 10. Laurent Biondi (Fra) z.t., 25. Nijboer op 58 seconden, 49. Boeve op 1.05, 55. Van Wijk op 1.10, 68. Vaanhold op 1.14, 69. Jakobs zelfde tijd, 79. Van Orsouw op 1.17, 110. Klinge op 3.43. Catalonië PLAYA DE ORO (Reuter) - De Spanjaard Jesus Blanco won de proloog van de Ronde van Catalo nië. Blanco maakte over de 3,8 ki lometer een tijd van vijf minuten en dertien seconden. Jos Schipper was de beste Nederlander op de ze vende plaats, vijf seconden achter de Topscorers 1. Vanenburg en De Wit (Ajax), Beukers en Van der Linden (Utrecht) 3 5. Van Basten (Ajax), Evers (Fortuna S), Blanker en Holshuysen (Volendam), Sö- rensen (Twente) en Thoresen (PSV), Bóckling (Haarlem) 2 SPORTTOTO Toto 2 3 Feyenoord - NAC FC Groningen - Volendam -2- FC Den Bosch - Haarlem AZ'67 - FC Twente Excelsior - Sparta Vitesse - Heracles DS'79 - Telstar ALPHEN AAN DEN RIJN - Het damessoftbalteam van Volle Bak zorgde gisteravond voor een stunt. Bij Alphians plaatste de Leidse for matie zich voor de halve finale van de bekercompetitie: 4-7. Een op merkelijke eindstand aangezien de Alphense formatie zich in de regu liere competitie (le klasse rayon Den Haag) tweemaal duidelijk sterker had getoond. Alphians ein digde in die competitie in de kop groep, terwijl de Volle Bak-vrou- wen wellicht zullen degraderen. Een en ander is afhankelijk van promotie-wedstrijden van andere verenigingen. Tanja ten Berge loodste Volle Bak gisteravond vanaf de heuvel naar de volgende bekerronde. De strijd ging lang gelijk op. Bij 4-4 na zeven innings moest worden ver lengd. In de achtste innings be kroonde de Leidse pitcher haar goede wedstrijd. Nadat haar ploeg maats de stand op 4-7 hadden ge bracht stond zij geen weerwoord meer toe aan de Alphense ploeg. HILVERSUM (ANP) - Er blijft weinig schot zitten in het toernooi om het nationale schaakkampioen schap. Koplopers en favorieten Van der Wiel en Van der Sterren bleven in het voorste gelid. Van der Wiel door winst in een klassiek aanvalsspel op kosten van Kuijf, Van der Sterren door ietwat onver wacht door Langewegs defensie heen te breken. In die laatste partij ging de strijd lang tijd gelijk op. Toen wit evenwel wat extra agres sief werd en zwarts tijd nogal snel slonk ging Langeweg plotseling kopje onder. Het blijft vreemd dat de zo talentvolle strateeg Lange weg zich nauwelijks weet te wape- nen tegen de kunst van het bluffen. Het duo Van der Wiel/Van der Ster ren heeft nu 3 1/2 punten uit vijf partijen. Stehouwer had een langademige openingsvariant voorbereid, waar mee hij Ligterink aan de tand voel de. Die deed het goed, doch ver slond enorm veel tijd. Tegen het einde, onder druk van de klok, raakte Ligterink even het spoor Westduitse lotto 9-12-15-25-26-27-38. Res. 16. Spiel'77: 1 6 7 9 6 7 1. Voor de eerste divisie van de Engelse league werden gisteravond drie wed strijden gespeeld. De uitslagen zijn: As- i Villa-Nottingham Forest 0-5, Man- FC Utrecht-Roda JC 4-0 (1-0), 33. en 48. Van der Linden 1-0 en 2-0, 49. en 63. Beukers 3-0 en 4-0. Scheids rechter: Thomas. Toeschouwers: 8000. Gele kaart: Gorter en Calder- wood (beiden Roda JC). Gc Ahead Eagles-PSV 0-4 (0-1). 44. Thoresen 0-1, 54. Lokhof 0-2, 65. Thoresen 0-3. 90. Brandts 0-4. Scheidsrechter: Van Ettekhoven. Toeschouwers: 7500. Gele kaart' Lokhof (PSV). AZ'67-FC Twente 1-2 (1-0). 41. Tol 1-0,64. Sörensen 1-1,85. Janssen 1-2. Scheidsrechter: Mulder. Toe schouwers: 5000. FC Groningen-Volendam 1-3 (0-2). 21. Holshuysen 0-1, 44. Blan ker 0-2, 48. Broeken 1-2, 90. Runder kamp 1-3. Scheidsrechter: Hobé. Toeschouwers: 13.500. Gele kaart: Jonk (beiden Volen-1 Ajax-MW 5-1 (1-0). 17. De Wit 1-0, 46. Vanenburg 2-0, 53. Van Bas ten 3-0, 69. Vermeulen 3-1, 73. Spel- bos 4-1 (strafschop), 77. De Wit 5-1. Scheidsrechter: Bosman. Toe schouwers: 9000. Gele kaart: Smeets (MW). Fortuna S-PEC Zwolle 1-0 (0-0). 90. Evers 1-0. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 7000. Feyenoord-NAC 1-0 (1-0). 6. Hoekstra 1-0. Scheidsrechter: Blan- kenstein. Toeschouwers: 16.013. Ge le kaart: Stafieu, Wijnstekers en Van de Korout (allen Feyenoord). Den Bosch-Haarlem 0-0. Scheidsrechter: Van Ettekhoven. Toeschouwers: 4300. Gele kaart Pattinama (Den Bosch) en Van Leen (Haarlem). LEIDEN In de damescompetitie voor zaalvoetbalteams blijven de krachtsverschillen groot, getuige de ruime overwinningen die Zwar te Wolf (10-1) en THB Girls (11-0) boekten. Zwarte Wolf hield Bax op af stand in een redelijke wedstrijd. Debbie de Jong en Hennie Steens- ma scoorden ieder drie keer voor de ploeg uit Leiden, die uitkomt in afdeling 1. In afdeling 2 verraste debutant Foreholte met een 3-0 ze- ZURICH (Rtr) - De Internationale voetbalfederatie (FIFA) wil in de toekomst een groter deel van de in komsten van radio- en televisie rechten met betrekking tot het het voetbaltoernooi tijdens Olympi sche Spelen. De beslissing van de federatie komt voort uit de onver wacht grote belangstelling voor het voetbal bij de Spelen van Los Angeles. Joseph Blatter, secreta ris-generaal van de bond, verklaar de gisteren in het officiële blad van de FIFA dat voetbal in Los Ange les bijna anderhalf miljoen toe schouwers had getrokken, 300.000 meer dan bij het atletiek. Volgens de Zwitser bewees de belangstel ling in Amerika, dat voetbal nog steeds sport nummer één in de we reld is en dat daaraan bepaalde rechten kunnen worden ontleend. „Wij willen in de toekomst al in een vroeg stadium betrokken worden bij de verdeling van de inkomsten van radio en televisie. Op die ma nier kunnen wij er op toe zien dat voetbal dat deel krijgt waar het ge zien het aantal toeschouwers recht op heeft", aldus Blatter. STUTTGART (DPA) - Bayern München heeft gisteren in een vooruitgespeelde wedstrijd voor Bundesliga landskampioen VfB Stuttgart in Stuttgart met 3-1 ver slagen. Door deze winst is de ver eniging uit Beieren na drie wed strijden nog ongeslagen en moet de titelhouder voorlopig genoegen nemen met een uiterst magere twaalfde plaats. Het duel in Stuttgart begon een kwartier te laat doordat de wegen naar het stadion de enorme toe vloed van toeschouwers niet kon den verwerken. Voor 67.000 fans was de thuisclub geen schim van de kampioensvereniging van vorig seizoen. Duidelijk was ook dat Stuttgart volledig afhankelijk is van de inbreng van de Ij slander Si- gurvinsson. Hij kwam er tegen Bayern niet aan te pas en moest lijdzaam toezien hoe de gasten al in de eerste helft een 2-0 voorsprong namen door treffers van de verde digers Pflügler (37) en Dürnberger (44). In de tweede helft bracht de Oostenrijkse middenvelder van Stuttgart Ohlicher de stand terug tot 1-2 maar verder liet Bayern de thuisclub niet komen. In de laatste minuut van de wedstrijd scoorde de nieuwe spits van Bayern, Wol- farth, 1-3. bijster. Ligterink ging prompt kansloos ten onder. De puntdelingen Böhm - Cuij- pers en Van Wijgerden - Ree riepen weinig emoties op. Van Wijgerden schoof al voor de vijfde maal naar remise. Hij is bondstrainer en ken nelijk in staat parate theoriekennis op het bord te etaleren. De partij tussen kanshebber Scheeren en Van Mil werd ook na de tweede zit ting afgebroken. Stand na vijf ronden 1. Van der Wiel en Van der Sterren 31/2, 3. Ree en Stehouwer 3, 5. Scheeren 21/2 en 1 afg., 6. Van Wijgerden en Cuij- pers 2 1/2,8. Ligterink, Kuijf en Böhm 2. 11. Langeweg 11/2, 12. Van Mil 1 en 1 afg. ge op FC Lisse. Het grote probleem bij Lisse, dat Anita de Bakker naar THB Girls zag overstappen, was het afronden. Bij Foreholte was dat duidelijk beter verzorgd. De beker wedstrijd tussen THB Girls en Kraan Saloon ten slotte eindigde in een 11-0 overwinning voor de ploeg uit Lisse. José Kortekaas vond voor THB Girls vier keer het net. Als keepster Joke Kraan haar doel overigens niet zo knap verde digd had, was de score nog veel ho ger uitgevallen. ALPHEN AAN DEN RIJN - Alphense Boys speelt van avond een oefenwedstrijd te gen de eerste divisieclub NEC. De Alphense tweedeklasser, die vorig seizoen al te gast was in Nijmegen, treedt op verzoek van NEC-trainer Pim van der Meent als sparringpartner op. De wedstrijd wordt gespeeld op het sportpark De Bijlen en begint om 19.15 uur. Oefenduels SJZ won gisteravond het oe fenduel tegen Koudekerk met 2-1. Door doelpunten voor rust van Peter Retel en Ronald Vermond kregen de Zoeter- woudenaars meer dan zij feite lijk verdienden. Het sterkere Koudekerk kwam in de twee de helft echter niet verder dan 2-1. Lugdunum moest bij EDO weer een fors aantal tegen doelpunten incasseren: 4-0. Het feit dat een evengroot aan tal basisspelers afwezig was en er vooral na rust (tussen stand 0-0) lustig op los werd geëxperimenteerd, kon als ex cuus worden aangevoerd.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15