Lagere uitkering voor ambtenaren 'Nederland verricht koloniale daad' dem meubelfabriek Rietkerk komt met wetsontwerp Kustuitbreiding leidt tot duizenden banen Autogordels straks ook op achterbank verplicht Operaties geslaagd bij kinderen met 'hartgat' Antilliaanse kritiek op Lemoeienis met stroeve formatiepogingen WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1984 DEN HAAG (ANP)- Minister Rietkerk (binnenlandse zaken) vindt dat de uitkeringsper centages voor ambtenaren moeten worden gelijkgetrokken met die voor werknemers in het particuliere bedrijfsleven. Dat betekent in het algemeen een verlaging. De bewinds man vindt een dergelijke maatregel gerechtvaardigd nu de uitkeringen bij arbeidsonge schiktheid en werkloosheid voor werknemers in het bedrijfsleven per 1 januari omlaag gaan tot 70 procent van het laatst verdiende loon. Dit gebeurt in het kader van de herzie ning van het sociale-zekerheidsstelsel. Bij de ambtenaren gaat het om uit keringen krachtens het Rijks- wachtgeldbesluit 1959, de uitke ringsregeling 1966 en de daarmee overeenkomende regelingen van andere overheidswerkgevers, als- jaar 80 procent ook het invaliditeitspensioen. Riet- diende salaris, kerk schrijft aan de ambtenaren- centrales ACOP, CFO, Ambtena- rencentrum en CMHA dat een wetsontwerp voor de wijziging van de uitkeringspercentages wordt voorbereid. ten. Deze regeling heelt een lage en een hoge uitkering. Afhankelijk van de lengte van het dienstver band komt deze neer op zes maan den 80 procent of maximaal twee het laatst ver- De minister wil met de centrales op 19 september de positie van het overheidspersoneel in het kader van de stelselherziening bespre ken. Krachtens het Rijkswacht- geldbesluit, dat geldt voor ambte naren in vaste dienst die worden ontslagen of die wegens fusies of reorganisaties moeten verdwijnen, krijgt een ambtenaar nu nog eerst drie maanden 100 procent van zijn laatst verdiende salaris, vervolgens negen maanden 90 procent en ten slotte vier jaar 80 procent. De amb tenaar moet daarbij wel een vol doende arbeidsverleden hebben. De uitkeringsregeling 1966 geldt voor ambtenaren in tijdelijke dienst en voor arbeidscontractan- Bij blijvende arbeidsongeschikt heid (ambtenaren vallen niet onder de wao) krijgt een ambtenaar 80 procent van zijn laatst verdiende loon op grond van het invaliditeits pensioen. Die uitkering komt ten laste van het Algemeen Burgerlijk Anneveld, Pensioenfonds (ABP). Afkeuring De Sociaal Economische Raad (SER) zei in haar advies over de stelselherziening niet voor onder scheid tussen ambtenaren en werknemers in het nieuwe stelsel te rijn. Over de hoogte van de amb telijke voorzieningen wilde de SER geen uitspraak doen zolang daarover geen overleg was geweest met de ambtenarencentrales. J. Anneveld, secretaris van de CFO, zei gisteren vooral het plan om in te grijpen in het invaliditeits pensioen af te keuren. „Bij het in validiteitspensioen is sprake van DEN HAAG (ANP) - Een kustuit breiding tussen Hoek van Holland en Scheveningen kan vast werk bezorgen aan ten minste 17.000 en ten hoogste 23.500 mensen. De landaanwinning zelf zou in het on gunstigste geval nog eens 50.000 en in het gunstigste geval ruim 68.000 mensjaren werk opleveren. De be nodigde investering van vier mil-, jard gulden is zeker geen wegge gooid geld. Deze conclusies trekken F.A.J. van den Bosch en C.P. Veerman van de interfaculteit bedrijfskunde in Delft uit een onderzoek dat zij hebben verricht naar de macro- economische implicaties van een kustuitbreiding volgens het plan van het Zuidhollandse statenlid Waterman. Premier Lubbers neemt het rapport, dat is opgesteld in opdracht van de Waterschaps- bank in Den Haag, morgen in ont vangst. Het plan Waterman voorziet in een wigvormige kustuitbreiding met een oppervlakte van ongeveer 2300 hectare tussen Hoek van Hol land en Scheveningen. Het nieuwe land zou worden bestemd voor wo ningbouw, recreatie, industrie, handel en tuinbouw. Het gebied zou ook kunnen dienen als kustbe- scherming en zoetwaterreservoir. Eind vorig jaar bleek uit een pro vinciaal onderzoek dat de plannen technisch heel goed zijn uit te voe- Bij dit onderzoek van de provin cie kwamen de gevolgen van het plan voor werkgelegenheid en na tionaal inkomen echter niet aan de orde. De Delftse onderzoekers heb ben nu berekend welke belasting opbrengsten de staat kan verwach ten van de inkomensvorming die met het project gepaard gaat. Ook is becijferd hoeveel het rijk zou be sparen op de werkloosheidsuitke ringen. De prognose luidt dat een inves tering van vier miljard gulden ren dabel zal blijken. Na 25 jaar zal ten minste 2.200 miljoen gulden voor het rijk overschieten. Uitgaande van meer gronduitgifte tegen een gunstiger prijs komen Van den Bosch en Veerman zelf uit op een batig saldo van 4.300 mihoen gul den. De onderzoekers gaan ervan uit dat een zelfstandig uitvoerings orgaan de grond in opdracht van het rijk gaat verkopen. Zes moerasbevers gevangen, Staatsbosbeheer is bezorgd DEN HAAG (ANP) - In de Biesbosch, Overijssel en Limburg rijn in de afgelopen week in totaal zes moerasbevers gevangen. Het zijn dieren die het Dierenbevrijdingsfront in het weekeinde van 25 en 26 augustus heeft gestolen, of „bevrijd" zoals het front zelf zegt, op drie bontfarms in De Klomp (gemeente Ede), Groesbeek en het Friese Oostermeer. Een woord voerder van het ministerie van landbouw en visserij heeft dit gisteren meegedeeld. In overleg met de directie faunabeheer van het ministerie is besloten de overige dieren zo mogelijk levend te vangen. Faunabeheer is namelijk bang dat de dieren schade berokkenen aan zowel de landbouw als de dijken. Om te protesteren tegen wat het noemt „modegrillen van pelsdieren fokkers en de kopers van bont" haalden leden van het bevrijdingsfront enkele honderden moerasbevers weg. Vervolgens stelde het de dieren „ergens in het land" in vrijheid. Bij een niet al te strenge winter hebben de dieren een redelijke overlevingskans in ons land. Ook Staatsbosbeheer is niet erg gelukkig met de actie van het front. Enerzijds vreest het een aantasting van flora en fauna als de moerasbe vers, die van oorsprong afkomstig rijn uit Zuid-Amerika, de kans krijgen zich definitief te vestigen. Anderzijds is het bang dat de eigen plannen voor een eventuele herintroductie van de Europese of Amerikaanse be ver in ons land door de actie worden doorkruist. ADVERTENTIE model kunt U kiezen In totaal zo n 400 kleuren/dessins U bekledingsstof die past bij üw inteneur. N TOONZAAL OF G 36 jaar klassieke en moderne Voor de bekleding van elk dan 60 soorten meubelstof altijd wel de 1-17464 VOOR GRATIS DOKUMENTATIE inaasl Top-lloor Tapijt) Diefstallen in treinwagons opgelost ROTTERDAM (ANP) - De Spoor wegpolitie in Rotterdam heeft in samenwerking met een aantal korpsen in de omgeving een grote serie diefstallen uit wagons op ran geerterreinen opgelost, die gedu rende de weekeinden werden ge pleegd. De diefstallen hadden vooral plaats op Kijfhoek (bij Zwijndrecht) en verder op de ran geerterreinen Waalhaven en Feij- enoord (Rotterdam). Er is voor een kwart miljoen gulden aan goede ren gestolen, waarbij voor een ton aan schoenen. Dit heeft de chef van de recher chedienst van de NS, Tjibbe Spoel- stra, gisteren in Rotterdam meege deeld. De laatste aanhoudingen zijn gisterochtend verricht. De po litie kwam tot de eerste aanhoudin gen door 's nachts op Kijfhoek te posten. Het merendeel van de vijftien verdachten in de leeftijd van 17 tot 49 jaar, is afkomstig uit een niet- nader genoemde wijk in Rotter dam-Zuid. Volgens de spoorweg politie moeten drie van hen als lei ders worden aangemerkt. Verdere arrestaties, onder meer van helers, worden nog verwacht. De eerste diefstallen dateren van begin 1984. Omstreeks mei werden ze frequenter. De dieven braken willekeurig wagons open (soms 30 om uit één iets te stelen) en voer den op Kijfhoek de goederen af via het struikgewas en met behulp van een rubberboot. Volgens Spoelstra is dit een van de grootste serie diefstallen waar mee de NS te maken heeft gehad. De aandacht voor bestrijding van deze criminaliteit krijgt sinds kort binnen NS weer voorrang, aldus Spoelstra, omdat de betrouwbaar heid van de vervoerder hierbij in het geding is. Dat geeft nog wei eens problemen, omdat de spoor wegrecherche zich noodgedwon gen vaak moet bezighouden met vernielingen door voetbalsuppor ters. MOORD (ANP) - De politie heeft een 38-jarige vrouw uit Amsterdam aangehouden die de dood van haar 41-jarige vriend op haar geweten zou hebben. Tijdens een bezoek van de vrouw aan haar vriend in de Alexander Boersstraat, in de nacht van zaterdag op zondag, zouden ze ruzie hebben gekregen, waarbij waarschijnlijk drank in het spel is geweest. De vrouw zou de man op bed een kussen in het gezicht heb ben gedrukt en hem daarna met een snoer hebben gewurgd. DELFT (ANP) - Er komt voor nieu we auto's een verplichting om ook op de achterbank veiligheidsgor dels te hebben. Het gebruik van dergelijke riemen wordt verplicht zodra alle auto's hiervan zijn voor- Dit kondigde staatssecretaris mr. J. Scherpenhuizen (verkeer en wa terstaat) gisteren aan op een inter nationale conferentie over letsel- preventie in Delft. De verplicht- stelling van veiligheidsgordels op de achterbank van auto's is, zo zei de staatssecretaris, een van de maatregelen om het aantal ver keersslachtoffers verder omlaag te brengen. In de afgelopen tien jaar is het aantal doden bij verkeersongeluk ken teruggelopen van 3300 tot 1800 per jaar. „Het lijkt er echter op dat deze aanzienlijke daling thans tot stilstand is gekomen", aldus Scherpenhuizen. De nieuwe maatregel is een van de 125 reglementen van het natio nale verkeersveiligheidsplan van de regering. Deze zullen in de loop van dit jaar en volgend jaar van kracht worden. In het verkeersveiligheidsplan besteedt de regering veel aandacht aan de veiligheid van de fietser. „Er zijn thans elf miljoen fietsen in ons land. Het gebruik daarvan heeft vele voordelen, maar de kwetsbaarheid van de berijder is betrekkelijk groot", zei de staatsse cretaris, „daarom zal hoge voor rang worden gegeven aan onder zoek naar botsingen tussen auto's en fietsen". Dit onderzoek wordt verricht door het Instituut voor Wegtransportmiddelen van TNO in Delft. Ir. J. Maltha, hoofd van de afde ling letselpreventie van het TNO- instituut, vindt dat er nog veel aan de vormgeving van de auto kan worden gedaan om ernstige ver financiering door kapitaaldekking. Je betaalt nu voor jezelf zodat je straks een uitkering kunt krijgen. Bij de ww, aaw en wao daarente gen is er sprake van financiering door het omslagstelsel: nu betalen voor een ander die nu een uitke ring krijgt. Wij zullen de minister er aan herinneren dat zijn eigen partij, de WD, heeft uitgesproken dat aan uitkeringen die via kapi taaldekking worden gefinancierd, niet mag worden getornd", aldus DEN BOSCH - Wil Van Agt minder energie? Nee, dat wil hij niet. De voormalige premier en nu commissaris van de koningin in Noord-Brabant nam gisteren een petitie in ontvangst van leden van de 'Kleine Aarde'. Zij toonden op die manier en met hun borden dat zij verontwaardigd zijn over uitspraken die Van Agt heeft gedaan ten gunste van kernenergie. Lubbers wil van herrie op Binnenhof af DEN HAAG (GPD) - Premier Lubbers wil dat demonstraties op het Haagse Binnenhof niet langer gepaard gaan met veel herrie en het opstellen van ten ten en podia. Hij heeft dit aan het Haagse gemeentebestuur laten weten in een brief die hij namens de gebruikers van het gebou wencomplex heeft geschreven. In de beheerscommissie van Binnenhof-gebruikers zitten de secretaris-generaal van het de partement van algemene zaken (de voorzitter van de commissie) ook de griffiers van Eerste en Tweede Kamer en de secretaris van de Raad van State. In deze commissie heeft de Tweede-Ka mergriffier namens het presi dium van de Kamer de overlast van demonstraties aan de orde gesteld. De voorzitter van de Tweede Kamer, Dolman, wist gisteren echter niet van het bestaan van deze brief. Hij wilde geen com mentaar geven totdat volgende week het presidium van de Ka mer zich erover heeft gebogen. Premier Lubbers brengt in zijn brief de „ernstige zorgen" van de Binnenhof-gebruikers aan de ge meente over. „Sedert het auto vrij maken van het Binnenhof en het volstaan met een meldings plicht voor demonstratieve op tochten en dergelijke zijn deze manifestaties in toenemende en niet meer aanvaardbare mate overlast gaan bezorgen aan de Binnenhof-bewoners", aldus de brief. Vooral de geluidsoverlast blijkt niet door de politie in de hand te kunnen worden gehou den, meent Lubbers. Een nieuw probleem is het opstellen van tentenkampen en stellages, die „de aanblik van het Binnenhof ontsieren", aldus de premier. In de meeste gevallen geeft dat niets: het gat is dan zo klein dat het vanzelf dichtgroeit en het patiëntje er geen last van heeft. In het Utrechtse ziekenhuis was dat in de onderzochte tien jaar bij 64 pro- UTRECHT (ANP) - Operaties bij de meest voorkomende aangebo ren hartafwijking, het ventrikel- septumdefect oftewel het 'gat in het hart', zijn bij steeds jongere kinderen een succes. Tot midden 1977 waren zulke operaties bij kin- rent, of" 273 kinderen, het geval deren jonger dan een half jaar niet mogelijk, daarna verrichtte het Wilhelmina kinderziekenhuis in Utrecht de operatie al tientallen malen in het eerste halve levens jaar en in enkele gevallen zelfs in de eerste drie maanden. Dat blijkt uit een artikel in het Hartbulletin van de Nederlandse Hartstichting. In 34,5 procent van de gevallen was het defect echter zo groot, dat een operatie om het tussenschot te sluiten noodzakelijk was. Ander half procent van de patiëntjes kon niet worden geopereerd, omdat °P te stellen. Mevrouw Rempt wondingen bij botsingen met fiet sers en voetgangers te vermijden of terug te brengen. Met een voor het slachtoffer 'vriendelijke' auto kan het aantal letsels met de helft worden teruggebracht, meent Mal tha. Scherpenhuizen kondigde aan dat de regering een spoedige in voering van internationale voor schriften voor de produktie van een voor de voetganger en fietser veilige auto krachtig zal steunen. Hij betreurde het dat er nog geen internationale regels voor het geval van zijwaartse botsingen van au to's. „De inzittenden van een auto zijn bijzonder kwetsbaar bij dit soort ongelukken", aldus de staats secretaris, die al geld opzij heeft gezet voor onderzoek op dit ter- Kamer akkoord met wijziging geboortebewijs transseksuelen DEN HAAG (ANP) - Transseksue len - dat zijn mensen die door een medische ingreep van geslacht ver anderen - kunnen in de nabije toe komst zonder al te veel moeilijkhe den hun geboorte-acte laten wijzi gen. De Tweede Kamer steunt in grote meerderheid een wetsvoor stel van minister Korthals Altes (justitie), waarin dit wordt gere geld. Verandering van de ge slachtsvermelding in het geboorte bewijs is nu niet mogelijk. In een gisteren gehouden debat over het wetsvoorstel lieten PvdA en WD zich, ondanks hun steun voor het voorstel, kritisch uit over de voorwaarden die de minister wil stellen voordat tot wijziging van de geboorte-acte kan worden overge gaan. Korthals Altes stelt als voorwaar de voor de verandering van de ge boorte-acte dat de betrokkene niet gehuwd is, dat men geen kinderen meer kan krijgen of verwekken, dat er een lichamelijke aanpassing aan het andere geslacht heeft plaatsgehad en ten slotte dat een groep deskundigen een verklaring opmaakt waaruit blijkt dat de be trokkene ervan overtuigd is tot een ander geslacht te behoren dan bij de geboorte. WD en PvdA hebben vooral bezwaar tegen het opstellen de deskundigen-verklaring. Mevrouw Haas-Berger betoogde dat een transseksueel jarenlang on der behandeling is geweest van medici en dat hij die medici ervan heeft overtuigd dat hij een ge slachtsoperatie wenst te onder gaan. Zij vroeg zich af of het dan wel nodig is dat de betrokkene na het uitvoeren van die operatie op nieuw voor een team van deskun digen verschijnt om een verklaring Chirurgen en cardiologen van het Wilhelmina kinderziekenhuis beschrijven daarin de 430 gevallen van deze hartafwijking waarmee het ziekenhuis tussen 1972 en 1983 te maken kreeg. Ongeveer twee van de duizend kinderen wordt ge boren met een ventrikelseptumde- fect, waarbij het schot tussen de beide hartkamers één of meer ga ten vertoont. In Nederland bete kent dat dit ieder jaar ongéveer 350 kinderen met dezeafwijking ter wereld komen. door te lang wachten de longvaten (WD) had dezelfde bezwaren waren beschadigd. Sinds een paar diende een wijzigingsvoorstel jaar komt dat laatste niet meer voor door steeds snellere ontdek king en verwijzing. In de periode 1972 tot en met 1982 overleefde 4,6 procent van de operatiepatiëntjes de operatie niet. Het operatierisico bij kinderen jon ger dan zes maanden is aanzienlijk groter dan bij oudere kinderen: 13 jjrocent van de geopereerden uit deze leeftijdsgroep stierf, terwijl van patiëntjes ouder dan zes maan den 1,2 procent bezweek. Toen chi rurgische behandeling van deze af wijking nog niet mogelijk was overleed 20 procent van de patiën ten er aan. DOODGESTOKEN (ANP) - De rijkspolitie van Helden heeft giste ren een 27-jarige vrouw uit die plaats aangehouden. Ze wordt er van verdacht haar 47-jarige vriend Enver Pütür, met wie zij samen woonde, met messteken om het le ven te hebben gebracht. Zij is inge sloten maar kon nog niet worden verhoord, zo heeft een woordvoer der van de rijkspolitie meegedeeld, omdat zij overstuur blijkt te zijn. DEN HAAG (ANP)-Dec rissen van de koningin van de drie Randstadprovincies hebben gister avond in een gesprek met premier Lubbers en minister Van Aarden- ne aandacht gevraagd voor de slechte economische toestand in hun provincies. De commissaris sen hebben zich verder beklaagd over een zekere informatie-achter stand wat betreft het bepalen van het sociaal-economische beleid voor de regio's. Na afloop van het gesprek zei de Utrechtse commissaris P. van Dij- ke dat de kabinetsdelegatie begrip had getoond voor de grieven van Randstad vraagt aandacht kabinet voor problemen de Randstad. De drie sen hebben geen concrete voorgelegd, omdat ze dat willen overlaten aan hun gedeputeerden van economische zaken. „We heb ben hier eigenlijk als een soort op warmers gefungeerd," aldus de Zuidhollandse vertegenwoordiger S. Patijn. Elke overeenkomst met het recente optreden van het „su pertrio" uit de noordelijke provin cies berust overigens op zuiver toe val, zo werd gisteravond bena drukt. De drie commissarissen baseer den zich in het gesprek op een eni ge tyd geleden gepubliceerde nota van de drie provincies en het open baar lichaam Rijnmond. In deze toota wordt de noodklok geluid over de economische situatie en de grote werkloosheid in de Rand stad. Volgens Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht is deze si tuatie ook rampzalig voor de rest van Nederland. WILLEMSTAD, CURACAO - „De Nederlandse regering bemoeit zich met zaken die haar niet aangaan. Inmenging in interne aangelegen heden van de Antillen is een kolo niale daad". Dat verklaarde de de missionaire Antilliaanse premier, ir. Don Martina naar aanleiding van het bezoek dat de Antilliaanse kabinetsformateur Claude Wathey en enkele politici vandaag brengen aan minister De Koning (Antil liaanse zaken). Don Martina ziet het contact van de Antilliaanse ka binetsformateur met De Koning als een regelrechte aanslag op de politieke zelfstandigheid van de Nederlandse Antillen. De formatiebesprekingen voor een nieuwe regering op de Neder landse Antillen zijn voor een week onderbroken om meer duidelijk heid te krijgen over het Nederland se standpunt wat betreft de boedel scheiding en de verdeling van de goud- en deviezenvoorraad. Ook de vakbonden vinden het beschamend, dat Antilliaanse poli tici nu aan een Nederlandse minis ter gaan vragen om te helpen bij de regeringsformatie. Vakbondsvoor zitter Errol Cova: „Het is een stap achteruit naar de koloniale situa tie. We kunnen minister De Ko ning dan ook wel vragen om gelijk maar premier van de Nederlandse Antillen te worden". De Antilliaanse politici willen in het nieuwe regeerprogramma vast leggen welke bezittingen en schul den van Aruba zijn als het per 1 ja nuari 1986 uit het Antilliaanse ver band stapt en een aparte status krijgt binnen het koninkrijk. Vol gens de afspraken op de ronde-ta felconferentie vorig jaar maart in Den Haag zou dit kunnen gebeu ren volgens de verhouding van het inwonersaantal. Het Internationale Monetaire Fonds (IMF) heeft ech ter een advies uitgebracht waaruit blijkt dat een feitelijke verdeling van de goud- en deviezenvoorraad de economische mogelijkheden van de Nederlandse Antillen be perkt. Een administratieve verde ling verdient de voorkeur, omdat beide afgescheiden delen van het koninkrijk elkaar dan kunnen bij staan als hun munteenheid in ge vaar komt. Garanties Croes een feitelijke verdeling van het goud en de deviezen. Volgens Croes heeft minister De Koning hem toegezegd dat Nederland garanties kan geven zodat negatie ve gevolgen van een feitelijke ver deling worden opgevangen. De Antilliaanse politici willen in het gesprek met minister De Koning wat meer duidelijkheid over deze garanties. Volgens de directeur van het ka binet voor Antilliaanse zaken (KABNA) in Den Haag, drs. Henk Moerman, heeft de Nederlandse re gering niets te bieden. „Wat betreft de knelpunten bij de formatie van een Antilliaanse regering kan de Nederlandse regering geen enkele rol spelen. Als men onze visie op de problemen wil weten, kan men altijd komen om te praten", zo ver klaarde hij. Op de manier waarop formateur Claude Wathey de formatiebespre kingen heeft aangepakt, bestaat overigens veel kritiek. De grootste Cura^aose party, de Movimiento Antiyas Nobo van premier Don Martina, doet niet mee aan de op stelling van het regeerprogramma. Deze party weigerde namelijk te onderhandelen over het minister presidentschap. De Arubaanse partijen hebben hierdoor een door slaggevende positie gekregen. De Antilliaanse formateur Clau de Watheij stond gisteren bij zijn aankomst op Schiphol de pers te WOOrd. (foto ANP) Verontwaardigd De vakbonden op Curasao zijn verontwaardigd over wat er tot nu toe beslist is. Zij vinden dat de Cu- ra^aose belangen op goedkope wij ze zijn verkocht. Een voorbeeld is de beslissing dat Aruba zijn eigen luchtvaartmaatschappij zal oprich ten. Dit betekent een nieuwe con current voor de Antilliaanse Luchtvaartmaatschappij. Volgens de Kamer van Koophandel op Cu rasao betekent dit de doodsslag voor de ALM, die nu al in financië le problemen verkeert. Naar schat ting 25 procent van de 800 perso neelsleden moet worden ontsla gen. De Cura?aose vakbonden heb-, ben de Antilliaanse gouverneur verzocht het formatieproces stop te zetten: „Wat hier gebeurt, is te dol. Met de beslissing om een nieu we luchtvaartmaatschappij op te richten zijn de Antilliaanse politici al begonnen met de boedelschei ding". Opvallend is dat de afspraken van de ronde-tafelconferentie niet worden uitgevoerd. Daar werd vastgesteld dat Aruba en de overi ge vijf eilanden elkaar niet zouden beconcurreren. Minister De Ko ning zal van het gesprek vandaag vermoedelijk gebruik maken om er nogmaals op te wijzen dat een maal gemaakte afspraken toch zo veel mogelijk moeten worden na gekomen. levert het betere zitmeubel rechtstreeks aan de konsument

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 5