....en Vadim schiep BB Weinig nieuws bij KRO Televisie pleegt coup op filmfestival Venetië Irene maakt plaat Frans sekssymbool van toen wordt vijftig 'Peter en de Wolfsamen met tweeling-dochters WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1984 KUNST PAGINA 25 VENETIË (GPD) - Het gaat er op lijken dat de Gouden Leeuw van Venetië net als vorig jaar ('Prenom j jCarmen' van Godard) terecht zal tïomen in Frankrijk. Iosselliani's ij 5llm 'Les Favoris de la Lune' is fa- froriet gebleven, maar met Eric ^Rohmers 'Les Nuits de la Pleine 4 Lune' heeft zich toch een niet te onderschatten rivaal aangediend voor de eindzege van het 41ste fes- j tival van Venetië, dat zich door- -wentelt in afmattende hitte. Rohmer's film is de vierde afle vering uit zijn serie 'Comedies et Proverbes', waarin gecompliceer de amoureuze relaties worden be studeerd. Pascale Ogier speelt nu het type kordate jonge vrouw dat steeds terugkeert in het werk van i Rohmer. Was het de vorige keer zo gesteld dat hopeloos verliefden vergeefs alles in het werk stelden om hun oogappels in te palmen, in 'Les Nuits de la Pleine Lune' zijn de zaken omgekeerd. De film is een illustratie van het Franse ge- r zegde dat iemand met twee min naars zijn ziel verliest en iemand J met twee huizen zijn verstand. Pascale heeft drie minnaars en het is niet eens het probleem dat ze moet kiezen. Het meisje is (hoewel allerliefst) gewend om meer liefdé' te ontvangen dan terug te geven en als de vrijers eisen gaan stellen, krijgen ze de bons. Onafhankelijk heid betekent alles voor haar, maar is zo'n levenshouding vol te hou den? Daarover gaat het in deze ze denschets die Rohmer de behande ling heeft gegeven welke zijn han delsmerk geworden is: een over vloed aan conversatie die twinkelt van spiritualiteit, maar zo scherp en analytisch geschreven en met zoveel vanzelfsprekendheid ten beste gegeven, dat je dreigt te ver geten dat in werkelijkheid het on bestaanbaar is om vier mensen bij een te krijgen die tot dergelijke verbale brille in staat zfin. Je zou kunnen stellen dat Rohmer meer taalkunstenaar is dan filmkunste naar, maar wat doet het er toe, als je 'Les Nuits de la Pleine Lune' kan uitzien met een gecharmeerde glimlach die geen seconde wijkt. Aangezien de jury vandaag toch knopen zal moeten doorhakken, met de elegante diplomatie waar voor men is ingehuurd, is het voor spelbaar dat Iosselliani de Gouden Leeuw mag hebben en men Roh mer bekroont via de actriceprijs voor Pascale Ogier. Maar dat zal dan de beste mogelijkheid afsnij den om ook een bekroning te ge ven aan het 'Jaar van de Vredige Zon', een film waarmee de Pool Zanussi nogal wat indruk gemaakt heeft. Daarin gaat het om een vrouw die ooit samen met haar moeder het tijdens de oorlog door de Russen bezette Polen wil ont vluchten. De twee vrouwen krijgen de kans om naar Amerika te emi greren, maar als de moeder over lijdt, trekt de dochter in een kloos ter. Vele jaren later komt er een tweede kans die ook wordt waarge nomen door de non. En dan loopt de gerealiseerde droom op een des illusie uit. Tarzan Een zeer merkwaardige film ver tegenwoordigt Engeland op de 'Mostra'. Het is 'Greystoke, The Le gend of Tarzan', geregisseerd door Hugh Hudson, de man die met zijn vorige film ('Chariots of Fire') nog al spectaculair debuteerde. Zijn bewerking van het fameuze Rice- Burroughs-verhaal is ontdaan van alle heroiek en uitgewerkt als een variant op bijvoorbeeld de Kaspar- Hausermythe. Een jonge man (Tar zan dus) die is opgevoed in een ko lonie chimpansees, wordt herkend als een zoekgeraakte erfgenaam van een adellijke Schotse familie. Hij krijgt een spoedcursus bescha ving, neemt kennis van het 19e- eeuwse Engeland en vindt dat dus- door Pieter van Lierop danig weerzinwekkend, dat hij hals over kop terug wil naar de rimboe. In weerwil van zijn liefde voor Jane, die hij in deze curieuze variant ontmoet onder de Schotse aristocraten en die niets voelt voor een apenleven. Greystoke zal het in de competi tie van Venetië waarschijnlijk niet ver schoppen, omdat de film uit eenvalt in een verbluffend mooi gedeelte (de jungle-scènes) en een bleek en krampachtig deel (de Britse scènes), maar desondanks is het een spektakel dat straks in de Nederlandse bioscopen een be zoek verdient. Of we straks de nieuwe werk stukken van Comencini ('Cuore') en de gebroeders Taviani ('Kaos') te zien zullen krijgen, hangt af van het aankoopbeleid van de Neder landse omroepen. Het gaat hier na melijk om tv-produkties die in meer delen dienen te worden ge presenteerd. Comencini verfilmde een boek van De Amicis, over jon getjes die we leren kennen in de schoolklas en die zich later tijdens de Eerste Wereldoorlog van onver wacht andere zijden laten zien. Heel verzorgd in beeld gebracht, maar al te glad en braaf. De Tavia- ni's wierpen zich op de schrijver Piradello en vertoonden van hem vier Siciliaanse volksvertellingen van picturaal bijzondere allure, maar hier wreekt zich het uitgangs punt dat elke episode de handzame lengte van 45 minuten moest ha len, waardoor men soms domweg tijd heeft zitteh rekken, lijkt het. Heimat Hoe belangrijk het medium tele visie voor de mogelijkheden van cineasten geworden is, wordt ook nog een keer duidelijk uit het feit dat de Duitse tv-serie 'Heimat' een hoogtepunt genoemd moet wor den van dit filmfestival. Edgar Reitz heeft ermee geprobeerd (en is overrompelend succesvol geble ken) om de geschiedenis van het 20e-eeuwse Duitsland te vertellen vanuit de ervaringen en gezichts punten van eenvoudige plattelan ders. In een fictief dorp zijn de lotge vallen gedramatiseerd van drie fa milies tussen 1912 en 1982 in een film die zestien uur duurt. Het is de historie (waarvan de grote lijnen ie dereen bekend zijn) van onderaf bekeken. Vanuit keukens en opka mertjes, door mensen die fout zijn geweest, goed zijn geweest, of nau welijks benul hadden van wat zij - de Duitsers dus - Europa allemaal aandeden. Ze zijn er en masse voor verantwoordelijk gesteld en de Duitse schrijvers en filmers heb ben. op wat uitzonderingen na, nooit de moed gehad de eigen erva ringen naar buiten te dragen. De waardigheid, warmte, maar zeker ook de genuanceerdheid van 'Heimat' imponeert. Het is een filmserie die ook veel meer doet dan herinneringen ophalen. Hier wordt nergens iets goedgepraat, maar wel aangrijpend verklaard hoe onze oosterburen geworden zijn tot de Duitsers die wij kennen. De vormgeving is strak en oprecht, gefilmd in zwart-wit, met op som mige (intuitief gekozen) momenten keuze voor kleur is soms zelfs slechts details van de beelden. VPRO-chef Roelof Kiers bleek in Venetië in principe tot aankoop van Heimat bereid, maar is tot dus ver teruggeschrokken voor het feit dat zijn kleine omroep er dan gelijk veertien avonden aan vast zou ko men te zitten. En dat in de weten schap dat de Duitse televisie de complete serie dit najaar al gaat uitzenden. Brigitte Bardot: opgejaagd als een dier.. (foto GPD) 1(7) Careless whisper George Michael 2(1) Smalltown boy - Brons ki Beat 3(8) Mijn Stad - Danny de Munk 4(2) The glamorous life - Sheila 5(3) High Energy - Evelyn Thomas 6(5) When doves cry - Prin- 7 (15) I just called to say i lo ve you - Stevie Wonder 8(9) Ghostbusters - Ray Parker jr. 9(4) Two Tribes - Frankie goes to Hollywood 10 6) I won't let the sun go down on me - Nik Kers haw 11 (13) Not the dancing kind - Ruud Gullit 12 (10) I'm your son south america - Silvio 13 (11) Jump - Pointer Sisters 14 (16) Message to my girl - Split Enz 15 (22) Sounds like a melody - Alphaville 16 (12) When am i going to ma ke a living - Sade 17 (20) The more you livethe more you love - A Flock of Seagulls 18 (31) Politiek - Normaal 19 (32) Dr Beat - Miami Sound Machine 20 (29) Happy children - P Lion 21 (14) Wake me up before you go go - Wham 22 (26) Torture - Jacksons 23 (34) Shine - Frida 24 (24) La Colegiala - Gary Low 37 38 (23) 39 (19) 40 (28) White horse - Laid Back Hot water - Level 42 Everybody's laughing - Phil Fearon en Galaxy Menage a trois - K- RAM Touch by touch - Diana Ross Trick of the eye - Dolly Dots Talking loud and clear - Orchestral Manoeu vres in the Dark Make me cry - Roberto Jacketti en Scooters Standing in the twi light - Maywood Souvenirs del sol - De- bie I'll fly for you - Span- dau Ballet Heb ik daar mijn schoenen voor gepoetst Robert Paul What's love got to dc with it - Tina-Turner No song to sing - Orw Two You don't love me - Ma rily Vivace - Berdien Sten berg HILVERSUM (GPD) - De sexy star is zo oud als de film. Toen het bioscoopvermaak zich nog beperk te tot bibberige experimenten in morsige pijpenla's, verscheen zij naamloos al in het vlekkerig beeld als rondborstige belichaming van overgrootvaders stoute dromen. Bij voorkeur in de rol van slechte vrouw, die vredige Victoriaanse echtverbintenissen probeerde te torpederen. Dat zij daarin zelden slaagde was te danken aan de pru dentie van de pioniers van de cine matografie, die hun prikkelverhaal op een moralistisch toontje vertel den om de rondom het nieuwe me dium samenscholende fatsoens rakkers geen poot aan de grond te laten krijgen. Verlost uit haar anonimiteit, toen de epidemische waanzin van de sterverafgoding was begonnen, ging zij bijvoorbeeld Theda Bara heten, volgens de publiciteits- jongleurs geboren in de schaduw van de Sfinx uit het huwelijk van een Francaise en een Italiaanse kunstenaar, in werkelijkheid Theo- dosia Goodman uit Cincinnati. Een Cleopatra voorstellend zoals lang door Fred Raadman nadien zelfs Liz Taylor niet meer tot leven kon brengen: temidden van een overdaad aan tapijten en dierenvellen in even suggestieve als schaarse kledij en met zware make-up, smachtende mond en roofdierogen het prototype van de verleidelijke vamp. De verpersoon lijking van de zwartste zonde. In de jaren twintig was zij Clara Bow, het charlestonmeisje uit de „roaring twenties", de It-Girl. Cla ra „Hoopla" Bow had „it": sex-ap peal plus persoonlijkheid, zoals in het recent verleden Marilyn, Gina, Sofia. Zij werd wekelijks onder 35.000 brieven bedolven; de ster- renverafgoding was een volksziek te geworden. Weer wat later: juffrouw Sex kreeg een stem. De rauwe stem van Mariene Dietrich, „von Kopf bis Fuss auf Lie be eingestellt". De duivel was een vrouw. Sophisticated ook met pla tina kapsel en klevende kleren: Jean Harlow, de zo jong (26) gestor ven blonde seksbom. Maar in de Tweede Wereldoorlog had nie mand meer behoefte aan zulke ty- Brigitte Bardot, het sekssymbool uit de jaren vijftig en zestig, wordt op 28 september vijftig jaar. Voor de VARA is dat aanlei ding om vrijdag 7 september en op zaterdag 15 en donderdag 20 september een televisieserie over het toenmalig idool uit te zenden. BB, zoals ze nog steeds wordt genoemd, praat tussen de filmfragmenten met interviewer Alain Bougrain-Dubourg openhartig over haar carrière, de mannen in haar leven, haar zelfmoordpoging, de ondraaglijke druk, die de haar achtervol gende en belegerende fotografen en verslaggevers op haar leg den en de voldoening, die zij nu vindt in de bestrijding van de jacht op jonge zeehondjes en andere dierlievende acties. Vrijdag kan ook worden gekeken naar de film, die vanwege zijn „shockerend" karakter een wereldsensatie werd en haar mateloze roem bracht: et Dieu créa la femme" van Roger Vadim, die uit een middelmatige starlet een star boetseerde. Nadien komen dan nog „Vie privée" van Louis Malle (15 sep tember) en „Les Pétroleuses" van Christian-Jacque (20 septem ber) op het scherm. pes. Betty Grable met haar one- million-dollar-benen was de ideale, frisse, gezonde, knappe all-Ameri- can girl, dus pin-up nr. 1 te land, ter zee en in de lucht. Op Okinawa en bij Alamein, in Normandië en in de Ardennen meehelpend de oorlog te winnen. Maar zelfs deze adoratie ver bleekte naast de roem, die een mid delmatige Franse regisseur een middelmatige Franse starlet in de jaren vijftig wist te bezorgen. Ro ger Vadim maakte et Dieu créa la femme" en schiep daarmee Bri gitte Bardot. In die tijd op het ge bied van erotiek en exhibitionisme het absolute einde. De donkere za len vulden zich met voyeurs, de ko lommen der sensatiebladen met schreeuwende schandaalverhalen. Een wereld vol statussymbolen had er een sekssymbool bij gekre gen. Een kleine Francaise met een pruilend apesnoetje (ook aapjes kunnen lief en mooi zijn) onder een verwilderde haardos. Dankzij haar durf om haar voorbeeldige vormen uitdagend uit te stallen een prik kelpop - Zuid-Afrika vond dat woord uit - voor miljoenen man nen. Terwijl filmlands eerste vamp Theda Bara in werkelijkheid zo ge woontjes was, dat zij op straat niet eens werd herkend, was La Bardot ook buiten de studio steeds de ster, die zich nergens kon vertonen zon der opstootjes te veroorzaken en wier privéleven niet langer privé was, maar een open boek voor heel de wereld. BB is trouwens, ook al filmt zij al lang niet meer, nog steeds nieuws; de ex-actrice, die op 28 september vijftig wordt, houdt zich tegen woordig vooral bezig met de be scherming van jonge zeehonden en alle door haar oprechte dierenlief de ingegeven en door Greenpeace in grote dank afgenomen activitei ten worden door de populaire Franse bladen nauwgezet bijge houden. Brigitte stamt uit een rijke Parij- se familie. Ze kreeg danslessen aan de opera, poseerde, nog heel jong, voor het chique damesblad Elle en kreeg onbetekenende rolletjes in onbenullige filmpjes. Aan Roger Vadim waren die echter welbe steed. Deze op pril vallende begin nende filmer, die met al zijn ont dekkingen, onder wie Jane Fonda, een huwelijk of in elk geval een verhouding zou beginnen, zag wat het prachtige kind-vrouwtje ook fi guurlijk in huis had en smolt als een waskaars. In minder dan geen tijd waren die twee getrouwd vijf jaar zou dat goed gaan - en schreef Vadim het scenario voor de film, waarmee in 1956 beider carrière van stapel liep en de wereld een seksgodin rijker werd. Vadim: „Zij is een droom, een vleesgeworden droom". Hyper-sensueel Jong, maar hyper-sensueel, mooi, behaagziek en begeerlijk maakt BB in et Dieu créa la femme" als de wees Juliette in zon dig St. Tropez overuren met het op hol brengen van mannenhoofden. Haar voornaamste aanbidders zijn de rijpe en rijke zakenman Eric (Curd Jurgens), de verlegen Michel (Jean-Louis Tnntignant) en diens veel doortastender broer Antoine (Christian Marquand). Het gaat er daarbij, zéker als zij zich in de op windende Mambo-dans stort, in al le opzichten warm toe. Er klonken naast kreten van af schuw ook jubelende geluiden. De Engelse filmtheoreticus Raymond Durgnat was het weliswaar eens met de critici, die de spelprestaties van BB abominabel vonden, maar verwelkomde het opus van Vadim als „de eerste trompetstoot van de totale vrouwenemancipatie, de emancipatie van je buurmeisje". Bardot zou later in een interview onderschrijven, dat zij heeft bijge dragen aan de bevrijding van de ze den. „Ik was ook een van de eer sten, die naakt op het doek ver scheen, maar dat stond in het script en was alleen maar natuur lijk". De film werd, hoe kan het an ders, een kassucces van nauwelijks gekende afmetingen. De vedette, tot in het absurde verafgood, kwam evenwel al gauw aan de weet wat roem óók inhoudt: haar privéleven werd een nooit droog gevallen bron voor roddelbladen en sensatiejournalisten. Ze droeg er zelf ook wel veel materiaal voor aan. Na Roger Vadim in 1957 te hebben verlaten, trouwde zij twee jaar later met de acteur-producent Jacques Charrier van wie zij weer scheidde na in 1963 een kind, haar enige, ter wereld te hebben ge bracht: Nicholas. Dan huwt ze met multi-mifionair-playboy Gunther Sachs, een verbintenis, die ook maar een paar jaar standhield. Aan kortstondige liefdesaffaires daarna kwam geen ambtenaar van de bur gerlijke stand meer te pas. Opgejaagd Brigitte Bardot hield er een in tense haat jegens journalisten en vooral fotografen aan over en wijt zowel haar poging tot zelfdoding als de mislukking van haar huwe lijk met Charrier aan de door haar gevoelsleven banjerende pers. „Door de manier waarop ik ben be handeld, kan ik opgejaagde dieren begrypen", zegt ze in de ter gele genheid van haar vijftigste verjaar dag door de VARA te vertonen driedelige televisieserie van Alain Bougrain-Dubourg. HILVERSUM (GPD) - De KRO brengt in het nieuwe seizoen niet veel nieuwe radio- en tv-program- ma's uit. Een woordvoerder: „Sommige programma's doen het zo goed, dat er geen nieuwe aan was nodig is. Vooral de shows zijn erg populair". Showminnende kij kers zullen het dus ook dit seizoen moeten doen met de „1-2-3 Show", dit keer gepresenteerd door Ted de Braak, „Hints" en de „Playback Show". Wel nieuw is een informatief pro gramma dat om beurten door Aad van den Heuvel en Han van der Meer gepresenteerd zal worden. „KRO's middageditie" zit vol ac tualiteiten van de dinsdag waarop het wordt uitgezonden, zoals sport, cultuur en politiek. Op het gebied van de godsdienst zal veel aandacht worden besteed aan het bezoek van de paus in mei. Hiervoor is een aantal radio- en tv- programma's in het leven geroe pen. Vanaf de Domtoren in Utrecht zal bijvoorbeeld elke dins dagavond het programma „Er is meer tussen hemel en aarde" wor den uitgezonden, waarin getoond wordt hoe mensen met de gods dienst bezig zijn. Op de radio wordt het bezoek van de paus voorbereid door mid del van de programma's „Uw ko ninkrijk kome" en „Uit de grond van mijn hart". Deze sluiten aan op de uitzendingen van de zes pro gramma's op tv. Verder geven stu- diogasten in „Daar word ik nu stil van" commentaar op door hun uit gekozen religieuze muziek en wordt er in „Zin en pop" gezocht naar een bepaalde boodschap in de popmuziek. Tenslotte brengt de KRO met „Glas in lood" een geva rieerd programma over geloof, kerk en samenleving. Op tv zijn vier nieuwe series te verwachten. „De laatste dagen van Pompei", bestaande uit zes afleve ringen, en de komedie „Goodbye mr. Kent" zijn nog nooit eerder uit gezonden, in tegenstelling tot „Ho liday Island" waar al eerder tien af leveringen van te zien waren. Ook nieuw is een zevendelige avontu- renserie voor de jeugd: „Speur tocht naar de verdwenen schat" en „De Freggels", een kinderserie met poppen van Jim Henson, die ook verantwoordelijk was voor de Muppets. Muziek op tv is te zien in een pro gramma waarin Sara Vaughan en Benard Ighner gedichten van de paus zingen die door Gigi Campi op muziek zijn gezet. Ter gelegen heid van het 125-jarig bestaan van het Nijmeegs mannenkoor maakt de KRO opnamen van een concert op 9 november waarbij ook prinses Juliana aanwezig zal zijn. Verder zullen registraties worden uitge zonden van een concert van het Brabants Orkest en het wereldmu ziekconcours en de mars- en show wedstrijden in Kerkrade. Nieuw op de radio is het „M-V- magazine", een geëmancipeerd programma dat echter niet alleen voor vrouwen is. Mannen hebben wel degelijk ook met emancipatie te maken. Een programma dat ge maakt zal worden door jongeren is „Pop-eye". Hierin komen onder werpen aan bod die voor jongeren belangrijk zijn. Hilversum 3, ook heel belangrijk voor jongeren, krijgt er vier nieuwe programma's bij. „Hurrie-up" is speciaal bedoeld voor acht- tot tienjarigen en „KRO miniparade" is los komen te staan van het „Weeshuis van de hits", waar het eerst een onderdeel van was. In „De Ork" treedt een buitenaards wezentje op dat elke week een on bekende schat bij zich heeft. Ten slotte kunnen luisteraars in „KRO's Wereldparade" een gok doen welke buitenlandse num mers 1 het hier zullen maken. De KRO is van plan om in het komende seizoen ook veel aan dacht te besteden aan cultuur en ontspanning. Naast de al bestaan de programma's worden de luiste raars onthaald op een „Klassiek Dessert" op de zaterdag waarin verzoekplaten worden gedraaid. De populaire klassieke muziek krijgt een plaatsje in „Vivace" en de operetteliefhebber kan terecht bij „KRO's operettealbum". In „Muzikale spreekuur" presen teert elke week een andere gast zijn zelfgekozen muziek waardoor hij of zij zichzelf portretteert. Ont spanning is te vinden in „Tombo la" dat na een stop van vijfjaar op nieuw begint vanwege de niet afla tende stroom aanvragen van luiste raars. Opnieuw zal het worden ge presenteerd door Anne van Eg- mond. „Uit het KRO-archief' bestaat uit herhalingen op verzoek van luisteraars. Tenslotte is Ted de Braak weer terug met het program ma „Van Twaalf tot twee" dat een aantal jaren geleden zo populair was. Klarinettist Morks (58) overleden DEN HAAG (GPD) - De jazzmu- sicus Jan Morks is op 58-jarige leeftijd overleden. Morks ver wierf grote faam als klarinettist met een zeer persoonlijke stijl: in de jaren vijftig als lid van de Dutch Swing College Band, later als leider van een in swingmu ziek gespecialiseerd kwintet en als gastsolist in een groot aantal orkesten. Morks is zijn leven lang zeer actief in de jazzmuziek geweest. Onlangs formeerde hij zijn ei gen 'Jan Morks' Jazz Mates', een sextet dat zich evenals zijn kwin tet in de jaren zestig toelegde op swingmuziek. Met deze formatie was Morks te horen op het afgelopen North Sea Jazz Festival in Den Haag. Vorige week nog werd in Am sterdam een (digitale) langspeel plaat van dit orkest ten doop ge houden. Jan Morks, geboren m het voormalige Nederlands-Indië, was getrouwd en had twee kin deren. De crematie heeft plaats vrijdag a.s. om 12.00 uur in 'Oc- kenburg' (Loosduinen). BREDA/HEEMSTEDE - Het ge beurt. zelden dat de stemmen van de sprookjesfiguren uit 'Peter en de wolf van Serge Prokofiev door meerdere personen worden ge sproken. Nog zeldzamer is, dat dat wordt gedaan door een prinses van den bloede en haar tweeling-doch ters. Irene van Lippe-Biesterfeld en haar dochters Margarita en Ma ria-Carolina de Borbón vertolken die rollen op een onlangs door EMI uitgebracht langspeelplaat. De prinses en haar dochters doen dat niet zozeer vanwege hun prachtige stemmen of omdat ze aan een muzikale carrière zouden willen beginnen. Nee, de op brengst van de plaat is bestemd voor het 'Moeders van Tondo-' pro ject. En als prinses Irene de groot vader vertolkt, dochter Margarita stem geeft aan Peter en de eend terwijl dochter Maria-Carolina het vogeltje en de kat doet, moet het aantal liefhebbers van Prokofiev wel met sprongen stijgen. Irene van Lippe-Biesterfeld en haar twee dochters tijdens de opnames van 'Peter en de Wolf. Links zoon Jaime, die de hoestekening maakte Tondo is een sloppenwijk van Manilla, de hoofdstad van de Phi- lippijnen. Daar heersen ondervoe ding, ziekte en werkloosheid. Een groep vrouwen uit die wijk heeft de handen ineen geslagen en een textielatelier op coöperatieve basis opgericht. Op dit moment zijn er ruim honderd vrouwen werkzaam. De Stichting Colombine, een ini tiatief van Joost Taverne en Her man van Veen, verwerft in Neder land fondsen voor dit streven van de 'Moeders van Tondo' om hun positie te verbeteren. Alle opbrengst boven de kost prijs van de Van Lippe Biesterfeld- versie van 'Peter en de Wolf is voor dit project bestemd. Voor de volledigheid: Irene en dochters worden begeleid door het Philhar- monisch Orkest van Israel o.l.v. Zuhin Mehta; op de keerzijde staan instrumentale gedeelten uit Peer Gynt van Grieg. Een laatste ver koopargument: De hoes is gete kend door Jaime de Borbón.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 25