Lendl en Cash in kwartfinales Voetbalvrouwen als reddende engelen? Beckenbauer kiest zes nieuwelingen Kist morgen al in actie voor AZ Wilander moet afbreken Cruijff in shirt van Gladbach Bekerloting in De Kuip Sevens coach Voetbal in Spanje plat Criquielion achtste in criterium Spelers RB in amateurelftal Hrubesch drie maanden op non-actief Vermei re in derde ronde DINSDAG 4 SEPTEMBER 1984 SPORT PAGINA 11 De Afdeling Haarlem van de KNVB heeft de noodklok geluid, zo lees ik in een dagbladpublika- tie. De terugval van het ledental heeft daar werkelijk dramati sche vormen aangenomen. Verge leken met vorig seizoen zijn er maar liefst 87 elftallen minder ingeschreven. Over een periode van drie jaar is men in Haarlem en omgeving 213 elftallen kwijtgeraakt, dus dik 2000 voetballers. Ook in andere afdelingen van de voetbalbond is de teruggang manifest, al zijn de cijfers niet overal zó zorgwekkend. Wat de Afdeling Leiden betreft, meldt administrateur Cor van Steijn dat er voor dit jaar 48 elf tallen minder voor de competitie zijn aangemeld. Hij drukt er wel op dat dit cijfer voorlopig is. De ervaring heeft hem geleerd dat er in de maand september vaak nog elftallen worden ingeschreven. Spijtoptanten zeker. De cijfers kunnen dus nog wat gunstiger uitpakken. Waar doet die teruggang in de Afdeling zich nu het zwaarst voe len? Van Steijn: "Bij de d- en e- junioren, de leeftijdsgroep van 8- 12 jaar en ook, in wat mindere mate, bij de c-junioren". Gezien het stagnerende geboor tecijfer in de jaren zeventig was een teruggang van het aantal le den onvermijdelijk (de lagere scholen kampten al eerder met dat probleem) en ook de sterke opkomst van andere takken van sport heeft geknabbeld aan de groei van de voetbalsport. Met de forse uitbreiding van het aantal overdekte accommodaties, de laatste vijftien jaar, zijn vooral de binnensporten gebaat ge weest. Het zijn allemaal factoren die een rol spelen en de ontwikkeling in de voetballerij verklaarbaar maken. Persoonlijk vind ik het trouwens heel gezond dat de aan dacht over meer sporten dan lou ter voetbal wordt gespreid, maar dit even terzijde. Toch, toch. Ik kan het niet be wijzen, maar ik denk dat er meer aan de hand is. De teruggang bij de voetbalspórt is niet alleen het resultaat van een logische calcu latie; hij is naar mijn gevoel ook het gevolg van een sfeerverslech tering in deze tak van sport die al heel lang aan de gang is. De toenemende botheid en on aangenaamheden in het veld, de zware blessures, voetbal is oor log, de hele en half criminele sfeer bij supporters, het keurslijf van de systemen, resultaatvoetbal, spelen op de nul, spelen op de counter, rondspelen, ingraven, brééd, brééd daar krijg je toch het zuur van Dit alles is al zo'n tien, twaalf jaar aan de gang. Seizoen na sei zoen druppelen die dingen door. Ze werken in op het imago van een sport. Het kan niet anders of dat deelt zich ook mee aan het le dental. De Afdeling Haarlem van de KNVB gooit er half september een grote promotiedag tegenaan met mensen als Wiel Coerver, Joop Brand, Wim Jansen en Ger ry Mühren. Er zal, vrees ik, heel wat meer nodig zijn en dat gedurende een groot aantal jaren om de goede lijn weer te pakken te krijgen. Maar niet alles is in de min bij de voetbalbond. Van Steijn ver telde me dat het damesvoetbal in de Leidse regio onmiskenbaar groeit. Er zijn elf elftallen bijge komen. De administrateur denkt dat het besluit van een paar jaar terug om ook 7-tal voetbal moge lijk te maken belangrijk tot de bloei heeft bijgedragen. "Je kunt zo sneller en gemakkelijker tot teamvorming komen". Met hangende mondhoeken hebben die voetbalkerels destijds de voetballende vrouwen geac cepteerd. Ik zie er nu nog wel van komen dat ze de reddende enge len van de KNVB worden Ferme taal Steeds als het voetbalseizoen in aantocht is, komt er uit Zeist fer me taal dat er aanvallender moet worden gespeeld en dat het maar eens uit moet zijn met allerlei vormen van bangbroekerigheid. De amusementswaarde moet stijgen dan komt het volk ook te rug naar de tribunes. Enzovoort, enzovoort. Het is een vast ritueel, te verge lijken met de wensen en bood schappen die op nieuwjaarsdag worden uitgesproken. Het hoort erbij. Iedereen knikt even dat het ware woorden zijn, doet een plas en laat alles zoals het was. Dit jaar heeft Rinus Michels de toeter gehanteerd om de aloude boodschap uit te bazuinen. Niets om je druk over te maken. Ouwe wijn in een nieuwe zak. Je kunt er dit keer zelfs even ironisch*bij glimlachen, want uitgerekend Michels heeft zich nooit, maar dan ook nooit om wat anders dan het resultaat bekommerd. Hij, o, hij. Het is alsof de paus zijn kudde oproept om protestant te worden. Maar ja, Michels heeft zich nu in een functie laten tillen die hem vrij maakt van de zorgen die een clubtrainer constant aan zijn kop heeft. Vandaar. Michels pleidooi voor "een bete re spelstijl" heeft tot mijn verba zing veel meer beroering gewekt dan eerdere boodschappen met dezelfde inhoud. Voetbal Inter national, toch geen blad dat zich door de waan van de dag laat leiden, spreekt ineens over "Ri nus Michels en het nieuwe élan". En een aantal oefenmeesters hoor je ineens kakelen als opgewon den kippen. Neem zo'n Korbach van FC Twente. Hij weet ook wel dat er al jaren voor attractiever voetbal wordt gepleit, maar nu Michels het heeft gezegd maakt het plotse ling "enig verschil", want "die man heeft gewoon een bepaalde uitstraling". Mijn verbeelding schiet nu een beetje tekort. Die grote, zwaar zuchtende, altijd wat norsige RINUS MICHELS beer - en dan het begrip uitstra ling. De hang naar een medicijn man of een, eh, verlosser blijft in de sport onverminderd groot, dat blijkt maar weer. Henk van Brussel, de trainer van Heerenveen, roept: "Dit is het goede moment voor een om mekeer". Vijf jaar geleden heeft hij dat vermoedelijk ook gezegd maar het doet het altijd wel goed Het bontst van allen maakt Leo Beenhakker het, met deze uit spraak: "Met z'n allen hebben we abso luut niet in de gaten gehad dat wij, trainers, niet hebben meege werkt aan het amusement". Bij die woorden stokt de adem je in de keel. Absoluut niets in de gaten ge had. Zou hij zelf dat terug- rond- en breedspelen dus léuk hebben ge vonden? En nog eens wat: zou hij nooit een blik hebben geworpen in de vele kranten en periodieken waarin al jaren wordt verkon digd dat het spel op déze manier de nek wordt omgedraaid? Ach, ga nou toch weg. Beenhak ker weet heel goed wat hij en zijn collega's toegegeven: onder druk van het clubbestuur, de chauvi nistische achterban en allerlei commerciële overwegingen) met het voetbal hebben uitgespookt. Door het op deze naïve manier voor te stellen kom je als trainer onder de beantwoording van een aantal rotvragen uit. Het is tijd voor een ommekeer. Jawel, al jaren. En nu maar kijken wat van die mooie gedachte over een maand nog overeind staat als de punten- jacht in volle gang is. Wetenschap Als Nederlandse wetenschap pers zich met sport gaan bezig houden, leef ik helemaal op. Dan is het meestal lachen geblazen. Of ze komen met hoogst interessante flauwekul aandragen of ze ver klaren in buitengewoon ingewik kelde taal wat Jan, Piet en Kees vijftig jaar geleden al met de klomp aanvoelden. Nu zitten we dan weer met dat "wetenschappelijk onderzoek" van prof. W. Wagenaar van het Instituut voor Zintuigfysiologie van TNO. De hooggeleerde heeft daarin aangetoond dat voetbal niet zozeer een behendigheidsspel als wel een kansspel is. Uw eerste gedachte is uiter aard ook: hebben ze daar bij TNO nou niks beters te doen? Maar vooruit, laten we daar maar overheen stappen. Het kenmerk van een behendig heidsspel is dat de invloed van de spelers overwegend is en de prof vindt, aan de hand van een ana lyse die hij heeft gemaakt van de WK-1982, dat dat niet het geval is. Althans er komen heel wat fac toren bij die de uitslag bepalen, zoals loting bij groepsindeling het niet goed geslapen hebben, storende officials, fouten van scheidsrechters, hinder door la waai of hitte. Behendigheid is maar een deel tje van het verhaal, aldus de zin tuig-expert. En wij maar denken dat de ge luksfactor weliswaar niet uit te vlakken is (zie de ervaring met het toto-formulier), maar behen digheid en inzicht toch een hoogst voorname rol spelen. Niks daarvan. Die spelers - gelukzoekers zijn het. En altijd wel geweten dat die trainers, ondanks heel die cursus hogere systematiek in Zeist, niet veel meer dan gediplomeerde croupiers zijn. Dat Ajax, Feyenoord en PSV al tijden nr. 1,2 of 3 eindigen in de voetbalcompetitie is een beetje behendigheid en verder dus voor al geluk. Die Wagenaar zie ik in een vol gend onderzoek nog wel aanto nen dat Kick Smit. Abe Lenstra, Wilkes, Cruijff, Keizer en Van Hanegem wel aardige spelers waren, behendige lieden zoge zegd, maar toch vooral mazze laars die toevallig goed sliepen. NEW YORK (Rtr.) - De als vijfde geplaatste Zweed Mats Wilander zal vandaag opnieuw moeten proberen de kwartfinales te bereiken van het toernooi om de Amerikaanse ten- nistitel op Flushing Meadow. De regen verhinderde gisteravond een voorspoedige afloop van zijn duel met de Amerikaan Tim Mayotte. Wilander en Mayotte verdwenen in de eerste set naar de kleedkamer en keerden niet meer terug. De stand was toen 3-3 en 15-0 voor Wilander op eigen service. Chris Evert Lloyd, het oog op de bal gericht, bereikte eenvoudig de kwartfinale. Bonnie Gadusek was geen partij. (foto anp» het kwalificatie het hoofdtoernooi was binnen gekomen, had te veel last van een voetblessure. Een an dere favoriete voor de titel, de veel voudige kampioene Chris Evert- Lloyd, haalde de kwartfinales vrij gemakkelijk. De Amerikaanse ver sloeg in de vierde ronde haar als twaalfde geplaatste landgenote Bonnie Gadusek in twee sets, 6-4 6-0. Evert-Lloyd, die de Open Ame rikaanse titel al zes keer veroverde, maakte een redelijke indruk zon der tot grootst tennis te komen. Daar was het matige spel van haar tegenstandster ongetwijfeld debet aan zijn geweest. Voor de Zwitserse Petra Delhees kwam een einde aan een onver wacht lang optreden op Flushing Meadow. De via de kwalificaties in het hoofdevenement gekomen Zwitserse, verloor in de achtste fi nales kansloos van de als veertien de geplaatste Canadese Carling Basset, 6-1, 6-1. MÖNCHENGLADBACH (SID) - Johan Cruijff zal zich dinsdag avond hullen in het shirt van Bo- russia Mönchengladbach. De Ne derlandse oud-international, die bij Feyenoord aan het aftrainen is, versterkt met onder anderen Her- bert Prohaska, Uli Stielike, Hen- ning Jensen en Mario Kempes de gelederen van de Bundesligaclub voor het duel tegen het Westduitse elftal, dat in 1974 wereldkampioen werd. De erewedstrijd in Mön chengladbach vormt het afscheid van Rainer Bonhof, die vorig jaar voor het betaalde voetbal werd af gekeurd. Bonhof werd in 1974 als 22e speler toegevoegd aan de West duitse WK-selectie en gaf in de fi nale de pass, waaruit Gerd Müller de beslissende treffer tegen Neder land maakte. ALKMAAR (GPD) - Kees Kist speelt waarschijnlijk woensdag avond al mee met AZ'67 in de com petitiewedstrijd tegen FC Twente. De voormalige Europese topsco rer, die maandag reeds meetrainde met de Alkmaarse selectie, kwam 's middags tot overeenstemming met AZ over een tweejarig contract op huurbasis. DEN HAAG (ANP) - Na afloop van de wedstrijd Feyenoord-Volendam zal zondag in de bestuurskamer van De Kuip de loting worden ver richt voor de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker, die in het weekeinde van 20 en 21 okto ber wordt afgewerkt. De herhalin gen hebben plaats op 31 oktober. In het radioprogramma Langs de Lijn wordt tussen 16.30 en 17.30 uur de resultaten van de loting be kend gemaakt, 's Avonds worden de gegevens in Studio Sport her haald. In de eerste ronde hebben de 28 deelnemende amateurclubs het recht op een thuiswedstrijd als ze een vereniging uit het betaalde voetbal treffen. Er wordt dit sei zoen in het KNVB-toernooi ge werkt volgens het systeem van de directe uitschakeling. Als de eerste wedstrijd in een gelijkspel eindigt, wordt op 31 oktober overgespeeld. Volgt er in negentig minuten nog geen beslissing, dan wordt ver lengd en zo nodig door middel van strafschoppen de winnaar aange- Naast de 36 betaald voetbal orga nisaties komen de volgende ama teurverenigingen uit in het toer- Kampioenen zaterdag- en zondag voetbal: NSW, Rijnburgse Boys, IJsselmeervogels, Elinkwijk, Zwolse Boys en Geldrop. Periodekampioenen: Kozakken Boys, Heerjansdam, Nieuw-Lek- kerland. Spakenburg, Noordwijk, De Valleivogels, ACV, DETO, DO- VO, AFC, RCH, Rhoda, De Tref fers, Drachten, Caesar en Longa. Winnaars van de districtsbekers: AFC'34, Sliedrecht, Dijka Steen- wijk, PAX, Gilze en Venlo. Klaas Molenaar, die zich sterk heeft gemaakt voor de terugkeer van Kist van Mulhouse naar Alk maar, wacht nu alleen nog op een telegram uit Frankrijk, waarin wordt bevestigd dat Kees Kist speelgerechtigd is voor AZ'67. „Aanvankelijk waren we al rond met Mulhouse om Kist voor twee jaar op huurbasis over te nemen", aldus Molenaar. „De president van Mulhouse, de heer Goerig, lag ech ter dwars. Hij was niet bereid een deel van het salaris van Kist door te betalen. Dat is nu opgelost en ook een oude afspraak, deelne ming van AZ aan toernooien in 1985 en 1986 in Frankrijk, zal wor den nagekomen". Trainer Piet de Visser, die door het voorlopig wegvallen van Talan en Tiktak (knieblessures) nog maar een kleine selectie (14 contractspe lers) heeft om mee te werken, toon de zich ingenomen met de komst van Kist. „Als alles officieel is gere geld, zal ik Kist gelijk in de selectie opnemen voor de wedstrijd tegen FC Twente en hij zal zeker een deel van de wedstrijd spelen. Op de trai ning merkte ik wel dat hij een con ditionele achterstand heeft. Lo gisch, want hij heeft lange tijd niet meer gevoetbald en moest in Mul house op eigen houtje trainen. Hij mist natuurlijk ook het nodige wedstrijdritme. Van Kees kun je dus de eerste paar weken geen wonderen verwachten. Maar dat ik hem kan gebruiken is zeker". DEN HAAG (ANP) - Lisette Se vens is benoemd tot coach/assis tent trainer van het hockeyteam van Jong Oranje (dames). De 35-ja- rige Lisette Sevens nam in Los An geles bij het Olympisch hockey- toernooi met een recordscore van 125 wedstrijden afscheid van de ac tieve wedstrijdsport. Haar benoe ming geldt voorlopig voor het sei zoen 1984-1985. De verbintenis kan eventueel verlengd worden tot en met het toernooi om het Europees jeugdkampioenschap, dat in 1988 wordt gehouden. Ook de partij tussen de Westduitse Sylvia Hanika en de Oostenrijkse Petra Huber moest worden uitge steld. De winnares zal in de kwart finale uitkomen tegen de als twee de geplaatste Chris Evert-Lloyd. Zonder al te veel veel problemen drongen de Tsjechoslowaak Ivan Lendl, de Australiër Pat Cash en Andres Gomes door tot de kwartfi nales van het herenenkelspel bij de Open Amerikaanse tenniskam pioenschappen gehaald. De als tweede geplaatst Lendl versloeg in de achtste finales de Zweed An ders Jarryd in drie sets: 6-2 6-2 6-4. De Tsjechoslowaak, de laatste twee jaar finalist in New York, maakte op de banen van Flushing Meadow andermaal een uitsteken- CHATEAULIN (AFP) - De Frans man beroepsrenner Mare Madiot heeft het 47e Circuit Cycliste de l'Aulne gewonnen. De rijder uit de ploeg Guimard had na de 150 kilo meter een voorsprong van twaalf seconden op zijn landgenoot Ber nard Bourreau. Gilbert Duclos Lassalle werd derde in dezelfde tijd als Bourreau. De Belgische we reldkampioen Claude Criquielion werd achtste. ZEIST (ANP) - Voor een sterk bezet internationaal voetbal toernooi in Singapore heeft de KNVB gisteren achttien ama teurspelers geselecteerd. Voor het evenement, dat van 14 tot en met 28 oktober wordt ge houden, zijn voetballers geko zen van de zes titelhouders van de hoogste amateurafdelingen. Grootste leverancier is lands kampioen, Geldrop, dat vijf spelers aan de selectie levert. De volledige selectie is: Nor- bart, Godee, Boonstra en Reglero (Elinkwijk); J. van de Rhee, De Jongste en Hoogwerf (NSW); W. Muys, J. de Graaf en Vedder (IJsselmeervogels); Willemse, De' Kleine, Meulen- dfjks, Methorst en Scheepers (Geldrop); Kroon en Manuput- ty (Rijnsburgse Boys) en Prins (Zwolsche Boys). de indruk. Vanaf de achterlijn hield hij de winnaar van de Open Nederlandse titel zo onder druk dat Jarryd geen moment in zijn spel kon komen. Omdat de Zweed ook nog de grootste moeite had zijn eigen servicebeurten binnen te halen, was het pleit snel beslecht. Cash Ook een andere geplaatste spe ler, de Australiër Pat Cash, impo neerde in de vierde ronde. De ne- LUIK (DPA) - Horst Hrubesch, de vroegere Westduitse voetbalinter national, is voorlopig drie maan den uitgeschakeld. De sinds vorig seizoen bij Standard Luik spelen de spits, moet vandaag aan zijn lin kerknie worden geopereerd. In het duel van zaterdag tegen Ander- lecht, scheurde de Westduitser een knieband. VERVIERS (BELGA) - De Neder landse tennisser Vermeire heeft de derde voorronde van het sateliet- toernooi in Verviers bereikt. In de eerste twee ronden won hij respec tievelijk van de Zweed Lane, door opgave, en van de Amerikaan Ward, 6-2 7-5. Vekemans haalde derde ronde niet. Na winst op de Indiër Vasudevan (6-4 7-6) verloor hij van de Belg Hans in drie sets, 6-1 4-6 7-5. DUSSELDORP/HAMBURG (SID/ DPA) - Franz Beckenbauer heeft gisteren zijn eerste keus gemaakt als nieuwe bondscoach van het Westduitse voetbalelftal. De recor dinternational riep zes nieuwelin gen op voor de selectie, die zich gaat voorbereiden op de interland wedstrijd van volgende week woensdag tegen Argentinië. Bec kenbauer, die Jupp Derwall op volgde na de tegenvallende ver richtingen van het Westduitse elf tal tijdens het Europees kampioen schap in Frankrijk, legde daarbij een duidelijke nadruk op de mid denveldbezetting. Hij deed daar- gentien-jarige halve finalist van Wimbledon, had alleen in de eerste set enige moeite met de Amerikaan Greg Holmes. Pas in de noodzake lijk geworden tie-break trok de slechts als vijftiende geplaatste Cash de eerste reeks naar zich toe. In de tweede en derde set had de nummer 74 van de wereld, wiens grootste resultaat tot nu toe het be halen van de Amerikaanse studen- tentitel is, niets in te brengen tegen het grote Australische talent dat via 6-3 en 6-1 eenvoudig de laatste acht bereikte. In zijn vier tot nu toe gespeelde partijen heeft Cash nog geen set verloren. De als vijfde ge plaatste Andres Gomes klopte Vi tas Gerulaitis. Bij de dames verdween ander maal een geplaatste speelster uit het toernooi. Verantwoordelijk voor deze verrassing was de Tsje- choslowaakse Helena Sukova. Te gen de als negende genoteerde Amerikaanse Lisa Bonder had Su kova drie sets nodig om de laatste acht te bereiken. Of Sukova, die vorig jaar met Hana Mandlikova de Federeatie Cup op haar naam bracht, nog verder komt, moet worden afgewacht. In de kwartfi nale komt de jonge Tsjechoslo- waakse uit tegen haar voormalige landgenote Martina Navratilova. De titelverdedigster had het tegen een nieuwe landgenote, de Ameri kaanse Barbara Potter, geenszins makkelijk. Nervositeit Voor het eerst tijdens het toer nooi vertoonde de nummer een van de wereld ook nervositeit. Pot ter kon daar echter niet voldoende van profiteren en ging met twee maal 6-4 eervol tenonder. Pam Shriver, de vaste dubbelspelpart ner van Navratilova, had het heel wat makkelijker de laatste acht te bereiken. Haar tegenstandster, Su san Mascarin, kwam namelijk niet opdagen. De Amerikaanse, die via voor onder anderen een beroep op Felix Magath, die voor het laatst in 1982 werd uitverkoren. Daarna weigerde de 31-jarige spelbepaler van Hamburger SV nog onder het bewind van Derwall voor het natio nale team uit te komen. Hij wordt door Beckenbauer, die eerder Schuster zag afhaken, niettemin gezien als een sleutelfiguur op het middenveld. Naast de rentree van Magath, lijkt het debuut van Ralf Falkenmayer van Eintracht Frank furt in de middenlinie waarschijn lijk. Beckenbauer heeft ook al la ten doorschemeren dat de 20-jarige Gladbach-verdediger Michael Frontzeck een gerede kans heeft voor het eerst in het nationale team te worden opgesteld. De andere nieuwkomers in de 25 man tellen de selectie, die nog wordt inge krompen tot 22, zijn Uwe Rahn, Peter Lux, Thomas Kroth en Gün- ther Schafer. Klaus Allofs, Hans- Peter Briegel en Bernd Förster zijn onder anderen uit de boot geval len. Hamburger SV is met vier spe lers in de selectie voor het eerst in jaren weer redelijk vertegenwoor digd. Beckenbauer heeft niet het oog laten vallen op de 69-voudige international Manfred Kaltz, die ook op een terugkeer hoopte. Als het aan HSV-trainer Ernst Happel ligt, gebeurt dat ook niet op korte termijn. De Oostenrijker wees rou tinier Kaltz gisteren aan als zonde bok voor de blamerende nederlaag (0-2) in het bekertoernooi tegen de amateurs van SC Geislingen. Tij dens een „crisisbijeenkomst" kre gen de duurbetaalde profs van Happel een donderpreek, die in sloeg als een bom. Behalve de in stelling van Kaltz, die voorlopig op non-actief werd gesteld, laakte Happel ook met naam en toenaam het optreden van Milewski, Von Heesen en Wuttke. De Westduitse selectie voor het duel tegen Argentinië in Dussel- dorp is: Doel: Harald Schumacher en Uli Stein. Verdediging: Andreas Brehme, Manfred Bockenfeld, Hans-Günther Bruns, Karl-Heinz Förster, Michael Frontzeck, Ma- thias Herget, Ditmar Jakobs, Gün- ther Schafer en Gerd Strack. Mid denveld: Rudi Bommer, Stefan Engels, Ralf Falkenmayer, Thomas Kroth, Peter Lux, Felix Magath, Lothar Matthaus, Uwe Rahn, Wolf gang Rolff en Uli Stielike. Voor hoede: Pierre Littbarski, Frank Mill, Karl-Heinz Rummenigge en Rudi Voller. MADRID (SID) - Na een verga dering waar 625 spelers aanwe zig waren, heeft de Spaanse bond van voetballers gister avond in Madrid aangekondigd dat waarschijnlijk op 9 septem ber de competities in eerste, tweede en derde divisie stil zul len liggen. De staking van de voetballers komt voort uit on vrede over de sociale wantoe standen bij veel verenigingen in de lagere divisies van het be roepsvoetbal. Volgens de bond wacht een grote groep voetbal lers daar nog steeds op betaling van achterstallig loon. Bij de vakorganisatie zijn veel beken de spelers aangesloten. Mocht het komend weekeinde inder daad niet gespeeld worden, dan is dat na 1979 en 1982 de derde maal dat er in de Spaanse voet bal competitie wordt gestaakt

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 11