'Servicekosten flat een mille te hoog Wielerronde in Wassenaar weer 'zoals vroeger' Minder woningzoekenden op Voorschotense lijst Leiderdorpers contra Kok-beheer 'Onvergetelijke dag' in Swetterhage Topdag voor dierenpark Buitenhof doelwit van inbrekers PAGINA 2 REGIO LEIDEN MAANDAG 3 SEPTEMBER 1984 WASSENAAR - De nieuwe formu le van de Ronde van Wassenaar is een succes. Het mooie weer, een aantrekkelijker parcours en het toevoegen van een ronde voor amateurs zorgden afgelopen zater dag voor een grote publiekè be langstelling by dit gebeuren. Vol gens de politie konden de organi satoren, de buurtvereniging Oost dorp en omgeving en de wijk ver eniging Groot Deijleroord, onge veer vijfduizend bezoekers verwel komen. De ronde van Oostdorp bestaat niet meer, leve de ronde van Wase- naar, leek zaterdag het motto. Na enkele jaren van minder succes lijkt het evenement weer in de ou de glorie hersteld. Vroeger was de 'burgerronde' een jaarlijks dorps wielerfestijn, waarop 'legendari sche' wielrenners naam maakten. Alle bevolkingsgroepen hadden hun eigen koers in de wijk Oost- dorp. Enkele jaren geleden werd het parcours verplaats naar het Van Polanenpark. Voor de wielrenners misschien prettiger, maar de pu blieke belangstelling taande. Re den voor de organisatoren om weer terug te keren naar de oude stek. "Daar krijgen we toch meer pu bliek en een betere sfeer", aldus mevrouw Wiss van de buurtvereni ging. Tegelijkertijd realiseerde men zich dat de organisatie profes sioneler kon. Zo werd in samen werking met de Haagse wielerver eniging De Spartaan een amateur- koers over honderd kilometer in gelast. "We willen het wielrennen in Wassenaar toch een beetje nieuw leven inblazen. Gezamenlijk hebben we toen besloten in plaats van de Van Hallekensstraat nu eens de Oostdorperweg in het par cours op te nemen. Dat is een goe de zet geweest. De winkeliers rea geerden enthousiast op ons voor i crossfietsen, racefietsen en gewone fietsen staan gebroederlijk naast elkaar te wachten stel, zodat burgemeester en wet houders hun medewerking ga ven", aldus mevrouw Wiss. Spruitjeslucht Het succes was er naar. Het toe gestroomde publiek kreeg negen plaatselijke wedstrijden en één of ficiële koers voorgeschoteld. Een ronde als vanouds in een geani meerde sfeer, waarbij ae .stand goede zaken deed. "Kijk, hier in deze arbeiderswijk ruiken de renners tenminste nog de spruitjeslucht die nodig is voor een goede wedstrijd, terwijl jan en alle man langs de weg zit en commen taar levert", aldus een luidruchtige omstander. En inderdaad zitten hele families op tuinstoeltjes te genieten terwijl de dorpsoudsten hoog opgeven over prestaties uit vroeger tijden. Ondertussen razen meer dan hon derd plaatsgenoten voorbij op jacht naar de hoogste eer. Er zijn ook veel prijzen te verdelen. "De winkeliers hebben buitengewoon meegewerkt en zijn zeer gul ge weest met premies", aldus de te vreden ogende mevrouw Wisse. "De ronde is weer waar hij hoort, volged jaar proberen we het weer op deze manier te doen", besluit ze. De prijswinnaars: A. Jongeneel (jongens 10-12 jaar, gewone fiets), F. Gonggrijp (jongens 10-12), A. Fa- ber (jongens 13-14), R. Westgeest (jongens 15-16), Q. van der Zalm (dames), V. Westgeest (meisjes 10- 15), P. Wensveen (heren 17-34), T. Rueck (veteranen), K. Grundeken (hometrainer). LEIDERDORP - Bewoners van de Leiderdorpse Rozemarijntuin hebben vorig jaar zo'n 1000 gulden teveel aan servicekosten aan het Oegstgeester Kok-beheer betaald. Dat stel len enige bewoners die een en ander hebben becijferd aan de hand van de jaarafrekening, die ze onlangs in de bus kregen. Een inderhaast opgerichte bewonerscommissie heeft de kwestie bij de huuradviescommissie aangezwengeld. Inmiddels hebben alle 120 bewo ners van de Rozemarijntuin, een flat in de wijk Voorhof, een aan vraagformulier voor een dergelijk verzoekschrift in de bus gehad. Men heeft de huuradviescom missie in de arm genomen in de hoop dat Kok, die de huizen voor eigenaar ABP beheert, bij deze in stantie met een reel kostenover- zicht komt. Weliswaar krijgen de huurders elk jaar bij de afrekening een overzicht van de gemaakte ser vicekosten, maar 'bewijzen' als de diverse contracten en abonnemen ten, die Kok met de leveranciers van (nutsvoorzieningen heeft, ont breken. Vraagtekens zet de bewoners commissie bijvoorbeeld bij de post 'electra gemeenschappelijke ruim tes en -installaties': 23.000 gulden. Dat terwijl er niet of nauwelijks ge meenschappelijke ruimtes zijn en voorzieningen als de lift en de af zuigingen in de woningen nauwe- Inbraak in kerk ZOETERWOUDE - In de hervorm de kerk van Zoeterwoude is tussen woensdag en zaterdag ingebroken, zo is nu pas gebleken. De dieven kwamen binnen door het verwijde ren van een ruitje uit de sponning en verdwenen vervolgens met een avond maalkelk en een aantal be kers. Of er nog meer wordt vermist en wat de waarde van de gestolen goederen is, is nog niet bekend. lijks stroom gebruiken, zo rede neert men. Niet duidelijk is ook waarom voor de post water 29.000 gulden werd uitgegeven, terwijl eerder in een raming van 16.000 gulden was uitgegaan. Vraagtekens roept ook de post cv-onderhoud op. Werd in 1982 voor het abonnement op het cv-onderhoud nog 16.000 gulden uitgetrokken, vorig jaar was dat in eens 5000 gulden. Wat is er in 1982 gebeurd, vraagt de bewonerscom missie zich in het overzicht af. Hoe Kok de 5 procent admini stratiekosten (bijna 10.000 gulden per jaar) berekent is de betrokken eveneens een raadsel. Ten slotte vraagt men zich af of er soms ook in de jaren voor 1983 niet teveel servicekosten is betaald. In totaal is er volgens de 'alterna tieve' kostenberekening zo'n 20.000 gulden minder uitgegeven dan Kok opgeeft. Omgerekend een bedrag van 1001,74 per woning, ex clusief rente van 1 procent per maand. Rekenen De bewonerscommissie moet aan het rekenen zijn geslagen toen de jaarafrekening binnen kwam. Daaruit bleek dat het maandelijkse voorschot van 225 gulden (voor de grotere flats) nog te laag was bere kend. Men moest nog een paar tientjes bijbetalen, terwijl meteen werd aangekondigd dat de service kosten van 225 naar 245 gulden zouden stijgen. De nieuwe berekening is inmid dels aan Kok overhandigd. Wat Kok van de nieuwe cijfers vindt is nog niet duidelijk. Woordvoerders van de vestiging in Oegstgeest ver wijzen voor commentaar naar het hoofdkantoor in Rotterdam. De di recteur daar bleek vanmorgen niet telefonisch bereikbaar. Een woordvoerder van de ge meente Leiderdorp stelt dat pro blemen rond de servicekosten in de eerste plaats een zaak voor de huuradviescommissie is. De ge meente heeft alleen een vinger in de pap bij de toewijzing van de flats, niet bij het beheer ervan. Ze staat dan ook buiten deze kwestie. De procedure bij de huuradvies commissie zal naar verwachting maanden in beslag gaan nemen. Intussen heeft de bewonerscom missie de bewoners aangeraden gewoon huur te blijven betalen. Deze commissie wil voorlopig nog geen commentaar op de kwestie le veren om de onderhandelingsposi tie met het ABP niet in gevaar te brengen. Overigens beheert Kok in Lei derdorp veel meer woningen dan alleen de flats/maisonettes aan de Rozemarijntuin. Kok treedt als tus senpersoon op voor bijvoorbeeld flats en eengezinshuizen aan de Raaphorst, Santhorst, Lokhorst, Kamperfoeliezoom, Laan van Ou- denzorg, Maijoleintuin, alsmede voor flats aan de Merelstraat, Roodborststraat, Kievietstraat en Koolmeesstraat. In totaal zo'n 235 eengezinswoningen, 365 maisonet tes en 478 flats. WASSENAAR - De mogelijk heid om het dierenpark Wasse naar bijna gratis te bezoeken is zaterdag door ongeveer zesdui zend mensen aangegrepen. Het betekende direct een absoluut bezoekersrecord voor het die renpark, dat bij topdagen als pasen en pinksteren tussen de twee- en drieduizend bezoekers mag verwelkomen. Het initiatief voor het bijna gratis bezoek was afkomstig van de afdeling Leiden en om streken van de dierenbescher ming. Voor een rijksdaalder kon men het dierenpark bezoe ken en kreeg daarbij ook nog een drankje naar keuze. De die renbescherming en dieren park-directeur Jac. van Dooye- weert hadden gerekend op rond de drieduizend bezoekers. Vandaar dat men kaarten te kort kwam en zelfs kassabon netjes als toegangsbewijs moesten dienen. Behalve een recordaantal be zoekers kreeg het dierenpark ook nog uit handen van voorzit ter H.G. Frohwein van de Leid- se dierenbescherming een che que van vijftienhonderd gul den, waarmee de dierenbe scherming een giraffe adop teerde. Orgelconcert In de reeks orgel- en beiaard concerten, die in de Voorschoten- se Dorpskerk worden gegeven, is het vanavond de beurt aan orga nist Rijk Jansen en beiaardier Jacques Maassen. Medewerking verleent ook tenor Frank Frit- schy. Het concert begint om acht uur en is gratis toegankelijk. Na afloop (ongeveer half tien) is er gelegenheid het achttiende eeuw- se orgel te bezichtigen. Philatelisten De Leiderdorpse philatelisten- vereniging 'De Rijnstreek' heeft vanavond de eerste bijeenkomst na de vakantie. Zoals gebruike lijk is de jeugd om zeven uur en zijn volwassenen vanaf acht uur welkom in het Dorpshuis aan de Hoofdstraat. Er is dit keer geen veiling: een kavellijst kon niet tij dig meer worden samengesteld. Expositie In de Leiderdorpse bibliotheek de organisatoren. De lielhebbers kunnen van half twee tot half vijf terecht in Rustenborch aan het Van fVijckersloothplein 3 in Oegstgeest. BQA-vergadering De voorbereidingen voor de ac tie 'Leiderdorp tegen apartheid' zijn in volle gang. Vanavond houdt de Boycot Outspan Actie (BOA) er weer een vergadering voor. Geïnteresseerden kunnen hun licht opsteken bij de Sjelter, Heemraadlaan 67. Aanvang acht uur. OEGSTGEEST - Bank en ontbijtboel als stille getuigen van een brand, die vanmorgen in de Oegstgeester Juffermanstraat woedde. Vier wonin gen liepen hierbij grote schade op. De oorzaak van de brand, die begon om half acht begon op nummer 38, is nog niet geheel zeker. Waafschijnlijk is door een opeenhoping van electriciteit in de leidingen op de eerste verdie ping oververhitting ontstaan. Het t leen de bovenverdieping en het dak ook dak en eerste verdieping van de aan de vlammen. Na ongeveer een brandweer assistentie kreeg van de brandweer uit Leiden, was vuur meester. Mede door de grote hoeveelheid rook- en waterschade schat de politie de schade op minstens enkele tonnen. (foto Holvast) het thema 'ruzie'. Er zijn werk stukken, door leerlingen van de christelijke basisschool 'Zijl kwartier' gemaakt tijdens een project dit voorjaar. De tentoon stelling is bedoeld als voorberei ding op de Vredesweek (23 tot 30 september). Tijdens de openings tijden van de bibliotheek, die in de Muzenhof is gevestigd, zijn de werkstukken te bezichtigen. Bazar greep snel om zich heen. Niet al- nummer 38 brandden geheel uit, 40,42 en 44 vielen ten prooi blussen, waarbij de Oegstgeester Het Oegstgeester bejaardente huis Rustenborch bestaat tien DINSDAG jaar. Ter gelegenheid daarvan is er morgen een bazar, met onder meer een manifestatie van oude ambachten en een rommelmarkt, maar er is ook mooie tweede hands kleding te koop, zo melden MAANDAG Leiden Leids Volkshuis - Apothekersdijk 33, in schrijf- en informatieavond stedelijk volwassenwerk, 19 uur. Stadhuis - gemeenteraad, 19.30 uur. Leiderdorp K&O-gebouw - Splinterlaan 91, open huis K&O, 19.30-21.30 uur. Dorpshuis - Hoofdstraat, bijeenkomst Philateristen-vereniging Rijnstreek, jeugd, 19 uur, volwassenen, 20 uur. Sjelter - Heemraadlaan, vergadering Leiderdorp tegen apartheid van de BOA, 20 uur. Voorschoten Dorpskerk - orgel-beiaardconcert, 20 uur, bezichtiging orgel, 21.30 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - commissie openbare werken, volkshuisvesting, 19.30 uur. Oegstgeest Gemeentehuis - commissie openbare werken, 19.30 uur. Wassenaar Gemeentehuis - commissie onderwijs en organisatie, 19.30 uur. Sportfondsenbad - zwemvierdaagse, starten tussen 19 en 21 uur. Leiden NVSH infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, geopend op werkdagen van 14- 16 uur, di ook 20-21 uur. Oegstgeest Bejaardenhuis Rustenborgh - Van Wijc- ker Sloothplein 3, bazar met oude i. bachten en een rommelmarkt, 13.301 tot 16.30 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiderp wordt waargenomen van vr 31 tot vr 7 door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, Lei den, tel 120552. Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, teL 155482. VOORSCHOTEN - Voor het eerst sinds jaren is in 1983 het aantal Voorschotense woningzoekenden teruggelopen. Stonden eind 1982 nog 1192 woningzoekenden inge schreven, een jaar later waren dat nog maar 1051. Dit schrijft de wo ningadviescommissie in haar jaarverslag. Ze heeft vier verklaringen voor deze "vreugdevolle ontwikkeling". In de eerste plaats zijn dertig wis selwoningen in Vlietwijk vrijgeko men. Deze huizen waren vanaf 1981 bezet door Vlietwijkers van wie de huizen werden opgeknapt. In de tweede plaats zijn 72 koop woningen gereedgekomen het af- i leefgemeenschap derde van het het drukbezochte evenement hebben goede hoop dat ZOETERWOUDE - De kans is flink gegroeid dat 'Swetterhage', de ïoeterwoudse woon- ei voor verstandelijk en meervoudig gehandicapten, een rolstoelbus krijgt. Loterij en fancy-fair in de zonovergoten 'De Herberg' leverden zaterdag 20.000 gulden op, totaal benodigde bedrag. En de tevreden organisatoren L~|j het bedrijfsleven het goede voorbeeld zal volgen. In ieder geval hebben ze een groot aantal brieven aan plaatselijke ondernemingen gestuurd en zijn er al enkele giften binnen. Overigens wil Swetterhage zo graag een rolstoelbus hebben om de bewoners de kans te geven meer deel te nemen aan maatschappelijke activiteiten. Zaterdag kregen ze hiertoe in ieder geval de kans. Het was een onvergetelijke dag, zo merkten meerdere bewoners op. Ook al omdat de belangstelling vanuit het dorp groot was. (foto Holvast) Huizen naar buitenstaanders VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten heeft dit jaar niet minder dan tien tot twaalf flats en vijf a zes eensgezinswoningen moeten toewijzen aan mensen van buiten de gemeente, eenvou digweg omdat ze te duur waren voor plaatsgenoten. Het betreft woningen met een kale huurprijs van 950 gulden of meer per maand en flats die, inclusief stook- en servicekosten, 850 gulden in de maand moeten opbrengen. Ze bevinden zich voor een groot deel in Noord-Hofland en zijn over het algemeen in handen van particuliere beleggers. De ge meente mag vijfenzeventig procent van deze woningen en flats toewijzen, maar komt hier duidelijk niet aan toe. Vorig jaar leek dit nog wel mee te vallen toen van de veertig beschikbare optrek jes 'slechts' vijf woningen en tien flats onverhuurbaar bleken. Toen was ook nog sprake van een soort wachtlijst voor de duurde re huursector. Daarvan is nu geen sprake meer. Door de huurharmonisatie en de nieuwe puntentelling zijn de huren voor velen niet meer op te brengen of is het aantrekkelijker geworden een woning te kopen dan te huren, zo verklaart J. Dool, chef van de gemeentelijke so ciale dienst. gelopen jaar, 17 in Boschgeest en 55 in Bijdorp. In de derde plaats bracht een controle-onderzoek van de wo ningadviescommissie aan het licht dat er nogal wat mensen konden worden afgevoerd van de lyst voor woningzoekenden. Zo bleek dat sommigen al elders woonruimte hadden gevonden of geen interesse meer hadden in Voorschotense woonruimte. Ook dubbeltellingen kwamen boven drijven by dit on derzoek dat voor het eerst in de ge schiedenis van de commissie werd gehouden. De vierde verklaring voor de te rugloop van de woningzoekenden, is een logische: minder mensen hadden behoefte aan woonruimte. Met name bleef het rustig in de hoek van de tweepersoonshuis houdens. Op sommige fronten is het aan bod nogal karig. Zo zyn er volgens de commissie te weinig goedkope huur- en koopwoningen met onge veer vier kamers, bedoeld voor wo ningzoekenden met een inkomen tot 48.500 gulden bruto per jaar. Volgens de commissie wachten zo'n 80 woningzoekenden op een dergelyke woning. Ze verzoekt de gemeente dan ook om hier "aan dacht aan te besteden". ZOETERWOUDE - Geboren: Lelie veld Gert-Jan. Gehuwd: Gras Robertus met Lap Ge- rarda Sylvia Gertrudis, Onderwater Ru dolf Johannes Wouter met Captein Mar- garetha Graipa Josefina. LEIDERDORP - In drie huizen in de Leiderdorpse wijk Buitenhof en een sportkantine is gedurende het afgelopen weekeinde ingebroken of werd een poging daartoe ge daan. In alle vier de gevallen vorm de de achterdeur de entree van de inbrekers. Bij een van de wonin gen slaagden de inbrekers er niet in om binnen te komen, maar bij de overige twee en de kantine wel. Uit een van de woningen worden cheques met pasje vermist, terwijl uit de nadere onder meer schilde rijen, tafelzilver en Perzische tapij ten werden gestolen. Uit de kanti ne wordt niets vermist. De politie vermoedt dat de inbrekers hier ge stoord werden. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan: Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311BG LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Abonnementen kunnen dagelijks ingaan. "Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Maandabonnement 21,21 (Autom. betaling) Losse nummers 1 ,- Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Quakernaat Hoofdredacteur Drs. J. W E. Metselaar Adj Hoofdredacteur: R. D. Paauw Commentaren: W. F. J. Wirtz en A. A. van Brussel H. v.d. Post (plv) W. F J. Wirtz (bin. buit./eco.) P J de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C.H. Schrama (feature) M. Hoenson-de Graaff (randgem.) P. C. Rosier (radio, televisie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) tel. 071-144941. tst 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn, Brussel. Londen, Parijs. Washington. Caïro,

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2