Mats Wilander gelooft in toernooizege 'O ja-korfbaF doet Pernix das om Troostprijs voor Schockemöhle 'MasterstiteF Ivar de Jong De F.CToto: winst voor de thuis- spelers... Bij CHIO Rotterdam Van der Loo wint bij dames De F.CToto: elke week een thuiswedstrijd. MAANDAG 3 SEPTEMBER 1984 PAGINA 11 NEW YORK - John McEnroe is ook in het afgelopen weekeinde in het goede spoor gebleven tijdens de open Amerikaanse tenniskam pioenschappen. De als eerste ge plaatste Amerikaan, die drie jaar geleden de laatste van zijn drie op eenvolgende titels op Flushing Meadow pakte, zegevierde gisteren met 6-3, 5-0, 6-3 over de Zuidafri kaan Kevin Moir. Ook de als derde genoteerde ti telverdediger Jimmy Connors be reikte de achtste finales door winst op Henri Leconte. De Brit John Lloyd kwam eveneens zover. Hij versloeg Johan Kriek, de derde ge plaatste speler (zevende) die in het afgelopen weekeinde het veld ruimde. Ook Eliot Teltscher (tien de), die verslagen werd door Tim Mayotte en Aaron Krickstein (acht ste en geklopt door de Amerikaan Greg Holmes) ondergingen dat lot. Van de Europeanen imponeerden Ivan Lendl en Mats Wilander het meest in New York, waar Martina Navratilova haar ijzeren greep op het damesgebeuren niet liet ver slappen. De Tsjech Ivan Lendl en de Zweed Mats Wilander raken steeds beter op dreef in de beslissende fa se van de Open Amerikaanse kam pioenschappen. Beiden bereikten zaterdag moeiteloos de achtste fi nales. Na in de vorige ronde nogal wat moeite te hebben gehad met de Zuidafrikaan Eddie Edwards klopte Lendl, de verliezende fina list van de afgelopen twee jaar, vol gens de wetten van de logica de nummer 107 van de ranglijst, Jim my Brown, in drie sets: 6-1,6-2,6-4. Hij ontmoet in de volgende ronde de Zweed Anders Jarryd (14), die eveneens in drie sets won: 6-2, 6-3, 6-3 tegen de Australiër Brad Dre- wett. Wilander maakte eveneens in druk. De Zweed, die twee maan den rust heeft moeten houden om een polsblessure te laten genezen en precies op tijd in vorm kwam om het toernooi van Mason van vo rige week te winnen, hield ook Bill Scanion op drie sets: 7-6, 7-5, 6-3. Scanion was degene, die vorig jaar op Flushing Meadow John McEn roe uitschakelde. Na zijn overwin ning verklaarde Wilander dat hij gezien zijn verbeterde opslag en agressievere manier van spelen een kans heeft Flushing Meadow te winnen. Eerst moet hij echter nog een hoge horde overwinnen: Tim Mayotte. "Gentleman Tim" speelde één van zijn beste partijen en versloeg Eliot Teltscher met 6-4, 6-3, 6-4. Connors had weinig moeite met Leconte 6-4, 6-1, 7-6. De tiebreak bracht Connors met 7-2 op zijn naam. Hij ontmoet nu de Zweed Joakim Nyström, die Sandy Mayer klopte. Bij de laatste zestien kwa men eveneens Hendrik Sundström (winst op de Israeliér Perkiss), de onbekende Amerikaan Robert Green die John Fitzgerald ver sloeg, de Tsjech Tomas Smid (zege op Tom Gullikson) en Andres Go mez uit Ecuador. Hij kwam tegen Jay Lapidus (nr. 140) niet in ge vaar. Zijn tegenstander wordt Vi tas Gerulaitis. De 30-jarige num mer twaalf van het schema stond de derde en vierde set af aan de 21- jarige Ken Flach (nr. 224), maar won de beslissende set overtui gend: 6-1. Dames Martina Navratilova gunde de Zuidafrikaan Jennifer Mundel een optreden van 35 minuten alvorens zij met 6-0, 6-0 de 51ste achtereen volgende partijzege binnenhaalde. De vroegere Tsjechoslowaakse is nu nog slechts vijf overwinningen verwijderd van Lloyds beroemde record. Die historische mijlpaal maant haar kennelijk toch voor zichtigheid. Ze het in elk geval we ten, dat het nooit echt de bedoeling was geweest één van de tophon- derd bij de heren uit te dagen. Ge rulaitis had er zijn huis om willen verwedden, dat zij een dergelijke partij nooit zou winnen. Navratilo va gaf dat min of meer toe: "Het is belachelijk. Je zet ook geen mid dengewicht tegenover een zwaar gewicht". Chris Lloyd-Evert en Hana Mandlikova hielden voorlopig ge lijke tred met Navratilova. De Westduitse Bettina Bunge diende Fotografen moeten Vitas Gerulaitis uit een bloembak 'plukken' nadat hij in zijn partij tegen Ken Flach onderuit was gegaan. Gerulaitis won overigens in drie sets. (foto AP( als bewijs, dat de zesvoudige kam pioene Chris Lloyd redelijk in vorm is. De Amerikaanse won met 6-1, 6-3. Mandlikova stond Anne White twee games toe (6-1, 6-1). Ook bij de dames waren de ge plaatsten niet langer onkwetsbaar. De nummer zeven Zina Garrison verloor met 3-6, 2-6 van de 24-jarige Westduitse Sylvia Hanika. Deze ontmoet in de volgende ronde de 'zeven jaar jongere Petra Huber. De Oostenrijkse won met 6-1, 6-4 van de als zestiende geplaatste Hon gaarse Andrea Temesvari. Het was de eerste belangrijke overwinning voor Huber, die in haar tweede jaar als professional tot dusverre slechts 8.675 dollar (bijna 28.000 gulden) had verdiend. De belangrijkste uitslagen zijn: Dames enkelspel: derde ronde: Petra Delhees (Zwi)-Melissa Gurney (VS) 7-5, 6-1; Lori McNeil (VS)-Anne Minter (Aus) 4-6, 6-3, 6-2; Hana Mandli kova (Tsj)-Anne White (VS) 6-1, 6-1; Chris Evert Loyd (VS)-Bettina Bunge (Wdl) 6-1, 6-3, Petra Huber (Oos)-An- drea Temesvari (Hon) 6-1,6-4; Petra Del hees (Zwi)-Melissa Gurney (VS) 7-5, 6- 1; Sylvia Hanika (Wdl)-Zina Garrison (VS) 6-3, 6-2; Carling Bassett (Can)-Mi- ma Jausovec (Joe) 7-6, 6-0; Bonnie Ga- dusek (VS)-Barbara Gerken (VS) 6-3,7- 5; Claudia Kohde (Wdl)-Katerina Lindqvist (Zwe) 2-6, 6-2, 6-2; Barbara Potter (VS)—Patty Fendick (VS) 6-2,4-6, 6-2; Lisa Bonder (VS)—Yvonne Ver maak (ZAf) 6-1, 6-0; Pam Shriver (VS)-- Peanut Louie (VS) 6-3, 7-5; Susan Mas- carin (VS)-Virginia Ruzici (Roe) 6-2, 3- 6, 6-2; Wendy Turnbull (Aus)-Beverly Mould (ZAf) 6-3,1-6, 6-1; Martina Navra tilova (VS)-Jennifer Mundel (ZAf) 6-0, 6-0; Helena Sukova (Tsj)-Gabriella Sa- batini (Arg) 6-4, 6-4. Heren enkelspel: derde ronde: Mats Wilander (Zwe)-Bill Scanion (VS) 7-6 (7-5), 7-5, 6-3; Anders Jarryd (Zwe)-Brad Drewett (Aus) 6-2, 6-3, 6-3; Tim Mayotte (VS)-Eliot Teltscher (VS) 6-4, 6-3, 6-4; Ivan Lendl (Tsj)—Jimmy Brown (VS) 6-1, 6-2, 6-4; Andres Gomez (Ecu)-Jay Lapidus (VS) 6-3,7-5,3-6,6-3; Greg Holmes (VS)-Aaron Klickstein (VS) 6-1, 4-6, 6-2, 7-6 (7-5); JOhn Lloyd (Gbr)-Johan Kriek (VS) 2-6, 7-6 (10-8), 6-2, 6-3; John McEnroe (VS)—Kevin Moir (ZAf) 6-3, 6-0, 6-3; Joakim Nyströ- m-Sandy Mayer (VS) 5-7, 5-7, 6-3, 6-3, 6-0; Henrik Sundström (Zwe)—Shahar Perkiss (Isr) 7-6, 6-4, 5-7, 6-4; Tomas Smid (Tsj)-Tom Gullikson (Vs) 4-6, 6-4, 7-6, 6-4; Robert Green (Vs)-John Fitz gerald (Aus) 4-6, 6-4, 6-3, 7-6; Jimmy Connors (Vs)-Henri Leconte (Fra) 6-4, 6-1, 7-6. Gene Mayer (VS)-Guillermo Vi las (Arg) 6-3, 6-1, 6-1. ROTTERDAM (ANP) - Voor Paul Schockemöhle is de topvorm en kele weken te laat gekomen. De re gerend Europees kampioen had het hele seizoen afgestemd op de Olympische Spelen. Met de bruine ruin Deister onder het zadel zou de Westduitser het goud in Los Ange les bijna niet kunnen ontgaan, was de algemene opvatting. Het mocht niet zo zijn. De Westduitse paar- denmiljonair trad vooralsnog niet in de sporen van zijn broer Alwin. Schockemöhle moest tot de slot dag van het 37e CHIO van Rotter dam wachten om de Olympische vergissing goed te maken en als „schrale" troost twintig mille, be horend bij de Grote Prijs, te verdie nen. De Europese kampioenscom binatie deed zondag in de barrage Pyrah en Cottier, gerenommeerde geldjagers, verbleken. De Neder landers verschoten helemaal van kleur. Het vijftal dat aan de start mocht verschijnen, kon na het eer ste gedeelte de paarden al op stal zetten en op de tribune de plaatsen innemen van de érger teleurgestel de landgenoten, die de apotheose zonder nationale hoop niet wilden afwachten. Ten onrechte, want de vier bui tenlanders, die ook het tweede par cours foutloos rondkwamen, zorg den voor een enerverend sluitstuk van het Rotterdamse evenement, dat paardesport van topniveau bracht, maar geen stromen mensen langs de kassa's. Schockemöhle liet zich uiteindelijk uitroepen tot de winnaar van het meest gewaar deerde punt van het programma. Hij dankte daarbij het hem goedge zinde lot, waardoor hij als laatste ruiter de ring betrad voor de barra ge en kon inspelen op de verrich tingen van zijn concurrenten. Deis ter stelde hem nu niet teleur en krulde zich soepel en in hoogte tempo om de zeven overgebleven hindernissen. Het dertienjarige paard mocht vervolgens direct aan de haver, want de Westduitser on derging de huldiging zonder zijn onbetaalbare troef. „Deister is daar te zenuwachtig voor. Hij heeft min der moeite met vijf springproeven achter elkaar, dan één ceremonie voor de winnaar", verklaarde Schockemöhle, die ook zei de tel te zijn kwijtgeraakt als het gaat om belangrijke zeges, al meende hij zich te herinneren, dat het zijn der de victorie was in Rotterdam. Aan de Nederlanders waren de vondsten van parcoursbouwer Olaf Petersen niet besteed. De in gehuurde Westduitser, die zondag in Rotterdam de vier-sprong intro duceerde, vergde van de ruiters techniek en intelligentie als ook goede paarden. Van de nationale top was het duidelijk teveel ge vraagd. Het Nederlandse succes bleef incidenteel en met name voorbehouden aan Emiel Hendrix, Bert Romp en Jan van Tuyl. Naast Anton Ebben en Eric van der Vleu ten waren ook voor hen de opga ven tijdens het eerste parcours van de Grote Prijs te veel. Na het povere resultaat in de landenwed- strijd (zesde), mocht geen Neder lander meedelen in de prijzen, die voor het laatste onderdeel waren opgeschroefd tot een totaal van 62.000 gulden. Hindernis-architect Petersen se lecteerde feilloos de geprogram meerde vijftien deelhemers uit voor de tweede proef en hield een groep over zonder Nederlanders. De 53-jarige Veteraan Ebben - hij werd door de spreekstalmeester ook nog een jaar te oud geschat - leek het langst aanspraak te kun nen maken op een plaats onder de besten. Met de bejaarde Jumbo Design verkeek hij zich echter op de viersprong, waar weinig van heel bleef. Hij haakte uiteindelijk nog met de grootste foutenlast af. Weinig reden voor optimisme over de vaderlandse elite bij de springruiters derhalve in Rotter dam. Ook de eerste plaatsen van amazone Annemarie Sanders-Key- zer in de belangrijkste internatio nale dressuurproeven vermochten niet tot de verbeelding spreken, omdat ze slechts tegenstand van belang had te duchten van Tineke Bartels-De Vries. Verder deden geen Olympia-gangers Rotterdam aan en kende de deelnemerslijst slechts rijders van het tweede gar nituur of minder. LEIDEN - Het toernooi om de Masterstitel zou misschien toch be ter kunnen worden gespeeld in het weekeinde zoals dat vroeger ge beurde. Tot en met donderdag bleef de belangstelling van het pu bliek voor het optreden van de sterkste spelers en speelsters in de Leidse regio beneden peil. Zater dag en zondag bleek het publiek toch wel voor Roomburg te heb ben gekozen in plaats van voor de finales van het gelijktijdig gespeel de toernooi van de OLTC in Oegst- geest. De acteurs die de slotacte van de 'Masters' verzorgden moeten het hebben aangevoeld. Zij maakten van die slotacte tenminste een pit tig gekruide schotel die door de kijkers vele malen met dankbaar applaus werd gehonoreerd. Ook de heren arbiters hadden voor deze gelegenheid hun 'KNLTB-kloffie' uit de kast ge haald en dat gaf nog eens een apart tintje aan het geheel. De finale in het herenenkelspel B tussen Freek van der Capellen en Ivar de Jong begon overigens met twee arbitrale fouten in het na deel van Freek van der Capellen, die de eerste set zonder een spel te winnen aan Ivar de Jong moest af geven, 6-0. Maar de tweede set was voor hem met werkelijk gaaf serve ren en volleren, 6-2. Toch was toen al te zien dat Ivar de Jong zijn zin nen op de 'Masters' titel had gezet. Vanuit zijn 'zwakke' hoek, de backhand, toverde hij een paar on waarschijnlijk harde kogels retour over het net, die Freek van der Ca pellen moest laten gaan. En dat ge beurde veelal op kritieke momen ten. Bij 3-3 in de derde set hielden was Van der Capellen even de draad kwijt en dat kon in deze par tij niet tegen Ivar de Jong die als een jachthond achter de bal aan ging en alles wegmokerde wat hij voor zijn racket kreeg, 6-3. In de strijd om de derde en vier de plaats won Herman van der Ca pellen met 2-6, 7-5, 6-3 van de ver rassend naar de kruisfinales door gestoten Marcel van Rijn. Bij de dames stuitte Inge van der Loo, zo als verwacht, op stevige tegen stand van Veronique Pardoel. De ze slaagde er als enige in haar een set te ontfutselen. Daar bleef het echter bij: 5-7, 8-2, 6-0. Derde en vierde werden 'ex aequo' Veroni que Pardoel en Marijke Guyt. In C legde bij de heren Jan Sie- merink beslag op de eerste plaats, die hem ook was toegedacht. Hij klopte in de finale Thomas Koe mans: 6-4, 5-7, 6-3. Bij de dames sloot Eveüne Krul de 'Masters' sterk af. Zij gaf en de latere winnares Jacqueline Paauw (4-6, 3-6) en de finaliste Madeion Verdegaal (6-7, 6-7) handen vol werk. De eindrangschikking in C werd: Heren: Jan Siemerink, Thomas Koemans, Marco Visser en Harold van Offeren. Dames Jacqueline Paauw, Madeion Verdegaal, Eveli ne Krul en Heieen van der Berg. In D zorgde Gea Kok, via de kwalificatie doorgedrongen tot het eindtoernooi, voor de grootste ver rassing. Zij reikte namelijk ook naar een plaats in de eindrang schikking. In de finale capituleer de zij pas na een lange, eerste set voor de onbetwiste winnares, Yvonne Hoogeveen: 6-7, 1-6. Mar- querite Patiwael won in de strijd om de derde en vierde plaats van Colinda Voskuil, 6-3, 6-3. Bij de he ren werd Harry van der Meer 'D- Master'. Hij won in de finale van Mare Baan: 6-3, 6-1. Om de derde en vierde plaats klopte Jelle Raap, de no 2 geplaatste, Kees Koeleman, 7-6, 6-2. OLTC Oegtgeest In het toernooi van de OLTC in Oegstgeest moest favoriet Robert Jan van der Feen toch nog erg hard werken om zijn B-titel in het enkel spel veilig te stellen. Finalist Thijs Steensma van de Rijnkanters gaf zich pas na een lange strijd gewon nen: 7-6,4-6,6-2 voor Van der Feen. Het was niet de enige winst van Robert Jan van der Feen in Oegst geest. Met Henk Emnes won hij ook het herendubbelspel B van het vertrouwde koppel Har Meijer en Philip van der Kwast. Ook dat ging verre van eenvoudig, 6-3, 2-6, 6-3. Bij de dames pakte Nettie Bak de oppositie in C en in B in. In C was zij nog vaster dan de specialis te Nolly Bennink en zij had daaren boven ook meer vaart. Dat resul teerde in de onthutsende score: 6- 3, 6-1. In B haalde zij de no 1 ge plaatste Annette Meininger in de halve finale onderuit met 6-1, 6-0. Maar de vechtjas van Unicum, Maureen Meijer, gaf haar de B-fina le niet cadeau. Niemand ook die anders had verwacht. Maar Nettie Bak won wel: 7-5, 7-6. Het herenenkelspel C was voor de Hagenaar Van der Linden, die alleen tegen de nr. 2 geplaatste Blommendaal in de kwartfinale echt moest werken, 4-6, 5-6 (Blom mendaal geeft op). In de halve fina le rekende van der Linden af met Heringa: 6-3,6-2 en in de finale met Hans Snik, 6-3, 6-1. De no 1 ge plaatste Lodewijk Kallenberg ver dween van het toneel tegen Hin- nen: 5-7, 1-6. De titels in D gingen naar San ders bij de heren: 6-3,6-2 in de fina le tegen Van der Kolk, en Keuning bij de dames: 6-4,3-6,6-3 in de fina le tegen Hermien Wenzel. Uitslagen: DDB S. Kwaaitaal/ N. Bak- W. den Otter/ J. Teekens, 7-6, 7-5, GDB A. Meininger/ J. v.d. Maarel- A. Koole/ R. Treffers, 6-2, 4-6, 6-1, DDC S. Huiskamp/ Timmers- Voorham/ Voge laar, 6-0, 6-2, GDC Teekens/ Blommen- daal- W. den Otter/ J. v.d. Lippe, 6-3, 6-2. HDC Kallenberg/ v.d. Wijngaarden- Roodenburg/ van Duin, 2-6, 6-4, 6-4. HDD Outshoorn/ de Jong- J. Manuput- tyG.J. Onvlee, 6-2, 6-1, DDD Outs hoorn/ van Woerden- Spronsen/ Locher, 6-0, 6-3, GDD Pouwels/ Caspers- de Vil der/ Verdegaal, 3-6, 6-0, 6-4. FRANK BONTE LEIDEN - Lang niet elke ploeg uit de Leidse regio kwam het eerste weekeinde van het veldseizoen goed uit de startblokken. Zo raakte Pernix al voor rust te ver achterop en verloor uiteindelijk met 4-7 van De Driehoek. Ook Fides Pacta had het zwaar bij debutant Kwiek, maar sleepte toch een 7-8 overwin ning uit het Haagse vuur. Van de eersteklassers won alleen Zuiderkwartier, terwijl De Danaï den één en TOP twee punten lieten liggen. Nonchalant en zonder veel over tuiging bestookten opeenvolgende Pernix-aanvalsvakken de korf van De Driehoek. 'O ja-korfbal', noem de coach Jasper Engel het spel van zijn pupillen, "O ja, had ik maar een stapje harder gelopen, wat be ter geplaatst, wat beter verde digd..". Dat de bovendien fysiek beduidend sterkere Friese tegen stander wegliep naar een 0-5 voor- sporng was een logisch gevolg hiervan. Geerten Breedveld teken de na 35 minuten voor de eerste doeltreffende actie en een goal van Denise Smits had even later een wat draaglijker 2-6 ruststand tot gevolg. Pernix toonde na de hervatting wel meer inzet, maar dat kon het gemis aan schotkracht niet com penseren. Een door Kees Horten- sius gemiste strafworp vormde na een kwartier een nieuwe aanslag op het zelfvertrouwen in het eerste aanvalsvak. Ook het inzetten van Frits Kolff kon het tij niet meer ke ren, al scoorde de invaller vier mi nuten voor tijd wel Pernix eerste treffer na rust. Carla Kuipers be paalde de eindstand op 4-7. "Spelen tegen Fides Pacta was duidelijk een extra stimulans voor Kwiek. M'n reputatie stond toch wel een beetje op het spel", beken de een opgeluchte Matty Baart na afloop van het duel tegen z'n oude club Kwiek. Fides Pacta, spelend zonder Bea Schrama (gestopt) en de geblesseerde Nico Pikaar, leek na rust (4-4) snel orde op zaken te stellen. Dat was wel nodig ook, want Kwiek had in de eerste helft tot tweemaal toe Fides achter zich gelaten en tot de laatste minuut een 4-3 voorsprong gekoesterd. Met René van Voren voor inval ler Aad de Vos toonde het tweede aanvalsvak meer stootkracht en de fusieclub nam snel afstand. Janne- ke Verlind scoorde haar tweede treffer en pal daarop joeg Henny Piket 4-6 door de korf. Het derde vak ging voortvarend verder, maar wist na de 5-8 van Dick Onderwa ter geen raad meer met de vele kansen. Kwiek veerde weer op, maar verder dan 7-8 kwam de Haagse debutant niet. Dick Onderwater, Robin Som- meling en debutant Ron Pracht zorgden voor de resterende Leidse treffers. Moeizaam Uiterst moeizaam kwam Zuiderkwartier op gang in de eer ste thuiswedstrijd in de eerste klas se. Theo van der Leek zorgde na een kwartier voor 1-0, maar daarna duurde het tot vijf minuten voor rust eer bij 1-1 van vak kon worden gewisseld. Het eerste aanvalsvak revancheerde zich echter in de tweede helft (rust 2-2, goal Rens Henzen), nadat het zeer open spe lende De Bermen Zuiderkwartier al snel met een 2-4 achterstand had geconfronteerd. Erik van Lunteren miste nog wel van de stip, maar in tweede instan tie was het wel raak. Daarvoor had Theo van Leeuwen van afstand de achterstand al tot 3-4 terugge bracht. Binnen een kwartier was daarna de strijd gestreden. Goals van Wil de Wit, Rens Henzen, Char les Stijger en opnieuw Theo van der Leek brachten de stand op 8-5 en De Bermen stelde daar in de resterende tijd nog slechts een tref fer tegenover: 8-6. Felicitatie "Afgelopen donderdag bij De Overkanters (9-5 verlies red.) was het een verschrikking en iedereen was natuurlijk bang voor een her haling. Die is zondermeer uitgeble ven. Ook al gaven we een 5-1 voor sprong uit handen, het spel van daag was ook beduidend beter en dat is een felicitatie waard". Aldus een tevreden coach Hans van Huis na het 9-9 gelijkspel tegen OSCR. In de beginfase leek De Danaï den zelfs over OSCR heen te wal sen. Verliepen de aanvalsacties in de eerste opstelling nogal stroef, na 2-0 volgde de tweede vakwisseling al na drie minuten. De Rotterdam mers raakten na rust (5-1) echter in geschoten en dat werkte al snel op de zenuwen van de ploeg van coach Hans van Huis. Ook de ingevallen routinier Cees Christiaanse kon de rust niet meer terug brengen: 9-9. De doelpunten kwamen op naam van Frans Brand (2), Leon Brouwers (2), Eric Krom hout (2), de voor de geblesseerde Joyce van Leeuwen ingevallen In- grid Slingerland, Eric Peters en Hennie Devilee. Ons Eiland was volstrekt kans loos bij het Delftse Excelsior, dat zich op alle fronten duidelijk de sterkste ploeg toonde. Alleen Olga Soudan wist tot scoren te komen voor de Leidse debutant en via een 4-1 stand bij rust resulteerde het debuut in de eerste klasse in een beschamende 7-1 nederlaag. Wedstrijdritme TOP heeft het juiste wedstrijdrit me nog lang niet te pakken en dat werd al in de eerste minuten van het treffen tegen Swift(M) duide lijk. Na tien minuten was het 0-3 en hoewel de jonge ploeg van coach Hans Oele vooral door acties van Jacqueline Winter (2x) nog sterk terug kwam, ging het in de slotfase alsnog mis. Hadden de Sassenhei- mers bij 7-6 nog kansen op uitbrei ding van de marge, na de Zeeuwse gelijkmaker was het met TOP ge daan: 7-10. Gertjan Natzijl (2), Eg- bert Dijkstra en Sjoerd van der Klaauw scoorden de overige goals. Fiks vergrootte kort na de rust (3-6) de voorsprong op Nieuwer- kerk en tot de laatste tien minuten leek er geen vuiltje meer aan de lucht. De debutant kwam van 6-10 evenwel nog terug tot 8-10 en noopte de Oegstgeestenaren, die in Theo Vreeken een succesvolle schutter hadden (3x), nog tot spel- bevriezen: 8-11. Velocitas wist in de laatste mi nuut het uit de eerste klasse gede gradeerde ODO(M) nog te achter halen. Een prestatie waar coach Piet l'Ami zich heel tevreden mee toonde, want de tegenstander uit Maasland maakte over het geheel genomen een toch wat betere in druk. Na de laatste treffer van Ron Goudsmit (6-6) hoefde de bal ook niet meer te worden uitgenomen. Crescendo raakte na rust (2-3) steeds verder achter op De Zwer vers (2-6). Hoewel de invallers Hen- neke Redel en Wijnand Alberts nog wel tot scoren kwamen voor de ploeg van coach Ruud Niesing, bleek de nederlaag onafwendbaar: 4-7. De Algemene opende sterk tege i KVR, maar kwam na de eerste te gentreffer (4-1) niettemin ernstig in de problemen. Een 5-7 achterstand werd tenslotte nog weggewerkt: 7- 7. Martin Filippo scoorde twee maal voor de ploeg van coach Hans van Zonneveld. Fluks-coach Kees van Vliet heeft dit seizoen zijn zinnen gezet op de titel. Zijn ploeg liet hem de eerste wedstrijd van het seizoen niet in de steek en klopte via een 3-2 rust stand Phoenix met de duidelijke cijfers 9-5. Aad van Drongelen en Anne Passchier droegen elk twee treffers bij aan de zege. BRAM VAN GENT ADVERTENTIE Thuisspelen is gemakkelijker dan uit. Daarom beoefent de grote club van Toto spelers hun favoriete sport lekker thuis: met een formulier. Elk weekend volop spanning. En bovendien kans op leuke geldprijzen. Haal meteen zo'n Toto-formulier. Uw dichtstbijzijnde Toto-inleveradres staat tin de Gouden Gids onder "Lotto/Toto". I"PAK OOK UW KANS IN DE TOTO-GELIJK"! Doe op uw Toto-formulier ook mee aan het Cijferspel. Kans op f 100.000,-.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 11