Mesker al naar huis Tm 'Makkie voor Van der Loo Sparta: hopen dat de vonk overslaat... Jansen mist hoofdprijs Vierde plaats hoogst haalbare voor Haarlem Utrecht: terug naar de subtop Flushing Meadow Startverbod voor Tyrell DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1984 SPORT PAGINA NEW YORK - Wederom is Marcella Mesker er niet inge- slaagd om door te dringen tot de tweede ronde van de Open Amerikaanse tenniskampioenschappen op Flushing Meadow. Voor het derde achtereenvolgende jaar vloog zij er in de openingsronde uit. Ditmaal fungeerde de Ameri kaanse Kathy Rinaldi als scherprechter voor de Haagse speelster. De Nederlandse inbreng op het US Open is daar mee gereduceerd tot nul. Mesker was compleet kansloos te gen Rinaldi, die haar veertien da gen geleden in het nabij gelegen Mahwah ook al de weg versperde. Greep de Haagse daar in New Jer sey nog negen games, gisteren ver zamelde ze slechts zes games tegen de nummer 24 van de wereld. Met de cijfers 6-3, 6-3 kon ze haar spul len weer pakken. De als nummer één geplaatste Martina Navratilova behoefde zich gisteren nauwelijks druk te maken om zich voor de tweede ronde te kwalificeren. Met 6-4,6-2 klopte de grote favoriete Voor de titel haar landgenote Lea Antonopolis. Bij de heren traden de kopstuk ken voor het eerst binnen de lijnen. Lijstaanvoerder John McEnroe kende een voortvarende start. In de altijd moeilijke opwarmronde hiaakte hij korte metten met de uit Rhodesië afkomstige Engelsman Dowdeswell. In drie sets verzamel de deze welgeteld drie games: 6-1, 6-1,6-1. In de volgende ronden kan Mac op meer tegenstand rekenen. Eerst wacht hem de 'Olympische kampioen' Stefan Ed berg en bij winst 'service-kampioen' Kevin Curren. In de avondpartij behoefde Jim my Connors zich al evenmin druk te maken. Zijn jonge landgenoot- Matt Mitchell was geen partij voor hem. De tweevoudige winnaar van Flushing Meadow stond Mitchell vijf games toe. De cijfers waren: 6- 3, 6-0, 6-2. In de volgende ronde ontmoet Connors de heel wat ge vaarlijker Brian Gottfried. Ook de nummers twee en vijf van de plaatsingslijst, Ivan Lendl en Mats Wilanders, stonden voor alsnog geen set af. De Tsjech moest, om dat te bewerkstelligen, tegen de Amerikaan Brian Teacher nog flink wat krachten aanspre ken. De cijfers 6-4, 6-4, 7-5 tonen dat ook wel aan. De Zweed Wilan- der had wat dat betreft minder pro blemen met de Canadees Michiba- ta. Met 6-3,6-3 en 6-4 stapte hij flui tend de tweede ronde binnen. Zijn landgenoot Hans Simonsson is daarin zijn tegenstander. Lendl neemt het op tegen de Zuidafri kaan Edwards. Slechts één geplaatste speler kwam gisteren in moeilijkheden. De Spaanse gravelspecialist Agui- lera had op de harde banen vijf sets nodig om de onbekende Duitser Schwaier van zich af te schudden. Twee grote namen van weleer verdwenen roemloos uit het toer nooi. Ilie Nastase, de voormalige losbol van het tenniscircuit, werd door Pat Cash zonder pardon van het veld geslagen. Roscoe Tanner onderging eenzelfde lot. Verant woordelijk voor zijn uitschakeling was de Amerikaan Doyle. PARIJS (Reuter) - De internationa le autosportfederatie (FISA) heeft de uitsluiting van het Tyrrell-team in de Formule-1 bevestigd. Die be slissing nam de beroepscommissie van de FISA. Aan de resterende wedstrijden van het jaar mag de renstal niet deelnemen. Tyrrell was geschorst omdat tij dens de Grand Prix van Detroit de brandstofbepalingen waren over treden. De renstal kaartte de zaak aan bij een Londense rechtbank en verkreeg het recht in Brands Hatch te starten. De behaalde punten voor het WK-klassement werden echter niet op lijstje van de Tyrrell- coureurs worden bijgeschreven. De FISA besloot vervolgens de schorsing tijdelijk op te heffen om Tyrrell gelegenheid te geven mee te doen aan de wedstrijden om de Grote Prijzen van de Bondsrepu bliek, Oostenrijk en Nederland. Masters van start Boskoper Jos de Brain duikt als tweede de bocht in. Hij werd veertiende in Hazerswoude. (toto Dijkmai HAZERSWOUDE-DORP Wim van Montfoort won gisteravond de amateurronde van Hazerswoude. De wielrenner uit Lopik onderscheidde zich halverwege de koers met een felle uitval, waar hij het gehele deelnemersveld mee verraste. Talloze inhaalpogingen ten spijt bleef Van Montfoort krachtig de dans leiden tot hij zijn fiets uiteindelijk met een voorsprong van dertig seconden over de meet drukte. Leidenaar Axel Jansen kwam nog het dichtst in zijn buurt. In zijn ul tieme poging om in de slotronde nog iets aan de situatie te verande ren kwam hij als tweede alleen over de finish. Hillegommer Rhett van Trigt won achter Jansen de sprint van het peloton. De openingsfase van de wieler koers, die zo'n tweeduizend toe schouwers trok, werd gekenmerkt door de gebruikelijke schermutse lingen. De karavaan van honderd man kwam pas goed in beweging toen Van Montfoort met nog veer tig kilometer voor de boeg een se rieuze aanval inzette. Er werd aan vankelijk nauwelijks gereageerd op die ontsnapping. De leider in de koers kon zijn voorsprong daar door gestaag uitbouwen tot twintig seconden. Toen de meute zich wel in beweging zette verscheen o.a Axel Jansen in beeld. Tot twee maal toe probeerde de Leidenaar de koploper te achterhalen. Een keer kreeg hij o.a. de Alphenaar Michel Meere mee. Ook Jansens plaatsgenoot Paul Kooimans pro beerde met een solo het wedstrijd- verloop te beinvloeden. Maar geen van de achtervolgers kreeg grip op de wedstrijd. Ook al omdat de groep zich steeds fanatieker ging weren. Zodat de krachtig doormalende Van Montfoort een prima winst- perspectief bleef houden. In de slotfase, toen het peloton zich met diens heerschappij had verzoend, kon hij zelfs nog wat verder weglo pen van zijn belagers. Jansen be sloot tenslotte met een demarrage in de laatste ronde nog een gooi naar de tweede plaats te doen. Daarin slaagde hij. In het gerenom meerde gezelschap van renners als Axel Hermans, Ton Vrolijk en Ba rend Huveneers boekte Rhett van Real wint Bernabeu-toernooi De Madrideelnse club had de fi nale bereikt door eerder in het toernooi met 3-1 van Feyenoord te winnen. 1 FC Köln werd finalist door Anderlecht met 2-1 te ver slaan. In de strijd om de derde en vierde plaats won Anderlecht met 4-0 van Feyenoord. MADRID (AFP) - Real Madrid is gisteravond laat winnaar van het eigen Santiago Bernabeu-toer nooi" geworden. De Spanjaarden versloegen in de finale 1 FC Köln met 4-1. Bij de rust was de stand nog gelijk 1-1. LEIDEN- Gisteren is op het tennispark Roomburg het "Masters"- toernooi begonnen. De laatste acte van het ten- nisgebeuren in 1984 waar de best genoteerde spelers en speelsters van dit seizoen tegen elkaar binnen de lijnen komen. De plaatsing in B, C en D is als volgt HEB Freek van der Capel- len, Ivar de Jong, Herman van der Capellen, Bob van Overbeeke, Marcel van Rijn, Anne Jan van Meer, Jan Willem Lugthart Hans Tonjann, DEB Inge In het herenenkelspel C had de no 2 geplaatste Blommendaal geen pardon met Zwart, 6-3, 6-1. De Noordwijker was overigens na af- der loop van de partij niet zo best te en spreken over zijn prestaties. "Te der veel missers" was zijn commen- Loo, Veronique Pardoel, Margot taar. Hein Jan Salman klopte Al- van Overloop, Brigitte van der **-*- n T Maarel, Tine Langeveld, Marijke Guyt, Margo van den Oudenrijn en Carla Quack, HEC Jan Siemerink, Marco Visser, Mare Nagelkerken, Thomas Koemans, Mathijs Glastra, Harold van Offeren, Robert van Splunter en Jan Baan, DEC Ma deion Verdegaal, Jacqueline Paauw, Eveline Krul, Wil den Hol lander, Heieen van der Berg, Nelle- ke Weijermans, Jeanine Junger en Karin Berg, HED Bob van Over- ting Sieberg, 7-6, 6-2 en Links was in drie sets sterker dan van den Berg, 5-7, 6-3, 6-3. Geen uitslagen die extra aandacht behoeven om dat zij voorspelbaar waren. Niet voorspelbaar was de tweede zege in successie in het damesdubbel spel B van het Noordwijkse koppel Winnie den Otter en Teekens op de enkelspelspecialisten Knott en Bennink, 6-1, 6-3. Het gaat steeds makkelijker. In het damesdubbel spel C bleven Wijnveldt/ Metselaar Trigt vervolgens een persoonlijk succes door de eindsprint van het peloton te winnen. Jan Hendrik Lagerweij, Leen Janszen en Jos de Bruin kwamen in dat eindschot te kort om een ereplaats te Uitslagen OLTC HDC Heemskerk/ Th. de Mooy- Westra/ Bijleveld, 6-2, 6-1, Heringa/ van Veelen- Kasten/Koole, 6-4, 4-6. 6-1. HEC Snik- Ruigrok. 6-2. 7-5. Mens- Parlevliet, 6-3, 6-3. GDC Vink' Guyt- van der Akker/ van der Lind, 6-2, 6-3, HED Dahlhaus- ten Brinke, 6-0, 6-4, Bogus- Hartwijk, 6-4, 3-6, 6-3. frRANK BONTE i., 2. Alex Jansen (Leiden) op 30 sec., 3. Rhett van Trigt (Hillegom) op 40 sec., 4. R. Poelwijk (Amstelhoek) z.t., 5. Barend Huveneers (Berkel Ro-, denrijs) z.t., 6. Ton Vrolijk (De Lier) z.t., 7. Axel Hermans (Voorburg) z.t., 8. R. Pothuizen (Vinkenveen) z.t., 9. R. Sin- ders (Zwijndrecht) z.t., 10. Jan Hendrik Lagerweij (Woubrugge) z.t., 12. Leen Janszen (Alphen aan den Rijn) z.t., 14. Jos de Bruin (Boskoop) z.t. loop, Jelle Raap, Erik Bakker, Cees tegen Bussemakers/ Arnonett Koeleman, Harry van der Meer, Mare Baan, Herman Hartevelt en Rudolf Molendijk, DED Colinda Voskuil, Madelijn Damen, Yvonne Hoogeveen, Marquerite Patiwael, Marie Louise Goedhart, Marielle van der Plas, Gea Kok en Ingrid Thjo. De eerste partijen leverden al leen in D verrassingen op. In vijf van de zes partijen won de lager ge plaatste. Mare Baan won van Jelle Raap, 6-3, 6-4, Herman Hartevelt van Erik Bakker, 2-6,6-3,6-3, Harry van der Meer van Cees Koeleman, 6-7, 7-6, 6-4, Yvonne Hogeveen van Madelijn Damen, 6-0, 6-2 en Mar querite Patiwael van Colinda Vos kuil, 6-4, 6-1. In C verloor Eveline Krul van Nelleke Weijermans, 4-6, 4-6. Dat de in het damesenkelspel no 1 geplaatste Inge van der Loo geen moeite had met Carla Quack lag binnen de lijn van de verwach ting, 6-1, 6-0. Vandaag komt B eerst goed aan bod. Bij de heren ontbreken Jos Koemans, winnaar van de Masters 1983 en Marcel Vink, kaakoperatie. Jos Koemans heeft alleen A- toer nooien gespeeld en verzamelde dus geen punten voor de Masters. Bij de dames ontbreekt Jacqueline van Wijk, die in de VS. een tennis- college volgt. In Oegstgeest zijn de 30 plussers actief op het toernooi van de OLTC, dat zich al tien jaar mag ver heugen in een grote belangstelling. De Zijl/LGB speelt tegen Hongaars team LEIDEN - De Zijl/LGB speelt vanavond in het thuisbad een oefenwedstrijd tegen het Hon gaarse Solnoky. Vorige week acteerde de waterpoloploeg uit het Oostblok nog in een Lim burgs toernooi tegen HZC/de Robben. De Hongaren zege vierden met 15-8. De wedstrijd draagt geen officieel karakter. De krachtmeting wordt door de Leidenaars, zonder hun in Spanje verblijvende coach Schouten, aangegrepen om nieuwe spelpatronen te oefe nen. Aanvang: 20.15 uur. UTRECHT (GPD) De trainersloopbaan van Nol de Rui ter (44) is binnen enkele maanden in een stroomversnel ling geraakt. In de slotfase van het vorig seizoen beleefde hij als trainer van Veendam een absoluut dieptepunt toen zijn ploeg met dubbele cijfers (10-1) werd vernederd bij NAC. En nu staat dezelfde oefenmeester voor de uitdaging om FC Utrecht terug te brengen in de subtop van de eredi visie. HAARLEM (GPD) Haarlem is zich er terdege van bewust, dat er een moeilijk seizoen voor de deur staat, omdat het ten opzich te van vorig jaar alleen maar slechter kan. De semi-profclub is reèel genoeg om te beseffen dat de vierde plaats achter Feye noord, Ajax en PSV, zoals die in de afgelopen competitie werd behaald, het maximaal haalbare is. Aangezien een verbetering er niet of nauwelijks inzit, zal Haar lem zich hoogstens tevreden kunnen stellen met continuering van de vierde positie. Gegeven Trainer Hans van Doorneveld, die aan zijn vijfde Haarlemse sei zoen begint: „Het is een bekend gegeven, dat het handhaven van een bepaald niveau in de regel moeilijker is dan het bereiken er- ,van. Ik denk dat het mogelijk moet zijn om weer in de buurt van de vierde plaats te eindigen, omdat we ten opzichte van de vo rige competitie niet verzwakt zijn. De selectie heeft er de klas se en ambitie voor. Het vertrek punt is nu alleen anders. Vorig jaar begonnen we als underdog, hetgeen nu niet het geval is. Maar dat betekent niet, dat Haar lem nu plots onder druk is ko men te staan. Helemaal niet". Haarlem is ten opzichte van vorig jaar op één vitale plaats veranderd. Na 14 jaar trouwe dienst nam voorstopper Piet Huyg afscheid. Chris Verkaik en Bert van der Kuyl moeten onder ling uitknokken, wie Huygs op volger in het hart van de defensie wordt. Tegenover het afscheid van Huyg en het vertrek van Van der Waart (naar Den Bosch), Van Hameren (naar de amateurs) en Van der Veldt (Hessen Kassei) staat de aankoop van Marcel Liesdek (Telstar) en de terug komst van de uitgeleende René Tol. Voorts is een aantal talent volle amateurs aan de selectie toegevoegd, onder wie de bij AZ overbodig geworden Fokke Zwart. Van Doorneveld: „Ik laat Lies- dek vlak achter de voorhoede spelen. Op die plek moet hij in staat zijn om net als Wim Balm veel doelpunten te maken. Lies- dek was bij Telstar een vleugel- verdediger, maar ik zie veel mo gelijkheden met hem als aanval lende halfspeler". Tegenvaller voor Van Doorne veld was, dat de voorbereiding van Haarlem bepaald niet vlek keloos is verlopen, waardoor de IJmuidense oefenmeester de concepten, die hij voor ogen heeft staan, nog niet voldoende heeft kunnen doornemen. Eerste tegenslag was het trainingskamp in Roemenië. Van Doorneveld had zijn selectie daar tot een een heid willen smeden, hetgeen fa liekant mislukte, omdat er orga nisatorisch weinig klopte in Roe menië. Trainingen liepen in het honderd en oefenwedstrijden werden uit- en afgesteld. Hetzelf de overkwam Excelsior. Diverse spelers kwamen met maagklach ten terug uit het Oostblok-land. Voorbereiding Voorts werd de voorbereiding verstoord door de vakantie van Wim Balm, hetgeen nogal be vreemding wekte in het Haar lem-kamp, en blessures bij Lies- dek en Kleton. Liesdek liep te gen NEC een enkelblessure op en moest twee weken rust hou den. Juist het ontbreken van Balm en Liesdek, die vorm moe ten gaan geven aan Haarlems spel, was duidelijk waarneem baar. In het toernooi om de Noord-Holland-Cup liet Haarlem een uitermate zwakke indruk achter. Van Doorneveld: „Na tuurlijk, het is beter, om zoals Volendam, al in een vroeg sta dium in vorm te zijn. Zoiets geeft vertrouwen. Leuk vind ik het niet om met 4-0 van Volendam te verliezen, maar er is geen paniek bij Haarlem. In het verleden heb ben we net als nu een zeer one venwichtige voorbereiding ge had. In de afgelopen twee jaar speelden we ook beroerd in oe fenduels, maar toen de competi tie begon, waren we startklaar". De Ruiter is dus terug in de hoog ste voetbalafdeling, waar hij ook met Wageningen actief was. De ras-Utrechter voetbalde ooit bij DOS, Elinkwijk en Velox, de drie clubs waaruit de fusie-ploeg FC Utrecht werd geconstrueerd. „Ik ben nu een paar weken bezig en er vaar iedere training welke voorde len het heeft om hier zelf geboren en getogen te zijn. Die aparte hu mor, de pesterijtjes, maar ook het schoffelen: allemaal dingen die ik nog van vroeger herken. Je moet doorlopend op je hoede zijn om die gasten te temmen, maar dat maakt het tegelijk boeiend om hier te werken". Nol de Ruiter behoorde de afge lopen maanden waarschijnlijk tot de meest gepolste oefenmeester van het betaald voetbal. Ondanks het feit dat hij achtereenvolgens bij NEC, Den Bosch, Cambuur, Wage ningen, SW en Veendam nauwe lijks aan de weg timmerde, worden zijn vakmanschap en bezieling hoog aangeslagen. Maar dat er nog een geduchte kloof gaapt tussen een oriënterend gesprek en een contract, bleek in het geval-De Ruiter afdoende. Vorig jaar was hij al in de markt bij onder andere Wil lem II en FC Utrecht, maar die clubs kozen voor respectievelijk Jan Notermans en Barry Hughes. De Ruiter: „Je begrijpt dat ik er zo langzamerhand beroerd van werd overal genoemd te worden, terwijl de keuze op een ander viel wanneer puntje bij paaltje kwam. Je bent toch maar afhankelijk van de deskundigheid van een bestuur of de financiële positie van een club. Ik ben even bang geweest dat het nu weer verkeerd zou aflopen voor me, maar FC Utrecht durfde met me in zee te gaan en die kans moet ik nu pakken". De Ruiter maakt van zijn ambi ties geen geheim. „Ik zal me niet door luie spelers laten dwarsbo men in mijn plannen om deze club nog wat meer tot leven te brengen. Gevestigde namen ken ik niet, ie dereen zal werkelijk moeten pres teren. Ik heb daarbij het voordeel dat de concurrentie groot is in deze groep, we hebben achttien vrijwel gelijkwaardige spelers. Er wordt scherp getraind, waarbij ik het risi co van blessures incalculeer. Het is mijn stellige overtuiging dat een elftal op zondag voetbalt zoals er doordeweeks wordt getraind. Drukt iemand zich tijdens een oe fenpartijtje, dan zal hij dat ook doen in de wedstrijd". De FC Utrecht-trainer verwijst daarbij naar de gretigheid van Wim Rijsbergen. de gelouterde oud-in ternational die op trainingen voor aan loopt en qua motivatie voor ie dereen een voorbeeld genoemd mag worden. „Kijk, dat bedoel ik nou. Van zo'n jongen zou je mis schien kunnen verwachten dat hij af en toe wat kalmer aan doet, maar niets daarvan: hij wil per se een goed figuur slaan en heeft zelfs zijn trainerscursus een jaar uitgesteld om hier optimaal te presteren". Onzin Aanvoerder Jan Wouters gelooft dat FC Utrecht zijn vertrouwde stek in de subtop weer kan inne men. „Ik heb ergens gelezen dat we een mogelijke degradatie-kan didaat zouden worden, maar dat is klinkklare onzin. Wie hier de stem ming proeft op de trainingen, voelt dat er weer wat van ons verwacht mag worden. Dat heeft vooral te maken met de toegenomen con currentie binnen de groep waarop de trainer ook zal inspelen. Ik vind het prima dat er weer lekker gebuf feld wordt". Ook Wim Rijsbergen proeft de gretigheid binnen de FC-selectie. „Ik heb hier die voetbalsfeer aan getroffen waarop ik hoopte. Er wordt keihard gewerkt, er is tijd voor een lolletje, maar dan wordt er weer serieus gewerkt. Ik zal me hier best op mijn gemak gaan voe len". En Johan van der Hooft, even eens afkomstig van Helmond Sport: „De aanloop naar het nieu we seizoen valt me niet mee, er wordt pittig aangepakt. Trainings kampen heb ik bij Helmond Sport nooit meegemaakt, ook hebben ze hier een ander soort voetbalhumor. Maar dat went allemaal gauw. ze ker wanneer we meteen resultaten gaan halen". ROTTERDAM (GPD) Wat andere oefenmeesters de laatste jaren bij Sparta nooit voor elkaar kregen, dat gelukte Theo Vonk wel. Waar in vorige seizoenen trainers als Hughes en Jacobs lijdzaam moesten toezien, dat ten behoeve van de begroting de één na de andere topper werd verkocht, daar zwichtte het Sparta-bestuur nu voor de wensen van een nieuwkomer. „Toen ik met Sparta een verbinte nis als trainer aanging, heb ik ge pleit voor het instandhouden van de selectie en vooral het behoud van Louis van Gaal", vertelt de 36- jarige Theo Vonk. De leiding deed inderdaad concessies en verkocht alleen spitsspeler Wout Holverda aan Fortuna Sittard. Voor het eerst sinds jaren geen grote uittocht op Spangen en voor Theo Vonk met een al het eerste, zij het bescheiden succes. Niettemin gaat de nieuwe oefen meester van de Rotterdamse club geen gemakkelijk jaar tegemoet. Sparta eindigde het afgelopen sei- zoen onder Bert Jacobs op een ge deelde vijfde plaats. Wil Vonk het beter doen, dan zal hij de hegemo nie van de 'top drie' (Feyenoord, Ajax en PSV) moeten doorbreken. „Daar hebben we op dit moment echter nog niet voldoende kwali teit voor", meent de Alkmaarder. Bijkomend probleem is dat het publiek nu niet bepaald warm loopt voor Sparta, ondanks het aanvallende spel. „We zullen nog aantrekkelijker moeten gaan spe len, al heb je daar twee ploegen voor nodig. Daarom moet er in het hele voetbal een mentaliteitsveran dering komen. Bij de clubbestu ren, de spelers en de pers. De spe ler moet beseffen dat de mensen er niet voor hem zijn, maai* dat hij er is voor het publiek. In mijn tijd als voetballer ging ik er vanuit dat de toeschouwers voor Theo Vonk kwamen, maar dat is niet meer. De spelers moeten de mensen op de tribune vermaken. Daarnaast moe ten de spelers en trainers meer kre diet krijgen van het bestuur en de pers. Het resultaat is nog veel te primair. Als je drie keer met 4-3 de boot in gaat, gaan ze meent Theo Vonk. Sparta benoemde in maart van dit jaar Theo Vonk al als nieuwe trainer. De Rotterdamse club door brak daarmee het bekende krin getje. Geen man van de gevestigde orde, maar een trainer die toen nog moest slagen voor de cursus 'Coach Betaald Voetbal'. Veeleer ook een praktijkman. Theo Vonk speelde immers tien jaar als voor- stopper bij AZ'67, daarna nog even bij Volendam om vervolgens als assistent-trainer terug te keren bij de Alkmaarse club. Van assistent tot hoofd van Sparta nu. Een hele overgang en niet ontbloot van enig risico. Als assistent draag je im mers geen eindverantwoording. Bovendien wordt de 'tweede man' ook niet zo vlug ontslagen als de hoofdtrainer. „Ik heb altijd in de schaduw van iemand moeten werken. Ik wilde nu wel eens op eigen benen staan en daarbij ga ik de verantwoordelijkheid niet uit de weg. Het is een stap met voorbe dachten rade", merkt Vonk nuch ter op. Theo Vonk: "We zullen nog aantrekkelijker moeten gaan spelen"ifoto gpdi Bang om voortijdig of na één sei zoen weer al op straat te staan, is hij niet. „Ik weet dat niets zeker is in het voetbalwereldje, maar wat is zekerheid nog in de maatschappij. Ik ben ervan overtuigd, dat wan neer je er keihard voor werkt, je het moet kunnen volhouden", al dus Vonk die destijds het voetbal verkoos boven een technisch-com- merciële functie in een verffabriek. De Alkmaarder denkt genoeg er varing in zijn bagage te hebben om zich te kunnen meten met de ge vestigde orde. „Ik heb jarenlang in het betaalde voetbal gespeeld en ben assistent geweest onder ver schillende oefenmeesters. De hele materie is dus niet nieuw voor me. Ik ben geen groentje meer", zegt hij zelfverzekerd. Je kan geen trainer opnoemen (Joop Brand, Georg Kessler, Cor van der Hart, Piet de Visser) of Theo Vonk heeft ze meegemaakt. Een voordeel vindt hij zelf. „Ik heb van allemaal wat ideeën meege pakt. Dat wil overigens niet zeggen dat ik vergeleken kan worden met één van die oefenmeesters. Theo Vonk is namelijk Theo Vonk. Ik ben geen kopie van Kessler of De Visser. Ik ga uit van mijn eigen kwaliteiten", besluit hij strijdlus tig. Nu nog hopen dat de 'vonk' overslaat op de spelers en het pu bliek.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 13