5 0 T Droomdebuut van veteraan Havik: uitzicht op medaille Schuttersfestijn in Kikkerpolder ioud en zilver op EK Altink niet meer in Oranje Eindelijk oefenwinst RCL Nederlands dameswielrennen zit in de lift Edwin Moses grijpt weer net naast record Bouwmeester kiest middenweg Hattrick van Lerby Ian Rush geopereerd ONDERDAG 30 AUGUSTUS 1984 SPORT PAGINA 11 .EIDEN - Met een gouden en een ilveren plak om z'n nek is Willem tavensbergen van een tripje naar iuid-Engeland teruggekeerd in de <eidse Parkstraat. De 55-jarige kooi-bewoner combineerde zijn omervakantie met deelname aan Ie Europese atletiekkampioen- chappen voor veteranen. In Brighton snelde 'Ome Willem', zo- Is hy in het Leidse atletiekwereld- e wordt genoemd, naar een twee- Ie plaats op de 5 kilometer, terwijl lij op de 10 kilometer zelfs als eer- te 'door het lint' ging. Een droomdebuut dus. Want het vas Willems eerste grote interna- ionale wedstrijd. Apetrots, maar literst bescheiden, verhaalt hij huis van zijn zilveren en gouden ace, die hij bij een temperatuur ran meer dan dertig graden heeft ifgelegd. "Voor elke wedstrijd ben k behoorlijk nerveus. Daar was iet helemaal erg. Ik werd een keer s nachts om half drie wakker en ik ïeb geen oog meer dicht kunnen loen. Voor de 5 kilometer was ik iloednerveus. Ik maakte zelfs een /alse start en ik denk dat het aan aalangst was te wijten dat ik me ip de laatste meters heb laten doppen". Het zal geen verbazing wekken lat de atleet die voor de neus van Ravensbergen het goud wegkaapte /an Italiaanse herkomst was. Zoals cijn landgenoot Cova in Los Ange les de Fin Vainio het Olympisch goud afsnoepte na een puur defen sief gelopen race, deed de veteraan Bini in Brighton alleen kopwerk Dp de laatste luttele meters. Ravensbergen: "Toch was het m'n eigen fout dat ik me zo liet ver rassen. Na drie kilometer was er namelijk een Noor vandoor ge gaan. Die heb ik ingelopen en op dat moment had ik Bini gelost. Maar in plaats van door te gaan, heb ik toen even uitgerust waar door die Italiaan weer kon bijko men". Maar twee dagen later, donder dag 23 augustus, nam 'Ome Wil lem' op ondubbelzinnige wijze wraak. "Ik zag het na die 5 kilome ter best zitten. Ik wist nu wat ik wel en niet moest doen. Ik heb de hele race gecontroleerd. Twee ron den voor het einde ben ik van Bini weggelopen. Ik maakte een paar klappen met die lange stelten van me en ik had meteen een gat van van twintig meter geslagen. De laatste twee ronden heb ik in 77 se- LEIDEN - Dick Altink (29) be dankt voor de eer. De aanvoerder van het nationaal rugby-team heeft bondscoach Jansma laten weten dat hij voorlopig niet meer voor se lectie in aanmerking wil komen. De speler van het Leidse DIOK zegt niet zoveel plezier meer te be leven aan het spelen in Oranje. "Bovendien gaat het me allemaal veel te veel tijd kosten", aldus de in Den Haag werkzame fysio-thera- peut. Volgens Altink, die zo'n vijftig interlands op zijn naam heeft staan het laatste seizoen als conden gelopen en da's best aardig hoor. Die Bini heb ik niet meer te ruggezien. Die is uiteindelijk met 22 seconden achterstand vierde ge worden. De volgende dag kwam hij me een hand geven en vertelde dat hij het klasse vond wat ik had geflikt". Als een prof Op een leeftijd waarop de meeste Nederlanders al jaren zijn gestopt met de actieve sportbeoefening be- door Jaap Visser sloot Ravensbergen maar eens wat aan atletiek te gaan doen. Op z'n vijftigste kocht hij z'n eerste paar trimschoenen. "Ik vond mezelf te zwaar worden. Voor m'n gezond heid ben ik eerst wat gaan fietsen en later gaan lopen. Als ik dat niet had gedaan dan was ik er mis schien niet eens meer geweest. Ik had nooit wat aan sport gedaan. Ja, een beetje biljarten. Ik had een ge middelde van viereneenhalf, maar dat lag met drinken nog hoger. Voor de rest ging ik alleen maar naar voetballen kijken. Naar UVS en Roodenburg en op de televisie. Ik woog op een gegeven moment LEIDEN - Voor de meeste oefen- zorgd. De Alphense tegenstander meesters klonk de bel voor de laat- sneed zonder problemen door de ste ronde. Gisteravond kregen de Leidse verdediging, die niet oveij De succesvolle Bataven-veteraan Willem Ravensbergen toont trots zijn gouden en zilveren plak. (foto Hoivi 95 kilo. Nu 71 en ik heb er geen enkele moeite mee om dat gewicht constant te houden". Hoewel hij dagelijks zo'n twintig sneetjes brood en een warme hap naar binnen werkt, komt Ravens bergen geen gram meer aan. "Maar man weer'. Dus ik ga elke dag schoongewassen en gladgeschoren de baan op". Ambassadeur Ravensbergen doet er dus alles ik let dan ook heel goed op wat ik aan om zich een waardige ambas - - - -- sadeur van de veteranensport te to nen. "Dat ik nu in de belangstel ling sta, vind ik hardstikke leuk. Niet zozeer voor mezelf, maar voor de sport. Ik hoop namelijk dat mijn prestaties en die van m'n leeftijds genoten voor veel ouderen aanlei ding is om ook weer wat aan sport te gaan doen en dan vooral aan at letiek. Helaas gebeuren er ook wel eens nare dingen in de veteranen- atletiek hoor. In Brighton versche nen deelnemers op de baan die op de 10 kilometer wel acht keer wer den gedubbeld. Dat is vreselijk om te zien. Een vernedering voor de sport. Daarom hoop ik dat ze voor taan behalve met leeftijdsklassen ook met limieten gaan werken". Limieten waar Ravensbergen, die uitkomt in de klasse 55 tot en met 59 jaar, zich in elk geval niet druk om hoeft te maken. Een blik op zijn lijst van persoonlijke toptij- eet. Wat dat betreft heb ik geweldi ge steun van mijn vrouw. Zonder haar zou ik ook zeker niet zover zijn gekomen. En dat geldt ook voor m'n trainer Lambert van der Berg en de jongens van m'n trai ningsgroepje. Door hun steun en enthousiasme kan ik het opbren gen om te trainen als een prof'. Maar leven als een prof is er voor Ravensbergen (nog) niet bij. Als leidinggevend monteur van een groot installatiebedrijf kan de Ba taven-atleet zich pas rond vijf uur 's middags met zijn sport gaan be zig houden. "Als ik thuis kom duik ik meteen onder de douche en ga ik me scheren. Ik vind namelijk dat je je vooral als veteraan goed moet verzorgen. Naarmate je ouder bent, gaan ze meer op je letten. En ik wil voorkomen dat ze van me zeggen: 'Daar heb je die vieze ouwe den leert dat de ras-Leidenaar tij den loopt waar een 'gewone' se nior-atleet zich beslist niet voor hoeft te schamen. Op de 10 kilome ter heeft hij bijvoorbeeld op de baan al eens 34 min. 03 gelopen en op de weg 33,08 terwijl hij op de 15 kilometer met de Amsterdammer Piet van Alphen tot de drie snelste veteranen ter wereld behoort. Ook heeft Ravensbergen al vijf mara thons op zijn naam heeft staan, waarvan hij de snelste in 2 uur 39 heeft gelopen, terwijl de laatste goed was voor de nationale titel bij de veteranen. Maar voorlopig zal Ravensber gen geen marathon meer lopen. Trainen daarvoor gaat namelijk ten koste van m'n snelheid en die heb ik hard nodig voor volgend jaar. Dan staat namelijk de veteranen- WK in Rome op het programma en ik wil aan drie onderdelen mee doen: de 5 en 10 kilometer en de veldloop. En ik zal er alles aan doen om dóér goed voor de dag te komen". Zijn concurrenten zijn gewaar schuwd want 'Ome Willem' is in middels in alle opzichten een 'ou we rot' in het vak'. heren voetbalonderwijzers de slot- mogelijkheid om het definitieve elftal samen te stellen voor de op stapel staande competitie. Een aantal trainers zal in de komende dagen nog met de handen in het haar zitten nu hun elftal gister avond geen beste beurt maakte. Lugdunum bijvoorbeeld werd met 5-7 terecht gewezen door Alphense Boys, terwijl Katwijk met 2-0 ver loor van SJZ. Roodenburg maakte tegen UDO geen beste beurt: 1-2 nederlaag. Laurens Mouter verliet de dug-out bij RVC tamelijk opge wekt, nu RCL, na een reeks van forse nederlagen, een 0-2 overwin ning noteerde. VVSB haalde met 7-3 uit tegen NSV, terwijl Noord- wijk kennelijk de wedstrijd van dinsdagavond tegen Haarlem nog in de benen had, getuige het doel- puntenloze gelijkspel bij dorpsge noot SJC. Rijnsburgse Boys ten slotte versloeg VIOS met 3-1. Ben Heemskerk scoorde voor RCL uit een vrije trap fraai 0-1 bij de Haagse zondag-eersteklasser RVC. De jeugdige Ron van der Post vergrootte de marge nog voor de rust na een knappe individuele actie. Ook na rust speelden de Lei derdorpers een verdienstelijke par tij maar de 0-2 bleef gehandhaafd. Noord wijk stuitte bij zondag tweedeklasser SJC op flinke tegen stand. Doelpunten bleven uit in de ze aardige derby. Wim Driebergen opende voor Rijnsburgse Boys de score tegen zondag-tweedeklasser VIOS. Rob Gillisen tekende de 2-0 ruststand aan. VIOS kwam terug tot 2-1 waarna Lijs van Egmond voor de 3-1 eindstand zorgde. Lugdunum en Alphense Boys maakten er in de Kikkerpolder een waar schuttersfestijn van: 5-7. Aan vallend liep het bij de Kikkers uit stekend, verdedigend daarentegen was het spel heel wat slechter ver- BARCELONA (GPD) Het dameswielrennen in Neder land zit duidelijk in de lift. Weliswaar kwam het kruim van de natie op de Olympische Spelen in Los Angeles niet tot opzienbarende daden, op andere plaatsen lukt het wel om positief voor het voetlicht te treden. Het gebeurde in de eerste dames Tour de France en gisteren zorgde Mieke Havik op het wereldkampioenschap achtervolging voor een uitstekende prestatie, door zich te kwalificeren voor de halve finale en daarmee uitzicht te krijgen op ereme taal. En dat heeft Nederland op dit onderdeel voor het laatst gewonnen tijdens de wereldtitelstrijd in het Franse Besancon, vier jaar geleden, toen Petra de Bruijn derde werd. der fungeerde van (je nationale' ne), Mieke Havik vergat in de vreugde over het behalen van die halve fi naleplaats die verrichting even toen ze zei dat sinds Keetie van Oosten-Hage geen enkele Neder landse het zo ver had geschopt. Na tuurlijk kan Havik niet in de scha duw staan van Keetie van Oosten (vier gouden, drie zilveren en drie bronzen medailles op die discipli- ploeg, heeft de bondscoach en de rugbybond laten weten dat zijn be sluit wellicht van tijdelijke aard is. "Ik sluit niet uit dat ik me in de toekomst weer beschikbaar stel". haar optreden in de kwartfinale tegen de Westduitse Petra Stegherrr was inderdaad wel uitstekend. „Ik was vanmorgen meer gespannen toen ik me moest kwalificeren dan in de tweede rit. KOBLENZ (ANP/SID) - Edwin Moses hoopt vrijdag zijn 29e ver jaardag in Rome te vieren met een wereldrecord. De Olympische kampioen op de 400 meter horden had eigenlijk al woensdag in Ko blenz zijn grenzen willen verleg gen. Zijn winnende 47,32 seconden was echter niet meer dan de sei zoentopper. De score van Koblenz lag 26-honderdste seconde onder de tijd, die hij in Los Angeles had gelopen. „Nog een wereldrecord op mijn verjaardag, dat is zeker niet uitge sloten", het Moses weten. De man, die sedert acht jaar heer en meester is in zijn speciaüsme, bewaart goe de herinneringen aan Koblenz. Hoewel de startgelden aanzienlijk minder hoog zijn dan in Zürich, Brussel of Keulen, is Moses er vas te gast. Vorig jaar vestigde de Ame rikaan op de dag, dat hij 28 werd, het wereldrecord met 47,02 secon den in de bescheiden provincie stad. Ook Said Aouita had grote plan nen. De Olympische kampioen op i de 5000 meter, die op de veel sei zoenranglijsten eerste man is, jaagt op zijn eerste wereldrecord. In de laatste ronde kwam de 23-jarige Marokkaan duidelijk, kracht tekort om de toptijd van Steve Ovett (3.30,77) te bedreigen. Aouita hield zich met 3.34,10 de Soedanees Om ar Khalifa en de Spanjaard José Abascal net van het lijf. De drievoudige winnares van het Olympisch goud, Valerie Brisco- Hooks, schaarde zich bij de top tien van dit jaar op de 100 meter. De succesrijkste vrouw in het Coli seum noteerde op haar „derde" af stand, de 100 meter, de tijd van 11,08 seconden. Bij de heren leed Calvin Smith op de sprint een ver rassende nederlaag tegen de num mer twee van de Olympische 200 meter, Kirk Baptiste (10,30). Een nog grotere surprise was het ver lies van Olympisch kampioen Alonzo Babers op de 400 meter. Zijn maatje in de Amerikaanse es tafetteploeg, Ray Armstead, schoof juist voor hem over de streep: 45,03 tegen 45,07. Ook de winaar van Olympisch goud op de 110 meter horden, de Amerikaan Roger Kingdom, stelde teleur. Voor hem heeft het seizoen kennelijk te lang geduurd want hij finishte in Koblenz roemloos als zesde. Winaar werd zijn landge noot Tony Campbell in 13,39. De 800 meter leverde voor 20.000 enthousiaste kijkers winst op voor de Amerikaan Johhny Gray die verrassend de Keniaan Sammy Koskei versloeg. Gray plaatste zich met een nationaal record (1.42,96) als vierde op de wereldranglijst al ler tijden. Stijn Jaspers tenslotte zag op de 5000 meter zijn aanval op het Ne derlands record van Gerard Ter- broke (13.21,7) mislukken. Met zijn tijd van 13.28,32 finishe hij als tweede, ruim achter de winnaar Tim Hutchings. Het liep nu uitstekend. Ik reed 7,5 seconde sneller dan mijn persoon lijk record". Voor een belangrijk deel schreef ze dat toe aan het gebruik van het dichte achterwiel. „Als er zo'n ver schil is met je beste verrichting, kun je wel zeggen dat je er baat bij hebt gehad", meende Mieke Havik. Of het haar ook kan helpen bij een greep naar een medaille valt te be twijfelen. Van de vier rensters die de halve finale bereikten maakte zij verreweg de langzaamste tijd. Mieke Havik komt in de halve eindstrijd uit tegen de Amerikaan se Rebecca Twigg. Petra de Bruijn werd in de kwali ficaties uitgeschakeld. Zij was, net als de halve Nederlandse ploeg in Barcelona, ziek geweest. „Het leek wel of er een baksteen in mijn dar men zat", zei ze. Herstel was er voor de talentrijke amateurstayer Jan de Nijs, die zich niet rechtstreeks had kunnen plaatsen voor de finale. Hij lag maandag in bed en de maagwan dinfectie had zijn krachten zo aan getast dat hij tijdens de rit in elkaar stortte. „Daarom kwam ik zeer on zeker aan de start. Ik twijfelde of ik fysiek wel sterk genoeg zou zijn", aldus de coureur uit Oostzaan. Al snel merkte hij achter de rug van Bruno Walrave, die vijfvoudig we reldkampioen Gaby Minneboo in de steek liet om met De Nijs verder te gaan, dat het wel degelijk goed ging. Gestart op de vijfde positie nam hij snel de eerste plaats en stond die niet meer af. Hij staat vanavond dus samen met Matthé Pronk, twee keer drager van de re genboogtrui, in de eindstrijd. Die finale ging aan de neus van Peter van der Knoop voorbij. Hij kon in de herkansing niet doorstoten tot de beste acht. Op het onderdeel puntenkoers speelden de Nederlandse deelne mers, Gerrie Knetemann en Theo Smit, geen directe rol bij het verga ren van punten. Dat was al bij voorbaat weggelegd voor coureurs, die tijdens de winter hun geld moe ten verdienen op de overdekte ba nen. Zoals gewoonlijk zochten zij daarvoor steun bij diverse collega's en dat intrigerende spel bezorgde het publiek een voorpoefje op het zesdaagse gebeuren. Urs Freuler, die volgend jaar het wielrennen op de weg de rug toe wil keren en zich Mieke Havik plaatste zich in Barcelona op haar 'Moser-fiets' voor de halve finale achtervolging. volledig zal richten op de baan, werd voor de vierde achtereenvol gende maal wereldkampioen pun tenkoers. De directeuren van de winterbanen, die vrijdag in een van de sjiekste hotels van Barcelona bij elkaar komen om een kalender sa men te stellen, weten dus dat de besnorde Zwitser een dure klant zal zijn. De Australiër Gary Sutton werd tweede, de Westduitser Henri Rinklin derde. De eergisteren uitgestelde strijd bij de damessprint eindigde in een overwinning voor de Amerikaanse Connie Paraskevin, die - dinsdag avond toen de tribunes al verlaten waren- de tweede rit won en daar mee een zogenaamde „belle" af dwong. Daarin had de Russin Eri- ka Samoeliae geen kans. Op de tan dem bleken de Westduitsers Weber en Greil de besten. Zij klopten Frankrijk in de finale Bij CHIO van Rotterdam ROTTERDAM (ANP) - Eén reden tot kritiek is op de openingsdag van het 37 ste internationale con cours hippique van Rotterdam in ieder geval achterwege gebleven en wel die ten aanzien van de ver richtingen van de parkoersbouwer. De Westduitse bouwmeester Olaf Petersen had in het Kralingse Bos de juiste middenweg gekozen en de hindernissen zo opgesteld, dat een eerlijke selectie kon plaatsheb ben. Het enige malheur bij de start van het CHIO was te wijten aan het miezerige weer, maar grote slippar tijen had het niet tot gevolg. Zoals in voorgaande jaren leverden de eerste rubrieken, door veel ruiters en amazones gebruikt als opwarm ronde, succes op voor de Franse en Britse afvaardiging, die in Hubert Bourdy en Malcolm Pyrah de be gerigste prijsrijders kenden. Als het tegelijk op foutloos sprin gen en snelheid aankomt, moet re kening worden gehouden met Py rah. De Britse beroepsruiter be wees het met Sea Pearl. Hij streek met ruime voorsprong op Thomas Fuchs en Peter Ericsson de twee duizend gulden behorend bij het tweede springnummer op. Bij het laatste onderdeel, de eer ste kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs van zondag haalden de Nederlanders Eric van der Vleu ten, Jan van Tuyl en Emiel Hen- drix de barrage net niet. Allen maakten, evenals de talentvolle Bert Romp, één springfout. Natio naal kampioen Rob Ehrens, die volgende week in Mierlo zijn titel verdedigt, prees zich uit de markt met zijn reservepaard Reinolvio. In de extra ronde over zes hin dernissen zag bondscoach Ben Arts alleen Anton Ebben verschij nen. De routinier, al jarenlang vas te en betrouwbare keus in de Ne derlandse ploeg, staat echter niet bekend om zijn snelheid. In de bar rage liet ook de zekerheid hem en Jumbo Design, ook al op leeftijd, in de steek, waardoor Ebben slechts vijftiende werd. Malcolm Pyrah deed opnieuw voor hoe het wel moest. Hij het met zijn beste paard Angelzarke alle bomen lig gen en was precies een seconde eerder klaar dan zijn landgenote Jean Germany. De 24-jarige Britse beroepsamazone moest wel de tweede prijs delen met Ulrich Meyer zu Bexten. De Westduitser hield het tijdschema van Germany tot op de honderdste seconde nauwkeurig aan. tuigend door libero Oppelaar werd geleid. Voor Lugdunum scoorden Güs Collé (2x), Henry van der Wey- den (2x) en Wim Ligtvoet. De Al phense doelpunten namen Nic Verwoerd (3x), Cees van Vliet (2x), Ton van der Laan en Stef Asbay voor hun rekening. UVS overtuigde met een 2-1 overwinning bepaald niet tegen Foreholte, een vierdeklasser. De Leidenaars waren niet bijster ge motiveerd. De Voorhoutse tegen stander profiteerde via Cees van der Lans al in de eerste minuut van een fout in de blauwwitte defensie. Hans de Kruys en Hennie Koet trokken de zaken in de tweede helft recht. Roodenburg leed een 1- 2 nederlaag tegen UDO, nadat de Leidenaars in de voorgaande oe fenduels overtuigden. Paul Rikken opende voor UDO de score. Aad de Groot miste bij die stand een straf schop. Jurgen Kok zorgde alsnog voor de gelijkmaker. Jan van der Salm scoorde uiteindelijk de win nende treffer voor de derdeklasser uit Oegstgeest. Docos en Ter Leede speelden broederlijk gelijk: 1-1. Sjaak van Leeuwen scoorde voor de Leidse ploeg, Erik Grosman voor de Sas- senheimers. LFC leverde tegen VTL een goede partij af. De Kana ries zegevierden met 3-1. Dick van der Walle, Sjaak Rietbergen en Paul van Putten verzorgden de produktie. VTL, dat alleen in de tweede helft kon imponeren, deed via Ted van Berkel iets terug. WSB deed goede zaken tegen me de-derdeklasser NSV. De ploeg van Leo Holl zette een terechte 7-3 uitslag neer. Berend van der Lin den (2), Theo Duivenvoorden (2), Henk van Maris (2) en Ge van der Burg schoten raak. LDWS overtuigde in het duel met zaterdagderdeklasser DUNO. De formatie van Henk Siera zege vierde met 1-0, een doelpunt dat door Ruud Keijzer werd gescoord. SJZ wees Katwijk met 2-0 terug. In de eerste helft was Katwijk de be tere ploeg, maar verzuimde te sco ren. Gerard Bos deed dat namens SJZ wel. Na de rust groeide de Zoeterwoude equipe tot de betere ploeg uit en onderstreepte dat met een tweede doelpunt, gescoord door Ronald Vermond. Meerburg haalde met 6-3 uit tegen de zondag sectie van ZLC. Rinie van Veen, Ger van der Werf, Ton Weyers (2) en Hans Boom (2) vonden het doeL Ger Nagtegeller, Ronald Hendrik- sen en Dan Eradus voor ZLC. De kersverse zaterdag-twee deklasser SIZO overtuigde tegen afdeüngsgenoot Kennemerland. Na een 3-0 ruststand werd het uit eindelijk 6-2 voor de ploeg uit Hil- legom. Gert Kardol scoorde drie keer. Roel Staal, Peter Boll en Eltjo Vijn maakten het halve dozijn vol. Teylingen won op eigen veld met 3-1 van de Haarlemse vierdeklasser TYBB door twee doelunten van Harry van Veelen en één van Ferry Baak. Winst Beveren MÜNCHEN (SID/DPA) - De Deen se international Sören Lerby heeft woensdag Bayern München hoogstpersoonlijk aan de kop van de ranglijst van de Bundesliga ge bracht. Lerby, aan zijn tweede sei zoen in Beieren bezig, maakte voor veertigduizend kijkers in de thuis wedstrijd tegen Werder Bremen drie van de vier doelpunten van zijn ploeg. Bayern won met 4-2 en heeft als enig elftal na twee speel ronden nog geen punt verloren. Hamburger SV kwam goed weg tegen Borussia Mönchengladbach. Pas vier minuten voor tijd kon Kaltz uit een strafschop de gelijk maker verwezenlijken (1-1). In de derde minuut was Borussia in het Volkspark door Criens al op voor sprong gekomen. Verdere uitslagen: Schalke'04 - VFL Bochum 2-3, Fortuna Düssel- dorf - Karlsruher SC 2-2 en Wald- hof Mannheim - Kaiserslautem 1-1. Beveren, de Belgisch kampioen, voert na twee speeldagen samen met Anderlecht de ranglijst van de nationale competitie aan. Beide ploegen zijn nog zonder puntver lies. Beveren won woensdag de uit wedstrijd bij Waregem met 3-0. An derlecht, deze week actief in Span je, had zaterdag Lokeren al geklopt (7-1). In de Engelse league versloeg Nottingham Forest op eigen veld, onder andere door een doelpunt van Metgod, Arsenal met 2-0. LONDEN (Reuter) - Ian Rush, de veelscorende aanvaller van Liver pool, zal een operatie aan de zijn geblesseerde knie ondergaan. Rush, vorig seizoen topscorer van Europa met 47 doelpunten, heeft last van het gewricht sinds een oe fenwedstrijd in Ierland, als voorbe reiding op het inmiddels begonnen seizoen. Na elke training werd de knie van Rush stijf. De internatio nal van Wales staat nu al geruime tijd op non-actief.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 11