3elastingtoeslag foor zelfstandige 'Kritisch gesprek met Suriname' Lubbers laat niets los over begroting Wetsvoorstel gelijke behandeling aow: jjfijk is geld in affaire voningbouwclub kwijt JE Al Raadsels rondom dood kind (6) in hotelkamer Commissie wil hervatting hulp bij herstel mensenrechten SEP: stroom duurder door ontzwavelingsplan NU KOMMEN HALEN US 1SNSDAG 29 AUGUSTUS 1984 BINNENLAND .PAGINA 5. ng'vN HAAG (ANP) - Er komen per 1 januari 1985 compenserende belastingmaatregelen ame>r zelfstandigen, die meer akw-, awbz- en aaw-premies moeten gaan betalen. Dit heeft et Klnaken met de gelijke behandeling van mannen en vrouwen in de aow. Zelfstandigen men daarbij voor een hogere premielast te staan als gevolg van de zelfstandige betaling aow-premies. Het kabinet zal ook een wat gunstiger belastingklimaat scheppen voor :d rc£e werkende partners die werknemer zijn en die door de individuele belasting- e. ovinimieheffing in gezinsinkomen achteruit zouden gaan. inW moet vóór 1 januari een feit zijn, omdat de zogenoemde derde richt lijn van de EG voorschrijft dat mannen en vrouwen per die datum op het gebied van de sociale zeker heid gelijk moeten worden behan deld. In de bestaande aow heeft de gehuwde vrouw in het algemeen geen eigen recht op een pensioen. havi staat in een toelichting op het enhJsontwrp over de gelijke behan- erpling van mannen en vrouwen in lie laow. Het wetsvoorstel van de ïchtatssecretarissen De Graaf en e mPPeyne van de Coppello (sociale aaneen en werkgelegenheid) is gis- orpen naar de Tweede Kamer ge- Dndi.urd. Uit de toelichting blijkt dat delijgelijke behandeling kan leiden ïeer een achteruitgang in gezinsin- erplmen tot ruim vier procent voor de £e samenwonende werknemers tot acht procent bij zelfstandi- fan |i. net Pe gelijke behandeling in de aow eid( de t Tl Onder het minimum Volgens het wetsontwerp krij gen ongehuwde bejaarden een aow-uitkering van 70 procent van het netto-minimumloon. Iedere ge- Tokx: terugvorderen kan niet id 2 en CN HAAG (ANP) - Staatssecreta- >uff< Brokx (volkshuisvesting) ziet ■eiden mogelijkheden via de rechter jorrld terug te vorderen dat is omge- kikn in de affaire rond de woning- grouwinstelling SBDI in Sittard. na «lgens de staatssecretaris zijn er ebien juridische gronden voor zo'n ndiiim, omdat uit het rechercheon- wa-zoek bij de stichting geen straf- g ce feiten naar voren zijn geko- r zn en er geen sprake is van ver- glaiuldigde betalingen, en PvdA, WD, D'66 en CPN dron- reen er gisteren tijdens een debat lidijer de SBDI-zaak bij de staatsse- ïtaris op aan de mogelijkheden n terugvordering te onderzoe- n. Volgens het WD-kamerlid in Reij is er in deze affaire zo'n ftien miljoen gulden aan over- idsgeld in verkeerde zakken te- :ht gekomen. Het gaat om geld dat de project- itwikkelaar Ruiters heeft overge- iuden aan een overeenkomst met SBDI bij de verkoop van leeg- lande koopwoningen aan de ichting. Die nam de huizen in ex- oitatie als premiehuurwoningen. anVolgens de staatsecretaris -daar- :t 1! gesteund door CDA-woordvoer- linfr Wolters- is de schade voor het ük aanmerkelijk minder, omdat i vijftien miljoen gulden betrek- rit king hebben op de door Ruiters ge maakte bruto-winst. Van dat be drag moeten nog posten als leeg stands- en architectenkosten en le ges worden afgetrokken. De Stichting Bijzondere Dienst verlening en ondersteunende Insti tuten -een particulier initiatief- werd vier jaar geleden opgericht om onverkoopbare woningen in de vrije sector te gaan exploiteren als premiehuurwoningen. In het stich tingsbestuur had een aantal be stuursleden van het CDA in Lim burg zitting. De SBDI sloot een overeen komst met de Ruiters Groep BV, waarvan een aantal leegstaande woningen werd overgenomen. Dat gebeurde volgens een recher cheonderzoek tegen te hoge bedra gen. De stichtingskosten werden onnodig hoog opgevoerd, waar door ook de huren te hoog uitvie len en het rijk moest bijspringen via huursubsidies. Een meerderheid van de Kamer vroeg Brokx ervoor te zorgen dat de huurders van woningen van de SBDI niet de dupe worden van de kunstmatig opgedreven huurprij zen. Hummel (PvdA) vroeg de staatssecretaris in een motie toe te stemmen in een verlaging van de huren. EINDHOVEN (ANP) - Het staat nog niet vast waardoor de zesjarige Thea Puymbroeck uit Amsterdam, die maandagavond dood werd aan getroffen op een eindhovense ho telkamer, om het leven is geko men. Dat heeft een woordvoerder van de Eindhovense politie gister middag meegedeeld. Tijdens de sectie heeft de patho loog-anatoom oedeem aangetrof- houden, in verzekering gesteld. i de hersenen en de longen, Dat oedeem kan zowel zijn veroor- o zaakt door een virusinfectie als eveneens üiïdie plaats, door een vergiftiging, aldus de po litiewoordvoerder. Inmiddels zjjn twee verdachten, die maandagavond kort na het ont dekken van het stoffelijk over- Het zijn een 28-jarige man uit Am sterdam en zijn 26-jarige ex-vrouw, De verdachten hebben zich in de nacht van vrijdag op zaterdag tus sen half drie en drie uur in het ho tel ingeschreven, samen met de schot in Amsterdam zijn aange- moeder van het kind en het kind zelf. De moeder is op een nog onbe kend tijdstip naar Amsterdam te ruggegaan om te gaan werken en liet het kind achter onder de hoede van de twee verdachten. Dit tweetal is in de loop van maandag, zelf ook teruggekeerd naar Amsterdam. Daar is de man naar zijn vader gegaan met de me dedeling, dat het meisje ziek in de huwde bejaarde ontvangt een pen sioen van 50 procent van het mini mumloon. Als een van de partners jonger is dan 65 jaar en wordt on derhouden, dan wordt het pen sioen met een toeslag verhoogd. Die kan 20, 35 of 50 procent bedra gen, afhankelijk van het inkomen van die jongere echtgenoot. De maximale toeslag en het voorgestelde pensioen zijn samen even groot als het huidige gehuw denpensioen (bruto 1554,05 per maand). De toeslag bedraagt 50 procent (van het huidige gehuw denpensioen) bij een inkomen van de echtgenoot van nul 'tot 15 pro cent van het huidige gehuwden pensioen, 35 procent bij een inko men van 15 tot 30 procent en 20 procent bij een inkomen van 30 tot 50 procent. Jaarlijks wordt beke ken of een gehuwde bejaarde nog steeds aanspraak kan maken op een toeslag, die alleen wordt ver leend aan bejaarden die in Neder land wonen. Overlijden Voor de huidige groep van men sen die een gehuwdenpensioen ontvangen, verandert er in het al- i gemeen niets. De bewindslieden hebben daartoe een overgangs maatregel getroffen. Het wetsont werp voorziet in een veranderde overlijdensuitkering die in de aow gelijk wordt aan de overige sociale verzekeringswetten. De overlij densuitkering, bestaande uit het pensioen van de overledene van twee maanden, wordt voortaan uit betaald in een bedrag ineens. Daar door wordt het belastingvrij. Ook wordt de kring van mensen die op zo'n uitkering recht hebben, uitge breid tot mindeijarige kinderen als er geen echtgenoot achterblijft, en tot personen die grotendeels door de overledene werden onderhou den als die kinderen ook ontbre ken. Per 1 januari zal iedere loontrek kende of zelfstandige afzonderlijk premie voor de aow moeten beta len tot een voor ieder afzonderlijk geldend maximum. Het komt dan niet meer voor dat premies aow/ aaw worden terugbetaald als het gezamenlijke inkomen van man en vrouw boven de premiegrens komt. Marinehelikopter redt voor 500ste keer drenkeling VALKENBURG-DEN HELDER (GPD) De Marine Luchtvaart Dienst heeft gistermiddag voor de 500ste keer met een helikopter een drenkeling uit zee gered. Op onge veer vijf mijl ten noordwesten van Den Helder haalde een helikopter van het marinevliegkamp De Kooy twee bemanningsleden van het Kampense zeiljacht 'Willy' uit zee die met hun schip in moeilijkhe den waren gekomen. Twee andere bemanningsleden bleven in het ter plaatse ondiepe water wachten op sleepboothulp uit Den Helder. De marine is met het aantal red dingen gaan tellen op het moment dat het helikoptertijdperk voor dit krijgmachtsdeel aanbrak. Dat was op 15 oktober 1962. De reddingsac tie voor de kust werd gecoördi neerd vanaf het marinevliegkamp in Valkenburg bij Leiden. DEN HAAG (ANP) - De huldiging van de op 9 augustus 65 jaar geworden PvdA-leiderJoop den Uyl in de Ridderzaal, gistermiddag, is een indrukwekkende gebeurtenis geworden. Niet alleen het huidige 'politiek Den Haag', maar velen die in een ver of nabij verleden iets in de politiek hadden gedaan waren naar Den Haag gekomen om de „democraat in hart en nieren" blijk te geven van hun waardering. Ministers van staat, premier Lubbers, oud-premiers, de voorzitters van de beide Kamers der Staten-Generaal, commissarissen der koningin, oud-leden van de Tweede Kamer en de voltallige Tweede Kamer, leden van de Raad van State en talloze functionarissen van rijksdiensten sloten aan in de lange rij van mensen die Joop en Liesbeth, zijn vrouw, kwamen feliciteren. De jarige raakte even in verlegenheid toen een radioverslaggever hem vroeg waarom hij, na alle verhalen over zijn afscheid, toch nog doorging. ,^ch, er moet nog zo veel gedaan worden," was het antwoord. „Het is echt niet mijn bedoeling erg lang door te gaan". Op de vraag of het tweede kabinet-Den Uyl er toch komt luidde het antwoord bevestigend. Dat komt er, alleen anders." Er ontstond even hilariteit toen een kelner per ongeluk een glas rode wijn uitgoot over het colbertjasje van premier Lubbers. Op de foto worden Den Uyl en zijn vrouw geflankeerd door enkele goede bekenden, Van Agt, Lubbers en Wiegel. (foto ANP) DEN HAAG (GPD) - Premier Lubbers voelt er niets voor om de Tweede Kamer al deze week te in formeren over de hoofdlijnen van de begroting voor volgend jaar. In antwoord op vragen van oppositie leider Den Uyl verklaarde de mi nister-president gistermiddag dat het geen goede zaak zou zijn om de kamerleden nu al inzicht in de be groting te verschaffen. Den Uyl stelde zijn vragen tij dens het eerste vragenuurtje-nieu- we-stijl, omdat hij vindt dat de op merkingen van Lubbers tot de journalisten na afloop van het ka binetsberaad niet compleet waren. Hij wilde vooral antwoord op vra gen over de positie van de uitke ringsgerechtigden, ontwikkelings samenwerking en de arbeidsonge schikten. Hij vindt dat Lubbers of volledig had moeten zwijgen, of een aantal feitelijke mededelingen had moe ten doen. Den Uyl gelooft dat er nu te veel is gezegd. De Kamer heeft het recht om de 'essentialia' te we ten, zei hij. De uitlatingen van Lub bers zullen nu slechts verwarring veroorzaken, omdat zij slechts een selectief beeld geven van de begro ting, aldus Den Uyl. Lubbers was het hier niet mee eens. Hij had slechts vragen van journalisten beantwoord. In een brief aan de Kamer zou hij veel exacter moeten zijn. Hij gelooft overigens wel dat de grens van de openhartigheid nu is bereikt. Hij ontkende dat hij slechts de positie ve kanten van het bezuinigingsbe leid had belicht. Wel was vorige week ten onrechte de indruk ge wekt dat minister Ruding (finan ciën) twee miljard extra wilde be zuinigen. Dat beeld had hij willen rechttrekken, zei Lubbers. Het debat had plaats tijdens het vragenuurtje-nieuwe-stijl, dat erop gericht is om bewindslieden on middellijk na het weekeinde aan de tand te kunnen voelen. Ook wordt daarbij door voorzitter Dol man een beperkte discussie toege staan. De wijzigingen zijn doorge voerd omdat bewindslieden meer en meer geneigd zijn in het week einde voor de radio nieuwe be leidsmaatregelen aan te kondigen. De Kamer kan hier nu direct op reageren. Daarmee moet het vrage nuurtje worden geactualiseerd en verlevendigd, zo hoopt het presi dium van de Tweede Kamer. Oor spronkelijk dateert het vragenuur tje van juni 1906. Doordat het stel len van vragen aan strikte regels werd gebonden, heeft het nooit de betekenis gekregen die het vrage nuurtje bijvoorbeeld in de Engelse parlementaire democratie heeft. Meer getrouwd, meer geboren DEN HAAG (ANP) - In het ee ste halfjaar van 1984 zijn in N derland 36.500 huwelijken ge sloten, 3300 meer dan in dezell de periode het jaar daarvóór. E werden ook meer kinderen ge boren: 87.300 tegen 84.500, heeft het Centraal Bureau v< de Statisitiek gisteren bekend gemaakt. De stijging van het aantal ge boorten komt geheel voor reke ning van eerste kinderen. Het aantal overledenen nam ook iets toe, van 59.700 in de eerste zes maanden van 1983 tot 61.200 in dezelfde periode een jaar later. In het eerste halfjaar vestigden zich 800 mensen meer in ons land dan eruit ver trokken. Het jaar daarvoor was dat in die periode 500 mensen. De totale bevolkingsgroei kwam na administratieve cor rectie uit op 25.500, ten opzich te van het eerste halfjaar van 1983 een stijging van 2600 per sonen. Het inwonertal van Ne derland per 1 juli 1984 is daar mee gekomen op 14.420.000. Eindhovense hotelkamer was ach tergebleven. Deze informeerde op zijn beurt de moeder. Het tweetal reisde daarop af naar Eindhoven. Inmiddels had een onbekende het hotel gebeld met de medede ling, dat er in de kamer een ziek kind lag. Toen hotelpersoneel poolshoogte nam, trof men het meisje dood aan. Uit de sectie is niet gebleken op welk tijdstip het kind is overleden. De politiewoordvoerder zegt niet te weten wat de Amsterdammers in Eindhoven kwamen doen. Ver der weefselonderzoek van het slachtoffertje zal duidelijk moeten maken waaraan het kind is gestor ven. Dat onderzoek zal nog wel en kele dagen in beslag nemen. Opnieuw geding veilinghuis en echtpaar-Menten AMSTERDAM (ANP) - Het vei linghuis Sotheby in Amsterdam en oorlogsmisdadiger Pieter Menten (84) en diens vrouw Meta Pauw blijven strijden om de afgebrande villa van de Mentens in Blaricum en de daarbij horende grond. Vol gende week donderdag dient over deze kwestie opnieuw een kort ge ding bij de rechtbank in de hoofd stad. Ditmaal is Sotheby de eisen de partij. De nog gevangen zittende Men ten en zijn vrouw staan sinds 1976 voor ruim één miljoen gulden in het krijt bij Sotheby. Het veiling huis liet beslag leggen op de kunst voorwerpen van Menten en begin dit jaar ook op diens villa met grond in Blaricum. Menten en Pauw betwistten twee maanden geleden - ook in een kort geding - het beslag om de villa, maar zij ver loren: het beslag kon volgens de rechter worden gehandhaafd. In het nieuwe geding gaat het Sotheby erom Meta Pauw te dwin gen gebruik te maken van de wet telijke mogelijkheid als hypo theekhouder zelf de villa te verko pen. De advocaat van mevrouw Menten liet in januari weten dat de villa en bijbehorende bezittingen binnen zes maanden zouden wor den verkocht. Die termijn is ver streken en er is niets gebeurd, al dus mr F. Arisz, de raadsman van Sotheby. De rechter moet nu een termijn vaststellen, vindt het vei linghuis. HASJVONDST - De samenwer kende rechercheteams van de douane in Rotterdam en de rijks politie in Dordrecht hebben giste ren opnieuw drie aanhoudingen verricht in verband met de vorige week bekend gemaakte vondst van 7500 kilo hasj in containers in Vught en bij de Moerdijkbrug. Het ministerie van financiën heeft dit gisteren bekend gemaakt. De aangehoudenen zijn de Schiedammers H.M.W. (39), C.S. (39) en hun 41-jarige plaatsgenote J.L.V.V. (41). Eerder zijn in deze zaak al vier aanhoudingen verricht. Kamer vangt bot DEN HAAG (ANP) - Rienk Ka- mer, de van oplichting verdachte beleggingsadviseur in Amerikaan se gevangenschap, komt voorlopig niet op borgtocht vrij. De federale rechter in Los Angeles, Richard Gadbois, heeft gisteren geweigerd de borgsom van 2,5 miljoen dollar te verlagen, zo deelde een mede werkster van de rechtbank mee. Kamer had zich bij de rechter ge meld met bankgaranties tot een be drag van 265.000 gulden. Zijn advo caat schermde bovendien met een verklaring van twee oliebaronnen uit Oklahoma. Zij zouden bereid zijn een miljoen dollar te storten als Kamer na zijn vrijlating op de vlucht slaat. AKARTA (AP) - Burgemeester ran Thijn van Amsterdam rechts) ntmoette gisteren in de Indonesi- che hoofdstad Jakarta de minister <an handel Rachmat Saleh. Van Tiijn arriveerde zondg met een 35 •oppen tellende delegatie om de sa- nenwerking tussen Amsterdam en 'akarta, vooral op economisch ge- ned, te bevorderen (Foto ap> Juders halen and van school )RUNEN (ANP) - Vrijwel alle 100 eerlingen van de RK Wilhelmina- ichool in Drunen zullen door hun luders van school worden gehaald ils het besluit van het schoolbe stuur om in het kader van een fu sieplan de combinatieklas 2-3 in ïen ander gebouw onder te bren- »en niet wordt teruggedraaid. De >uders eisen dat daar alsnog een eerkracht voor de combinatieklas tfordt aangesteld. Gebeurt dat niet dan zullen zij deze week hun kin deren nog zelf les blijven geven om ie vervolgens aan te melden op de plaatselijke openbare lagere school, de Meent, aldus woord voerder van de ouders, F. van Delft, gisteren. De ouders besloten vorige week maandag om hun kinderen uit pro test tegen de uitvoering van het fu sieplan niet naar de verderop gele gen Jozefschool te sturen, zoals het bestuur wil, maar naar het gebouw van de Wilhelminaschool. Daar krijgen de 21 leerlingen van de combinatieklas sindsdien van de ouders zelf les. DEN HAAG (ANP) - Het ministe rie vein buitenlandse zaken heeft vrij terughoudend gereageerd op een rapport van zijn adviescom missie mensenrechten, waarin wordt gepleit voor het aangaan van een kritische dialoog met de Suri naamse machthebbers over pun ten waaraan naleving van de men senrechten kan worden getoetst. De na de decembermoorden opge schorte ontwikkelingshulp moet worden hervat als uit een aantal in het rapport genoemde punten zou blijken dat „zicht is" op volledig herstel van de eerbiediging van de mensenrechten. Het advies, zo heeft de woord voerder van buitenlandse zaken gisteren verklaard, „geeft onder de huidige omstandigheden geen aan leiding tot het bijstellen van de voorwaarden voor hervatting van de ontwikkelingssamenwerking". Het rapport, dat de commissie ei gener beweging heeft uitgebracht, is 10 juli aan minister Van den Broek overhandigd. Zijn woord voerder verklaarde dat het een goed overzicht geeft van de ge beurtenissen in Suriname en van de achtergronden en beweegrede nen voor het besluit om de ontwik kelingshulp op te schorten. Het is „verheugend" dat de het opschorten van de hulp be schouwt als een „voor de hand lig gende reactie, die ook in Neder land in brede kring, waaronder die van het parlement", met instem ming is ontvangen. De uitgangs punten en in het rapport genoem de beleidselementen zijn „een nut tige bijdrage aan de gedachtenvor- ming over het Surinamebeleid", maar geven thans geen aanleiding tot bijstelling. De voorzitter van de adviescom missie, dr P.R. Baehr, noemde de ze reactie, die hij gisteren voor de eerst maal hoorde, „summier". „Het zou mij wel zijn geweest als er royaler en meer inhoudelijk was gereageerd", zo verklaarde hij. Rechtsgang De commissie noemt als eerste punt op grond waarvan moet wor den nagegaan of uitzicht bestaat op herstel van de mensenrechten, her stel van een eerlijke rechtsgang, waardoor „de sfeer van intimidatie en rechteloosheid" verdwijnt en er garanties komen tegen herhaling van de moorden. Zij pleit overi gens in de eerste plaats voor „een blijvende scherpe veroordeling" van de huidige mensenrechtensi tuatie in Suriname". Andere, wat de commissie noemt „aandachtspunten" zijn vrijheid van denken, geweten en godsdienst, vrijheid van menings uiting, vrijheid van vakorganisatie en van het recht van collectief on derhandelen, en uitoefening van het recht van interne zelfbeschik king via vrije en geheime verkie zingen. Verder worden genoemd het recht op leven, een verbod op foltering, beperking van gevangen schap, een verbod op terugwerken de kracht van strafbepalingen, en het recht als persoon erkend te worden voor de wet. Ook als de ontwikkelingssamen werking is hersteld, aldus de com missie, moet de uitvoering ervan formeel-juridisch gekoppeld blij ven aan de mensenrechtensituatie. Hiervoor is verdragswijziging no dig. Baehr zei desgevraagd de „niet erg royale" reactie van het ministe rie niet te zien als een aanwijzing dat zijn commissie „niet au se- rieux" wordt genomen. In elk ge val komt er nog een definitieve reactie op het advies. Voorwaarden „Er zijn", aldus de commissie, „een aantal voorwaarden waaraan moet worden voldaan voordat het hulpverdrag (afgesloten bij het on afhankelijk worden van Suriname, in 1975) kan worden hersteld. Ui teraard is eerbiediging van alle mensenrechten gewenst. Er zijn geen aanvaardbare redenen waar om een dergelijke eerbiediging niet plaats zou kunnen vinden". Toch vindt de commissie niet dat „de hulp opgeschort dient te blij ven totdat deze eerbiediging volle dig gestalte heeft gejeregen: zicht op volledig herstel dient echter aanwezig te zijn". Desgevraagd voegde Baehr hier aan toe dat „er geen aanwijzingen zijn dat met het aantreden van de regering-Uden- hout het regime een duidelijk an dere koers wil gaan varen of daar toe al stappen heeft genomen". Reeds vóór de executies van 8 december 1982 werd de mensen rechtensituatie in Suriname - dat al sinds 1966 partij is bij het interna tionaal verdrag inzake burgerrech ten en politieke rechten - steeds slechter. De decembermoorden „moeten dan ook niet worden ge zien als een geïsoleerd feit, maar als een climax in een reeks van ge beurtenissen", aldus de commis- ARNHEM (ANP) - Het kabinetsbesluit dat de kolengestookte elektrici teitscentrales in Nijmegen, Geertruiden berg en Borssele verplicht eind 1989 al te beschikken over een volledige rookgasontzwaveling staat op gespannen voet met het streven van de regering om de stroomtarieven niet te laten stijgen. Vooral wanneer de volledige ontzwaveling voor het grootste deel voor rekening komt van de elektriciteitsbedrijven zullen de stroomtarieven echter aanzienlijk omhoog gaan. Dat zeggen de Samenwerkende Elektriciteits Produktiebedrijven (SEP) vandaag in een reactie op de gisteren bekend geworden kabinets plannen om de uitstoot van zwaveldioxyde verder te beperken. De SEP staat een geleidelijke invoering van de honderd procents ont zwaveling voor door alle nieuw te bouwen kolencentrales daarvoor met een in te richten en voor bestaande centrales een overgangsregeling te hanteren. De stichting Natuur en Milieu vindt de maatregelen die de regering wil nemen ter bestrijding van de zure regen „verregaand onvoldoende". De vermindering van de uitstoot van zwaveldioxyde - belangrijkste veroor zaker van zure regen - komt bovendien veel te traag tot stand, aldus Natuur en Milieu in een reactie. ADVERTENTIE WITTE BOEREN KOMMEN i Gezellig en praktisch als dnnkkom voor koffie of dessertkom voor yoghurt en toetjes. Normaal 2,50 per stuk. Tijdelijk 6 stuks Aanbieding geldt l/m 5 september ÉN NÖGVEEL MEER SCHERP GEPRIJSD SERVIESGOED VOOR EEN GEZELUG GEDEKTE TAFEL Leiden. Breestraat 142-144. Tel 071 -1335II. 19 Vestigingen door geheel Nederland

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 5