poggenpohl Jo Duiie strandt al in eerste ronde Jan de Groot ronde verder Knap verweer Noordwijk MAN niet betrokken bij vorming kabinet Antillen Slechts 2-3 nederlaag tegen Haarlem Flushing Meadow losgebarsten Spoedige teruglieer van Noah Een bijzonder goed adres voor een bijzonder goede keuken Exklusieve duurzaamheid keukens Luchtaanval Israël op basis Palestijnen PAGINA 14 SPORT WOENSDAG 29 AUGUSTUS ltyQI LEIDEN - De competitie na dert. Trainers moeten onder hand aardig inzicht hebben in hun selectie-groep en de oefen resultaten worden dus steeds belangrijker. Noord wijk, Quick Boys en Oegstgeest staan er af gaande op de verrichtingen van gisteravond, toen vooral de za terdagclubs actief waren, goed voor. Lisse en MVKV zijn dui delijk nog niet op dreef. Noordwijk bood eredivisio- nist Haarlem voor slechts zo'n 600 toeschouwers goed partij. De ploeg van Eelman verloor met slechts 3-2. Böckling en Bollen zorgden voor 0-2. André Wetzel scoorde nog voor de pauze tegen en kort na de her vatting tilde John Marijt Noordwijk vanaf de penalty stip zelfs op gelijke hoogte. Haarlem draaide daarop de duimschroeven wat steviger aan. Halverwege de tweede helft tekende Liesdeck voor de 2-3 eindstand. Quick Boys versloeg het RCH van oud-Noord wijktrai- ner Piet Buter met 3-2. Bij rust was het 1-1. Johan Jonker werkte een achterstand met een afstandsgoal weg, nadat eerder Freek Rienks een straf- schop op de lat had geschoten. Dank zij Arnold Boers nam Quick Boys in de tweede helft de leiding. Het werd nog 2-2, maar Kees van Rooyen zorgde vijf minuten voor het einde voor de op dat moment ver diende winnende goal. Katwijk moest zijn meerdere erkennen in het Velsense VSV: 1-2. Martin van der Plas was de enige Katwijker die het doel op de juiste plaats zocht. MVKV kreeg gisteravond met 4-0 op z'n broek van Leidsé Boys. Oegstgeest schreef een ver diende 1-0 oefenzege bij op FC Lisse. Dick van der Mey nam het doelpunt uit een penalty voor zijn rekening. De SVLV'ers Rob Lamboo en Peter Tegelaar scoorden al lebei tweemaal in het duel met SEV: 4-2 winst derhalve. LDWS en Oranje Groen maak ten er een aardig potje van. Vier keer kwam Oranje Groen op voorsprong, vier keer kwam LDWS op gelijke hoogte. Bert Jan de Ridder (2x), Johan de Ridder en Nico van der Mey- den scoorden voor de bezoe kers. Bij de Vlietploeg schoten Marcel Groenendijk en Eric van der Weyden elk tweemaal raak. Lisse (zondag) kwam met een 3-2 nederlaag bij KDO van daan. Ron Mesman en Eric Ver- heyen verzorgden de Lissese productie. Het Unitas van Cor Sip leverde gisteren een aardi ge partij af tegen zaterdagvier deklasser Rohda'76. De Leidse nieuwkomer in de KNVB won met 4-1. Wally Gallert, Pietje Sloos, Ben de Roo en een Bode graver namen de produktie voor hun rekening. Vanavond worden in Leiden en omgeving de volgende oe fenwedstrijden gespeeld: SJC-Noordwijk, RVC-RCL, Rijnsburgse Boys-VIOS, Roo- denburg-UDO, Docos-Ter Leede, Teylingen-Tijbb, SIZO- Kennemerland, QSC-Hillegom, UVS-Foreholte, LDWS-DUNO, WSB-NSV, LFC-VTL, Meer- burg-ZLC, SJZ-Katwijk, Lug- dunum-Alphense Boys. Alternatief Een Nederlands amateurelf tal zal in de maand oktober een van de acht deelnemers zijn aan een internationaal landen- toernooi in Singapore. Omdat de KNVB de invitatie pas vori ge week binnen kreeg zal de oranjeploeg alleen bestaan uit spelers van de zes zaterdag- en zondagkampioenen van het af gelopen seizoen: Elinkwijk, Geldrop, Zwolsche Boys, Rijnsburgse Boys, IJsselmeer- vogels en NSW. De bond beschouwt de trip als een 'geisoleerd project', om dat de tijd ontbreekt om tot een gerichte selectieprocedure over te gaan. Gisteravond overleg den bondscoordinator Rinus Michels, bondsoefenmeester Ron Groenewoud en KNVB-of- ficial Karei Akeman met de zes oefenmeesters van de amateur clubs. Het is de bedoeling dat er achttien voetballers worden geselecteerd. Aan het toernooi doen naast Nederland en het organiseren de Singapore ook Argentinië, Australië, Chili, Italië, Noord- Korea en een nog onbekend land mee. De trip duurt van 12 of 13 oktober tot en met 28 ok tober, een periode waarin drie speelweekenden vallen. De zes leveranciers krijgen dan uitstel van de in die tijd af te werken competitie- en bekerwedstrij den. Rijnsburgse Boys heeft Martin Toet, Jack Manuputty, Johan de Kroon en Wim Driebergen voorgedragen. Twee, wellicht drie spelers van het viertal zul len de reis naar Singapore mee maken. FLUSHING MEADOW (RTR/AFP) - Tijdens het toernooi om de open Amerikaanse ten niskampioenschappen in Flushing Meadow zijn gisteren bij de dames twee geplaatste speelsters in de eerste ronde blijven steken. Na de als nummer tien gerangschikte Engel se Jo Durie (6-2 5-7 4-6 tegen de Australische Anne Minter) overkwam dat later op de dag ook de als zesde geplaatste Bulgaarse Manuela Malejeva. De 17-jarige Oosteuropese, eerder dit seizoen winnares in Rome na een zege in de finale op Chris Lloyd, ging roem loos ten onder tegen Petra Delhees. De 25-jarige Zwitserse is pas op de 120e plaats van de wereldranglijst terug te vinden en moest zich eerst voor het hoofdtoernooi kwalificeren. Met 6-1 5-7 7-5 won ze vervolgens van Malejeva. Andere sterke speelsters kwamen in de openingsronde wel in moei lijkheden, maar wisten toch nog het vege lijf te redden. Zo keek de als zestiende geplaatste Hongaarse Andrea Temesvari in de eerste set van het duel met de Zuidafrikaan- se Rosalyn Fairbank tegen een 0-4 achterstand aan. De 18-jarige Te mesvari, die hinder had van een oude rugblessure, herstelde zich en trok de partij toch in drie sets naar zich toe: 7-6 2-6 6-3. PARIJS (AFP) - Yannick Noah zal geen operatie onder gaan. Dat heeft de zakenbehar- tiger van de Franse tennisster, Patrick Proisy, verklaard. Hij sprak daarmee een stroom ge ruchten tegen. Noah, winnaar op Roland Garros in 1983, kampt al gerui me tijd met een hardnekkige blessure, die hem dit jaar uit de befaamde toernooien van Wim bledon en Flushing Meadow hield. Na een trainingsstage van drie tot vier weken bij de Amerikaanse trainer Nick Bol- littieri is de terugkeer van Noah vastgesteld tijdens het toernooi van Sydney. Hana Mandlikova, derde ge plaatst achter Martina Navratilova en Chris Lloyd, heeft vaak in de be ginfase van een toernooi proble men met de lager gewaardeerde tennisgodinnen. Zo ook nu tegen de Braziliaanse Pat Medrado, num mer 71 van de wereldranglijst: 6-1 4-6 6-2. Dan deed Chris Lloyd het aan zienlijk beter. In 41 minuten ver sloeg ze haar landgenote Sharon Walsh met een maximale marge: 6- 0 6-0. Martina Navratilova, die 48 wedstrijden achtereen zonder ne derlaag is gebleven, begint van daag tegen haar Amerikaanse land genote Lea Antonopolis, nummer 87 van de wereld. Bij de heren deden zich nog geen grote verrassingen voor. Alle ge plaatste spelers, die gisteren in ac tie kwamen, haalden de tweede ronde. Dat gold voor Andres Go mez (vijfde), Johan Kriek (zeven de), Aaron Krickstein (achtste), Henrik Sundström (negende), Eliot Teltscher (tiende), Vitas Ge- rulaitis (twaalfde) en Pat Cash (vijf tiende). Vooral Gomez uit Ecuador toonde goed in vorm te zijn. De linkshandige winnaar van Rome en Indianapolis gaf de Israëliër Shlomo Glickstein geen schijn van kans: 6-1 6-4 6-0. Sundström en Teltscher moesten een set afstaan aan respectievelijk Fibak en Gün- thardt. De toppers John McEnroe, Ivan Lendl en Jimmy Connors ko men vandaag pas in actie, tegen respectievelijk Colin Dowdeswell, Brian Teacher en Matt Mitchell. Moeite Aaron Krickstein, nog geen vier weken zeventien jaar, heeft in het toernooi om de Open Amerikaanse tenniskampioenschappen, met moeite zijn wedstrijd uit de eerste ronde doorstaan. De jonge Ameri kaan, die onlangs het Grand Prix- toernooi van Boston won, maakte in de eerste sets tegen zijn landge noot Bruce Manson alle mogelijke fouten. Manson, die geen plaats heeft bij de beste honderd van de wereldranglijst, won die twee sets met 6-3 en 6-2. Krickstein herstelde zich enigs zins, won de derde set via de tie break en had het daarna gemakke lijker doordat Manson op de harde banen van Flushing Meadow kramp kreeg. Vlak voor de neder laag definitief werd, staakte Man son de strijd. Bij de dames verdween de eerste geplaatste speelster uit het toer nooi. Jo Durie, nummer tien, ver loor in drie sets van Anne Minter uit Australië. De uitslagen: Heren enkelspel: Ken Flach (VSt) - Michael Westphal (WD1) 6-3, 6-7, 7-5, 2-6, 6-3, Andres Go mez (Ecu) - Shlomo Glickstein (Isr) 6-1, 6-4,6-2, Greg Holmes (VSt) - Guy Forget (Fra) 2-6, 6-3, 6-4, 3-6, 7-6, Mark Dickson (VSt) - Thierry Tulasne (Fra) 7-6,7-6, 6-4, Scott Davis (VSt) - Chip Hooper (VSt) 6-3,6-2, 5-7, 6-4, Martin Davis (VSt) - Jim Gurfein (VSt) 4-6, 6-2, 6-4, 6-1. Johan Kriek (VSt) - Glenn Layendec- ker (VSt) 7-6, 6-2, 6-4, Aaron Krickstein (VSt) - Bruce Manson (VSt) 3-6, 2-6, 7-6, 6-2, 4-0 (teruggetrokken), Bill Scanion (VSt) - Blaine Willenborg (VSt) 6-3, 6-1, 6-3, Henrik Sundström (Zwe) - Wojtek Fibak (Pol) 7-5, 6-2, 0-6, 6-3, Gianni Ocleppo (Ita) - Pedro Rebolledo (Chi) 6- 3, 6-2, 4-6, 4-6, 6-4, Brad Gilbert (VSt) - David Pate (VSt) 6-4, 6-0, 6-2. Pat Cash (Aus) - Ilie Nastase (Roe) 6-3 7-5 6-1, Tim Mayotte (Vst) - Chris Le wis (Nwz) 6-4 6-3 6-1, Libor Pimek (Tsj) - Pat Dupre (Vst) 6-2 1-6 6-4 4-6 6-1, Vitas Gerulaitis (Vst) - Derek Tarr (Zaf) 6-3 6-3 De Amerikaan Aaron Grickstein geconcentreexfi bezig in zijn partij tegen Bruce Manson. Manson moest door een blessure opgeven (foto ap> 6-3, Jimmy Brown (Vst) - Dick Stockton (Vst) 6-4 6-3 6-2, Eliot Teltscher (Vst) - Heinz Günthardt (Zwi) 7-6 6-2 6-7 6-3, Danie Visser (Zaf) - Tim Gullikson (Vst) 6-7 2-6 7-5 6-4 6-2, Brad Drewett (Aus) - Steve Meister (Vst) 6-1 3-6 4-6 6-4 6-4, Shahar Perkiss (Isr) - Jakob Hlasek (Zwi) 6-7 6-3 6-2 6-3, Thomas Hogstedt (Zwe) - Vincent van Patten (Vst) 6-4 7-6 7-6, Stefan Simonsson (Zwe) - Rodney Harmon (Vst) 4-6 6-3 4-6 7-6 6-2, Mike Bauer (Vst) - Roberto Arguello (Arg) 4-6 7-5 7-5 6-4, Ricky Brown (vst) - Mark Ed- mondson (Aus) 6-4 4-6 6-7 6-2 6-3, Leo Palin (Fin) - Robert van 't Hof (Vst) 6-4 4-6 2-6 6-2 6-3, Van Winitsky (Vst) - Mar cel Freeman (Vst) 1-6 4-6 6-4 6-1 7-6, Jay Lapidus (Vst) - Diego Peres (Uru) 6-7 6-4 6-2 6-2, Balazs Taroc^y (Hon) - Dan Gol- die (Vst) 6-3 3-6 6-1 7-6, Steve Denton (Aus) - Jonathan Carter (Vst) 6-4 6-3 6-4, Vijay AmriUg (Ind) - Fritz Buehning (Vst) 7-5 6-3 6-4, Todd Nelson (Vst) - Danny Saltz (Vst) 3-6 6-7 6-4 6-4 6-2, To ny giammalva (Vst) - Lawson Duncan (Vst) 6-4 6-1 6-3 Dames enkelspel: Andrea Temesvari (Hon) - Rosalyn Fairbank (VSt) 7-6, 2-6, 6-3, Etsuko gelu LEIDEN - De B- categorie mag dan in het tennistoernooi van de OLTC in Oegstgeest niet zo sterk zijn bezet, de strijd in C en D is nu al losgebarsten. Jan de Groot, nationaal vetera- nenkampioen in de 55+ groep, en nog altijd een speler die zijn man netje in C staat, kreeg een tegen stander tegenover zich die net als hij het loopwerk niet schuwt en bo vendien een goed oog heeft voor de kansen die hem worden geboden, Hamid Saidi van Roomburg. Drie uur hielden de heren elkaar aan de praat voordat de Groot, die tech nisch natuurlijk wel wat meer in de mars heeft, kon doordrukken, 2-6, 6-2., 6-4. Lodewijk KallenBerg, no 1 ge plaatst in het herenenkelspel C, was te vast en te snel met zijn linkse forehand voor Ruud Stik- kelbroek, 6-1, 6-2. Sjoerd Rijpstra klopte Batelaan, 6-3, 6-2 en Coen Heringa had geen problemen met van Leeuwenbergh, 6-3, 6-0. Bij de dames in C vestigde Han- nie van den Akker de aandacht op zich. Twee jaar geleden won zij het damesenkelspel D op de OLTC èn gisteren was zij in C te sterk voor de geroutineerde Inge van Zuuren, q-3. 6-3. Richard Kasten, een van de gere nommeerde Leidse spelers uit de zeventiger jaren, juist terug uit In donesië, bfijkt het racket toch nog goed te hanteren. Na winst in het herenenkelspel B op van Rijn, 6-3, 6-4, won hij gisteren met Kees Koole zijn partii in het herendub belspel C van Snik en van de W£ ter, 4-6, 6-2, 6-3. 0 Er werden gisteren in het herent dubbelspel C geen cadeautjes ge geven. Het no 1 geplaatste kopp efl| Brebde/ Bierling had drie sets nc^ dig tegen Jan Drok en Sanders, 6-i 3-6,6-1 en het no 4 gekwalificeerdA k duo Rodenburg/ van Duin moes™ de eerste set afstaan aan Grimbei gen en Tibboel, 4-6, om daarna pa op stoom te komen, 6-2, 6-0. Rodenburg had gisteren over gens een beste dag. Met Mauree Meijer won hij ook in het gemeng dubbelspel C, 6-3, 6-1 tegen Jok Wempe/ Langstraat In D drong Olga Kleestadt vei rassend door tot de kwartfinal van het enkelspel. Na winst tege Heieen Fekker, 6-3, 6-2, schakeld zij ook de no 1 geplaatste Henriett Schepers in drie sets uit, 6-1, 2-( 6-3. Een prestatie, die voor de ove rige kanshebsters in D v goeds belooft. Er vielen nog meer verrassingel in D. Wim de Klerk Wolters, no I geplaatst in het herenenkelspel werd in twee sets afgetroefd doo R. Luyckx, 1-6, 5-7. In het herendubbelspel D ver dween het no 3 geplaatste koppe Draulans/ van de Water uit de strij< tegen Deelen/ Das, 3-6, 5-7. Jeanette Eymal en Key hieldei hun notering in het gemengd dub belspel als no 2 totnutoe nadrukke lijk staande. Gisteren bleven ook in hun tweede partij tegen Ti neke Roos/ Mondria zonder spel verlies, 6-0, 6-0. FRANK BONT! ADVERTENTIE Inoue (Jap) - Pam Teeguarden (VSt) 6-2, 6-1, Hana Mandlikova (Tsj) - Patricia Medrado (Bra) 6-1, 4-6, 6-2, Sylvia Hani- ka (WD1) - Steffi Graf (WD1) 6-4, 6-2. Pascale Paradis (Fra) - Barbie Bram- blett (VSt) 6-2, 6-2, Mima Jausovec (JS1) - Heather Ludloff (VSt) 6-2, 6-1, Anne Minter (Aus) - Jo Durie (GBr) 2-6, 7-5, 6-4, Katerina Skronska (Tsj) - Sue Bar ker (GBr) 6-2, 6-4, Ann Henricksson (VSt) - Sophie Amiach (Fra) 6-3, 7-5. - Rafaella Reggi (Ita) - Karen Hübner (Vst) 6-2 6-0, Anne White (Vst) - Camille Benjamin (Vst) 6-4 6-7 7-6, Elise Burgin (Vst) - anna-Maria Cecchini (Ita) 6-2 6-1, Pam Casale (Vst) - Micki Schillig (Vst) 6-0 6-0, Zina Garrison (Vst) - Sabrina Go- les (Joe) 6-2 6-4, Petra Delhees (Zwi) - Manuela Malejeva (bul) 6-1 5-7 7-5, Car- ling Bassett (Can) - Elizabeth Sayers (Aus) 6-4 6-2, Petra Keppeler (Wdl) - Ka- te Latham (Vst) 6-3 7-6, Barbara Gerken (Vst) - Robin White (Vst) 6-3 6-4, Kate Gom pert (Vst) - Jo Anne Russell (Vst) 6-3 6-2, Iva Budarova (Tsj) - Ginny Pur- dv (Vst) 7-6 6-4, Chris Lloyd (Vst) - Sha ron Walsh (Vst) 6-0 6-0, Marcella Shu- herska (Tsj) - Julie Harrington (Vst) 6-7 7-6 6-4. Kunt U zien bij: Industrieweg 14 De Grote Polder Sft/mV 815-1230™ Zoeterwoude-Rijndijk „0 a,ond «oo^'ooïu Tel. 071-89 92 06 •■•J-'"»'? 20 jaar ervaring met Poggenpohl WILLEMSTAD (ANP) - Als de vaste kamercommissie voor Antil liaanse zaken zich morgen buigt over het verslag van minister De Koning over zijn reis naar de Antil len, wordt op Sint-Maarten nog druk onderhandeld over de vor ming van een nieuw kabinet. De partij van de huidige demissionai- Drie verdachten na mishandeling bejaarde vrouw ROTTERDAM (ANP) - De Rotter damse politie heeft in verband met de ernstige mishandeling van een bejaarde vrouw afgelopen maan dag twee vrouwen en een man in de Maasstad aangehouden. Het drietal wordt ervan verdacht de 90- jarige vrouw in haar woning aan de Jacob Catsstraat te hebben be roofd en ernstig mishandeld. Het slachtoffer, dat van een van de vrouwelijke verdachten een mes op haar keel kreeg en werd ge schopt en geslagen, liep daarbij kneuzingen op waarvoor ze in het ziekenhuis is behandeld. De buit van de overval bedroeg 1.100 gul den en een aantal girobetaalkaar ten. re premier Don Martina, de MAN, neemt vooralsnog niet aan die on derhandelingen deel. Formateur Claude Wathey weigert de MAN tot de onderhandelingen toe te la ten zolang de partij de brief niet heeft ondertekend waarin wordt gesteld dat het premierschap be spreekbaar moet zijn, alsmede dat de Curacaose partijen die geen mi nister-president leveren, loyaal aan de uitvoering van het kabinetsbe leid moeten deelnemen. Hoewel de formateur geregeld laat weten bereid te zijn met Don Martina te praten, zit dat gesprek er niet erg in omdat geen van bei den de eerste stap wil doen. Boven dien is het de vraag of een dergelijk gesprek vruchten zou kunnen af werpen, omdat Martina nog giste ren verklaarde dat hij er niet denkt de brief te ondertekenen. Martina, die op het ogenblik op Sint-Maar ten verblijft in verband met het be zoek van prinses Margriet aan de Antillen, zal nog tot vrijdag op het eiland blijven. De onderhandelingen, die eind vorige week voor enkele dagen werden geschorst, zouden naar verwachting vandaag weer begin nen. Eerst zal dan het rapport van de sociaal-economische commissie worden besproken. Vorige week werden door Wa they twee commisies ingesteld, één om de sociaal-economische knelpunten uit te werken en één om de staatkundige problemen rond de voorgenomen uittreding door Aruba uit het verband van de zes Nederlandse Antillen op 1 ja nuari 1986 te analyseren. De so ciaal-economische commissie is in middels klaar met haar rapport. Verwacht wordt dat de staatkundi ge commissie in de loop van de week gereed komt met haar con clusies. Wathey zelf denkt tegen het eind van de week aan gouver neur Römer rapport te kunnen brengen over de vorming van een nieuw kabinet. Aan de formatie die inmiddels ruim twee weken duurt, nemen zes partijen deel die gezamenlijk een tweederde-meerderheid in de 22 le den tellende staten zouden kunnen vormen. Die tweederde-meerder heid is nodig om een van de be langrijke struikelpunten bij de uit treding van Aruba, de wijziging van het statuut van de Nederland se Antillen, te kunnen overwinnen. Behalve de Curacaose partij MAN die zes zetels heeft, maar ten min ste één dissident telt in de persoon van statenvoorzitter Roy Markes, doet ook de Arubaanse partij PPA van Bennie Nisbet niet aan de for matie mee. ENSCHEDE (ANP) Op de vlieghaven Twente is vanochtend via Schiphol een delegatie van de Twentse gemeente Losser naar Moskou ver trokken. Losser nodigde vorig jaar de toenmalige Sowjet-leider Andropov en de Amerikaanse president Reagan uit om samen een bezoek te brengen aan de Twentse gemeente. Beide regeringsleiders bedankten voor de uit nodiging. De Sowjet-Unie nodigde daarop de gemeente uit een delegatie te sturen naar Widnoje, een gemeente van gelijke grootte in de Sowjet- Unie. Op de vliegtuigtrap de Losserse wethouders Meijerink, Meijer, gemeente- voorlichter De Haans en PPR-raadslid Wetering (v.r.n.l.) (foto anp> Sportvissers zien niets van geld terug DEN HAAG (ANP) - De sportvisserij hoeft er voorlopig nog niet op te rekenen dat de gelden die jaarlijks naar de schatkist stromen via de leges voor bij voorbeeld visaktes ook worden aangewend ten bate van die sec tor zelf. Staatssecretaris Ploeg (visserij) liet de Tweede Kamer gisteren bij de behandeling van het wetsvoorstel voor een wijziging van de visserijwet uit 1963 weten dat hij in het licht van de huidige begroting geen kans ziet aan die wens van een kamermeerderheid van CDA en WD tegemoet te komen. De bewindsman zegde de Kamer wel toe in de toekomst de sport visserij wat dit betreft zoveel mogelijk tegemoet te komen. WD-woordvoerder Metz is er van overtuigd dat de ongeveer anderhalf miljoen sportvissers in ons land de twee gulden voor de visakte met meer plezier op tafel zullen leggen wanneer zij zouden weten dat de overheid dat geld ook gebruikt voor de sportvisserij. JERUZALEM (AFP) - Bij een bombardement door de Israëlische luchtmacht op een Palestijnse ba sis in de Bekaa-vallei, in het oosten van Libanon, zijn gisteren 15 do den en 25 gewonden gevallen. De aanval was gericht op de plaats Rawda, waar zich een basis be vindt van dissidente Palestijnen van kolonel Aboe Moessa, die zich verzet tegen PLO-leider Jasser Arafat. Rawda ligt ongeveer 10 ki lometer van de Syrisch-Libanese grens in een gebied dat door de Sy- riërs wordt beheerst. De Israëlische vliegtuigen, die al le op hun basis terugkeerden, leg den onder meer een gebouw van drie verdiepingen in puin. Het ge bouw diende als gevangenis. Er za ten ongeveer 100 mensen in. Onder hen zijn de meeste slachtoffers ge vallen. Het was de tweede maal in 14 dagen dat deze Palestijnse basis het doelwit van een Israëlische luchtaanval vormde. Het Israëlische ministerie van defensie verklaarde dat de operatie viel binnen het kader van „het nor male doel", de Palestijnse strijd krachten in het defensief te drin gen. Premier Yitzhak Sjamir zei dat zijn regering „niet met de ar men over elkaar zal blijven zitten terwijl de terroristen zich in Liba non reorganiseren om Israëlische burgers aan te vallen". Gandhi verbiedt sikh-bij eenkomst NEW DELHI (AFP) - De Indiase regering heeft gisteren een stokje gestoken voor een internationaal sikh-congres dat zondag in Amrit- sar in de deelstaat Pupjab zou be ginnen. Het verbod is uitgevaar digd om „mogelijke gewelddadige incidenten" te voorkomen, zo meldde het persbureau PTI. Het congres, waarbij op 400.000 deelnemers werd gerekend, zou gaan over de „ernstige bedreiging" van de sikh-godsdienst. De leiders van vijf sikh-bewegingen die het congres hebben georganiseerd zei den zich niets van het verbod te zullen aantrekken. In dat geval zul len de autoriteiten van Punjab de avondklok instellen, zo is rege ringskringen in Chandigarh, de hoofdstad van Punjab, vernomen. Het internationale congres zou de eerste grote sikh-bijeenkomst zijn sinds juni toen het Indiase le ger de Gouden Tempel, waarin zich sikh-militanten hadden ver schanst, bestormde. Daarbij vielen zeker 650 maar vermoedelijk meer dan duizend doden en ruim 5.000 mensen belandden in de gevange nis. De sikhs strijden voor zelfbe stuur in Punjab.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 14