Ashford nu 'koningin' Zoetemelk wil WK als afscheid Oost-Europa positief over OS in Amsterdam Wereldrecord in Zürïch Mölby naar Liverpool Barcelona verdient aan Maradona Edo Ophof uitgeschakeld Vriendschapsspelen: 'fantastische sfeer' Ook Kuiper bijna zeker van 'uitzending' Plannen voor Open Ronde Leo van Vliet breekt vinger Pak slaag voor RCL DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1984 SPORT PAGINA 9 ZURICH (ANP) - Evelyn Ashford mag zich nu toch eindelijk terecht de koningin van de sprint noemen. De Amerikaanse, die in Los Ange les Olympisch kampioene werd na dat zij vorig jaar in Colorado Springs al houdster van het we reldrecord was geworden met een tijd van 10,79 seconden, stond in ternationaal toch nog altijd in de schaduw van de Oostduitse Mar lies Göhr. Vorig jaar bij de strijd om de wereldkampioenschappen in Helsinki haalde Ashford de eindstreep op de 100 meter niet. Halverwege de finale, die werd ge wonnen door Göhr, blesseerde Ashford zich. Marlies Göhr reageerde destijds in Helsinki nogal snibbig toen haar gevraagd werd of zij zich nu echt de wereldkamnpioene voelde om dat Ashford geblesseerd was ge raakt. Heel blijven hoort er ook bij", was toen het enige commen taar van de Oostduitse, die een maand eerder door Evelyn Ash ford in het ruim 2000 meter hoog gelegen Colorado Springs was ont troond als wereldrecordhoudster. Ashford liep in Colorado Springs 10,79 seconden en was daarmee tweehonderdste sneller dan de Oostduitse, die zich nog altijd houdster van het wereldrecord voelde omdat zij haar 10,81 secon den in Oost-Berlijn op zee-niveau had gelopen. In Zürich maakte de 27-jarige Ashford aan alle twijfels een einde. In een rechtstreeks duel versloeg de Amerikaanse Marlies Göhr niet alleen duidelijk maar zij verbeter de tevens haar wereldrecord tot 10,76 seconden. De Olympische kampioene, die zich deze titel nu echt waardig had getoond, en de wereldkampioene kregen een staande ovatie van de 25.000 toe schouwers in het uitverkochte Let- zigrund-stadion, waar de looDsters een toelaatbare rugwind van 1,7 meter per seconde hadden. Göhr hief zelfs de arm van Ashford om hoog als teken dat zij de beste was geweest. AMSTERDAM (GPD) - Ajax en Liverpool zijn het woensdagmid dag eens geworden over de trans fer van Jan Mölby naar de Engelse club. Mölby, die zelf al een eenjarig contract met de Europa-Cup-win- naar bij de landskampioenen had getekend, zal aanstaande zaterdag zijn competitiedebuut maken te gen Norwich City. Met de transfer is een bedrag van bijna negen ton gemoeid. Ajax zal dat geld overigens niet in nieuwe spelers steken. Vice- voorzitter Van Eijden: „We hebben de selectie compleet. Ook al zou volgende week bekend worden dat Walter Meeuws inderdaad pas in januari bij ons kan voetballen, dan nog zullen we geen nieuwelingen aantrekken". Hoewel Mölby nog een jaar on der contract stond had Ajax er geen enkel probleem mee om de 21-jarige Deen voortijdig te laten vertrekken. De verdedigende mid denvelder was overbodig gewor den in Amsterdam en bovendien kon Ajax, dat zelf twee jaar gele den nog geen ton voor Mölby had hoeven te betalen, plotseling forse winst maken. Mölby, die zijn car rière is begonnen bij het Deense Kolding, moet bij Liverpool de op volger worden van spelmaker Graeme Souness, die nu uitkomt voor het Italiaanse Sampdoria. BARCELONA (EFE) - Barcelona heeft aan Diego Armando Marado na, de naar Napoli getransfereerde Argentijnse topvoetbalier, 450 mil joen peseta's (9.25 miljoen gulden) overgehouden. Jose Luis Nunez, de topman van het Catalaanse mil joenenbedrijf heeft dat woensdag in Barcelona verklaard. „Maradona heeft ons in totaal 750 miljoen pe seta's gekost in plaats van de over eengekomen 1200 miljoen. We heb ben hem echter wel verkocht voor die prijs", aldus Nunez. Over het afgelopen seizoen heeft Barcelona een winst gemaakt van 682 miljoen peseta's (14 mihoen gulden). AMSTERDAM (GPD) - Ajax-spe- ler Edo Ophof, die dinsdagavond aan een botsing met Dick Donse laar van IJsselmeervogels een ge compliceerde neusbfeuk over hield, is woensdag in het Lucaszie- kenhuis in Amsterdam geope reerd. Vermoedelijk zal Ophof daardoor de eerste drie weken van de nieuwe competitie moeten mis sen. Evelyn Ashford was in Zürich al leen uit geweest op een overwin ning op haar grote rivale. De Ame rikaanse sloeg toen de officieuze tijd van 10,77, die later werd ge- coorigeerd tot 10,76 seconden, be kend werd gemaakt de handen voor het gezicht en maakte daarna een vreugde dans. Marlies Göhr werd achter Ash ford tweede in 10,84 seconden. Twee loopsters noteerden in deze snelste 100 meter uit de geschiede nis van de dames atletiek een tijd van 11.04 seconden. De Ameri kaanse Diane Williams werd derde, de Oostduitse Ingrid Auerswald vierde. Carl Lewis Evelyn Ashford ontnam in het Letzigrund-stadion de rol van de absolute vedette aan haar landge noot Carl Lewis. De viervoudige Olympische kampioen won de 100 meter in 9,99 seconden, nadat het er aanvankelijk naar had uitgezien, dat hij zou moeten buigen. De 22- jarige Amerikaan kwam na zeven tig meter met zijn lange passen echter ongrijpbaar naar voren. Hij passeerde de voor hem lopende Canadees Ben Johnson en zijn landgenoot Harvey Glance. Lewis won uiteindelijk nog met eentien- de seconde voorsprong op Glance (10,09) en de bronzen medaille-win naar van Los Angeles Johnson (10.12). Na de nederlaag van Marlies Göhr op de 100 meter demon streerde wereldrecordhoudster Marita Koch (21,71), dat zij op de 200 meter nog geen concurrente behoeft te duchten. De wereld kampioene, die op 20 juli in Oost- Berlijn haar wereldrecord evenaar de, 'zegevierde in 21,87 seconden. De tweevoudige Olympische kam pioene op de 200 en 400 meter, Va lerie Brisco-Hooks, maakte een vermoeide indruk. De Amerikaan se eindigde in 22,26 seconden als AMSTERDAM (GPD) De Sowjet-Unie en een hele reeks andere Oosteuropese landen staan „positief tot zeer positief' tegenover het plan van Amsterdam om in 1992 de Olym pische Spelen in Amsterdam te houden. Gistermiddag keerde een zichtbaar voldane wethouder Roel Walraven terug op het vliegveld Schiphol na een bezoek van enkele dagen aan Moskou. Doel van dat bezoek was enerzijds tijdens de daar gehouden Vriend schapsspelen steun te krijgen voor de Amsterdamse kandidatuur voor de Olympische Spelen, en anderzijds een inzicht te krijgen in de problemen die de Sowjet-Unie gehad heeft bij en na de Spelen van 1980. Volgens de wethouder is zijn bezoek op beide onder delen succesvol geweest. Evelyn Ashford jubelt het uit. In een rechtstreeks duel heeft zij haar rivale Marlies Göhr verslagen én haar eigen wereldrecord verbeterd. vierde. Een nieuwe nederlaag leed ook de tweevoudige Olympische kampioene hoogspringen, Ulrike Meyfarth. De Westduitse, die haar carriere gaat beeindigen, werd ge deeld derde met 1,88 meter met de Cubaanse Silvia Costa. De wed strijd werd met 1,96 meter gewon nen door de Canadese Debbie Brill voor de Poolse Jolanta Komsa, die over 1,93 meter kwam. Seb Coe (foto AP) de ook niet in zijn opzet het we reldrecord te heroveren op zijn landgenoot Steve Ovett. Ondanks een te langzame tweede ronde, kwam Coe op een uitstekende tijd van 3.32,39 uit. Hij was daarmee sneller dan in Los Angeles, waar hij in 3.32.53 zegevierde. Een ande- Olympisch kampioen, de 20-jari- In de Russische hoofdstad heeft de Amsterdamse wethouder voor de Sport onder meer een onderhoud gehad met Alexander Sereda, de vice-president van het Nationaal Olympisch Comité. Sereda toonde zich ingenomen met de Amster damse kandidatuur, maar waar schuwde tegelijkertijd ook voor de problemen die een dergelijke orga nisatie met zich meebrengt. Walra ven: „Ik had de indruk dat zij juist blij waren dat ze de gevolgen van die spelen van 1980 te boven zijn gekomen. Sereda waarschuwde ons dan ook voor het onderschat ten van de organisatorische proble men. Een goede organisatie is van levensbelang". De Russische vice-president van Amsterdamse kandidatuur, aldus de wethouder. Het bezoek aan Moskou was ook de gelegenheid om uitgebreid de olympische accommodaties te be zoeken. Van Sowjet-zijde kreeg de Amsterdamse delegatie daarbij al le medewerking. Zo werd alle steun toegezegd van de bij de orga nisatie van 1980 betrokken ambte naren. En vertrok de delegatie naar Amsterdam terug met e se stapel rapporten die destijds ook aan het Internationale Olym pisch Comité overhandigd zijn. Een vraag die in Moskou niet ge steld is en een onderwerp dat ook door de gastheren niet is aangesne den, is de kans op deelname van de Sowjet-Unie aan de eerstvolgende Olympische Spelen. „Dat lag niet op onze weg om daarover te spre ken", aldus Walraven. het Nationaal Olympisch Comité heeft de Amsterdamse wethouder In Zürich werden onder ideale omstandigheden topprestaties aan de lopende band geleverd maar de verwachte wereldrecords bleven uit. Said Aouita, de Olympische kampioen op de 5000 meter en houder van de beste wereldsei- zoentijden op de 1500 meter en vijf kilometer, deed een vergeefse aan val op het wereldrecord op de mijl. In de laatste 400 meter drong de Nieuwzeelander John Walker, die als eerste atleet de mijl binnen de 3 minuten en 50 seconden liep, nog wel aan maar hij was kansloos te gen de eindsprint van Aouita, die met 3.49,54 voor de beste wereld- seizoentijd op de mijl zorgde. Sebastian Coe, de Olympische kampioen op de 1500 meter, slaag- Coe onttronen als wereldrecord houder op de 800 meter. De Soeda- nees Omar Khalifa zorgde met een tussentijd van 49,74 seconden voor een goede basis voor een geslaagde aanval op Coeé 1.41,72 Cruz slaag de niet maar liep met 1.42,34 wel de tweede tijd uit de geschiedenis op de 800 meter. De Braziliaan zege vierde in Los Angeles in 1.43.00. Greg Foster revancheerde zich op de 110 meter horden voor de ne derlaag, die hij in Los Angeles als de grote favoriet leed tegen zijn Amerikaanse landgenoot Roger Kingdom. De twee Amerikanen kwamen vrijwel gelijk over de eindstreep. Foster won in de beste wereldseizoentijd van 13,15 secon den. Kingdom finishte eenhon derdste seconde later. voorts gewezen op de Sowjet-op- vatting dat het Internationale Olympisch Comité strenger de hand moet houden aan het Olym pisch Handvest. Met name een olympisch dorp zo dicht mogeUjk in de nabijheid van het belangrijk ste olympische stadion is een voor waarde voor deelname van de Sowjet-Unie aan volgende Spelen. Ook wordt door de Sowjet-Unie sterk gehecht aan de amateursta- tus van de deelnemers, conform dat zelfde handvest. Tijdens zijn bezoek aan Moskou heeft de wethouder ook de gele genheid gehad de Amsterdamse kandidatuur aan te bevelen bij de andere landen die aan de Vriend schapsspelen in Moskou meedoen. En niets dan waardering voor die MOSKOU/HAVANNA (RTR/AFP/ je uit Moskou, kreeg die hoogste SID/DPA) - Woensdag zijn de wed strijden voor de zogenoemde Vriendschapspelen in Moskou en Havanna voortgezet. Het zwem- toernooi, waarin tot nu toe twee wereld- en twee Europese records werden verbeterd, beleefde echter een rustdag. In de Sovjetrussische hoofdstad won de Oostduitse wiel renner Lutz Hesslich het onder deel sprint. Hij versloeg in de fina le de Sovjetrus Sergej Kopilov. Hesslich won beide manches, in respectievelijk 10,39 en 10,20 se conden over de laatste 200 meter. Bij het turnen gaven de juryleden op de eerste dag, met voor de da mes het verplichte programma, zes keer een tien. De Russin Olga Mos- tepanova, een 16-jarig schoolmeis- DEN HAAG (GPD) Hoewel er officieel nog vergaderd moet worden over de laatste twee plaatsen in de Neder landse beroepswielrennersploeg voor het wereldkam pioenschap, staat al vast wie de rij sluiten: de oud-gedien- den Joop Zoetemelk en Hennie Kuiper. Definitief wordt hun aanwijzing pas als bondscoach Piet Liebregts en KNWU-official Hein Verbruggen (voorzitter commissie beroepsrennen), conform een oude afspraak, zaterdag avond na afloop van de Ronde van Nederland hebben be raadslaagd, maar het zal niet anders zijn of Kuiper en Zoe temelk gaan mee naar Barcelona. Zoetemelk stelde op de tweede dag van de Ronde van Nederland (Bert Oosterbosch nog steeds leider; Jacques Hanegraaf etappe-win naar) zijn plaats veilig door vast te stellen dat hij voldoet aan de voor waarden die hij zichzelf oplegde. Toen de KNWU-delegatie hem tij dens de Tour de France benaderde voor de WK-ploeg maakte hij voor behoud omdat hij twijfelde aan zijn motivatie en aan zijn vorm voor een zo zwaar parkoers als dat in Spanje. Woensdag gisteravond constateerde Joop Zoetemelk: „Ik vind het verantwoord om te star ten. Ik ga dus 'ja' zeggen tegen de KNWU". Zoetemelk verheelt niet dat zijn beslissing om volgend sei zoen zijn carrière af te bouwen, me de doorslaggevend is geweest. „Met uitzondering van 1974 toen ik vanwege mijn val in de Midi Libre niet kon, heb ik als profrenner alle wereldkampioenschappen meege maakt. Dit is mijn laatste kans om erbij te zijn. Beschouw het maar als het begin van mijn afscheid". Hennie Kuiper wordt dezer da gen benaderd door bondscoach Piet Liebregts met de vTaag hoe hij tegenover deelname aan het we reldkampioenschap staat en hij heeft zich voorgenomen om dan „graag" te zeggen. Hij gaat derhal ve nagenoeg zeker. Piet Liebregts namelijk: „Ik heb nog een officiële bespreking met Verbruggen, dus het zou vreemd zijn om vooruitlo pend daarop nu al beslissingen te nemen. Maar privé ben ik van me ning dat Hennie Kuiper gezien zijn verdiensten voor de Nederlandse wielersport uitgezonden moet wor den als hij dat zelf wil". Kuiper intussen, is danig ont stemd over het feit dat hij in de herfst van zijn carrière op deze ma nier in de nationale ploeg moet ko men. „Ik vind het diep teleurstel lend", zegt hij. „Vorige keer nog hebben ze me gesmeekt om mee te gaan en nu ben ik gewoon gene geerd. Het wil er bij mij niet in, dat er in een jaar tijd met mij zóveel is veranderd. Ik vind het eigenlijk ronduit belachelijk dat ik me in een Ronde van Nederland moet be wijzen". Voor het wereldkampioenschap in Spanje heeft de KNWU voor het eerst in de geschiedenis een enor me premie in het vooruitzicht ge steld: 35.000 gulden. In het verle den schommelde de bijdrage rond de vijf mille en werd de basis in de premie-pot gelegd door sponsors. „Het bondsbestuur stond erop dit keer zelf voor dat bedrag te zor gen", aldus Liebregts. De bonds coach gaat tijdens de bespreking met de ploeg in Spanje voorstellen dat een renner bij het behalen van de wereldtitel eenzelfde bedrag in de kas stort en daarnaast donatie DEN HAAG (ANP) e plaats in de etappe-uitslag, de gebrui- van VHet wf t tijdig op de mcdisc i. Van Vlierberghe v t zijn plasje toch in kwam. Van Vlierbergh< zijn hotel in Sassenheim. DEN HAAG (ANP) - Er zijn plannen de Ronde van Nederland, nu nog alleen voor beroepswielrenners, een open karakter te geven. Het idee daartoe is halverwege de huidige editie geopperd door de voorzitter van het organiserende stichtingsbestuur, Wim Breu- kink. „Een Open Ronde heeft een tweeledig effect", aldus Breukink. „Het is leerzaam voor jonge amateurs en het komt de strijd ten goede". Vastomlijnd is voorlopig niets. „Ik wacht eerst de reacties af. Daarom heb ik het nu naar buiten gebracht. Maar de eerste gelui den in de direct omgeving zijn positief', aldus de voorzitter. Een Open Ronde van Nederland, eventueel in combinatie met een dameskoers, biedt tevens de mogelijkheid de staatsamateurs uit het Oostblok te laten starten. Jacques Hanegraaf verzachtte de pijn voor de ploeg van Nederland op zijn naam te schrijven. 5000 gulden van de bondszaak is Liebregts wi, naar het Belgische systeem waar de prof-ploegleiders deze zaak behe ren en die suggestie krijgt een be langrijke plaats in zijn eindverslag over deze wereldkampioenschap pen. „Het is uit de tijd dat ik een ploeg moet samenstellen terwijl ik minder bij het profwielrennen ben betrokken dan de ploegleiders. Ik vind dat zij met name dus Post en Gisbers het in de toekomst moeten gaan doen. Maar dan na tuurlijk wel onder supervisie van de KNWU". Liebregts streeft in dit jaar naar een tussenoplossing door Post en Gisbers te gaan vragen om beurten de ploegleiderswagen te rijden in Barcelona. Voor het overige wil hij zich beperken tot een bemiddelen de rol in de voorbespreking. „Ik denk dat het mijn belangrijkste taak is", zegt hij, „dat ik de renners wijs op de noodzaak om persoonlij ke- en ploegbelangen weg te cijfe ren tegen de noodzaak om alle krachten te bundelen voor een suc ces nu de Tour de France voor Ne derland zo is tegengevallen. Op de criteriums is die weerslag duidelijk te merken geweest. Onze profs zul len wat recht moeten zetten als ze hun financiële positie in de crite riums veilig willen stellen". In de voorbereidingskoers Ron de van Nederland, doen de leden van de twee grote nationale ploe gen er alles aan om een hoop van de goodwill terug te winnen. Bert Oosterbosch bleef oranje-truidra ger en uit het concurrerende kamp won Jacques Hanegraaf de etappe Dat gebeurde vanuit een kopgroep van tien die ontsnapt was in de laatste kilometers na een vrij vlak ke etappe waarin de Zeeuwse-Bra- i Raas door in Den Haag de derde etappe i stichting Prof Wieier Promotion. In totaal valt er 75.000 gulden te verdelen wanneer een van de Ne derlanders wereldkampioen wordt. Als het aan Piet Liebregts ligt, wordt het het laatste jaar dat de be- roepsrennersploeg voor het we reldkampioenschap een pure bander Sylvester Aarts voor het enige hoogtepunt zorgde met een solo van 90 kilometer die hem een maximale voorsprong bezorgde van 4.25. In de straten van Den Haag knokten in de kopgroep vier renners van Post voor het uitbou wen van de voorsprong ten faveure van leider Bert Oosterbosch. Dat dat lukte (verschil met de concur renten in het peloton 1 minuut en 2 seconden) vergoedde de nederlaag in de eindsprint tegenover de nu meriek zwakkere afvaardiging van de ploeg Raas. Winnaar Jacques Hanegraaf: „Ik was even bang dat ik te vroeg aanging, maar uiteinde lijk won ik makkelijk". De uitslag van de derde etappe is: 1. Jacques Hanegraaf (Ned-Gisbers), 206 km van Breda naar Den Haag in 4 uur 50 minuten en 35 seconden, met tijdsver- goeding 4.50.25; 2. Bert Oosterbosch (Ned-Post) 4.50.35, met tijdsvergoeding 4.50.30; 3. Steve Bauer (Can-Buckert) DEN HAAG (GPD/SID) - De deel name van Leo van Vliet aan het wereldkampioenschap wielrennen in Barcelona is twijfelachtig ge worden door een val in de tweede etappe van de Ronde van Neder land. Van Vliet ging na 55 kilometer tegen de grond, reed de etappe uit en kreeg na afloop bij onderzoek in een Haags ziekenhuis te horen dat hij de wijsvinger van zijn rechter hand had gebroken. Mocht Van Vliet niet kunnen starten dan zal 4.50.35, met tijdsvergoeding 4.50.32; 4. Jan Bogaert (Bel-Swerts) 4.50.35; 5. Jos Lammertink (Ned-Post); 6. Philippe Poissonnier (Fra-De Gribaldy); 7. Ludo Peeters (Bel-Gisbers); 8. Johan Lam- merts (Ned-Post); 9. Gerrie Knetemann (Ned-De Witte); 10. Gert-Jan Theunisse (Ned-Post), allen dezelfde tijd als Bo gaert. Het algemeen klassement na de derde etappe van de Ronde van Nederland is: 1. Bert Oosterbosch (Ned-Post) 8 uur en 2 seconden; 2. Gerrie Knetemann (Ned- De Witte) op 33 seconden; 3. Jacques Hanegraaf (Ned-Gisbers) op 0.41; 4. Ste ve Bauer (Can-Buckert) op 1 minuut; 5. Johan Lammerts (Ned-Post) op 1.10; 6. Ludo Peeters (Bel-Gisbers) op 1.17; 7. Jos Lammertink (Ned-Post) op 1.21; 8. Jan Bogaert (Bel-Swerts) op 1.29; 9. Gert-Jan Theunisse (Ned-Post) op 2.00; 10. Adri van der Poel (Ned-Gisbers) op 2.03; 11. Peter Pieters (Ned-Buckert) op 2.03; 12. Eric VanderAerden (Bei-Post) op 2.04; 13. Phil Anderson (Aus-Post) op 2.16; 14. Joop Zoetemelk (Ned-Gisbers) op 2.16; 15. Teun van Vliet (Ned-Swerts) op 2.17. gekozen worden uit de reserves Ad Wijnands en Johan Lammerts. Italië gaat daarentegen toch met Giuseppe Saronni als een van de drie kopmannen, naast Moser en Argentin, naar het wereldkam pioenschap wielrennen op 2 sep tember op het Montjuich-circuit bij Barcelona. De regenboog-trui drager van 1972 kon vijftien maan den geen wedstrijd winnen. Maar na twee etappezeges in de Ronde van Noorwegen, werd Sa ronni alsnog voor de WK-ploeg aangewezen. waardering driemaal, voor brug ongelijk, paardsprong en balk. Voor haar vrije oefening kreeg ze 9,90 punten. Op de brug ongelijk waren er voorts tienen voor de Russin Natalja Joertsjenko, de Oostduitse Maxi Gnauck en haar landgenote Gabriele Fahnrich. Ol ga Mostepanova heeft na de eerste dag de leiding in het klassement griet een totaal van 39,90 punten. Tweede is Natalja Joertsjenko, pas hersteld van een knieblessure, met 39,70 punten, gevolgd door Maxi Gnauck met 39,65 punten. In de landenrangschikking is de Sovjet- Unie eerste met 197,60 punten, voor Oost-Duitsland en Tsjecho- slowakije. In Havanna won de Russische wa- terpoloploeg ook de derde wed strijd, ditmaal tegen Bulgarije: 18- 8. Bij het volleybal voor dames heeft Cuba de leiding met drie overwinningen. De Cubaanse ploeg bleek veel te sterk voor de Sovjet-Unie (3-0). In het bokstoer- nooi werden in zes klassen de hal ve finales afgewerkt Overigens prezen met name in Moskou diverse deelnemers de sfeer en faciliteiten tijdens deze Vriendschapspelen 1984. Zo zei de Oostduitse zwemmer Jens-Peter Brendt, maandag goed voor een nieuw Europees record op de 400 meter wisselslag: „Ik had er al lan ge tijd van gedroomd in dit be faamde zwembad in actie te kun nen komen. Vier jaar geleden be gon dat al toen ik de Olympische Spelen op de televisie volgde". Jo sef Havlik, leider van het Tsjecho- slowaakse schuttersteam, deed ook een duit in het zakje: „Ik vind vooral de sfeer, waarin de wedstrij den plaats vinden, fantastisch". Noordwijk sterk LEIDEN - RCL maakt moeilijke 'oefentijden' door. Na het verlies eerder deze week tegen zondag- vierdeklasser Unitas Leiden kre gen de Leiderdorpers gisteravond opnieuw een flinke klap te verdu ren. De Haagse hoofdklasser VUC maakte op sportpark De Bloemerd korte metten met de Racing: 0-6. Noordwijk daarentegen deed het een stuk beter tegen de Amster damse zondag-eersteklasser DCG, getuige de 5-1 overwinning. RCL keek bij rust al tegen een kansloze 0-3 achterstand aan. De ploeg van Lourens Mouter viel de tweede helft plichtmatig aan, maar VUC profiteerde dankbaar van de ruimte en liep zelfs tot 0-6 uit. Klaas Vink (2x), Gert Jan Bak ker, Timo Gerlof en Pieter Kuiper zorgden voor de ruime 5-1 zege van Noordwijk op DCG. Derdeklasser Katwijk deelde een gevoelige tik uit aan SIZO, dat dit seizoen debuteert in de tweede klasse: 5-1. Wim Guijt 1 (3x). Jack Hoogkamer en Floor Schaap wa ren de doelpuntenmakers. De zondagvierdeklasser Meer burg kwam tegen MMO niet verder dan 2-2. Andy van Rijn en John Weijers scoorden voor de Zoeter- woudenaren. Klasse- en dorpsge noot SJZ was thuis kansloos tegen OLIVEO: 0-3. Valken '68 kwam er thuis tegen de reserves van Noord wijk nauwelijks aan te pas: 1-3. Hans Vijgeboom was de enige doelpuntenmaker aan Valken- burgse zijde. Voorschoten tenslot te wees de Haagse afdelingsclub Westerkwartier op eigen veld met 1-2 terug door doelpunten van Huib Plat en Wim van Luik. Groningen FC Groningen verloor in het Drentse Nieuwrooden voor 2.000 toeschouwers een oefenwedstrijd van Roda JC: 1-2. Voor Groningen scoorde Jan van Dijk terwijl René Hofman en Martin van Geel de Limburgse doelpunten voor hun rekening i

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 9