Irma van Seeters laat zich gelden NFC verrast Noordwij L Warringa zet Van de Torre op 'n zijspoor Winst in toernooi Rijnkanters Alphians ziet laatste kans verloren gaan Vierde plaats van Ajax komt in het geding RB mist finale om NCRV-cup brons bij EK prindle Schapers prolongeert titel UVS kent geen medelijden met WSB (5-1) Van der Niet pakt PAGINA 14 SPORT MAANDAG 13 AUGUSTUS 1984 ALPHEN AAN DEN RIJN - Al phians verspeelde gisteren defini tief de titel van de eerste klasse rayon Den Haag. De Alphense honkballers verloren volkomen verdiend met 13-5 van DWO, dat nu nog twee punten nodig heeft om zich kampioen te mogen noe men. Alphians heeft inmiddels een achterstand van zeven punten op de koploper. In de eerste slagbeurt marcheer den de zaken bij Alphians vlot. Er werd een 3-0 voorsprong genomen. Via 3-2 werd het ook nog 5-2. Met Eric Meulenbroek op de heuvel voor de door een griepaanval ge plaagde pitcher Dan Ligtvoet ging het vervolgens mis. DWO profi teerde van veldfouten aan Alphen se zijde en kwam in de gelijkma kende tweede slagbeurt op een 9-5 voorsprong uit. Die klap kwam Al phians niet meer te boven. OEGSTGEEST - Ajax zag gisteren de in de eerste helft van de compe titie zo welverdiende vierde plaats in de eerste klasse danig in het ge drang komen. De cricketploeg uit Oegstgeest verloor van de reserves van HCG uit Den Haag. Aanvankelijk zag het er voor Ajax goed uit. Eerst battend kon de ploeg bij een stand van 101 voor 2 na 30 overs gaan lunchen. Maar vervolgens strandde op 134 Andy Jackman veel te vroeg. Hij werd gevolgd door Danny Eldering en Johan Gordinou. De Haagse cric- ketters gaven op dat moment de wedstrijd niet meer uit handen en lieten de Ajax-battingside niet ver der komen dan 168 all out in 60 overs. HCG sloeg 5 overs voor tijd de beslissende slag voor het verlies van 4 wickets. LEIDEN - Dat Jan Siemerink het herenenkelspel C 1 in het tennistoernooi van de Rijnkanters in Rijnsburg zou winnen stond eigenlijk al bij voorbaat vast. Het ging er alleen maar om wie tegen hem de beste score zou maken. Dat was in de tweede ronde Aad van Dam die met 4-6,3-6 het veld moest ruimen. In de halve finale was Glastra met 1-6,2-6 kansloos en in de finale kon Hans van Bijsterveldt maar een spel meer maken, 2-6, 2-6. Geen strijd dus bij de heren, maar dat manco werd door de dames ruimschoots goed gemaakt. De twee vastheidsspecialisten, die no 1 en no 2 waren geplaatst in het da mesenkelspel C, Nolly Bennink en Doris Knott, werden in drie sets geklopt door de jonge en talentvol le Irma van Seeters van de Mee ren- wijk. Doris Knott verloor met 6-4, 3-6, 3-6 en Nolly Bennink ging in de finale tenonder met 6-3, 0-6, 6-7 (tiebreak 6-8). Johan van der Lippe jr. won het herenenkelspel C 2 van Hans Bran denburg, na een 1-5 achterstand in de derde set, 6-1, 2-6, 7-5. Het herenenkelspel D leverde de winst op voor Dahlhaus die De Klerk Wolters met 6-0, 6-4 de baas bleef. Bij de dames in D pakte Mar- greet van Duyn haar eerste toer nooiwinst met een afgetekende score, 6-0, 6-1 tegen Ria de Klerk. Ook in de dubbelspelen zat het toernooi van de Rijnkanters vol verrassingen. Niet de no 1 geplaat ste combinatie won het herendub belspel C 1 maar de twee "jonkies", Martijn Krans en André Weening. Zij schakelden de favorieten Paul Damen en Han de Jong uit in de halve finale, 6-2, 3-6, 7-6 (tiebreak 7-2). In de finale rolden zij de ner veuze oppositie Heemskerk en Kuivenhoven met speels gemak op, 6-0, 6-1. De OLTC-dubbel Hoekstra en Klomp verspeelden in het hele toernooi geen set. In de halve fina le van het herendubbelspel C 2 te gen G. v.d. Haak en D. van Iterson werd het 6-0, 6-2 en in de finale te gen de aparte combinatie van Har Walenkamp en Johan van der Lip pe jr. werd het 6-0, 6-1. Vooral Hoekstra viel op met zijn ijzersterk serveren en smashen. In D boekten Har Walenkamp en Dennis van de Water weer eens een toernooizege. Zij waren met 6-2,6-3 duidelijk sterker dan Gert Jan On- vlee en Joep van Eisen. Roos Lacourt en Liesbeth van der Laan wonnen het damesdub belspel C van N. Guyt en K. Ra- vensbergen, 6-0, 7-5. Het damesdubbelspel D was voor Dirksen en Oostlander die in drie sets winnaars waren tegen Ac- censi en Roerink, 3-6, 6-3, 6-4. Johan van der Lippe jr. won met Petra Guyt het gemengd dubbel C van Diny van der Plas en Jan Kui venhoven, 6-4, 5-7, 6-3. De dames gaven bij het volleren de toon aan. Anders dan anders. Als kijkspel won het gemengd dubbelspel C het duidelijk van het herendubbel spel C. Wijnands en Van Eisen wonnen het gemengd dubbelspel D van Kuntze/Kuntze, 7-5, 6-3. De twee partijen die gisteren de spanning brachten die op een fina ledag van een tennistoernooi niet kan worden gemist waren de finale in het damesenkelspel C en de fi nale in het herenenkelspel C 2. Irma van Seeters had de betere slagen, was completer dan de favo riete Nolly Bennink. Maar laatstge noemde is een in het spelen van toernooien geharde veterane. Feil loos bespeelde zij de tomeloze da dendrang van haar piepjonge te genstandster, 14 jaar. Toen zij in de tweede set een 0-3 achterstand moest incasseren, liet zij de set lo pen. Irma van Seeters liet in die fa se even zien wat zij allemaal al kan. Met een jagende forehand als basis toverde zij een serie gave volleys uit haar arsenaal en strafte zij de dropshots van Nolly Bennink her haaldelijk goed af met een back handje rechtuit of een venijnige topspin diagonaal met haar grote wapen, de forehand. Zij leek in de derde set recht op een zege af te gaan toen zij met haar "jagen" op 3-0 kwam. Maar Nolly Bennink was nog lang niet verslagen. Haar schaaktennis met "vervelende" ho ge ballen tegen de achterlijn aan, haalde niet alleen de vaart uit het tennis van Irma van Seeters maar ontlokten ook series onnodige mis sers van de jonge belofte vah de Meerenwijk. De zaak leek bekeken toen Nolly Bennink op 6-5 voor kwam. Maar juist toen veerde Irma van Seeters op. Zij weerstond de slijtageslag die Nolly Bennink haar opdrong en wachtte geduldig tot zij een van de halfhoge of hoge bal len op of bij de servicelijn kreeg. Dan en niet eerder kogelde zij er met haar forehand op los. Het werd 6-6 en in de tiebreak na 0-3 achter tenslotte op het derde matchpunt 8-6. Een knappe prestatie. Even knap kwam in het herenen kelspel C 2 Johan van der Lippe jr. terug uit een schijnbaar hopeloze 1-5 achterstand in de derde set te gen Hans Brandenburg. Hij vond de juiste taktiek, diepe aanval op de backhand van Brandenburg. Geen harde vegen want die werden door Brandenburg slim geblok keerd en omgezet in halfhoge vaartloze ballen die vroegen om een klap. Het was Brandenburg die ineens het spel moest maken en die meende dat met de grote voor sprong ook best te kunnen. Hij kwam van een koude kermis thuis. Johan van der Lippe tenniste niet alleen met hem mee maar gebruik te zijn forehand voluit als de kans zich daartoe ook maar even aan diende. Bij de stand 6-5 voor Johan van der Lippe en 30-30 was Bran denburg aan het einde van zijn la- tijn. Hij stond op het punt om de partij gewonnen te geven, maar realiseerde zich dat hij zijn tegen stander daarmee een kater zou be zorgen. Dat deed hij dus niet. Twee slagen later had Johan van der Lip pe de buit binnen. Sportief van de man die verloor. FRANK BONTE LEIDEN - Rijnsburgse Boys heeft zich zaterdag niet kunnen plaatsen voor de finale van het NCR V-toer nooi. De formatie van trainer Arie Lagendijk werd in Ede tweede achter GVW en komt daarom za terdag in Heerjansdam uit in de strijd om de derde en vierde plaats' tegen WOG. GVW speelt de fina le tegen Spakenburg. Tegen een te hard spelend SC Angelslo kwam RB niet verder dan een 1-1 gelijk spel. Arie van Dijk maakte het Rijnsburgse doelpunt. SSS werd daarna via goals van Wim Drieber gen, Rob Gillissen, Huug Aande- wiel en Martin de Louw met 4-0 verslagen. In de laatste wedstrijd tegen GVW ging een sterker RB met 2-0 onderuit. De Alphense tweedeklasser ARC kwam zaterdag in het oefenduel te gen derdeklasser DWS goed voor de dag: 7-2. Ruud van Es, Wilco van Leeuwen, Rene Lammers en Ardy Oosterlee scoorden voor rust. Na de hervatting maakten de drie broers Ardy, Nico en Riny Ooster lee de zeven vol. Be Fair versloeg Maasdijk met 3-1. Rene van der Wilk schoot de Waddinxveners naar een 2-0 voorsprong. Peter Loeff (ex-Sparta) scoorde de derde treffer. KATWIJK - De Noordwijker Rick van der Niet veroverde het afge lopen weekeinde in Katwijk een bronzen medaille tijdens de Eu ropese kampioenschappen 'prindle'. In de klasse 15 (eenmansbo- ten) moest hij slechts voorrang verlenen aan de nieuwe titelhou der Maarten van der Horst en Bas Nederpelt. In de klasse 16 A (tweemansboten) eindigden de plaatselijke favorieten Hennie en Chris van Dijk op een vierde plaats. Peter Manvis en Martin van der Bunt werden de sterke winnaars. Nico van Rhijn en Hans de Groot uit Katwijk werden in de klasse 16 B derde achter de winnaars Martijn Elhorst en Guido Hein en P. en M. Ruygrok uit Katwijk (tweede). In de klasse 18 (waarvan Nico Ham en Hans Stroker op de foto in actie) eindigden vader en zoon Jan van Egmond uit Katwijk in een groot veld keurig als derde. Gerard Loos en Menno de Boer uit Zandvoort wonnen. SCHEVENINGEN (ANP) - Michiel Schapers heeft er gisteren op de zonovergo ten Metsbanen in Scheve- ningen geen twijfel over la ten bestaan dat hij Neder lands sterkste tennisser van dit moment is. Met degelijk spel prolongeerde de 24-ja- rige Rotterdammer zijn titel tegen de talentvolle 19-jari- ge Limburger Ton Nijssen (6-2, 4-6, 6-2, 6-2). Bij de da mes was sprake van een doorbraak bij de jeugd: de 19-jarige Judith Warringa uit Son versloeg de oud-na tionaal kampioene van 1979 en 1980, Marianne van de Torre, in twee sets (6-1, 6-3). Michiel Schapers vond dat de te genstand dit jaar groter was dan in 1983. „Tegen Menno Oosting en Ton Nijssen heb ik nu een set ver loren", aldus Schapers die stelde dat hij er weer bij was „om te laten zien dat ik hier de sterkste ben". Toch had hij waardering het spel en de mentaliteit van Nijssen. Vooral in het finaleweekeinde speelde Schapers weer zijn tac tisch bekeken spelletje vanaf de achterlijn. De gezamenlijke oppo sitie dwong weinig fouten af en de opslag liep lekker. Lange rally's ging hij niet uit de weg maar als hij de aanval koos, leverde dat meestal een punt op. De eerste set was snel binnen (6-2), daarna kwam Nijssen goed terug (4-6), maar de nummer 108 van de wereld maakte in de twee volgende sets zijn huidige heerschappij overduidelijk (6-2). Volgende week begint de Rotter dammer aan zijn vijf weken duren de avontuur in de Westduitse he rencompetitie. Schapers speelt voor de Hamburgse club Klipper, is daar eerste man en moet volgen de week al in Bamberg en in Mün- chen aantreden. Na eind septem ber speelt hij Grand Prix-toernooi- en in Bazel, Keulen, Wenen, Stock holm, Londen, Toulouse en Bolog na. De Rotterdammer is dan onge veer 31 weken van dit jaar aan de bak geweest. Hij hoopt de komen de maanden dusdanige resultaten te boeken dat hij rond de jaarwis seling rond de tachtigste plaats van de wereldranglijst bereikt. Nijssens vierde optreden tijdens de nationale titelstrijd leverde hem een finaleplaats op. De tennisser uit Sittard kan terugzien op een ge slaagd toernooi. Dit jaar is hij echt doorgebroken. In de competitie werd hij met Popeye Goldstar na tionaal clubkampioen, hij was re serve in de de ploeg voor de Ko ningsbeker en Davisbeker, maar het meest aansprekende resultaat was zijn knappe eindzege in het Satellietcircuit, waardoor hij 135 plaatsen op de wereldranglijst steeg en nu 290ste staat. Nijssen kwam in de eindstrijd via zeges op Mentink, Wilborts, een vijf-setter tegen Sie en een moeilij ke halve finale tegen routinier Koek in de eindstrijd. Tegen Scha pers speelde hij een goede wed strijd, anticipeerde sterk en scoor de regelmatig met zijn gevaarlijke aanvallende backhand. Indien hij zijn service nog wat kan verbete ren en onnodige missers leert voor komen, zit er voor de Limburger nog meer progressie in. Na twee weken vakantie gaat Nijssen in september Satelliettoernooien spe len in Spanje, Nederland en Zwe den. Tevens bestaat de kans dat hij dit jaar deelneemt aan het toernooi om de Open Australische kam pioenschappen. Judith Warringa kan eveneens terugzien op een succesvol toer nooi. De 19-jarige won behalve de damestitel ook nog het gemengd- dubbelspel (met Menno Oosting). Ze werd op haar derde nationale meteen al kampioene zonder ook maar één set te hoeven afstaan. De overwinning in de halve finale te gen de als eerste geplaatste Karin Moos gaf haar veel vertrouwen voor de eindstrijd. Ook dat duel won ze in twee sets (6-3, 7-6) on danks het feit dat ze in die tie break met 0-5 achterstond, maar uiteindelijk met 8-6 triomfeerde. De Brabantse, die deel uitmaakt van Jong Oranje en wordt getraind óp de nationale tennisschool in Geldrop, is feitelijk geen moment tegen Van de Torre in gevaar ge weest. Haar gevaarlijkste wapen was de forehand, waarmee ze soms verrassend snel uithaalde. Ook op de verraderlijke halfhoge topspin- ballen van haar met twee handen geslagen backhand, had Van de Torre vaak geen antwoord. Binnen anderhalf uur was de partij beke ken. Vier keer slaagde Warringa er in dé opslag van Van de Torre te doorbreken: 6-1, 6-3. LEIDEN - In de Leidse re gio werd door een groot aantal voetbalclubs het af gelopen weekeinde druk geoefend. De karakteristie ken: Zaterdag: RCL-ASWH 1-0 Omdat RCL het accent ditmaal op de verdediging legde en ASWH stootkracht ontbeerde, ontstond er een vlakke partij met weinig kan sen. René Kammenga scoorde in de tweede helft het enige doelpunt. Quick Boys-RVC 1-2 In het eerste part bleken de Kat- wijkers niet opgewassen tegen RVC, dat op een 2-0 voorsprong kwam. Na de rust kwam Quick Boys beter in het spel. Marco van der Plas scoorde in die periode dan ook tegen. Noordwijk-NFC 1-4 Een verrassende nederlaag van de Noordwijkers. Via Klaas Vink kwamen de kustbewoners wel op voorsprong, maar omdat de bui- tenspelval van de thuisclub tel kens te laat dichtklapte, konden de Amstelveners uitlopen naar een 1-4 overwinning. FC Lisse-Die Haghe 3-0 Een gemakkelijke zege voor de Lissenaars, die in de eerste helft dankzij Leo van Kampen en Ar nold Vermeulen op een 2-0 voor sprong kwamen. Arie Schalk be paalde de eindstand hierna op 3-0. SV'35-Ter Leede 0-4 Ter Leede beleefde een prettig middagje bij SV'35. Eric Gross man, Pieter van der Plas, Frits Hoekastra en Hans Oudshoorn scoorden voor hun ploeg. SIZO - Oegstgeest 1-2 Sizo werd verrast door Oegst geest. Wim den Hollander en Frank Hogewoning doelpuntten voor Oegstgeest. Gert Kardol deed voor de thuisclub iets terug. Valken'68 ging met een 2-5 over winning op BSC goed van start. Theo van Rijn nam vier goals voor zijn rekening. Ab van der Meij scoorde de resterende treffer. De kersverse vierdeklasser MVKV verloor met 1-0 van Abbenes. Zondag SJC - Roodenburg 2-3 Roodenburg speelde een goede eerste helft, maar liet het daarna af weten. De 2-0 voorsprong (via Cees Verver en Koos Siera) werd dan ook snel teniet gedaan door Hans van Abswoude en Jos Alders. Fred Ouwerkerk scoorde vlak voor tijd alsnog de winnende goal voor Roo denburg. Wilhelmus Lugdunum 3-2 Lugdunum kwam in zijn eerste oefenwedstrijd redelijk voor de dag. Albert Siera en Henry van der Weijden doelpuntten voor de Kik kers. WSB-UVS 1-5 De Leidenaars toonden zich pro- duktief tegen WSB, dat goed te genstand bood. Hans de Kruys (3x) en Ton Kamphues (2x) namen de treffers voor hun rekening. George Oostdam redde de eer voor WSB. Zaterdag speelde WSB al met 2-2 gelijk tegen het tweede elftal van Ajax. Via goals van John van Elk en John Jansen hield WSB gelij ke tred met de Amsterdammers. Blauw Zwart klopte Zwijn- drecht met 0-3. Wijnand Bakker maakte een hattrick. FC Lisse won met 3-2 van Hillegom. Voor de thuisploeg maakten Wim van Beek en Wim Bouckeart de doelpunten. UDO kende weinig problemen tegen Graaf Willem VAC II. Wil- bert Witteman, Arthur van der Spek, Paul Rikken en Kees Borst bogen een 2-0 achterstand om in een 2-4 zege. LFC ging in zijn eer ste oefenduel thuis onderuit tegen Alkmania. Peter v.d. Broek nam het enige Leidse doelpunt voor zijn rekening. SJZ won dankzij treffers van Peter Retel (2x) en Eric Hoen- son met 3-2 van het Haagse WM. Randstad Sporet behaalde een mi nieme overwinning op Stompwijk- se Boys (3-2). Gerrit van Baardwijk (2x) en Paul Politiek waren succes vol voor Randstad. Meerburg dien de Wassenaar via goals van Hans Boom, George van der Heijden en Fred Hagenaars een 1-3 nederlaag toe, terwijl VTL uit won van War- munda (0-3). Osmen Smhed (2x) en Marco Ouwerkerk troffen de roos. Van Nispen speelde met 1-1 gelijk tegen ASC. Voor Van Nispen scoorde Leon van der Geest. Peter van Rijn en René van der Voort be zorgden Teylingen een 1-2 zege op Nieuw Vennep. i duel met SJC-doelman Ted i

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 14