Van Doorne loopt klem bij produktie Batavus gaat kennis uitvoeren naar Iran Meijer geeft 'druk' op topman ABP toe Steun beleid OESO voor Mitterrand Top Slavenburg vecht vervolging aan dem meubelfabriek Ingreep moet bankroet voorkomen EG beboet zinkfabrieken Belgen tegen Nederlandse adviesfirma's gewaarschuwd Werkloosheid Argentinië lost snel lening af PAGINA 6 ECONOMIE WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1984 TILBURG (ANP) - Het Tilburgse bedrijf Van Doorne's Transmissie (VDT) heeft proble men bij het opzetten van de massaproduktie. Als gevolg daarvan zal de onderneming moeten worden gereorganiseerd. Directie en vakbonden hebben dat vandaag in een gezamenlijke verklaring meegedeeld. Van Doorne loopt al zeker een half jaar achter met de produktie van de eerste 25.000 zogeheten duw- bandschakelingen, die eind dit jaar aan General Motors, Fiat en Suba ru geleverd moeten worden. Een extra kapitaalinjectie van 15 mil joen gulden door de aandeelhou ders moet Van Doorne voorlopig van de ondergang redden. Intus sen zal een diepgaand onderzoek naar de problemen worden uitge voerd, dat moet uitmonden „in een adequate organisatie die borg staat voor de continuïteit van de onder neming", aldus de verklaring. VDT houdt zich sinds 1971 bezig met de ontwikkeling van een nieu- Tolken Aan boord van de KLM-vliegtui- gen van en naar Hong Kong en Tai- peh zullen met ingang van 15 au gustus acht vrouwelijke Chinese tolken meevliegen. Zij spreken be halve de twee belangrijkste Chine se talen, Mandarijn en Kantonnees, ook Engels. Volgens de KLM heb ben de tolken allen luchtvaarterva ring. Zij zullen Chinees-sprekende passagiers gaan begeleiden. De da mes maken geen deel uit van de ca binebemanning maar zijn als extra personeel aanwezig. Ze dragen wel een KLM-uniform en zijn herken baar aan een insigne. Op de La tijns-Amerikaanse route zijn al ge ruime tijd Portugees sprekende tolken aan boord en op de route naar Tokio vliegen al sinds de jaren zestig stewardessen die Japans spreken. Mulder Mulder's Fabriek van Rollend Materieel heeft in de eerste helft van dit jaar een nettowinst van f748.000 behaald, bijna evenveel als de f753.000 van geheel 1983, zo heeft de onderneming gisteren be kendgemaakt. Zij heeft de bedoe ling haar statuten zo te wijzigen dat de nominale waarde van de aande len wordt verlaagd van f 1000 tot f20. Op grond van de goed gevulde orderportefeuille verwacht Mulder dat de omzet dit jaar met ongeveer twintig procent zal stijgen ten op zichte van die van 1983; die be droeg f 17,9 miljoen. De winst over 1984 zal naar verwachting aanzien lijke hoger uitvallen dan die over het vorige jaar. Derhalve denkt het bedrijf de betaling van dividend te kunnen hervatten. Het laatst werd dividend betaald over 1972. we volautomatische versnellings bak, de continue variabele trans missie. Na jaren van grote proble men slaagde het bedrijf er in 1982 eindelijk in om een aantal grote op drachten te verwerven. De order portefeuille is voor meer dan hon derd miljoen gulden gevuld. Het hart van de transmissie, de duwschakelband wordt in Tilburg gemaakt. Dit jaar zal VDT er al 25.000 produceren, maar volgens A. Verdeijsseldonk van de Indus triebond FNV, woordvoerder na mens alle vakorganisaties, heeft VDT grote moeite met de over schakeling van ontwikkelingsbe drijf naar produktieonderneming. De vakbonden zeggen alle vertrou wen te «hebben dat het voortbe staan van VDT door een reorgani satie kan worden verzekerd. Bij het bedrijf werken ongeveer 170 mensen. Volvo Car is met 39,5 procent de grootste aandeelhou der. Resterende aandelen zijn in handen van Fiat (24 procent), Borg Warner (24 procent) en de Neder landse staat (12,5 procent). De ont wikkeling van de nieuwe transmis sie heeft tot dusverre ongeveer honderd miljoen gulden gekost. De revolutionaire vinding is lichter en kleiner dan traditionele automa ten en zorgt voor een besparing van 30 procent in het brandstofver bruik. geweest van malversaties bij het ABP. Die bewering heeft de onroe rend goed-handelaar Willem Meij- wo, er, die zaken met het ABP heeft ge- ABP een onderzoêk Üët instellen Kamerlid dat het ABP zich had te- betalen aan de directeur beleggin gen van het ABP, A. Masson. Na het faillissement verkocht Poot zijn vorderingen op het ABP aan de Parapluie Investment Meijer volgens eigen zeggen i Group, waarvan Meijer directeur weftjks meer zaken kunnen doen. Op die wijze raakte Meijer bij de Hij wil ABP-affaire betrokken. „De heer worden Poot heeft mij verteld dat hij voor de financiering van de tennishallen ters, aansprakelijk gesteld. provisie moest betalen aan de heer Van Zon, een tussenpersoon", al dus Meijer. Van Zon sluisde het tot schadevergoeding zal indienen. geld weer door naar Masson. Hij heeft al berekend dat die i achtte voor het faillissement, schadeclaim in van ruim 22 mil joen gulden. In een persoonliike hij dat oud-minister Gruijters het openbaar zijn biedt. Staalprodukten De Europese Commissie, het da gelijks bestuur van de gemeen schap, wil per 1 oktober de mini mumprijzen voor een aantal staal produkten verhogen, zo heeft Hoogovens gisteren meegedeeld. De prijsverhoging heeft betrek king op de zogeheten platte pro- dukten. Volgens de eerste ramin- gen zal de prijsverhoging f 40 per gekregênvan ton bedragen. De Commissie vindt een prijs verhoging noodzakelijk om het hoofd te kunnen bieden aan de ge stegen produktiekosten en de na delen die zijn ontstaan door de du re dollar. De Commissie wil voorts dichter toe naar de richtprijzen die zij heeft vastgesteld voor de staal produkten binnen de EG. Vialle Het aandelenkapitaal van de fa- brikante van autogassystemen Vialle BV in Son (Brabant) wordt op korte termijn uitgebreid. Car Fi nance International (CFI), een dochteronderneming van Volvo Car, heeft met de Maatschappij voor Industriële Projecten (MIP) overeenstemming bereikt over de verwerving van de uit te geven aandelen Vialle. Dat heeft Vialle gisteren bekendgemaakt. CFI kreeg vorig jaar juni het vol ledige aandelenkapitaal van Vialle Beheer BV in handen. 1 verkeerde in grote financiële lijkheden en zou zonder de overne ming failliet zijn gegaan. HEERENVEEN (GPD) - Kenni soverdracht naar het buitenland lijkt zich bij de Heerenveense Ba- tavus-fabrieken te ontwikkelen als een nieuw exportartikel. Het Frie se bedrijf, waar 580 mensen werken, maakt kans op het binnen halen van een order van 20 miljoen voor hulp bij de inrichting en pro- duktiebegeleiding van een grote fietsenfabriek, die de Iraanse rege ring in het noorden van het land wil gaan bouwen. De intentie verklaringen liggen van weerszij den klaar, „maar we hebben de or der pas op zak als ook het contract is getekend", aldus algemeen di recteur B. J. van den Berg (42). Bij Batavus Intercycle BV, lang in familiebezit en dit jaar 80 jaar bestaand, heeft men geen overdre ven verwachtingen van de verkoop van 'know how' en machines naar het buitenland. „Je kunt het wel als een zeer welkome bijdrage aan de winstontwikkeling van de BV zien nu de fietsenverkoop zich sta biliseert en een scherpe groei van de Europese markt er voorlopig niet lijkt in te zitten", aldus ir. Van den Berg. De Heerenveense fietsenfabri- kant is min of meer toevallig in de markt van fabrieksbouw en kenni soverdracht terechtgekomen. „Tot dusver was onze houding min of meer afwachtend. We hebben wel een nieuwe afdeling engineering opgezet, maar zijn van plan die pas gestalte te geven als de Iraanse or der definitief op ons bureau ligt. Omdat hooguit vier mensen zich met die afdeling gaan bezighou den, mag je in de sfeer van de werkgelegenheid dus geen al te ho ge verwachtingen koesteren". De Iraanse fietsenfabriek zal hoog in het noorden van het oor logvoerende land worden ge bouwd in de 40.000 inwoners tel lende stad Goochan, een ontwikke lingsgebied niet ver van de Af ghaanse grens. De Heerenveense delegatie, die de afgelopen weken in Iran de onderhandelingen voer de, woonde de start van de werk zaamheden - het slaan van een wa terput in een droog, dor gebied - persoonlijk bij. Goochan ligt dui zenden kilometers verwijderd van het grensgebied waar Iran en Irak met elkaar in een wrede strijd zijn gewikkeld. Volgens de Batavus-directie heeft het bedrijf van de kenni soverdracht naar Iran geen concur- rpntio to jr. Van den Berg: „We zouden niets liever doen dan die fiets zelf in Heerenveen produceren, maar Iran past zulke strakke importbeperkingen toe dat er geen doorkomen aan is. Van snijden in eigen vlees is dus geen sprake". Het ligt in de bedoeling van het Iraanse project om binnen een tweetal jaren na de oplevering 300.000 fietsen te gaan produceren. In Heeren veen zelf lopen nu jaar lijks zo'n 275.000 tweewielers van de band, deze maand wordt de vijf miljoenste tweewieler afgeleverd. Vooral vlak voor de zomervakantie kreeg de BV te maken met een flin ke terugval in de fietsenafzet, die in Heerenveen wordt gezien als een afspiegeling van de economi sche situatie van het moment. De fabriek meldde gisteren weliswaar alweer een licht herstel, maar uit een oogpunt van behoud van de werkgelegenheid biedt het ver koopverloop tot dusver over 1984 geen hoopvolle verwachtingen, al dus de bedrijfsleiding in Heeren- DEN HAAG (GPD) Minister brief aan Masson stelde hy een Rietkerk van binnenlandse zaken, compromis voor. Aan de provisie- die vorig jaar een onderzoek liet in- gelden van Van Zon zou geen stellen naar mogelijke onregelma- ruchtbaarheid worden gegeven, als tigheden bij het Algemeen Burger- Meijer viér projecten met forse lijk Pensioenfonds in Heerlen, winst aan het ABP mocht verko- moet al in 1981 op de hoogte zijn pen. K'tlïHïikTï Toen minister Rietkerk in 1983 aanleiding van geruchten onregelmatigheden bij het het door zijn oud-collega Gruijters, - stootte deze op de brief van Meijer De minister, toen nog lid van de aan Masson. In zijn rapport conclu- Tweede Kamer, had in december deerde Gruijters, dat Meijer had 1981 een gesprek met de exploitant gepoogd het ABP te chanteren, van tennishallen, Poot. Poot was in het NOS-journaal ontkende failliet gegaan, omdat het ABP de in Engeland wonende Meijer die de tennishallen financierde nadrukkelijk, dat er sprake is ge- zich terugtrok. Poot vertelde het weest van chantage. „Ik heb Mas- BROEK OP LANGENDIJK Verschillende supermarktbedrijven hebben gebruik gemaakt van de mogelijkheid de prijs van suiker, waarvoor nog geen nieuwe minimumprijsregeling van kracht is, drastisch te verlagen. De prijs daalde gisteren van 2,31 gulden tot 1,99 gulden. Klanten grepen hun kans en sloegen meteen maar war meer pakken suiker in. (foto anp> i alleen onder druk gezet. Ik wil- ruggetrokken, omdat hij niet lan- de de geleden schade terugverdie- ger bereid was steekpenningen te nen door onroerend goed aan het ABP te verkopen, niet door chan tage", zegt Meijer. Sinds die beschuldiging heeft n alle blaam gezuiverd heeft al tientallen perso- i, onder wie oud-minister Gruy- Na de getuigenverhoren zal Meij er beslissen of hij een officiële eis Meijer diende daarop bij het goeding meer dan tien miljoen gul- ABP, die hij verantwoordelijk den moet bedragen. Bovendien wil BRUSSEL (DPA/ANP) - De Europese Commissie heeft de Nederlandse metaalonderneming Billiton en vijf andere grote zinkproducenten in de EG boetes opgelegd tot een totaal bedrag van 3,35 miljoen ecu (ruim 8,45 miljoen gulden) wegens overtreding van de concurrentieregels van de gemeenschap, zo is dinsdag in Brussel bekendgemaakt. Billiton, een dochter van Koninklijke/Shell Groep, heeft met omgerekend ruim 885.000 gulden de kleinste boete gekregen. De Belgische Union Minière moet met 2,4 miljoen gulden verreweg het meeste betalen. De Westduitse concerns Metallgesellschaft en Preussag, de Franse Penarroya en de Britse Rio Tinto Zinc hebben elk een boete 1,26 miljoen gulden. Volgens de Europese Commissie hebben de zes ondernemingen, inder tijd verenigd in de „Zinc Producer Group", gehandeld in strijd met de concurrentieregels van de EG. Zij zijn schuldig bevonden aan prijsaf spraken, onderlinge verdeling van de markt en produktiebeperkingen, vooral in de jaren 1976 en 1977. Tot prijsafspraken is het volgens de commissie al in 1964 gekomen. Bovendien zouden de zes zijn overeengekomen geen zink op de Londen- se metaalbeurs aan te bieden en de prijs van het metaal op die toonaange vende markt in plaats daarvan te steunen door gezamenlijke aankopen. Als dat nog niet zou helpen zou volgens de afspraken worden overgegaan tot beperking van de produktie en vermindering van de afzet door middel van exportcontingenten en verdeling van de markt. FNV: 3,5 ton voor gezinnen van mijnwerkers UTRECHT (ANP) - De FNV- actie voor humanitaire steun aan de gezinnen van de staken de Britse mijnwerkers heeft tót nu toe 3,5 ton opgebracht, „een prima resultaat", vindt de FNV. Op het speciale gironummer dat de vakcentrale heeft ge opend hebben de grootste drie FNV-bonden - ambtenaren bond, industriebond en bouw bond - elk een ton gestort en de voedingsbond kwam met tien mille over de brug. Allerlei steuncomités maakten nog eens ongeveer veertig mille Een flink deel van het geld is inmiddels in Engeland, aldus de FNV. Een kleine bestuur dersdelegatie van de Bouw bond FNV heeft een cheque van één ton overhandigd aan de beheerders van het speciale noodfonds van de Britse mijn- werkersbond. Het noodfonds waar de FNV nu steun aan verleent is be doeld om de stijgende nood on der de mijnwerkersgezinnen te lenigen. Met het geld wordt bij voorbeeld voedsel gekocht. De FNV wijst er nadrukkelijk op dat het gaat om puur humani taire steun aan de gezinnen en niet om de financiering van het arbeidsconflict op zich. Als de FNV dat laatste zou doen zou de Nederlandse vakcentrale in een lastig parket komen omdat de intern verdeelde Britse zus- tervakcentrale, de TUC, de ac tie van de Britse kompels niet steunt. PARIJS (ANP) - De Franse rege ring lijkt bij haar economische be leid voorlopig geen andere keuze te hebben dan door te gaan op de begin vorig jaar ingeslagen weg. Door verstrakking van het mone taire en fiscale beleid en aanpas sing van het loon- en prijsbeleid zijn positieve resultaten bereikt. Dit zegt de Organisatie voor Eco nomische Samenwerking en Ont wikkeling (OESO) in haar jaarlijk se rapport over de Franse econo- verschil dit jaar nog groter zijn, na melijk 1,2 procent tegen 4,1 pro cent. Pas in 1985 zal de kloof klei ner worden. Het aantal werklozen in Frank rijk kon in de eerste drie kwartalen van 1983 worden gestabiliseerd op ongeveer twee miljoen dank zij speciale programma's. In de daar opvolgende zes maanden kwamen er echter maandelijks gemiddeld 44.000 werklozen bij en de OESO verwacht dat deze stijgende lijn zich zal voortzetten. Begin 1983 was de situatie van de Franse economie verontrustend, betreft de handelsbalans, de maar sindsdien is er volgens de prijzen en de inkomensontwikke- OESO op veel terreinen een keer bng verwacht de OESO bij voort- ten goede gekomen. De inflatie is zetting van het huidige beleid ver- verminderd van gemiddeld 11,8 dere vooruitgang. Het tekort op de procent in 1982 tot 9,6 procent in lopende Tekening van de betalings- 1983 en de tekorten op de lopende bala"sc zal verder verminderen en rekening van de betalingsbalans 1I?. 1985 zou er weer sprake kunnen en de handelsbalans zijn aanzien- Z1ïn van een evenwichtige balans, lijk afgenomen. Voorts nam de stij- 0?k de inflatie zal verder afnemen, ging van de loonkosten sterk af en Jaar zullen de prijzen waar- verbeterde de financiële positie schynlyk met 7,6 procent stijgen van het bedrijfsleven. en 'n tweede helft van 1985 zal het inflatietempo zijn afgenomen lil! tot het gemiddelde voor het hele Deze positieve ontwikkelingen OESO-gebied, te weten omstreeks gingen wel ten koste van de bedrij vigheid. In de periode van midden 1981 tot eind 1982 was de economi sche groei in Frankrijk duidelijk groter dan in de andere industrie- landen, maar m 1983jas^hetjuist jnte^ion'ale concurrentiepositie i Frankrijk. Deze ontwikkeling vijf procent. Een punt van zorg is voor de OE SO de op middellange termijn te verwachten verslechtering omgekeerd. Het Franse bruto tionaal produkt (bnp) nam toen met slechts 0,7 procent toe tegen een groei van gemiddeld 2,4 pro cent voor alle 24 OESO-landen sa- -rr iuunueattrisei. net piuuxceixi n.dii ai- men. Volgens het rapport zal het leen duurzaam worden opgelost is volgens de organisatie vooral te wijten aan veroudering en onvol doende aanpassing van het pro- duktiestelsel. Het probleem kan al- ROTTERDAM (ANP) - De top functionarissen van Slavenburgs Bank die door het Openbaar Minis terie worden vervolgd wegens het feitelijk leiding geven aan de zwartgeldpraktijken bij de bank vechten die beschuldiging aan. Zij 'handenT Het bedrijf zullen bij de Rotterdamse recht bank een bezwaarschrift indienen tegen de kennisgeving tot verdere vervolging. De inhoud van de be zwaarschriften komt er op neer, dat de beschuldigde leden van de Raad van Bestuur bestrijden, dat zij in hun positie leiding hebben gegeven aan de verboden hande lingen die door de directeuren van de bankkantoren zijn gepleegd. Zij stellen, dat zij juist orders binnen de bankorganisatie hebben gege ven, die het aannemen van zwart geld uitdrukkelijk verboden. Volgens mr. H. Mentink, raads man van de voormalige president van de Raad van Bestuur mr. P.S. (Slavenburg), wordt in de negen pagina's tellende kennisgeving tot verdere vervolging uitgebreid op gesomd wat voor onregelmatighe den er op de diverse kantoren van Slavenburg hebben plaatsgevon den, maar geeft het Openbaar Mi nisterie niet aan waaruit het feite lijk leiding geven heeft bestaan. „Kennelijk is het voor de officier van justitie voldoende, dat iemand lid is van de Raad van Bestuur en Ontwikkelingshulp De hulp van de Sowjet-Unie ontwikkelingslanden bedra geen 1,27 procent van het bruto tionaal produkt zoals de Sowjet- Unie zelf beweert maar slechts 0,18 procent. Dit blijkt uit een studie door de 24 westerse industrielan den die zij verenigd in de Organisa tie voor Economische Samenwer king en Ontwikkeling (OESO). De studie is gisteren gepresen teerd op de vierde algemene confe rentie van de Organisatie voor In dustriële Ontwikkeling van de Ver enigde Naties (UNIDO), die in We nen wordt gehouden. Volgens de analyse van de OESO heeft de Sowjet-Unie in 1982 voor ongeveer 2,26 miljard dollar (ongeveer 7,5 miljard gulden) financiële steun verstrekt aan de ontwikkelingslan den. daarmee dus als hoofd van een on derneming aansprakelijk kan wor den gesteld. Dit gaat echter straf rechtelijk niet op", aldus mr Men tink. Volgens hem is de gedachten- gang van het openbaar ministerie bovendien onlogisch, waar het gaat om de verantwoordelijkheid van de Raad van Bestuur. „Het openbaar ministerie heeft het steeds over de collectieve verant woordelijkheid van de Raad van Bestuur, maar besluit vervolgens twee van de vijf leden niet te ver volgen". Daarbij komt, aldus Men tink, dat de directeuren, die aan toonbaar strafbare feiten hebben gepleegd een schikking aangebo den hebben gekregen, waarmee zij vervolging kunnen voorkomen. Bij de behandeling van het bezwaar schrift door de raadkamer van de Rotterdamse rechtbank zal mr Mentink proberen aan te tonen, dat het openbaar ministerie te lichtvaardig tot vervolging is over gegaan. Overigens zal de bezwaarschrif tenprocedure tot gevolg hebben dat de behandeling van de rechtza ken aanzienlijk wordt vertraagd. Het Slavenburg-proces zou op 4 oktober beginnen. Alvorens over de bezwaarschriften te kunnen oordelen, zal de rechtbank zich eerst moeten verdiepen in het in middels 25 ordners tellende dos sier van het openbaar ministerie. Bovendien is tegen de uitspraak van de raadkamer beroep mogelijk bij het gerechtshof in Den Haag. door ervoor te zorgen dat de markt- mechanismen beter kunnen func tioneren en door te kiezen voor een dynamisch industriebeleid in plaats van de tot nu toe vaak ge volgde weg van steunverlening aan noodlijdende sectoren, aldus het rapport. AMSTERDAM-BRUSSEL (ANP) Het Belgische ministerie van fi nanciën heeft het Belgische pu bliek gewaarschuwd voor activitei ten van zogenaamde advies- en ma kelaarsfirma's, veelal in Nederland gevestigd, die onder het mom van het kosteloos verstrekken van be leggingsadvies proberen geld van spaarders aan te trekken zonder aan de wettelijke verplichtingen te hebben voldaan. Het ministerie deed dit naar aan leiding van het Amsterdamse ef fectenkantoor First Commerce Se curities, dat had gevraagd aande len publiekelijk aan aan Belgische beleggers te mogen verkopen. Het ging om de aandelen Devoe-Hol- bein van het op de Antillen geves tigde milieutechnische bedrijf in oprichting van twee Canadese pro fessoren. Niet alleen voldoet First Com merce Securities niet aan de wette lijke voorschriften in België, ook zou het kantoor zich ten koste van het publiek willen verrijken met aandelen die het kantoor zelf goed koop heeft aangekocht. De Vereni ging Effectenbescherming onthul de dat onlangs, waardoor introduc tie van de aandelen van Devoe- Holbein op de Amsterdamse beurs al eerder mislukte. Belgische banken en commissio nairs mogen op geen enkele wijze meewerken aan de handel in De- Voe-Holbein. In tegenstelling tot in ons eigen land is in België een machtiging vereist voor de praktij ken van makelaarskantoors. First Commerce is niet de enige Neder landse firma die een dergelijke machtiging is ontzegd. Ook het eveneens in Amsterdam gevestig de Financial Planning Services mag geen aandelen aan Belgische beleggers proberen te verkopen. Het gaat hierbij om aandelen Porti- First Commerce raakte reeds enige tijd geleden bij DeVoe-Hol- bein betrokken. Achter First Com merce gaat volgens de Vereniging Effectenbescherming een groep schuil rond de Canadese investeer der Irving Kott. Kott verschafte de Canadese hoogleraren De Voe en Holbein geld om .hun vinding te ontwikkelen om op revolutionaire methode metalen terug te winnen uit afvalwater. In ruil hiervoor kreeg Kott aandelen in het bedrijf je in oprichting, dat sindsdien werd gadministreerd in Curagao. DEN HAAG (ANP) - De voor sei zoensinvloeden gecorrigeerde werkloosheid is voor de tweede achtereenvolgende maand aan zienlijk gedaald en staat thans op 822.400 personen. Het aantal werk lozen nam af met 11.200, oftewel 6.900 mannen en 4.300 vrouwen. De tendens is vooral duidelijk merkbaar onder schoolverlaters: in juni daalde de werkloosheid in de ze groep met 9.000, nu is de daling 5.000. De feitelijke werkloosheid, het aantal geregistreerden bij de ge westelijke arbeidsbureaus, liep op met 2500 tot 818.400 (300 bij de mannen en 2.200 bij de vrouwen). Het aantal vacatures daalde met 700 en staat op 15.000. Gecorri geerd steeg het aantal vacatures met 700 en komt uit op 14.600. ADVERTENTIE cre,o0n°nesvamnes8NOeEBSON. NEW YORK (DPA) - Argentinië wil de lening van 125 miljoen dol lar die het onlangs van buitenland se banken heeft gekregen vóór 15 augustus aflossen, ook als het te gen die tijd nog niet met het Inter nationale Monetaire Fonds (IMF) tot overeenstemming is gekomen over de wijze waarop het zijn eco nomische problemen wil oplossen. Dit is gisteren vernomen in bank- kringen in New York. Volgens de zegslieden bevindt het geld zich al op een rekening bij de Federal Reserve Bank in New York. De elf banken die namens de meer dan 350 miljoen banken waarbij Argentinië in het krijt staat met Buenos Aires beraadslagen over de financiële problemen van het Latijns-Amerikaanse land ver strekten de lening in juli om Ar gentinië te helpen bij de betaling van achterstallige rente. Argentinië heeft onlangs al een krediet van driehonderd miljoen dollar afgelost dat het in maart van Brazilië, Mexico, Venezuela en Co lombia kreeg om de eind die maand verschuldigde rente te kun nen betalen. De elf banken voeg den daar honderd miljoen dollar aan toe. Dat bedrag moet Argenti nië in oktober terugbetalen. Naar in Buenos Aires is verno men praat de Argentijnse minister van economische zaken, Bernardo Grinspun, deze week opnieuw met het IMF over zijn economische plannen. Volgens de zegslieden is hij bereid enigszins tegemoet te komen aan de eis van het IMF dat de lonen van de Argentijnse amb tenaren niet zo fors mogen worden verhoogd als de regering voor ogen staat. I kunt U kiezen uit meer dan 60 soorten meubelstof. In totaal zo'n 400 kleuren/dessins. U vindt dus altijd wel de bekledingsstof die past bij üw interieur. BEZOEK EEN TOONZAAL OF BEL EERST 03450-17484 VOOR GRATIS DOKUMENTATIE levert het betere zitmeubel rechtstreeks aan de konsument

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 6