A Kalme start NK-tennis Salman sneuvelt in eerste ronde Groener ontslagen op de Antillen Scholing vluchteling om sneller werk te vinden Irak wil blokkade Kharg verscherpen 'Bij verhuizing voor werk ruimere belastingaftrek' In tennistoernooi Rijnsburg Sacharov zou in het ziekenhuis liggen PAGINA 12 SPORT DINSDAG 7 AUGUSTUS 1984 SCHEVENINGEN (ANP) - De nationale tenniskampioen schappen zijn maandag op de Mets-banen in Schevenin- gen zonder opzienbarende uitslagen begonnen. Voor het eerst zijn de traditionele voorronden verdwenen en daar voor in de plaats werd het spelersschema bij dames en heren uitgebreid tot respectievelijk 32 en 64. De aanstor mende jeugd kreeg zodoende op ruimere schaal dan voor heen de kans zich te meten met de gevestigde orde. De acht geplaatste heren en vier geplaatste dames behoefden maan dag nog niet in actie te komen. In de „voorhoedegevechten" kwam de jeugd echter nog veel tekort. Van de acht sterksten uit de natio nale jeugdkampioenschappen tot en met 18 jaar haalde er slechts één (Ton Louwers) de tweede ronde. Deze 18-jarige Louwers uit Made klopte verrassend routinier Hans Everaars met 6-4, 6-3. Bij de oude ren hadden Eric Wilborts en Theo Gorter de grootste moeite om zich respectievelijk Mare Vekemans en Chris Vermeeren van het lijf te houden. Bij de dames kon de jeugd evenmin vlammen. Alleen Titia Wilmink uit Pijnacker kwam een ronde verder ten koste van Annet te Bouwer. Opvallend ook was de zwaarbevochten zege van Digna Ketelaar op Ellen Driebergen (5-7, 6-4, 7-5). Ook de nieuwe Europese jeugd kampioen tot en met 18 jaar, Chris- tiaan Feenstra, moest maandag al in actie komen. Na zijn gisteren in het Belgische Ostende gewonnen finale tegen de Tsjech Martin Strel- ba was dat wel even wennen. De 17-jarige Utrechtenaar moest in zijn partij tegen de één jaar jongere Glenny Schaap uit Amsterdam even op toeren komen, maar daar na ging het snel (6-4, 6-0). Feenstra maakte overigens een ontspannen indruk. „Ik was in Ostende onge plaatst en moest ook nog een voor ronde spelen. Maar ik kwam er steeds beter in en toen ik eenmaal in de halve finale van de als eerste geplaatste Zweed Johan Carlsson had gewonnen, kreeg ik alle ver- trouwen in de finale". De Utrechte naar is eer. speler van het „Zweed se speltype"; hij opereert vanaf de baseline en moet het dan hebben van veel spreiding. „Maar ik schuw de aanval niet", aldus Feenstra, die hoopt zich deze week tijdens de na tionale kampioenschappen waar te kunnen maken. Er waren op deze eerste dag geen herenpartijen meer van vier uur en ar overleef- (archieffoto) langer. Omdat elders in de wereld (uitgezonderd de grand-slamtoer- nooien en het Davis-Cuptoernooi) om twee gewonnen sets wordt ge speeld en aangezien urenlange par tijen voor het publiek vaak te lang dradig zijn, besloot de plaatsings commissie van de KNLTB tot de kwartfinales „the best of three" te spelen. Ook de dubbelspelen zijn ingekort tot twee gewonnen sets. De Vlaemiiick verlaat Moser BRUSSEL (SID) - De Belgische beroepswielrenner Roger de Vlae- minck rijdt komend seizoen niet meer voor de ploeg van de Italiaan Francesco Moser. Volgens de 37-ja- rige Belg is de Italiaanse houder van het werelduurrecord en dit sei zoen winnaar van de de klassieker Milaan-Sanremo en de Ronde van Italië, veel te egoïstisch ingesteld. „Moser deelt het seizoen in geheel volgens zijn eigen wensen. Hij houdt daarbij totaal geen rekening met de rest van de ploeg. Ik kan daar niet tegen. Hoewel ik nog een jaar mocht blijven, wil ik komend seizoen liever bij een andere Ita liaanse ploeg rijden". Van der Poel Adrie van der Poel is winnaar ge worden van de Draai van de Kaai, een wielercriterium voor beroeps- renners in Roosendaal. De coureur uit de ploeg van Godefroot was in de eindsprint sneller dan de vijf medevluchters, met wie hij in de slotfase was ontsnapt. Er waren 20.000 toeschouwers. n. Kort avontuur Schilder in LA LOS ANGELES (ANP) - Het Olympische demonstratietoernooi is voor de Nederlandse tennisster Simone Schilder na de eerste ron de al voorbij. De 17-jarige Bever- wijkse trof het slecht, dat ze met een tegen de als vijfde geplaatste Amerikaanse Andrea Leand moest aantreden. Simone Schilder gaf goed partij tegen de nummer 29 van de wereldranglijst, hield het één uur en dertien minuten vol, maar verloor toch met 4-6, 2-6. DENEKAMP (GPD) - Rob Groe ner is terug in Nederland. De oud- trainer van Qüick'20, Suriname en FC Twente keerde in de loop van zondag terug met zijn gezin uit Wil lemstad op de Nederlandse Antil len, waar hij het afgelopen voetbal seizoen het Antilliaanse nationale elftal onder zijn hoede had. Omdat de Koninkrijk-Sportliga, een door Nederlandse ontwikkelingsgelden gesteunde organisatie, waarvan Jo van Marle voorzitter is en waarbij Groener in dienst was, binnenkort opgeheven wordt, kreeg Groener zijn ontslag. Daarmee is voor de oud-Dene kamper een abrupt einde gekomen aan zijn dienstverband bij de Antil liaanse voetbalbond. Onlangs nog meldde Groener dat hij van plan was zijn contract met nog eens twee jaar te verlengen, dit met het oog op de wereldkampioenschap pen die in 1986 in Mexico worden gehouden. Alleen als de Nederlandse rege ring instemt met het toekennen van ontwikkelingsgeld aan de KABNA, het Kabinet Nederlands- Antilliaanse zaken, waarbij Groe ner dan eventueel als bondscoach in dienst zou kunnen treden, be staat er nog een kans dat hij terug keert naar de Antillen. Voorlopig evenwel houdt Groe ner er rekening mee dat zijn Antil liaanse avontuur voorgoed beëin digd is. „Ik besef dat er op dit mo ment in Nederland geen clubs voor me zijn en ik zit er ook niet bepaald op te wachten. Mocht ik niet terug keren, dan zal ik me hier eerst eens rustig oriënteren. Ik sluit een trai nersfunctie bij een club niet bij voorbaat uit, maar ik geef toe dat het werk dat ik op de Antillen heb gedaan mij eigenlijk het beste ligt. Veel organiseren, reizen, vergade ren, scouten, het is veel boeiender dan een trainer van een gewone club. Wie weet liggen er voor mij in de toekomst wel mogelijkheden in Australië". LEIDEN Hein Jan Salman, eer ste geplaatst in het herenenkelspel C 2 van het tennistoernooi van de Rijnkanters in Rijnsburg, trof het niet dat hij in de eerste ronde al stuitte op Hinnen. In zijn speel- helft zitten spelers die hij stellig zonder problemen uit de weg zou hebben geruimd. Hinnen daarentegen is een spe ler met solide basisslagen, die op tempo moet worden geklopt. Tem po en netaanval. En juist dat kan Salman niet spelen. Net als Hinnen moet hij het hebben van manoeu vreren, van 'schaken' op de baan. Misschien had hij, na de eerste set met 5-7 te hebben verloren, de ba kens toch nog kunnen verzetten als hij in de tweede set niet zou hebben gegrossierd in. dubbele fouten. Bij de stand 3-1 en 40-15 produ ceerde hij er drie op rij. Dat kan niet tegen een man als Hinnen die ook fouten maakt maar niet op voor hem kritieke momenten. Hij verspeelde de voorsprong en ver loor, 5-7, 4-6. Johan van der Lippe jr. moet als tweede geplaatste in het herenen kelspel C 2 de 'pot' in Rijnsburg kunnen winnen. Noch John van Overloop, noch Brandenburg, res pectievelijk als derde en vierde ge plaatst, lijken in staat om hem een strobreed in de weg te leggen. In het herenenkelspel C 1 zal de no 1 geplaatste Jan Siemerink de hem gegeven waardering wel waarmaken. Wie hem in de finale zal ontmoeten is echter de vraag. M. Krans zal als tweede geplaatste de mouwen stevig moeten opstro pen om Hans van Bijsterveld, der de geplaatst, te bedwingen. Maar ten Lugthart, vierde geplaatst, kan reiken tot de kwartfinale. Tegen Siemerink kan hij vrijuit tennissen en dat kan een leuke halve finale worden al is het resultaat op voor hand bekend. De 'muur' van Knott Bij de dames zijn in het enkel spel C 1 Nol Bennink en Doris Knott als eerste en tweede ge plaatst. Verrassingen zullen hier wel uitblijven. De finale zal een spannende zaak worden, die best eens door de 'muur' Doris Knott beslist zou kunnen worden. De plaatsingen in D zijn als volgt: Herenenkelspel J. Dahlhaus, "W. de Klerk, Damesenkelspel H. Schepers, W. Duivenvoorde. Het in het herendubbelspel C als eerste geplaatste koppel Paul Da- men en Han de Jong, die het toer nooi vorig jaar ook wonnen, kwa men gisteren in hun eerste partij al in moeilijkheden. Piet Guyt en Gutter hadden vol doende vaart in huis om hun hoog gewaardeerde tegenstanders het vuur na aan de schenen te leggen. In de eerste set kwamen zij op een 6-5 voorsprong. Als Gutter toen wat meer durf aan de dag had ge legd, zou zeker een set naar hem en partner Guyt zijn gegaan. En hoe zou dan de technisch beste man van het kwartet, Paul Damen, ver der uit de bus zijn gekomen? Maar Gutter greep aan het net niet in of maakte niet af en dat kon Parle- vliet met zijn nog steeds geduchte forehands niet compenseren. Damen en de Jong konden set- verlies voorkomen, 7-6, en daarna was vooral Damen sterk met servi ce en volley, 6-3. W. de Mooy en Spek, rivalen die elkaar in D telkens weer tegenko men, waren gisteren in C 2 ook aan bod in Rijnsburg. En zij hielden el kaar goed aan het werk. Toen alle partijen waren gepland waren ge speeld, stonden zij nog op de baan. Spek stond 2-6, 6-1, 3-1 voor. De partij moest op die stand worden afgebroken. Har Walenkamp en Dennis van de Water, no 1 geplaatst in het he rendubbelspel D, slaan een stevige bal. Dat ervoer Hoogreef die een van die ballen met zijn backhand wilde retourneren en de bal ver keerd op het racket kreeg. Via de rand van het racket spatte de bal op zijn rechteroog en dat beteken de het einde voor hem en zijn part ner Peters, 1-6 en opgave. Uitslagen: HEC 1 Iterson-Van Dam 2- 6, 4-6, M. Lugthart-G.J. Minnee 6-1, 6-7, 6-3. HEC 2 J. Beugelsdijk-W. Aertse 6-0, 6-0. HED W. Siemerink-N. Dofferhoff 5- 7, 5-7, Heemskerk-Hartog 5-7, 5-7. HDD Duivenbode/De Mooy-v.d. Berg/Meyers 6-2, 6-2, Onvlee/Van Elsen-Van Duin/ Martens 6-0, 6-0, Van Delft/Doctors van Leeuwen - Demmenie/Van Heemskerk 6-1,6-3, Voskuil/Klerk - de Jong/Paauw, 6-2, 7-6, Middleton/Nieuwenkoop - Stie- rum/Vaerenbergh 3-6, 1-6. HDC 2 Duy- venvoorde/v.d. Mey-v.d. Haak/v. Iterson 5-7, 1-6, DDC Guyt/Ravensbergen - Faase/Faase 6-1, 6-1. GDD Martens/Star - de Graaff/v.d. Hoven, 6-0, 6-2. FRANK BONTE Zaalvoetbal benauwt PSV EINDHOVEN (ANP) - De ver plichte deelneming aan het zaal- voetbaltoernooi in de winterpauze is door PSV met tegenzin aangeno men. „We hebben geen ambities als zaalvoetbalclub", verklaarde Kees Ploegsma, de Eindhovense manager, op de jaarlijkse persdag, voorafgaande aan de competitie. „Ons wordt hier.door de kans ont nomen toernooién in het buiten land te spelen. Daar liggen voor het Nederlandse voetbal meer moge lijkheden dan in benauwde zaal tjes". PSV heeft inmiddels onge veer 9600 seizoenkaarten verkocht. De clubleiding rekent op meer dan 11.000 vaste toeschouwers, een lichte stijging ten opzichte van de vorige competitie. DEN HAAG (GPD) - Voor vluch telingen die ons land asiel heeft aangeboden zal een speciaal afge stemd programma worden ge maakt met extra voorzieningen die hen kunnen helpen bij het vinden van een vaste baan. Dit program ma zal onder meer bestaan uit scholing gericht op het vinden van werk. Ook zal iedere daarvoor in aanmerkingen komende vluchte ling de mogelijkheid krijgen werkervaring op te doen. Dit schrijft staatssecretaris Kap- peyne van de Coppello (sociale za ken en werkgelegenheid) de Twee de Kamer. Zij kondigt maatregelen aan naar aanleiding van de uit komst van een onderzoek naar de arbeidsmarktpositie van door ons land uitgenodigde vluchtelingen. In opdracht van het ministerie heeft de Stichting Ipso Facto uit Leiden dit onderzoek verricht. Men richtte zich hierbij op La- tijnsamerikaanse en Vietnamese vluchtelingen. Gebleken is dat de werkloosheid onder hen zeer hoog is: naar schatting ongeveer de helft. Vietnamezen vormen verre weg de grootste groep werkloze vluchtelingen. De werkloosheid in deze groep is in ons land belangrijk hoger dan in andere opvanglanden (VS, Canada, Frankrijk en Zwe den). Dat verschil valt gedeeltelijk te verklaren uit de krappere arbeids markt in Nederland. Verder speelt een rol dat in sommige andere lan- MOSKOU (RTR/AFP) De dissi dente kernfysicus Andrei Sacha rov heeft zijn hongerstaking onder broken maar is gedwongen in een ziekenhuis opgenomen en zijn vrouw, Jelena Bonner, is officieel in staat van beschuldiging gesteld wegens „anti-Sowjetpropaganda". Daarvoor kan zij tot drie jaar straf kamp worden veroordeeld. Dit hebben kennissen van het echt paar in Moskou meegedeeld. Zij Executies in Pakistan ISLAMABAD (AFP) - In een ge vangenis in Lahore zijn gisteren twee aanhangers van de verboden Pakistaanse Volkspartij (PPP) van wijlen premier Zulfikar Ali Bhutto door ophanging terechtgesteld, zo is uit de gevangenis vernomen. Een militaire rechtbank had hen in december 1982 ter dood veroor deeld wegens moord op een poli tieman. Een derde verdachte zal donder dag worden geëxecuteerd. De drie mannen waren lid van een terreur groep al-Zulfikar die vanuit de Af ghaanse Kaboel wordt geleid door de twee zonpn van de in 1979 opge hangen Bhutto, Shahnawaz en Murtaza. zeiden zondag kort contact te heb ben gehad met Bonner, die zich evenals Sacharov sinds 1980 in Gorki bevindt, een voor buitenlan ders gesloten stad 400 km ten oos ten van Moskou. Volgens de bronnen is de ge zondheidstoestand van de kernfy sicus goed. Sacharov weigerde na 2 mei voedsel tot zich te nemen uit protest tegen de weigering van de Sowjet-autoriteiten zijn vrouw voor medische behandeling een vi sum naar het westen te geven. Wanneer hij zijn hongerstaking heeft onderbroken werd niet ge zegd. Bonner wordt verweten dat zij contacten heeft gehad met de Amerikaanse ambassade. Op 4 mei beschuldigde het Sowjet persbu reau TASS de ambassade ervan de vrouw asiel te hebben willen ge ven. De Amerikaanse vertegen woordiging wees de beschuldiging toen als ongegrond van de hand. In mei ontvingen vrienden van het echtpaar een telegram van Bonner met de mededeling dat Sa charov uit hun woning was meege nomen en gedwongen in een zie kenhuis was opgenomen. Vrijwel meteen begonnnen in Moskou en in het buitenland geruchten de ronde te doen dat de dissident was overleden. De Sowjet-autoriteiten reageerden toen met verklaringen dat de fysicus het goed maakt en regelmatig eet. den de taaibelemmeringen minder hoog zijn (VS, Canada, Frankrijk) of dat het toelatingsbeleid strenger is (vooral in Frankrijk). De staats secretaris denkt dat het verschil voor een deel ook het gevolg is van een andere benaderingsmethode. Zowel in de VS als in Canada ligt de nadruk in het beleid sterk op het vinden van werk. In die landen wordt duidelijk de voorkeur gege ven aan het tijdelijk plaatsen van vluchtelingen in slecht betaalde banen met weinig of geen promo tiekansen boven het laten voortdu ren van werkloosheid. In ons land wordt veelal meer waarde gehecht aan het vinden van passende ar beid. Uit onderzoek is gebleken dat tweederde van de ondervraagde Vietnamezen te kennen geeft elk soort werk te willen aanvaarden. De bewindsvrouw zegt dat de rege ring een bijzondere verantwoorde lijkheid voelt voor mensen die door ons land zijn uitgenodigd, omdat ze in eigen land vrees heb ben voor vervolging. Uit het onderzoek blijkt ook dat de arbeidsmarktpositie voor vluch telingen in ons land bijzonder moeilijk is, doordat ze vaak geen arbeidservaring of vooropleiding hebben die aansluit op de Neder landse arbeidsmarkt. Dit in tegen stelling tot buitenlandse arbeids krachten uit de zogenaamde wer- vingslanden die speciaal naar Ne derland zijn gekomen om vakatu- res op te vullen. Om die redenen vindt mevrouw Kappeyne het gerechtvaardigd voor uitgenodigde vluchtelingen een speciaal programma te maken. Als aanvulling op de taalles en an dere kennismakingsactiviteiten moeten ze scholing krijgen voor het vinden van werk. Verder kan door het subsidiëren van tijdelijke arbeidsplaatsen bij overheidsin stellingen en door het vergoeden van loonkosten bij bedrijven aan vluchtelingen de mogelijkheid worden geboden werkervaring op onze arbeidsmarkt op te doen. De bewindsvrouw wil deze extra voorzieningen ter beschikking stellen voor vluchtelingen die niet langer dan vijfjaar in ons land zijn. Uit het onderzoek is ook gebleken dat vluchtelingen die in eigen land als zelfstandige werkten de wens hebben zich ook hier als zodanig te vestigen. Dat is niet altijd haalbaar, omdat niet iedere vluchteling kan voldoen aan de strenge eisen die aan beginnende ondernemers wor den gesteld. Kanaalzwemmer overleden FOLKESTONE (Reuter) - De 36-jarige zwemmer Kumar Anandan uit Sri Lanka is tijdens de oversteek van Het Kanaal buiten be wustzijn geraakt en later overleden. Met nog enkele van de ruim 32 kilometers voor de boeg werd de advocaat uit Colombo door de bemanning van een begeleidende boot bewusteloos uit het water gehaald. Per helikopter werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Bij aankomst bleek hij te zijn overleden. Anandan was de tweede Kanaal-zwemmer sinds de eerste oversteek in 1875, die de poging met de dood moest bekopen. Mk 'Verdachte' machine toch naar Moskou? BRUSSEL (RTR) - De Belgi sche regering zal haar verbod op de export van een geavan ceerde boor- en freesmachine met computerbesturing naar de Sowjet-Unie opheffen als de Verenigde Staten er deze week niet in slagen er een andere ko per voor te vinden. Dit zegt de Belgische minister van buiten landse zaken, Leo Tindemans, in een interview in het Brussel se dagblad Le Soir. Volgens de minister is de ma chine in techologisch opzicht zo gewijzigd dat zij niet meer onder de richtlijnen van de Co- com valt. De Cocom is de com missie van de NAVO-landen die toezicht houdt op de export van strategisch materiaal naar de landen van het oostelijk blok. De Belgische regering verbood de levering van de ma chine aan de Sowjet-Unie aan vankelijk onder druk van de Verenigde Staten. Vorige maand zei Tindemans in de Belgische kamer van af gevaardigden dat de 102 mil joen frank kostende machine in de Sowjet-Unie zou kunnen worden gebruikt bij de produk- tie van lanceerinrichtingen voor kernraketten. Moskou sprak dat tegen en kondigde aan dat de handel tussen België en de Sowjet-Unie erop achter uit zou gaan als Brussel bij het exportverbod bleef. LUDWIGSHAFEN (AP) - Kim Phuc lacht een fotograaf toe twaalf jaar nadat zij in haar ge boorteland Vietnam het slachtoffer werd van een napalmbom en het lijdend voorwerp werd op een be kroonde persfoto. De Vietnamese heeft vorige week opnieuw een operatie ondergaan in West-Duitsland, ditmaal om de pijn van littekens van eerdere plas tische behandelingen te verlichten. Zij gaf in Ludwigshafen een pers conferentie, samen met behande lend geneesheer Rudolph Zellner rechts). ANKARA (AFP) - Volgens de eer ste vice-premier van Irak, Taha Yassin Ramadhan, beraadt zijn land zich op de mogelijkheden tot verscherping van de blokkade van het Iraanse olieterminal op het ei land Kharg. Irak peinst er niet over de blokkade, die tot doel heeft de Iraanse olie-export onmogelijk te maken, op te heffen. „We bezinnen ons op plannen voor een doelmatiger blokkade, maar de uitvoering kost echter eni ge tijd", zo zei Ramadhan gisteren na afloop van een bezoek aan Tur kije. Hij herhaalde dat Irak geen enkel land de garantie kan geven dat geen van zijn schepen in de. buurt van Kharg zal worden ge bombardeerd. Volgens Ramadhan toonde de Turkse regering „begrip" voor de positie van Irak wat betekent dat Turkije „niet zal protesteren en geen vergoeding zal vragen" als in de buurt van Kharg een Turks schip wordt geraakt. Bij een Iraak- se aanval op 3 juni jl. werd een Turks tankschip, de Buyuk Hun, geraakt waarbij drie Turkse zeelie den omkwamen. Turkije onderhoudt vriend schappelijke banden met zowel Irak als Irak, beide zijn belangrijk ste economische partners. De blok kade van Kharg stelt Ankara voor problemen omdat het jaarlijks zes miljoen ton olie van Iran afneemt die via Kharg wordt verscheept. Tijdens het bezoek van Ramad han is verder een protocol onderte kend voor. de aanleg van een twee de pijpleiding tussen de olievelden in Kirkoek in het noordoosten van Irak en de Turkse haven Yumurta- lik aan de Middellandse Zee. Sinds het begin van de Iraans-Iraakse oorlog is de olieleiding via Turkije de enige exportmogelijkheid voor Irak. De nieuwe leiding, die paral lel aan de oude komt te lopen, zal binnen anderhalf jaar klaar zijn en een capaciteit hebben van 1,5 mil joen vaten per dag tegen nu 700.000 vaten. Verder is een principe-akoord gesloten om een gasleiding en een rechtstreekse spoorwegverbinding aan te leggen en over de levering van elektriciteit aaa Turkije. Ver der bestaan er plannen voor de bouw van een gemeenschappelijke raffinaderij aan de Turkse zuid kust. De uitvoering van de plannen hangt volgens de Iraakse vice-pre mier af van de oplossing van de economische problemen Irak kampt. Stichting van de Arbeid: DEN HAAG (GPD) - Werknemers die vanwege hun baan moeten ver huizen dienen meer mogelijkhe den te krijgen om de kosten daar van fiscaal af te trekken. Daarbij gaat het vooral om overdrachtsbe lasting, notaris- en makelaarskos- ten. Met verruiming van deze be- lastingvoorzieningenzou de be weeglijkheid op de arbeidsmarkt worden gediend. Dit heeft het bestuur van de Stichting van de Arbeid, topover- legorgaan van werkgevers en werknemers, geschreven aan staatssecretaris Koning (finan ciën). Aanleiding hiertoe is het feit dat het kabinet half augustus zou beslissen over de lastenverlichting voor het bedrijfsleven in 1985, waaronder ook deze fiscale voor ziening zou vallen. Op dit moment zijn voor werkne mers die in verband met hun baan moeten verhuizen alleen de ver huiskosten in enge zin aftrekbaar: kosten van het transport van de in boedel en van het afsluiten van le ning of hypotheek. Dat geldt niet voor makelaars- en notariskosten en voor de overdrachtsbelasting. De stichting vindt dat deze kos ten geheel of gedeeltelijk aftrek baar moeten worden. Als de werk gevers hier al een vergoeding voor zou geven zou deze geheel of ge deeltelijk onbelast moeten blijven. Wat de vormgeving van deze voor ziening betreft, gedacht kan wor den aan een zogenaamd forfaitair aftrekpercentage, gekoppeld aan het inkomen dan wel de koopprijs van de woning. Deze voorzieningen worden be pleit voor werknemers die moeten verhuizen als gevolg van verande ring van dienstbetrekking; voor werknemers die moeten verhuizen als gevolg van overplaatsing bin nen de onderneming waar ze werken en werkzoekenden die moeten verhuizen wegens het aan vaarden van een dienstbetrekking elders. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid vraagt in het bijzonder aandacht voor werknemers die binnen korte tijd van het ene naar het andere koophuis moeten ver huizen. In zo'n geval is vaak sprake van een schrijnende opeenhoping van overdrachtsbelasting. Een vrij stelling van overdrachtsbelasting tot het bedrag dat bij het oude huis is betaald zou hier ten zeerste ge rechtvaardigd zijn. Er kan wel een maximum worden gestelek

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 12