RB gaat verder in het TNC11 V-toernooi Michiel Schapers prolongeert titel 5?PJ Cricketteam Ajax stelt hevig teleur Quick Boys op schot: 5-0 Overige regioclubs laten het afweten eredivisieclubs Ook hoofdrol voor Schutte op Roomburg Piet de Groot rijdt zich in de prijzen UVS onderuit tegen Tonegido ARC ontvangt Zeiler Vossenberg wint Ajax en Groningen halen uit PAGINA 14 SPORT MAANDAG 6 AUGUSTUS 1984 RIJNSBURG - Rijnsburgse Boys is als enige 'Leidse' vertegenwoordiger doorgedrongen tot de volgende ronde van het NCRV-toernooi. De ploeg van Arie Lagendijjï speelde op het eigen 'Middelmors' de eerste wedstrijd met 0-0 gelijk tegen Huizen, won daarna dankzij doelpunten van Rob Gillissen en Huug Aandewiel met 2-1 van Nieuw Lekker- land, waarna in het laatste duel PPSC met 1-0 (goal Johan de Kroon) werd geklopt. In de andere poule moest Quick Boys genoegen nemen met de laat ste plaats. Niet zo verwonderlijk wanneer wordt bedacht dat de Kat- wijkers aantraden met een menge ling van tweede elftal- en jeugdspe lers. Dit tot ongenoegen overigens van de NCRV-organisatie én de te genstanders. "Maar wij wilden de vriendschappelijke wedstrijd te gen Ter Leede niet laten schieten", aldus wedstrijdsecretaris Jaap van Duvenbode. "Zo'n duel levert ons immers geld op". Het Quick Boys-bestuur had des ondanks verwacht met het naar Rijnsburg afgevaardige team een goed resultaat te kunnen behalen. "We hebben een hele brede selec tie. Maar door de vakantie zijn er veel spelers afgevallen. Daarom bleef er van dat team niet veel meer over", aldus Van Duyvenbo- de. "Wij vinden het ook niet leuk dat het zo is gelopen, maar wij za gen geen andere oplossing". "Maar de NCRV moet niet zeu ren, want aanvankelijk was 'Nieuw Zuid' als lokatie aangewezen. Dat heeft overigens niet meegespeeld bij onze beslissing om niet het eer ste elftal te sturen". NCRV-redio-verslaggever en mede-organisator Leo Touw houdt er een andere visie op na. "Toen wij spijkers met koppen moesten slaan, hadden we nog steeds geen bericht ontvangen van Quick Boys", aldus Touw. "Daarom zijn we er vanuit gegaan dat er weinig animo was. Toen hebben we maar voor Rijnsburg gekozen. Iedereen is verbaasd over het feit dat Quick Boys met het tweede kwam, terwijl het ook merkwaardig is dat we voor aanvang van het toernooi geen bestuurslid in de bestuurska mer hebben gezien". Quick Boys verloor in de andere groep achtereenvolgens van Excel sior Maassluis (1-0), Valleivogels (2- 0) en Zwart Wit '28 (4-0). Valleivo gels werd groepswinnaar. OEGSTGEEST - Het optreden van Ajax in de uitwedstrijd tegen het Rotterdamse Sparta was uitermate teleurstellend. Het cricketteam had duidelijk z'n dag niet en ver loor met 77 runs. Ajax moest, na de verloren toss, als eerste gaan 'fielden' en werd de volledige zestig 'overs' in het veld gehouden. Hoewel het Rotterdam se veld door de vele oneffenheden nauwelijks voor een cricketveld kon doorgaan, was het 'fielden' van de Oegstgeester formatie slecht verzorgd. Sparta wist daarvan te profiteren en bracht een totaal van 193 voor 9 in de boeken. De bow- lingcijfers van de Ajacieden zijn SSS en NSW werden in Klaas waal groepswinnaar. Noordwijk werd achter SSS tweede, RCL werd in die groep laatste. Het 'on deronsje' tussen' Noordwijk en RCL eindigde in een 6-4 overwin ning voor de kustbewoners. Ivan Hermans scoorde in die wedstrijd vijf maal. Klaas Vink scoorde de resterende goal. Voor RCL doel puntten Ron van der Post, Bennie Heemskerk (2x) en Jeffry de Vos. Rijnsburgse Boys speelt volgen de week op het complex van DTS'35 met SSS, SC Angelslo en GVW om één plaats in de finale, die de week daarop in Heeijans- dam wordt afgewerkt. De andere finalist moet komen uit de groep die bestaat uit NSW, WOG, Val leivogels en Spakenburg. Flevo Boys is gastheer van deze vereni gingen. wel eens beter geweest: Frits de Jongh 1-39 in 15 overs, Ton Elde- ring 1-33 in 10, Hans-Reier de Wit 2-27 in 11, Johan Gordinou 1-34 in 12 en Andy Jackman 3-30 in 8. Hoewel het totaal van Sparta ze ker niet te hoog was, is Ajax op geen enkel moment in de wedstrijd geweest. Daarvoor was het 'bow len' van Sparta te accuraat. Ajax, dat al snel het 'wicket' van Andy Jackman verloor, zag alleen Mein- dert-Jan Taalman Kip (24), Danny Eldering (21) en Johan Gordinou (30) als 'rungetters' fungeren. De overigen lieten het ditmaal volle dig afweten. In 48 'overs' eindigde Ajax op 116 'all out'. naren met 1-0. Jan Willem Bo- gers was nog niet van de partij. Ron Coppejans (ex-Be Fair) maakte een goed debuut. De doelpunten kwamen op naam van Wilco van Leeuwen (2), Rob Koolstra en Dennis van Ommen. Behalve tegen Excelsior en Sparta speelt ARC ook tegen DWS (11 aug.), Olympia (14 aug.), Epe (18 aug.), DOS Kam pen (25 aug.), Rkavic (28 aug.) en Rohda '76 (11 sept.). Van donderdag 16 tot en met zater dag 18 augustus gaat de Al- phense ploeg voor een trai ningskamp naar Epe. LEIDEN - Titelverdedigster Nanette Schutte was in de A finale van de 'Open Leidse Kampioenschappen' op tennispark Roomburg tegen Carin Bakkum oppermachtig: 6-1, 6-2. Ook Michiel Schapers prolongeerde zijn titel; Johan Vekemans moest zich, gelijk vorig jaar, met 6-3, 6-3 gewonnen geven. In de B categorie waren Jacqueline van Wijk en Frank Bitter de sterk- sten. Eveline Krul hield in C de Leidse eer hoog; bij de heren ging de titel naar de uit Heerhugowaard afkomstige Guido Roth. Ronald Blommendaal realiseerde zijn nummer één notering bij de vetera nen en Doris Knott, nummer vier geplaatst, deed zelfs meer dan dat door eveneens als eerste te eindi gen. Had Schutte in de halve eind strijd tegen de Limburgse Moni que Margaroli nog alles op alles moeten zetten (7-5, 7-5), in de een zijdige finale tegen Carin Bakkum, die in de halve toch Manon Bolle- graf met 6-0, 6-4 klop had gegeven, hoefde zij niet tot het uiterste te gaan. De titelverdedigster startte foutloos. Haar lange opponente ging zich forceren of had het racket te laat in de aanslag om de onver wacht harde returns vanaf de base line te kunnen beantwoorden. Dit resulteerde in korte tijd in een 6-1, 3-0 voorsprong voor 's lands beste. Vervolgens kende de nummer twee van de plaatsingslijst een sterk intermezzo, waarin zij tot 2-3 terug kwam. Maar Schutte nam de hoofdrol weer over om drie games later de partij met één van haar prachtige forehand 'vegen' te be sluiten. Ook voor nationaal kampioen Michiel Schapers, die de "Open Leidse" als 'generale voor de natio nale' verkoos boven het "rumoeri ge" toernooi van Leeuwenbergh, was het een succesvolle warming- up voor de nationale titelstrijd, die deze week in Scheveningen plaats vindt. In de halve finale bleef hij oudgediende Rob Mentink met 6-4, 6-2 de baas. En in de laatste fase rekende hij af met de 'coming man' van het Nederlandse tennis Johan Vekemans, die een week eerder in Spanje deel uitmaakte van het ju nior Davis Cup team. Laatstge noemde, die tegen de als derde ge noteerde Frits Don al alle registers LEIDEN - Amateurwielrenner Piet de Groot reed zich vrijdagavond tijdens de op de Amersfoortse tankbaan verreden nationale mili taire wielerkampioenschappen in de ereprijzen. De Hazerswoude- naar kwam achter winnaar Mar tens en nummer twee Van der Klundert als derde over de meet. Nadat een eerdere ontsnapping in de rit over 150 kilometer teniet was gedaan, reed De Groot bij het na deren van de finale in het gezel schap van vier andere renners op nieuw uit het peloton weg. In de slotronde probeerde de Du Prie- renner zijn medevluchters vervol gens achter zich te laten. Die po ging mislukte, waarna de eind spurt de renner uit Hazerswoude de derde plaats opleverde. Jan- Hendrik Lagerweij uit Woubrugge kwam als elfde over de meet. Alex Jansen mengde zich zater dag te Giessenburg in de beslissen de ontsnapping van 19 renners. Toen de kopgroep tijdens de finale van de rit verbrokkelde, moest de Leidenaar met een plaats in het derde groepje genoegen nemen. Jansen won hiervan echter wel de spurt en werd daarmee achtste. Gert-Jan Zwaan finishte gisteren tijdens een zware koers in het Bel gische Brasschaat als twaalfde. Liefhebber Pieter Evelein was in Voorthuizen goed voor een achtste stek. open had moeten trekken om de 6- 1, 7-5 zege te realiseren, schoot nu te kort. Ofschoon hij een 2-0 ach terstand wegwerkte en bij 3-4 op eigen service twee game-points had, kwam hij, mede door het falen van zijn gerenommeerde drop shots - zijn bijnaam in de tenniswe reld luidt 'Toni Boltini' - op 5-3 ach ter. De geconcentreerd spelende Schapers benutte vervolgens zijn servicegame om de eerste set met 6-3 op z'n naam te schrijven. Het tweede part werd in feite in het be ruchte zevende spel beslist; de ti telverdediger brak de opslag van z'n opponent, herhaalde dat bij 5-3 en besloot het baseline duel met een volley. In de dubbel tracteerden boven genoemde finalisten het publiek daarentegen wel veelvuldig op aantrekkelijk volleerwerk. Samen duelleerden zij succesvol tegen het bedreven koppel Mentink/Don. Na een gelijk opgaande strijd trokken Schapers en compagnon de 4-6, 7- 5, 6-3 zege naar zich toe. In de B-categorie had Unicum speelster Jacqueline van Wijk, der de op het schema, in de voorlaatste ronde gewonnen van clubgenote Hennie Fehling (6-1, 7-5) en de an dere finaliste, de uit Haarlem af komstige Yolanda Veldt, van de als vierde genoteerde Evelein Büer- mann: 6-1, 6-2. De Leidse vedette betoonde zich ook dit jaar sterker dan de Haarlemse; door veelvuldig korte ballen af te vuren kwam de kampioensbeker door de 6-1, 6-3 zege in haar bezit. Ook in het dub belspel behaalde Van Wijk 'goud'. Geflankeerd door Carol de Bruin dwong zij Liane Ang en Alexandra Weller tot capitulatie: 7-5, 6-4. Bij de heren leek de titel voor Freek van der Capellen niet on denkbeeldig. Echter, het pakte an ders uit. De uit Amersfoort afkom stige Peter van Dommelen speelde een gevarieerd spel, waar de Leid se coryfee totaal geen antwoord op had: "Ik was echt kansloos, ben nog nooit zo ingemaakt in B". All- rounder Van Dommelen bereikte met 6-1, 6-0 de eindstrijd tegen ex- A speler Frank Bitter, die favoriet Michiel Schapers slaat zich een weg naar zijn tweede Roomburg-kampioenschap in Marco Winter verassend met 7-6,7- 6 een halt had toegeroepen. Ook in de laatste ronde toonde routinier Bitter zich het meest bedreven met het racket: met 6-2, 6-4 was de B titel een feit. In C kon lijstaanvoerder Rob van Marwijk niet aan de voorspelling beantwoorden; hij struikelde in de halve finale over de als vierde ge tipte Hans van Bijsterveldt van De Munnik: 6-4, 5-7, 7-6. In de andere helft werd outsider Raymond Nieuwenburg eindelijk een halt toegeroepen door de als derde ge noteerde Guido Roth. De man uit Heerhugowaard was met 6-1,2-6,6- 3 de sterkste. En ofschoon Hans van Bijsterveldt in een uitstekende vorm verkeerde, moest ook hij de nummer drie van de lijst in de fina le voorlaten: 6-3, 6-4. Bij de dames had Wil den Hollan der na een spannende strijd tegen Suzan Vissers met 6-4, 7-6 een plaats in de finale gerealiseerd. Eveline Krul wilde echter van geen wijken weten en schreef ook dit C toernooi op haar naam: 6-4, 6-4. Favoriet Ronald Blommendaal en de achter hem genoteerde Joost Rodenburg leverden een prestige- slag om de hoogste veteranen eer. Het surplus aan techniek van de nummer één compenseerde de nummer twee met een groter loop vermogen. Dientengevolge waren de heren met name het eerste part aan elkaar gewaagd; Blommendaal finishte uiteindelijk als eerste dankzij een 7-5 tie-break winst. In de tweede reeks was Rodenburg's verzet daarentegen vlotter gebro ken: 6-3. Ook bij de veteranes een titanen strijd. Lij staan voerster Marianne Liefbroer ging pas na ruim drie uur duelleren voor Doris Knott door de knieën: 3-6, 6-4, 7-6. En ook in het andere part wilde Sietske Huiskamp aanvankelijk niet van wijken weten; Stans Kwaaitaal won de halve finale met 6-4, 6-7, 6- 1. In de eindstrijd boekte laatstge noemde eveneens succes door met 6-2, 6-4 te winnen van ESTEC- speelster Doris Knott. Overige uitslagen: HDA: M. Schapers/J. Vekemans - R. Men- tink/F. Don: 4-6, 7-5, 6-3; GDA: N.Schutte/M. Schapers - M. v.d. Torre/R. Mentink: 7-6,6-3; HDB: P. v. Dommelen/M. Winter - F. Bitter/ J.W. Kool: 6-1, 6-3; GDB: A. Weller/ M. Winter - B. Pardoel/H. Koe mans: 6-2, 6-4; GDC: M. Post/p. Chin A Foeng - N. Weyermans/P. v. Paridon: 6-2, 6-4; DDC: S. v.d. Bergh/W. den Hollander - E. Krul/ K. Dietrich: 6-4, 2-6, 6-2; HDC: T. Giberius/B. Krans - H. van Byster- veldt/M. van Hage: 4-6, 6-3, 6-2; GDV: M. Sikkes/R. de Boer - N. Bennink/P. Guyt: 7-5, 6-1; HDV: P. van Paridon/C. Winter - P. Guyt/ A. Koppelle: 7-6, 2-6, 6-4; DDV: J. Ma- rang/M. Sikkes - S. Huiskamp/A. Wynveldt: 6-3,7-5. MARIJKE DE BEER Marcel van der Blom sticht namens Rijnsburgse treffers kwam RB in dat treffen niet. verwarring in het strafschopgebied van Huizen. Tot LEIDEN -In de Leidse regio werd het afgelopen weekeinde door een aantal voetbalclubs alweer geoefend. Quick Boys kende thuis weinig moeite met Ter Leede. Het Werd 5-0. UVS verloor verrassend van Tonegido terwijl SJC van Hillegom won. LEIDEN (ANP) - In het kader van de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen kwamen het afgelo pen weekeinde betaalde voetbal clubs uit in vriendschappelijke wedstrijden tegen amateurs. De voetballers van Ajax testten zaterdag hun schotvaardigheid in de wedstrijd tegen de amateurs van Zwartemeer: 0-11. Dick Schoe naker nam, zoals zo vaak, een be langrijk deel van de score voor zijn rekening. 'Schoentje' doelpuntte vijf maal. Van Basten (2x), Rij kaard. Vanenburg, Gasselich en Spelbos scoorden de overige goals. Sparta won in Oosterhout met 10-0 van een streekselectie. Treffers: Lenkeek (4x), Van den Berg (4x), Stevens en Olde Riekerink. NEC behaalde een 3-2 zege op Haarlem. De 1000 toeschouwers za gen Aalbers tweemaal scoren voor NEC. Henk Grim maakte het derde doelpunt. Joop Böckling en Fokke Zwart waren produktief voor Haar lem. FC Groningen scoorde er lustig op los tegen Zuidhorn: 9-0. Hui- zingh (3x), Mason, Koeman, Van Dijk en keeper Schellekens scoor den. FC Utrecht behaalde een moeizame 2-4 overwinning op hoofdklasser WKE. Trainer Nol de Ruiter zag aanwinst Edwin Godee (2x), Gert Kruys en Van der Ham scoren. FC Twente won het toernooi om de Spolderwerk-trofee door PEC Zwolle met 3-2 te verslaan. PEC kwam via Booy en Drost met 2-0 voor. Vreijsen, Carbo en Rutten bogen de achterstand om in een voorsprong. Go Ahead Eagles won weliswaar met 2-1 van Eintracht Braunsch weig, maar eindigde desondanks als laatste in zijn poule van de in- tertoto-competitie. Evenals Roda, dat de laatste wedstrijd met 2-1 verloor van FC Luik. Dankzij een doelpunt van Leen van der Plas kwam Quick Boys al snel op 1-0 tegen Ter Leede. Kees van Rooyen en Marco van der Plas brachten het klasse-verschil hierna nog eens in de stand tot uitdruk king: 3-0. Na de pauze bepaalden Marco van der Plas en Floor van Duyn de eindstand op 5-0. UVS ging verrassend onderuit tegen derdeklasser Tonegido: 4-1. Verzachtende omstandigheid voor de Leidse ploeg was dat gisteren slechts vier 'vaste' spelers van het eerste elftal antraden. Na een snel le 1-0 achterstand scoorde Nico van Dam 1-1. Mario Faber miste hierna een strafschop. Zonder al te veel problemen konden de Voor burgers na de rust uitlopen tot 4-1. SJC behaalde een 5-2 overwin ning op Hillegom. Piet Alders (2x), Ben van der Zalm, Ruud Passchier en Van Abswoude scoorden voor de Noordwijkers. Teylingen won via treffers van René van der Voort en Fokke v.d. Reydt met 0-2 van Warmunda. Het oefenprogramma voor mor genavond: FC Lisse (zat.)-DOSR (19.00 uur), FC Lisse (zond.)-Haarlem C (19.00 uur), SJC-Bernardus (19.00 uur). Regionale jeugd Quick Boys-FC Köln-jeugd (19.00 uur). ALPHEN AAN DEN RIJN - ARC heeft in de oefencampag ne ter voorbereiding op de competitie twee wedstrijden te gen eredivisieclubs op het pro gramma staam Donderdag komt het Rotterdamse Excel sior naar het terrein van de nieuwe tweedeklasser uit Al phen. Dinsdag 21 augustus legt Sparta een bezoek af. Beide wedstrijden beginnen om 19.00 ARC startte overigens zater dag al met de oefenreeks. In Zeist werd met 4-0 van der deklasser Jonathan gewonnen. Halverwege leidden de Alphe- NIEUWKOOP - Nico Vossenberg zeilde gisteren tijdens de Niwa- wedstrijden op de Nieuwkoopse plas naar de hoofdprijs in de B- klasse van de zestienkwadraten. De Nieuwkoper liet Moret en Muller over vier wedstrijden achter zich. Zijn plaatsgenoot Hans Sanders won in de Laser-klasse. In een veld van twintig deelne mers bleef hij Van Gorkem en Visser voor. Tepe zegevierde in de Pampus-klasse. Bij de Optimisten was Broer de Engelsman Donnadig de baas. Kagchelland werd voor Moerman en Duyvesteijn winnaar bij de O-jollen. De Schakel klasse leverde een overwinning op voor Van Rietschoten voor Markx. In de A-klasse van de zestienkwadraten won Ruiterman. Krens en Both werden tweede en derde. Feldman tenslotte werd voor Van der Laan winnaar bij de Valken.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 14