Zwakke opening Oranje-dames Spelen in Roemenië wel dagelijks op tv Van den Berg nog goed weggekomen Armeniër toegang tot VS geweigerd QRP Olympisch Scorebord Met 'mazzel' langs Nieuw-Zeeland Guido Alkemade op zesde plaats Gewichtheffer lift vergeefs naar Amerika Bevoorrading bedreigd door staking 'H Uk f '-4 lichte roeiers niet olympisch PAGINA 10 WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1984 WENEN/LOS ANGELES (Reuter) - In tegenstelling tot de meeste Oosteuropese lan den zendt de Roemeense televi sie dagelijks anderhalf uur Olympisch nieuws uit. Roeme nië is het enige Oosteuropese land dat aan de Spelen van Los Angeles deelneemt. In het com mentaar beperken de Roeme nen zich tot zuiver sportieve za ken, politiek wordt gemeden. Honderdduizenden sportlief hebbers uit Oost-Duitsland en Tsjechoslowakije, die niet te ver van de grens wonen, kun nen hun honger naar nieuws stillen door op de Westduitse zenders af te stemmen. In deze landen wordt over de Spelen via de audio-visuele media nau welijks gerept. Het in Praag verschijnende partijblad Rude Pravo trekt da gelijks vergelijkingen met de Spelen van vier jaar geleden in Moskou, die negatief voor het evenement uitvallen voor het evenement in Californië. Van alle Oosteuropese landen stelt Tsjechoslowakije zich het scherpst op. Oostduitse kranten geven da gelijks een compleet uitslagen lijstje, maar besteden meer re dactionele aandacht aan ander sportnieuws als bijvoorbeeld de Europese jeugdkampioen schapen zwemmen in Luxem burg. Het enige beeld dat de Oostduitse televisie toonde is een foto van zwemmer Michael Gross. Zowel in de DDR als in Hongarije en Polen, laten de media weten, de devaluatie van de Spelen te betreuren. „De Olympische Spelen zijn een ge beurtenis van de eerste orde", schijft het Hongaarse partij blad Nepszabadsag. „Ook als niet iedereen deelneemt". Het commentaar waarin werd be loofd adequate aandacht aan de Spelen te schenken, werd ook integraal afgedrukt in het Oost duitse blad Junge Welt. Schijntje De deelneming aan de Olym pische Spelen heeft Roemenië, vergeleken bij de meeste ande re landen, een schijntje gekost. Het Internationaal Olympische Comité en de organisatie heb ben, evenredig verdeeld, onge veer 400.000 gulden betaald voor de Roemeense aanwezig heid in Los Angeles. Zelf moest Roemenië zo'n 200.000 gulden op tafel leggen. Het idee voor de hulp werd geboren, toen de Sowjet-Unie en landen uit zijn invloedssfeer besloten de Olympische Spelen te mijden. Roemenië voer als enige lid van het Oostblok een afwijkende koers. Ook andere landen, voornamelijk uit Afrika, kre gen geldelijke steun. In Los Angeles zijn 140 landen, een re cordaantal. LOS ANGELES (GPD) De Nederlandse hockeyster Sophie von Weiier zal voor eeuwig in de olympische analen worden opgenomen als de speelster die het eerste olympische doelpunt scoorde. Gelukkig voor haar en haar teamgenoten zal er achter het door Oranje met 2-1 van Nieuw-Zeeland gewonnen duel niet worden vermeld dat de wereldkampioen zijn slechtste wedstrijd sinds jaren speelde en het aan scheidsrechter Margot Barr had te danken dat het Amerikaanse festijn niet begon met een geweldige kater. Ruim drie minuten voor het ver strijken van de tijd kanjerde een getergde Fieke Boekhorst de ze vende strafcorner via de legguard van keepster Lesley Murdoch in het doel, maar de treffer leverde zo veel stof tot discussie op dat mana ger Gladys Obrien besloot om de geldigheid via een protest aan te vechten. Een wanhopige poging om een verdiend gelijkspel terug te krijgen, maar de FIH kent geen protesten tegen de arbitrage. Overigens wel een stap van Gla dys Obrien die begrip verdient. De Europese- en wereldkampioen speelde een bedroevende partij hockey. De eerste tien minuten werd het standsverschil nadrukke lijk weergegeven, scoorde Sophie von Weiier uit een gave voorzet van Marjolein Eysvogel, maar daarna werd duidelijk op welke manier de meisjes uit „Oceanië" hun gebrek aan internationaal contact trachten te compenseren. De beuk ging er in, niets en niemand werd ontzien. Een praktijk, die de Nederlanders normaliter prefect kunnen beant woorden als er op een egaal veld wordt gespeeld. Dan wordt de tijd van handelen gereduceerd tot frac ties van seconden, maar nu het on der controle brengen van de bal LONG BEACH (ANP) - Long Beach is Stephan van den Berg goed gezind. De Nederlandse favoriet voor het eerste Olympische goud in het plankzeilen leek de openingsdag in de Californische havenstad met enige kleerscheuren af te sluiten. De jury-vergadering in de avond bracht Van den Berg echter weer volledig in stelling voor de Olympische titel in de Windglider-klasse. tijd vergt, kan een stringente man dekking niet worden ontlopen. Maijolein Eysvogel, na haar drie goals op het wereldkampioen schap 1982 te Koeala Loempoer be rucht om haar doordouwersmenta liteit, verzuchtte: „Ik heb al veel meegemaakt, ben zelf allerminst een lieverdje, maar ik ben er vanaf de eerste minuut tegenaan gegaan toen ik de eerste por in mijn ribben kreeg. Wat moet je, zolang de scheidsrechters er niets tegen doen? Dan moet je aan zelfprotec- tie gaan doen, want de hele wed strijd hordenlopen en incasseren, is er niet bij", aldus de Aerden- houtse, die grif toegaf dat er, op de eerste tien minuten na, geen hout van deugde. Oorzaak De oorzaak lag op het midden veld waar aanvoerster Lisette Se vens een volslagen off-day had. Zelfs de meest eenvoudige vrije slagen leverde ze keurig by de op ponenten in en de ergernis ont laadde zich in het testen van de li chamelijke gesteldheid van de te genstandsters. Een aspect dat Ma rieke van Doorn achterwege liet. De Rotterdamse medische studen te verkeert niet in de vorm die ze tijdens de EK begin mei in Lille de monstreerde. Toen was ze de abso lute uitblinkster en nu ze de feeling mist, heeft Gijs van Heumen haar een beetje laten vallen. LOS ANGELES (Rtr) - Amerikaanse autoriteiten hebben gisteren uit vei ligheidsoverwegingen voor de Olympische Spelen een als terrorist te boek staande Armeniër de toegang tot het land geweigerd. De Armeniër werd op het vliegveld van Toronto in Canada onderschept, toen hij in het vliegtuig naar Los Angeles wilde stappen. Hij was in het bezit van een verlopen paspoort, waarin geknoeid was met de datum om de geldig heidsduur te verlengen. De Amerikaanse immigratie- en naturalisatie-dienst weigerde de Arme niër, de in Syrië geboren Sahak Kalanjian (42), de inreis, omdat hij op de lijst van terroristen voorkomt. De veiligheidsdienst van de Olympische Spelen beschouwt de Armeens guerrilla's als een primaire bedreiging voor de Spelen. In maart van dit jaar zei een Armeens guerrilla-groep, dat het tijdens de Spelen een Turkse bokser zou doden. Vreugde en opluchting bij Nederland nadat Fieke Boekhorst voor 2-1 heeft gezorgd. Op het nippertje, (foto anp> Ze mag de lange corners niet slaan, de strafcorner niet stoppen en omdat ze op de strafbal-training altijd de eerste afvalster is, komt ze onderaan de lijst van kandidaten. Dat frustreert haar geweldig, waar door ze zelfs de door haar perfect beheerste chip niet meer durft te slaan, maar Van Heumen is er de man niet naar om het vertrouwen via een „lekker" gesprek op te vij zelen, zodat hij met het euvel zit opgezadeld van twee niet optimaal functionerende middenvelders, die het geluk hadden dat vleugel- verdedigster Carine Benninga een „wereldpartij" stond te spelen. De ploeg van Gys van Heumen bestaat allerminst uit doetjes. Eer der uit een zestiental sterk afge trainde meiden die precies weten wanneer geweld met gelijke munt moet worden terugbetaald. Dat is echter zelden nodig, omdat ze op basis van kwaliteit het merendeel der topteams van het veld vegen. Op olympisch niveau gelden ande re maatstaven. Wie technisch niet mee kan, boort andere bronnen aan. Fysiek houden de Nieuwzee- landse meisjes gelijke tred met de mannelijke collegae, die als eerste (Montreal 1976) hadden uitgevon den dat je op kunstgras in „Ner- genshuizen" belandt als je niet ze ventig minuten voluit kunt gaan. Die eigenschap is overgenomen, zoals ook de portie hardheid. Omdat twintig veldspeelsters na genoeg permanent moesten zorgen dat ze over uitgestoken sticks heen kwamen, kwam er van echt hockey weinig meer terecht. Zeker niet toen Jennifer McDonald twaalf mi nuten na rust de gelijkmaker langs Det de Beus pushte. Nederland was van slag, had een kwartier no dig om zichzelf te vinden en met Elsemieke Hillen op de plaats van Laurien Willemse kwam er wat meer lijn in het spel. De zege leek binnen toen Fieke Boekhorst een strafcorner door de hand van Mary Clinton zag ge stopt. Omdat ze de laatste weken zelden miste, mocht ze ook nu haar tweede specialiteit tonen. Het ging mis, waarna ze zich weliswaar heel bewust ontspande, maar wel al haar agressiviteit in de laatste cor ner legde. Die verdween in het doel, maar iedereen had gezien dat het schot boven de plank was ge komen. Toen Margot Barr toch LOS ANGELES (Reuter) - Paul Hoffmann, een 28-jarige gewich theffer uit Swaziland, is tevergeefs naar Los Angeles gelift. Hoffmann zal de Olympische Spelen als deel nemer moeten missen, omdat zijn land nog een bijdrage van ruim 2500 gulden bij de internationale gewichtheffersbond moet betalen. „Dat geld hebben we niet", ver klaarde een sombere Hoffmann, in het dagelijks leven klerk op de beurs in Mbabane, de hoofdstad van Swaziland, dat in het Zuiden van Afrika ligt. Hoffmann leerde het gewichtheffen uit de boeken. Tijdehs de Gemenebest-Spelen in 1982 eindigde hij als tiende in een veld van twaalf deelnemers. LOS ANGELES (SID) - Een sta king van 65.000 werknemers in twaalf supermarkten vormt een be dreiging voor de bevoorrading van de Olympische dorpen in Los An geles. De stakers willen een loons verhoging. De leveranciers hebben verklaard geen onoverkomenlijke problemen te verwachten. Het is twijfelachtig, dat de staking nog grotere vormen aanneemt. naar het midden wees, barstte de Nieuwzeelandse bom en kwam Gladys Obrien in actie. Het overleg met coach Wayne Boyd had echter meer dan tien minuten geduurd. Wie meer tijd gebruikt behoeft al niet meer bij de strenge FIH-bon- zen aan te komen. Ook Gladys niet. De strenge wedstrijdcommissaris sen in Long Beach, waar Van den Berg in 1982 en '83 de pre-Olympi- che wedstrijden won, gooiden 's avonds de winnaar van de ope ningsrace, de Fransman Gildas Guillerot, uit de uitslag. De Euro pees kampioen had in zijn op het oog formidabele rush naar de dag zege op onreglementaire wijze de wind in de zeilen genomen. Guille rot werd door de jury nog even ge hoord, maar de diskwalificatie voor 'pompen' was onontkoom baar. De Westduitser Meyer werd tot de winnaar van de eerste race uitgeroepen. Uit de zorgen Stephan van den Berg. die naar de vierde positie opschoof, was met die jury-beslissing meteen be hoorlijk uit de zorgen, 's Middags waren er toch wat rimpels op het voorhoofd van de 22-jarige Noord hollander verschenen. Guillerot, naast de Italiaan Maran en de Noor Rasmussen als de voornaamste concurrent van Van den Berg be schouwd, was met zijn zege met een behoorlijk 'los' van de Neder lander. Van den Berg had vooral proble men met zijn zeilplank, die elke dag bij loting wordt toegewezen. De Noordhollander had in de wed strijd een 'board' met te ruime zwaardkast. „Ik kon mijn zwaard niet in de halve stand kantelen. Het gleed steeds terug in de kast. Bij de wat zwakkere wind, zoals vandaag, zoek ik met de voeten steun aan de licht opgeklapte kop van het zwaard Je plank maakt dan min der wrijving met het water en is veel sneller", was de technische verduidelijking van de kopman van de Nederlandse zeilploeg. Van den Berg kon de goede hou ding niet vinden en koos, geheel in tegenstelling tot zijn fijne neus voor de juiste windrichting, de ver keerde kant van de baan. De jonge Hoornaar stemde zijn start af op Klaus Maran, de lange Italiaan, die een vermageringskuur achter de rug heeft. Het tweetal, bedreven in het spel 'zwaan-kleef-aan', moest bij de eerste boei ontdekken, dat de start over bakboordzijde (links) voor Guillerot en nog zeven ande ren veel beter was uitgepakt. Van den Berg putte zich uit in een ach tervolging, die hem tenslotte nog een vijfde (later vierde) plaats bracht. Geen zilvervloot De eerste zeildag in Long Beach, met vier van de zeven dagzeges voor de Amerikanen, maakte dui delijk, dat voor de Nederlanders de Zilvervloot nog lang niet binnen gevaren is. Neeleman, Stavenuiter/ Alkemade en Van Bladel/Lam- briex, vooraf bestempeld als grote kandidaten voor het erepodium, kwamen dinsdag niet in de buurt van de top-drie klasseringen. Mark Neeleman, bezig aan een voortreffelijk seizoen in de solo boot Finn, stelde nog het meest te leur. De Reeuwijker, betiteld als wereldtopper, werd in de ope ningsrace elfde. Van Bladel/Lambriex en Stave- nuiter/Alkemade stapten in betere stemming van de boot. Beide equi pes eindigden als zesde. John Stavenuiter en Guido Alke made hadden de gehele wedstrijd in de kop van het veld gezeild. Bij de eerste boei kwam de Medem- blikse stuurman als zesde door. de positie die hij ook op de finishlijn bezette. „Maar we hebben ook vier de gelegen en in het laatste kruis- rak kansen gehad op de tweede .^GajE \èt r „Ifï" I' - 1 *1 - M - (F**""- 1—t-*1- - plaats. We horen er echt bij. Daar ben ik nu van overtuigd", was de optimistische nabeschouwing van Stavenuiter na het inleveren van zijn doping-plasje. De zon scheen in het fraaie Long Beach, waar het strand met een kunstgrasmat is afgedekt, nog het minst voor het Star-duo Binkhorst/ van Walt Meijer. Bij het ingaan van het derde kruisrak zag Binkhorst het boord-aan-boord-gevecht met de Engelsman Woolward om de derde plaats eindigen met een bot sing. De Leusdense huisarts wilde zijn ranke Star door een te klein gaatje persen. Binkhorst maakte de race, met de onontkoombare diskwalificatie, niet eens af en was al vroeg, maar droef, terug in de ha- Medaillestand Na drie wedstrijddagen is de n stand (achtereenvolgens goud, brons): 1. Verenigde Staten 1 2. China 3. Canada 4. West-Duitsland 5. Italië 6. Australië 7. Frankrijk 8. Gróot-Brittannie Nederland 10. Zweden 11. Brazilië Colombia Roemenie 15. Japan 16. Belgie Noorwegen Taiwan LOS ANGELES (SID) - De in ternationale roeifederatie (FI- SA) heeft het plan verworpen de lichte roeiers (max. -vankelijk had FISA-voorzitter Thomas Keiler het idee geop perd twee "lichte" bootsklas- i de Spelen in 1988 te la- chaamsgewicht 72,5 kg) voor te ten deelnemen, dragen voor opname in het Olympisch programma. Aan- Keller: „Als het IOC voor ons een uitzondering maakt, komt straks bijvoorbeeld de basket- balbond met het verzoek een tweede toernooi te programme ren voor spelers onder de een meter zeventig". Zwemmen Dames, 4x100 meter vrije slag 1. en Olympisch kampioen Verenigde Staten (Johnson, Steinseifer, Torres, Hogshead) 3.43,79 2. Nederland (Verstappen, Voskes, Reij- ers. Van Bentum) 3.44,40 3. West-Duitsland (Zscheppe, Schuster, Pielke, Seick) 3.45,56 4. Australië 3.47.79 5. Canada 3.49,50 6. Groot-Brittannië 3.50,12 7. Zweden 3.51,24 8. Frankrijk 3.52,15 Dames, 100 meter rugslag 1. en Olympisch kampioene Theresa Andrews (VSt) 1.02,55 2. Betsy Mitchell (VSt) 1.02.63 3. Jolanda de Rover (Ned) 1.02,91 4. Carmen Bunaciu (Roe) 1.03,21 5. Aneta Patrascoiu (Roe) 1.03,29 6. SveryaSchlicht(BRd) 1.03,46 7. Beverley Rose (Gbr) 1.04,16 8. Car mei Clark (Nzl) 1.04,47 B-finale: 1. Audrey Moore (Aus) 1.04,15 4. Brigitte van der Lans (Ned) 1.04,75 Dames, 400 meter vrije slag 1. en Olympisch kampioene Tiffany Co- hen (VSt) 4.07,10 2. Sarah Hardcastle(Gbr) 4.10,27 3. June Croft (Gbr) 4.11,42 4. Kimberley Lineham (VSt) 4.12,26 5. Anne McVann (Aus) 4.13,95 6. Jolanda van der Meer (Ned) 4.16,05 7. Birgit Kowalczik (Brd) 4.16,33 8. Julie Daigneault (Can) 4.16,41 Heren, 100 meter vrije slag: 1. en Olympisch kampioen Rowdy Gai nes (VSt) 49,80 2. Mark Stockwell (Aus) 50,24 3. Per Johansson (Zwe) 50,31 4. Mike Heath (VSt) 50,41 5. Dano Halsall (Zwi) 50,50 6. Alberto Mestre (Ven) 50,70 Stephan Caron (Fra) 50,70 8. Dirk Korthals (BRd) 50,93 B-finale: 1. Peng SiongAng (Sin) 51,08 5. Hans Kroes (Ned) 51,64 7. Edsard Schlingemann (Ned) 51,74 Heren, 200 meter rugslag: 1. en Olympisch kampioen Rick Carev (VSt) 2.00,32 2. Frederic Delcourt (Fra) 2.01,75 3. Cameron Henning (Can) 2.02,37 4. RicardoPrado(Bra) 2.03,05 5. Gary Hurring(Nzl) 2.03,10 6. Nicolai Klapkarek (Brd) 2.03,95 7. Ricardo Aldabe(Spa) 2.04,53 8. David Orbell (Aus) 2.04,61 Zeilen Windglider, eerste race: 1. Dirk Meyer (Wdl). 2. Bruce Kendall (Nzl), 3. Eduardo Belline (Spa), 4. Ste phan van den Berg. Flying Dutchman, eerste race: 1. Jörgen en Jacoo Moller (Den), 2. Jona than Mckee/William Carl Buchan (Vst), 3. Terry McLaughlin/Evert Bastet (Can). 470, eerste race: 1. Wolfgang en Joachim Hunger (Brd), 2. Thierry Peponnet/Luc Pillot (Fra), 3. Luis Doreste/Roberto Molina (Ita). 6. John Stavenuiter/Guido Alkemade (Ned). Star, eerste race: 1. William Buchan/Stephen Erickson (VSt), 2. Ilias Hatzipavlis/Leonidas Pe- lekanakis (Gri), 3. Giorgo Gorla/Alfio Peraboni (Ita) Binkhorst/Van Walt Meyer (Ned) uitgevallen. Finnjollen, eerste race: 1. John Bertrand (VSt), 2. Russel Coutts (Nzl), 3. Terry Neilson (Can), 11. Mark Neeleman (Ned). Tornado, eerste race: l.Randy Smith/Jay Glaser (Vst), 2. Ro bert White/David Campbell-James (Gbr), 3. Rex Sellers/Christopher Timms (Nzl), 6. Willy van Bladel/Huub Lambriex (Ned). Roeien Twee zonder stuurman: Voor de halve finales plaatsten zich land (Adema/Hoekstra) 7.01.47; 2e heat: Noorwegen 6.56.29; Roemenië 6.56.60 en de Verenigde Staten 7.00.34; 3e heat: Italië 7.03.06; Nieuw-Zeeland 7.05.44; en Groot-Britannië 7.16.39. Skif: Voor de halve finales plaatsen zich Karp/nnerMFinl 7.20.93; Mills (Canl 7.24.10; en Ibarra (Arg) 7.27.60; Van den Eerenbeemt (Ned) 7.57.90 naar de her kansing. Dubbel-vier: Voor de finale plaatsten zich recht- Australië 5.59,38: en West Duitsland 5.58,73; Nederland (Emke, Rienks, Van Groningen, Goebel) naar de herkansing. Ning (Chi) 118,45; 3 Tong Fei (Chi) 118,40; 4. Bart Conner (VSt) 118,30; 5. Koji Gushiken (Jap) 118,20. Hockey Eerste Wedstrijddag dames: Nederland - Nieuw Zeeland 2-1 (1-0). Uitslagen groep A (heren): Australië - Spanje 3-1 (1-1); West-Duits land - Verenigde Staten 4-0 (3-0); India - Maleisië 3-1 (1-1). Volleybal Uitslagen groep A (heren): Brazilië - Argentinië 3-1; Verenigde Sta ten - Tunesië 3-0. Groep B: Italië - China 3-0; Canada - Egypte 3-0. Handbal Uitslagen groep A (heren): IJsland - Joegoslavië 22-22 (12-8). Zwisteland - Japan 20-13 (7-6); Roeme nië - Algerije 25-16(11-7). Groep B: Denemarken - Spanje 21-16 (6-8); Zwe den - Zuid Korea 36-23 (16-11). Basketbal Wielrennen Uitslagen kwartfinales achtervolging: le serie: Nitz (VSt) 4.43,98; Pedersen VfiPtHal (Den) 4.46,65; 2e serie: Woods (Aus) T 4.48,04; Nijdam (Ned) 4.52,98; 3e serie. Gölz (WD1) 4.37,70; Robert (Fra) inge haald; 4e serie: Hegg (VSt) 4.37,10; 2. Grenda (Aus) ingehaald; in de halve fi nale worden de volgende ritten gere den: Hegg-Woods en Gólz-Nitz. Uitslagen groep B (heren): China - Frankrijk 85-83; Verenigde Sta ten - Canada 89-68 (43-28); Uruguay - Spanje 90-107. Tweede speeldag dames: Verenigde Staten - Australië 81-47; Zuid-Korea - Joegoslavië 55-52 (27-24); China - Canada 61-66 (33-35). Uitslagen groep A: Chili - Qatar 1-0 (0-0); Noorwegen - Frankrijk 1-2 (1-1) Uitslagen groep B: Egypte - Costa Rica 4-1 (2-0); Italië - Ver enigde Staten 1-0 (0-0). de finale: Brian Holm Sörensen (Den), Brian Fow ler (Nzl), Juan Esteban Curuchet (Arg), Silvio Martinello (Ita), William Palacios (Col), Gary Trevisiol (Can), Roger Ile- gems (Bel), Glenn Clarke (Aus), Paul Curran (Gbr), Uwe Messerschmidt (Brd), Eric Louvel (Fra), Stephan Joho (Zwi). Sprint Voor de achtste finales hebben zich ge plaatst: Mark Gorski (Vst), Marcelo Alexandre (Arg), Katsuo Nakatake (Jap), Gabriele Sella (Ita), Philippe Vernet (Fra), Fredy Schmidtke (Brd), Frank Orban (Bel), Nelson Vails (Vst), Claudio Iannone (Arg), Vincenzo Ceci (Ita), Tsutomu Sa kamoto (Jap), Gerhard Scheller (Brd) Hier komen nog vier renners bij via de herkansingen. Turnen Landenwedstrijd heren: 1. en Olympisch kampioen Verenigde Staten 591,40 pnt.; 2. China 590,80; 3. Ja pan 586,70; 4. West-Duitsland 582,10; 5. Zwitserland 579,95; 6. Frankrijk 578,25. De eerste vijf in het individueel klasse ment zijn: 1. Peter Vidmar (VSt) 118,55 pnt.; 2. Li Schieten Uitslag bewegend doel heren: 1. en Olympiscli kampioen Yuwei Li (Chi); 2. Helmut Bellingrodt (Col); Uwe Schroder (Wdl). Uitslag luchtgeweer dames: 1. en Olympisch kampioene Pat Spur- gin (Vst); 2 Edith Gulfer (Ita), 3. Xiao Xuan Wu (Chi). Uitslag Trap: 1. en Olympisch kampioen Luciano Giovanetti (Ita); 2. Francisco Boza (Per); 3. Daniel Carlisle (Vst). Gewichtheffen Vedergewicht: 1. en Olympisch kampioen Chen Wei- qiang (Chi) 282,5 kilo; 2. Gelu Radu (Roe) 280; 3. Tsai Wen Yee (Taiwan) 272,5. Vijfkamp De stand in de moderne vijfkamp na de derde dag (het zwemmen) is: 1. Svante Rasmussen (Zwe) 3396, 2. Da- niele Masala (Ita) 3356; 3 Richard Phelps (Gbr) 3316; 4. Ivar Sisniega (Mex) 3302; Paul Four (Fra) 3222 Landenklassement: 1. Italië 9516; 2. Verenigde Staten 9492; Zweden 9462.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 10