Familieleden door VN-missie gehoord Biomagnetische sok kan pijn verlichten Justitie wijst verband gewelddadigheden af Toekomst vernielde school in Utrecht is nog onzeker Onderzoek naar executies Suriname Renovatie-experiment in Ensehedees buurtje Kritiek op promotietour Starfighter neergestort 'Al het goede komt van onderen' ,LI J DINSDAG 31 JULI 1984 BINNENLAND PAGINA 5 DEN HAAG (GPD) Een speciale VN-delegatie onder leiding van de Keniase jurist Amos Wako heeft gisteren in Nederland familieleden van de geëxecuteerde tegenstan ders van het bewind-Bouterse gehoord. De delegatie houdt een onderzoek naar de dood van vijftien tegenstanders van het bewind-Bouterse begin december 1982. De directeur van de het Studie- en informatiecentrum mensenrech ten (Sim) in Utrecht, Hans Thoo- len, die als woordvoerder van Amos Wako optreedt, verklaarde dat er onder de Surinaamse ge meenschap in Amsterdam, on danks de vrees voor vergeldings maatregelen van aanhangers van Bouterse in Nederland, een grote bereidheid bestaat om voor de commissie te getuigen. De meeste weduwen van de omgebrachte te- genstanders van het Bouterse wo- rschi nen *n Amsterdam. n Be De uit vier man bestaande com- missie-Wako heeft vorige week in ;n. Suriname met tientallen mensen, r nj onder wie Bouterse zelf en 11 offi- de q eieren, gesproken. Daarbij zou de hem niets in de weg zijn gelegd, stlin dat was gebeurd dan zou de commissie vroegtijdig Suriname hebben verlaten. Uit het feit dat ,okdat niet is gebeurd kan worden af- ssna geleid dat de commissie-Wako zijn j werk heeft kunnen voltooien', zo 01 verklaarde Thoolen. •orcjj Het onderzoek van de VN-com- missie zal zich voornamelijk beper- ken tot de reconstructie van de moorden en zal zich niet bezighou den met de politieke kanten van de zaak, aldus Wako's woordvoerder. De voorzitter van de Surinaamse ïteli bevrijdingsraad, Chin A Sen, ver- eer' klaarde desgevraagd dat de com- missie in Suriname moeite heeft v. gehad om de mensen te horen. 'Wij *aS< hoorden dat de naaste familieleden 0 van de vermoorden niet durfden te 111 getuigen uit vrees voorgoed de Ser mond te worden gesnoerd door het regime-Bouterse', verklaarde Chin eS* A Sen. De voorzitter van de raad Pa verklaarde niet van plan te zijn de V( commissie te ontmoeten. De raad staat daar helemaal buiten. Wij wil len niets met de commissie te ma ken hebben om te voorkomen dat deze commissie van partijdigheid zou worden beschuldigd door Bou terse. Overigens vindt Chin A Sen het onderzoek van de commissie een overbodige zaak. Er zijn intussen al vier gedetailleerde rapporten over de december-moorden. Rap porten van de Internationale juris- tenorgsanisatie, De Nederlandse juristenorganisatie, de Nederland se vakbonden en van de Organisa tie van Amerikaanse Staten (OAS). Wat voor zin hebben al deze rap porten gehad. Bouterse lapt ze alle maal aan zijn laars, aldus Chin A Sen. De Surinaamse legerbevelheb ber heeft de commissie-Wako in Suriname toegelaten om goodwill te kweken, zo meent Edgar Wijn- gaarde, lid van de Bevrijdingsraad wiens zoon door Bouterse is geëxe cuteerd. Suriname zit economisch diep in de put en heeft buitenlands kapitaal nodig. Maar zolang de de mocratie in dat land niet is hersteld en de mensenrechten niet worden gerespecteerd, zal dat land niet kunnen rekenen op Nederlandse ontwikkelingshulp noch op lenin gen van internationale bankinstel lingen. Volgens Wijngaarde maakt Bou terse de gekste sprongen om het land voor een totaal bankroet te be hoeden. Op alle grensposten heeft hij nu militairen gezet die de Suri- namers in de gaten moeten hou den. Mensen die niet kunnen aan tonen dat ze hun belasting hebben betaald, worden nu aangeslagen vanaf 1971. Vele Surinamers kun nen dat niet bewijzen, omdat hun belastingdossier niet meer bestaat. Dat is in 1983 tijdens de brand van het belastinghoofdkantoor verlo ren gegaan, aldus Edgar Wijngaar den. DEN HAAG (GPD) - Het ministe rie van volkshuisvesting heeft 550.000 gulden subsidie toegezegd voor de renovatie van vijftig parti culiere woningen in Oliemolenes, een buurtje in De Pothoven in En schede. Het betreft een uniek reno vatie-experiment, dat bij voldoen de succes tot voorbeeld moet die nen voor soortgelijke renovaties. De subsidie komt eigenlijk achteraf. De renovatie is een half jaar geleden begonnen en voor de helft af. Die snelle start was moge lijk omdat de provincie al subsidie had toegekend van 2500 gulden per woning, niet alleen voor de vijftig particuliere woningen maar ook voor 250 woningen die daarna wor den aangepakt. De hoogste ambtenaar van het ministerie, directeur generaal ir. J.M. Koopman, komt morgen op het stadhuis namens staatssecreta ris Brokx (volkshuisvesting) de schriftelijke toezegging voor die rijkssubsidie persoonlijk bevesti gen. De beslissing heeft lang geduurd omdat het om een experimenteel project gaat. Topambtenaar Koop man zal met enkele van zijn ambte naren van het ministerie en bege leid door de burgemeester van En schede. de renovatiewoningen per soonlijk gaan bekijken. Het experimentele aspect komt vooral tot uiting in de samenwer- kig van vijftig particuliere woning eigenaren. Normaal moet een par ticuliere eigenaar die subsidie wil, een zeer gedetailleerd bouwplan inleveren waarna het ministerie via de gemeente per onderdeel (bij voorbeeld voor de douche apart, voor het dak apart) volgens strakke normen subsidie toekent. In het project in Oliemolenes hebben de vijftig particuliere eige naren besloten samen te werken. De aanvragen zijn collectief inge diend en ook als collectief geaccep teerd. Het ministerie is bereid ge bleken een schatting van de totale kosten te accepteren. De woningei genaren kunnen het totaalbedrag naar behoefte verdelen over de wo ningen. Dat particuliere eigenaren van verschillende woningen op die ma nier kunnen samenwerken is op zichzelf al heel bijzonder. Het bete kent dat sommige bewoners die volgens de strakke normen wel licht een hoog subsidiebedrag had den kunnen binnenhalen, dat mo gelijke voordeel bij voorbaat heb ben prijsgegeven, opdat ook de buurman kan meedoen. Ander aspect van het experi ment is dat de subsidie die nor maal gesproken deels bestemd is voor de binnenkant van de woning (opknappen van bijvoorbeeld keu ken of douche) volledig zal worden gebruikt voor verbeteringen aan de buitenkant van de woning: da ken en gevels en dergelijke. Volgens de huidige rijksregels mag dat niet. Een subsidie die voor een douche wordt aangevraagd moet ook daarvoor worden ge bruikt. De coordinator van het pro ject, Jan Snijders van vereniging Buurtbeheer De Pothoven, wilde daar van afwijken. „De ervaring is dat veel bewoners nog net genoeg geld en energie hebben om de bin nenkant op te knappen. Ze hebben zogezegd hun verdriet steeds weg- getimmerd. Maar de buitenkant, de gevels en daken, daar komen ze niet aan toe". De verwachting is dat als een maal de buitenkant van de wonin gen grondig wordt aangepakt, de bewoners ook meer moeite willen doen om het interieur technisch op peil te houden en vooral ook weer moed krijgen en initiatieven te ne men om de buurt leefbaar te hou den. ALKMAAR (GPD/ANP) - 'Het is veel te voorbarig verbanden te zien tussen de verschillende geweldda digheden in de kop van Noord- Holland. De vechtpartijen van de afgelopen twee weken bestempel ik als incidenten. Ik denk dat we ons pas zorgen moeten gaan ma ken wanneer het tot september elk weekeinde raak is'. Dit stelt persof ficier mr. G. Botman van het arron dissement Alkmaar in een reactie op de zeven zware vechtpartijen in het afgelopen weekeinde langs de kust en in de kop van Noord-Hol land. Van wraaknemingen voor de schoppartij, waarbij vorige week aan het strand van Egmond aan Zee de 26-jarige J. Keesman uit Heiloo dodelijk gewond raakte, is volgens Botman geen sprake. 'De vechtpartij bij het politiebureau in Heiloo had niets met vakantiegan gers of jongeren van buiten te ma ken. Het ging om lokale jongeren, die iets met de politie af te rekenen hadden. Over het andere-geval dat er uitspringt, de vechtpartij in Schoorl, is niets bekend omdat het slachtoffer nog steeds in coma ligt. Maar op die twee uitzonderlijke vechtpartijen na is de situatie niet gekker dan anders', aldus de offi cier. De enige structurele verklaring die Botman kan geven, is dat de kans op gewelddadigheden in de zomer nu eenmaal groter is door grote aantallen vakantiegangers en bezoekers van de kuststreek, waar bij drankgebruik een grote rol speelt. 'Je merkt het aan de tijd stippen van de meeste vechtpartij en. Het speelt allemaal rond het sluitingsuur van de horecagelegen heden'. Alle zes personen die in de nacht van zaterdag op zondag zijn gear resteerd na het molesteren van twee politiemensen bij het politie bureau in Heiloo en die zich ook schuldig zouden hebben gemaakt aan de vernieling van ramen en deuren van het plaatselijke groeps- bureau, zullen op vrijdag 27 juli voor de politierechter of de kinder rechter verschijnen. Hen zal open lijke geweldpleging, respectieve- lijk zware mishandeling ten laste worden gelegd. Het Openbaar Ministerie heeft tot dit „snelrecht" besloten omdat dat mogelijk een afschrikkende werking heeft. De VN-delegatie onder leiding van de Keniase jurist Amos Wako (mid den) nabij het Muntplein in de hoofdstad. De commissie bezocht gisteren familieleden van geëxecuteerde tegenstanders van het bewind-Bouterse. De meeste familieleden wonen in Amsterdam. (foto anpi DEN HAAG (GPD) - 'Uitkerings gerechtigden zullen door middel van kortingen de prots en praal moeten betalen van de promotie- Onweer woedt in Friesland LEEUWARDEN (ANP) - Onweers buien, die gepaard gingen met flin ke winstoten, hebben vannacht in de provincie Friesland op diverse plaatsen voor schade en overlast gezorgd. In Ligtaard brandde een boerde rij gedeeltelijk uit. Het zuidooste lijk deel van de provincie kwam voor een periode van vijf tot tien minuten zonder stroom te zitten als gevolg van blikseminslag. In Zuidwest-Friesland waaiden enke le bomen om. tournee naar Los Angeles ten be hoeve van de Olympische Spelen'. Dit schrijft de Landelijke Vereni ging Belangengroepen Mensen zonder Werk in een brief aan de Tweede Kamer. In de brief wordt de promotietournee van 34 perso nen onder leiding van burgemees ter Van Thijn van Amsterdam ge hekeld. 'Het gaat naar onze mening om nodeloos geld over de balk smijte- rij, waarvan de uitkeringsgerech tigden geen enkel profijt zullen trekken. De met deze tournee ge moeide gelden kunnen beter wor den besteed aan maatregelen, die het menswaardige bestaan aan uit keringsgerechtigden terug geeft. Ook als het hier gaat om een rela tief klein bedrag van 3 miljoen gul den. De politiek maakt zich op de ze wijze binnen de groeperingen van uitkeringsgerechtigden steeds ongeloofwaardiger', aldus de brief. UTRECHT (ANP) - Het is volstrekt onzeker wat er met de lagere school De Wagenweide bij het Utrechtse woonwagenkamp aan de Huppeldijk gaat gebeuren, na dat onbekenden daar het afgelo pen weekeinde een grote ravage hebben aangericht. Het is niet uit gesloten dat de ongeveer honderd kinderen die op de school zitten na de grote vakantie (over twee we ken) hun heil elders moeten zoe ken. Dat stelt J. Kohnraad, algemeen coördinator van de Stichting Woonwagenwerk Utrecht die de school beheert. Volgens Kohnraad is het nieuws over de de vernielin gen in de school op het kamp hard aangekomen. 'Het is een slag voor de goedwillende woonwagenbe woners en vooral bij de moeders is de opschudding groot. Juist omdat de school ondanks alle problemen op het kamp steeds heeft kunnen doorwerken en altijd met rust is gelaten, wagen de mensen zich af hoe dit heeft kunnen gebeuren', al dus Kohnraad. De kampbewoners gaan ervan uit dat mensen uit hun midden ver antwoordelijk zijn voor de sloop- DEN HAAG (ANP) - Een Starfigh ter van de Koninklijke Lucht macht is gisteren verongelukt ten noorden van de plaats Siegen in West-Duitsland. De vlieger wist zich met zijn schietstoel in veilig heid te brengen. Het toestel kwam neer in een bosgebied. De Starfighter, afkom stig van de vliegbasis Volkel, maakte deel uit van een formatie van twee vliegtuigen en voerde een navigatievlucht uit. Het andere toestel is veilig geland op de vlieg basis Volkel. Dit is het eerste ongeval met een Starfighter dit jaar. Sinds de invoe ring van het toestel in 1962 zijn in totaal 41 van deze straaljagers neer gestort. De luchtmacht kreeg in dertijd 138 exemplaren in gebruik. VERKRACHTING - Een 17-jarig Duits meisje is in de nacht van za terdag op zondag verkracht door twee mannen in het Vondelpark in Amsterdam, waar zij met twee Duitse vrienden lag te slapen. De twee mannen bedreigden de twee Duitse jongens met een mes en beroofde hen van hun geld. Bei de verkrachters wisten te ontko men, aldus de politie gisteren. partij en ook de politie acht dit aan nemelijk, hoewel er nog geen dui delijke sporen in die richting wij zen. 'Juist daarom is de schok voor de meeste bewoners groot: ze zijn niet allemaal zo', aldus Kohnraad. Volgens hem zou het rampzalig zijn als de gemeente de weg van de minste weerstand zou kiezen en de school eenvoudigweg zou ophef fen. Onder meer omdat het de be doeling is dat het woonwagen kamp over enkele jaren verdwijnt en de wagens worden verspreid over kleinere kampen stond het voortbestaan van De Wagenweide al enige tijd in discussie. 'Het is voor ieder kind heel moeilijk om plotseling en onvoorbereid naar een andere school te moeten, maar voor woonwagenkinderen is het een ramp, we moeten proberen bij voorbeeld door noodvoorzienin gen toch iets voor ze te doen', zo stelt Kohnraad. Officieel is de Wagenweide een particuliere school, zodat het schoolbestuur en niet de gemeente moet beslissen wat ermee gebeurt. De gemeente verwacht echter dat het schoolbestuur en de Stichting Woonwagenwerk bij haar zal aan kloppen voor geld om de schade aan het schoolgebouw en de inven taris te herstellen. Kohnraad schat die schade op ongeveer een half miljoen gulden. Een woordvoerder liet gisteren weten dat de gemeen te afwacht wat het schoolbestuur zal doen en pas daarna een stand punt zal innemen. DEDEMSVAART - In het Overijsselse Dedemsvaart zal tijdens de te houden feestweek een aanval worden gedaan op het wereldrecord sjoelen. Daartoe is een gigantische sjoelbak gebouwd van maar liefst 30 meter lang en 1,5 meter breed. De schijven hebben een doorsnede van 15 centime ter en lopen op rollagers. Op de foto vooraan de ontwerper van de bak. W.Meijer. «foto anpi VIJFHUIZEN - Dirk Jan Vis- scher, magnetiseur uit Vijfhui zen, is een nuchter man. Van hocus pocus moet hij niets heb ben, om van wonderen maar te zwijgen. Veel mensen mogen wellicht vreemd aankijken te gen de 'biomagnetische sok ken' die hij in zijn bedrijf (DJV Holland BV) produceert, voor Visscher komt er geen mysterie aan te pas. De sokken lijken wonderen voort te brengen, maar dat is slechts schijn. Hun werking is gebaseerd op nor male anatomische wetten, waar overigens lang niet iedereen mee op de hoogte is. door Jan Bongers Visscher zelf weet heel goed waar hij mee bezig is. Jarenlan ge bestudering van acupunc tuur, acupressuur en 'biomag- netisme' zijn uitgemond in een produkt (de sok) dat bij duizen den gebruikers in staat blijkt te zijn pijn te verlichten of te doen verdwijnen, en stoornissen in het lichaam op te heffen. De sokken blijken te helpen tegen een breed scala van aan doeningen, zoals allergieën, astma, bronchitis, hoofdpijn, migraine, overspannenheid, rheumatische aandoeningen, rugklachten, spierziekten, ver moeidheid en ontstekingen. 'Er zit niks bij wat op wonde ren lijkt, anders hadden we Vijfhuizen allang Lourdes ge noemd', zegt B. Lindeman, die de public relations van 'de' sok voor zijn rekening heeft geno men. Het effect van de biomag netische sokken is gebaseerd op eenvoudige anatomische be ginselen. In de bijsluiter die sokkenko- pers krijgen, staat er dit over: 'Het menselijk leven kan niet uitsluitend als een biologisch proces worden beschouwd. De mens is ook een elektrisch we zen. Immers, door het zenuw stelsel lopen elektrische impul sen, die magnetische velden opwekken. De nog jonge we tenschap van het biomagnetis- me is niet alleen in staat deze - tot voor kort onzichtbare - kracht te registreren, doch heeft ook reeds enkele toepas singen opgeleverd, zoals het versnellen van de genezing van botbreuken, huidaandoenin gen, vleeswonden, enz.'. In talloze ziekenhuizen wordt met magneettherapie gewerkt. Fysiotherapeuten over de hele wereld maken er gebruik van. De biomagnetische sokken die de Vijfhuizenaar produceert, werken niet met een externe energiebron (zoals de sterke magneten die in een ziekenhuis worden gebruikt), maar benut ten de energie van het eigen li chaam. 'De gebrekkige of on juiste biomagnetische signalen (veroorzaakt door een lichame lijk probleem) worden gecorri geerd, waardoor het lichaam zijn eigen probleem 'te lijf gaat', aldus de tekst van de bij sluiter. Via een procédé dat Visscher zorgvuldig geheim houdt, wor den gewone sokken omgezet in 'biomagnetische sokken'. Ze worden voorzien van een 'bio- magnetisch veld', dat naar bin nen toe is gericht. Dit veld, dat ongeveer twee keer de sterkte heeft van de normale elektri sche spanning in het menselijk lichaam, werkt in op de zenuw banen van alle organen en klie ren, die stuk voor stuk in de voet uitkomen. Door behandeling van de voet kunnen alle belangrijke li chaamsfuncties .worden beïn vloed. In de acupunctuur en de acupressuur is dit een bekend feit. Door druk uit te oefenen op een bepaald punt in de voet kan men bevorderen dat het met dat punt corresponderen de lichaamsdeel beter gaat functioneren. Volgens de Vijf- huizense magnetiseur wordt door het dragen van zijn bio magnetische sokken hetzelfde effect bereikt, maar dan zonder enige moeite. Men hoeft ze al leen maar aan te trekken. Dat hoeft geen jaren achter een te gebeuren, want als het goed gaat (en dat is meestal het geval), stimuleert de sok het zelfgenezend vermogen van het lichaam. Bij veel lichamelijke klachten is er sprake van een blokkade of lekkage in een of meer energiestromen binnen het lichaam. Zieke lichaamscel len hebben te weinig elektri sche spanning. Het biomagne tische veld in de sokken wekt de energiebanen in het li chaam, via de relatiepunten in de voeten, op tot meer actie. Het gevolg is dat er extra ener gie vrijkomt. Daardoor krijgt het lichaam geleidelijk de gele genheid om weer goed te gaan functioneren. Het eerste effect is meestal al heel snel te merken: wie de sokken aantrekt voelt na een half uurtje of een uur al dat zijn benen gaan tintelen. Bij ande ren duurt het een paar dagen, of langer. 'We hebben hier men sen gehad bij wie de sokken na vier maanden pas gingen werken', zegt Lindeman. 'Maar je moet niet vragen wat hen al lemaal mankeerde...'. Hoe het ook zij, bij de biomagnetische sokken komt al het goede van onderen, voegt hij eraan toe. Lindeman kan aardig mee voelen met mensen die bij mag netisme 'in het allergunstigste geval denken aan een fietsdy namo'. Een magnetiseur, die zijn handen boven je hoofd houdt waarna je opeens geen hoofdpijn meer hebt, is nog al tijd iets vreemds voor het grote publiek. Ja, en dan nu die sok ken. 'Je bent uiteindelijk met een idioot produkt bezig', con stateert Lindeman. 'Wie brengt nou een therapie in verbinding met een paar sokken...?' De public relationsman kan best begrijpen, dat men er wat vreemd tegenaan kijkt. 'Ik ge loofde het zelf ook pas, toen ik de sokken zag werken bij mijn vrouw, die veel last had van mi graine. Toen ze de sokken had geprobeerd, verdween de pijn'. Sindsdien is het eerste wat ze bij een opkomende aanval denkt: mijn sokken! Ze is een van de velen die en thousiast zijn over 'de' sokken. Visscher, die zijn eigen pro dukt zelf elke dag aantrekt, toont een ordner die uitpuilt van de opgetogen verklaringen van sokken-dragers. Een paar hartekreten: 'Geweldig, daar de pijn zo goed als verdwenen is', 'Pijnverlichting, geen been krampen meer', 'Minder pijn, minder moe', 'Nu volkomen pijnvrij', 'Sores ares healing, don't itch anymore' ('mijn won den genezen, het jeukt niet meer', aldus een Canadese reactie). Een vrouw uit Hoofddorp die in ernstige mate leed aan straat fobie (ze durfde niet met haar kinderen naar buiten) loopt in middels weer rustig in het dorp rond. Mét de sokken, wel te verstaan. 'Geen rugpijn meer en ik ben meer ontspannen', schreef zij. De reacties die Visscher krijgt zijn louter positief. De Vijfhuizenaar heeft de klinken de namen van enkele medici achter zich staan, zoals de chi rurg W. J. van der Ven uit Zeist, die schrijft dat de POLI 2000 therapie (zo heten de sokken) een goede alternatieve hulp is voor een breed scala van licha melijke ongemakken en defec ten. In eerste instantie dient ie mand die ziek is naar de huis arts te gaan, schrijft de chirurg. Dat wordt ook door Visscher zelf telkens benadrukt. Maar daarnaast kan men volgens Van der Ven veel baat hebben van de sokken tijdens en na de behandeling door de arts. Ook orthopedisch chirurg J. Kort- mann uit Son vindt, dat de bio magnetische sokken een nuttig hulpmiddel kunnen zijn. Beide artsen merken op, dat er geen enkel gevaar aan het dragen verbonden is. Een biomagneti sche sok kent geen bijwerking. Ook de Hoofddorpse fysio therapeut M. P. J. Rees heeft de bewuste sokken in zijn praktijk getest. 'Na vele proeven ben ik tot de conclusie gekomen dat het dragen van deze biomagne tische sokken, naast en in vele gevallen ook zonder andere gangbare therapieën, een grote bijdrage kan leveren aan het genezingsproces van een groot aantal lichamelijke en geestelij ke ongemakken', schreef hij op 10 april van dit jaar aan Vis scher. De sokken verdienen volgens Rees een plaats in het rijtje van genezende alternatie ve hulpmiddelen. Het heeft lang geduurd voor dat Dirk Jan Visscher zijn sok ken kon gaan produceren. Ruim tien jaar is hij met de voorbereidingen bezig ge weest. In de herfst van 1983 werd een begin gemaakt met de produktie. Binnen een jaar hoopt het bedrijf eraan te gaan verdienen. De grootste afnemer op dit moment zit in de Ver enigde Staten. Er is een con tract afgesloten voor de leve ring van 30.000 paar sokken. Daarna volgt West-Duitsland, dat nu al goed is voor 10.000 paar sokken. De sokken zijn daar bij de apotheek te koop. In Nederland worden de sok ken nog niet in zo grote mate verkocht. Lindeman wijt dit aan het slechte distributienet. Op dit moment is de eenvou digste manier om de sokken te bestellen het schrijven van een briefje aan Polipost, postbus 75, 2100 AB Heemstede of een telefoontje naar DJV Holland BV in Vijfhuizen, tel. 02508 - 3253). Eén paar biomagnetische sokken komt de gebruiker te staan op 98,75. Voor die prijs heeft men sokken die volgens Visscher twee tot drie keer zo lang meegaan als normale ex emplaren. Ze z(jn verstevigd door de magnetische behande ling en ze kunnen bovendien m een sopje van dertig graden worden gewassen. 'Maar ja', zegt Visscher, je hebt natuur lijk altijd mensen die er zo doorheen zijn, omdat ze hun nagels niet knippen...'. En daar is zelfs een biomag netische sok niet tegen be stand.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 5