Alles draait om de dollar Bob van Overbeeke speelt het slim Petra de Bruin: 'Ik heb mijn revanche' Tot hier, en niet verder.. ZATERDAG 28 JULI 1984 SPORT LOS ANGELES (GPD) - Als mor gen in Los Angeles de eerste Olym pische kampioen op zijn weg naar het ere podium wordt begeleid door de harde klanken van een trompet, geniet Arthur P. Lowing op Hawai van het zachte geruis van de wind die door de palmen speelt. De sportieve prestaties en alle ce remoniële poespas daaromheen kan de tandarts uit Los Angeles aan de poorten van de Stille Oce aan gestolen worden. Hij zal zich in deze zonovergoten weken niet be kommeren om de veiligheid van het in Los Angeles samengekomen olympische gezelschap, de te ver wachten verkeerschaos, de jeugd bendes of de veelbesproken lucht verontreiniging. Die kwelgeesten van een miljoe nenstad-zonder-hart gaan volledig aan Arthur P. Lowing voorbij. Dat zijn de zorgen van Peter Ueber roth, de doordouwer, die de 23e Olympische Zomerspelen naar Los Angeles haalde, maar aan wie de tandarts het wel te danken heeft dat hy en zijn gezin zich drie we ken lang in weelde kunnen baden. En daarbij krijgt Arthur P. Lowing nog geld op de koop toe, een niet zo misselijk bedrag ook, „want als ik na drie weken in LA terugkom", zo weet een van de tienduizenden profiteurs van de Spelen van Los Angeles, „ben ik 14.000 dollar rij ker". Schandalig?, zegt u. Waarom? Amerika is toch het land van de free-enterprise, de vrije onderne ming. Je kunt verkopen of verhu ren watje wilt, de prijs maak je zelf ook maar uit. En kail Arthur P. Lo wing het helpen dat vier Engelsen 70.000 gulden neer willen tellen om „de beste, de mooiste en de meest sensationele Spelen" (citaat Ueber- De estafette met de Olympische vlam, waaraan ook deze Californi- sche Heli's Angel George Christie aan deelnam, werd voor 3000 dol lar per kilometer verkwanseld. Het mag de aanzet worden genoemd tot het meest commerciële sportevene ment aller tijden. (foto AP) roth) nabij mee te maken? Maar echt blij was de organisatie niet met die wanstaltige prijsop- drijverij. „Maar we zouden toch wel gek zijn", roepen de huizenbe zitters en hoteliers in koor, „als we niet zouden inspelen op de enorme belangstelling voor deze Zomer spelen". De prijzen gingen daardoor snel ler omhoog dan de vaart waarmee Carl Lewis afstevent op het bijna legendarische wereldrecord ver springen van Bob Beamon. Hotel kamers waarvoor een paar weken geleden nog 60 dollar werd bere kend, gaan nu voor het drievoudi ge van dat bedrag als zoete brood jes over de toonbank. Gedwongen, dat wel. „Want je komt nergens goedkoper terecht", verzekerde hotelmanager Jim Fulton een Ne derlandse verslaggever op zijn ver kenningstocht door Amerika's meest geïndustrialiseerde metro pool. Groenoordhal Er zijn voorbeelden in overvloed van het winstbejag bij de Spelen van Los Angeles. „Voor geld", zo ontdekte de Nederlandse chef de mission, Tjeerd van Wimersma Greidanus al rap, gaat hier alles om. En dan zowel letterlijk als fi guurlijk. Want o wee als de GPD, de combinatie waartoe deze krant behoort, niet tijdig het geld zou hebben gestort voor de wanden van de 36 vierkante meter pers- ruimte die werd afgehuurd in het immense Convention Centre, een soort veredelde Groenoordhal. Tien tegen één dat de toch al wankele kartonnen staanders zou den zijn neergehaald. Op het ge vaar af dat de Cubanen, die voor vier weken onze buren zijn, in gro te woede zouden zijn ontstoken. Want ook de persvertegenwoordi gers uit het land dat deze Spelen boycotten hebben 11,5 dollar per voet voor diezelfde wanden moe ten neertellen. Overal waar je gaat of staat rinkelt de kassabei onop houdelijk. Misschien is dat wel de reden geweest waarom de Oost bloklanden met een zwakke valuta deze Spelen mijden. In de DDR staat een dollar tenslotte gelijk aan 13 marken. Want met de organisatie van de ze Spelen mag dan heel wat min der geld (1,9 miljard gulden) zijn gemoeid dan met de Zomerspelen van Montreal (4,5 miljard) en Mos kou (9 miljard), voor de media en de bezoekers grenzen de bedragen die in rekening worden gebracht aan het absurde. Behulpzaam en vriendelijk als de Amerikanen bij deze Spelen zijn, tegelijk kloppen ze wèl de argeloze bezoeker met een brede smile op het gezicht de ene dollar na de andere uit de zak. Want in Los Angeles gaat voor niks de zon op, de smog en de hitte krijg je op de koop toe. Geld is in deze weken het steekwoord in de meest ongezonde stad van de Ver enigde Staten. Want alles draait om de dollar. En daarvan kunnen Amerikanen nooit genoeg krijgen. Hij hoeft het maar te ruiken, of hij is er als de kippen bij. Niets is hem te dol. Neem de eigenaar van ons huurhuis, die elke dag 1100 gulden toucheert, maar zonder met de ogen te knipperen 220 gulden extra vroeg omdat we een collega voor een paar nachten onderdak wilden verschaffen. Kassa In schril contrast tot de glanzen de limousines waarmee de IOC-be- stuurders zich na afloop van die re ceptie naar hun hotels lieten ver voeren, staan de huurauto's die bij duizenden rondrijden op de over bevolkte freeways. Want ook de autoverhuurders maken in deze weken gouden tijden door. Het goedkoopste voertuig kost nor maal zo'n 20 dollar per dag, nu vra gen de verhuurders het dubbele voor een simpele Ford of Toyota. Speciale aanbiedingen zijn er van zelfsprekend niet, want dat doe je alleen als je klanten wil trekken. En daaraan is in deze weken geen gebrek. Wel aan parkeerplaatsen. Maar ook daarvoor heeft de organi satie gezorgd. Tegen betaling van 320 gulden mag de auto twee we ken lang parkeren bij het perscen trum, de wielerbaan of het zwem- stadion. Echter wel met die aante kening dat je voor elke accommo datie een aparte kaart nodig hebt. Kassa dus. Verliefd als de Amerikaan is op de pracht en praal moet de ope ningsceremonie het pronkstuk van de Spelen worden. En vooral daar voor zijn de Amerikanen bereid diep in hun geldbuidel te tasten. Althans zij, die het zich financieel kunnen permitteren om bedragen neer te tellen die vergelijkbaar zijn met het maandsalaris van de ge middelde arbeider. Op de tribunes in het Colosseum, waar 92.000 bezoekers een plaats kunnen vinden, zitten de mensen die er 100 dollar of meer voor over hebben om die show in levende lij ve te aanschouwen. De prijs die daarvoor deze week werd betaald grenzen aan het absurde. In de ad vertentiekolommen van de kran ten en zelfs op de kabeltelevisie werd er openlijk geadverteerd met plaatsbewijzen, waarvan de prijzen varieerden van 200 tot 550 dollar voor een toegangskaartje voor de openingsceremonie. Zakkenrollers Wie werkelijk in topsport geïnte resseerd is, maar niet over een ge vulde portemonnee beschikt, kan dan ook maar beter thuis blijven. Want ook in dat opzicht weet Los Angeles van prijzen. Atletiek, zwemmen en boksen spannen daarbij de kroon. Want wie geen genoegen neemt met series en voorwedstrijden moet (officieel) 50 dollar neertellen voor een plaatsbe wijs. De hockeyfinale daarentegen Een zuinige blik achter de scher men. Wie het écht allemaal mee w maken betaalt absurde prijzen 1 Los Angeles. (foto ap> Maar de werkelijke v deze Zomerspelen staan in de ko mende dagen niet op het ere-po- dium. Want dat zijn de machtige zakenlieden, de middenstanders en de huizenbezitters, die zich wa tertandend op het grootste sport- festival ter wereld hebben gestort en de zakken rijkelijk hebben ge vuld. Het mag daarom ook nauwe lijks verbazing wekken dat een groot deel van de bevolking van Los Angeles deze Zomerspelen met grote scepsis gadeslaat en zich ook op geen enkele manier ver want voelt met deze verkochte Spelen. Zelfs vier gouden medail les voor Carl Lewis zullen daarin geen verandering brengen. Drie ritoverwinningen in Tour de Femmes NOORDW1JK - Ze wil het niet met zoveel woorden zeggen, maar het voorzichtige en omzichtige relaas van Petra de Bruin is slechts voor één uitleg vatbaar: de vele honder den kilometers die zij in de afgelopen drie weken door Frankrijk heeft gefietst, vormden één lange wraakexpeditie. Nu het karwei is gefikst, blikt de 22-jarige Nieuwkoopse met voldoeding terug op de eerste editie van de Ronde van Frankrijk voor vrouwen. Met drie ritoverwinningen heeft zij immers ondubbelzinnig duidelijk gemaakt dat de technische wielerbonzen een grove fout maakten toen zij de voormalige wereldkampioene op de weg en de huidige nationale baankampioene (achtervolging) niet rechtstreeks in de Tour- equipe opnamen. De weken voordat in Bondy de Tour de Femmes losbarstte, ver keerde Petra de Bruin in grote on zekerheid. De zwakzinnigenver zorgster had weliswaar vier maan den onbetaald verlof opgenomen om zich zo goed mogelijk voor te kunnen bereiden op een eventuele uitzending naar Los Angeles, maar op zeker moment dreigde alle moeite voor niets te zijn geweest. De Bruin werd niet opgenomen in de Olympische ploeg en kreeg te horen dat er voor haar niet meteen een plaats werd ingeruimd in de Nederlandse damesploeg die aan de eerste Ronde van Frankrijk voor vrouwen zou meedoen. De Bruin: "Ze twijfelden er aan of ik die vrouwentour wel aan zou kun nen. Uiteindelijk trok Eria Oomen zich terug en mocht ik toch mee naar Frankrijk. Toen heb ik me stellig voorgenomen om de men sen die aan mijn capaciteiten twij felden eens wat te laten zien. Ik verscheen behoorlijk gespannen aan de start, maar in de eerste etap pe werd ik meteen tweede achter Mieke Havik en viel de ergste spanning van mij af'. Twee dagen later in Bethune ont vluchtte De Bruin het complete pe loton en schreef de derde etappe op haar naam. Daar voegde zij nog twee ritoverwinningen aan toe om vervolgens heelhuids in Parijs te arriveren. "Ik ben er dus in ge slaagd om op een sportieve manier revanche te nemen. Achteraf ben ik dolblij dat ik de Tour heb mogen rijden in plaats van uitgezonden te worden naar de Spelen. In Los An geles wordt immers maar één wed strijd gereden en dit was drie we ken lang een fantastisch gebeu- Toch is De Bruin realistisch ge noeg om volmondig toe te geven dat de bezetting van de damestour veel sterker was geweest als er dit jaar geen Olympische Spelen op het programma hadden gestaan. "In dat geval haden we natuurlijk nooit vijftien van de achtien etap pes gewonnen. Volgend jaar, wan neer waarschijnlijk ook de sterke rensters uit het Oostblok gaan meedoen, zal het veel zwaarder worden. Toch geloof ik dat wij ook dan goed zullen presteren. Vergeet niet dat wij nu de nodige ervaring in het ronderijden hebben en dat we ons trainingsprogramma op de volgende Tour kunnen afstemmen. Vriendinnen Hoewel de Nederlandse equipe uit rensters van twee verschillende ploegen bestond, groeide het team verband naarmate de Ronde vor derde. Uiteindelijk zijn de 'meiden van Scheperkamp' in Parijs als vriendinnen uit elkaar gegaan. Die vriendschap was in de eerste Tour week overigens nog ver te zoeken. De Bruin: "Inderdaad zijn er in het begin nogal wat problemen ge weest. Maar je moet niet vergeten dat we pas de dinsdag voor de start voor het eerst bij elkaar zijn geko men. Toen er in het begin van de Ronde meteen al een paar meiden flink succes hadden, zette dat bij andere rensters wat kwaad bloed. Die zeiden: 'We hebben steeds voor jullie gereden en nu moeten jullie ons ook eens wat gunnen'. We hebben de zaak uitgepraat en de sfeer is daarna steeds beter ge worden". door Jaap Visser Over de rol van ploegleider Ben Scheperkamp hierin houdt De Bruin zich wat op de vlakte: "Na-1 tuurlijk heeft Scheperkamp bepaalde inbreng gehad, maar in de koers hebben wij toch zelf de tactiek bepaald. Daar is geen ploegleider aan te pas gekomen". Behalve prettige bewaart Petra de Bruin ook enkele minder plezie rige herinneringen aan de Tour. In een paar bergetappes heeft zij op een verschrikkelijke manier moe ten afzien. "Ik heb één keer zelfs zitten janken op de fiets. Die cols zijn dus niets voor mij, hoewel ik de ene keer een stuk makkelijker omhoog fietste dan de andere keer. Dat kwam omdat ik geen enkele ervaring in klimmen had. Ik had werkelijk geen idee wat me te wachten stond. Toch mag ik een volgende keer nooit meer zo wis selvallig rijden. Dat moet echt ver anderen". Iemand die wel een zeer regel matige Ronde reed, was de uitein delijke winnares Mary Nanne Mar tin. De Bruin heeft dan ook alle be wondering voor de Amerikaanse klimgeit en noemt haar een terech te winnares. "Ze heeft een hele uit gekiende Ronde gereden. Ze is een paar keer op de juiste momenten weggesprongen en daardoor heeft ze in de bergen een voorsprong van een paar minuten opgebouwd die in de laatste vlakke etappes niet meer was goed te maken. Wij heb- Petra de Bruin wint de negende etappe in de vrouwenronde van Frank rijk. "Ik ben dolblij dat ik de Tour heb mogen rijden". (archieffoto) ben echt nog alles geprobeerd om Heieen Hage terug in het geel te krijgen, maar Martin bleef steeds moeiteloos in ons spoor". Schijnwerpers De aansprekende de Scheperkamp-formatie en de golf van publiciteit die daarvan het gevolg was, is natuurlijk uitsteken de propaganda voor het Neder landse vrouwen-wielrennen. De Bruin: "Dat zal best wel, maar toch geloof ik niet dat er op korte ter mijn resultaten zijn te verwachten. Daar ben ik heel nuchter in. Mis schien dat op wat langere termijn meer vrouwen op een racefiets zul len stappen. Het is natuurlijk leuk dat de schijnwerpers even op ons gericht zijn geweest, maar je moet het effecht daarvan ook weer niet overschatten". Hoewel ze vast i i plan i volgend jaar haar tweede Tour te gaan rijden, ziet De Bruin in zich zelf geen potentiële rondewinna res: "Daar heb ik de bouw niet voor. Ik zal nooit een klimster kun nen worden, dus zal ik ook nooit de Tour winnen. Daar moet je reeël in zijn. Misschien dat ik wel een keer een gooi naar het puntenklasse ment kan doen". Is het voor herhaling vatbaar om volgend jaar weer eens vier maan-, den onbetaald verlof op te nemen? Met andere woorden: loont het de moeite? "Nou, lonen niet. We heb ben de afrekening nog niet binnen gekregen, maar ik denk dat deze Tour me evenveel heeft opgeleverd als ik aan salaris ben misgelopen. Ik ben er financieel dus niets wij zer van geworden. Gelukkig heeft het me ook niets gekost en ik ben bang dat niet iedereen dat kan zeg gen". Primeur bij Kaagweek DE KAAG - Ooit een sport wedstrijd gezien waarbij een deelnemer alles in het werk stelde om niet te finis hen? Die primeur was giste ren weggelegd voor de toe schouwers van de 64ste teamwedstrijd tussen Hol land en Friesland en ver dient enige uitleg. Bij de allerlaatste boei 'ving' de 'Elisabeth' van Betting Bakker plotseling zoveel wind dat zijn giek in aanraking kwam met 'Jantje van Leiden', bestuurd doqr Leidenaar Peter Kempeneers. De reglemen ten schrijven voor dat er de nodige ruimte tussen schepen moeten be staan en dus hees de Fries Puck de Vries de rode protestvlag. Vlak voor de eindstreep vond er spoed beraad plaats tussen de Hollandse zeilers, die tot de conclusie kwa men dat 'boosdoener' Peter Kem peneers er beter aan deed niet te finishen. Dat zou hem immers 'slechts' één strafpunt opleveren. Terwijl een tegen hem ingediend protest na binnenkomst vier straf- punten zou kosten. En dus bleef Kempeneers, die in laatste positie lag, enkele meter vóór de finishlijn liggen. Hij incasseerde daarmee tien punten voor de laatste plaats én één strafpunt. Of hij de schade voor de Hollan ders, die de meest recente uitvoe ringen van de Kaagweek hadden gedomineerd, daarmee beperkte? Nauwelijks. De 'thuisploeg' leed op de eerste dag (vandaag, maan dag en dinsdag vindt het vervolg plaats) een gevoelige nederlaag te gen de Friezen (22,75-33). Die niet alleen met hun nieuwe, in de kleu ren van de Friese vlag uitgevoerde spinakers, maar ook qua teamspel een goede indruk achterlieten. De Friese ploegleider Harry Am sterdam had, hoewel hij met zijn eerste plaats een minimum aantal punten (0,75) binnensleepte, geen aandeel gehad in de tactiek. "Ik lag zelf al snel voorin en kon daardoor niet deelnemen aan de strijd". Hij keek daarbij naar ploeggenoot Jap- pie van Dijk, die in het voor de windse rak in het Dieperpoel Peter Kempeneers de wind uit de zeilen had genomen, waardoor teamge noot Hessel Donker een plaatsje kon opschuiven. Een staaltje team- zeilen, waar de Hollanders (nog) niet aan toekwamen. Maar zij mis sen dit jaar dan ook Bouw van Wijk en Peter Freeh. In hoeverre dat na delig is kan vandaag al worden be zien. Dan luidt de bel voor de twee de ronde. Langer blijft aan de leiding ARNHEM (ANP) - De Westduitser Bernhard Langer heeft op de twee de dag Van het toernooi om de open Nederlandse golftitel zijn lei dende positie behouden. De 26-ja- rige golfspeler was gisteren in 68 slagen de banen van de Rosendael- sche Golf Club in Arnhem rond. De Australiër Graham Marsch is tweede op zes slagen en Ameri kaan Johnny Miller derde. De Brit Tony Carnley, donderdag nog tweede, viel weg uit de top van de rangschikking. Langer verkeert in grote vorm. Donderdag verbeterde hij het Arnhemse baanrecord. On langs finishte hij tijdens de hoog gewaarderde open Britse kam pioenschappen als tweede. Ook Smid in halve finale HILVERSUM (ANP) - De Tsjecho- slowaak Tomas^Smid heeft giste ren als vierde en laatste speler de halve finales bij het internationale tenniskampioenschap van Neder land gehaald. In de kwartfinale versloeg de als tweede geplaatste Smid de zestienjarige Zweed Kent Carlsson moeizaam in drie sets: 4- 6, 6-4 en 6-1. In de halve finale komt de Tsjechoslowaak uit tegen de Belg Boileau, die won van Jona than Smtih. In de tweede halve eindstrijd speelt de Zweed Anders Jarryd tegen de Argentijn Carlos Castellan LEIDEN- Bob van Overbeeke had het goed bekeken tegen Kees Heemskerk. De Unicummer, die in het recente verleden nogal eens on deruit ging door zijn onstabiele spel, gaf zijn Katwijkse rivaal op Zee en Duin geen kans in zijn om ritme te komen. Zijn wisseling in tempo en spin, zijn daverende ser vice met een soms verrassende net- aanval leverden hem vlot de eerste set op, 6-1. In de tweede set moest hij echter toch alle zeilen bijzetten om de opkomende Katwijkse storm te bezweren. Het lukte op het nippertje na 4-5 met 7-5. Favoriet Ivar de Jong - vandaag in de slag met Van Overbeeke - stuitte gisteren in de kwartfinale van het herenenkelspel B in de eer ste set op goede tegenstand van Jan Willem Lugthart. Die meed zijn forehand waar dat ook maar even kon en richtte zijn slagen vooral op de relatief kwetsbare backhand van Unicums no 1. In de tweede set kon Lugthart, stevig verkouden, het echter niet meer bijbenen, 6-4, 6-1 voor de Jong. In de vierd kwartfinale, een Duits onnderonsje, wist de anders zo zekere Hardy Mans niet wat hij tegen zijn dubbelpartner Schrec- kenberg moest beginnen. Aanval len of verdedigen Het werd vlees noch vis en dat resulteerde in een ondubbelzinnige nederlaag, 2-6, 0- 6. Schreckenberg ontmoet in de halve finale de in dit toernooi sterk tennissende man uit Nieuw- Ven nep, Marcel van Rijn. Bij de dames in B was Marlies van Balen snel klaar met Wieneke den Otter, 6-2, 6-3. Zij speelt nu de halve finale tegen Janine Junger die won van de weinig gemotiveer de Henny Fehling. Sandra Weller treft in de andere halve finale de Duitse Judith Rollka, die gisteren afrekende met W. den Hollander, 6-3, 6-4. In het herenenkelspel C 1 haal den H. Brandenburg, w.o. tegen de Duitser Klein, A. van Zoelen, 6-1, 6-0 tegen Philip Nagtegeller, de halve finale. In C 2 staan Johan van der Lippe jr, J. Mans, M. Hoekstra en A. van Dam in de halve finales. Bij de dames in C zien de halve fi nales er aldus uit: Liedtke- W. den Hollander en J. Junger- J. Rollka. De halve finale in C kan dus de fi nale in B worden. In het herenenkelspel D plaat sten J. de Mooy, Hartevelt en Jan Raap zich voor de halve finales. J. de Mooy won van E. Minnee, 6-1, 6-4, Hartevelt van de Duitser Klei- ber, 7-6, 6-2 en Raap van Vlieland, 6-0, 6-1. G.J. Bakker en Schaart moetn vandaag uitmaken wie de vierde halve finalist wordt. Bij de dames in D speelde A. Jagerman zich via M. v.d. Plas, 7-5,6-4 zich al in de finale. Voorhout Evelien Krul, no 1 geplaatst in het damesenkelspel C in Voorhout, handhaafde zich gisteren tegen Jo se de Groot. In de eerste set stuitte zij op onverwachte tegenstand, 7-5, maar daarna was haar slagwerk uit het achterveld te solide voor Jose de Groot, die vooral op de fore hand uitschieters van de OLTC- speelster het antwoord herhaalde lijk schuldig moest blijven, 6-2. Evelien Krul ontmoet in de halve finale Maija Kuipers, die Jeanette Eymal met 6-3, 6-1 geen kans gaf. De ander halve finalistes zijn Lies- beth Hoogervorst en Madeion Ver- degaal. Bij de heren in C plaatsten Erik de Graaf en Eytel Homan zich voor de halve finale, waarin zij elkaar zullen treffen. Laatstgenoemde ging dat gemakkelijk af. Hij won simpel van Egbert Vonk, 6-0, 6-4. Erik de Graaf daarentegen mag beide handen dichtknijpen. Koen Heringa van de OLTC liet maar liefst vijf matchpunten onbenut. Een van die matchpunten zal hij waarschijnlijk in een gewoon par tijtje met de ogen dicht hebben ge maakt, een smashkans in open veld. Het werd een aangevertje 'voor Erik de Graaf die zich dat snoepje natuurlijk niet liet ont gaan, 6-4,5-7,7-6 8-6voor Erik de Graaf. Mark Baan, no I geplaatst in het herenenkelspel D, liet zich verras sen door Harry van der Meer, 1-6, 7-5 na 1-50-6. De andere geplaat sten, Dick van der Neut, no 2, Wim de Klerk- Wolters, no 3, en Jeroen Koppert, no 4, bleven overeind. Dick van der Neut won van Ed Zimmerman, 2-6, 6-4, 6-4, Wim de Klerk- Wolters van Henk Peters, 6- 4, 6-2 en Jeroen Koppert van Har Walenkamp, 6-1, 6-0. In het damesenkelspel D moest de no 1 geplaatste Colinda Voskuil hard werken om de tegenstand van Lenie van der Meer te breken, 6-4, 4-6, 6-1. Iris Koster won van Trees van Schooten, 6-3,6-4 en Kiki Meij er van Greet Warmerdam, 7-6, 6-2. Hazerswoude Peter van Paridon had in Hazers woude ook in de voortzetting van zijn enkelspel tegen de no 4 ge plaatste Kees Schoutsen geen pro blemen. Eergisteren werd de partij afgebroken op 6-1 voor van Pari don in de eerste set. Gisteren kon Schouten een spel meer bemachti gen, 6-2. Van Paridon plaatste zich met deze winst voor de halve finale in C. John van Overloop kwam ook zover maar hoefde daarvoor niet in actie te komen. Tegenstander Uit- debroek moest zich door een en kelbreuk, niet opgelopen overi- gens in het toernooi, terugtrekken. M. Verhoef, Arno Vonk en Eelco Creemer speelden zich in de halve finales van het herenenkelspel D. Verhoef won van Otto, 6-3, 6-0, Vonk van Visser, 6-0, 6-1 en Cree mer van Chevalier, 6-2, 7-6. Uitslagen Zee en DuinHEC Kleiber- Pitlo, 3-6, 6-3, 6-4. HEC 2 Joh. van der Lippe jr.- R. de Roode, 6-3, 6-2. HDC Joh. van der Lippe sr/ M. Lugthart- W. Taat/ Minnee. 2-6. 6-1, 7-6. HDC 2 Taat/ Minnee- Kuyt/ Verdoes, 6-4, 6-4, G.J. Bakker/ Y. Hermans- J. Parlevliet/ J. Groeneveld, 6-1, 2-6, 6-3. HEC 1 Bauw- Hinnen, 6-1,6-3. Uitslagen VoorhoutHDC Baan/ de Graaf- de JongJ.v.d. Meer, 6-3, 6-4, VonkHeringa- J. Homan/ P. Brinkman, 3-6, 6-4, 6-3. GDC Galjema/ Baan w.o te gen Lakeman/ Vonk, de Groot/ E. Ho man- C. v.d. Meer- J. Homan, 6-2, 4-6, 6-1, Hoogervorst/ Schrama- Vlekke/ C. Schoutse, 2-6, 6-3, 6-3, Endema/ van Baaien- Y. van Eeden/ H. de Jong, 6-4, 6-2. FRANK BONTE.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 10