In- en uitvoer flink gegroeid FNV wil diensten uitbreiden Weer geweld bij mijnen Grotere export van aardgas Minicomputers gaan verbruik gas tuinders registreren Groei van economie Duitsland tot 1990 Verkoop Jaguar voor 1,27 miljard gulden 'Tariefsverhoging bus brengt banenverbes' Acties van personeel vliegvelden Griekenland NVA overweegt acties tegen plannen FNV Directeur Bonna Trading gearresteerd in Nigeria 'Vakbond vaak eerste bezuiniging' PAGINA 6 ECONOMIE DONDERDAG 26 JULI 1984 DEN HAAG (ANP) - In de eerste vijf maanden van dit jaar is de waarde van de Neder landse export met 18 procent gegroeid ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Zij kwam daarmee op 90 miljard gulden. De waarde van de invoer bedroeg in deze periode 81,7 miljard gulden, een stijging met 19 procent ten opzichte van de eerste vijf maan den van 1983. Dat blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. DEN HAAG (ANP) - Het Haagse energiebedrijf gaat minicomputers gebruiken om het gasverbruik van de grote tuinders in het Westland te berekenen. Dit heeft de gemeen te gisteren bekendgemaakt. Vol gens een woordvoerder van de tuindersorganisaties kan dit de tuinders tienduizenden guldens per jaar schelen. Uit verschillende onderzoeken blijkt dat de temperatuur en de druk van het gas in de leiding van plaats tot plaats kunnen verschil len. Gewone gasmeters kunnen de ze verschillen niet registreren, waardoor een onbetrouwbaar beeld ontstaat van het verbruik. De minicomputers zijn wel in staat de temperatuur- en drukverschillen te herleiden tot volumeverschillen, aldus de gemeente. Volgens een woordvoerder van de gemeente treden er nu nog meetverschillen op van hooguit twee procent, zowel in het voor deel als in het nadeel van de tuin ders. Secretaris A. van der Lee van de drie Hollandse landbouw orga nisaties (HLO's) spreekt dit tegen. Volgens hem gaat het om een ver schil van drie procent, uitsluitend in het nadeel van de tuinders. De nieuwe meters zullen voorlo pig alleen worden geplaatst bij 45 bedrijven die meer dan één mil joen kubieke meter per jaar ver bruiken. De HLO's streven ernaar dat alle tuinders een minicomputer op hun meter krijgen, aldus Van der Lee gisteren. Het plaatsen van de mini-compu ters staat geheel los van de inhou dingsactie van de Westlandse tuin ders. Aanvankelijk duizend, maar nu nog zo'n zevenhonderd bedrij ven weigeren tien procent van hun gasrekening over april te betalen uit protest tegen de hoge gasprij- zen. Ongeveer tweehonderd tuin ders hielden tien procent in van de rekening over mei. Volgens de gemeente hebben de tuinders nog tot volgende week de tijd om hun rekeningen te voldoen. Is er dan niet betaald dan gaat het gasbedrijf over tot het afsluiten van de tuindersbedrijven. In mei steeg de uitvoer ten opzich te van dezelfde maand in 1983 naar verhouding meer (22 procent) dan de invoer (17 procent). Over de eer ste vijf maanden werd voor 8,3 mil jard gulden meer uitgevoerd dan geïmporteerd (1983: 7,2 miljard). Het overschot op de handelsbalans was over de eerste vier maanden met 6,1 miljard gulden vrijwel ge lijk aan dat van dezelfde periode vorig jaar. Sterke groeiers in de export zijn in de eerste vijf maanden vetten en olieën (65 procent ten opzichte van 1983), organische chemische pro- dukten (36 procent), kunstmatige plastische stoffen (25 procent) en niet-electrische machines en werk tuigen (21 procent). De laatste cate gorie gaf ook een hoge importgroei te zien (26 procent). In de eerste vijf maanden be droeg de import van energiedra gers en -produkten 19,9 miljard en de export 23,4 miljard gulden. Ten opzichte van dezelfde periode in 1983 betekent dat een stijging van de invoer met 12 procent en van de uitvoer met 17 procent. De invoer- Bloembollen De export van bloembollen in het winterseizoen 1983/1984 naar Noord-Amerika blijkt spectaculair te zijn toegenomen ten opzichte van het voorgaande seizoen. Het gaat om een volumestijging van 36,4 procent naar de Verenigde Staten en van 13,1 procent naar Ca nada. Onder winterverschepingen val len exporten die globaal genomen worden verwerkt van begin no vember tot begin april. De belang rijkste produkten die dan verzon den worden zijn gladiolen, dah lia's, begonia's en lelies. Hema De Hema vestigt eind dit jaar een bedrijf in het Belgische Turnhout. Dat is dan het eerste Hema-waren- huis in België. In ons land zijn 185 Hema-warenhuizen gevestigd, waarvan 110 franchise-vestigingen. Het nieuwe bedrijf wordt gehuis vest in het voormalige warenhuis- pand Grand Bazar in de Gasthuis straat in Turnhout, dat geheel wordt verbouwd. De Hema beziet de mogelijkheden om meer waren huizen in België te stichten. Hagemeyer stijging komt door de toegenomen een grotere uitvoer import van ruwe aardolie, bij de gas- en dieselolie, benzines en export wordt zij veroorzaakt door stookoliën, aldus het CBS. BERLIJN (DPA) - De economie van West-Duitsland zal tot 1990 elk jaar iets groeien, maar de werkge legenheid zal daardoor niet toene men. Dit is de conclusie van een gisteren gepubliceerd onderzoek van het Deutsche Institut für Wirt- schaftsforschung (DIW) naar de lange-termijnperspectieven van de economische ontwikkeling. De di recteur van het DIW, Prof. Hans- Jürgen Krupp, zei bij de presenta tie van het onderzoek dat de groei niet voldoende zal zijn om veel nieuwe banen te scheppen. Het DIW voorspelt een gro^i van gemiddeld 1,9 procent per jaar, waarbij de relatief sterke groei van dit jaar is meegerekend. Het aantal werklozen zal in 1990 net zoals nu gemiddeld over een jaar rond de 2,3 miljoen liggen. Als onzekere factoren in de prognose ziet het DIW de ontwikkeling van de we reldhandel, het aanbod van ar beidskrachten en de arbeidspro- duktiviteit. Het reële overschot op de han delsbalans zal toenemen tot 5,2 procent van het bruto nationaal produkt. In 1983 was dat vier pro cent. De waarde van het handels overschot zal in 1990 rond de 75 miljard mark liggen waarbij uitge gaan is van de prijzen in 1976. Dit groeiende overschot op de han delsbalans zal, omdat het volgens het DIW gepaard zal gaan met een kostprijsontwikkeling per eenheid produkt die duidelijk onder de prijsontwikkeling op de wereld markt ligt, een opwaartse druk uit oefenen op de koers van de Duitse mark. Als oplossing voor de blijvende werkloosheid stelt het instituut voor om arbeidstijdverkorting door te voeren en in bedrijven in vesteren ten behoeve van het mi lieu. Ook de investeringen in de in frastructuur zouden moeten wor den uitgebreid. Het DIW heeft uit gerekend dat met zo'n politiek de werkloosheid na zes jaar gehal veerd zal zijn terwijl de economi sche groei verhoogd wordt van 1,9 tot 2,5 procent gemiddeld per jaar. Het begrotingstekort zal door de ze politiek niet groter worden. Dit tekort zal, uitgaande van een voort zetting van de huidige restrictieve economische politiek, in 1990 rond de 21 miljard mark liggen. Dat is minder dan de helft van het begro tingstekort in 1983. Het door het DIW voorgestelde beleid verandert daar niet veel aan. NEW YORK - In een lange rij staan Newyorkers voor het loket om een lot te bemachtigen voor de lotto waarin deze keer twintig miljoen dollar is te winnen. De eerste die een dergelijk bedrag won, haalde zijn lot aan juist dit loket. «foto ap» Werkwilligen komen bijeen Het handelshuis Hagemeyer in Naarden, dat voor 60 procent ei gendom is van de Indonesische Liem-groep, heeft de exploitatie winst in de eerste zes maanden van dit jaar zien dalen van 30,8 miljoen gulden naar 28,6 miljoen gulden. Aan rente moest 20,6 miljoen be taald worden tegen 17,4 miljoen in dezelfde periode van vorig jaar. Inflatie In juli van dit jaar zijn de con sumptieprijzen in België met 0,51 procent gestegen. Dat brengt de in flatie in het land op jaarbasis op 6,33 procent. Vorige maand was deze over een jaar gerekend nog 6,77 procent. De inflatie in België neemt dus iets af. Verschillende zaken hebben in juli het leven in België duurder ge maakt. Het ging om posten zoals reizen, benzine, verkeersbelasting en autoverzekering en om levens middelen die in prijs stegen zoals vlees, vis en aardapppelen. Ook de huren in België werden hoger. VHS De onroerend-goedmaatschappij VHS heeft in de eerste zes maan den van dit jaar een nettowinst be haald van f227.390 tegen f179.453 over dezelfde periode van 1983. Aan huren kwam f350.717 binnen tegen f 266.943 een jaar eerder. De kosten stegen van f201.427 naar f288.858, zo blijkt uit het halfjaar bericht. Per aandeel bedroeg de winst in het eerste halfjaar f 45. De maatschappij meldt verder dat de beslissing om het aandelen kapitaal en de nominale waarde te wijzigen is opgeschort tot in 1985 hangende het door de regering te nemen besluit inzake stimulering van particulier aandelenbezit. Winst De winst van C&A Brennink- meyer, de Westduitse C&A-organi- satie, is gestegen van 179 miljoen mark in 1982 tot 198 miljoen mark in het afgelopen jaar. De omzet nam toe van 5,52 miljard mark tot 5,58 mark. In de eerste helft van dit jaar hebben het ongunstige weer en de stakingsacties in de industrie de resultaten nadelig beïnvloed, maar de onderneming is onder de gegeven omstandigheden niet on tevreden. "LONDEN (Rtr/ANP) - De komen de verkoop aan particulieren van de fabrikant van luxe auto's Jaguar Cars Ltd, nu nog onderdeel van het staatsconcern BL (vroeger British Leyland), moet 297 miljoen pond sterling (1,27 miljard gulden) op brengen, zo blijkt uit een bekend making van BL. Op 3 augustus kan worden ingeschreven op de aande len. Er zullen op de Londense effec tenbeurs 180 miljoen aandelen worden aangeboden tegen een prijs van 165 pence per stuk. BL heeft 2,1 miljoen aandelen gereser veerd voor de werknemers van Ja guar. De verkoop van Jaguar is een on derdeel van een omvangrijk priva tiseringsprogramma van de con servatieve regering. De Britse overheid heeft op het ogenblik een belang van 99,7 procent in de on derneming. Vorige maand drukte de regering speculatie over de ver koop van Jaguar aan een buiten lands concern de kop in door aan te kondigen dat zij tenminste tot 1990 zal vasthouden aan een be lang met een beslissend stemrecht. Jaguar raakte aan het eind van de jaren zeventig op de rand van een faillissement doordat de ver koop ernstig leed onder een ver mindering van de kwaliteit van de auto's en lange leveringstijden. De laatste tijd zijn de resultaten echter sterk verbeterd. LONDEN (AP) - De Britse politie heeft gisteren bij nieuwe confron taties tussen postende stakers en werkwillige mijnwerkers 103 men sen gearresteerd. Toen tientallen politiemannen een werkwillige mijnwerker langs rijen postende stakers naar zijn werk brachten in de Schotse Bilston Glen-mijn nabij Edinburgh, braken gewelddadig heden uit. Een politie-eenheid rukte op naar 150 postende stakers die zich hadden verschanst achter een bar ricade van hout, die eerder door de politie zelf bij de toegangspoort tot de mijn was opgeworpen. Bij de daarop volgende schermutseling raakten er mensen gewond en wer- »den tientallen mensen gearres teerd. De mijnstaking, waardoor onge veer driekwart van de 175 Britse mijnen is stilgelegd, werd begon nen op 12 maart. Bijna een derde van de 183.000 Britse mijnwerkers besloot geen gehoor te geven aan de stakingsoproep, die werd aan gekondigd naar aanleiding van plannen om 20 verliesgevende mij nen te sluiten. Volgens berichten in de Britse pers ondernemen werkwillige mijnwerkers nu initiatieven om de staking te beëindigen. Volgens de Times zijn er geheime besprekin gen gehouden in Londen en bij 12 mijnen om een datum vast te stel len waarop alle werkwilligen zich bij hun werkgever melden. Een vakbondsleider uit Zuid- Wales, waar de geruchten vandaan kwamen, zei 'sceptisch' te zijn 'over de berichten over deze zoge naamde groep en ov%r de aantallen werkwilligen waarover gesproken wordt. "We kennen de situatie in Zuid-Wales en er is geen sprake van dat de mijnwerkers en hun fa- UTRECHT (ANP) - De Vervoers- bond CNV voorspelt met name bij het streekvervoer een fors banen verlies als minister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) vast blijft houden aan haar zogeheten Tarie- venplan, $at er in voorziet dat de streekbus van 1983 tot en met 1986 jaarlijks 10 procent extra duurder wordt (bovenop de normale trend matige stijging). Diverse streekvervoersbedrijven lieten deze week weten dat ze door de tariefsverhogingen van april 1983 en 1984 fors klantenverlies hebben geleden (tot circa zes pro cent) en de Brabantse streekver voerder BBA vreest door de jaar lijkse extra tariefsverhogingen tus sen 1982 en 1990 een vervoersver- lies van tussen de 13 en 20 procent. De ESO, samenwerkingsorgaan van de streekvervoerders, heeft momenteel nog niet de cijfers voor de hele bedrijfstak op een rijtje, maar liet dinsdag ook sombere ge luiden horen. In een gisteren uitgegeven ver klaring schat de Vervoersbond CNV dat er op grond van de huidi ge gegevens tot 1990 in het streek vervoer tussen de 650 en 1.300 ba nen zullen verdwijnen. Dat is vijf tot tien procent van de totale werk gelegenheid. Een forse verminde ring van het reizigersvervoer leidt onvermijdelijk tot fors banenver lies, aldus bestuurder H. Strating. „Vakbeweging en comsumenten- milieleden het in dit stadium van het conflict willen opgeven". De actie van de werkwilligen komt goed uit voor de nationale kolenraad (NCB) die de mijnen be heert. Besprekingen tussen de vak bonden en de NCB hebben niets opgeleverd. De NCB heeft in ad vertenties de vakbonden beschul digd van halsstarrigheid en de sta kers opgeroepen weer aan het werk te gaan. De kolenraad reageerde voor zichtig op de berichten over de ac tie van werkwilligen. "We steunen iedereen die weer aan het werk wil maar het is mogelijk dat de publici teit een einde maakt aan deze op vallende actie. We weten dat veel mijnwerkers weer aan het werk willen maar dat niet durven uit angst voor hun gezinnen en de mo gelijkheid dat ze uitgestoten zullen worden. Die angst is begrijpelijk". organisaties zullen de Tweede Ka mer de komende tijd goed onder druk moeten zetten. De minister moet afzien van verdere tariefsver hogingen, zeker zolang de effecten, van de tot nu toe doorgevoerde verhogingen niet exact bekend zijn. Op deze manier doorgaan be tekent afbraak van het openbaar vervoer", zo voorspelt hij. De Vervoersbond CNV vreest ook minder werkgelegenheid bij NS ten gevolge van de extra ta riefsverhogingen, al kon bondsbe- stuurder Strating gisteren niet aan geven hoeveel banen er daar-op de tocht staan. ATHENE (AFP) - Het vliegverkeer op Griekenland kan morgen en maandag te maken krijgen met werkonderbrekingen op de vlieg velden. De vakcentrale voor de burgerluchtvaart wil het werk morgen en maandag van drie tot zeven uur stil leggen. De vakcen trale, die rond 10.000 leden telt, eist afsluiting van een cao met onder meer een loonsverhoging. De Griekse minister van lucht vaart Nicos Akritidis heeft gewaar schuwd dat de regering de "chan tage" door de vakcentrale niet zal aanvaarden. Een andere vakbond van ongeveer 2.600 man grondper soneel wil het werk onderbreken op 3 en 4 augustus. Mannen minder, vrouwen vaker ziek gemeld DEN HAAG (ANP) - Het ziektever zuim over het tweede kwartaal van 1984 is in vergelijking met dezelfde periode in 1983 bij mannen ge daald van 7,0 naar 6,9 procent en bij vrouwen gestegen van 9,1 naar 9,2 procent. Dit is vastgesteld door het Centraal Bureau voor de Statis tiek en het Nederlands Instituut ,vdbr Praeventieve Gezondheids zorg TNO. De griepepidemie, die zich in maart begon af te tekenen en die tot eind april voortduurde, heeft ook op het tweede kwartaal van 1984 haar stempel gedrukt. Een echte daling van het verzuim bleef daardoor achterwege. Het aantal ziekmeldingen be droeg in het tweede kwartaal van 1984 41 gevallen per 100 mannelij ke en 62 gevallen per 100 vrouwe lijke werknemers. Deze cijfers zijn zo goed als gelijk aan die uit het tweede kwartaal van 1983. Vergeleken met het tweede kwartaal van 1983 daalde de ge middelde verzuimduur bij de man nen met 1,3 kalenderdagen tot 15,1 kalenderdagen en steeg deze bij de vrouwen met 0,3 kalenderdagen tot 13,1 kalenderdagen. ARNHEM (GPD) - De Nederland se Vereniging van Assurantieadvi seurs (NVA) overweegt acties te gen het voornemen van de FNV om leden te werven door het voor delig aanbieden van verzekerin gen, met name autopolissen. De vakbond hoopt op die manier een halt toe te roepen aan het voort gaand ledenverlies. De eerste drie maanden van dit jaar liep het le denbestand met 17.000 terug naar 943.000. Ondër-directeur mr. B. Verlaan van de NVA is van mening dat de bond op die manier een oneigen lijk gebruik maakt van het middel verzekering. „De FNV kan zich be ter bezighouden met de dienstver lening aan haar leden. Dat is im mers haar taak. Verzekeringen zijn veel te belangrijk om er op een der gelijke wijze mee te leuren. U kunt trouwens van alles wel aan de man brengen om leden te werven. Als je zo gaat beginnen is het eind zoek". Verlaan vraagt zich verder af of wat de vakbond wil niet in strijd is met de wet assurantie-bemidde ling. „We wachten nog even om te zien hoe de zaak zich ontwikkelt, maar als de FNV haar voornemen doorzet kan zij van ons stappen verwachten", aldus Verlaan. LONDEN (GPD) - De president- directeur van het in opspraak ge raakte bedrijf Bonna Trading, de Brit Ronald J. Goslitski, is in Nige ria gearresteerd op verdenking van fraude. Het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft dat giste ren bevestigd. Bonna Trading is sinds novem ber vorig jaar veelvuldig in het nieuws geweest na een order ter waarde van 350 miljoen gulden die het bedrijf plaatste bij de Neder landse Scheepsbouw Maatschap pij (NSM), met beloften op ver- volgorders ter waarde van tiental len miljarden guldens. Maar het in Ierland gevestigde Bonna Trading bleek bij nader on derzoek een nogal schemerig be drijf te zijn zonder al te duidelijke financiële draagkracht. Dat bleek pas goed toen Goslitski enige maanden geleden de NSM een eer ste aanbetaling moest doen, en in gebreke bleef. De orders van Bonna Trading bij NSM hadden betrekking op duw boten en roll-on-roll-off-bakken die het bedrijf wilde inzetten in on der meer Nigeria waar schepen door de geringe laad- en loscapaci- teit van de havens bijzonder lange wachttijden maken. Wat Goslitski precies in Nigeria deed op het moment van zijn arres tatie. was bij het Britse ministerie van buitenlandse zaken niet be kend. De woordvoerder van het Ronald Goslitski. (foto ANP) ministerie wilde geen commentaar geven op de vraag, of Goslitski's arrestatie te maken heeft met een of meerdere bouwschandalen. Goslitski werd gearresteerd door leden van de geheime dienst van Nigeria, de National Security Orga nisation. Hij werd aanvankelijk in een gevangenis vastgehouden maar werd na tussenkomst van de Britse consul in Lagos overge plaatst naar een wat comfortabeler huis van bewaring. De tienduizenden die het afgelo pen kwartaal het lidmaatschap van hun vakbond hebben opge zegd, hebben dat in hoofdzaak om financiële redenen gedaan. „Als je moet bezuinigen doordat je werkloos wordt en daarmee in een klap een stuk in inkomen achteruit gaat, is veelal het eerste wat men doet het opzeggen van het vakbondslidmaatschap. Dat scheelt dan gemiddeld zo'n 20 gulden per maand", zegt FNV- voorlichter Henne Pauli. door Cees Keizer Zijn CNV-collega Chris van Leeuwen is het daar helemaal mee eens, maar merkt daarbij op, dat het voor de bonden bijzonder moeilijk is nieuwe leden te wer ven. „Jongeren komen van school af en kunnen geen werk vinden. Dan wordt je toch geen lid van een bond", zegt hij. Henne Pauli vertelt, dat uit en kele onderzoeken die door de FNV zijn gehouden onder de be- dankers, dat in de eerste plaats het lidmaatschap wordt opge zegd om financiële redenen. Dan is er nog een kleine groep FNV- leden die het niet eens is met het gevoerde beleid en zich daarom als lid laat schrappen. Deze groep bedankers is tevens van mening dat de vakbond niet ge noeg doet. „De afgelopen maanden heb ben we geprobeerd te laten zien dat de vakbond ook iets te bete kenen heeft voor degenen die geen werk hebben. Dat is mach ten dele gelukt", zegt Henne Pauli. Ook het zich aanmelden als lid gaat steeds moeilijker. Lesbrieven „Vooral de jongeren weten vaak niet wat ze aan een vak bond kunnen hebben. Daarom gaan we het komende najaar starten met het zenden van les brieven naar de scholen, in de hoop dat er tijdens de lessen aan dacht wordt besteed aan het werk van een vakbeweging". Opvallend is het verlies van de ABVA-KABO. „Tijdens de amb- tenarenacties vorig jaar boekte deze bond een ledenwinst van 10.000. „We noemen dat altijd een oorlogswinst, want iedere keer blijkt dat als de acties zijn afgelopen een zeer grote groep van deze nieuwe leden weer be danken. De indruk bestaat dat veel mensen zich tijdens acties willen indekken en daarom lid van een bond worden, maar als de zaak in een rustiger vaarwater is gekomen, houden ze het weer voor gezien". Om het verlies aan leden in te dammen is de FNV begonnen om het pakket diensten aan de leden danig uit te breiden. „Hier mee is een duidelijk begin ge maakt. De uitbreiding van de dienstverlening zal doorgaan on danks de noodzakelijke vermin dering van andere activiteiten door bezuinigingen die weer het gevolg zijn van het ledenverlies. Zo gaan we in het najaar een campagne voeren om ons om- budswerk ten behoeve van de le den meer onder de aandacht te brengen". CNV-voorlichter Chris van Leeuwen zegt dat na het eerste kwartaal van dit jaar de terug loop van het ledental duidelijk is gestopt. Daartegenover staat dat de ledenaanwas duidelijk achter blijft bij voorgaande jaren. „De onderwijsbonden kunnen niet werven in het onderwijsveld om dat daar geen nieuwe banen bij komen. Dat ligt hetzelfde bij de fensie. Daar is ook een perso neelsstop". Moeilijk Chris van Leeuwen is van me ning, dat het bijzonder moeilijk is voor de bonden om nieuwe ter reinen te vinden waar men op de ledenwerftoer kan gaan. „Of het zou moeten zijn bij de banken en verzekeringen, want daar is de organisatiegraad bijzonder laag. Maar wat moet de Industrie- en Voedingsbond doen bij een steeds minder wordende werk gelegenheid in de industrie? De afgelopen jaren is de werkgele genheid in die bedrijfstak met 30 procent verminderd. Dan krijg je ook direct een groot ledenver lies". Een grote zorg bij het CNV is de jongeren die niet aan werk kunnen komen na hun schoolop leiding. „Als je van de pedagogi- sche academie af komt en je hebt geen schijn van kans op een baan in het onderwijs, dan word je toch geen lid van een onderwijs bond. Bovendien is het voor een onderwijsbond zelfs niet eens mogelijk deze mensen te benade ren", aldus Van Leeuwen. Ook Chris van Leeuwen weet van de bonden dat velen bedan ken op het moment van werk loosheid. „Dan moet er door het wegvallen van een stuk inkomen een keuze worden gemaakt. Dan gaat het er in zo'n gezin om: de krant er uit of voor de vakbond bedanken. Maar de bonden heb ben op dit moment de indruk, dat dergelijke dilemma's thans minder voorkomen dan in het eerste kwartaal van dit jaar.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 6