8,29% KAPITAALMARKT- RENTE REKENING rond O.S. Gevecht om kijkcijfers AGINA 12 DINSDAG 24 JULI 1984 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden KRO 15.30 De beste Muppetshow, een keuze uit de Mup- petshows van de afgelopen jaren met van middag als gaste: Lena Home 15.55 De mysterieuze vreemdeling, tv-film geba seerd op een roman van Mark Twain. Een mysterieuze vreemdeling die plotseling in een besloten gemeenschap verschijnt gooit het gewone dagelijkse leven danig in de war. Regie: Peter H. Dunt 19.00 Fame, Amerikaanse serie. Afl.: Het thuis front. Christopher heeft dermate problemen thuis zodat zijn schoolwerk eronder lijdt. Zijn klasgenoten willen hem helpen maar dat wijst hij af NOS 20.00 Journaal VARA 20.28 Nero Wolfe, Amerikaanse detectiveserie naar de verhalen van Rex Stout. Afl.: Zou net zo goed dood kunnen zijn... Peter Hays wordt al negen jaar vermist als zijn vader Nero vraagt de jongen op te sporen. Al snel blijkt dat Pe ter in New York is waar hij terecht moet staan wegens moord 21.18 Niks aan de hand. Engelse komische serie. Afl.: Neem nou Sensimilia... Waarom zou er geen aardige jongen met Sensimilia uit wil len? Bellamy weet het wel: Die motor en dat leren pak! 21.43 Achter het nieuws, actualiteitenrubriek 22.13 Nicholas Nickleby, tv-serie naar de roman van Charles Dickens. Akte 9. Nicholas doet wanhopige pogingen het huwelijk tussen zijn geliefde Madeline en de afschuwelijke Arthur Gride te voorkomen. Wanneer Made line's vader plotseling sterft heeft oom Ralph zijn greep op het meisje verloren.... NOS 23.17 Journaal 23.22 Nieuws voor doven en slechthorenden Woensdag 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden NOS 18.40 Sesamstraat 19.00 Journaal EO 19.12 Kop en Staart, vrolijk dierenprogramma 19.45 Onderwaterwoud (Forest in the sea), natuur film over het grootste onderwaterwoud van zeewier voor de kust van Califnornie 20.35 Westgeest Brood &Banket, Nederlanders van allure, gepresenteerd vanaf de bakfiets 20.55 Honderd Jaar Isings, tv-portret van de be kende illustrator Johan Herman Isings, door Jan A. Niemeyer 21.40 God wil wonen bij de mensen of: De Taber nakel. Afl. 3: Christus en die gekruisigd. Bij belstudie waarin Henk Binnendijk op enkele zeer wezenlijke vragen ingaat, (herh.) NOS *2.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden Woensdag NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden Achter het nieuws In Achter het Nieuws, de actuali teitenrubriek van de Vara, zal vanavond een reportage worden uitgezonden over de zich nu al vier maanden voortslepende Britse mijnstaking. Verder aan dacht aan een grote legeroefe- ning, die in de Verenigde Staten wordt gehouden. Tot slot wordt een kijkje genomen op de rede van Vlissingen, waar een scheepswrak uit de zeventiende eeuw ligt en waaruit tot nu toe regelmatig oudheden werden op gedoken. Nu blijkt het wrak ech ter te zijn volgestort met aardap pelen (Nederland. 1, 21.43 uur). Cary McSpadden zingt België 1 18.00 Doctor Snuggles, kleuter- seie. Afl. 11: De brutale ontvoe ring van Juf Netjes (1) 18.05 Klein, klein kleutertje. Jaco bus en Corneel. Afl.: Het veijaar- dagsgeschenk. (herh.) 18.20 De Smurfen, tekenfilmserie. Afl. 12: De smurfen in vuur en vlam 18.45 Tegen de verwachting in (Against the Odds), documentai re serie waarin beroemde perso nages worden voorgesteld. Van daag: Winston Churchill en Jean ne d'Arc 19.10 Mr. Smith, dertien-delige se rie van Ed Weinberger over een superintelligente aap die in Was hington de hoogste administra tieve en diplomatieke toppen scheert. Afl. 7: Mr. Smith ver liefd. Met: Leonard Frey, Tim Dunigan, Lauren Chase en Laura Jacoby 19.35 Kijk uit! Verkeerstips. Van daag: Fair-play tegenover twee- wielers buiten de stad 19.40 Lotto, mededelingen en pro gramma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Kunst-Zaken 20.15 Condo, komische serie over de strubbelingen van twee bu- renfamilies. Afl. 8: De geranten. Met: McLean Stevenson, Luis Avalos, Brooke Alderson e.a. Ja mes vraagt Jessie hem een fors bedrag te lenen. Hij wil dat in vesteren in een hamburgerzaak je, waarvan hij de gerant wordt 20.40 De Blauwe Planeet, dertien delige serie over de aarde. Afl. 8: De baard van Neptunus. 70 pro cent van de aarde is met water bedekt. De zee verbergt een hele reeks geheimen die de oceano grafen maar stukje bij beetje kunnen ontsluieren. In dit pro gramma aandacht voor de Belgi sche bijdrage tot het oceanogra- fisch onderzoek 21.30 Uitzending door derden. Een programma van de Christen-De mocratische Omroep 22.30 Journaal. Aansl.: Coda: Luc Devos, piano: Scherzo, op. 30 no. 2, Chopin WOENSDAG 17.55 Journaal 18.50 RTBF: Bonjour la fete met deze week Guy Lemaire's quiz vanuit Vielsam 19.05 Ce soir, regionaal program- 19.20 Quiz: Ik luister naar de RTBF - Ik kijk naar de RTBF 19.30 Journaal 20.00 Les sentiers du monde: Chili, reportage ca. 21.15 Lulu, Duitse tv-film in drie delen van Frans Wedekind. Met: Daniele Lebrun, Michel Piccolu, Francois Simon, e.a. Lu lu heeft haar oude vak van dan seres weer opgepakt. Zij verleidt Prins Esceray. Wanneer zij op een avond voor de voorstelling Schön met zijn verloofde in de zaal ziet zitten, weigert zij op te treden 23.00 Journaal WOENSDAG 12.00 Teletekst 17.00 Vacatures van de ONEM 17.05 Lollipop, gevarieerd kinder programma met Telechat en de Smurfen, tekenfilms 17.45 Cine-vacances. (Met Pinoc- cio en Les aventures sous-mari nes du Capitaine Marc Simon, te kenfilms. II était une fois l'epace (14), serie en Le petit echo de la föret) TV 5 19.00 l'Oeil apprivoise - Creati ve vrijetijdsbesteding voor de jeugd. 19.30 Si on chantait francopho ne. Amusementsprogramma 20.20 25 fois la Suisse. Basel. Do cumentaire 21.30 La valais chante et danse. Folkloristische uitzending. Duitsland 1 18.00 Hier und Heute 18.15 Landluft: Italienische Ver- haltnisse 18.40 Nick Knatterton: Bargeld, Betten und Brillanten 19.00 Das Gold der Wüste 20.00 Tagesschau (ondertiteld voor doven en slechthorenden) 20.15 Die Montagsmaler, amuse mentsprogramma mit Gigi Har- reis. Gast: Angelika Milster 21.00 Monitor, actualiteiten 21.45 Dallas, serie met Larry Hag- man, Linda Gray, Patrick Duffy e.a. Afl.: Die Verraterin. Bobby Ewing is zich er zeer van bewust, dat hij zich moeilijk van Pam los kan maken. J.R. laat de telefoon van Cliff Barnes afluisteren met de bedoeling hem een hak te zet ten 22.30 Tagesthemen 23.00 Oskar Maria Graf, portret 00.15 Tagesschau WOENSDAG 10.00 Heute 10.23 (ZW) Geheime Reichssache 11.50 Umschau 12.10 Monitor 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 en 14.40 Teletekst-overzicht 15.00 Die Geschichte von Prinzen Achmed und der Fee Peribanu, poppenspel van de Kleine Büh ne naar het sprookje uit Duizend en een Nacht 15.30 Matt en Jenny, avonturen in Ahornland. Afl.22: Die Schotten- hochzeit 16.00 Tagesschau 16.10 Daran stirbt man, niemals reden können. Portret van schrijfster Maria Menz 16.25 Die rote Zora und ihre Ban de, serie in dertien delen naar de roman van Kurt Held. Afi.: Die Hexe Kata. Met: Lidija Kovace- vic, Nedeljko Vukasovic, Andjel- ko Kos e.a. Regie: Fritz Umgelter 17.25 Doctor Snuggles, tekenfilm. Afl.: Die Wasserdiebe aus dem Weltraum 17.50 Tagesschau Duitsland 2 18.20 Die Lehmanns, tv-serie. Afl.: Het financiële genie. Met: Gerd Baltus, Witta Pohl, Uwe Dall- meier e.a. Regie: Wilfried Dotzei 18.57 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 (ZW) Geheime Reichssache, documentaire-film met authen tieke filmbeelden van het schijn proces op 20 juli 1944 waarbij de mensen die verantwoordelijk waren voor de aanslag op Hitier veroordeeld werden 21.15 WISO, sociaal-economisch magazine 21.45 Heute-Journaal 22.05 Sommerfestival im ZDF - Neuer deutscher Film: Nosfera- tu - Phantom der Nacht, een film van Werner Herzorg. Met in de hoofdrollen: Klaus Kinski, Isa- belle Adjani en Bruno Ganz. Overige rollen o.a.: Rijk de Gooyer, Lo van Hensbergen, John Leddy, Tim Beekman en Johan te Slaa (herh.). Jonathan wrkt op een makelaarskantoor in het kleinburgerlijk provincies tadje Wismar. Hij is blij wanneer hij op dienstreis moet en zo de sleur van zijn dagelijkse bestaan een beetje kan doorbreken. De Bij de Evangelische Omroep is vanavond een solo-optreden te zien van de Amerikaanse evan gelist-gospelzanger Gary McSpadden. In 1962 stond McSpadden al op de planken en formeerde een jaar later de go spelgroep ,The Imperials', waar mee hij de basis legde voor de huidige generatie gospelmuziek. Gary McSpadden, die naast zijn solowerk ook optredens verzorgt met het Bill Gaither Trio, be schouwt zichzelf als een predi kant die zijn preek zingend voor draagt (Nederland 2, 21.40 uur). Johan Isings BRUMMEN - De kunstschilder en illustrator Johan Herman Isings werd honderd jaar gele den als bakkerszoon geboren in Amsterdam. Zijn grootste be kendheid dankt hij aan de talloze schoolplaten die hij maakte in opdracht van uitgeverij Wolters. De Evangelische Omroep her denkt zijn geboortedag met een herhaling van een programma uit 1976, waarin de toen 92-jarige LOS ANGELES (ANP) - Voor de Amerikaanse televisiemaatschap pij ABC betekent de opening van de Olympische Spelen in Los An geles het begin van de oorlog met CBS en NBC om de kijkcijfers. De concurrentiestrijd wordt groot scheeps aangepakt. ABC zet 2500 man in om de Spelen 180 uur recht streeks op het scherm te brengen. Kosten van het project: 950 mil joen gulden. Met de investering van het mil jard probeert ABC twee weken lang een kwart van het Amerikaan se kijkerspubliek voor zich te win nen. Met dat percentage is ABC ze ker van de grootste kijkdichtheid. En die eerste plaats laat zich verta len in meer en duurdere reclames pots. Overigens houdt ABC aan de Spelen toch al een aardige duit over. Wat vijf jaar geleden een ge reis gaat naar het verre Transsyl- vanië, woonplaats van ene graaf Dracula. Deze heeft laten weten een huis te willen kopen in het stadje Wismar. Niets vermoe dend gaat hij op reis.... 23.50 Es muss nicht immer Kaviar sein, tv-serie naar de roman van Johannes Mario Simmel. Afl.: Die ganz feine Tour. Met Sieg fried Rauch, Heinz Reincke, Ma- risa Mell, e.a. Regie: Thomas En gel. Thomas is in Marseille blij ven hangen waar hij in dienst komt bij zijn nieuwste vriendin de bende-leidster Chantal Tes- sier. Door diverse zaakjes waar bij Thomas concurrerende ben des aftrelft krijgt hy doodsvijan den die niets liever willen dan hem aan de Gestapo uit te leve ren 00.50 Heute WOENSDAG 10.00-13.15 Zie Duitsland 1 13.15 Teletekst-overzicht 14.40 Teletekst-overzicht 14.55 Programma-overzicht 15.00 Heute 15.03 Pfaff, der Zauberdrache, te kenfilm ca. 15.25 Trickbonbons, met Cali- mero als danser en postbode ca. 15.40 Ferienkalender, informa tie over vakantieactiviteiten en stad en dorp; en 'Origami', de Ja panse kunst van het papiervou- ca. 15.50 Madita, tv-serie naar een verhaal van Astrid Lindgren. Re gie: Göran Graffman. Afl. 5: Elk jaar opnieuw ca. 16.20 Lassies Abenteuer, serie met o.a. Robert Bray. Regie: Ro bert Sparr. Afl.: De schilderes ca. 16.40 Breakdance, doe mee - blijf fit, les 12 (herh) 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern, regionaal nieuws Gary McSpadden Isings vertelt over zijn vroegere zwerftochten door Amsterdam en over het begin van zijn loop baan als tekenaar, nadat hij eerst schilder van etalagemateriaal was (Nederland 2, 20.55 tot 21.40 uur). Isings wordt in de zomermaan den ook herdacht met een rond reizende tentoonstelling van zijn werk. In Soest (31 juli t/m 30 au gustus), Brummen 1 t/m 8 sep tember) en Groningen 22 sep tember t/m 4 november) wordt een veertigtal schilderijen, aqua rellen en tekeningen met voor studies geëxposeerd. Ook is een aantal van zijn 43 wandplaten voor het geschiedenisonderwijs en van zijn zestig bijbelplaten te zien. De herdenking is een initia tief van het comité 'J.H. Isings 1884-1984' uit Empe (gemeente Brummen). waagd pokerspel leek van ABC- sportchef Roone Arledge, de tv- rechten van Los Angeles voor 675 miljoen gulden opkopen, heeft zich nadien ontwikkeld als een fan tastische investering. Tien procent van de zendtijd is namelijk gereserveerd voor recla meboodschappen. Van die acht tien uur is 99 procent verkocht te gen de gemiddelde prijs van 1,2 miljoen gulden. Per minuut, wel te verstaan. Waarbij in de spitsuren, tussen 19.30 en 22.00 uur, een op slag gold van vijftig procent boven de normale prijs. Toch zijn de florissante winstcij fers niet de enige, zaligmakende maatstaf voor ABC voor het wel slagen van het Olympisch kijkspel. Hoofddoel blijft de concurrenten NBC en CBS af te troeven en de hoogste kijkcijfers te halen. Daar op is de hele campagne gericht, 17.15 Tele-Illustrierte, gevarieerd magazine. Aansl.: Heute-Schlag- zeilen, kort nieuws Duitsland 3 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde 20.00 Tagesschau 20.15 Wege in unsere Zukunft. Von Orwells 1984 in das Jahr 2000. Tv-portret van George Orwell; Big Brother Good Bye, aansl.: discussie. Daarna: Laatste nieuws BBC 1 18.05 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Red hand gang, kinderserie 18.40 Sixty Minutes, gevarieerd ac tueel magazine met om 18.40 Journaal; 18.55 Regionale maga- 19.40 Star Trek, serie met William Shatner, Leonard Nimoy, De Forrest Kelle, e.a.. Afl.: The ene my within 20.30 The Little and Large Show, amusementsprogramma met Ed die Large en Syd Little 21.05 Taxi, Amerikaanse serie 21.30 Now get out of that, spelpro- gramma 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 Play for Today: The Cry 23.20 Horizon 00.15 Tom Jones Now! 00.40 Nieuwsoverzicht 00.47 Weerbericht 00.50 Informatieve series WOENSDAG 07.00 Ceefax AM, teletekst-over zicht (fotoGPD) Radio toegelicht In 'Finale' vanavond aandacht voor het culturele leven in En schede. De schrijver Willem Brakman vertelt over het Twentse landschap. De foto- biennale cabaretier Herman Finkers, de positie van muziek gezelschap O.F.O.-Forum en de beeldende kunst in Enschede komen aan de orde. Het Klein Muziektheater verzorgt de mu ziek (Hilversum 2, 20.03 uur). In de TROS-serie 'Schrijvers op locatie' neemt schrijver, dichter en voordrachtskunste naar Jules Deelder de luisteraar mee naar plaatsen, die voor zijn literaire werk van belang zijn. Het laat zich raden dat Rotter dam niet onvermeld zal blijven (Hilversum 2, 21.00 uur). daarvoor werd een begroting opge steld van 270 miljoen gulden aan mankracht en materieel. Even had het er de schijn van dat de absentie van de Oostbloklanden een negatieve invloed had op de in teresse van de Amerikaanse bevol king voor de zomerspelen. Maar die tendens is door de ABC omge bogen in een zeer profijtelijke rich ting. Door de afwezigheid van de Oosteuropeanen zullen de Ameri kanen nog meer gouden medailles in de wacht slepen, wat het altijd chauvinistische sportpubliek al leen maar aantrekt. En wat is er leuker voor een be drijf dan tijdens de laatste ronde van de 3000 meter met Mary Dec ker op kop zestig seconden lang je naam op het scherm te zien in de wetenschap dat op zijn minst een kleine honderd miljoen mensen meekijken. 07.30 Breakfast Time, gevarieerd actueel morgenmagazine 10.00 British Horse Society Films, informatieve serie. Afl. 4: Dressa ge movements 10.35 Scooby Doo, kinderprogram- 10.45 Jackonory - The spuddy 11.00 Morph, kinderserie. Afl.: Double decker boat 11.05 Why don't you...?, kinderse rie. Afl.: Belfast 11.30 Play School, kinderprogram- 11.55 Gharbar 14.00 Journaal 14.25 Weerbericht voor de land bouw 14.07 Financieel- en nieuwsover zicht voor doven en slechtho renden 14.30 King Rollo, kinderserie 14:35 Bric-a-brac, kinderprogram- 14.45 Bowls: W.K. Aberdeen 17.20 Play school 17.45 The Monkees, kinderserie BBC 2 18.10 Tv-cursus 18.35 Nieuwsoverzicht met onder titeling voor doven en slechtho renden en weerbericht 18.40 Onbekend 18.45 Next time I marry, film 20.00 Museum of the year 20.15 The Great Egg Race 21.00 Chronickle 22.00 Film Buff of the year, film- kwis 22.30 Paul Daniels 23.10 Making Waves, serie over op en bij het water 23.40 Newsnight 00.25 Tv-cursussen WOENSDAG 07.05-09.10 Tv-cursussen 17.20 W.K. Bowls, Aberdeen Vroeger, zo stel ik mij voor, liepen de estafettelopers die de olympische vlam, verpakt in een toorts, van Olympia in Griekenland naar ste den als Parijs, Amsterdam of Ber lijn moesten brengen, in een zo recht mogelijke lijn van punt A naar punt Z. Ze droegen allemaal dezelfde sportieve atletiekuitrus- ting, waren tussen de 15 en 45 jaar oud (alleen de laatste man mocht wel eens ouder zijn, bijvoorbeeld omdat hij Paavo Nurmi heetteen droegen van begin tot eind dezelfde toorts, die van hand tot hand ging. Van alle deelnemers aan die olym pische estafetteloop was de toorts waarmee de olympische vlam werd aangestoken ongetwijfeld de meest bereisde. Met ingang van Los Angeles 1984 is daar verandering in gekomen. Alle estafettelopers in de Verenigde Staten mogen hun toorts houden. Toevallig kwam Jan Boerop, een van mijn collega's, op een camping in Los Angeles een vrouw tegen die meegelopen had. Hij vroeg of die toorts zwaar was geweest. 'Wil je hem zien?' vroeg ze. Ze pakte een doos en haalde de toorts eruit. Nog een flink gevaarte'. Branden deed. hij niet meer dat was ook maar be ter voor de doos), maar het was wel degelijk 'de' echte. Alleen is er van af heden sprake van niet een of een paar ^toortsen (een paar reserve voorfe weet maar nooit), maar van evenveel toortsen als er lopers zijn. Je mag hem houden. Geen wonder, zult u zeggen, want de man of vrouw, of de organisatie of firma waarvoor hij of zij loopt hebben voor elke kilometer 3000 dollar be taald, dus daar kan zo'n fakkel nog wel af. Maar het is natuurlijk ook erg leuk voor die estafettelopers om juist die ene toorts (die voor hen de enige echte was) te mogen houden. Ik zag op de televisie een zeer oud maar vief dametje dat de fakkel ook een kilometer had voortgezeuld na afloop zeggen dat dit het mooi ste moment van haar leven was ge weest'. En dat klinkt uit de mond van een naar schatting 78-jarige toch indrukwekkender (maar in wezen ook veel tragischer) tian uit de mond van een zeventienjarige. Het is jammer dat de Joegoslavi sche maarschalk Tito niet meer leeft, want hij zou zeker een groot aantal van deze olympische toort sen in particulier bezit hebben la ten aankopen. In het Museum dat in Belgrado aan hem gewijd is, is een zaal helemaal volgestouwd met alle fakkels en toortsen die hij als eindpunt aangeboden had gekre gen. Want elk jaar wordt de oprich ting van de republiek in Joegosla- vië gevierd met een estafetteloop door het hele land, en Tito bewaar de al die toortsen die hem bij de fi nish werden aangeboden met grote zorg. De olympische estafette die nu zijn weg naar het Colisseum in Los Angeles zoekt gaat allerminst rechtlijnig van A naar Z, maar lijkt meer een baltsdans uit te voe ren, waarbij het mannetje verliefd om het vrouwtje de hete brij) heen- draait, haar nu eens naderend, dan weer wegdansend. Zaterdag middag bijvoorbeeld, een week voordat de olympische vlam zal worden aangestoken met de bran dende fakkel, arriveerden de esta fettelopers al in Downtown Los An- gelesx op schootsafstand van het perscentrum van de Spelen. De lo pers passeerden op die dag beroem de namen, die elke rechtgeaarde te levisiekijker vertrouwd in de oren zal klinken: Malibu, Beverly Hills, Hollywood... Dat langdurige rekken van die estafetteloop heeft natuurlijk met de vercommercialisering van de Spelen te maken. Hoe meer er om gelopen wordt, hoe meer geld er binnenstroomt. Waarom dacht u anders dat de deelnemers 3000 dol lar per KILOMETER moesten beta len, en niet per mijl, - die in de Verenigde Staten veel gebruikelij ker is? Toen de Grieken, puriteinen die zij zijn, van die plannen met 'hun' Olympische Spelen, hun esta fetteloop en vooral hun vlam hoor den, waren zij des duivels. Het hele Griekse volk kreeg 'en masse' last van hyperventilatie, maar de cal culerende Amerikanen trokken zich daar niets van aan, en ik moet eerlijk zeggen dat zij daar goed aan gedaan hebben. Niet omdat de ze estafetteloop daardoor 10 mil joen dollar heeft opgebracht, maar omdat die estafetteloop er veel meer kleur door heeft gekregen, en 'ook de aandacht op de komende Spelen heeft weten te vestigen. Een Heli's Angel, een oud dametje, Den nis Weaver (McCloud), een jongen in een rolstoel, een blind meisje, een 79-jarige advocaat die al lopend de Romeinse groet bracht, dat zijn toch leuke dingen voor de mensen. Ze staan dan ook elke dag met dui zenden langs de route, zondag werd hun aantal zelfs op een mil joen geschat. Want het aardige is natuurlijk, dat die estafettelopers nu niet meer anoniem zijn, maar een naam en een gezicht hebben. Ik ben, toen de estafettelopers door het voorstadje Glendale kwamen, met onze Amerikaanse huisverhuurder naar de kilometer langs de route gegaan waar een kennis van hem, de voorzitter van de plaatselijke Kamer van Koophandel tevens ei genaar van een enveloppenfabriek, de toorts zou meedragen. En jawel, daar kwam hij aan, terzijde gelo pen door een jonge vrouw die mis schien wel zijn echtgenote was en oneerbiedig gevolgd door fietsers, automobilisten, skateboard-rijders en rolschaatsers. Ik begrijp dat zulks de Grieken een gruwel is, maar ik vind het wel vrolijk en de mocratisch. De Olympische Spelen moeten niet gecelebreerd, maar ge vierd worden! ADVERTENTIE Een spaarrekening waarbij het tarief is gekoppeld aan de rente op de kapitaalmarkt. Dit tarief wordt maandelijks vastgesteld. Het tegoed is dagelijks op vraagbaar met 3% retourrente. Het minimum-saldo bedraagt f 2500,-. Het rente percentage voor augustus is: Jlll-Odiuu UCUiddgl NUTSSPAARBANK DE DICHT BIJ HUISBANK. leidse spaarbank België/Frans 1 Hilversum 1 Ieder heel uur nws. AVRO: 18.06 AVRO's Radiojourn. 18.25 Toppers van toen. 19.02 Pim Jacobs' platens- cala. 19.45 Hollywood Boulevard. 20.03 Promenade Orkest o.l.v. Jan Stulen. 21.02 De laatste visite, hoor-- spelserie (3). 21.35 Even tussendoor. 22.02 AVRO's Sportpanorama. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VARA: 00.02 Elpee tuin. 02.02 Groot licht. 05.02 Truck Hilversum 2 NOS: (18.00 Nws.) HUM. VER- val Haarlem 1984 i de lan- tenservice. 20.00 Nws. 20.03 Finale. 21.00 Om het boek. Teleac: 21.30 In novatie, kreatief ondernemen, les 10. 22.00 Tekenen en schilderen, les 11. TROS. 22.30 Nws. 22.40 De weg ligt open (7). 23.00 Proeflokaal. 23.55 Nws Hilversum 3 VARA: 19.02 VARA's Lyn 3 Con cert. Met: Roberto Jacketti, Ina De- 21.02 Moondoes Hilversum 4 NCRV. 20.00 Schubert in Kassei (4). 21.15 Werner Haas, piano speelt mu ziek van Mendelssohn. 21.30 Litera- 22.25 Internationaal orgelfesti- WOENSDAG 25 JULI Ieder heel uur nieuws. VOO: 7.03- 13.59 Veronica komt naar je toe: Rechtstreekse uitzending vanaf de markt in Delft Met om: 7.03 Ook goeiemorgen. (7.30 en 8.30 Veronica Nws.radio). 9.03 Muz. terwijl u werkt. (10.30 Veronica Nws.radio.) 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. (12.30 Veronica Nws.radio.) 14.03 Jukebox. 15.03 Nederland Muziek land (16.30 Veronica Nws.radio) 17.05 Het laatste rondje. NOS: 17.55 Mededelingen Hilversum 2 VARA: 7.00 Nws. 7.11 De Wekkerra dio. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 NOS-Sportief. 9.24 Waterstan den. 9.30 Nws. TELEAC: 9.33 Spy ui de sky, les 9. VARA: 10.03 De gla zenwasser is geweest hoorsp. 10.23 Hoor Haar! (10.30 Nws.) 11.30 Nws. 11.33 Leef-tijd-genoeg. OVER- H.VOORL.: 12.16 Over de grenzen. NOS: 12.26 Meded. v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Din gen v. d. dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef tijd-genoeg. (13.30 Nws.) 14.00 De vliegende VARA: De Schuurpapier vanuit Diergaarde Blijdorp. NOS- RVU: 14.33 't Gif en ik. NOS: 15 03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.33 NOS-Wereldwijzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.33 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en Nu Hilversum 3 Ieder heel uur nieuws. KRO: Het progr. kan tussen 8.00-17.00, na Nieuws en Reklame, onderbroken worden voor aktual. van Echo. 7.04 Het leven begint na zeven, met Pe ter Koelewijn. 9.04 Formule 3. 11.04 Radio "De Zwarte Roos". 12.04 Ra dio Bellevue. 14.04 And the beat goes on.... 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits Hilversum 4 NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende Woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platen nws 8.45 Musica Sacra. 9.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Ka- mermuz. uit de Barok. Het Schola Cantorum Basiliensis. 10.30 Kom positieportret van Vivaldi. 12.00 Symfonieën en concerten van J.Chr. Bach (24). 12.30 Promenade. 13.00 Nws. 13.05 Kerkconcert door Jozef Sluys, orgel. AVRO: 13.30 Met open mond, een progr. voor opera liefhebbers. 14.30 Kamermuz. v. Rust, Rossini, Ditterdorf en Baptist. 15.30 Italiaanse Barok

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 12