Heroïnelijn opgerold in Amsterdam Sport vergt (te) veel energie Zes hoofdverdachten opgepakt Twaalf maanden voor exportzwendel geëist Advies: 12.300 hartoperaties in '90 en opheffing van luchtbruggen Sneek wint PvdA: geldtekort is reden eigen bijdrage Hoge aardgasprijs noopt tot bezuiniging in sporthallen ZATERDAG 21 JULI 1984 AMSTERDAM (ANP) - Met de aanhouding van zes man nen en een vrouw denkt de Amsterdamse politie de hoofd verdachten te pakken te hebben van een heroïnelijn tus sen Amsterdam, Duitsland en Oostenrijk. De verdachten werden allen donderdagavond gearresteerd. Dit heeft een politiewoordvoerder gisteren meegedeeld. DEN HAAG (ANP) - Twaalf maan- den gevangenisstraf, waarvan vijf voorwaardelijk, heeft de officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag gisteren geëist tegen de 37- jarige J. E. uit Zaandam. De offi cier, mr J. Couzijn, verweet de man medeplegen van valsheid in ge schrifte, oplichting en het illegaal invoeren van goederen uit België. E. was sinds januari betrokken bij een exportzwendel die de staat volgens mr Couzijn vorig jaar en begin dit jaar vier miljoen gulden heeft gekost aan ten onrechte te rugbetaalde btw. „Het was een uit gekookte methode van oplichting, waarbij valse papieren een belang rijke rol speelden. De pakkans in dit soort knoei-affaires is betreu renswaardig laag. Valse papieren zijn geduldig", aldus de officier. De vier medeverdachten van E. zullen pas op 29 november voor de rechtbank verschijnen, zo is voor lopig vastgesteld. De rechtbank besloot het proces tegen E., „niet de grootste in deze zaak", ook tot die datum aan te houden. Lege bv's in Nederland en België dienden als uitgangspunt voor de zwendel. Welvarende en geregeld Binnenland Leiderdorps bedrijf opdrachtgever exporterende bedrijven werden benaderd met een van tevoren grondig ingestudeerd en logisch klinkend verhaal. Het verzoek luidde steeds een partij goederen over te nemen en naar een aange geven bedrijf in België te exporte ren. De bereidwillige exporteur kon rekenen op vier of vijf procent van de winst. Afgesproken werd dat die dan ook de achttien of negen tien procent btw zou terugvragen bij de fiscus. Vooruitlopend daar op betaalde de exporteur de heren hun deel van de te verwachten btw-teruggave Deze truc werd in 1983 herhaal delijk toegepast met grammofoon platen, kleding en videobanden. Om niet op te vallen bij de fiscus stapten de heren regelmatig over in nieuwe bv'tjes. Begin dit jaar liet E. door een kennis in Zuid-Scharwoude enkele tientallen kaartjes opsieren met elektronische onderdelen. Ze noemden het Bubble Memory Boards BMC-4 en verklaarden ze per stuk achttien mille waard. De werkelijke waarde was nog geen vijfhonderd gulden, de geheugen capaciteit nul. Kaeco bv in Leiderdorp, hun op drachtgever. vond een Utrechts be drijf bereid deze zogenaamde ge heugenelementen voor benzinesta tions te exporteren naar Joro bv in het Belgische Merksem. Raeco zorgde voor alle valse papieren en E. bracht de twintig kaartjes per auto naar België. Ten behoeve van de btw-teruggave liet hij de nodige papieren aan de grens afstempelen door de douane. Dezelfde partij ging echter direct terug naar Nederland, ditmaal zon der grensstop. De twintig doosjes met inhoud zijn op die manier vijf keer geëxporteerd. Over de opge geven waarde, 374.000 gulden, kon de exporteur vyf keer 66.000 gul den btw terugvragen. De heren van Raeco ontvingen hun aandeel al vast, 243.000 gulden. De zwendel werd opgerold om dat de inspectie accijnzen en in voerrechten in Den Haag in de ga ten kreeg dat enkele bedrijven in haar rayon opvallend vaak bran chevreemde goederen exporteer den. Negen verdachten werden opge pakt, zij zijn inmiddels allemaal vrijgelaten. Het was de politie ter ore gekomen dat er in een woning aan de Over- flakkeestraat in de hoofdstad op grote schaal in heroïne en cocaïne werd gehandeld, zeker enkele hon derden grammen per week. Nadat het pand enige tijd in de gaten was gehouden, ging de politie donder dagavond tot actie over. Omstreeks zeven uur verlieten twee mannen de woning en reden weg in een auto. Die werd op de Utrechtseweg tot stoppen gedwon gen. De bestuurder, de 28-jarige W.M.K., had in zijn mond vier plas tic balletjes met in totaal vijf gram heroine. De andere inzittende, de 32-jarige H.R., bleek vier balletjes met eveneens vijf gram heroïne te hebben ingeslikt. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht waar de balletjes zijn lichaam langs natuur lijke weg hebben verlaten, aldus de woorvoerder. Later op de avond kwamen er een man en een vrouw uit het pand die in een auto naar de Zeedijk re den. De woordvoerder zei dat zij daar waarschijnlijk heroïne heb ben gekocht of verkocht. Nadat zij weer waren weggereden hield de politie hen op het Kwakersplein aan. Het waren de 25-jarige W.F.J.G. en de 27-jarige vrouw I.M.G. Zij waren in het bezit van vier wikkels met heroïne. Omstreeks middernacht deed de politie een inval in de woning in de Overflakkeestraat. Daar werden drie mannen aangehouden, de hoofdbewoner W.G. (44), P.M.M. (24) en G.S. (22). In de woning wer den volgens de woordvoerder ove rigens geen verdovende middelen gevonden. Rechter stelt onderbetaalde vrouw in gelijk ZAANSTAD (ANP) - De kanton rechter in Zaanstad heeft bepaald dat de Stichting Centrum voor On derwijsbegeleiding Zaanstreek zich schuldig heeft gemaakt aan in directe discriminatie door haar werkneemster, de 49-jarige me vrouw R. Pot uit Amsterdam, lager in te schalen dan haar mannelijke collega's met gelijke papieren en ervaring, de Kantonrechter me vrouw mr. M.A.J. Tabingh Suer- mondt-Oostvogels beroept zich hierbij op de wet gelijke behande ling. De advocate van mevrouw Pot, mr. G. van Driem, heeft dit gisteren meegedeeld. Volgens het tussenvonnis van mr. Tabingh Suermondt-Oostvo- gels heeft de stichting met haar handelwijze een onrechtmatige daad gepleegd jegens haar werk neemster. De stichting moet nu alsnog vaststellen op welk salaris mevrouw Pot recht heeft. De kan tonrechter zal vervolgens finitieve vonnis de schade vaststel len die mevrouw Pot door de on rechtmatige daad heeft geleden. Het is volgens advocate mr. Van Driem voor de eerste keer dat een kantonrechter op basis van de wet gelijke behandeling indirecte dis criminatie constateert. Uit het tus senvonnis blijkt dat hiervan spra ke is wanneer regels die voor zowel mannen als vrouwen gelden, bij hun uitwerking vrouwen benade len. De politie in West-Duitsland is ook met deze zaak bezig. De Am sterdamse politie denkt nog meer aanhoudingen te kunnen verrich ten. Drie miljoen gulden Vorige week vrijdag onderschep te de Amsterdamse politie vijf kilo zogenaamde heroïne-base waarvan in een laboratorium ongeveer vijf tien kilo heroïne met een markt waarde van zo'n drie miljoen gul den is te maken. In verband hier mee werden vijf mannen aange houden. Donderdag arresteerde de Am sterdamse politie een 47-jarige man uit India die ervan wordt ver dacht de grote man te zijn achter een heroïnesmokkel naar het Lon- dense vliegveld Heathrow vorig jaar november. De Engelse politie onderschepte indertijd zeventien kilo heroïne die vanuit Pakistan op Heathrow was aangekomen. Er werden toen vijf mensen aangehouden, drie schoonmakers van het vliegveld, een koerier en een afnemer van de partij. De aanhouding van de man door de Amsterdamse politie is ge beurd op verzoek van de Britten. De verdachte zal worden uitgele verd. UTRECHT (ANP) - De Gezond heidsraad heeft in een advies be pleit de capaciteit voor hartchirur- gie in Nederland zodanig uit te breiden, dat in 1990 ongeveer 12.300 hartoperaties kunnen wor den uitgevoerd. De luchtbruggen zouden dan kunnen worden opge heven, terwijl de wachttijden voor een operatie kunnen worden terug gebracht tot hooguit drie maan den. In 1982 werden in Nederland ruim 7.600 hartoperaties uitge voerd. Zeshonderd patiënten gin gen via de luchtbrug voor een ope ratie naar het buitenland. Op de wachtlijsten stonden bijna 2.000 patiënten. 'Identificatie door meting kan wel' DEN HAAG (ANP) - Het registre- ren van aangehouden demonstran ten die zich weigeren te identifice ren, door middel van foto's, vinge rafdrukken dan wel het meten van de schoenmaat kan door de beugel wanneer opsporing en eventuele het de- 'vervolging vanwege het strafbare feit dat nodig maken. Minister Rietkerk (binnenlandse zaken) heeft dit geantwoord op kamervra gen van CPN, PSP, EVP, PPR en PvdA. De kamerleden toonden zich verontrust over de alternatieve identificatie van een grote groep actievoerders die in februari van dit jaar de vliegbasis Woensdrecht waren binnendrongen. Op het ogenblik wordt in Neder land hartchirurgie verricht in tien ziekenhuizen. De Gezondheids raad adviseert eerst te bekijken of de daar beschikbare faciliteiten in tensiever kunnen worden ge bruikt. Als toch uitbreiding nodig is, zoals hij verwacht, zal aandacht moeten worden gegeven aan een zekere regionale spreiding. Dit in verband met het grote aantal spoe- dingrepen. Bij de overgrote meerderheid van de operaties gaat het om opera ties aan de kransslagaderen. Ver der zijn ruim 2.000 operaties nodig om hartklepgebreken te verhel pen. Bij kinderen zullen volgens het advies tegen 1990 ongeveer 1.000 hartoperaties moeten worden verricht. Hoewel het aantal mensen met hart- en vaatziekten lijkt af te ne men, is er volgens het advies toch een groeiende behoefte aan hart chirurgie. De commissie houdt er rekening mee, dat bij ongeveer vijftien pro cent van de patiënten die voor een operatie in aanmerking komen de ingreep in de toekomst overbodig wordt door de verdere ontwikke ling van de balloncatheter: een soe pel slangetje dat een ballonnetje in het vernauwde bloedvat brengt, waarna het ballonnetje wordt op geblazen en de vernauwing wordt weggedrukt. SNEEK (ANP) - Het skütsjesi- len is dit jaar gewonnen door het skütsje van Sneek met schip per Jan van Akker (zie foto ANP). Tijdens de laatste wed strijd, gisteren op het Sneeker- meer, zeilde de 67-jarige Van Akker zijn skütsje naar een tweede plaats. Tjitte Brouwer van Heerenveen, de enige die Sneek nog van de titel kon af houden, werd gisteren vijfde en tweede in het algemeen klasse ment. Winnaar van de laatste wedstrijd werd Anne Tjerkstra, die dit jaar debuteerde als schipper van Joure. Het skütsje- sylen kenmerkte zich dit jaar door een geweldige spanning. Steeds weer traden verschui vingen op in het klassement en bijna elke wedstrijd had een nieuwe winnaar. Hoogleraar ziet van benoeming af vanwege bezuinigingen ENSCHEDE (GPD) Dr. M. P. A. Viegers heeft afgezien van zijn be noeming tot hoogleraar aan de TH Twente. Hij heeft de koningin la ten weten de benoeming niet te kunnen aanvaarden. Viegers die bij Koninklijk Be sluit tot gewoon hoogleraar binnen de afdeling Technische Natuur kunde was benoemd, meent door de bezuinigingen bij de overheid niet in staat te zijn om onderzoeks programma's op een verantwoorde manier uit te voeren. De kortingen op de ambtenaren salarissen zouden bovendien een financiële achteruitgang voor Vie gers betekenen. Hij bekleedt nu een functie in het bedrijfsleven. Het college van bestuur van de TH betreurt het besluit van Vie gers en ziet daarin opnieuw een aanwijzing voor de verslechtering van de concurrentiepositie op de arbeidsmarkt. In toenemende ma te worden wetenschappers door het bedrijfsleven met name bij de technische hogescholen weggezo gen, aldus de TH. Onderwij ssalaris inzet kort geding DEN HAAG (ANP) - De drie groot ste onderwijsvakorganisaties heb ben een kort geding aangespannen tegen de staat. Inzet is een geschil over de salariëring van de hoofd leidsters in het kleuteronderwijs. Het geding dient 27 juli voor de president van de rechtbank in Den Haag. Dit hebben de ABOP, KOV en PCO vrijdag bekendgemaakt. De bonden achten het onaan vaardbaar dat de minister de hoofdleidsters bij de invoering van de basisschool nagenoeg een zelf de salaris wil geven als de kleuter leidsters. Leidinggevende funkties dienen ook in dit geval hoger te worden bezoldigd. Man leeft als een vorst na miljoenenroof AMSTERDAM (ANP) - De officier van justitie bij de rechtbank in Amsterdam, mr. W. van Nierop, heeft gisteren twee en een half jaar gevangenistraf geëist tegen de 35- jarige R.K. uit Amsterdam. Deze wordt ervan verdacht in februari 1976 samen met anderen een gewa pende roofoverval te hebben ge pleegd op een geldwagen van de Nutsspaarbank West-Nederland uit Haarlem. Bij deze spectaculaire roofoverval werd 1,9 miljoen gul den buitgemaakt. Van dat geld is nog niets teruggevonden. K. ontkent de overval te hebben gepleegd. Hoewel de van mede plichtigheid verdachte chauffeur van de geldauto gisteren onder ede verklaarde dat K. met hem over de overval gesproken had en zelfs de datum had genoemd waarop deze zou worden uitgevoerd zei K. van niets te weten. De verklaringen van zijn toenmalige echtgenote en schoonmoeder, die K. eveneens als de dader aanwijzen, noemde hij leugens. En dat hij sinds de overval leeft als een vorst - huizen in Ier land en Portugal, dure auto's, een boot en een luxe manier van leven - verklaarde hij uit de winst van twee bloemenstalletjes in Duits land en eerlijk met gokken ver diend geld. De overval in februari 1976 baar de indertijd veel opzien. De daders hadden de roof goed voorbereid. De chauffeur van de geldauto, de 33-jarige H.G.V. die in september terecht zal staan, had een poosje met K. samengewerkt „in de bloe men", maar omdat de zaken niet goed liepen was hij teruggegaan naar zijn oude baan bij de bank. Begin 1976 had K. hem, zo ver klaarde hij voor de rechtbank, di verse gegevens gevraagd over zijn werk en de beveiliging van de auto. K. zou, aldus de chauffeur, samen met zijn bende een overval willen plegen en als V. zou meewerken, zou hij een deel van de buit krij gen. V. werkte mee en verschafte K. de gegevens. Hem werd verteld dat op 5 of 6 februari de overval zou plaats hebben. Op 6 februari was het zover: zoals gewoonlijk haal den de chauffeur en zijn bijrijder, die van niets wist, geld op bij de Nederlandse Bank in Amsterdam. Begin dit jaar keeg de politie anonieme tips dat K. de schuldige zou zijn. De uitspraak is op 27 juli. OPEN UNIVERSITEIT Ook Belgen kunnen zich binnenkort als student laten inschrijven aan de Open Universiteit. Dat is een ge volg van een samenwerkingsover eenkomst die de Vlaamse Interuni versitaire Raad, waarin de Vlaamse universiteiten samenwerken, is aangegaan met de Open Universi teit. Deze overeenkomst wordt ge zien als een eerste stap in de rich ting van een Nederlandstalige Open Universiteit. Belgische studenten zijn evenals de Nederlandse f 138 leergeld ver schuldigd voor een cursus van honderd uur bij de Open Universi teit DEN HAAG (ANP) - De plannen van minister Deetman (onderwijs en wetenschappen) om de eigen bijdrage van leerlingen en studen ten te koppelen aan de kosten van de opleidingen die zij volgen zijn vooral gebaseerd op de financiëele problemen met de begroting voor volgend jaar. „De totale opbrengst van de voorstellen van ongeveer 160 miljoen gulden komt aardig in de buurt van de 140 miljoen waar voor minister Ruding Onderwijs en Wetenschappen voor 1985 heeft aangeslagen". Dat zegt de PvdA in een eerste reactie op de beleidsno titie 'Naar een nieuw onderwijs-re- tributiebeleid' die Deetman en mi nister Braks (landbouw en visserij) gisteren aan de Tweede Kamer hebben aangeboden. De voorgestelde verhogingen van de collegegelden voor het we tenschappelijk onderwijs (plus zes tig procent) en het hbo (plus zeven tig procent), maar oqk die van de cursusgelden voor mavo, havo en vwo (twintig tot vijftig procent er bij) zijn volgens de PvdA „zonder meer fors" te noemen. De gevolgen van de verhogingen moeten vol gens de PvdA in elk geval worden meegenomen in het beschikbare budget van studiefinanciering. Voor de PvdA blijft het onduide lijk waarom de eigen bijdrage vijf tien procent van de kosten van een opleiding moeten bedragen. De PvdA onderschrijft de in de notitie neergelgde gedachte van een inkomensafhankelijk school geld. Maar de partij stelt daarbij vast dat als gevolg van die plannen de inkomensgroepen van even bo ven het minimum tot modaal naar verhouding te zwaar worden ge troffen. De Landelijke Studenten Vak bond (LSVB) vraagt zich in een eerste reactie af „waar minister Deetman het lef vandaan haalt om na de presentatie van zijn nieuwe plan voor studiefinanciering, waar tot nu toe nog niemand een goed woord voor over heeft gehad, nu een voorstel te doen voor hogere onderwijsbijdragen". Het profijt beginsel dat Deetman weer eens van stal haalt stoelt nergens op, al dus de LSVB. De bond zegt dat het inbouwen van de onderwijsbijdra gen in het belastingstelsel meer voor de hand zou liggen. Het werd Leiden met zijn Vijf Meihal te bont. De gasrekening liep zo hoog op, dat er wel wat aan moest worden gedaan. Een onderzoek toonde aan dat de energiekosten in de sporthal in derdaad fors konden worden te ruggedrongen. Met een kwart. De gemeente laat nu een compu ter in de hal aanbrengen die de temperatuur gaat regelen. Bo vendien wordt het glas vervan gen door houten panelen. In sep tember worden de verwarmings- kosten in de hal voor de gemeen te een stuk lager. door Jan Westerlaken "Maar we doen meer", vertelt Kees de Wit van het energiebu reau. "We hebben een plan opge steld om de stookkosten van vijf tien gymnastiekzalen eveneens aan banden te leggen. Als alles volgens dat plan verloopt, geeft dat een besparing van meer dan dertig procent." De vraag dringt zich dan op hoe dat mogelijk is? Was er tot voor kort sprake van ernstige verspilling? Het antwoord is ei genlijk 'nee'. Zo'n tien jaar gele den was er geen sprake van dat er op aardgas moest worden be zuinigd. Sporthallen verrezen als paddestoelen uit de grond. Elke gemeente die zichzelf respecteer de, liet zo'n ding neerzetten. Van isoleren hadden ze nog nooit en te nimmer gehoord. Die tijden zijn veranderd. De gasprijs is in vrij korte tijd als een raket omhoog geschoten. Dus doen we mondjesmaat. Het vlammetje van de geiser wordt gedoofd als we geen warm water meer nodig hebben en de gaska chel gaat in de zomermaanden ook op nul. Allemaal maatrege len om de hoge energiekosten zo veel mogelijk te beperken. De Gasunie heeft een alarmerend geluid laten horen aan het adres van de ruim zeshonderd sporthallen die ons land rijk is. Zij moeten zich bezinnen op een verant woord gebruik van aardgas. De verwarmingskosten lo pen zo hoog op, dat enkele hallen zelfs met sluiting wor den bedreigd. Het totale gasverbruik in ons land: 50 mil joen kubieke meter. Oftewel 30 miljoen. Hoe is het in Leiden en omgeving? Wordt er veel aardgas versplild? woordvoerder: "We hebben er een andere dakconstructie met isolatie op laten zetten en een tijdklok laten installeren die de temperatuur in de hal regelt. Nou, we zijn er dik tevreden mee. En ik vermoed dat wij met onze besparing indruk maken op andere gemeenten. Zij komen ons geregeld bezoeken en vragen hoe we dat toch klaar hebben ge speeld". Zorgen Sporthal Cleyn Duin in Katwijk: elke douche een eigen kraan. (foto Hogewoning) Opdracht "Bezuinigen", zegt een woord voerder van de gemeente Kat wijk, "moet, maar", voegt hij er direct aan toe, "je vraagt je wel eens af waarom je het doet. Als de energiebedrijven met een te groot tekort te kampen krijgen, dan wordt de prijs van het aard gas weer opgetrokken." Ondanks die kritische noot houdt men in de badplaats de hoogte van de stookrekening nauwlettend in de gaten. De be heerders van sportaccommoda ties hebben de opdracht geen licht te laten branden waar dat niet nodig is, een druppelende kraan dicht te draaien, en in de avonduren gaan de lampen in sporthal Cleyn Duin wat later aan dan normaal. Katwijk heeft ook verbeterin gen aangebracht: elke douche is nu voorzien van een eigen kraan. Tot voor kort waren er vier sproeiers op een kraan aangeslo ten. De temperatuur van het wa ter is niet meer tachtig graden, maar veertig. "Hoe de vlag er precies bij hangt, weet ik niet", zegt een ambtenaar van de ge meente. "maar we beseffen heel goed dat energie duur moet wor den betaald. Daarom springen we er uiterst zuinig mee om." Hoe er rigoureus kan worden bezuinigd op het gasverbruik in een sporthal toont de gemeente Lisse aan. In 1979 gaf de meter een stand van 73.000 kubieke meter aan. Het jaar erop was de eindstand 30.000 kubieke meter. En nu? Inderdaad, nog verder te ruggedrongen: 21.000 kubieke meter. Wat heeft Lisse dan aan zijn sporthal gedaan? Wordt er hele maal niet meer gestookt? Een De Northgohal in Noordwijk staat er al wat jaartjes. Stamt ook uit een tijd waarin nog geen spra ke was van isoleren. Maar de ge meente kreeg de rekening na 'verloop van jaren wel gepresen teerd. "En zij baart nog altijd zor gen", weet een ambtenaar te ver tellen. "De sport moet bij ons al een behoorlijk bedrag inleveren. Hoge energienota's kun je dan ei genlijk helemaal niet hebben. Nee, een sluiting dreigt er niet. Hoewel, de komst van een twee de hal wordt erdoor geblok keerd. Dat zie ik toch ook wel als een soort sluiting." Mineurstemming dus in de bloemenbadplaats. En dat ter wijl er de nodige maatregelen zijn getroffen om de stookkosten de kop in te drukken. Het dak is geïsoleerd, er is een andere ver- warmingsinstallatie aangebracht en er wordt met zorg gestookt. "Het heeft ons al een besparing opgeleverd van vijftienduizend kubieke meter aardgas", aldus de ambtenaar sportzaken. Hoe is het gesteld in de groot ste hal in de Leidse regio, de Schelft in Noord wijkerhout? "Bijzonder gunstig", reageert woordvoerder Huibrechts van de afdeling sport. "Als ik naar ande re sporthallen om me heen kijk springen wy er goed uit. Daar moet ik gelyk aan toevoegen dat we het hele energieverbuik kri tisch in de gaten houden. Wan neer de kachel niet hoeft te bran den, dan brandt hij ook niet. En als het rustig is zetten we de ke tel wat graden lager. Op die ma nier proberen wij de kosten in de hand te houden. Daar mankeert het, heb ik de indruk, bij andere sporthallen nogal eens aan. Ie dereen zou op juist die kleinere dingen alert moeten zijn. Het scheelt je behoorlijk in je porte monnee." Toeleggen De Sassenheimse ambtenaar Van Wieringen kan zich er niet al te druk om maken. "Kijk", stelt hij, "op elke sporthal moet geld worden toegelegd. Hoe je ook re kent, daar kom je nooit uit. Wij, in Sassenheim ook niet. De hal (Wasbeek) is voor praktisch hon derd procent bezet en toch moet er geld bij. Verwarmingskosten hebben wij ook, we proberen die wel zo laag mogelijk te houden. Dat lukt niet altijd. We maken ons er voorlopig geen al te grote zorgen over." Alphen aan den Rijn met zijn twee sporthallen (Arena en Rijn streekhal) treft nog dit jaar, met name in de Rijnstreekhal, maat regelen om de warmte zoveel mogelijk binnenshuis te houden. De muren worden van een isola tielaag voorzien. "Tot nu toe zien wij wel kans om de exploitatie binnen de perken te houden", meent een woordvoerster van de Sportstichting. Opmerkingen uit Voorschoten (De Vliethorst), Oegstgeest (Apollohal) en Zoeterwoude (Klaverhal): de exploitatie geeft geen aanleiding tot ontevreden heid. Het gasverbruik is niet echt verontrustend, daarom zullen er voorshands geen maatregelen worden genomen. Misschien, zegt men in Oegstgeest, moet er bij ons eens worden gepraat over het laten aanbrengen van dubbe le beglazing. Maar dat is dan ook alles.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 5