FONTEIN-FESTIJN MET VEE AANBIEDINGEN -Oexteainns Vlieland Honkbalteam plaatst zich voor eindstrijd Mans wordt op hielen gezeten fontein Jan Eërrfv zit in Gelderland Renstal Tyrrell geschorst Tourspel dagprijs MVKV onderdak bij buur Quick Boys Donderdagvrijdag en zaterdag Een vertrouwde speciaalzaak in Leiden Kwaliteitsschoenen voor opruimingsprijzen in uw tuin dat is leuk! WATER reeds v.a. f.39,0 0 1688.- ^éZ. Koorts9 stijgt tot hoogtepunt in Haarlem HAARLEM (ANP) - Nederland heeft zich als eerste geplaatst voor de finalepoule in de Haarlemse Honkbalweek. Gisteravond versloeg de Shapiro-brigade, voor bijna negen duizend toeschouwers, de Washington State University moeiteloos met 5-3 en is hierdoor nog steeds ongeslagen. Canada kwam in zijn derde wedstrijd eindelijk tot winst ten koste van Taiwan (6-3). De Taiwanezen zijn daardoor nog niet zeker van een plaats in de finale poule. Hiervoor komen nog alle vier deelnemende teams in aanmerking. Opnieuw heeft de honkbalkoorts toegeslagen, zo zeer zelfs dat de Tourkaravaan even op de achter grond wordt gedrongen. Reden: het zelfverzekerde optreden van Nederland in deze dertiende editie Piket lust voor het oog AMSTERDAM (ANP) - Na twee ronden hebben de Hongaar Por- tisch en de Joegoslaaf Nikolic in het Amsterdamse schaaktoernooi de leiding. Beide grootmeesters behaalden gisteren hun tweede overwinning. Portisch versloeg Gutman uit Israël, Nikolic won van de Argentijn Campora. Het duo wordt achtervolgd door vijf spe lers, die een half punt minder heb ben: Timman, Sosonko, Poloega- jevski, Chandler en verrassend, de Zweed Wedberg. In de B-groep vormt het spel van Jeroen Piket een lust voor het oog. De 15-jarige jeugdkampioen van Nederland scoorde in de tweede ronde opnieuw een vol punt. Door dat resultaat deelt de Leiderdorper de leiding met de 52 jaaroudere Hongaar Szabo, die Peter Gelpke terugwees. TENNIS, Landskrona Marian-. ne van der Torre en Nanette Schut te zijn in de kwartfinales van het tennistoernooi in Landskrona, ge doteerd met 45.000 gulden prijzen geld, uitgeschakeld. Van der Torre verloor in drie sets van de Zweedse Carin Anderholm: 6-2, 1-6, 0-6. Schutte was kansloos tegen de Frangaise Catherine Bonnet: 1-6,2- van de Haarlemse Honkbalweek. Immers nog nooit heeft Oranje zo mogen ruiken aan de eindoverwin ning. Nederland startte met Jan Hijze- lendoorn als bewaker van de ver dediging. In de openingsslagbeurt had Ne derland een voorsprong genomen. Met reeds twee man uit, ontrukte Charles Urbanus de Amerikaanse werper Dana Schmerer een vrije loop en passeerde daarna de thuis plaat door honkslagen van Marcel Joost en Paul Smit. De score werd in de derde inning naar 3-1 getild, nadat Washington in die slagbeurt eerst voor de gelijkmaker (1-1) had gezorgd. Maar in de gelijkmakende slagbeurt werd een vrije loop van Marcel Joost gelardeerd door honkslagen van Paul Smit, Frank Bos en Bill Groot, hetgeen resul teerde in twee runs. Oranje groeide in vorm de homerun, die midvelder Don Lovell in de vierde innings liet aan tekenen (3-2), kon het zelfvertrou wen niet aantasten. De marge werd weer vergroot, toen in de vierde ge lijkmakende slagbeurt Thijs Ver vaart en Harm Horeman hun honk slagen zagen gehonoreerd met twee runs: 5-2. Nederland leek niet meer stuk te kunnen, hoewel wer per Hij zeiendoorn tekenen van vermoeidheid begon te tonen. Toen hij in de zevende innings met zijn controle begon te modderen en twee honkslagen om de oren kreeg, waardoor de Washingtons weer wat terugkrabbelde (5-3), ver liet hij onder luide jubel de heuvel met de cijfers 3-4-5-0. Ron Giroldi werd voor de derde maal reliever, kreeg de broodnodi ge rugdekking door een derde dub belspel van zijn binnenvelders en een formidabele vangbal van mid velder Thijs Vervaart, maar het sterkte hem niet. Al na één slag- beurt was Bart Volkerijk zijn ver vanger op de heuvel. De Hagenaar wist wat er van hem werd ver wacht. De wedstrijd winnen! Hij deed dat op zijn eigen wijze met de cijfers: 4-1-0-0 in 1 2/3 innings. Canada heeft in het duel tegen Taiwan de bekende strohalm ge grepen. Met 6-3 werd de winst be haald na een vlakke wedstrijd die opnieuw het matige peil dat in dit toernooi heerst onderstreept. DONDERDAG 19 JULI 1984 ADVERTENTIE. De twintigste etappe eindigt in de plaats Montane, gelegen in het Kanton Wallis. De dagprijswinnaar is J. Overduln, Aert van Neslaan 7 uit Voorschoten. Hij/zij verdient daarmee op vertoon van een legitimatiebewijs een gratis was-, knip- en droogbeurt aangeboden door Robert Paul Ladles en Men Halrsty- llng, Planclusplantsoen 17 In Voor schoten. Namens hel Leidsch/Alphens Dagblad van harte gefeliciteerd. Charles Urbanus (r) speelt een dubbelspel, w Amerikaan Jeff Hainkine het slachtoffer wordt. PARIJS (AFP/RTR/DPA) - De internationale auto- grote hoeveelheden loden kogeltjes ontdekt, die de sportfederatie (FISA) heeft de renstal van Ken Tyrrell wagen bij de naweging na de wedstrijd precies op het voor de rest van het seizoen van de formule-l-compe- minimaal toegestane gewicht van 540 kilogram zelfs titie uitgesloten. Het besluit, dat woensdag in Parijs bracht. De ballast werd ingenomen bij een tankstop. werd genomen, is uniek in de 34-jarige geschiedenis De Tyrrell-bolide, die door het gebruik van de brand- van de formule 1, de voornaamste tak van de auto- stof te licht was geworden, voldeed door die navulling sport. Tyrrell, die de Westduitser Bellof en de Brit met lood weer aan de eisen. Brundle als rijders heeft, kreeg de schorsing opgelegd De FISA strafte de stal van de vroegere houthande- wegens frauduleuze handelingen met zijn bolides tij- laar, die Jackie Stewart twee keer naar een wereld- dens de Grote Prijs van de Verenigde Staten, op het kampioenschap (1971 en 1973) voerde, hard. De afge- stratencircuit van Detroit. lopen jaren werden overtredingen tegen de gewichts- De wagen van Martin Brundle werd na diens tweede regels, door onder andere Piquet, Lauda en Winkel plaats (achter Piquet) in Detroit onderzocht. Er kwam hock, met diskwalificaties afgedaan. Een schorsing aan het licht, dat de Britse stalbaas Tyrrell een truc voor bindende wedstrijden werd nimmer uitgespro- had gebruikt om een ultra-lichte wagen op de baan te ken. Tyrrell noemde de beslissing van de FISA woens- krijgen. In het waterreservoir werden bij de controle dag belachelijk. KATWIJK - Hoewel zelf kampend met een tekort aan voetbalvel den, heeft Quick Boys kleinere broer MVKV de helpende hand gereikt. Komend seizoen speelt het eerste elftal van de 'verse' vier deklasser, overigens met instemming van de gemeente, zijn thuis wedstrijden op het sportcomplex Nieuw Zuid. In de twee voorgaande seizoenen acteerden de twee hoogste teams van MVKV op het veld van de Willem van der Bergh-stich- ting, vanwege het feit dat de Marine het hoofdveld in de thuisha ven op het vliegkamp Valkenburg voor een zendmast had opge slokt. Aangezien het bijveld niet voldeed aan de door de KNVB gestelde afmetingen, moest naar Noordwijk worden uitgeweken. De lagere elftallen en de jeugd konden wel in Katwijk actief blij- 'Verguld' De in mei bewerkstelligde promotie naar de KNVB bracht het bestuur in moeilijkheden, nu de 'grote' bond afrastering om het speelveld verplicht stelt. Reden voor voorzitter Caljouw om bij de grote broer aan de bel te trekken. Tot zijn genoegen werd de prae- ses meteen op zijn wenken bediend. "We zijn zeer verguld", verwoordt Caljouw desgevraagd, "dat Quick Boys ons op deze manier de hand reikt. Het bestuur wil ons trouwens ook helpen bij het verkrijgen van een nieuw veld. De overeenkomst met Quick Boys omtrent ons eerste elftal geldt voor een jaar. Daarna moeten we een nieuw veld hebben, of de zeker heid hebben dat we over een nieuw veld kunnen beschikken. We hopen op medewerking van de gemeente", stelt Caljouw. Overi gens zullen de lagere elftallen en de jeugd voorlopig op het vliegkamp Valkenburg blijven voetballen. LEIDEN - Hoewel de wedstrijdleiding van het tennistoernooi van Hillegom niet beoogde in het Guiness book of records te komen, is zij toch hard op weg dat te realiseren: het tennisevene- ment staat, vooralsnog, niet bol vanverrassingen, maar van 'walk overs' om de meest uiteenlopende redenen. Zo meldde Amster dammer Postuma, de favoriet van de 171 D-deelnemers, zich af, omdat hij door een winkelruit was gelopen. Zijn compagnon De Boer, de nummer twee van de lijst, besloot toen ook maar van deelname af te zien. naar Rien Booy en Voorschotenaar Matthijs Glastra; eerstgenoemde elimineerde Eric Driehuis met 6-1, 6-3 en laatstgenoemde Kraanwin kel met 6-1, 6-0. In D werd wél getennist door de als vijfde geplaatste Mare Baan, en niet zonder succes: Jansen capitu leerde met 6-1,6-3. Ook de nummer 8 van het schema, Jeroen Koppert nam het racket tegen Van Over loop gedecideerd ter hand: 6-0,6-1. Alkemade In Alkemade prolongeerde Tilly van Overloop haar succes en reali seerde zo een halve finale plaats; Petra Regoor werd op eigen terrein met 6-3, 6-4 een halt toegeroepen. De jeugdige Madelijn Damen schaarde zich eveneens bij de laat ste vier door Marleen van Wijn gaarden met 6-3, 6-3 te kloppen. Laatstgenoemde trok een klasse la ger ook aan het kortste eind. Dit maal bleef Alphense Ingrid Tjho haar met 6-1, 7-5 de baas. Els Vink kondigde zich als eerste halve Ana liste D aan; Alkemade speelster Ciska Pauw trok weliswaar alle re gisters open, maar kwam toch iets tekort: 7-5, 7-5. Bij de heren trad een vijftal kwartfinalisten aan. In C liet Mar cel Lolling daar tegen Hein Jan Salman geen twijfels over bestaan: 6-1, 6-2. Hetzelfde deed Jerome Pauwels tegen Jan van Veen: 6-4, 6-2. In D betoonde Jelle Raap zich nog steeds superieur. VAn der Bosch zag al ras het nutteloze van zijn poging in de kwartfinale te rea liseren: 6-1, 6-0. Ernst Verduin hoefde zich ook niet de uiterste in spanning te getroosten om zich bij de laatste acht te scharen. Koek gaf zich met 6-0, 6-2 gewonnen. Alleen Van Seeters had een beslissende set nodig om Koedam op de knieën te krijgen: 2-6, 6-3. 6-4. MARIJKE DE BEER Bij de B-heren verscheen i één, de Duitser Hardi Mans, geluk kig wel op het gravel. Voorhout- speler Jan van der Geest zat hem op de hielen, maar moest hem toch voor laten gaan: 6-4, 6-4. Deze cij fers illustreren Mans' opinie over eigen kunnen: "Ik heb weinig ge traind, ben minder sterk dan vorig jaar en dan ook verbaasd over mijn nummer één notering". Ook de als vijfde geplaatste Frans Grimber gen beaamde deze uitspraak: "Ja, zo goed is hij niet. Ik vind die ande re twee Duitsers, Rhode en Bouk, die uit C zijn gezet, veel beter". In ieder geval is het een uitda ging voor de nummer vijf om één van deze badgasten te elimineren teneinde de B-titel, gelijk vorige week te bemachtigen. Deze ge dachte schoot hem waarschijnlijk te binnen bij de 3-1 achterstand te gen René van der Wilk; de grillige Grimbergen scoorde vervolgens tien games op rij, gaf er nog één uit handen en voltooide toen de afge tekende zege: 6-3, 6-1. Zijn Uni cum-clubgenoot Anne Jan van der Meer was daarentegen niet gedis poneerd zijn capaciteiten voldoen de te etaleren; Mare Mellema profi teerde daarvan: 6-4, 6-7, 6-4. Bij de dames gaf ook een Uni cum acte de présence. Marijke Guyt, als tweede geplaatst, bleef Jannie Kaaien met 6-2, 6-4 de baas en Carla Quak bereikte door een 6- 1, 6-2 zege op Lisette Koenders de kwartfinale. In de C-categorie behoedde de tiebreakwinst van de tweede set op Rondom de Nieuwe Rijn een voortijdige uitschakeling: 3-6, 7-6,6-4. Minstens even opmerkelijk was de 6-0,6-0 winst van de als der de genoteerde Madeion Verdegaal op Simone den Hollander, niet de eerste de beste C-speelster - win nares van Forescate -. Bij de heren winst voor Alphe- Petursson naar Feyenoord ROTTERDAM (ANP) - De IJslander Petur Petursson keert na drie jaar terug bij Feyenoord. Het bestuur van de landskampioen kwam woensdag met het bestuur van de Belgische club FC Antwerp overeen dat Peturs son voor het komende seizoen op huurbasis in de Kuip zal spelen. Nu reeds een begrip in de regio! Een ge zellige speciaalzaak in teken-, schilder en hobbymaterialen. met goede adviezen en voorlichting met de grootste keus in alle bekende merken met volledige kleurengamma's in elke soort verf, stift, krijt of potlood met persoonlijke bediening met een meer dan 50 jarige ervaring Loop vrijblijvend eens bij ons binnen! ik t4u coót «Cu drtUte* Ook maandagmiddag geopendl Botermarkt 12, Leiden Tel. 131369 PROFITEER NU: r, modeschoenen Hogewoerd 2, hoek Gangetje u 3 e n i e t van het spat tende-i- klaterende nieuwe Piin S0. leiden. V.H.S. VIDEO 12 program. frontlader 7 motoren direct-drive alle funkties eenv. bediening alm. br. h. d. 430x117x370 mr LIGTVOET LEIOEN TEL. 071-140041 Als je niet ligtvoetig overservice denkt! Jan Bentveld.. Alti/d op zoek naar zitperfektie Met oog 7voor de grote lijn en gevoel voor het verfijnd detail. Nu in Leiden, met een speciale Gelderland zitmeubel-expositie Gelderland... Met de nieuwste zitkreaties van de ontwerper Jan des Bouvrie. Mooi, eigenb/ds en uitermate praktisch met afneembare bekledingen. EXDOSitie... Vanaf nu kuntu zien hoe 't zit in Gelderland. Tijdens de exposibe heeft u, in de sfeer van hetwonen anno nu, volop de gelegenheid Gelderland te leren kennen ~jan bentveldj interieur

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 10