Zonnest(r)eek Overlast Diiiiirell nu 'onaanvaardbaar' 'Trillende' straten in Oegstgeest toch opgeknapt Graaf weet van de prins geen kwaad Hulpverlener wordt zelf aangereden. Hoop op nieuwe pastoors groeit sonenauto's. Onder het toe ziend oog van arrangeur Her man van den Berg worden zij kort voor het corso door 'bin ders' bevestigd op de praalwa gens. De houten geraamtes van de wagens zijn overigens reeds zo goed als klaar. Het uiteindelijke resultaat kan worden bewonderd op de avond en de ochtend voor het corso. Vrijdag is de corso-expo sitie in veilig Flora geopend van 17.00 tot 23.00 uur en zater dag van 9.00 tot 12.00 uur. Za terdagavond en zondag staan de wagens op de Noordwijkse Koningin Wilhelminaboule- vard. Het corso, dat voor de 38e keer wordt georganiseerd, wordt opgeluisterd door 21 mu ziekkorpsen en enkele old-ti mers. Het volgt in grote lijnen de route van vorig jaar. Na de start, om 13.00 uur gaat de stoet via Oegstgeest naar Leiden. Vervolgens zet men koers rich ting Noordwijk. Net als vorig jaar moet Oegtstgeest een uit gebreide rondgang ontberen: de stoet gebruikt het dorp als 'doorgangsplaats'. Jazzfestijn in Warmond WARMOND - De Warmondse horeca-ondernemers organise ren volgende week, tijdens de Stad en rand Strengere regels bij het paalzitten Nog een week en dan is het zover. Woensdag 25 juli om klokslag 9 uur gaan 18 deelne mers de paal op nabij het Oost- duinse meer in Noordwijker- hout. Het doel? Wereldkam pioen paalzitten voor het jaar 1984 worden. Het belooft een harde strijd te worden. De reglementen zijn strenger dan ooit. Familiele den, vrienden en kennissen moeten uit de buurt van de paalzitters blijven. Een ladder tegen de paal zetten en kletsen met de paalzitter is er niet meer bij. De strijd tegen de slaap zal hierdoor moeilijker worden. De kandidatenlijst bestaat echter voor een groot deel uit oude rotten. Zo is de Noordwij- kerhoutse Carla de Jong, die vorig jaar in deze krant uitge breid verslag deed van haar er varingen op de paal, wederom van de partij. Ook aanwezig is Nico Meeuwenoord. Hij heeft het wereldrecord van 102 uur en 30 minuten in handen. Bij de vrouwen staat dat op naam van Corine v.d. Klugt met 90 uur en 2 minuten. De meeste deelnemers aan dit evenement, dat vorig jaar 100.000 toeschouwers trok, ko men uit de streek. De 42-jarige B.H. van Laar moet het verste reizen. Hij komt uit Hilversum. De deelnemers zijn: Piet Hoo- geboom en zus Corina Hooge- boom (Leiderdorp); Aad Bader, Joop v.d. Burg, Adrie Hach- mang, Carla de Jong (Noord- wijkerhout); Aad Keesman (De Zilk); Nico Meeuwenoord, Rob Wester, Dick van der Ploeg, Marko de Haas (Noordwijk); Guus Clement, Corina Koetsier (Katwijk); B.H. van Laar (Hil versum); Michel Kapoen (Am sterdam); A.M. Freeke-Pompe (Hillegom); mevrouw E. Grim- rein en de gemeente Noordwij- kerhout. Die avond wordt van 19.30 tot 22.00 uur een waterski- show georganiseerd. Ook het parachutespringen en stunt- vliegen ontbreekt niet op het programma. Revolutie bij bloemencorso Een revolutie heeft toegeslagen bij het Rijnsburgse bloemen corso, dat zaterdag 4 augustus door Oegstgeest, Rijnsburg, Leiden en Noordwijk rijdt. Koetjes, molens en klompen hebben afgedaan op de praal wagens. De 'Hollandse tafereel tjes' zijn vervangen door cir- cels, kubussen en andere voor werpen. De twee nieuwe ontwerpers, J. van der Plan en J. van Eg- mond, hebben hier voor ge zorgd. Het organiserende comi té is bijzonder blij met de ont werpen, die als thema hebben 'Bloemen, ja natuurlijk!'. Toch zal er nog een heftige strijd moeten worden gestreden voordat de praalwagens hun definitieve uiterlijk hebben ge kregen. "De ontwerpers zien het liefst dat hun ideëen zo precies mogelijk worden uitgevoerd", zegt T. Langerak van het comi té. "Maar wij willen juist zoveel mogelijk bloemen op de praal wagens". Het is de bedoeling dat in totaal zo'n half miljoen bloemen een plaatsje krijgen op de wagens en versierde per zogenaamde 'natte Kaag- weeek", een gezamenlijk jazz festival. Het is de bedoeling om dit festijn, dat het motto "Jazz behind the toll" krijgt, elk jaar te herhalen. Het trio Rob Agerbeek speelt donderdag en vrijdag in De I Zon, in de Stad Rome kan het trio Karei Boehlee worden be luisterd en in het Stations Kof fiehuis het kwartet van Frits Katee met Jeanette Cordee en Dolf Delprado. In Boerderij Meerrust treedt op beide avonden de Revival Jazzband op. Omdat het festival vooral op de waterrecreanten is gericht pendelt een rondvaartboot die avonden tussen de Warmondse gemeentehaven en het Kaag- dorp. In Warmond zelf zal een paardetram rondrijden om de jazzliefhebbers naar de ver schillende etablissementen te vervoeren. De toegang en alle vervoer is gratis. De optredens duren tot twaalf uur 's avonds, maar als het echt gezellig wordt, kan het nog wel langer doorgaan. Wie niet van jazz houdt kan trouwens in de Saloon terecht, want daar wordt een super dis co gehouden. Het is voor de eerste keer dat de Warmondse horeca op deze manier de koppen bij elkaar steekt en dit festival zou een ge nerale repetitie kunnen zijn voor volgend jaar, wanneer de vijfenzeventigste Kaagweek wordt gehouden. Toch willen de Warmondse horeca-onder nemers dit festival liever zien als het begin van een traditie die los staat van het groot scheepse feest dat volgend jaar zal worden georganiseerd. Want dat moet een internatio nale gebeurtenis worden, een soort Warmondse Sneekweek. LEIDERDORP - Verrukte kreten waren gisteren niet van de lucht in het Leiderdorpse (dieren)park De Houtkamp. Tijdens een zogeheten werkdag voerden kinderen kalfjes, borstelden ze geitjes en harkten ze perken. Geen wonder dat er flink werd gegeten tijdens de boerderij-lunch, die de gemeente had klaargezet. Deze gemeente is overigens zeer tevreden over de werkdagen, die tot 23 augustus wekelijks worden gehou den op dinsdag en donderdag. De interesse is namelijk zeer groot voor de dagen, die 3,50 gulden per kind kosten. (foto Holvast) bergen (Lisserbroek) en me vrouw N.J. Rovers (Haarlem). Tijdens het wereldkampioen schap worden tal van randeve- nementen gehouden. De orga nisatoren vragen bijzondere aandacht voor het touwtrekken dat kan worden bedreven door professionele groepen en door amateurs. De voorrondes zijn woensdag om 20.00 uur. Zater dag 28 juli bestaat vanaf 11.00 uur gelegenheid om met een helikopter een rondvlucht te maken boven het wedstrijdter- WASSENAAR - De grote bezoekersstroom richting Duinrell zorgt volgens omwonen den voor "onaanvaardbare" situaties. De ellende neemt volgens bewoners van de wijken rondom het pretpark hand over hand toe. Voor hen is de maat vol. Voor de gemeente Wassenaar blijkbaar ook. Deze heeft in een 'boze brief geëist dat er vóór 1 januari een oplossing komt voor de parkeer- en geluidsoverlast die het pretpark met zich mee zou brengen. 'Het blik' bij de ingang van Duinrell. Waar het allemaal moet blijven? Volgens de bewoners van de Storm v> 's-Gravenzandeweg komt een gedeelte in de woonwijken rond het pretpark terecht.... (fotoHoiv: In de brief schrijven burgemeester en wethouders te willen afrekenen met de geluidsoverlast, het illegaal neerzetten van bijgebouwtjes en het weren van politie en milieu- wachten op terrein. Mensen van Bouw- en Woningtoezicht werden volgens hen ook teruggestuurd. De geschiedenis lijkt zich te gaan herhalen. In het verleden regende het ook vaak klachten. Bewoners van de Storm van 's Gravenzande- weg en aansluitende straten kwa men vorig jaar ook al in opstand. Vooral de her en der parkerende bezoekers veroorzaakten volgens hen grote hinder. Want niet iedere bezoeker zet zijn auto op het Duin- rell-terrein neer. Tijdens een vergadering van de raadscommissie openbare werken werd destijds gesuggereerd dat de parkeertarieven van het pretpark Graaf Van Zuylen van Nijenveldt: 'Als je iets wilt in deze wereld krijg je al snel klachten.(archieffoto) hieraan debet zouden zijn. Boven dien zou het parkeerterrein de be zoekersstroom op hoogtijdagen niet kunnen verwerken. Tikibad Afgelopen winter nam de raad in opvallende stilte uiteindelijk het bestemmingsplan 'Duinrell' aan. Na jarenlange intensieve onder handelingen bleken beide partijen water bij de wijn te hebben ge daan. Zoveel water dat de direc teur van het pretpark in elk geval zijn zin kreeg wat betreft bepaalde uitbreidingen. Een blijvende op lossing voor de nijpende parkeer- problematiek werd echter niet ge vonden. De gemeente kreeg Duin rell niet zover dat men meer ruimte voor het blik vviide gaan reserve ren. Daarbij komt dat gedurende de 'rustperiode' de laatste hand ge legd aan een nieuwe reeks attrac ties in het pretpark, met als belang rijkste onderdeel het 'Tikibad'. Me de door de intensieve reclamecam pagnes werd deze langste glijbaan van Europa een succes. Ze zorgde voor recordaantallen bezoekers tij dens de pinksterdagen en geduren de de maand juni. Voor omwonenden betekende dat opnieuw overlast. Eén van hen, die niet met name genoemd wil worden ("U begrijpt wel waarom") over de huidige situatie: "Het is weer onaanvaardbaar. Alle kleine maatregelen hebben niet gehol pen. Je mag als goede buur een woonwijk hier niet mee opsche pen". Vorige week bogen de leden van de raadscommissie algemene za ken zich wederom over de Duin- rell-perikelen. Men kwam tot de slotsom dat het pretpark de proble men die het zelf veroorzaakt dient op te lossen. "Duinrell is aan zet", zo verwoordde WD-fractievoor- zitter Aptroot het. Zo werd de klacht uit de buurt over geluidsoverlast, veroorzaakt door popfestivals en discofestij nen, overgenomen. Inmiddels heeft de directie van het pretpark maatregelen genomen om de erg ste protesten over deze evenemen ten te voorkomen. Het muziekge- beuren is verplaatst naar een stuk open terrein achter het Tikibad. JJe commissie bleek er niets te voelen om het marktterrein op de Kerkhoflaan en het kermisterrein aan de dr. Mansveltkade open te stellen. Met Pinksteren had men namelijk voor één keer een uitzon dering gemaakt: de auto's konden naar deze terreinen uitwijken. Informeren Graaf Van Zuylen van Nijevelt is allerminst tevreden over de han delwijze van de raadscommissie. "Ze weet er niets van. Als de com missieleden ergens over praten moeten ze maar eens behoorlijk in formeren bij de directeur. De open stelling van het marktterrein en de Mansveltkade was juist een hele goede en simpele oplossing. Die terreinen zijn toch leeg, dus kun je ze beter voor parkeren gebruiken. Volgens het bestemmingsplan is er op ons eigen terrein geen ruimte meer voor auto's. De raadsleden hebben de klachten gewoon klak keloos overgenomen, zonder zich ervan te overtuigen wat wij er zelf aan doen. En die geluidsoverlast was er maar één dag". Graaf Van Zuylen van Nijevelt reageert duidelijk geïrriteerd op de terugkerende protesten. "Als men klachten heeft, moet men de poli tie bellen". Hij lijkt van de prins geen kwaad te weten en ontkent het bestaan van een parkeerpro bleem. "Bij ons wordt nooit een au to op de parkeerplaats geweigerd. En ik kan nu eenmaal niet voorko men dat men elders parkeert. Bo vendien, als je in het centrum van Amsterdam woont, heb je ook pro blemen met parkeren. Dat men zoiets niet in Wassenaar verwacht kan ik niet helpen". Van Zuylen: "Als je iets wilt in deze wereld, dan krijg je al snel klachten". "De graaf kan wel schreeuwen en huilebalken, maar laat hij zich zelf eerst eens aan de wetten en voorschriften houden, die voor ie dereen gelden", zo reageert een ho ge politieke functionaris uit Wasse naar. Gerard Gordijn, die een kof fiehuis tegenover de ingang van Duinrell heeft, zegt het op een an dere manier: "Ik hoop dat de politi ci nu voet bij stuk houden tegen Duinrell. Ook de WD Ondanks het feit dat de graaf op hun verkie zingslijsten figureert. Want het is toch te gek als ik zie wat daar mag, terwijl ik volgens mijn huurcon tract aan burgemeester en wethou ders toestemming moet vragen om buiten een vlag te mogen ophan gen". VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense rooms-katholieke parochies Moeder Gods en Laurentius blijft een pastoorloos tijdperk bespaard. Een week voordat pastoor De Munck voorgoed vertrekt naar Roelofarendsveen, groeit de hoop dat nog dit najaar een pastoor én een kapelaan de gelederen komen versterken. Deze gelederen waren de afgelo pen jaren behoorlijk verzwakt door het vertrek van de paters Lands man en Blonk. De Munck was de laatst overgebleven pastoor. Sa men met de invaller Van Leeuwen runde hij de twee parochies, die sa men 5.000 zielen tellen. Een zware taak, die door één pas toor niet kan worden geklaard, zo vindt pastoraal werkster mevrouw Feber. Zij heeft dan ook bij het bis dom gevraagd om twee geestelij ken. Eerlijk moeten zij het werk in de twee parochies delen. Volgens de Voorschotense heeft OEGSTGEEST - De Oegstgeester Geversstraat en Leidsestraatweg krijgen een asfaltlaag en een nieu we riolering. Bovendien wordt er een busbaan aangelegd in deze twee straten, die in eikaars ver lengde liggen. Alleen op het smalle stukje tussen de Terweeweg en de Frederik Hendriklaan komt geen aparte strook voor bussen. net ministerie van Verkeer- en Waterstaat heeft namelijk bekend gemaakt veertig procent te willen betalen van de aanlegkosten van de busbaan in de Leidsestraatweg. Volgens berekeningen van de ge meente komt de rijksbijdrage voor het bisdom al twee kandidaten naar voren geschoven. Hun namen wil ze niet prijsgeven. Wél vertelt ze dat het tweetal de goedkeuring kan wegdragen van de drie mach tigste instanties binnen de Voor schotense kerk; het kerkbestuur, de baan, die in de richting van de rijksweg gaat lopen, neer op 700.000 gulden. De overige kosten, een kleine drie miljoen gulden, moet de gemeente zelf ophoesten B en W willen de gesubsidieerde herbestrating van de Leidsestraat weg combineren met de riolerings werkzaamheden en de aanpassing van de Geverstraat omdat laatstge noemde projecten volgens hen niet meer kunnen wachten. Scheuren Zo hebben de bewoners van de Geversstraat al meermalen hun be klag gedaan over enorme trillingen het interparochiële team en de pa rochieraad. Ook lijken de geestelij ken wel wat te voelen voor een baan in Voorschoten. Ze willen echter pas verhuizen wanneer zij een goede opvolger hebben gevon den. op de hobbelige weg, die drux wordt bezocht doorbussen en vrachtwagens. In hun huizen ver schijnen grote scheuren. Overigens zouden B en- W het liefst zien dat Leiden tegelijkertijd iets doet aan de Rijnsburgerweg, die in het verlengde van de twee wegen ligt. Uit een gesprek met de buurgemeente is echter gebleken dat Leiden niet zo'n haast heeft met het opknappen van de klinker straat. En B en W hebben, na langdurig overleg, besloten niet te wachten op Leiden. Ze zullen daarentegen het ministerie zo snel mogelijk la ten weten bereid te zijn de straten op te knappen en de gemeenteraad voor te stellen geld opzij te leggen voor de operatie. De gemeente- hoopt dat in 1985 kan worden be gonnen met de werkzaamheden. BOUWDOZEN - Uit de etalage van een speelgoedzaak aan de Lan ge Voort in Oegstgeest zijn gister nacht verschillende typen bouw dozen verdwenen. De onbekende dader is de etalage binnengeko men door eerst een steen door de grote spiegelruit te werpen. WOENSDAG Leiden LVL, Caeciliastraat 18: Lesbies Kafee, 20-24 uur. Warmond Pleintje bij de Pomp: modeshow, 19 Trefpunt, bridgedrive, 19.30 uur. Hotel de Zon: klaverjassen en sjoelen, 20 uur Het Meerpunt: swingavond Ut Sloepie, 21 uur Voorschoten Lindehoeve, burg. v.d. Haarplein, disco met gast d.j.'s en video, 21-01 uur. DONDERDAG Warmond Park Groot Leerrust: kindermarkt, 13 Oude gymzaal, Dorpsstraat, tentoon stelling 'Warmonders voor Warmon- ders', 14-16 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 13 tot 20 juli door: Reyst, Steenstraat 35, Leiden tel. 071- 120136; Voorschotense Apotheek, Leidseweg 66. tel. 2525. WIJKVERPLEGING Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. WASSENAAR - Na gister avond hulp geboden te hebben bij een ongeluk op de Rijks straatweg in Wassenaar werd de hulpverlener, een 47-jarige Voorschotenaar, zelf aangere den. Bij het teruglopen naar zijn automobiel aan de over kant van de weg waar het onge luk gebeurde, werd hij gegre pen door een auto. Met een beenbreuk is de man overge bracht naar het Bronovo-zie- kenhuis. De Voorschotenaar bood hulp aan een 21-jarige automo biliste uit Amsterdam die aan de andere kant van de Rijks straatweg (richting Den Haag), door onbekende oorzaak tegen een boom was aangereden. De vrouw liep daarbij een lichte hersenschudding op. Botsing ladder ZOETERWOUDE - Een 26-jari- ge schilder uit Haarlem heeft gistermiddag een zware houten ladder op zijn hoofd gekregen. De man die een woning aan de Johan Frisostraat in Zoeter woude aan het opschilderen was, wilde de ladder van de achter- naar de voorkant bren gen. Dat liep niet helemaal vol gens plan. De schilder is met onbekend hoofdletsel overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. LEI DSC H -£L DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post '.insluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorgmg na 19.30 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan verstrijken van de abonnementsperiode ge opzegging is ontvangen automatische verlenging Betaling van Kwartaalabonnement 63,10 Comm Per post I 85.50 W F Maandabonnement 21,21 A A v Hooidredacteur Drs J W E Metselaar Adj Hoofdredacteur J Kroon (stad) B W T Jungma H I J Veldhu.ze (regio) M. Hoenson-de Graatl (randgem.) P C Rosier (radio, televisie, kunst) S. J de Groot (geestelijk leven) Redactie stad en randgemeenten tel 071-144941. tst 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in. Bonn. Brussel. Londen. Pari|S. Washington. Cairo. Ind. Mexi Voorschoten vraagt twee man

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2