AUTO Mini 25 jaar Automobielbedrijf Oudshoorn B.V. Weekblad mag over brand in Casa Rosso publiceren Audi haalt introductie tweede 80 met moeite Elektrische Peugeot 205 Seat komt dit jaar met eerste eigen model Borrel op,, niet rijden PAGINA 18 Varia WOENSDAG 18 JULI 1984 Samengesteld door Koos Post Austin Rover gaat op zondag 26 augustus met een groot opgezet feest in een park bij de stad Der by het zilveren jubileum van de Mini vieren. Die dag is het pre cies 25 jaar geleden dat Sir Alec Issigonis zijn revolutionaire kar retje voor de eerste maal liet zien. De autopers reageerde enthou siast, maar de publieke ont vangst kon op zijn best gezegd 'matig' worden genoemd. De ge wone automobilist had niet zo veel vertrouwen in deze oncon ventioneel kleine auto, de sportie ve rijder stond er uiterst scep tisch tegenover en de kenners rea geerden alleen maar wat sma lend geamuseerd. Er waren ook nog nooit zulke kleine wielen gemonteerd op een auto die sneller dan 110 kilome ter per uur kon. Een veersysteem met rubberen kegels was nooit te voren toegepast op produktiewa- gens. En er was nog maar weinig bekend over versnellingsbakken, die in het motoroliecarter liepen. Bovendien stelde de dwarse plaatsing van motor/versnel lingsbak nieuwe eisen aan het ontwerp van besturing en vering. Maar daar stond tegenover dat ook nooit tevoren zoveel bruikba re binnenruimte was overgeble ven in een auto van zulke be scheiden afmetingen. Dit als ge volg van Issigonis' voor dat mo ment revolutionaire uitgangs punten: voorwielaandrijving, dwarsgeplaatste motor en wielen op de vier hoeken. Het is vandaag de dag nauwe lijks meer voor te stellen dat zoiets toen geniale uitgangspun ten waren. Want hoewel de man op de straat lang wantrouwend bleef en de verkoop maar heel langzaam op gang kwam heeft de wagen ten slotte de wereld ver overd. En Issigonis' uitgangs punten zijn nu gemeengoed in de gehele autowereld. De langzaam groeiende popu lariteit van de Mini kreeg een bij zondere stimulans toen koningin Elizabeth in de buurt van kasteel Windsor werd gesignaleerd, rij dend in een Mini met Sir Alec Is sigonis naast zich. Betere recla me kan een auto niet verlangen in het zo koningsgezinde Enge land. Bijzonder groot is het aantal varianten dat op basis van de Mini 850,1000 en 1275 cc motor ih de loop der jaren de fabrieken heeft verlaten. Een volledige op somming is nauwelijks te geven. Nog steeds bezit de Mini iets van het ondefinieerde charisme. dat het model van het begin af aan heeft gehad. En nog steeds wordt het wagentje bij duizen den geproduceerd. De vijfmil joenste is niet ver meer weg. Naar schatting zal op 26 augus tus de produktieteller op 4.960.000 staan. Natuurlijk wordt ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan een jubileumversie uitgebracht, de Mini 25. Natuurlijk alleen in het zilver. En natuurlijk wordt dat éen zeer exclusief exemplaar. In totaal zullen er slechts 5.000 wor den gemaakt, waarvan er 1500 voor de export zijn bestemd. Ne derland krijgt er 150. De prijs is nog onbekend. Het scheelde niet veel of ook Au di had de introductie van een vernieuwd model (de tweede Au di 80) moeten uitstellen als ge volg van de Westduitse metaal staking, die zoals gemeld de au to-industrie danig' in de wielen heeft gereden. Opel bijvoorbeeld had al alles in kannen en kruiken voor de in troductie van de volgende editie van de zo succesvolle Kadett. Het moest eind augustus ergens in Portugal gebeuren. Maar Opel moest de bijeenkomst afgelas ten, de wagens konden niet op tijd beschikbaar zijn, Audi slaagde er met veel pijn en moeite in wel op tijd voldoen de Audi's 80 in Regensburg te hebben om de visite van de Eu ropese autopers te kunnen laten doorgaan. Maar het was een dub beltje op zijn kant. 'Onze hele planning ligt in de soep', ver zuchtte een van de mensen van Audi. Maar dat niet alleen. 'In totaal hebben we door die staking 44.400 auto's niet kunnen bou wen. Dat is een omzet van onge veer één miljard mark. Het is de vraag of we dat dit jaar nog kun nen inhalen. Zo niet, dan zitten we in het rood...'. Inmiddels wordt in Ingolstadt na het bereiken van een compro mis in de Westduitse metaal hard gepoogd de achterstand in te ha len. Voor de verkoop is de hoop mede gevestigd op de vernieuw de Audi 80, door een van Audi's directeuren 'toch al de beste auto van het Volkswagenconcern' ge noemd. Na ruim twee miljoen verkochte exemplaren van de eerste Audi 80 werd er dan ook niets verbeterd om het verbete ren, maar alleen datgene wat in de praktijk toch nog voor verbe tering vatbaar was gebleken. An dere koplampen, een kofferdek sel tot op de bumper, dichte wiel doppen en een spoiler om de luchtweerstand te drukken (nu Cw 0.38), wat langere stoelen en nog meer gelukkige details. Bovendien is de serie beperkt tot alleen viercilinder motoren. Vier voor benzine (60, 75, 90 en 112 pk) en twee voor diesel: ge woon (54 pk) en turbo (70 pk). En natuurlijk weer de Quat- tro's, toch eigenlijk de parade- paardjes van Audi. 'Vierwiel- aandrijving maakt het verkeer veiliger', houden ze in Ingolstadt vol. En dan bedoelen ze de per manent ingeschakelde vierwiel aandrijving, zoals de Quattro's die kennen. 'Want in noodgeval len heeft de bestuurder geen tijd om de vierwielaandrijving in te schakelen', menen ze daar. Te recht. Bovendien zeggen zij dat het prijsverschil tussen permanente vierwielaandrijving en desge wenst inschakelbare is te ver waarlozen. Wat misschien wel waar is op de meer dan een halve ton die de Quattro minimaal kost. Audi is er erg gelukkig mee dat deze Quattro's het in Duitsland zo goed doen. In 1980 bleef het aantal verkochte Quattro's nog op 14.000 steken, maar de verko pen zjjn vorig jaar al tot 43.000 stuks gestegen en voor dit jaar rekent men er op 47.500 van deze dure auto's te kunnen wegzetten. En het ziet er naar uit dat er te zijner tijd ook vierwielaangedre- ven Audi's 100 en 200 zullen ko- Tegen dat Westduitse vierwiel- geweld steekt Nederland met en kele tientallen verkochte Quat tro's maar pover af. Trouwens, uit de cijfers blijkt dat de verko pen van de Audi 80 in ons land toch al niet zo best zijn: van 4.500 in 1979 teruggelopen naar 2.700 vorig jaar. Seat komt in oktober met zijn eerste eigen model naar de Salon de l'Autombile in Parijs. Tot nu toe heeft het Spaanse merk - op eigen benen sinds Fiat zich enkele jaren geleden terugtgrok - zich staande kunnen hou- den met de verkoop van aangepaste Fiat-modellen. Zoals men kan weten is er nogal wat geharrewar geweest over de vraag of de veranderingen aan de van oorsprong Italiaanse modellen wel vol doende waren om er het Seat-embleem op te kunnen plakken. Fiat meende van niet. Maar de Internationale Kamer van Koop handel, die in Parijs de Italiaanse klacht behandelde, vond van wel en dus kon Seat doorgaan met de verkoop van Ronda's en Fura's. In oktober brengt Seat echter de Ibiza uit: een volledig eigen model met een eigen motor. Er zullen in totaal vier motoren in de Ibiza-serie worden gebruikt: een 900 cc met een vermogen van 44 pk, een 1200 cc van 63 pk, een 1500 cc met 85 pk en ten slotte een 1700 cc diesel, die 55 pk kan leveren. Er zullen vier verschillende versies zijn: Junior, L, GL en GLX. Maar wat deze wagen gaan kosten als hij tegen het einde van dit jaar in ons land verkrijgbaar zal worden, is nog niet bekend. Peugeot heeft dezer dagen op een symposium in Parijs het prototy pe van een elektrisch aangedre ven Peugeot 205 laten zien. Na tien uur te zijn aangesloten op het net zijn alle batterijen vol ledig geladen. Er kan dan een af stand van ongeveer 140 kilometer worden afgelegd. De topsnelheid bedraagt zo'n 100 kilometer per uur. De accele ratie uit stilstand tot 50 km per uur gaat in 11,6 seconden. Met zulke cijfers laat het zich gemaks kélijk raden dat deze elektrische auto is bedoeld voor het lokaal verkeer. De batterijen en aandrijving zijn onder de motorkap wegge werkt. Niets van interieur- en ba gageruimte gaat derhalve verlo ren. Het is een zogenoemde 'stek kerauto': de batterijen behoeven (om te worden bijgeladen) niet uit de auto te worden gehaald, de installatie van de auto kan recht streeks op het elektriciteitsnet ivorden aangesloten. Het ligt in de bedoeling dat de ze '205 Electrique' over anderhalf tot twee jaar in het produktiepro- granima wordt ingepast. In eer ste instantie uitsluitend voor le verantie aan de Franse overheid. Levering aan particulieren kan mogelijk later volgen. Op de foto de 'ingewanden' van de '205 Electrique'. Het blijft een aardig verhaaltje. Vier jaar geleden zette Mitsubis hi een bijzonder soort auto neer op de Autosalon van Brussel. Als eerste kennismaking. Daarna ging de fabriek met die 'Super Space Wagon' de boer op. Impor teurs, dealers journalisten en au tomobilisten kregen grif de kans na een ritje hun op- en aanmer kingen te spuien. Altijd was er wel een driftig noterende Japan ner in de buurt om het thuisfront van de kritische noten verslag te kunnen doen. En die escapade resulteerde ten slotte in de Space Wagon, zonder Super derhalve. Een wa gen met machtig veel gebruiks mogelijkheden, van een luxueu ze zeven-persoons limousine (maar met niet al veel ruimte voor de bagage) tot een redelijk royale bestelwagen. Het is maar net hoe men de twee (in delen omklapbare) achterbanken op vouwt. Men kan er ook slaapplaatsen voor één of twee personen van maken. In totaal zijn er zo'n acht combinaties. Tal van moge lijkheden dus. Een gat in de markt? Als men ziet van hoeveel kanten al wordt gegokt op de vraag naar zulke zogenoemde 'multifunctionele' auto's, dan zou men het wel gaan denken. Nissan heeft al enige tijd zijn Prairie en Honda zijn Civic Shuttle. Renault heeft de Espace al laten zien en Ford heeft foto's rondgestuurd van een soortge lijk vehikel, de Ghia APV, dat nog niet geheel produktierijp is. De autowereld deelt dus het opti misme van de Japanse fabriek, die meent dat er voldoende klan ten zijn die wat met de Space Wa gon kunnen doen. Want het lijkt mij schijnlijk dat men alleen voor het plezier van zo'n curiositeit bereid is dertig mille neer te tel len. Want dat kost de eenvoudig ste versie. Dat is de simpele Spa ce Wagon GL, die ik een tijdje heb kunnen rijden. Nu is dat simpele niet zo erg simpel, de wagen ziet er goed genoeg uit. Maar wie toch wat meer luxe wil hebben - zoals centrale vergren deling, elektrisch te bedienen ruiten, licht metalen velgen en dergelijke - zal vier mille dieper in zijn portemonnee moeten dui ken om de GLX te kunnen aan schaffen. Zogewenst kan men voor nog meer ook een automatische ver snellingsbak krijgen. Standaard is deze voorwielaandrijver name lijk uitgerust met een vijf ver snellingsbak, overigens niet het gelukkigste onderdeel van de au to. Een lange pook en verschrik kelijk exact gelokaliseerde ver snellingen. Men gaat te gemak kelijk in de fout, vooral bij het terugschakelen. De Space Wagon is zo impo sant dat hij groter lijkt dan hij in feite is, hij komt niet verder dan' 430 centimeter. Hij is wel hoger dan de gewone personenauto's. De zit op de goede, kuipachtige stoelen is daardoor ook hoger dan normaal, wat natuurlijk een gunstige invloed heeft op de be schikbare beenruimte. Men heeft gewoon wat minder nodig. Maar goed ook, want de allerachterste bank is meer een zetel voor een kinderkamer dan een plaats voor twee volwassenen. De uitmonstering is ook bij de GL al luxueus genoeg, hendels en knoppen zijn goed gesitueerd op een prettig sober dashboard, de klokken zijn gemakkelijk te lezen. De besturing gaat echter niet al te licht. Daar bovendien de draaicirkel nogal een de grote klant is, is het niet altijd even eenvoudig met deze Space Wa gon te manoeuvreren. Onder de kap vindt men een nieuw door Mitsubishi ontwik kelde 1750 cc viercilinder benzi nemotor. Niet echt stil, 'maar toch redelijk rustig en lekker fel in de lagere toerentallen. De 90 paardekrachten slepen de 1100 kilo zware en door zijn hoekige vorm nogal al weerstand bieden de wagen gemakkelijk naar een snelheid van ongeveer 130 km poer uur. Daarna kruipt de naald van de snelheidsmeter heel traag verder, tot hij tegen %de 160 zijn top heeft bereikt. Maar by zulke hoge snelheden is de besturing van de wagen een tikkeltje aan de vage kant. Dat doet iets afbreuk aan de overi gens zeer prettige indruk, die de ze op zijn minst zeer aparte wa gen achter liet. Een wagen die de voordelen van een luxueuze per sonenauto en die van een royale bestelwagen op één hoop veegt. Maar die daarnaast ook een alles zins comfortabel reiswagen is die zich misschien wat moeizaam door het stadsverkeer laat lood sen, maar op de langere afstan den deze beperking volledig ver goedt. En dat tegen een niet al te hoge benzinetol. Een verbruik van 1 op 11 is vrij gemakkelijk te ha len. Dan hoeft men niet eens al te zorgvuldig te rijden. Wie het be ter doet zal ook beter uitkomen. Maar wie meer uit de pittige krachtbron wil halen zal dat di rect in zijn portemonnee mer ken. Dan kan het verbrüik best beneden de 1 op 10 komen. General Motors heeft een appa raat ontwikkeld dat zou kunnen voorkomen dat iemand die te veel alcohol heeft gedronken met een auto op stap kan gaan. Er worden op dit moment in Amerika proeven mee genomen. Niet helemaal vrijwillig. Auto mobilisten, die voor de tweede keer worden veroordeeld we gens rijden onder invloed, wor den' voor de keus gesteld: in trekking van het rijbewijs of de installatie van de zogenoemde 'Critical Tracking Test' in de auto. In feite hebben ze dus geen keus! Binnenkort worden de re sultaat van dit onderzoek ver wacht. Volgens RAI Actueel, waar aan ik dit bericht ontleen, is de ze 'Critical Tracking Test' een metertje dat in het dashboard wordt gemonteerd. Wanneer de bestuurder de ontsteking in schakelt moet hij eerst aan het stuur draaien om een bewegen de naald gedurende tien secon den binnen een bepaalde zone te houden. In deze seconden gaat de naald steeds sneller bewegen, zodat een steeds snellere reactie noodzakelijk is. Wie de eerste keer er niet in slaagt de naald binnen de zone te houden krijgt nog twee kansen. Maar wanneer ook die slecht aflopen gaat de claxon loeien en de lichten knipperen. Gaat het goed dan kan de bestuurder gewoon weg rijden. Het instrument van General Motors zou derhalve een uit komst kunnen zijn voor de auto riteiten in hun strijd tegen alco hol in het verkeer. In tien jaar tijd vielen er in Amerika 250.000 doden, aanwijsbaar als gevolg van alcohol. En 700.000 gewon den. Maar de autofabriek heeft er zelf geen hoge pet van op. Zij verwijst naar het begin van de jaren zeventig toen in Ameri kaanse auto's korte tijd een schakeling heeft gezeten die het onmogelijk maakte de auto te starten voordat de gordels wa ren omgedaan. De Amerikanen zagen daarin een beknotting van hun vrijheid. Binnen de kortste keren hadden zij een manier ontdekt waarmee dit elektrische systeem kon worden uitgeschakeld. GM vreest dat het met de 'Critical Tracking Test' precies dezelfde kant zal opgaan... Vier maanden geëist voor steekpenningen ARNHEM (GPD) - De Arnhemse officier van justitie mr. J. Denie wil de 58-jarige geschorste gevangen bewaarder F. J. uit Oosterbeek weer terug in de gevangenis heb ben. Maar dan wel ditmaal achter de tralies. Hij eiste gisteren tegen de Oosterbeeker vier maanden ge vangenisstraf wegens het aanne men van steekpenningen. De man had in de tweede helft van 1982 een zestal brieven met in houd aan een gedetineerde in het Arnhemse huis van bewaring afge geven. De gevangenbewaarder ontving voor zijn bemiddeling een bedrag van ongeveer 400 gulden. In de Arnhemse koepel werden in die tijd veelvuldig drugs ge bruikt. Een onderzoek leidde tot de aanhouding van onder anderen de gisteren terechtstaande Ooster beeker. De verdachte hield bij hoog en bij laag vol dat de envelop pen niets meer bevatten dan brie- De officier van justitie liet we gens gebrek aan bewijs het feit val len dat de geschorste gevangenbe waarder met de enveloppen drugs de koepel zou hebben binnenge bracht maar achtte het aannemen van giften wel bewezen. De verdachte zag zijn fout in maar zei te hebben gehandeld uit sympathie voor de gedetineerde. De rechtbank doet 31 juli uit spraak. GALLIVARE (GPD) - Het onder zoek naar de dader van de moord zaak op het Almelose echtpaar Stegehuis-Schelfhorst zit vast. Op een persconferentie gistermiddag heeft politiewoordvoerder Skö- dahl gezegd dat er tot nu toe geen enkel spoor is waaraan de politie zich kan vastklampen. De politie heeft gisteren op nieuw met honden het gebied uit gekamd waar de lichamen van de twee Almeloërs vrijdagavond zijn ontdekt, maar heeft niets gevon den. De paspoorten en andere identiteitspapieren en het tasje van Moordzaak op echtpaar zit vast het vrouwelijke slachtoffer blijven spoorloos. Wel is duidelijk geworden dat het echtpaar donderdagmiddag omstreeks half een nog benzine heeft getankt op ongeveer 50 kilo meter van de plaats waar zij zijn ge vonden. Uit metingen in de tank is gebleken dat zij rechtstreeks naar de plek zijn gereden waar zij hun tent hebben opgezet. Volgens onze woordvoerder in Zweden kan dat betekenen dat het echtpaar don derdagavond al is vermoord. De politie deelde mee dat „niets erop wijst dat er meer dan één moorde naar is". Op de persconferentie werd her haald dat het om een maniak zou kunnen gaan. Dat vermoeden wordt nog eens extra ondersteund doordat in de tent verder alle spul len van de vakantiegangers zjjn ge vonden, waaronder hun camera, Zweeds, Duits en Fins geld en tra- vellercheques. ADVERTENTIE Een kei van 'n dealer Showroom en werkplaats: Touwbaan 5 - Leiderdorp - tel. 071-410141 Fil.: Levendaal 136-138 - Leiden - tel. 071-149341 AMSTERDAM (ANP) - De presi dent van de Amsterdamse recht bank, mr. B.J. Asscher, heeft gis termiddag bepaald dat het week blad Vrij Nederland deze week een artikel over de Amsterdamse rosse buurt mag publiceren, zonder wij zigingen of weglatingen. De rode draad in het artikel is de brand in het gok- en sekscentrum Casa Ros so in Amsterdam, die op 16 decem ber van het vorig jaar aan dertien mensen het leven heeft gekost. De brand werd opzettelijk aangesto ken. As- spraak deed gezien het spoedeisen de karakter, was aangespannen door een ex-medewerker van Casa Rosso, Jan Stapper. In het artikel zijn uitspraken opgenomen van een andere werknemer bij Casa Rosso, die Stapper ervan beschul digt hem te hebben benaderd om tegen betaling onrust en mogelijk zelfs brand in Casa Rosso te stich ten. Deze verklaringen heeft de be trokkene kort na de brand ook te genover de Amsterdamse politie afgelegd. Uit het onderzoek is ech ter van de juistheid van deze bewe ringen niets gebleken, hetgeen bij de behandeling van de zaak door de Amsterdamse rechtbank op 8 juni van dit jaar opnieuw tot uiting kwam. Volgens de advocaat van Stap per, mr. J. Mul, kan door de publi- katie van het artikel opnieuw de suggestie worden gewekt dat zijn cliént betrokken zou zijn geweest bij de brand. Hij stelde dat in het artikel grove aantijgingen aan het adres van zijn cliënt worden ge daan. Volgens de advocaat van Vrjj Ne derland,mr. G.J. Kemper, zijn in het artikel echter duidelijk de ver klaringen opgenomen van de zijde van politie en justitie die de be schuldigingen van de hand wijzen. - 'Bedwateren'. Bij gemiddeld één op de tachtig gezinnen is een kind aanwe zig dat nog niet zindelijk is hoewel het daarvoor al lang de leeftijd heeft. Een zaak, die nog volledig in de taboesfeer verkeert. De kinderarts dr. I.M. Baldew wil dat taboe met dit boekje doorbre ken. Boom, prijs 14,90. - 'Hoor je wat ik doe?', luister-, kijk en speelboek. Ideeén en samenstelling: Marcella Hart en Marianne Bijl. Verha len en versjes van Joke van Leeuwen. Kok, prijs 19,90. - 'Winters dagboek', roman van Em manuel Bove. Over een huwelijk vol ja loezie. De Prom, prijs 22,50. - 'Anderhalve eeuw gereformeerden iri stad en land'. Deel vier is gewijd aan Utrecht. Kok, prijs 12,60. - 'Het kan spannen! In en om het ge zin'. Boekje bedoeld als gespreksstof voor de Interkerkelijke Gezinsweek. Prijs 6.-. - 'Valse begeerte', het tweede boek van de priester Andrew M.Greeley. In een sterk verhaal vertelt hij over twee broers - de één senator met de ambitie president te worden en de ander pries ter - die beiden van dezelfde vrouw houden. Hollandia, prijs 29,90. - 'Verliefd en verloren' bundelt der tien verhalen van Alice Walker over het lief en leed van de zwarte vrouw in het achtergestelde zuiden van de Verenigde Staten. Voor haar vorige roman kreeg de schrijfster drie literaire prijzen. In dè Knipscheer, prijs 34,50. - 'Lyonesse', een vijfhonderd pagina's dikke avonturenroman waarin Jack Vance zijn rijke fantasie weer eens naar hartelust kan uitleven. Onvervalste science fiction. Meulenhoff, prijs 32,50. - 'Alles gaat voorbij', de eerste roman van de Belgische auteur Thomas Tri- phon, die eerder een gedichten- en een verhalenbundel liet verschijnen. Hij geeft ook het tijdschrift 'Tenen' uit, dat hy telkens alleen vol schrijft. Hij gaf zijn roman zelf uit. Prijs 350 Belgische francs. - 'De persoonlijke computer'. Velen weten nog niet, wat zij met zo'n appa raat kunnen doen. Wat het nut kan zijn. J.D.Lieff legt uit dat er talrijke toepas singsmogelijkheden bestaan, zowel in het privé- als in het zakelijk leven. Hij geeft er een complete koopgids bij. Te- leboek, prijs 21,-. - 'Bibliotheken'. Boudewijn Büch geeft zijn mening ovér bibliotheken en zijn indrukken van bezoeken die hij over heel Europa aflegde. Zoals de meeste vakantiegangers de zon opzoe ken zo zoekt hij naar rijke, kleine, bij zondere of vergeten bibliotheken. De Arbeiderspers, prijs 34,50. - 'De kou van Venetië', een van de be kende thrillers van Patricia Highsmith (daterend uit 1967), die door de uitgeve rij De Arbeiderspers waardig werd be vonden te worden opgenomen in de voortreffelijke serie Crime de la Crime. Prijs 26,50. - 'Geslacht en karakter', de resultaten van een 'principieel onderzoek' door Ot to Weiniger geboekstaafd in een lijvig werk van ver over de vijfhonderd pagi na's. Volgens de auteur is dit boek 'de grootste eer die ooit aan vrouwen is be wezen'. Na meer dan tachtig jaar is de zoveelste herdruk nog steeds actueel. De Arbeiderspers, prijs 54,-. - 'Winterlicht', Jeroen Brouwers schreef deze roman als een 'requiem voor een schrijver'. 'Het merendeel van de vele duizenden die hun leven hebben gevuld met schrijven van literatuur zijn margefiguren gebleken, wier werk in geen enkele zin heeft uitgeblonken en welk werk dan ook, vaak al vóór de dood van de schrijver, in vergetelheid is geraakt'. De Arbeiderspers, prijs 34,50.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 18