mg Hockeyteam tevreden OVEREAAUW'S SPECIAALZAAK <0^ BARSTENS VOL AANBIEDINGEN EN OPRUIMINCSVOORDEEL 269,- 298,- 598,- ËSfl 1298,- 1798.- 1795.- 1498.- 1798,- 1598,- Canada laat winst liggen Marcel Vink niet in de problemen H~?T1 Hi-n VIDEO JVC "DE UITVINDERS!!' BESLIS SNEL! DOE NU UW VOORDEEL OP lOCEfiTRUm OfifiUU Rentree van Borg fiasco Kuypers wint weer hoofdprijs Ondanks bedrieglijke zege H3l| r® o> o Voorbeeld: 1. JVC KDV 11 Dolby stereo cassettedeck Adviesprijs 348,- 2. TECHNICS SA 110 Tunerverster 2x22 Watt Adviesprijs 495,- 3. JVC TK-22 Digitale 2x25 Watt tunerversterker Voorkeuze 6xAM-6xFM Adviesprijs 935,- 4.TECHNICS COMBINATIE SU-Z15 2x20 Watt versterker ST-Z15 tuner Adviesprijs 680,- HUL__ 1. GRUNDIG VIDEOCASSETTERECORDER 2x4/V2000 systeem Adviesprijs 1849,- 2. JVC VIDEOCASSETTERECORDER VHS systeem, 12 voorkeuzetoetsen. Adviesprijs 2310.- 3. AKAI VHS VIDEORECORDER Inter monitorsysteem afstandbediening. Adviesprijs 2328.- 4. SONY SL-C20 BETAMAX VIDEORECORDER. 12 voorkeuzetoetsen. Adviesprijs 2128.- KLEUREN T.V. Voorbeeld: 1. TELEFUNKEN 56 cm stereo kleurentelevisie met teletekst Adviesprijs 2576,- 2. GRUNDIG 51CM KLEURENTELEVISIE 6202. 16 Voorkeuzetoetsen Adviesprijs 1599,- 3. SONY 2212KV 56 cm kleurentelevisie met TELETEKST en afstandbediening Adviesprijs 2895,- 4. GRUNDIG C 8400 66cm kleurentelevisie met afstandbediening 30 Voorkeuzetoetsen Adviesprijs 2199,- IIMB TECHNICS AUDIOCASSETTE Een prima cassette voor een spotprijs 90 minuten -XD (extra dynamic) bandsoort normaal (ferro) Per stuk 3,95 3 stuks 9,95 BREESTRAATPASSAGE BREESTRAAT 146 - 148, LEIDEN TEL. 071-126862 HAARLEM (ANP) - Neder land gaat na de derde speeldag in de Haarlemse Honkbalweek, 'waarop het niet in actie kwam. ongeslagen aan de leiding. Gis teren versloeg Washington in de middagwedstrijd, in een elf innings duel van byna vier uur. Canada met 5-4, waardoor de kans voor de Amerikanen om de finale te bereiken nog aan wezig is. In de avondwedstrijd demon streerde Taiwan een stijgende vorm door een zege met 4-1 op Iowa en neemt nu de tweede plaats in. De Canadese coach Brian McRobie beheerste zich in de elfde innings van het duel te gen Washington wel, maar zijn gelaatskleur sprak boekdelen. Immers met drie honken bezet en nog geen man uit lag de winst voor Canada voor het op rapen. Twee man kon hij im mers opofferen voor de win nende run. Zo is de theorie, maar de praktijk was anders. Andrulis werd de eerste nul op drie slag, maar nog was er toen geen man overboord. De klap van Nelson werd evenwel ge vangen en dat betekende de tweede nul. Op midvelder Doug McPhail rustte toen de zware taak het vijfde en win nende punt binnen te slaan. Zijn lage tik ging richting korte stop, die in een vloeiende be weging de bal fieldde en Scott Mann op het tweede honk aan speelde. Canada was versuft en slofte het veld in in de weten schap dat deze kans niet meer terugkwam. De tegenslag vrat door en in de gelijkmakende slagbeurt werd het vonnis over de Canadezen voltrokken: 5-4 na bijna vier uur honkbal dat niet groots, maar wel boeiend In de avondwedstrijd tussen Taiwan en Iowa hing de drei ging van uitsluiting voor de fi nalepoule duidelijk boven het opnieuw goed gevulde stadion. De Amerikanen braken de ban in de vierde slagbeurt. Twee honkslagen resulteerden in één run. De Taiwanezen kregen op het werpen van Chuck Geor- gantis geen enkele kans. Zes in nings lang werd vergeefs ge tracht door zijn defensie te bre ken. Onbegrijpelijk dan ook dat coach George Schmidt in de zevende slagbeurt deze koe le man verving. Het werd zijn ondergang, want met het wer pen van Jeff Küpker wist Tai wan wel raad. Twee flitsende honkslagen en een briljante stootslag van derde honkman Wu betekende een voorsprong van 2-1. Küpker mocht nog blij ven staan, maar de klap was hard aangekomen. In de laatste slagbeurt sloeg Taiwan vernie tigend toe. Een tweehonkslag van Ko werd gevolgd door twee fouten en de stand werd daar door 4-1. STUTTGART (DPA) - De rentree van Björn Borg in de Grand Prix wereld van het tennis, is op een fiasco uitgelopen. In Stuttgart werd de 28-jarige Zweed dinsdag in de eerste ronde door de zeven jaar jongere Fransman Henri Le- conte van de baan geslagen. Na exact ^8 minuten en 52 seconden was Borg een illusie armer: 3-6,1-6. Borg heeft de linkshandige Parij- zenaar, die in het afgelopen week einde in de Davis Cup wedstrijd te gen Tsjechoslowakije opzien baar de door Ivan Lendl te verslaan, tot 3-3 in de eerste set tegenstand kun nen bieden. Daarna gunde Leconte de nog altijd populaire Zweed nog één game. Borg trof het niet met Leconte als tegenstander. Ruim een jaar ge leden versloeg de Fransman Borg bij zijn laatste serieuze optreden in het internationale tennis. In Monte Carlo verloor Borg in de eerste ron de in drie sets van Leconte: 6-4,5- 7,6-7. KATWIJK - Schaker Charles Kuypers kan zo langzamer hand gaan denken aan het op zetten van een haringhandeltje. De Leidenaar schreef, na zijn zege van vorige week, ook het derde Katwijkse badgasten- snelschaaktoernooi op zijn naam en legde op die wijze we derom beslag op de hoofdprijs: een vaatje haring. In strandtent Willy-Zuid had Kuypers deze keer heel wat meer concurrentie te duchten, dan tijdens de jacht op zijn eer ste toernooizege. Vorige week diende de LSG-praeses slechts een tweetal remises af te staan en won hij tenslotte de hoogste groep met een score van 8 uit 9. Ditmaal ontspon zich in de sterk bezette hoofdgroep een pittige strijd tussen de diverse kanshebbers. Kuypers liet zich daarbij ech ter het minst door de concur rentie verschalken. Terwijl de anderen elkaar het leven zuur maakten, beperkte hy de scha de tot een tweetal nederlagen tegen Ad van der Berg en Joost van Hal. Met een score van 7 uit 9 bleef Kuypers zijn rivalen tenslotte nog ruimschoots voor. Aad Lommerse finishte John van der Wiel is het internatio nale schaakfestival in Amsterdam begonnen met remise tegen De Wit. met 5V2 uit 9 als tweede, ge volgd door Piet Bakker (5 uit9), Peter Passenier (5 uit 9) en het duo Ad van der Berg en Joost van Hal met 4V2 punt. De twee de groep eindigde in een zege voor Leids snelschaakkam pioen Adriaan Clemens uif Lis- se, met een score van 7 uit 9. Met deze derde editie zit de helft van de reeks zomerse snelschaaktoernooien erop. Komende maandag kunnen de vluggeraars uit de Leidse regio voor de vierde maal in Willy- Zuid tereeht. Het openingstoernooi eindig de twee weken geleden in een zege voor Ad van der Berg. Dit evenwel pas na een opmerke lijk incident tussen de latere winnaar en Joop Piket. Terwijl Piket met een gepromoveerde pion zijn rivaal mat meende te hebben gegeven, viel onmid dellijk daarop zijn vlag. Voor Van der Berg vormde dit aan leiding om de winst te claimen. Piket zou immers verzuimd hebben de pion in een dame om te wisselen. De tegenwoor dige kopman van Katwijk bleek reglementair in zijn recht te staan, maar Piket meende daarentegen het morele gelijk aan zijn kant te hebben. De ge moederen liepen vervolgens dermate op dat er rake klappen tussen de beide kemphanen dreigden te vallen. Een in de schaakwereld vrij uniek gebeu ren, al kreeg Van der Berg het ooit al eens eerder aan de stok met Hans Böhm. Na ingrijpen van de wedstrijdleiding besloot uiteindelijk Piket zich terug te trekken. Voor Van der Berg stond de weg toen vrij voor een gemakkelijke toernooizege. AMSTELVEEN (GPD) - We moeten 742 dagen en vijftig inter landwedstrijden teruggaan om een overwinning van het Neder lands hockeyteam op Australië tegen te komen. Een voor de na tionale ploeg ongehoord aantal. Doordat de krachtsverschillen tussen de top-zes dermate gering zijn, wordt een duel veelal be slist door de vorm van de dag. Incalculerend dat de vandaag naar Canada vertrekkende Aussies de derde confrontatie met Oranje ongeconcentreerd afwikkelden, mag er aan de zege van 2-0 niet al te veel applaus worden besteed. Ondanks de nederlaag lieten de al twee jaar met overmacht regeren de Australiërs zien dat ze in hun voorbereiding op het grote werk (de Olympische Spelen) verder zijn dan Nederland. Ze hebben een aantal levensgevaarlijke varianten bij het nemen van de strafcorner in huis en dat bereik je slechts door veel trainen, want hun bij tijd en wijle feilloos uitgevoerde combina tie-werk staat al enige jaren op hoog niveau. Dat Nederland, dat in de aanloop naar Los Angeles weinig anders deed dan sukkelen, toch van die Aussies won, stemde Tom van 't Hek tot grote tevredenheid. „Het is natuurlijk niet verwonderlijk dat de lust tot hockeyen kleiner wordt als je 350 wedstrijden per jaar speelt. Naarmate een groot evene- 352.401,30 ontvangt; tweede prijs: 1 w.„- naar, die bruto 150.000,00 ontvangt; derde prijs: 156 winnaars, die 875,10 ontvangen; vierde prijs: 5873 winnaars, die 23,20 ontvangen; vijfde prijs: 78.592 winnaars, die 5,00 ontvangen. Cijferspel 28: Zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers goed: 2 winnaars, die elk bruto 10.000,00 ontvangen; vier cijfers goed: 12 winnaars, die elk bruto 1.000,00 ont vangen: drie cijfers goed: 136 winnaars, die elk 100,00 ontvangen; twee cijfers goed: 1444 winnaars, die elk 10,00 ont vangen. ment - en in dit geval het belang rijkste - nadert, groeit er in de bo venkamer iets. Je ziet nu dat er in iedere wedstrijd weer eentje zijn niveau bereikt". „Er wordt nu wel gezegd dat de Australiërs niet echt geconcen treerd waren, maar toen we dat me dio mei in Los Angeles beide niet waren, kregen we met 2-0 en 4-0 een pak slaag. Nu was het hun beurt en hoe je het ook wendt of keert, het is goed voor ons zelfver trouwen dat we de laatste oefenin terland op eigen bodem uitgere kend van het sterkste land ter we reld hebben gewonnen". Een toevalstreffer? Ron Steens, de opmerkelijk dynamische mid denvelder van Klein Zwitserland, die pas op 22 mei de selectiegroep binnenstapte, meende: „Ik ben steeds meer de overtuiging toege daan dat de internationals het in Nederland te gemakkelijk hebben. Op clubniveau is er te weinig te genstand, waardoor gemakzucht binnensluipt. Bij K.Z. krijg ik al tijd een mannetje op mijn lip, die niet anders doet dan me in de weg lopen. Internationaal gaat een te genstander over je heen en ben je verplicht mee te gaan. Dat vergt meer energie, maar het voordeel is dat je de gehele wedstrijd gecon- centeerd blijft spelen. Ik zie dat bij iedereen en daarom hebben we zo'n lange tijd nodig gehad om het niveau te bereiken dat nodig is om in L.A. succes te hebben". In die lichtglooiende vormstij- ging doet ook Ties Kruize mee. Zondag smeet hij één helft mét zijn energie en was daarna uitgeblust. Nu speelde hij nadrukkelijk defen sief en bepaalde zich tot het verde len van het spel, wat onmiddellijk zijn weerslag had op de totale de fensie, die zaterdag tegen West- Duitsland werd overrompeld („Niet geconcentreerd, omdat we liever naar huis waren gegaan dan op een ander veld spelen", aldus Steens) en zondag tegen Australië tegen het eind plat werd gedrukt. Het grote verschil was dat de ver dedigers de bal nu durfden rond te spelen. Ze lokten daarmee de te genstander naar voren en als dat is gebeurd, zwiept Ties Kruize zijn hoge passes over 'onmenselijke' af stand achter de vijandelijke linies heen. Een spelletje dat iedereen zo langzamerhand kent, maar wie achteruit blijft lopen, wordt klem gezet in de eigen cirkel, waar het gevaar van de strafcorner dreigt. Met de terugkeer van Ties Kruize is ook dat wapen uit de mottebal- len gehaald. Na twee variaties te hebben toegepast, kanjerde hij de derde corner langs doelman Neill Snowdon. Na rust demonstreerde Kruize ook zijn vrijeslagkunst. Tom van 't Hek zag dat Hidde Kruize op de ideale positie stond en de jongste Kruize mocht het karwei afmaken. Dat het de Aussies niet lekker zat, was snel duidelijk toen aan voerder Richard Charlesworth door trainer Richard Aggiss alsnog werd ingebracht. Na het duel ble ven beiden op het veld achter. On derwerp van gesprek was de ne derlaag. Waar ze over spraken? „Ik zal het je volgende week precies vertellen", waren Charlesworth' af werende woorden voordat hij on der de douche verdween. LEIDEN - In de strijd om de B-titel van het tennistoernooi van Hillegom was voor de als tweede geplaatste Marcel Vink 'de eerste slag niet een daalder, maar wel een plaats in de kwartfinale waard'. Gebrand op de finishing touch van zijn tennisinspanningen in de bollenstreek - hij won onlangs het toernooi van Lisse én SasSenheim - het behalen van de titel op eigen terrein, tenniste de Hillegommer zich soepel langs Waalwijker Tullens: 6-1, 6-4. De als vierde genoteerde Leeuwenbergh-speler Jeffrey Dümpel liet er tegen Voorschotenaar Matthijs Glastra eveneens geen twijfel over be staan wie door mocht naar de volgende ronde: 6-3,6-4. Ook Groenendaal- speler Arthur Ludlage domineerde in het duel tegen Katwijker Peter Bauw; laatstgenoemde werd met 6-2,6-2 een halt toegeroepen. Niet alleen Nieuw Vennep-speler Stephan Faas, maar ook de wedstrijdleiding, werd verrast door het sterke spel van Duitser Stephan Rhode. De 'badgast' toonde zich nog behendiger met het racket dan onze landgenoot (6-2,6-4), wat voor de wedstrijdleiding reden was hem te sterk, voor de C-categorie te achten en derhalve op die lijst te schrappen. Dat dit niet ten onrechte gebeurde werd later bewezen door een afgetekende zege van diezelfde Rhode met partner Bouk op het duo Grimbergen/Visser: 6-1, 6-3. Bij de B-dames liet de Duitse Judith Rollka overtuigend van zich spre ken; de uit Zandvoort afkomstige Katja Nelis kon haar oosterbuur slechts twee games ontfutselen: 6-1, 6-1. En ofschoon Jannie Kaaien té gen S. Veld even op de drempel van uitschakeling balanceerde, trok ook zy aan het langste eind: 6-3, 3-6, 7-5. In de C-klasse was er als verwacht winst voor de favoriet Ruud War merdam en de nummer drie van de lijst, Roomburg-speler Rob van Mar wijk. Eerstgenoemde elimineerde Lissenaar Lex van Dop met 6-4,6-1 en laatstgenoemde Jack Manuputty met 6-2, 6-2. Bij de dames kende de Hillegorfise Connie Vreeswijk in het treffen tegen Lizette Koenders na een sterke start een zwak intermezzo, maar was in de beslissende reeks onbetwist de sterkste: 6-3, 5-7,6-1. Clubgeno te Saskia Endema was minder fortuinlijk: Y. Kroese deed haar met 6-2, 6-0 capituleren. Alkemade Vooralsnog duldt de C-favoriet van Alkemade, Harold van Offeren, weinig tegenspraak; De Munnik-speler John van Overloop kwam nauwe lijks tot scoren tegen de Zoeterwoudse 'ballenmachine': 6-3, 6-0. Wed strijdleider Willem Renee moest zijn eigen naam van de lijst afvoeren ten gunste van Hein Jan Salman, die door een 6-2,7-5 winst een ronde verder mocht. De als vierde geplaatste Geald Lucassen beantwoordde, welis waar met de nodige inspanning, tot nog toe aan de voorspelling. Na drie sets duelleren gaf John van Rijn zich gewonnen: 3-6, 6-4, 6-3. De Munnik-speler Maarten van Hage stond tegen Laterveer ook drie sets lang op het gravel, maar eveneens niet zonder succes: 6-1. 3 6. 6-4. Peter van Paridon opereerde daarentegen gedecideerder: een 6-2, 6-3 ze ge op Vette. Daar de als tweede geplaatste Astrid de Keulenaar dit seizoen nog geen opmerkelijk wapenfeit liet noteren, was een voortijdige uitschakeling eigenlijk wel te verwachten. Maar dat haar dat al in haar eerste optreden tegen Tilly van Overloop zou overkomen was toch wel verrassend te noemen: 7-6,7-6. Ook de nummer één van de lijst, Tiny van Velzen, verliet de C-arena; door een blessure moest zij Nelleke Weyermans door laten lopen naar de halve finale. In de D-klasse werd de als eerste geplaatste Annemieke Kalf overrom peld door een goed spelende Els Vink: 6-1, 6-2. De kleine Madelijn Da- men, de nummer twee van de lijst, had vooral de eerste reeks moeite met de lange Gerdi Verwoert, maar kreeg haar uiteindelijk wel op de knieën: 7-6, 6-3. Unicum-speelster Fleur Meyer, de jongste van de D-dames. gun de opponente Ursula Klinge slechts twee games: 6-2, 6-0. MARIJKE DE BEER

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 12