'Met deze moraal win ik de Tour' l iereera legt olombia plat Geen Holland-festival op Alpe d'Huez dit jaar Tapie wil Fignon Vtijn missie is volbracht Laurent Fignon in het geel Kuiper was het snelst Tourspel dagprijs Flinke straffen voor Nederlandse renners Duyvestein maakt indruk TOUR IN CIJFERS NSDAG 17 JULI 1984 LPE D HUEZ (GPD) De Colombiaanse radioverslag- ;vers schreeuwden elkaar bijna van het platform af. Hun aanzinnige commentaren echoden door de ruimte naar ;n ander continent, waar - half tien in de ochtend - het jrmale leven nog maar nauwelijks op gang was geko- :en. „Ik weet", zei Luis Herrera, ritwinnaar op Alpe Huez, „dat er een miljoen mensen op het vliegveld van ogota stonden toen Martin Ramirez na zijn triomf in de auphiné Libéré even terug naar huis kwam. Volgens mij ordt er vandaag helemaal niet meer gewerkt", veronder- elde hij. )pgewonden taferelen op de top in de col, waar de Tour de France is echt begon. Schijnbaar moeite- os wiekte Herrera gisteren tegen i 21 bochten tellende berg om- Dog. De 22-jarige winnaar van de on-Classico en de Ronde van Co- mbia schreef historie door als ïrste amateur een etappe te win- ?n in de wielertempel van Felix évitan en Jacques Goddet, die as sinds vorig jaar de deuren heb- sn opengezet voor een lagere kas- van de sport: de amateurs. i de hoop dat met name Colom- ianen en Oosteuropeanen zonder erbied voor de grootheden van de rofsport het klassement overhoop ouden fietsen, werden ze binnen- ehaald. De Russen en Tsjechen «dankten echter voor de eer, om- at de kapitalistische commerciële avloeden de Ronde van Frankrijk •verheersten en hen dat flink te len de socialistische borst stuitte. )e schijn-amateurs uit Colombia, ors betaald door het rechtse regi- ne van president Belisario Betan- :our aan wie Herrera zijn zege op droeg, aanvaardden ue uitdaging wel. In de eerste Tour de France zag het er naar uit dat ze werden plat ge drukt door de niets ontziende be roepsrenners, die de krachten bun delden om een al te gretige greep van de gebronsde lichtgewichten in de prijzenpot te voorkomen. Maar in de Dauphiné Libéré van dit jaar kon toch niet worden voor komen dat Martin Ramirez de eindzege pakte. In de Tour de France gelooft echter niemand in dergelijke mogelijkheden. Ook Herrera zelf niet. „Mijn missie is volbracht. Tot nu toe had ik twee keer geprobeerd een rit te winnen. Eerst naar Guzet Neige in de Pyre neeën en zondag tijdens de klim- tijdrit. Maar dit is de mooiste. Alpe d'Huez spreekt in mijn land tot de verbeelding. Meer dan andere aan komstplaatsen in de Alpen. Daar om ben ik blij dat ik dit heb ge haald en nu weet ik niet of ik nog wel zal aanvallen, want voor een goed klassement rijden zie ik niet meer zitten", aldus de Colombiaan- «=p ritwinnaar. Het moment waarop het leven in Colombia ontregeld raakte. Luis Herre ra schrijft historie in de Tour de France tot uitzinnige vreugde van zijn landgenoten. (fotoAP» L'ALPE-D'HUEZ - Op de dag dat hij vrij komt van zijn huidige sponsor, kan Laurent Fignon een miljoenencontract tekenen bij Bernard Tapie, de geldschieter van... Bernard Hinault. Tapie werd een grote in het Franse zakenleven door bedrijven in nood van de ondergang te redden en opnieuw tot bloei te brengen. De tien miljoen, die hij Bernard Hinault ter beschikking stelde, zijn een schijntje voor hem. Tapie wil Fignon vooral gebruiken als model voor kleding nieuwe stijl. Tapie zei op l'Alpe-d'Huez: „Fignon heeft alles. Hij is be kend, is een uitgesproken winnaarstype, ziet er goed uit en heeft een bijzondere uitstraling. Hij kan goud verdienen met wat ik met hem voor heb". Het maakt Tapie niet uit of Hinault eventueel zou moeten wijken. Of misschien knecht zou moeten spelen voor de nieuwe kampioen van Frankrijk. Tapie: „Ik zie niet waarom dat niet zou kunnen. Dat zien we later wel. Ik begin ook pas iets met Fignon als hij niet meer bij zijn huidige ploeg onder contract staat". ALPE D'HUEZ (GPD) Voor de verandering eens geen Holland festival gisteren op Alpe d'Huez, het dank zij de Tour de France be faamd geworden vakantieoord op 1860 meter hoogte. Pastoor Jan Reuten hoefde de klokken van de plaatselijke kerk niet te laten lui den, een traditionele gebeurtenis na een Nederlandse triomf aldaar. Voor de wielrennende Oranjezo nen was er ditmaal niet meer dan een figurantenrol weggelegd, een ontnuchterende ervaring vooral voor al die duizenden landgenoten, die gewend zijn op die zo fraai kronkelende helling hun chauvi nistische gevoelens de vrije loop te laten. Hun rol werd - overigens met nog meer temperament - overgeno men door enkele tientallen Colom biaanse supporters, die in hun on tembare geestdrift er bijna in slaagden hun 'grote' kleine held Luis Herrera plat te drukken. De harde hand moest er aan te pas ko men om de nieuwe koning van Al pe d'Huez, de opvolger van Peter Winnen veilig op het erepodium te loodsen. De Nederlandse renners kwa men niet eens in de buurt van de rijdende camera, hetgeen met na me voor Peter Winnen een bittere pil was. De tweevoudige winnaar op Alpe d'Huez over die voor hem ongewone ervaring: „Je consta teert dat gewoon en dan denk je even, verdomme. Maar we moeten ook niet weer al te zwartgallig wor den. Goed, het klassement kan ik nu wel vergeten, maar ik blijf ho pen op een etappezege". Al snel na het vertrek in Grenoble werd het Winnen duidelijk, dat hij de vorm miste voor het leveren van een top prestatie. Winnen: „In de eerste be klimming, die van de Col de Coq, zat ik er nog bij, maar het was wel harken. Ik moest me forceren om bij te blijven. Vaak wil het dan nog wel gebeuren dat je in in de loop van zo'n rit verbetert, dat je door een inzinking heenkomt, maar dat gebeurde niet En hoe het komt? Wist ik het maar. Ik kan iiei niet verklaren". Meer dan acht minuten moest Neerlands Tourhoop prijs geven op de eindelijk ontbrande Herrera. Zelfs de old timer Joop Zoete- memlk, die zijn Pyreneeën-decep- tie toch redelijk heeft verwerkt, ging sneller naar boven dan Win nen. Dat was niet alleen teleurstel lend voor Winnen zelf, maar niet minder voor Peter Post, die ook zijn andere kopman Phil Anderson achterop zag raken, al had dat heel andere oorzaken. De Australische knokker klaagde voor de start over pijn in zijn borstbeen, een nasleep van een valpartij vorige week vrij dag. Anderson: ..Ik had daardoor moeite met mijn ademhaling". Huilend had Anderson, die direct na afloop een foto van zijn borst liet maken, moeten afhaken toen Hinault de zweep erover legde. Lubbcrding toende zich vervol gens een waar captain van de Pa- nasonic-ploeg en hielp Anderson enigszins uit het dal. Post: „Dat was super van Henk. Daardoor is Phil nog behoorlijk terug kunnen komen. En dat vind ik toch gewel dig van die jongen na zo veel ellen de". Maar Winnen dan? Post: „Ja, hij had opnieuw een slechte dag, net als zondag. Hij is gewoon niet goed in vorm, dat zag je in die tijdrit al. Jammer dat hij nu definitief weg gevallen is. Zoiets kan in de sport gebeuren, nu moet hij zien die ne derlaag te overwinnen. Gewoon doorgaan en alles blijven probe ren". Dat Winnen op Alpe d'Huez nu niet schitterde zoals de afgelo pen jaren, ligt volgens Post ook aan de toegenomen kracht van het peloton. „Maar dat neemt niet weg dat Winnen normaal gesproken heel wat renners moet kunnen pakken die voor hem staan. In de Tour moet je echter elke dag goed zijn en dat is met Winnen niet het geval". Andermaal was Gerard Veld- scholten de meevaller in een equi pe, die in deze Ronde al zo veel te leurstellingen heeft moeten incas- VLPE D'HUEZ (GPD) - Uiterst efficiënt heeft Laurent Fignon tijdens deze Tour de rrance telkens een klein laagje afgeschraapt van de reputatie van Bernard Hinault. Met [epaste eerbied werd het monument van de Franse wielersport geslecht. Tot gisteren op veg naar Alpe d'Huez de Ronde van Franrijk echt ontbrandde. In een historische etappe, net Luis Herrera als de eerste Columbiaanse ritwinnaar, knuppelde Fignon zijn directe ipponent vernietigend neer. „Met deze moraal en met deze benen kan ik de Tour niet neer verliezen", oordeelde de Franse kampioen, die in het mondaine ski-oord de gele trui >m zijn schouders kreeg. Het laatste beetje twijfel verdween in de eerste echte Alpenrit, waarin de kansen van Peter Winnen - tweevoudig winnaar op Alpe d'Huez - als door een guillotine om zeep werden geholpen. In de veertien kilometer lange, moor dende klim haalde Laurent Fignon vrijwel zeker de tweede Tour-over winning naar zich toe. Als een groot kampioen, al dacht de blon de Parijzenaar daar anders over. Met enigszins treurige -ogen achter zijn ovale doublé brilletje zei hij: „Eerlijk gezegd ben ik een beetje ontgoocheld. Want ik had ook de mooiste etappe van d.e Tour de France willen winnen". De teleurstelling dat een Colum biaanse kabouter zo'n sprookje in de weg stond beheerste de stem ming van Fignon meer dan de dolksteek, die hij zijn voormalige ploegmaat Hinault had toege- ALPE D'HUEZ (GPD) Hennie Kuiper, tweemaal winnaar op Alpe d'Huez (1977 en 1978, de laatste maal na diskwalificatie van de Belg Michiel Pollentier die fraude pleegde bij de dopingcontrole), kwam ook nu weer goed naar bo ven. Toch reikte hij niet verder dan een zeventigste plaats, op zestien en een halve minuut van Herrera. Kuipers verklaring: „Ik blokkeer de direct vanwege het hoge tempo, maar later ben ik toch steeds beter gaan rijden. Ik denk zelfs dat ik het snelst van allemaal naar boven ben gegaan". Een grapje? „Nee", het klonk gemeend. bracht. Een optater, die de Breton overigens geestelijk niet knock-out sloeg, want nadat hij tien tellen had gekregen om over de streep op adem te komen passeerden de meest vechtlustige kreten zijn ve nijnig getuite lippen. „Ik kom lie ver met een uur achterstand in Pa rijs, dan met twee minuten en ik zal hier vechten tot ik kapot ga. Maar ik wil vooral rechtop ster ven", vertelde hij. Hinault tekende de capitulatie nog niet, ook al verloor hij op Alpe d'Huez maar liefst bijna drie volle minuten op zijn rivaal. Als een ter dood veroordeelde die op de elek trische stoel de meest waanzinnige voltages trotseert en daarmee de beul tot wanhoop drijft, wil de vier voudige Tour de France-winnaar fier overeind blijven. Het lijkt ech ter een gevecht tegen beter weten in, want met de allure van een lei der houdt Fignon het gebeuren on der controle. Het had er gisteren tussen Greno ble en Alpe d'Huez alle schijn van dat zijn grootste concurrent zich 'als lid van een zelfmoordcomman do naar de bijna zekere ondergang aan het rijden was. Onlogische aan vallen moesten Fignon in paniek brengen, maar het feit dat Hinault aanvallender reed dan in alle ron den van Frankrijk die hij tot nu toe heeft gewonnen, kon de Franse kampioen nauwelijks verontrus ten. „Ik moest er zelfs een beetje om lachen", onthulde Fignon. „Toen Hinault op het vlakke ge deelte naar Alpe d'Huez toe weg sprong wist ik dat het een wan hoopsdaad was. Wie zoiets onder neemt is niet in orde". „Met een coureur die dergelijke aanvallen plaatst zit het niet snor", zei hij, „Hinault wil vechtend te- ADVERTENTIE Vandaag rijden de renners naar La Plag- ne. De vraag in ons tourspel was "Welke kranten organiseren de Tour de France?". Dat zijn l'Equipe en Le Parisien. Erik Frankhuizen, Trompstraat 28 uit Leiden wint hiermee de dagprijs, bestaande uit een ministek-doos. aangeboden door De Waal Speelgoed, Burgsteeg 7 in Leiden. De prijs kan daar op vertoon van een legiti matiebewijs worden afgehaald. Namens het Leidsch/Alphens Dagblad van harte gefeliciteerd. nonder gaan en het is niet uitgeslo ten dat hij bewust kiest voor die taktiek, waarmee hij zijn eigen graf delft". „Een dier dat in zijn hol gedreven wordt is nóg nijdiger als hij er uit komt", beweerde de Breton, die vanwege zijn eigenzinnige karak ter de bijnaam „Das" van zijn land genoten heeft gekregen. Maandag deed hij echter duidelijk zichzelf de das om en veranderde Hinault in een lemming, die willens en we tens zijn ondergang tegemoet liep. Al op de Col du Coq wilde hij zijn haan al koning laten kraaien. Daar zwiepte Hinault een dag na de uitputtende klimtijdrit in de buurt van Grenoble het tempo al zo hoog op dat menige favoriet door de knieën ging. Maar de tol voor die inspanning, die praktisch het hele veld tot ver twijfeling bracht, betaalde Hinault op de volgende beklimming van de eerste categorie (Cote de Lafferey) waar Herrera en Fignon een gat sloegen en vier medevluchters - Hinault, Robert Millar, Beat Breu en de Duitse kampioen Raymond Dietzen achter zich lieten. Met een uiterste krachtsinspanning vocht de Breton zich terug naar de frontlinie om in de vlakke aanloop naar de Alpentop, die wederom het gewicht van honderdduizenden wielersupporters moest torsen, aan te vallen. Fignon bleef er rustig onder en stampte in zijn eigen tempo naar boven. Zelfs de jump van de Co lumbiaanse berggeit Herrera liet hem aanvankelijk koud. Die flad derde Hinault voorbij en stoof re gelrecht op de etappewinst af, hoe wel Fignon groots als nooit tevoren bij het passeren van Hinault de professionele amateur uit Latijns- Amerika in de rug keek. Verder kwam hjj echter niet tot zijn ver driet, want Fignon mag dan het ui terlijk hebben van een gesjeesde student die koel en berekenend zijn race uitstippeld, hy barst van de eerzucht en wil bovenal impo neren. Hij maakte in elk geval indruk op Bernard Hinault, die zelden royaal is met complimenten voor zijn te genstanders. Maar voor de „Franse revolutie" van de 72e Ronde van Frankrijk had hij aan de 1860 me ter hoge finish wel waarderende woorden. „Vandaag heb ik iets ge zien, wat ik al een tijdje wist. Lau rent Fignon is een grote meneer in het peloton. Een wielrenner die niet zit te rekenen op zijn fiets, maar doodgewoon hard op de pe dalen trapt. Een jongen naar mijn hart". Laurent Fignon laat zich door niets en niemand uit zijn concentratie halen. In zijn eigen tempo fietste hij de Alp d'Huez op. Dat bleek ruim voldoende om de gele trui te pakken. (foto ap> WIELRENNEN, Parijs (AFP) - Gregor Braun, rijdend in Franse dienst, krijgt geen nieuwe verbin tenis aangeboden. Braun, bezig aan zijn slechtste seizoen als be roepsrenner, maakt volgens zijn ploegleider Bernard Thévenet een ongeïnteresseerde indruk. (AFP) - Alsof het verlies van de Nederlanders in de zeventiende etappe nog niet genoeg was, heb ben de tourcommissarissen maan dagavond nog een paar flinke straf fen uitgedeeld. Grootste boosdoe ner in Franse officiële ogen was Henri Manders. De coureur uit de ploeg van Godefroot kreeg een straf van maar liefst negen minu ten wegens het drie maal stayeren achter de auto van zijn ploegleider. Veldscholten Gerard Veldscholten kreeg voor het zich laten duwen door een toe schouwer een straf van tien secon den. Teamgenoot Phil Anderson werd wegens het aannemen van drinken gestraft met vijftien extra- seconden. Ad Wijnands van de ploeg Godefroot kreeg twee keer zoveel straf maar hij had zich in de twintig kilometer lange klim dan ook twee keer laten duwen door een toeschouwer. Zijn ploeggenoot Jacques Hanegraaf kreeg voor het zich driemaal laten duwen, dertig strafseconden. De Belg Ludo Pee- ters kreeg voor hetzelfde vergrijp als Veldscholten eveneens tien strafseconden. Straffen waren er verder onder meer nog voor Barteau (10 secon den). Bernaudeau (20 seconden). Kelly (10 seconden) en Acevedo(10 seconden). LEIDEN - Een aantal renners uit de Du Prie-wielerploeg kwam de voorgaande dagen in actie tijdens een dubbele internationale koers te Berlijn. Gedurende de eerste dag stond het open kampioen schap van het Westduitse stads deel op het spel. Onder barre weersomstandigheden liet Marcel Duyvestein een sterke indruk ach ter. De Westlander had zitting in de kopgroep, maar kon uiteindelijk niet om de ereplaatsen meespur- seren. Als beste Nederlander (vijf tiende op ruim vijf minuten) kwam hij boven, waar hij hijgend, wanke lend en vloekend van zijn fiets stapte. Veldscholten: „Man, eerst reed ik lek op de Col de Coq en even later viel ik ook nog in de af daling. Het heeft me heel wat in spanning gekost om terug te ko men". Wat Lubberding de volgen de reactie ontlokte: „Moet je maar meer risico nemen als je daalt". Het niet goed beheersen van de techniek van het afdalen en ook een portie angst daarvoor, is een van de redenen dat Post hem niet als kopman zal aanwijzen, of schoon hij nog altijd de best ge plaatste man van de ploeg is. Post: „De positie van Veldscholten blijft ongewijzigd. Het is geen man om een bepaalde positie op te dringen. Daarvoor is hij te nerveus, te gauw in paniek. Als je op een belangrijk moment een keertje lek rijdt, moet je rustig blijven". „Nee, als je hem verantwoorde lijkheden geeft, komt er een te zware druk op hem. Laat hem maar een beetje zijn gang gaan. Geen opdrachten, dat is het beste. Maar hij heeft nog meer tekortko mingen. Zo kan hij niet versnellen bergop, dat is van essentieel be lang tijdens een beklimming. Kijk naar Pascal Simon, die valt eerst terug, maar kan dan toch weer ver snellen. Daardoor is Veldscholten op een gegeven moment in de lucht gevlogen. Dat neemt natuur lijk allemaal niet weg dat hij het toch weer goed heeft gedaan". Blijft het feit, dat Gerard Veld scholten het enige vaderlandse lichtpuntje is in deze Ronde van Franrijk die Nederland heeft. Het doet denken aan het begin van de jaren zestig. Die waren voor het wielerminnende deel van de natie ook heel mager. Jan Cottaar, die destijds de radioreportages ver zorgde. was in die tijd al razend en thousiast als een landgenoot vierde werd in de sprint van een zesmans- kopgroep. Het is alleen weer even wennen. ten. In een eerder stadium van de koers had Duyvestein namelijk door een lekke band een ronde achterstand opgelopen. Leidenaar Richard Ippel legde beslag op een tiende stek Tijdens de daags daar na verreden revanchckoers be hoorde Duyvestein tot de achter volgers op een vluchtgroep van twee. om tenslotte als vijfde te fi nishen. Richard Ippel werd tweede in de pelotonspurt, hetgeen hem een negende plaats opleverde. De uitslag van de zeventiende etappe van de Ronde van Frankrijk is: 1. Herrera (Col, Gomez) 151 kilometer in 4 uur, 39 minuten en 24 seconden 2. Fig non (Fra, Guimard) 4.40,13 3. Arroyo (Spa, Echevarri) 4.41,51 4 Millar (Gbr, Berland) 4.42,29 5. Acevedo (Col, Go mez) 4.42.33 6. Lemond (Vst. Guimard) 4.42,54 7. Hinault (Fra, Köchli) 4.43.08 8 Pascal Simon (Fra, Berland) 4.43,22 9. Wilches (Col, De Kimpe) 4.43,34 10. Mu- noz (Spa, Echevarri) 4. 43,36 11. Flores (Col, Gomez) 4.43,36 12. Roche (Ier, The- venet) 4.43.47 13. Zimmerman (Zwi, Gi- rard) 4.44,09 14. Rüttiman (Zwi, Köchli) 4.44,29 15. Veldscholten (Ned. Post) 4 44,29 16. Grezet (Zwi, De Gribaldy) 4.44,29 17. Agudelo (Col. Gomez) 4.44,29 18. Yvon Madiot (Fra, Guimard) 4.45,12 19. Cabrera (Col, Gomez) 4.45.16 20. Lo- ro (Ita, Boifava) 4.45,16 24 Zoetemelk (Ned. Godefroot) 4.46,14 34. Winnen (Ned, Post) 4.47.34 48. Lubberding (Ned, Post) 4.50,37 51. De Rooy (Ned, Post) 4.51,00 70. Kuiper (Ned, Godefroot) 4 55,56 77. Hanegraaf (Ned, Godefroot) 4.58,07 82 Van Vliet (Ned, Godefroot) 4.58,41 86. Manders (Ned, Godefroot) 4.59,48 91. Wijnands (Ned, Godefroot) 4.59,48 129. Knetemann (Ned, Dewitte) 5.09,50 Uitgevallen: Vandenbroucke (Bel, The- venet), Seznec (Fra, Boishardy), De Jonckheere (Bel. Ocana), Dhaenens (Bel. De Kimpe), Chaurin (Fra, Danguil- laume) Algemeen klassement is: 1. Fignon (Fra, Guimard) 79 uur. 24 mi nuten en 57 seconden 2. Barteau (Fra, Guimard) op 4,22 3. Hinault (Fra, Köch li) op 5,41 4 Millar (GBr, Berland) op 8,25 5 Lemond (VSt, Guimard) op 8,45 6. Veldscholten (Ned, Post) op 9,03 7. Arroyo (Spa, Echevarri) op 9,40 8 An derson (Aus, Post) op 11,09 9. Herrera (Col, Gomez) op 11.12 10. Delgado (Spa, Echevarri) op 13,13 11 Pascal Simon (Fra, Berland) op 13,33 12. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 13,51 13. Acevedo (Col, Go mez) op 14,14 14. Rüttiman (Zwi, Köch li) op 15,13 15. Winnen (Ned, Post) op 16,08 16. Nulens (Bel. Post) op 16,36 17. Criquielion (Bel, De Kimpe) op 18,22 18. Munoz (Spa, Echevarri) op 18,38 19. Ca- ritoux (Fra, De Gribaldy) op 18,55 20. Zimmerman (Zwi, Girard) op 19,02 39. Zoetemelk (Ned, Godefroot) op 30.02 42. Lubberding (Ned. Post) op 33.32 43 Kuiper (Ned, Godefroot) op 35.24 50. Peeters (Bel. Godefroot) op 40,20 59 De Rooy (Ned, Post) op 45,43 67. Van Vliet (Ned, Godefroot) op 54,39 84. Vande- raerden (Bel, Post) op 1.08,34 97. De Keulenaer (Bel, Post) op 1.18,33 109 Ha negraaf (Ned, Godefroot) op 1.28,04 110 Knetemann (Ned. Dewitte) op 1 29.32 111. Manders (Ned, Godefroot) op 1.32,02 113. Wynands (Ned, Godefroot) op 1.35,31 134. en laatste Paulo Fereira (Por-Pinto) op 2.40,11 Dagploegenklasscment: 1. Colombia 14.05.33 2. Guimard 14.08.19 3 Berland 14 12.22 4. Koehli 14 14,25 5 Post 14.17,31 15.Godefroot 14.38,06 Algemeen ploegenklassement: 1. Guimard 238 13,00 2 Post 238.44.07 3. Köchli 238.47,06 4 Berland 238 51,43 5 Echevarri 238.55.12 12. Godefroot 239.48,05 Bergklassement: 1. Millar (GBr, Berland) 149 2. Bernau deau (Fra. Boishardv) 134 3 Herrera (Col, Gomez) 103 4 Delgado (Spa. Eche varri) 94 5. Fignon (Fra. Guimard) 88 6. Arroyo (Spa. Echevarri) 71 7. Veldschol ten (Ned, Post) 48 Puntenklassement: 1 Hoste (Bel. Dewitte) 246 punten 2. Vanderaerden (Bel. Post) 212 3 Kelly (Ier. De Gribaldy) 209 4 Van Vliet (Ned, Godefroot) 141 5. Fignon (Fra, Guimard) 101 Debutantenklassement: 1 Barteau (Fra. Guimard) 2. Lemond (VSt. Guimard) op 4,23 3 Herrera (Col. Gome/) op 6.50 4 Acevedo (Col. Gomezl op 9,49 5. Rüttiman (Zwi, Girard) op 10,48

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 9