OpttJÊtf Morgen m Echte Febo grill- burger plus milkshake van 14.- FEI3I31 Makro eist 250.000 gulden van bontfirma Meeste gehandicapten na cursus een baan pane/)e„, I%e ®eboVe,!®st Bestelt u morgen 'n Febo grillburger en 'n heerlijke frisse milkshake in de smaak naar uw keuze dan betaalt u geen f 4,- maar slechts f 2,50. Want u viert Febo's Leidse intocht mee. U zult begrijpen, dit kunnen we maar één dag volhouden. Dus jong en oud pak die kans. Op naar Febo op woensdag 18 juli van 10.00 tot 22.00 uur. En wees snel want deze aanbieding geldt zolang de (ruime) dagvoorraad strekt en is eenmalig per persoon. Febo... 'n begrip Febo... nieuw voor Leiden. Maar voor velen van u zeker geen onbekende. Febo geniet 'n bijna nationale faam als het gaat om uitmuntende snacks. Waarom is Febo zo populair bij jong en oud? Simpel... voor uw goeie geld heeft u recht op goede (koks)waren. Daarom selekteert Febo alleen klasse-ingrediënten en bereidt ze voor dag en dauw, elke ochtend weer, tot dagverse culinaire hoogtepuntjes. Dus de Febo snack waarvan u morgen smult, moet nu nog worden gemaakt. De ene burger is de andere niet. Smaken verschillen maar nimmer over kwaliteit. Daarbij is 't beste 't beste. Dus kiest Febo voor z'n grillburger het beste vlees. En daarmee is de Febo grillburger 'n unicum op hamburger gebied, 'n Pure vlees- lekkernij die goed is voor de eerste plaats in de Nationale Hamburger Test. Dus als u 'n fijnproever bent dan kunt u nu ook roepen: "Even 'n grillburger halen bij Febo..." En morgen met milkshake extra voordelig. Dit alles uit Febo's fijne keuken... dagvers Rundvlees kroket Kalfsvlees kroket Saté kroket Speciaaltje Slaatjes Frikandel Frikandel Speciaal Grillburger Hamburger Speciaal Shoarma-burger Bami schijf Nasi schijf Kipkrokantje Loempia 1 Hot Dog Saté Bitterballen Kaassoufflé Aanbieding geldt op wcensdag 18 juli zolang de (ruime) dagvoorraad strekt en is eenmalig per persoon. Gehaktbal Broodje kroket Broodje warm gehakt Frites met fritessaus of tomatenketchup of piccalilly of grillburgersaus of saté-saus of mix speciaal Frisdranken Chocomel Roomijs met echte slagroom of gedoopt in chocolade en nootjes Milkshakes in vijf verschillende verfrissende smaken. Snacks uit Febo's fijne keuken... dagvers Haarlemmerstraat 157, Leiden Telefoon: 071-146459 Dagelijks (ook zondags) geopend van 10.00 tot 22.00 uur. Zaterdags van 10.00 tot 24.00 uur. HAARLEM (ANP) - R.A. van Dyk en J.M. Vermeulen van de voorma lige bontgroothandel Amsterdam se Vellen- en Pelterijenhandel (AVP) moeten tezamen 250.000 gulden storten op de rekening van de firma Makro bv. Zo luidde de vordering van de raadsman van de Makro bv, mr H.G. Keune, gisteren tijdens een kort geding voor presi dent mr H.F. van den Haak van de rechtbank in Haarlem. Vier maanden vóór haar faillisse ment op 12 juni kocht de AVP vijf honderd bontmantels van de Ma kro. Dit, zo zei mr Keune, terwijl de AVP wist dat zij niet in staat zou zijn deze mantels ooit te betalen. Na het faillissement van de AVP zijn de mantels via een bepaalde constructie naar Holland Furs Hol ding gegaan, het bedrijf dat de "di rectie voerde over de AVP. Direc teur, respectievelijk adjunct-direc teur waren Van Dijk en Vermeu len. Een groot deel van de Makro- mantels zou nu in het bezit zijn van de holding en een ander deel ligt in het Leidse bedrijf Theo Kruissen, waarvan Van Dijk enige aandeel houder is. Mr Keune noemt het verder op vallend dat de AVP vijf dagen vóór het faillissement nog mantels bezat en dat zij op de dag van het faillis sement niets meer had. „Alles was doorgesluisd naar de holding." De raadsman van Van Dijk en Vermeulen, mr P. Rost Onnes, be toogde dat er absoluut geen kwade opzet in het spel was. De bonthan del ging onvoorzien failliet doordat de bank plotseling weigerde ver der te financieren. Van Dijk en Vermeulen hebben geen enkel pro fijt gehad van de Makro-goederen, Van Dijk heeft de afgelopen vier jaar drie miljoen gulden eigen ka pitaal in de AVP gestopt en Ver meulen is door het faillissement werkloos geworden, aldus de raadsman. Uitspraak maandag 23 juli. DEN HAAG (ANP) - Ruim tachtig procent van de cursisten van de be roepsopleidingen voor gehandi capten Hoensbroeck en Werkenro- de heeft één jaar na afstuderen een baan. De opleidingen die in 1979 als experiment zijn gestart blijken in een behoefte te voorzien. Zij moeten dan ook blijven bestaan. Dit staat in een rapport van de commissie die het experiment heeft begeleid. Dit rapport werd samen met het verslag van een on derzoek van de Rijksuniversiteit Limburg (RUL) naar de resultaten van de opleidingen gisteren in Den Haag gepresenteerd. Doel van de opleidingen is jonge gehandicap ten en mensen die op latere leeftijd gehandicapt zijn geworden een aangepaste beroepsopleiding te ge ven. 'Gewone' opleidingen zijn vaak niet toegankelijk vanwege fy sieke redenenen, leeftijd of voor opleiding. Bovendien ontbreken hier veelal de mogelijkheden tot een aangepast studietempo en in dividuele begeleiding, terwijl de in sommige gevallen noodzakelijke medische behandeling niet kan worden gegeven. Met het experiment moest dui delijk worden of er behoefte is aan dergelijke opleidingen en of de uit voeringsorganen sociale verzeke ring (bedrijfsverenigingen en ge. meenschappelijk medische dienst) er voldoende gebruik van zouden maken. Ook was het de vraag of het lukte motorisch gehandicapten op te leiden en of zij daarna een baan zouden kunnen vinden. De uitkomsten van het expermi- ment Hoensbroeck, in Limburg, en Werkenrode in het Gelderse Groes- beek zijn van belang voor het toe komstig beleid voor beroepsoplei dingen voor gehandicapten. Don derdag zal de Sociale Verzeke ringsraad (SVR) eveneens advies uitbrengen over de twee opleidin gen. Op basis van de gisteren ge presenteerde rapporten en het ad vies van de SVR zal het ministerie van sociale zaken dan beslissen of Werkenrode en Hoensbroeck door kunnen gaan. Per jaar krijgen zo'n honderd gehandicapten er een op leiding. De opleiding in Hoensbroeck kan 150 cursisten in de leeftijd van 18 tot 40 jaar plaatsen. De cursus, die opleidt voor een landelijk er kend diploma voor een beroep in de fijnmetaal, elektronica, tech nisch tekenenen of administratie duurt twee jaar. Omdat de cursis ten uit het hele land komen is men er intern. Werkenrode kan 30 cursisten plaatsen in leeftijd vari"erend van 16 tot 25 jaar. Gekozen kan worden uit een grafische-, administratieve- of tuinbouwopleiding die gemid deld één jaar duurt. De cursuskosten voor Hoens broeck zijn ongeveer 110.000 gul den per cursist. Bij Werkenrode ligt dat op 54.000 gulden. Deze kos ten worden betaald door het minis terie van sociale zaken en het Alge meen Arbeidsongeschiktheids fonds. De begeleidingscommissie vindt dat de kosten tegen de baten (minder uitkeringen) opwegen. Naar verhouding volgen weinig vrouwen de opleidingen. Op Werkenrode is 11 procent vrouw, in Hoensbroeck 2 tot 3 procent. De ze vroüWen zijn vrijwel altijd onge huwd. Volgens de onderzoekers en directeuren yan de opleidingen is daar geen duidelijk reden voor aan te wijzen. Mogelijk ligt het aan hel soort opleidingen of omdat het vol gen van de opleidingen moeilijk is te combineren met de situatie thuis. Spaanse piloten willen steun voor staking in buitenland MADRID (Keuter) - De 853 ver keersvliegers van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Iberia, die al een maand staken, zijn van plan internationale steun voor hun actie te zoeken. Op een dinsdag in To ronto te houden vergadering van de internationale federatie van bonden van verkeersvliegers (IFALPA) zullen zij een desbetref fend verzoek ter tafel brengen. De vliegers van Iberia, een staatsbedrijf, legden op 19 juni hun taken neer. Zij willen dat de maat schappij er 34 piloten b(j neemt en de arbeidstijden verkort. Onder handelingen hierover werden op 4 juli afgebroken toen Iberia ver langde dat de stakers eerst het werk zouden hervatten alvorens over hun eisen gepraat kon wor den. Als gevolg van het arbeidscon flict kan Iberia dagelijks vele vluchten niet uitvoeren. Maandag waren dat er 55 voor het binnen land en 16 met Europese bestem mingen.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 16