c 'De worst is wel slecht verpakt' 3 Warmond in teken Kaagweek 0S0s@a§0 Onzekerheid over bouw woningen in Kerkehout Veldenruil houdt gemoederen bezig: Popfestival moet uitwijken Leiderdorper vecht voor loon ME naar Wassenaar Voorschoten spreekt met lichaam in expositie Stad en rand een Franse wijn- en kaasavond or ganiseert in 'Het Meerpunt'. De zelfde avond kan in park 'Groot Leerust' bingo worden gespeeld. In dit zelfde park wordt woens dagmiddag een kinderprogramma georganiseerd, 's Avonds kan de Warmonder kiezen tussen een mo de-show op het pleintje bij 'De Pomp', een bridge-drive in 'Het Trefpunt', klaverjassen en sjoelen in hotel 'De Zon' of swingen in jeugdsoos 'Ut Sloepie'. Donderdag doet de Vereniging tot Viering van Warmonds feesten, organisator van de week, het iets rustiger aan. Toch staat 's middags de inmiddels roemruchte kinder rommelmarkt in park 'Groot Leer ust' op het programma, 's Avonds kunnen dames en heren touwtrek ken in dit park. Ook 'Ut Sloepie' zit niet stil. In 'Het Trefpunt' treedt popband 'The Crew' op. Vrijdagmorgen om tien uur kan worden gekozen tussen een kunst- marktje op het pleintje bij 'De Pomp' en een spelletjesochtend in park 'Groot Leerust'. Ditzelfde park staat 's avonds in het teken van het speenvarken tijdens een grote barbeque-avond, die gedeel telijk samenvalt met Tobbetjese ken en Parapluhangen in de Dorpsstraat. De barbeque-avond wordt om negen uur opgeluisterd door een optreden van de 'Rhytmi- co's'. In het Trefpunt speelt kort daarop 'Jen Rog'. Enkele uren nadat deze ster is uitgespeeld gooien de eerste hen gelaars hun hengeltje uit in de Hof- leede. Ook bezoekers van de Kunstmarkt en deelnemers aan de Bosloop door het Bos van Krantz, moeten vroeg uit de veren. Het Warmondse jeugdcircus 'Atleta' is voor langslapers daarentegen nog wel bij te benen, evenals de Natio nale Ringrijderij op de Beatrix- laan. Muziekliefhebbers komen 's avonds aan hun trekken: in 'Het Trefpunt' speelt 'Het Klein Or kest'; in park 'Groot Leerust' tre den de Rhytmico's op. Zij doen dit tijdens het groot billenprikkers- feest. De week wordt zondag afgeslo ten met een fietspuzzeltocht voor het hele gezin. De festiviteiten zul len dagelijks - met tijd en plaats - worden aangekondigd. OEGSTGEEST Een oplossing voor de veldenproblematiek van de Oegstgeester voet- bal- en cricketvereniging ASC lijkt voorlopig nog niet in zicht. Met name de korfbalver eniging Fiks heeft weinig zin om met ASC velden te ruilen en deze vereniging zodoende uit de ruimtenood te halen. "De gemeente heeft alleen oog voor deze ruil. Ze past regel rechte 'salami-tactiek' toe. Plakje voor plakje wordt elk alternatief op voorhand getorpe deerd. Wat overblijft is slechts het touwtje: de veldenruil", zegt Jan van de Male, be stuurslid van Fiks. Bestuursleden Jan van de Male rechts) en Ton Jansen PAGINA 2 WARMOND Warmond staat deze week weer helemaal in het teken van de traditionele Kaagweek. Tot en met zondag worden activiteiten georgani seerd als Billenprikken, kla verjassen, touwtrekken, vissen en ringrijden. Vanavond wordt de week ge opend met de tentoonstelling 'War- monders voor Warmonders' in de oude Gymzaal. Morgenmiddag is er in Mariënhaven een feestmiddag voor de ouderen, terwijl morgen avond de kermis op de Baan wordt geopend en jeugdsoos 'Ut Sloepie' Omdat ASC al jaren met een tekort aan velden kampt stelde de ge meente Oegstgeest enkele maan den geleden een concept-velden- nota op. Daarin werden enkele mo gelijkheden voorgesteld die de problemen van ASC moesten op lossen. Het goedkoopste alterna tief bleek een veldenruil, waarbij ASC naar de Voscuyl verhuist en de korfbalverenigingen Fiks en KNS naar de Duivenvoordestraat gaah. Fiks verzette zich lange tijd te gen dit plan. Ze wilde koste wat het kost blijven zitten op haar hui dige plaats. Dat wil ze nu nog steeds het liefst, maar na de laatste ledenvergadering heeft de korfbal vereniging besloten akkoord te gaan met de ruil. Voorwaarden zijn dan wel dat de club een nieuwe kantine krijgt die kwalitatief gelijk is aan de huidige én dat de verhui zing haar geen geld kost. Het noodgebouwtje voor peuters dat wordt neergezet aan de rand van het terrein van ASC, mogelijk het toekomstige terrein van Fiks, vindt bestuurslid Jan van de Male in elke geval niet gelijkwaardig. "Wij willen die keet niet als kanti ne", zegt hij, terwijl nij zijn oog door het moderne 'Fiks-hok' laat gaan. Pijpenla Ook de huidige kantine van ASC wil Fiks niet overnemen. "Dat is een bouwvallige pijpenla, een krot. Als Fiks daarin trekt, zou ze de klok 20 jaar terugzetten", zegt be stuurslid Ton Jansen cynisch. Hij toont een foto van de vorige kanti ne van de vereniging. Het heeft veel weg van een veredeld kippen hok. Volgens Van de Male is de bouw van dat noodgebouwtje een slim me zet van de gemeente geweest. "Het is weer een plakje van de worst. KNS heeft nu een houten kantine. Dat gebouwtje wordt straks bij een eventuele veldenruil door de gemeente als gelijkwaar dig beschouwd. Maar KNS is niet gek. Die wil ook niet in die keet". Wethouder Kohlbeck ontkent desgevraagd dat het voorstel om op het ASC-veld een peuterge bouwtje te bouwen, wordt ge bruikt om de veldenproblematiek in een bepaalde richting te duwen. "Het gebouwtje mag geen enkel al ternatief uit de concept-veldennota mag introduceren of uitsluiten", legt hij uit. Fiks blijft echter van mening dat de gemeente Oegstgeest haar heeft 'misleid'. "In de concept-veldenno ta van de gemeente wordt een al ternatief genoemd dat van Fiks af komstig zou zijn. Wy hebben in derdaad een alternatief aangedra gen, maar dat zag er héél anders uit", zegt Ton Jansen. Het plan van Fiks hield in dat ASC naar de Vos cuyl zou komen en dat een aparte kantine zou worden gebouwd voor deze voetbal- en cricketclub. Dat plan is echter zodanig door de ge meente veranderd dat de kantine van Fiks nu wordt toebedeeld aan ASC, terwijl voor Fiks elders op het terrein een nieuw onderkomen wordt gebouwd. Bovendien zint het de bestuur ders niet dat de gemeente in het plan van Fiks de ligging van de voetbal- en korfbalvelden heeft verwisseld en dat de KNS-kantine van het papier is verdwenen. "Je hoeft de tekeningen maar naast el kaar te leggen om te zien dat de ge meente de zaak heeft verdraaid", zegt Van de Male. Onduidelijk Er zit de beide Fiks-bestuurders echter nog meer dwars. Jan van de Male: "Het ASC-veld op de Dui venvoordestraat is eigendom van ASC. Tot op heden is er onduide lijkheid over de prijs die de ge meente aan ASC moet betalen voor de grond. We zouden het verkeerd vinden als de gemeente ASC een flink bedrag betaalt voor de grond én deze vereniging een nieuwe kantine geeft. En weetje wat de ge meente antwoordt als er naar wordt gevraagd? Dat dit onderdeel nog nader met ASC dient te wor den besproken". Wethouder Kohlbeck doet het betoog van ASC af als een india nenverhaal. Volgens hem heeft de gemeente Oegstgeest nauwelijks met ASC over de grondprijs ge sproken, omdat ze niet vooruit wil de lopen op het definitieve besluit van de gemeenteraad. Maar Fiks wil meer duidelijk heid. 'Geen gesjoemel', zegt Jan sen. De korfballers willen dat aan alle alternatieven een juist kosten plaatje komt te hangen. "De ge meente wil niet al te veel kosten maken voor de veldenproblema tiek. Fiks heeft daarom voorge steld ASC naar de Voscuyl te halen en aan de Duivenvoordestraat wo ningen te bouwen. Oegstgeest ver grijst. Het zou daarom niet gek zijn als er daar bejaardenwoningen worden gebouwd", verklaart Van de Male. "De gemeente kan geld van het rijk krijgen voor stadsvernieu wing. Bovendien brengen gemeen tewoningen geld in de gemeente kas. Het geld ligt gewoon op straat en de gemeente laat het liggen. Het plan verdient aandacht, maar de gemeente legt het naast zich neer", legt hij uit. Alternatieven Wethouder Kohlbeck ziet het heel anders. Hij zegt dat de ge meente open staat voor alle alter natieven, ook voor het plan van Fiks om woningen op de Duiven voordestraat te bouwen. "Ik vind het echter een verwrongen oplos sing. Waarom zou je een schitteren de sportcomplex vol bouwen en daarna op een andere plaats sport velden aanleggen? Mijn eerste reactie is: Waar ben je dan mee be zig?", zegt hij. Het enge gevoel dat de gemeente partij trekt voor ASC, bekruipt de bestuurders van Fiks echter voort durend. "Alle alternatieven moe ten gelijkwaardig worden behan deld. De gemeente praat slechts over een veldenruil. Is dat omdat ASC alleen déérover wil praten?", vraagt Jansen zich af. Kohlbeck zegt, dat de gemeente nog geen en kel standpunt heeft ingenomen en herhaalt dat ze open staat voor alle alternatieven. De korfbalvereniging wil het liefst op de Voscuyl blijven, maar begrijpt dat ze naar de Duiven voordestraat moet verhuizen als de gemeente over enkele maanden tot de veldenruil besluit. "Als het zover komt, heeft Fiks in ieder ge val gedaan wat ze kon. Een vieze nasmaak zal ik echter altijd blijven houden. De worst is bijzonder slecht verpakt", zegt Van de Male. MAANDAG 16 JULI 1984 Agenda MAANDAG Wassenaar Gemeentehuis, raadsvergadering. 19.30 uur Warmond Oude Gymzaal, 't Pleintje, Dorps straat, opening expositie 'Warmonders voor Warmonders', 20 uur. DINSDAG Warmond Aula Mariënhaven, feestmiddag voor oudere Warmonders, 14.30 uur. Baan, opening kermis, 19 uur. Groot Leerust, bingo-avond muziek korps St. Matthias, 19.30 uur. Meerpunt, Franse avond jeugdsoos Ut Sloepie, 20.15 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 13 tot 20 juli door: Reyst, Steenstraat 35, Leiden tel. 071- 120136; Voorschotense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. WIJKVERPLEGING Interkruis, Middelweg 38. tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. KPJ-records De Zoeterwoudse jongerenver eniging KPJ heeft voor volgende maand weer een recordpoging op stapel staan. Dit keer gaat het er om zoveel mogelijk bierglazen met êen hijskraan op elkaar te stapelen. De strijd om dit opmer kelijke record wordt op 19 augus tus gehouden, maar degenen die een poging willen wagen dienen zich wel voor 5 augustus op te ge ven. Inlichtingen en aanmeldin gen bij Jan van Rijn, telefoon 01715-2638, of Paulien Jonker, te lefoon 01715-1947. Overigens moe ten de deelnemers wel zelf voor een hijskraan zorgen. Stuntteam De Leiderdorpse fietscrossclub 'De Rakkers' presenteert woens dag haar stuntteam op het par keerterrein bij de Leidse Beesten markt. Aanvang twee uur. Het team verzorgt op aanvraag de monstraties, die enkele uren tot een dag duren. Met het daarmee verdiende geld wordt de cross baan in het Leiderdorpse sport park De Bloemerd opgeknapt. Frisse moed De vrouwen achter de Leider dorpse VOS-cursus gaan in sep tember weer "met frisse moed" van start, nadat de cursus '83/'84 onlangs werd afgesloten. In sep tember zullen er twee onderwer pen worden behandeld: 'Uitko men met je inkomen' en 'Voor eens en voor altijd'. Een inschrijf- avond voor beide cursussen zal begin september worden gehou den. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Marjolein Hen- riëtte dv. H.A. Akerboom en B.H.H. Mulder, Jos zv. J.M.H. van Galen en J. Lekx, Tom zv. J.H. Fugers en M.A.E. Lindhout, Ramon Dirk zv. J.M. Smel- tink en E.J.C. Tahitu, Adriana dv. J.C. Maagdelijn en G.K. van der Bent, Koen C. Gonlag en W.J.M. van Zaal, Maria Marleen dv. R.F.A. de Pinéda en M.C. Hardeman, Sander zv. G.J.M. Fase en G.A. Honig, Jesper Auke zv. R. Keijzer en M.T.M. Schroder, Margaretha Adria na dv. A. Ouwehand en M. Borstlap, Ti mothy Robert zv. R.G. Prescott en L.A.C.M. de Wit, Kim Nancy dv. C.L. Grimbergen en Y.C. Pureveen, Brian Dillen zv. P R. de Mooy en J.D.H. Veld kamp, Ömer zv. K. Cani en V. Cani, Cyn thia dv. N. Nagtegaal en M. van West- broek, David zv. J.D. Hogendoorn en E. Hobby, Willem Albertus zv. W.G.H. Dubbelaar en M. Brandt. Jorrit Django Daniël zv. H. van Rijn en H.D. Geleijnse, Willem Joost zv. W. van Wijk en M. den Hartog, Bonnie dv. C.W.M. van der Poel en C.M. Bakker, Maarten zv. M. Barn- hoorn en A. van der Plas, Elisabeth Henriëtte dv. J. van der Heijden en H.J. Meijer, Marianne dv. H. Kret en P. Sta ring, Marieke dv. H. Durieux en H. Am- meraal, Johanna Maartje dv. A. van Duijvenbode en C. Remmelzwaal, Da nielle dv. J A. Schelvis en J.E. Dijkstra. Caroline Aneke Elfriede dv. E. van Gin- kel en F.A. Wijnmalen, Esmeralda Na- tasja Maria dv. R.J.M. Bilderbeek en B.M.J. Grimbergen, Aijan Martijn zv. G.J. Harkes en L. Mol, Caterina Iole An- namaria dv. A.A.G. Di Cecca en C.A M. Serges, Martin zv. W.A.M. de Haas en J.H. Bouwman, Jonathan Lieven Overleden: J. Zandvliet, geb. 29-6- 1959 man, M. Bokma, geb. 24-7-1948 vrl. echtg. van J.W. Groeneweg, D. van der Linden, geb. 21-4-1905 man, P.A. Kip ping, geb. 28-9-1921 man, T.A.B. Laken, geb. 6-9-1904 man, K. Wassenaar, geb. 1 1891 vrl. geh. gew. met K.Ó. de Vries, J.H. Velthuijzen, geb. 19-10-1916 vrl. geh. gew. met K. van Leeuwen, A.G.J. Vermunt, geb. 30-3-1938 man, J.J. Ro- zier, geb 9-7-1904 man, H.T. van Dyk. geb. 7-2-1984 vrl. Gehuwd: R. Mieremet en P.E. Grif fioen. L.J. van Vliet en J Haanstra, B. de Jong en J.G.B. Overduin. H.J. Kruize en L. Helbers, R.A. Koseluk en H. van der Heijden, G.M. de Winter en L.H. van de Weerdt, P.F.A. van Veen en M. Ka- pidzié-Isovié, A.L. Boon en K.D. Visser, A.P. Ie Febre en L.P.M. van der Wiel, P.J.J. Vonk en A.A.J. Stijlen, K.J.P. de Graaf en S. Helfensteijn, M.P. Hoogstra ten en H.G. Ouwerkerk. ZOETERWOUDE - Geboren: G W.G. van der Hoeven, M.E.M. de Jong. M.H.A. Timmerman. Gehuwd: W. Moleveld met J.M.M. de Jong, H.C.W.M. Voorham met J.M. van Schie. WASSENAAR - De weergoden wa ren het jaarlijkse Paupopfestival afgelopen zaterdag allesbehalve gunstig gezind. Reden waarom de organisatie van dit festival voor plaatselijke groepen zaterdagmor gen besloot om de bühne niet op te stellen in park 'De Paauw', maar in jongerencentrum Time-Out. vond een honderdtal oezoeKers toch de weg naar het gebeuren. En wat bleek? Net toen in in Time-Out de eerste noten waren gespeeld sloeg het weer buiten ineens om. Reden voor een teleurgestelde orga nisator om te verklaren het volgend jaar opnieuw te willen proberen. (foto Holvast» DEN HAAG/LEIDER DORP De Leiderdorper F. van Noort wil via een kort geding 1.800 gulden achterstallig loon terug heb- gedeelte van de winst van die week, aldus Sliedrecht. De samen werking tussen het tweetal was beëindigd nadat het tweetal in ja nuari ruzie had gekregen. Volgens de raadsman van de ont- T i„r.slagen Van Noort klopte het ver ben van het Leiderdorpse haal van Van sliedrecht niet. im- restaurant 'Herberg den Hollandschen Tuyn'. man, die in ernstige finan ciële problemen is geraakt, was hier van mei tot januari chef-kok. hem te verklaren doordat ook de winst niet iedere week even groot was. De president van de Haagse rechtbank, mr. De Groot, doet 20 juli uitspraak. WASSENAAR - Het blijft onduidelijk of de voorgeno men bouw van 52 huurwo ningen in het Wassenaarse Kerkehout doorgaat. Het oorspronkelijke plan is op last van het ministerie wel iswaar behoorlijk verso berd, maar er is nog geen nieuwe berekening ge maakt. Het is dus nog altijd onzeker of de huren op een voor de gemeenteraad aan vaardbaar peil komen. Een aanbesteding moet deze maand meer helderheid verschaffen over de hoogte van de kosten. Desondanks vragen burgemees ter en wethouders de raad om geld voor de aankoop van grond en het bouwrijp maken daarvan. Ze wil len niet het risico lopen dat Wasse naar dit jaar de subsidie misloopt voor woningwetwoningen. In dat geval worden de veertig woningen die de gemeente heeft toegewezen gekregen, namelijk toebedeeld aan een andere ge meente. Om deze "grote tegenval ler" te omzeilen moet Wassenaar voor 1 september een panklaar bouwplan op tafel leggen en kun nen aantonen dat nog dit jaar wordt begonnen met de bouw. De raad besloot overigens al in oktober 1982 om in Kerkehout 51 huurwoningen te bouwen. Er moesten 25 driekamer- en 14 twee kamerwoningen komen in drie woonlagen, en twaalf eengezins huizen. De huurprijzen werden be rekend op ruim zeshonderd gulden voor een eengezinshuis, 350 gulden voor tweekamerwoning en vier honderd gulden voor een drieka merwoning. De gemeente viel .over de hoge huurprijs van de eenge zinswoningen en wilde dat die r voerd. Deze aanpassingen leidden er overigens toe dat- er nu 52 in plaats van 51 woningen in Kerke hout kunnen worden gebouwd. Het Wassenaarse college stelt in een raadsvoorstel dat er moet wor den besloten tot 'drastische veran deringen' in het plan wanneer de huren te hoog blijven. In het uiter ste geval gaat de bouw in Kerke- rond de vijfhonderd gulden werd hout helemaal niet door. Vanavond teruggebracht, honderd gulden la- zal de raad zich er over moeten uit- ger dus dan de eerstgenoemde spreken, prijs. Het ministerie van volkshuisves ting eiste vervolgens dat het plan zou worden versoberd. Het gevolg hiervan: de wegen zijn versmald, de mogelijkheid tot rondrijden is vervallen en de verharding en rio lering worden goedkoper uitge- WASSENAAR De Mobiele Een heid (ME) komt naar Wassenaar. Woensdag zullen de 'stoere man nen' van de Haagse politie het pret park Duinrell aandoen. Ze geven daar een demonstratie. Ook zijn er ME-voertuigen te bezichtigen, wordt er een estafette tussen moto ren en paarden gehouden en vindt er een touwtrekwedstrijd tussen politie en publiek plaats. Kinderen worden ook in de gelegenheid ge steld met jeeps en motoren een rondje te maken. Het festijn begint woensdag om één uur. VOORSCHOTEN In opdracht van de gemeente organiseren twee- de-jaars studenten van de Rein- wardt Academie uit Leiden in Voorschoten de tentoontelling "Fi guurlijk Gesproken". De expositie laat verschillende veranderingen in het lichaam zien. Er wordt ook ingegaan op de motieven die ach ter deze veranderingen zitten. De expositie is vrijdagavond officieel geopend in het Ambachts- en Bal juwhuis in de Voorstraat. Tot en met zondag 26 augustus is 'Figuur lijk Gesproken' dagelijks te bezich tigen van 14.00 tot 17.00 uur. De vroegere exploitant van het horecabedrijf, P. Sliedrecht, wei gert echter het geld terug te geven omdat de Leiderdorper volgens hem geen werknemer was maar za kelijk partner. Tijdens een zitting voor de Haagse rechtbank voerde hij aan dat Noort ook nooit loon uitbetaald kreeg. Het geld dat hij wekelijks ontving was gewoon een haal van Van Sliedrecht niet. Im mers, zijn cliënt had in de maan- De den tussen mei en november weke lijks een bedrag van vierhonderd gulden van zijn 'baas' ontvangen. Bovendien had Van Noort een ar beidsovereenkomst ontvangen. De advocaat van Van Sliedrecht. mr. Oostenbroek, vond dat dat pa piertje weinig waarde had. Het was volgens hem alleen maar opgesteld om het Van Noort mogelijk te ma ken een lening los te peuteren bij de bank voor de aanschaf van een motor. Dat van een vast salaris geen sprake was bleek volgens hem ook de giro-overboekingen: de bedragen waren niet iedere week even hoog. Dit valt volgens LEI DSC H m. DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Maandabonnement 21,21 Post uitsluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur) Abonnementsgelden by vooruitbetaling te voldoen Restitutie is met toegestaai abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt abonnementsgelden op giro 3203571 t n v Darmate Holding BV te Haarlem Jaarabonnement 240,50 Per post 330,- Alg redactiechef Piv Alg redacted M Hoenson-de GraaH (randgem.) P C Rosier (geestelijk leven) Redactie stad en randgemeenten tel 071-144941, tsl 219 Rome. Madrid, Mexic

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2