C Herrera: 'Al blij als ik etappe win' 'Ze zitten elkaar flink dwars Hanegraaf vecht door Koeleman toch naar Spelen 3- Niemand gelooft nog in Colombiaan Tourspel dagprijs Spanning verder opgevoerd in rustige bergetappe Anderson: 'Typisch vrijdag de dertiende' Bescherming van Britse paarden tegen smog Damesploeg krijgt tik ZATERDAG 14 JULI 1984 Sport GRENOBLE (GPD) - Als een kreupele beklom hij het erepo dium. Door zijn geforceerde glim lach heen was de pijn op zijn ge zicht af te lezen, Jacques Hane graaf aan het eind van een vooral voor hem loodzware dag in de uit lopers van de Alpen. Meer dan twintig minuten na winnaar Frede ric Vichot passeerde hij de Finish in Grenoble en daar stond de ceremo niemeester hem op te wachten, zo dat hij gehuldigd kon worden als leider in het klassement van de tus- sensprints. Moeizaam ging hij te gen het steile trapje omhoog, nadat hij eerst een paar minuten uitgeput over zijn Fiets had gehangen. „Zo'n dag als vandaag", kreunde hij, „hoop ik nooit meer mee te ma ken". Hanegraaf, de winnaar van de Amstel Gold Race, heeft last van een gescheurde of verrekte spier in zijn linker dijbeen. „De dokter van de Tour dacht dat het een verrek king was, zelf denk ik meer aan een soort zweepslag", zei hij. Met een verdovende spuit ging hij gisteren in het Domaine du Rouret van start en het ergste leed leek geleden toen hij zich vol overgave in de tus- sensprints stortte om punten te pakken, waarmee hij zijn rode trui veiliger kon stellen. ,,Ik had me natuurlijk ook rustig kunnen houden in die spurts, maar dan ga je slapende honden wakker maken. Ik reed al met een enorm verband om m'n linkerbeen en als je dan ook niet sprint, zijn er bij die hun slag zullen proberen te slaan. Nu deed er bijna niemand mee en konden we vrij gemakkelijk pun ten pakken", legde de ex-kam pioen van Nederland zijn strijdwij ze uit. Toch was het gevaar aanwezig dat hij de pijnlijke spier in de sprints erger zou forceren en dat zou hem dan weer op kunnen bre ken in het tweede, lastigste deel van de rit. „Het kwam volgens mij vooral omdat halverwege de koers de verdoving uitgewerkt was. In de eerste beklimming, van de Col de Rousset, had ik al een enorme in spanning moeten leveren om in een groep met Knetemann en Hos te naar boven te rijden. Daarna ging het helemaal niet meer", ver telde Hanegraaf. In de laatste col, de Cote de Cha- limont van de eerste categorie, ver loor hij het contact met 'de bus', een groep renners die geen kans hebben op een goed klassement en samen probeert binnen de tijdsli miet de streep te halen. Ad Wij- nands en Henri Manders wachtten hem op. „Die twee hebben me er door heen gesleept", zei Hanegraaf, „als zij niet hadden gewacht zou ik het nooit hebben gehaald. Zij hebben me onderweg af en toe stiekem een duwtje gegeven en daar ben ik ze zeer dankbaar voor. Nu moet ik de rustdag benutten om op te knap pen. Trouwens, overmorgen in de tijdrit moet ik het ook kalm aan doen. Naar boven rijden, zonder dat ik mijn benen voel. Dat zijn sa men twee dagen. Hopelijk is het Jojo Fons ADVERTENTIE Als een jojo is de Belg Fons de Wolf in het algemeen klassement van de Tour de France heen en weer geschoten. Donderdag klom hij dank zij een indrukwekkende solo van 120 kilometer van een 53st naar een vierde plaats in de rang schikking, maar gisteren duikelde de Belg terug naar de 57st positie. In de Alpenrit tussen Le Rouret en Grenoble verloor hij meer tijd (22.59 minuten) dan hij de dag te voren (17.40) had gewonnen. „Dat klassement interesseert me geen bal", zei hij al na zijn zege op het landgoed van Le Rouret. Toch werd hem gisteren voor de voeten geworpen dót hij een dag eerder betoogde het bewijs te hebben wil len leveren nog altijd renner te zijn. „Dat klopt", aldus De Wolf, „maar geen klassementsrenner. Een dag een inspanning leveren is tot daar aan toe, twee dagen zou te gek wor den". Vichot Van alle etappewinnaars in de Ronde van Frankrijk is Frédéric Vichot de renner met de kleinste erelijst. Zijn overwinning in de vijftiende rit naar Grenoble was pas zijn derde in drieënhalf jaar als beroepsrenner. Het was trouwens nooit de be doeling van de 25-jarige Fransman jacht te maken op de dagprijs. Hij ging alleen in de aanval om zijn GRENOBLE (GPD) - Met een serie kanjers van Alpenritten voor de wielen komt hij dan eindelijk aan zijn trekken: Louis Herrera. Maar wie is er in het tourpeloton bang voor het Colombiaanse klimwonder. Het antwoord is kort maar krachtig: niemand. *Vichot: mooiste overwinning (foto AP) kopman Kelly in betere positie naar de eindstreep te brengen, waar min of meer op een sprint werd gerekend. In 1981 won Vichot een etappe in de Ronde van Spanje, vorig jaar een rit in de Ronde van de Toe komst. Dat was alles waar hij op kon teren. Niet genoeg voor ploeg leider Jean-Pierre Danguillaume, die hem vorig jaar geen nieuw con tract aanbood. Vichot kon terecht in de formatie van Jean de Gribal- dy en behaalde in de Ronde van Frankrijk zijn mooiste overwin ning. Vichot was de zoveelste af- danker, die onder de hoede van de baron tot bloei kwam. 'De Adelaar' maakte afgelopen week in de enige Pyreneeën-rit weliswaar diepe indruk, maar tot gisteren was de Tour voor hem een letterlijk adembenemende tocht. In de vlakke ritten was hij nimmer in de buurt van de grote vedetten de vinden. Vrijwel altijd hing Her rera met zijn ploeggenoten achter in de staart van het peloton, hap pend naar zuurstof. Wat moet dat straks, wel niet worden in de Alpen, vroegen velen zich af na zijn verbluffende rush richting Guzet-Neige. Zelfs het niet van enig chauvinisme ge speende Franse sportblad L'Equi- pe is Herrera na diens korte-gala- voorstelling in de Pyreneeën gaan beschouwen als een gevaarlijke concurrent voor het nog immer zwaar favoriete tandem Fignon-Hi- Een rustdag voor de renners, feest in Frankrijk, want vandaag herdenken zij het begin van de Franse Revolutie die begon met de bestorming van de Bastille op 14 juli 1789. Dit werd onder andere goed beantwoord door de dagprijswinnares Arlna Oudshoorn, Oude Vlletweg 30 In Rijnsburg. Zij wint hiermee een gratis, sportief geknipt kap sel voor 2 personen, aangeboden door Tom Westen Kapsalon, Breestraat 45, Lelden. Op' vertoon van een legitimatiebewijs kan de prijs aldaar worden 'uitgevoerd'. Namens het Leidsch/Alphens Dagblad onze hartelijke gelukwensen! ARNHEM - Hans Koeleman gaat toch naar Los Angeles. Zijn voordracht door de KNAU werd af gelopen week door het Nederlands Olympisch Co mité afgewezen, maar op aandrang van oud-IAAF- voorzitter Ad Paulen en na nader overleg met de atletiekunie heeft het NOC de 3000 meter steeple- loper gistermiddag als 143ste lid aan de Olympi sche afvaardiging toegevoegd. de lucht. Koeleman voldeed maandagavond aan de li miet voor uitzending. Voor het NOC kwam deze prestatie te laat omdat de FBK-games van vorige week vrijdag de laatste ofFiciële kwalificatie-moge- lijkheid zou zijn geweest. De KNAU probeerde ook nog om Nellie Cooman en Marjan Olyslager met Koeleman mee naar Los Angeles te krijgen, maar die mogelijkheden achtte het NOC onbespreekbaar. nault, ondanks de toch tamelijk grote achterstand die hij op Fignon heeft: 22ste op ruim elf minuten. Echter met de stunt van Martin Ra mirez, onlangs winnaar van de Dauphiné Libéré, nog in gedach ten, ook niet verwonderlijk. Want van alle daken in Bogota en wijde omstreken is geschreeuwd dat 'El Jardinito' (het tuinmannetje) veel beter is dan Ramirez. En had Her rera begin dit seizoen erkende top pers als Greg Lemond en Pascal Simon ook niet een eind zoekgere- den in de Colombiaanse bergen? Niettemin nemen de Europese profs hun kersverse collega - ama teur mag je Herrera met een ge schat inkomen van een ton per jaar toch niet noemen - niet serieus in de prognostieken. Hij zal zich in de Alpen heus wel laten zien, maar een Tourwinnaar is hij zeker niet, zo is de algemene opinie in het pe loton. Laurent Fignon: „Wat hij in die Pyreneeën-rit heeft gedaan is imposant, maar het was slechts ge durende vier kilometer. Dat was maar een korte inspanning. Ik moet hem nog iets groots zien doen in de komende bergetappes. Hij heeft in deze Tour al heel wat moe ten afzien, in de vlakke ritten en bij een beetje wind heeft hij veel moei lijke momenten gehad". De Spanjaard Angel Arroyo, vo rig jaar achter Fignon tweede in Parijs, ziet het iets anders. „Zeker, in de bergen zal Herrera een lastige klant voor ons zijn. Fignon zal dat echter niet kunnen verontrusten, ook al wint hij op een dag eens veel tijd. In de tijdrit van volgende GRENOBLE (GPD) Langzaam maar zeker wordt de spanning in de Tour de France opgevoerd. Zoals aanzwellende muziek in een enerverende speelfilm het publiek naar een climax meesleurt, zo voelbaar is de onrust die door het peloton siddert. Ook al gebeurde er gisteren tussen Le Rouret en Grenoble niets dat het klassement op zijn kop zette, Laurent Fignon en Bernard Hinault schreven toch weer een klein hoofdstuk van het scenario dat deze Ronde van Frankrijk tot een absolute thriller moet maken. „Ze zitten elkaar flink dwars on derweg en ze zijn de hele dag bezig elkaar af te maken", had Peter Winnen waargenomen. Maar net als andere renners die buiten dat gevecht staan, waagde hij het niet om al een winnaar van dat duel te voorspellen. „Hinault is de slimste, Fignon is de sterkste", zei hij. Het zal vandaag een onrustige rustdag worden want een week voor het eind van de Tour is de strijd nog steeds min of meer open GRENOBLE (GPD) - Phil An derson zei het kort en bondig. „Typisch vrijdag de dertien de", klaagde hij na de aan komst van de 15e rit van de Tour de France. In de lange af daling van St. Nizier du Mou- cberotte naar de finishplaats Grenoble had hij zich met Mi chel Laurent en Frederic Vi chot losgemaakt uit het pelo ton. Zes kilometer voor het eindpunt echter kreeg bij een lekke band en kon hij wonder wel voorkomen dat hij niet in razende vaart tegen het asfalt smakte. Wel leverde de kop man uit de ploeg van Peter Post daarmee de zekere rit- winst in. „Ik reed mijn voorband lek op een steentje", luidde de weeklacht van de Australiër, die zijn ploeg geen tweede rit- zege kon bezorgen. Ook de tijdwinst in het klassement (er waren overigens geen bonifi caties) ging aan zijn neus voor bij. Het enige geluk bij dat on geluk was dat hij niet ten val kwam, maar alleen botste te gen de vangrail en een boom en zo ternauwernood overeind bleef. De bij na-val van Anderson was niet het enige ongeval dat op vrijdag de dertiende ge beurde in de Tour. Een volgau to van de NOS-radio, bestuurd door Gerard Koel en met ver slaggever Pieter Storms als in zittende, werd van achter aan gereden door een Franse wa gen. De NOS-auto raakte on klaar en moest worden wegge sleept. en als de vedetten vandaag einde lijk tijd hebben om na te denken, zullen ze ongetwijfeld hiin hersens pijnigen over de vraag wie nu wat gaat doen en wanneer. Inmiddels worden sommigen al overvallen door de onaangenaam knagende gedachte dat Vincent Barteau, het 22-jarige gele ventje uit de ploeg van Fignon en Le mond, misschien wel genoeg voor sprong heeft om tot en met Parijs leider te blijven. Het zou een eige naardige afloop zijn van de Tour, te danken aan de Kwantum-ploeg van Jan Raas die in de eerste week de gele trui van Van der Poel wei gerde te verdedigen en een trio on bekenden ruim zeventien minuten weg liet rijden. Van die voorsprong heeft Bar teau nog tien minuten over en gis teren, toen verwacht werd dat hij weer wel wat diende in te leveren, bleef dat gehandhaafd. Het is zelfs niet uitgesloten dat Bernard Hi nault als een kwade genius be denkt dat het beter is om Barteau in het geel te laten, dan vechtend ten onder te gaan tegen Fignon. Het zou overigens haaks staan op het karakter van de Breton, die gis teren wel vaststelde: „Ik kan het peloton niet meer domineren zoals vroeger, maar verder is er niets ver anderd". In de bijna 242 kilometer lange rit van Le Rouret naar Grenoble nam Hinault geen initiatief om al een klap uit te delen. „Het par koers leende zich er niet voor", gaf hij als verklaring, „en niemand an ders deed het". Toch was er volop beroering. „Alleen", zei Winnen, „merkje dat ze niet zelf de strijd aangaan, maar het via de ploegen spelen. Elke keer laten ze iemand wegspringen, zodat de ploeg van de ander erach ter aan moet gaan. Je begint je af te vragen hoe lang ze dat nog kunnen volhouden". Een tactische strijd die de wedstrijd vooralsnog af houdt van een echt heroische twee strijd. Nadat op de eerste col, de Rous set, Bernard Vallet in dienst van Hinault het tempo hoog had ge houden, brak Pascal Jules - ploeg maat van Fignon de etappe open. Hij sprong weg net over de top van de Rousset, won de vliegende etap pe in St. Agnan-en-Vercors (voor Eric Vanderaerden, die een betere uitgangspositie voor de groene trui kreeg) en stond aan de basis van een ontsnapping die Hinault knap nerveus maakte. Gereserveerd Zo'n vierentwintig man nam voorsprong op het peloton-Hi- nault. Daarbij waren behalve Jules zijn ploegmaat Greg Lemond, Pas cal Simon en Gerard Veldscholten. „Ik zat op de goede plaats om mee te springen", betoogde Veldschol ten, „maar de samenstelling was niet geweldig. Alleen Pascal Si mon reed voluit en toen ik dat merkte heb ik zelf ook maar gere serveerd gereden" verklaarde Veldscholten. Het gevolg was dat er een totale samensmelting kwam en in de volgerskaravaan werd vastgesteld dat er weer een dag niks was gebeurd. „Maar voor mij is er meer dan ge noeg gebeurd", steunde Peter Win nen. Imposant reed hij in het spoor van Vallet de Col du Rousset op en de Limburger leek zijn woorden waar te maken dat hij beter is dan ooit tevoren. „Alleen kwam ik in de tweede berg in de moeilijkhe den. Het ging niet meer. Dat heb je altijd op zo'n dag. Er komt een keer een klim, die je niet ligt". Toch ver speelde hij geen tijd en kwam hij tussen de favorieten binnen. Michel Laurent maakte zich in de slotfase los, Vichot en Anderson sprongen naar hem toe. En terwijl de Australiër de zekere sprintwin naar leek te worden, omdat Lau rent moest lossen, sloeg het nood lot voor hem toe. De onbekende Fransman Vichot uit de ploeg van Sean Kelly greep nu de ritzege. Maar goed beschouwd was het vooral een etappe zonder i en zonder verliezers. Bernard Hinault op de pijnbank. Met concurrent Fignon in zijn wiel, moest de Breton gsteren achter een groep vluchters, waaronder Gerard Veldschoten, aan. Hinault kaarde het karwei met een pijnlijke grimas. (foto anpi De uitslag van de vijftiende etappe is: 1. Vichot (Fra, De Gribaldy) 241 km van Le Rouret naar Grenoble in 7 uur 5 mi nuten en 42 seconden, 2. Laurent (Fra, Danguillaume) op 15 sec, 3. Fignon (Fra, Guimard) op 0.21, 4. Kelly (Ier, De Gri baldy) z.t, 5. Barteau (Fra, Guimard) z.t, 6. Hinault (Fra, Köchli) z.t, 7. Jules (Fra, Guimard) z.t, 8. Lemond (VSt, Guimard) z.t, 9. Prieto (Spa, Echevarri) z.t, 10. Gar de (Fra, Berland) z.t, 11. Anderson (Aus, Post) z.t, 12. Ruttiman (Zwi, Köchli) z.t, 13. Nulens (Bel, Post) z.t, 14. Delgado (Spa, Echevarri) z.t, 15. Veldscholten (Ned, Post) z.t, 16. Pascal Simon (Fra, Berland) z.t, 17. Roche (Ier, Thevenet) z.t, 18. Jerome Simon (Thevenet) z.t, 19 Caritoux (Fra. De Gribaldy) z.t, 20. Du- rant (Fra, Boishardy) z.t, 21 Winnen (Ned, Post) z.t, 22. Kuiper (Ned, Godef- root) z.t, 36. Zoetemelk (Ned, Godefroot) z.t, 49. Peeters (Bel, Godefroot) op 4.34, 64. Van Vliet (Ned, Godefroot) op 7.17, 65. Lubberding (Ned, Post) z.t, 76. De Rooy (Ned, Post) z.t, 85. De Keulenaer (Ned, Post) op 12.41, 87. Vanderaerden LONDEN (Reuter) - In de Britse' bagage voor de Olympische Spelen zullen, als voorzorgsmaatregel te gen de smog in Los Angeles, zuur stofmaskers voor paarden worden meegevoerd. Ook anti-astmamid delen behoren tot de mobiele apo theek van de vee-artsen. Volgens Peter Scott-Dunn, die reeds vijf Olympische Spelen de medische zorg had voor de Britse paarden, is het onwaarschijnlijk dat de zuurstoftoevoerende mas kers en medicijnen moeten wor den gebruikt. Ook de Californische hitte hoeft geen onoverkomenlijk probleem te zijn, aldus Scott- Dunn, mits er geen buitengewone hittegolf komt. De springwedstrij- den worden gehouden in Santa Anita, vlakbij de westkust, met zijn verkoelende wind. 16e Etappe 15 JULI 21,6km LES ECHELLES (Ned, Post) z.t, 106. Knetemann (Ned, De Witte) op 22.59, 121. De Wolf (Bel. De Witte) z.t, 127. Wijnands (Ned. Godef root) op 26.43, 128. Hanegraaf (Ned, Go defroot) z.t, 129. Manders (Ned, Godef root) z.t, 140. Paolo Fereira (Por, Pinto) op 44.02. Vilamajo (Spa, Echevarri) kwam te laat binnen en werd uit de strijd geno men. Fraccaro (Ita, Boifava) gaf op. Het algemeen klassement is na vijf tien etappes: 1. Barteau (Fra, Guimard) 73.52.19, 2. Fignon (Fra, Guimard) op 10.13 min, 3. Hinault (Fra, Köchli) op 12.26, 4. Veld scholten (Ned, Post) op 12.28, 5. Ander son (Aus, Post) op 13.17, 6. Lemond (VSt, Guimard) op 14.23, 7. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 14.27, 8. Delgado (Spa, Echevarri) op 14.37, 9. Millar (GBr, Ber ijmd) op 14.56, 10. Winnen (Ned, Post) op 16.42, 11. Arroyo (Spa. Echevarri) op 17.06, 12. Mare Madiot (Fra, Guimard) op 17.30, 13. Nulens (Bel, Post) op 18.22, 14. Ruttiman (Zwi, Köchli) op 18.25, 15. Pascal Simon (Fra, Berland) op 19.01, 16. Caritoux (Fra, De Gribaldy) op 19.16, 17. Mentheour (Fra, Guimard) op 19.37, 18. Criquielion (Bel, De Kimpe) op 20.03, 19 Acevedo (Col, Gomez) op 20.19, 20. Boyer (VSt, De Gribaldy) op 20.54, 32 Kuiper (Ned, Godefroot) op 25.15, 33. Le Guilloux (Fra, Köchli) op 25.34, 43. Lubberding (Ned, Post) op 30.09, 45. Peeters (Bel, Godefroot) op 30.28, 50. Zoetemelk (Ned, Godefroot) op 30.34, 54. De Wolf (Bel. De Witte) op 34.20, 63. De Rooy (Ned, Post) op 40.29, 64. Van Vliet (Ned, Godefroot) op 40.36. 82. Vanderaerden (Bel. Post) op 53.02, 95. De Keulenaer (Bel, Post) op 1.01.57. 1.13.43, 116. Manders (Ned, Godefroot) op 1.16.59, 118. Wijnands (Ned, Godef root) op 1.20.03,140. Fereira (Por, Pinto) op 2.11.29. Dagploegenklassement: 1 De Gribaldy 21.17.48. 2. Guimard 21.18.09, 3. Post z.t, 4. Echevarri z.t, 5 Berland z.t, 10. Godefroot 21.22.22 Algemeen ploegenklassement: 1. Guimard 221.53.47, 2. Post 222.13.49, 3. Köchli 222.19.12, 4. De Gri- baldy 222.25.33, 5. Berland 222.26.36, 10. Godefroot 222.52.45. Puntenklassement: 1. Hoste (Bel, De Witte) 224 punten, 2. Vanderaerden (Bel, Post) 212, 3. Kelly (Ier, De Gribaldy) 181, 4. Van Vliet (Ned, Godefroot) 141, 5. De Jonckheere (Bel, Ocana) 111, 6. Castaing (Fra, Berland) 110 Bergklassement: 1. Bernaudeau (Fra, Boishardy) 121 pun ten, 2. Millar (GBr, Berland) 87, 3. Delga do (Spa, Echevarri) 48, 4. Veldscholten (Ned, Post) 46, 5. Peeters (Bel, Godef root) 44, 6, De Rooy (Ned, Post) 41 Debutantenklassement 1. Barteau (Fra, Guimard) 73.52.19, 2 Lemond (VSt. Guimard) op 14.23, 3. Ruttiman (Zwi, Köchli) op 18.25, 4. Ace vedo (Col, Gomez) op 20.19, 5. Herrera (Col, Gomez) op 21.49, 6. Zimmermann (Zwi, Girard) op 22.55 Damestour De uitslag van de twaalfde etappe is: 1. Mary Nanne-Martin (VSt) 73.8 km in 2 uur 7 minuten en 22 seconden. 2 Heieen week zaterdag zal hij weer veel ver liezen". Identiek is de mening van Mare Madiot, ploeggenoot van Fignon. Joop Zoetemelk ziet ook niets in Herrera als kandidaat voor het ere podium op de Champs Elysees. Zoetemelk: „Misschien dat hij hier en daar een leuk slagje kan slaan, maar de Tour winnen... Nee, dat zie ik hem niet doen. Ik denk dat hij al veel van zijn krachten heeft ge vergd. Je moet niet vergeten dat deze ronde ruim drie weken duurt en dat zijn ze daar niet gewend". En Herrera zelf? Ook hij ziet zich niet als aanstaand Tour-winnaar. „Luister, ik ben voor niemand bang, maar een feit is dat coureurs als Hinault en Fignon veel comple ter zijn dan ik. Ik zal al blij zijn als ik een etappe kan winnen. Ik had niet verwacht dat de Tour zó zwaar zou zijn". GRENOBLE (GPD) - Het heeft twee weken geduurd, maar er is nu dan eindelijk iemand in Tour de France Feminin opgestaan, die zich van het knellende Nederland se juk wil bevrijden. Haar naam: Mary Martin, een van die zo ty pisch Amerikaanse sportlieden, ontwapenend en voor de duvel niet bang. Ze heerste op de eerste de beste col van de eerste categorie, die het vrouwen-peloton voor de wielen kregen op weg naar Greno ble. In deze Alpen-stad kirde Martin het uit van plezier, nadat ze sole rend met een voorsprong van ruim anderhalve minuut op haar naaste achtervolgster (Heieen Hage) de fi nish was gepasseerd. En ze had het helemaal niet meer, toen ze van journalisten hoorde dat ze de gele trui had overgenomen van Hage. Het bleek echter veel te voorbari ge informatie te zijn, een simpel re kensommetje leerde dat de Zeeuw se nog altijd meer dan minuut voorsprong heeft op Martin in het algemeen klassement. „Maar het zal nu wel moeilijk worden die trui te houden gelet op de klimcapaci- teiten van die Amerikaanse. We zullen wel zien, ik zal mijn trui in elk geval zo goed mogelijk probe ren te verdedigen". Vooralsnog moet Martin het met de bolletjestrui doen. Het geel lijkt voor haar evenwel in het vat te zit ten gelet op de bergachtige trajec ten die er nog liggen te wachten. De Nederlandse ploegleider Ben Scheperkamp gaf gisteren zonder omhaal toe een nederlaag te heb ben geleden. „We hebben als ploeg een beste tik gekregen, maar aan de andere kant hebben onze twee klimsters zich goed voorin weten te handhaven". Behalve Hage liet ook de Alme lose Rita Timpers zich niet van het eerste plan wegrijden, daarmee aantonend dat ze na een paar zwak ke dagen aan het terugkomen is. Timpers: „Het gaat inderdaad weer beter en ik zie de komende dagen dan ook met vertrouwen tege moet". Mieke Havik, Connie Meijer, Pe tra de Bruin en Hanneke Lievers, die nota bene laatste werd (een nog nooit vertoond oranje beeld in deze Tour), moesten vele minuten prijs geven. Havik echter: „Ik had niet anders verwacht. Geforceerd heb ik me dan ook niet, mijn doel is de groene trui. Daarmee zou ik graag Parijs binnenrijden". Hage (Ned) op 1.33 min, 3. Judith Pain ter (GBr) z.t, 4 Betty Wise-Steffan (VSt) op 2.05, 5. Claire Greenwood (GBr) op 2.14, 6. Rita Timpers (Ned) op 2.477, Debra Shunway (VSt) z.t, 8. Valerie Si- monnet (Fra) z.t, 9. Marilyn Wells (Can) op 3.20, 10. Connne Lutz (Fra) op 3.30, 11. Petra de Bruin (Ned) op 5.46. 13. Connie Meyer (Ned) op 5.47, 22 Mieke Havik (Ned) op 8.29, 35 en laatste Han neke Lieverse (Ned) op 12.46 Algemeen klassement: 1 Heieen Hage (Ned) 20,57,24, 2. Mary Nanne-Martin (VSt) op 1.04 min 3. Vale rie Simonnet (Fra) op 3.05 4. Betty Wise- Steffan (VSt) op 3 44, 5. Debra Shunway (VSt) op 4.21, 6 Corinne Lutz (Fra) op 7.13. 7. Marilyn Wells (Can) op 7 20, 8. Clare Greenwood (GBr) op 7.23. 9. Rita Timpers (Ned) op 7.29, 10. Hilary Matte (Can) op 9.37, 12. Mieke Havik (Ned) op 10.06, 16. Connie Meijer (Ned) op 11.22, 21. Petra de Bruin (Ned) op 14.50, 25. Hanneke Lieverse (Ned) op 16.04.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 11