KLM vliegt weer naar Paramaribo c 'Leef staalakkoord na' Veel tuinders betalen deel gas niet Ook SLM hervat vluchten op Nederland Transport van 3,8 miljoen kilo staal in recordboek Havenstaking brengt Thatcher in het nauw Staking Spaanse werven Geen verlof voor vader na geboorte 'Geef personeel invloed op steun van overheid' Volkswagen produceert veel minder door staking VRIJDAG 13 JULI 1984 SCHIPHOL (ANP) - De KLM en de Surinaamse luchtvaartmaatschappij SLM zullen aanstaand weekeinde hun rechtstreekse diensten tussen Amsterdam en Paramaribo hervatten. Voor de vluchten hebben de overheden van beide landen vergunning ver leend. Dit is gistermiddag, na afloop van de onderhandelingen tussen de beide maat schappijen, in een gezamenlijke verklaring meegedeeld. Economie Het aantal vluchten zal voorlopig vier per week per richting bedra gen. Op deze diensten zullen de beide maatschappijen vliegtuigen van het type DC-8 inzetten. Binnen enkele weken, aldus de verklaring, zullen onderhandelingen beginnen over het voornemen om in 1985 de DC-8 te vervangen door de (grote re) DC-10. Vooralsnog zullen de beide maatschappijen de tarieven bere kenen die momenteel door de SLM worden gevraagd. Het Apex-retour (vroegtijdig de data van de reis vastleggen) zal 2.294 gulden bedra gen. Voordat aan de rechtstreekse vluchten van KLM en SLM tussen Amsterdam en Paramaribo een einde kwam, op 15 oktober van het vorig jaar, bedroeg dit tarief 2.197 gulden. Een woordvoerder van de KLM verklaarde dat de hernieuwde sa menwerking tussen zijn maat- Koopwoning De waarde van huizen vertoont nog steeds een daling, zij het in ge ringe mate. Dit blijkt uit een giste ren door de Nederlandse Vereni ging van Makelaars (NVM) gepu bliceerd bericht over de woning prijzen in het eerste halfjaar van 1984. Volgens de makelaarsvereniging is de afwachtende houding van huurders om een huis te kopen de belangrijkste oorzaak van de prijs dalingen. Bovendien stijgt het aan bod van koopwoningen, wat bij een achterblijvende vraag een drukkend effect op de prijzen heeft. Dollar De koers van de Amerikaanse dollar is gisteren op de wissel markten in West-Europa over het algemeen weer wat verder geste gen. De middenkoers werd 's mid dags afgemaakt op 3,2175 gulden vergeleken met een fixing van 3,2105 gulden van maandag. Van daag kostte een dollar bij de ban ken 3,28 gulden en krijgt men er 3,16 gulden voor. Detailhandel De geldomzetten in de detailhan del zijn in april 1984 ten opzichte van april vorig jaar met 2,8 procent gedaald. Nagenoeg in alle sectoren was de omzetontwikkeling nega tief. Dit blijkt uit voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek, die gisteren zijn gepu bliceerd. Bij de beoordeling van de gege vens dient er rekening mee gehou den te worden dat april slechts vier zaterdagen telde. Eieren China heeft vorig jaar voor vijftig miljoen dollar minder eieren kun nen verkopen. Van miljoenen eie ren bleef tijdens het transport niet veel over als gevolg van een slechte verpakking. Dit heeft het Chinese Volksdagblad gisteren gemeld. Volgens het dagblad braken niet alleen eieren, maar kwam ook on geveer twintig procent van het fruit dat werd vervoerd bescha digd of rot op de plaats van bé- stemming aan. Ook vijf miljoen ton cement, bij een totale produktie van 100 miljoen ton, is verloren ge gaan door schade. Lening Euratom, de Europese gemeen schap voor atoomenergie, gaat een lening plaatsen op de Belgische ka pitaalmarkt van drie miljard fran ken, ofwel ongeveer 166 miljoen gulden. Dat heeft de EG-Commis- sie gisteren in Brussel bekend ge maakt. De lening zal acht jaar lopen. De rente is 12 procent. De uitgifte- koers zal 100 procent zijn. Het geld zal gebruikt worden - in overeen stemming met een besluit van de Europese ministerraad - voor het financieren van nucleaire centrales en voor de produktie van elektrici teit met behulp van nucleaire pro- cédé's. Brits staal Het Britse staatsstaalconcern British Steel Corporation (BSC) heeft in het eind maart afgesloten boekjaar 1983/84 een verlies gele den van 256 miljoen pond sterling, bij de huidige koers ongeveer 1,06 miljard gulden. Deze daling van het verlies is voor een groot deel te danken aan de vermindering van het aantal afgestoten arbeidsplaat sen en aan de verkleining van het aantal fabriekssluitingen. Ook was er sprake van een sterke verminde ring van buitengewone lasten. BSC zal in 1986/87 quitte kunnen spelen. De onderneming was ervan uitgegaan dat dat -dit boekjaar al zou gebeuren, maar de staking door de Britse mijnwerkers heeft roet in het eten gegooid. schappij en de SLM op de route Amsterdam-Paramaribo „vrijwel op dezelfde basis plaatsvindt" als vóór de beëindiging van deze rechtstreekse diensten. Tot 15 oktober van het vorig jaar huurde de SLM DC-8 capaciteit bij de KLM voor haar vluchten tussen Paramaribo en Amsterdam. Nu echter zal de SLM voorlopig DC-8 vliegtuigen gebruiken van de Ame rikaanse luchtvaartmaatschappij Arrow Air. Met deze maatschappij heeft de SLM een contract dat eind dit jaar afloopt. Dit contract vormt de basis voor de nu nog bestaande diensten Amsterdam-San Juan-Pa- ramaribo, die de beide maatschap pijen dit weekeinde zullen beëindi gen en die plaats zullen gaan ma ken voor de rechtstreekse verbin ding. Een woordvoerder van het mi nisterie van verkeer en waterstaat verklaarde dat de SLM voor de vluchten naar Amsterdam voorlo pig vergunning heeft gekregen tot het einde van dit jaar. De hervat ting van de rechtstreekse diensten geschiedt, zoals bekend, niet op basis van een luchtvaartovereen komst tussen Nederland en Suri name, maar op basis van vergun ningen verleend aan de maat schappijen. Zondag zal de eerste SLM-vlucht uit Paramaribo naar Amsterdam vertrekken, maandag vertrekt de eerste KLM-vlucht vanaf Schiphol richting Paramaribo. ZWIJNDRECHT (GPD) - In Zwijndrecht wordt morgen een be gin gemaakt met het zwaarste ooit ter wereld uitgevoerde transport: een uit één stuk gemaakte staal constructie van bijna 3,8 miljoen kilo zal op 1104 wielen eerst een stukje over de weg naar een kilo meter verderop gelegen ponton in de Oude Maas worden gereden. Het gevaarte, een belangrijk onder deel van een groot olie-platform van de Amerikaanse oliemaat schappij Conoco en gemaakt bij De Groot in Zwijndrecht, zal ver volgens op de Noordzee op acht poten worden neergezet. Alleen al het goed inpakken op het ponton dat moet voorkomen dat de lading gaat schuiven, neemt een week in beslag. In feite is het transport vanmor gen al begonnen met het van achterin de fabriek naar voren rij den van het eiland. Morgenmiddag rond twaalf uur opent minister Van Aardenne van economische zaken door een druk op een knop de 40 meter hoge deuren van de immense en pas in oktober jl. ge reedgekomen bouwhal. Op dertig aan elkaar gekoppelde trailers, in vier rijen dik opgesteld en ieder met een lengte van zo'n 50 meter, zal het platform in een slak- kegangetje naar buiten komen. De chauffeur die het geheel bestuurt, rijdt niet maar loopt mee en regelt alles via een computer. Eenmaal buiten blijft het trans port tot zondagochtend vroeg op het speciaal hiervoor met stalen platen versterkte terrein van De Groot 'geparkeerd'. Zondagoch tend begint het transport naar het met 5 miljoen liter water gevulde ponton dat bij het aan boord bren gen van de vracht langzaam zal worden leegepompt. Het transport zal, omdat het om een record gaat, een plaatsje ver dienen in het Guiness Book of Re cords. In het bijzijn van deurwaar der Schaap uit Dordrecht is het ge vaarte deze week met acht zogehe ten loadcells gewogen. Die lijken nog het meest op een massief verfblik dat verbonden is met een paneel waarop het gewicht valt af te lezen. Er is drie keer gewogen, een bezigheid die een hele dag in beslag nam. Omdat er verschillen waren, onder meer omdat er men sen aan het werk waren, is hiervan het gemiddelde genomen dat uit kwam op 3782 ton. Het zwaarste transport tot nu toe op rubber wie len ging om 3000 ton en was ook al in Nederlandse handen Koersdaling en rentestijging LONDEN (AFP-REUTER-UPI)- De Britse havenarbeiders zijn er in twee dagen tijd in geslaagd de re- gering-Thatcher behoorlijk in het nauw te drijven, iets wat de mijn werkers met hun nu al vier maan den durende staking tevergeefs ge probeerd hebben, zo menen poli tieke waarnemers in Londen. Het afhandelen van vracht is in vrijwel alle belangrijke havens gestaakt en de vakbondsleiding probeert de -staking nog verder uit te breiden. Het luxe passagiersschip Queen Elizabeth II, dat met 1500 passa giers uit New York onderweg is naar Southampton, zal moeten uit wijken naar het Franse Cherbourg. De passagiers zullen per vliegtuig naar Engeland worden gebracht. De bonden zijn overigens niet van plan de staking uit te breiden tot de veerboten met Ierland en met het Europese vasteland, die MADRID (AFP/REUTER)- Werk nemers op de Spaanse scheeps werven zijn gisteren voor 24 uur in staking gegaan uit protest tegen re geringsplannen voor een herstruc turering van de werven. De ver wachting is dat de reorganisaties het aantal arbeidsplaatsen op de staatswerven zullen verminderen van 22.000 nu tot 14.000. De staking is uitgeroepen door de communistisch georienteerde arbeiderscommissies, die zijn uit gesloten van de onderhandelingen over de herstructurering. Dat ge beurde omdat de weigerden zich aan te sluiten bij een overeen komst die in april is gesloten tus sen de regering en de socialistische vakbond UGT. De UGT doet, met uitzondering van de afdeling Ca diz, niet mee aan de staking. De stakingsoproep werd gisteren vooral opgevolgd door de werven in Galicië. juist in deze tijd grote aantallen toeristen vervoeren. Volgens een woordvoerder van de transport- bond is het echter wel denkbaar dat het personenvervoer toch te lij den zal krijgen onder de gevolgen van de staking, bijvoorbeeld door plaatselijke acties. Ook willen de bonden het vrachtvervoer van de rederij "Sealink" blokkeren, uit protest tegen het regeringsvoorne men deze staatsonderneming in particuliere handen te laten over gaan. Volgens de Londense Times ligt driekwart van de Britse in- en uit voer stil. Ongeveer 80 procent van de invoer loopt via de havens. Een langdurige staking kan ernstige ge volgen hebbenen voor de toeleve ring van grondstoffen voor de in dustrie, voor de aanvoer van le vensmiddelen en voor de Britse export-positie. De risico's van een langdurige havenstaking hebben al geleid tot een forse koersdaling van het pond sterling en een spectaculaire stij ging van de rentestand. Premier Thatcher, die dinsdag nog het La gerhuis verzekerde dat de econo mie er gezond voor staat, ziet zich nu geconfronteerd met een rebellie in de eigen gelederen en toonde zich gisteren woedend. Vanuit de Conservatieve Partij wordt Thatcher verweten dat ze het contact met de achterban heeft verloren en de laatste tijd een groeiend aantal politieke vergissin gen heeft gemaakt. Francis Pym, de voormalige minister van buiten landse zaken die vorig jaar door Thatcher werd ontslagen, is door medestanders van premier al be schuldigd van het smeden van complotten om haar als partijleider te laten vervangen. Het conservatieve weekblad The Economist schreef deze week al dat de regering-Thatcher op weg is de meest onbekwame regering sinds de Tweede Wereldoorlog te worden: "ze begint alarmerend te lijken op Harold Wilson in de nada gen van zijn regering in 1966". Het blad noemt een indrukwekkende reeks "bananenschillen" waarover Thatcher de laatste tijd uitgegle den zou zijn. De trailers waarop het 3,8 miljoen kilo wegende gevaarte zal worden vervoerd. Industriebond: loonkorting Jansen de Wit terugdraaien UTRECHT (ANP) - De Industrie bond FNV heeft de directie van de textielfabriek Jansen De Wit in Schijndel donderdag per brief ge sommeerd om het gedwongen inle veren van tien procent van het loon van de 175 produktiemedewerkers terug te draaien. De bond is ook aan het onderzoeken welke juridi sche maatregelen mogelijk zijn om de loonkorting ongedaan te ma ken, zo heeft een woordvoerder van de industriebond gisteren meegedeeld. De leden van de industriebond bij de textielfabriek stemden afge lopen maandag onder protest in met het inleveren van tien procent loon om de verhuizing van het be drijf naar een nieuw pand in Veg- hel mogelijk te maken. Zij zagen af van verder verzet tegen de maatre gel omdat hun anders ontslag te wachten zou staan. Duitse grafici akkoord na 13 weken staken STUTTGART (Rtr) - Ruim 60 procent van de leden van de West- duitse vakbond Druk en Papier hebben een regeling voor de 13 we ken oude staking bij de kranten aanvaard. Dit heeft de IG Druck und Papier gisteren in Stuttgart meegedeeld. In de twee dagen durende stem ming heef 60,9 procent van de le den de werktijdverkorting van 40 naar 38,5 uur met ingang van april volgend jaar, goedgekeurd. De drukkers krijgen voorts met in gang van volgende maand een loonsverhoging van 3,3 procent en nog een 2 procent als de werktijd verkorting van kracht wordt. IG Druck was de sterkste onder steuner van de eis van de vakbond metaal voor een 35-urige werk week, waarover vorige maand een gpd) soortgelijk akkoord werd overeen gekomen. LUXEMBURG (AP) - Het Eu ropese gerechtshof in Luxem burg heeft gisteren bepaald dat de EG-lidstaten geen betaald verlof hoeven te geven aan va ders die voor hun baby willen zorgen wanneer de moeders na hun zwangerschapsverlof weer aan het werk gaan. De zaak was bij het Europese hof aanhangig gemaakt door een rechtbank in Hamburg naar aanleiding van een geding dat de onderwijzer Ulrich Hoff mann had aangespannen. Deze kreeg geen betaald vrijaf om na de in de Bondsrepubliek wette lijke 8 weken betaald verlof van zijn vrouw voor hun pasgebo ren kind te zorgen. De acht weken verlof voor de vrouw kan in de Bondsrepu bliek maximaal worden ver lengd tot het moment dat de baby een half jaar oud is. De onderwijzer vond dat ook de man recht heeft op extra be taald verlof tot een half jaar na de geboorte om de moeder in staat te stellen in alle rust weer met haar werk buitenshuis te beginnen. Het hof was echter van oordeel dat dit extra verlof alleen wordt gegeven als dat in het belang is van de gezond heid van de moeder en dat va ders daar dus geen aanspraak op kunnen maken. EG maant de Verenigde Staten: BRUSSEL (UPI/RTR) - De Euro pese Gemeenschap heeft de Ver enigde Staten er gisteren aan her innerd dat het land zich dient te houden aan de in oktober 1982 ge sloten overeenkomst voor de Euro pese staalexport naar de VS. Aan leiding daartoe was de op de voor gaande dag bekendgemaakte aan beveling van de Amerikaanse Commissie voor Internationale Handel (ITC) om de staalimport van de VS vijfjaar lang beperkt te houden door middel van contin genten en invoerrechten om de Amerikaanse staalindustrie gele genheid te geven w rend te worden. Een woordvoerder van de Euro pese Commissie zei gisteren dat de commissie met de Amerikaanse autoriteiten in contact staat over de aanbeveling van de ITC. Hij wees erop dat de EG zich stipt heeft gehouden aan het akkoord uit 1982 en dat de Amerikanen zich ertoe hebben verplicht hetzelfde te doen. De staalovereenkomst voor ziet in een beperking van de EG- export naar de VS tot eind 1985. Een voorwaarde was dat de Amerikaanse staalindustrie geen dumpingklachten meer tegen Eu ropese ondernemingen zou indie nen. Dat is echter toch gebeurd en UTRECHT (ANP) - Werknemers van bedrijven die financiële over heidssteun krijgen, zouden via de Ondernemingsraad en de Raad van Commissarissen meer controle en invloed moeten hebben op de steunverlening. Het ministerie van Economische Zaken zou veel beter moeten worden toegerust om steunverlening doeltreffend te kunnen controleren. Deze conclusies trekken de vak centrale FNV en de Industriebond FNV bij monde van de voorzitters Kok en Visser in dc deze week ver schenen Vakbondskrant uit de parlementaire enquête naar de on dergang van het RSV-concern. Volgens Industriebond-voorzitter D. Visser is uit de enquête geble ken dat werknemers als eersten hebben gewaarschuwd toen het slecht ging met het concern. „Zij zijn veel beter in staat om controle uit te oefenen dan de overheid of het parlement. Daarom moet de ondernemingsraad ook veel meer bevoegdheden hebben om eerder aan de bel te kunnen trekken", al dus Visser. Hij bepleit bovendien een „veel sterkere werknemersin vloed" in de Raad van Commissa rissen van een concern. Gasbedrijven dreigen met afsluiting 's GRAVENZANDE (ANP) - Een groot aantal glastuinders heeft gehoor gegeven aan de oproep van de tuinbouworganisaties in het Westland tien procent op hun gasrekening te korten uit protest tegen de hun inziens te hoge gas- prijs. Vooral in het Zuidhollands glasdistrict, waarbinnen onder andere het Westland en de zoge noemde B-Driehoek (Berkel, Bleiswijk, Bergschenhoek) val len, is de actiebereid van de tuin ders groot volgens voorzitter C.J. Overkleeft van de drie Hollandse Landbouworganisaties (Christe lijke en Katholieke Boeren- en Tuindersbond en Koninklijk Ne derlands Landbouw Comité). Hij schat dat van de kleine vijfdui zend glastuinders in dit gebied ongeveer vijftig procent aan de actie meedoet. De 3 landbouworganisaties roepen hun leden vandaag overi gens op om de tien procent als nog te betalen omdat de bedrij ven anders vanaf volgende week de kans lopen door hun gasbe drijf te worden afgesneden van gasleverantie. Tegelijkertijd heb ben de organisaties d^ leden geadviseerd op de eerstvolgende rekening opnieuw tien procent te korten. De glastuinbouw strijdt al ruim een jaar voor aanpassing van de gasprijs. De afgelopen drie jaar is die prijs, mede onder druk van de Europese Commis sie in Brussel, verhoogd van ruim 21 cent per kubieke meter in 1981 tot ruim 46 cent per 1 juli van dit jaar. De glastuinders vin den dat zij ten opzichte van de buitenlandse collega's te veel be talen, waardoor zij in een nadeli ge concurrentiepositie verkeren. In de prijs is, zo menen zij ver der, een aantal oneigenlijke ele menten doorberekend. Die ele menten zijn een milieuheffing, een heffing voor een door de staat aan te houden strategische voorraad olie en een koppeling van de prijs aan olie met een laag zwavelgehalte. Via de Centrale Landbouworganisaties, het Landbouwschap, een beroep op de Vaste Kamercommissie voor Landbouw en minister Braks (Landbouw) hebben zij tot voor anderhalve maand geleden ge tracht de prijs omlaag te krijgen Omdat dat onvoldoende resul taat opleverde besloten de 3 landbouworganisaties begin juni de glastuinders op te roepen zelf tien procent te korten op hun re kening. Veel bedrijven verkeren vol gens de actievoerders in een fi nancieel slechte situatie, omdat de gasrekening een groot deel van de bedrijfskosten (gemid deld zo'n dertig procent) uit maakt. Daar komt nog bij dat de glastuinbouw de afgelopen jaren gemiddeld al zo'n dertig procent minder gas is gaan verbruiken als gevolg van energiebesparen de maatregelen. Als de gasprijs niet snel wordt aangepast zullen volgens de organisaties op korte termijn, zeker als er een strenge winter komt, veel bedrijven sneuvelen. Voorzitter ïr J. Spithoven van het Produktschap voor Sierge wassen heeft onlangs gewaar schuwd dat door de explosieve stijging van de aardgasprijs de winstgevendheid van dc onge veer 10.000 glastuinbouwbedrij ven onder grote druk komt te staan. Politici en beleidsmakers i buitenlandse collega's te- zijn zich volgens hem onvol doende bewust van de dreigende gevaren. Vandaag zijn het Landbouw schap, de Gasunie en de Vegin besprekingen begonnen over een nieuw gasprijscontract. Het bestaande contract loopt op 1 ok tober af. Het Landbouwschap heeft de al genoemde eisen op ta fel gelegd tijdens die eerste ver kennende besprekingen. De ver wachting is dat de onderhande lingen zeer moeilijk zullen verlo pen. Minister Braks heeft twee weken geleden de Vaste Kamer commissie gezegd wel te zullen moeten meepraten als het echt moeilijk wordt. De drie Centrale Landbouwor ganisaties (KNBTB, NCBTB en KNLC) en het Landbouwschap hebben volgens Overkleeft ge vraagd de actie voorlopig op te schorten, omdat zij die in dit sta dium van de onderhandelingen te voorbarig vinden. De glastuin ders gaan echter door zolang er in de huidige situatie niets wij zigt. De organisaties willen harde toezeggingen, anders halen zij het mes niet van tafel, aldus Overkleeft. De gasbedrijven hebben zich tot nu toe op het standpunt ge steld de normale gang van zaken te volgen bij het niet-betalen van de rekening. Dat betekent dat er eerst herinneringen de deur uit gaan. Als daar ook niet op wordt gereageerd gaan medewerkers van het gasbedrijf met een aan maning naar de tuinder. Betaalt die dan nog niet dan wordt het bedrijf afgesneden. De kosten daarvan en van het opnieuw aan sluiten zijn voor rekening van de tuinder. Bij het Haagse gasbedrijf be gint maandag de fase van de aan maningen en het eventueel af snijden. Daarom hebben de land bouworganisaties na overleg met het gasbedrijf besloten de tuin ders te adviseren de tien procent alsnog te betalen en op hun nieu we rekening te korten. naar aanleiding daarvan heeft de ITC onlangs vastgesteld dat de staalindustrie gelijk heeft met haar bewering dat zij schade ondervindt van de staalinvoer. Woensdag ver bond zij daaraan de conclusie dat de invoer moet worden beperkt. Ook van de kant van de staalin dustrie in de EG is gisteren scherp gereageerd op de aanbeveling van de ITC. De voorzitter van de over koepelende organisatie Eurofer, Hans Vorwerk, waarschuwde er voor dat nieuwe beperkingen van de Amerikaanse import het ak koord uit 1982 op het spel zullen zetten en kunnen leiden tot vergel dingsmaatregelen. De aanbeveling van de ITC wordt op 24 juli officieel voorge legd aan president Reagan. Hij heeft dan tot 24 september, dus tot kort voor de verkiezingen, de tijd om een besluit te nemen. Aangedrongen Staalimporteurs in de Verenigde Staten hebben er bij president Reagan trouwens ook op aange drongen de voorgestelde beperkin gen op de invoer van staal te ver werpen. Volgens de importeurs redden deze beperkingen slechts 10.000 banen in de Amerikaanse staalindustrie tegen zeer hoge kos ten, namelijk één miljoen dollar per baan. De voorzitter van het Ameri kaanse instituut voor geïmpor teerd staal, Fred Lamesch. heeft in een reactie op het voorstel van de ITC gezegd dat de voorgestelde be perkingen onherstelbare schade zullen aanrichtén onder de Ameri kaanse staalverbruikers, zoals de auto-industrie en de zware machi nebouw. Deze industrietakken hebben dertig keer zoveel mensen in dienst als de staalproducenten en hun aandeel in het bruto natio naal produkt is twintig keer zo groot. WOLFSBURG (DPA) - Door de staking in de Westduitse metaalin dustrie zijn bij de fabrieken van Volkswagen in West-Duitsland 160.000 wagens minder geprodu ceerd dan de bedoeling was Dat betekent een omzetverlies van 2,8 miljard mark (bijna 3,2 miljard gul den). Dit heeft de voorzitter van dc raad van bestuur van VW, Carl H Hahn, gisteren gezegd in de aan deelhoudersvergadering. Door het conflict is het bedrijfs resultaat van Volkswagen sterk verminderd op een moment dat het juist beter ging met het auto concern. In het eerste kwartaal van 1984 boekte het bedrijf een winst van 58 miljoen gulden. In dezelfde periode van 1983 registreerde VW nog een verlies van 113 miljoen gulden. Ook april en mei van dit jaar waren uiterst gunstig voor Volkswagen De metaalstaking heeft de gunstige vooruitzichten voor 1984 echter grondig gewij zigd, aldus Hahn

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 9