Sowjet-Unie fel tegen Duitsland c Ferraro, te liberaal voor Amerika? F7S Pools KOR-proces begonnen Russen hekelen mogelijke herbewapening J Mitterrand stuurt aan op krachtproef Inhaalmanoeuvre NASA Nigeria wijst diplomaten uit Toch weer strijd in Libanon Genscher naar Iran VRIJDAG 13 JULI 1984 MOSKOU/BONN (REUTER/AFP/UPI/DPA) Het recente besluit van de Westeuropese Unie (WEU) om alle beperkingen op de Westduitse conventionele wapenproduktie op te heffen, heeft gisteren geleid tot een diplomatieke aanvaring tussen de Sowjet-Unie en West-Duitsland. Buitenland De woordvoerder van het Sowjet- ministerie van buitenlandse zaken, Vladimir Lomeiko, deelde journa listen in Moskou mee dat afgelo pen dinsdag een memorandum is overhandigd aan de Westduitse re gering. Daarin wordt bezorgdheid uitgesproken over het besluit van de WEU en gewaarschuwd dat ie dere poging om hier voordeel uit te trekken „negatieve gevolgen" zal hebben. De WEU besloot eind vorige maand de laatste beperkingen op Oud-bevelhebber Engelse marine John overleden te heffen die na de Tweede Wereld oorlog aan de Westduitse wapen produktie waren opgelegd. Die laatste beperkingen betroffen de produktie van bommenwerpers en conventionele geleideraketten. „West-Duitsland verzekert zich van een mogelijkheid zijn eigen of fensieve wapens voor de lange af stand die niet alleen een bedrei ging kunnen vormen voor de na buurlanden maar ook voor verder weg gelegen staten, te ontwikkelen en te plaatsen", aldus het memo randum. Als Bonn een begin maakt met de produktie van zulke wapens zal het „zorgvuldig alle ne gatieve gevolgen moeten overwe gen die dan zullen ontstaan", zo wordt eraan toegevoegd. De Westduitse regering reageer de meteen fel op de berichten uit Moskou. Zij verklaarde de verwij ten van de Sowjet-Unie te be schouwen als een „onaanvaardba re inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van de Bondsre publiek Duitsland en de aangele genheden van de Europese bond genoten in de Westeuropese Unie". „Het is niet de taak van de Sowjet- regering om toe te zien op de nale ving en interpretatie van verdra gen gesloten door de Westeuropese bondgenoten om hun veiligheid te waarborgen". De Westduitse regering wijst er op dat zij herhaaldelijk heeft ver klaard niet van plan te zijn strategi sche wapens te produceren. Het besluit van de WEU verandert daar niets aan. Ook wijst Bonn er op dat het zich altijd strikt heeft gehou den aan de door West-Duitsland ondertekende niet-aanvals- en non-proliferatieverdragen, terwijl Moskou gestaag verder is gegaan met de uitbreiding van zijn nu cleaire arsenaal. De Bondsrepu bliek heeft steeds vastgehouden aan zijn politiek van echte ont spanning, aldus Bonns antwoord. DEN HAAG (ANP) - De Sowje- tambassadeur in Nederland, Vik tor Beletski, heeft Nederland laten weten dat de Sowjet-Unie bezwaar maakt tegen het opheffen van de beperkingen van de produktie van conventionele wapens in West- Duitsland. Als een der zeven lan den die de Westeuropese Unie vor men heeft Nederland vorige maand ingestemd met de ophef fing van deze beperkingen. PARIJS (AP) - De Franse presi dent Frangois Mitterrand heeft gis teren in navolging van zijn illustere voorganger Charles de Gaulle zijn prestige op het spel gezet in het aankondigen van een referendum over een essentiële zaak. Mitterrand maakte gisteravond bekend de met veel emoties om ringde affaire over de herstructure ring van het onderwijs via een volksraadpleging over de grond wetswijziging tot een halszaak te willen maken. Het onderwijs is in Frankrijk nog grotendeels in rooms-katholieke handen, en de betreffende onder- wijsinstanties wijzen iedere vorm van coördinatie en vernieuwing van de hand als zijnde een inbreuk op de grondwettelijk verankerde vrijheid van onderwijs. Mitterrand zei het parlement te zullen vragen een wetsontwerp op te stellen om de bevoegdheden van de president om een referendum uit te schrijven uit te breiden. Hij voegde eraan toe dat dit wetsont werp zelf in september het onder werp van een referendum zal wor den, indien aangenomen door de nationale vergadering (waarin Mit- terand's socialistische partij overi gens de absolute meerderheid be zit). Volgens de Franse grondwet kunnen volksraadplegingen alleen plaatsvinden in verband met grondwetswijzigingen, de tegen woordig nauwelijks meer terzake doende "koloniale kwesties" en verdragen die direct de Franse staatsstructuur beïnvloeden. Mitterrand en zijn socialisten hadden gezien de parlementaire meerderheid de omstreden onder wijswet gewoon kunnen doordruk ken. Maar het streven naar een na tionaal referendum is duidelijk een politieke gok, die waarschijnlijk positief uitpakt. Mitterrand speelt de bal terug naar de helft van de conservatieve oppositie, die altijd al op een refe rendum heeft aangedrongen over de onderwijskwestie. Volgens de oppositie zou pas bij een echt refe rendum blijken hoeveel prestige de president heeft verspeeld (vol gens recente opiniepeilingen staat nog maar 30 procent van de Fran sen achter Mitterand) en dat de door het parlement, dat immers door socialisten wordt beheerst, aanvaarde wetsvoorstellen niet worden gesteund door de meerder heid van H#» Fransen. De oppositiepartijen zijn nu in een positie gekomen dat dat ze zich of moeten scharen achter een voor stel van de door hen bestreden pre sident, of mensen die tegen de schoolhervormingen zijn van hun laatste kans moeten beroven om hun bezwaren duidelijk te maken. En juist de tegenstanders van de onderwijshervormingen zijn door de oppositie de laatste maanden ef fectief op de been gebracht als de monstranten tegen het regerings beleid. Dit jaar zijn enkele miljoenen Fransen op aandrang van de oppo sitie de straat op gegaan in massale demonstraties om te protesteren tegen de onderwijswet, die over heidssubsidies voor het particulie re, katholieke onderwijs wil kop pelen aan meer medezeggenschap van de staat. Sinds de Franse revolutie van 1789 is het roomskatholieke onder wijs een belangrijk strijdpunt in de Franse politiek geweest. In de be gindagen van de Vijfde Republiek, die in 1958 werd opgericht, slaagde president De Gaulle erin een aantal wetten door te voeren waardoor het particuliere onderwijs rijkelijk werd voorzien van staatssteun. De Gaulle slaagde in deze opzet on danks bestaande grondwetartike len waarin de scheiding tussen kerk en staat werd gedefinieerd en die het bijvoorbeeld onmogelijk maakten dat priesters de terreinen van openbare scholen betraden. Als Mitterrand's voorstel door gaat zal dat het tiende referendum van na de oorlog worden. De voormalige president Geor ges Pompidou heeft in 1972 een re ferendum gehouden over uitbrei ding van de Europese Gemeen schap en De Gaulle hield een refe rendum over decentralisatie in 1969. Dat referendum was ook een politieke test-case, waarin De Gaulle de steun van de Fransen wilden peilen na de roemruchte studentenopstand van mei 1968. De Gaulle verloor in het referen dum, en trad af. Gisteravond zei Mitterrand dat het wetsvoorstel zoals het er nu ligt zal worden ingetrokken en wordt vervangen door een nog niet nader gespecificeerd ontwerp. De presi dent ging duidelijk in het offensief tegen de rechtse oppositie en wierp zich op als de "verdediger van de vrijheid", aldus Franse commentatoren. MOUSEHOLE (Rtr) - Admiraal Sir Caspar John, befaamd om zijn opperbevel over Engelands mari neluchtmacht in de Tweede Wereld oorlog, is. op 81-jarige leeftijd in een ziekenhuis in het zuiden van Engeland overleden.Sir Caspar, die een zoon was van de portret schilder Augustus John, was de eer ste vlieger die chef van de marines taf werd. Dat was in 1960.In het zelfde jaar werd John adjudant van koningin Elizabeth en in 1962 "Admiral of the Fleet for Life", waarbij alleen Elizabeths echtge noot, prins Philip, hoger was in rang. In 1964 zwaaide hij af. (foto ANP) WASHINGTON (RTR) - Het Amerikaanse ruimtevaartbureau NA SA wil twee ruimteveermissies uitvoeren in één vlucht. Dit om de achterstand in te halen die is ontstaan doordat de eerste vlucht van het tweede veer, .Discovery', eind juni niet door ging. Een datum voor de vlucht is nog niet bepaald, daar eerst de technische problemen nog moeten worden opgelost. Het besluit betekent wel, dat de oorspronkelijk voor 29 augustus voorziene vlucht voor onbepaalde tijd is uitgesteld, tot teleurstel ling van de vijfkoppige bemanning die deze zou uitvoeren. Eind mei ging de eerste vlucht van de Discovery als gevolg van technische problemen tweemaal achtereen op het laatste moment niet door. Toen moest NASA twee vluchten die dit jaar zouden plaatsvinden naar 1985 verschuiven en al eerder was een zuiver militaire missie wegens problemen met een rakettrap geschrapt. Van de twee veren is de oudste, Columbia, nog geruime tijd in revisie. De veren werden in het begin van de jaren zeventig gepresen teerd als ideaal transportmiddel voor allerlei opdrachtgevers naar en van de ruimte. Zij hebben op zich hun betrouwbaarheid bewe zen, maar er zijn vooral bij lanceringen herhaaldelijk tegenslagen opgetreden. Daardoor ligt het hele programma van NASA al vele jaren ach ter op het schema. Gezien de ervaring van de afgelopen drie jaar ziet het er niet alleen niet naar uit, dat deze spoedig zal kunnen worden ingehaald, maar is ook twijfel gerezen aan de hele com merciële haalbaarheid van het Amerikaanse project. Vrouwelijke gendarmes oefenen in vol ornaat voor de feestelijke parades op de nationale feestdag van Frank rijk, 14 juli, de dag van de Bastille. <f0to ap> WENEN In Warschau begint vandaag het proces tegen vier van Polens bekendste dissidenten, al len vroegere leden van de dissiden tenbeweging KSS-KOR en tevens functionarissen of adviseurs van de verboden vakbondsbeweging Solidariteit. Zij worden ervan be schuldigd het wettige regime in Polen omver te hebben willen wer pen. door Anton Koene De vier aangeklaagden, Jacek Kuron, Adam Michnik, Zbigniew Romaszewski en Henry Wujec, wil len dat zij na 31 maanden in voorar rest te hebben gezeten voor de rechter verschijnen. Ze geloven dat zij niet in strijd met de Poolse wet hebben gehandeld en derhalve tot verlegenheid van het regime vrijspraak kunnen verwachten. Ze hebben geweigerd in te gaan op het aanbod vrijgelaten te worden onder voorwaarde dat zij het land voor zes maanden verlaten, of een document te ondertekenen waarin zij beloven zich voor een aantal ja ren van politieke activiteiten te zul len onthouden. LONDEN (UPI) - Nigeria heeft gisteren op de uitwijzing van twee Nigeriaanse diplomaten door Lon den gereageerd door twee Britse diplomaten in Lagos te gelasten ook binnen zeven dagen het land te verlaten. Onder de uitgewezen Britse di plomaten bevindt zich evenwel niet de Britse ambassadeur, Hamil ton Whyte. Dit ofschoon de Britse regering had verklaard dat zijn Ni geriaanse ambtgenoot niet meer in Londen hoeft terug te keren nadat hij naar Lagos was vertrokken voor overleg met het militaire be wind over de affaire-Dikko. De twee door Londen uitgewe zen Nigeriaanse diplomaten schij nen betrokken te zijn bij de mis lukte ontvoering van de vroegere Nigeriaanse minister van verkeer, Umaro Dikko. De uitwijzing was door de Britse minister van buiten landse zaken, Geoffrey Howe, gis termiddag in het Lagerhuis be kendgemaakt met de mededeling dat hij hoopt, dat de ,zaak-Dikko' daarmee gesloten zou zijn en dat Lagos niet tot vergelding van de uitwijzing zou overgaan. Jacuk Kuron, die zijn dissiden tenactiviteiten in 1956 als student is begonnen, is een van de oprich ters van het comité tot zelfverdedi ging van de arbeiders, KSS-KOR. Adam Michnik, als student ook ac tivist bij demonstraties in 1968, sloot zich bij KOR aan en was evenals Kuron een van de belang rijkste adviseurs van Solidariteit. Romaszewski was lid van het presididum van Solidariteit in het gebied van Mazowsze. Hij dook on der toen de oorlogstoestand werd uitgeroepen en stichtte samen met zijn vrouw Zofia de illegale radio zender Solidariteit. In augustus 1982 werd hij opgepakt en daarna tot vier en een halfjaar gevangenis straf veroordeeld. Wujec is lid van de Catholic In telligentsia Clubs alsmede van KOR en was hoofdredacteur van het ondergrondse blad Robotnik, dat in de late jaren '70 verscheen. Hij was gekozen lid van het Natio nale Comité van Solidariteit. Er wordt veel gespeculeerd wat er met deze vier alsmede met de andere zeven bestuursleden van Solidariteit, die zonder vorm van proces in de gevangenis zitten, gaat gebeuren. Vrienden en fami lieleden geloven in vrijspraak. An deren speculeren, dat het Poolse parlement, de Sejm, op 21 juli tij dens een bijzondere zitting deze vier het land zal uitwijzen en hun de Poolse nationaliteit zal ontne men. De Poolse regering heeft alles gedaan om de leiders van Solidari teit en hun adviseurs niet voor de rechtbank te laten verschijnen. Voor ongeveer 600 andere politie ke gevangenen komt er hoogst waarschijnlijk rond de 22e juli de 40e veijaardag van het uitroe pen van de Poolse republiek am nestie. De elf vallen er niet onder. Niet temin wil de Poolse regering ver mijden dat zij tot martelaars wor den gemaakt, omdat zij weten dat daarmee het zaad voor de volgende opstand is gezaaid. Daarbij komt nog de grote druk van het buiten land, waarbij Polen het zich niet kan veroorloven handelsrelaties met andere landen te verslechte ren. Zo zal Washington de toetre ding van Polen tot het Internatio nale Monetaire Fonds verhinderen totdat het probleem van de politie ke gevangenen is opgelost. Wat het ook doet, de Poolse re gering kan deze lastige gevange nen niet zomaar onder het tapijt vegen. De meesten zitten al sinds 13 december 1981 achter slot en grendel, toen de oorlogstoestand werd afgekondigd. En de Poolse grondwet eist dat de rechtbank uit maakt of het 31 maanden vasthou den terecht was of niet. Daar ko men de Poolse machthebbers niet onderuit. BEIROET (DPA/UPI) - Bij felle gevechten tussen de christelijke militie van de Libanese oud-presi dent Suleiman Franjieh en twee pro-Syrische guerrillagroepen zijn gisteren in Noord-Libanon zeker tien mensen omgekomen en ruim 30 gewond.Volgens de christelijke zender „Stem van Libanon" con centreerde de strijd zich in het dic- trict Kora, dat wordt beheerst door eenheden van de „Syrische volks partij" van Inam Raad. Bij de ge vechten werden verscheidene christelijke dorpen verwoest. Bei de zijden beschuldigen elkaar er van de vijandelijkheden te zijn be gonnen.De Syrische president, Ha- fez El-Assad, stuurde gisteren zijn speciale afgezant Mohammed Khouli naar Noord-Libanon om in overleg met Franjieh de geschillen bij te leggen. Over de uitkomst is nog niets bekend.De Libanese pre sident, Amin Gemayel, ontving in zijn paleis in Baabda de Libische minister van buitenlandse zaken, Abdel Salam Tureiki, die hem een persoonlijke boodschap van de Li bische leider kolonel Gaddafi over handigde. Daarin verzekert Gadda fi volgens Tureiki dat zijn land Li banon zal steunen bij het herwin nen van zijn identiteit. Het beraad met Gemayel betrof volgens de Li bische minister, die kwam uit Da mascus, de algemene toestand in de Arabische wereld en de achter gronden van de aanslag op de Libi sche ambassade in Beiroet. De am bassade werd woensdag groten deels verwoest bij een aanslag waarvoor de verantwoordelijkheid is opgeëist door de sji'itische „Mu- sa Sadr-brigades". Deze eisen van Libië opheldering over de verdwij ning van de geestelijk leider Imam Musa Sadr, in 1978 tijdens een be zoek aan Libië.Het Internationale Rode Kruis heeft voor het eerst sinds de Israëlische invasie in de zomer van 1982 noodhulp-opera ties in Libanon kunnen opschor ten. „Noodhulp is niet langer ge rechtvaardigd", zei een Rode- Kruisfunctionaris in Beiroet. De enige uitzondering is het dorpje Ghazze, dat in de Bekaa-vallei ge klemd ligt tussen de Israëlische en Syrische frontlinies. Ook gaan nog de bezoeken door aan ongeveer 600 Libanezen die gevangen zitten in het Israëlische kamp Ansar. BONN (AP) - Westduitse minister van buitenlandse zaken Genscher brengt van 20 tot 22 juli een bezoek aan Iran. Hij is de eerste minister van een EG-land die naar die staat gaat sinds de islamitische revolutie onder leiding van Chomeiny in 1979. Het ministerie van buitenlandse zaken heeft laten weten dat Gen scher en de delegatie van mensen uit het Westduitse bedrijfsleven en uit culturele kringen die hem ver gezelt, belang hechten aan een her stel van de dialoog met Iran. Dat land is na een korte inzinking de belangrijkste Westduitse han delspartner in de Derde Wereld ge bleven. De Bondsrepubliek neemt de eerste plaats in op de lijst van leveranciers aan Iran, nog voor Ja pan. Op uitnodiging van Genscher zal de Iraakse vice-premier, tevens mi nister van buitenlandse zaken Ta- riq Aziaz kort na Genschers bezoek aan Teheran naar Bonn komen. Vrijen verboden JOHANNESBURG (Rtr) - De blanke Zuidafrikaan Johannes Bronkhorst en zijn vriendin van gemengd bloed Karlen Lewis zijn gisteren in Johannesburg veroor deeld tot vier maanden gevangeni- straf omdat zy met elkaar vrijden in strijd met de wet die gemeen schap tussen personen van ander ras verbiedt. Twee dagen geleden heeft een parlementaire commissie de regering het schrappen van de wet aanbevolen. Bronkhorst en Lewis ontkenden de aanklacht aanvankelijk ten overstaan van rechter C.J. de la Rey, maar eerstgenoemde veran derde dit nadat het Hof was meege deeld dat twee politiemannen het paar hadden gevolgd naar een park en hadden geconstateerd dat het er intiem was. De la Rey zei bij het opleggen van het vonnis: "Hoewel er sprake is van intrekking van de Immorali- teitswet, staat zij nog steeds in het wetboek van strafrecht en moeten overtreders gestraft worden". WASHINGTON - Geraldine A. Ferraro, die volgende week zal worden aangewezen als Demo cratisch kandidaat voor het vice- presidentschap, is rooms-katho- liek en doorgaans liberaler dan de mensen die haar nu reeds driemaal in het Huis van Af gevaardigden hebben gekozen. De carrière van deze 48-jarige dochter van een Italiaanse immi grant is volgens Mondale een ty pisch Amerikaans succesver haal. door Henk Kolb Zij had een niet gemakkelijke jeugd. Haar vader overleed en haar moeder, naaister van be roep, hield het gezin staande. Ge raldine Ferraro was onderwijze res, deed in de avonduren een rechtenstudie en was dertien jaar advocaat. Daarna was zij assis tent van de Newyorkse officier van justitie, als hoofd van het bu reau voor bijzondere slachtoffers van misdrijven. In 1978 stelde zij zich kandi daat voor het Congres, hoewel niemand haar in de conservatie ve arbeidersbuurt veel kans gaf. Zij toonde zich een aantrekkelij ke kandidaat, die een goede cam pagne kan voeren, en werd geko zen. In 1980 en 1982 behield zij haar zetel. Bij de laatste verkie zingen kreeg zij 73 procent van de stemmen. Die overweldigen de meerderheid bevestigde haar groeiende reputatie nadat zij in Washington vooral aandacht had getrokken met haar werk in de begrotingscommissie van het Huis van Afgevaardigden. De goed ogende en welbe spraakte Ferraro is getrouwd (met John Saccaro, in onroerend goed) maar heeft haar meisjes- Geraldine Ferraro en Walter Mondale naam niet willen prijsgeven. Het echtpaar heeft drie kinderen (een zoon, twee dochters) van wie de jongste achttien is. De 48-jarige Geraldine Ferraro, lid van het Huis van Afgevaar digden, is Mondales kandidaat voor het vice-presidentschap van de Verenigde Staten. Deze keuze van Reagans Democratische te genstrever voor het Witte Huis is allerwegen bestempeld als een historische stap, omdat nog nooit eerder een van de grote Amerikaanse politieke partijen een vrouw zo hoog op de lijst heeft gezet. De aanwijzing van Ferraro be tekent niet dat Walter Mondale het zichzelf bij de verkiezingen gemakkelijker heeft gemaakt. Deze naar hij zelf gisteren zei „opwindende keuze" zal op weerstand stuiten bij conserva tieve Democraten in zuidelijke staten als Texas en Florida, waar men van liberale denkwijzen toch al niet veel moet hebben. Volgens veel politieke analyses moet Mondale daar Reagan ver slaan als hy de verkiezingen wil winnen. Het aantreden van Ferraro be tekent tevens dat Mondale dingt naar krachtige steun van de Amerikaanse vrouwenbewegin gen, die hun onderlinge geschil len ten spijt, onmiddellijk heb ben vastgesteld dat vrouwenbe- langen nu een belangrijke plaats op de politieke agenda moet wor den toebedeeld. Reagan oefent op vrouwelijke kiezers minder aantrekkingskracht uit dan op mannen. Tussen het stemgedrag van mannen en vrouwen bleék voor het eerst een duidelijk verschil tijdens de verkiezingen van 1980. Sedertdien is het gegroeid en niet in het minst omdat Reagans beleid hem in rechtstreeks con flict bracht met de vrouwenorga nisaties. De Democraten hebben dit jaar de helft van hun delega tiezetels voor vrouwen inge ruimd en daarin weerspiegelt zich het feit dat bij de veiiriezin- gen van 1980 zes miljoen meer vrouwen dan mannen hebben gestemd. Ambities Geraldine Ferraro was al in een vroeg stadium de favoriet voor het vice-presidentschap van de hoogste gekozen Democraat in de Verenigde Staten, Thomas O'Neill, 'speaker' van het Huis van Afgevaardigden. Zij heeft haar politieke ambities nooit on der stoelen of banken gestoken en excelleerde als voorzitter van de commissie die het verkie zingsprogramma voor Mondale moest vaststellen. Daaraan zijn delicate onderhandelingen te pas gekomen met de vertegenwoor digers van Hart en Jesse Jack son, die een deel van hun eisen in dat pakket opgenomen wilden zien als prijs voor eenheid bin nen de partij. Mondale heeft in de afgelopen weken een reeks andere kandi daten ondervraagd. Nog maar enkele dagen geleden heette Fer raro zich buitenspel te hebben gezet door een onverbloemde verklaring dat het Mondale om stemmen te doen was als hij een vrouw zou aanwijzen. Velen spe culeerden dat aanstaand kandi daat Mondale zou wachten tot het Congres Gary Hart voor hem zou beroepen. Niet zonder reden verklaarde Mondale gisteren dat de keuze van Ferraro een duidelijke aan wijzing is van de richting die zijn partij voor de toekomst wil in slaan. Het bevestigt niet alleen zijn eigen betrekkelijk liberale instelling, maar doorbeeekt ook de verlammende lethargie die zijn campagne steeds meer leek te gaan beheersen naarmate hij zich telkens weer liet kennen als een politicus van de oude stem pel. Hoewel de Democraten die in San Francisco bijeen stromen in doorsnee allerminst optimistisch zijn over Mondales kansen, heeft de nominatie van Ferraro als 'running mate' een zekere ver wachtingsvolle opwinding te weeg gebracht. De Democrati sche Partij biedt zich aan als het beste voertuig voor de sociale, juridische en politieke rechten van de Amerikaanse vrouwen. Is Ferraro gekozen omdat zij vrouw is en stemmen binnen brengt? Ongetwijfeld is het een politieke manoeuvre, meent zij zelf. Is het land, zyn de kiezers toe aan een vrouwelijke vice-pre sident? Dat valt na generaties van sexisme en vooroordeel nog te bezien, ook al zegt 80 procent daartegen geen bezwaar te heb ben. Zullen de conservatieven onder de Democraten zich nu te gen hun party keren? Ferraro is driemaal in het Congres gekozen als afgevaardigden van New Yorks conservatieve negende kiesdistrict in Queens. Dat is de buurt waar Archie Bunkers avonturen zich hebben afge speeld en waar Reagan in 1980 een ruime meerderheid haalde.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 7