c 'Verbouwing lagere Willibrordschool graag goedkoper' Macintosh goed voor winkeliers Warmond blijft samenwerken met bollenstreekgemeenten Volgepakte caravan ontvreemd Tarieven- onderzoek deugt niet Kapplannen voor bos van Krantz Speuren naar gifgrond in Leiderdorpse wijk SS OEGSTGEEST - De Oegst- geester middenstand zal er van profiteren wanneer kleding-su- permarkt Macintosh een vesti ging opent in het huidige pand van Kamsteeg aan de Gevers- straat. Mensen die bij de kle- dinggigant zijn uitgewinkeld. gaan wellicht ook in andere winkels boodschappen doen. Dit blijkt uit het rapport van het Centraal Intituut voor Midden- en Kleinbedrijf, zo heeft burgemees ter Scheenstra gisteravond bekend gemaakt tijdens de gemeente raadsvergadering. Stad en rand VRIJDAG 13 JULI 1984 Burgemeester Oegstgeest citeert uit geheim CIMK-rapport Het rapport, dat door de gemeen te is aangevraagd en door Macin tosh wordt betaald, wordt eind de ze maand openbaar gemaakt. De burgemeester hoopt dat de ge meente tegen die tijd een oplossing heeft gevonden voor het parkeer probleem. Op dit moment wordt flink gestudeerd op de problema- De gemeente verwacht dat dan zo n honderd auto's een plaatsje zullen zoeken in de buurt. Slechts voor vijftig auto's is ruimte. Het college vindt dat Macintosh moet zorgen dat er parkeergelegenheid is voor alle r krijgt Macintosh geen toestem ming zich in de Geversstraat te vestigen, aldus de burgemeester. Kroonprocedures clntosh toestemming zal Krijgen zich in de Geversstraat te vestigen: "Ik verwacht dat de uitkomst van het parkeerproblemenonderzoek eind deze maand op tafel ligt. In september kan het voorstel dan in de betreffende raadscommissies en de gemeenteraad", zei hij. Overigens bestaat de kans dat de vestiging van Macintosh wordt ge dwarsboomd door acties van om wonenden. Zij hebben massaal ge protesteerd tegen het afgeven van een hinderwetvergunning aan Kamsteeg. Dit garagebedrijf wil een nieuw pand neerzetten in de Geversstraat, rechttegenover de huidige vestiging. In totaal zijn drie beroepsschrif ten en twee schorsingsverzoeken ingediend. Met name de drie Kroonprocedures kunnen lange tijd 'lopen'. En zolang Kamsteeg geen hinderwetvergunning heeft, kan het bedrijf niet verhuizen. Het gevolg: Macintosh zal even moeten wachten. Voorschotense raad gaat praten met bestuur VOORSCHOTEN - Het Voorschotense Rooms Ka tholieke schoolbestuur moet de gemeente volgende week duidelijk maken dat de verbouwing van de lage re R.K. Willibrordschool werkelijk 800.000 gulden moet kosten. Tijdens de raadscommissie voor welzijn, woningtoewijzing en on* LEIDERDORP - Een familie uit de Leiderdorpse Frederik Hen driklaan bemerkte vanmorgen tot haar schrik dat de volgepakte cara van was gestolen. Het vehikel stond klaar voor een vertrek naar een vakantieoord. Van de caravan ontbreekt nog elk spoor. De politie stelt een onder zoek in. derwijs, gisteravond, bleken ver schillende fracties moeite te heb ben met dit bedrag, dat voor een groot deel uit de gemeentekas moet komen. Het rijk wil namelijk slechts 342.000 gulden bijdragen in de kosten van de verbouwing, die nodig is om de school aan de Beetslaan voor maart 1985 ge schikt te maken voor huisvesting van de lagere scholieren en leerlin gen van de Bisschop Bekkerskleu terschool. Hoe groot het gat nu eigenlijk is voor de gemeente, bleef een groot twistpunt. G. Both (PvdA/PPR) hield het op 200.000 gulden. Zijn fractie was op dit bedrag gekomen door de bouwkosten die de ge meente moet maken naast de rijks bijdrage te leggen. Geld voor het vernieuwen van zaken als dakbedekking, centrale verwarming en het twintig jaar ou de meubilair had hij buiten be schouwing gelaten. Die kosten moet de gemeente tóch maken, zo redeneerde Both. Hij voelt er wei nig voor "in tijden van bezuiniging zomaar weer geld uit te trekken voor een nieuw project. Dat door kruist de prioriteitenstelling", zei hij. Auto-alarm verstoort nachtrust LEIDERDORP De nachtrust van bewoners van het Bolderik kamp in Leiderdorp werd van nacht wreed verstoord door het gil lende alarm van een BMW. Door een storing in de installatie ging deze vanzelf af. Het lukte de eigenaar van de auto niet onmidde- lijk het aanhoudende geloei te stoppen. Enige wakker geschrok ken mensen gingen de straat op om na enkele minuten in bed terug te kruipen. Ben W Wassenaar: WASSENAAR - B en W van Was senaar vinden dat het onderzoek van de Consumentenbond naar de hoogte van de gemeentetarieven een vertekend beeld geeft. Uit het onderzoek blijkt dat de Wassenaar- se tarieven zeer hoog zijn. Alleen in Amsterdam en Rotterdam zijn ze hoger. Het college vindt dat de bond een verkeerd pakket van dienst verleningen heeft samengesteld. Ook vinden ze dat de Consumen tenbond te weinig rekening houdt met zaken als serviceverlening, de bebouwingsdichtheid en de aard en uitgestrekheid van de gemeen te. Wassenaar voert juist een even wichtig tarievenbeleid, zo vinden B en W. Immers, de tarieven stij gen met het door het ministerie voorgeschreven percentage en door het bezuinigingsbeleid kun nen dit jaar enkele tariefstijgingen wellicht achterwege blijven, zo schrijven ze in een persbericht. Dit persbericht hebben ze opge steld op verzoek van D'66 en PvdA. Deze partijen waren eveneens on gelukkig met het onderzoek en vroegen B en W het scheve beeld recht te trekken, het liefst door persberichten. De partijen voeren aan dat het onjuist is dat zaken als trouw- en begrafeniskosten en kosten als het verlengen van het rijbewijs en het vernieuwen van het paspoort zo maar worden betiteld als gemeen telijke tarieven. Immers, trouwen en begraven doe je niet ieder jaar, merken zij op. Wel vinden ze dat de begrafeniskosten hoog zijn. B en W moeten dan ook de exploitatiekos ten nog eens toelichten in de raads commissies, vinden zij. Luxe H. van Gogh (WD) kwam op een tekort van 250.000. Een erg hoog bedrag, vond hij. C. Bremmer (CDA) wilde weten of er niet erg ruim is omgesprongen met de mid delen. Is er gelet op de luxe?", vroeg hij. Volgens ambtenaar C. Bonnema was dat wel degelijk ge beurd. Hij verklaarde het gat met de woorden: "Voor het geld dat je van het rijk krijgt kunt je een school niet goed verbouwen. Ten minste, als je niet wilt afzakken. Je moet rekenen dat wij in Voorscho ten gewend zijn goede scholen te bouwen". Deze opmerking riep nogal weer stand op bij de raadsleden. "Ande re tijden, andere eisen", riep Visser (PvdA/PPR) zuinig. Ook CDA en D'66 wilden weten of de eisen die Voorschoten stelt aan een school gebouw, omlaag kunnen. Bonne ma vindt van niet: "Kijk, we zijn nu eenmaal niet bereid om een plankje te nemen van vurenhout. Dat is na drie jaar verrot, en dan moet je opnieuw in de buidel tas ten. Gevolg is wel dat je zelf moet bijpassen, want het rijk geeft al leen maar geld voor het plankje van vurehout". Hij betoogde, samen met het Rooms Katholieke schoolbestuur, dat het gat niet groter is dan 60.000 gulden. En het kan onmogelijk kleiner worden gemaakt, zo ver klaarde het bestuur. "Het ministe rie heeft de bouwkosten al ver schillende malen gescreend en we hebben de kosten gedrukt door concurrerende architecten te laten inschrijven. De kosten kunnen nauwelijks nog omlaag", zei een woordvoerder. Visser werd hier niet door over tuigd. Hij vroeg om een overichtje en stelde voor om de zaak in de ge meenteraad van september te be spreken. Dit bleek echter op grote problemen te stuiten. De bouw is reeds aanbesteed. Wanneer de raad tot september wacht is de zogehe ten aanbesteedtermijn verstreken. De kosten van de verbouwing zul len dan hoger worden. PvdA/PPR-raadslid Visser kon weinig waardering opbrengen voor deze gang van zaken. "Ik begrijp dat er al een aanbesteding is ge weest terwijl wij nog niet eens geld beschikbaar hebben gesteld. Ik heb daar grote moeite mee". Hij kon echter akkoord gaan met het CDA-voorstel om volgende week rond de tafel gaan zitten met het schoolbestuur, zodat nog in de raad van deze maand een beslis sing kan worden genomen. Skelet-bomen ontsieren de wandelpaden van het Warmondse bos v WARMOND - "Totaal ontbladerde bomen ontsieren als dode monumenten het bos van Krantz. Is het niet mogelijk dat vrijwilligers het bos eens flink aanpak ken?" Dit vroeg gemeenteraadslid C. Vreeken zich gisteravond af tijdens de raadsvergadering in War mond. Eerdere plannen van de gemeente om vrijwilligers in te schakelen bij het bosonderhoud van 'het groen' van Krantz liepen op niets uit. De stichting Zuidhol- Het bos van Krantz ligt ingeklemd tussen de War mondse Herenweg en de zuidpunt van de flemmer- polder en is een geliefd wandeloord voor Warmonders en toeristen. Vreeken: "Er moet iets gebeuren. Het opknappen van het bos wordt geschat op zo'n acht manjaren. Momenteel verzorgt één man het onder houd". Raad tegen indeling in Leidse regio Een bodemonderzoeker vult een potje met (vervuilde?) grond uit het Leiderdorpse Van Leeuwenpark. De grond is afkomstig uit hetganggat\ rechts Op de foto. (foto Holvast) LEIDERDORP - Het bodemon derzoek in de Leiderdorpse Kerk wijk is begonnen. Gistermiddag gingen onderzoekers van het inge- nieursbedrijf DHV aan de slag in de wijk waar chemische stoffen zijn gevonden in de grond. Op dit moment is alleen nog maar vervuilde aarde aangetroffen in de tuin van de woning Van Leeuwenpark 17. Volgens een eer ste onderzoek leveren de stoffen, tetrachloreen, trichlooretheen en chloroform, geen direct gevaar op voor de volksgezondheid. Maar de verontruste gemeente wil geen en kel risico lopen en heeft besloten uitgebreide steekproeven te laten nemen in de aangrenzende Eiken laan en Kastanjelaan. Het onderzoek kost naar schat ting 40.1)00 gulden en zal ongeveer drie weken duren. Over zes weken worden de eerste resultaten ver wacht. Wanneer mocht blijken dat de grond ernstig is vervuild, moet een nader onderzoek worden ge start. WARMOND De gemeente Warmond wil blijven samen werken met de bollenstreekge meenten. Die beslissing heeft de Warmondse gemeenteraad gisteravond unaniem geno men. Dat besluit staat lijnrecht tegenover het standpunt van de provincie dat liever ziet dat het dorp wordt ingedeeld bij de Leidse agglomeratie. Na een discussie van enkele maan den, heeft Warmond toch gekozen voor het voortzetten van de be staande samenwerking binnen SOB-verband, het Samenwer kingsorgaan Bollenstreek waarin tien gemeenten zijn verenigd. Die keuze voor Leiden of de bollen- strek was noodzakelijk in het ka der van de nieuwe Wet op de Ge meenschappelijke Regelingen. De overheid wenst alle gemeenten in gebieden in te delen die samen du re regelingen als bijvoorbeeld vui lafvoer, muziekschool, gezond heidszorg. en dergelijke in stand moeten houden. Volgens de provincie kan War mond wat samenwerking betreft beter worden ingedeeld bij Leiden. Maar daarvoor voelt de raad niets. "Wij hopen dat het dagelijks be stuur van de provincie toch ons be sluit overneemt", aldus J.J. Bon net van het CDA, die eraan toe voegde dat zijn partij zich met hand en tand tegen een indeling bij Leiden zal verzetten. Doorslagge vende argumenten van de War mondse raad voor de bollenstreek te kiezen zijn: het landelijk karak ter van zowel Warmond als de bol lenstreek, de reeds bestaande sa menwerkingsverbanden en de angst door het verstedelijkte Lei den te worden opgeslokt. Peuters naar terrein ASC OEGSTGEEST - Op het ASC-ter- rein komt tijdelijk een onderko men voor de peuterspeelzaal die momenteel in de Oegstgeestse Ma- riaschool huist. Het CDA voelt als enige fractie niets voor een nood gebouw voor de peuters aan de rand van het ASC-veld Ook maakt zij bezwaar tegen .verhuur van de gehele Mariaschool aan het Rijn lands Lyceum. Dit is gisteravond in de raadsvergadering bekend ge maakt. Vertegenwoordigers van VVD. PvdA en PPR willen met dat het tijdelijke peuteronderkomen aan de veldennota wordt gekoppeld. Wethouder Kohlbeck (PvdA) zei. dat bij de beslissing rekening was gehouden met de veldennota en dat alle mogelijkheden die daarin worden genoemd open blijven. CDA-voorzitter van Veen noem- dé het voorstel voor verhuizing van de speelzaal 'kreupel'. Met het oog op de veldennota sprak hij van een 'ongelijkwaardige behandeling van de sportverenigingen'. Ook bij de financiële kant van het voor stel zette hij vraagtekens. Wethouder Blom (VVD) wees op het financiële voordeel voor de ge meente Oegstgeest. Deze 'creatieve oplossing' zou volgens haar zijn ontstaan nadat het Rijnlands Ly ceum bij de gemeente had aange klopt voor extra lokalen. Een woordvoerder van de korf balvereniging FIKS, één van de verenigingen die in de veldennota is opgenomen, wilde na afloop van de vergadering niet ingaan op de komst van dc peuterspeelzaal op het ASC-terrein fff IfiïHI ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Mastenbroek. Tan, v. Tol, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, Kloprogge: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 218661, spreekuur Rosmolen 2; zo 8 uur tot 24 uur: M. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412166, spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Pieterse, v. Gent. Taytelbaum. v. Luyk. Klaassen. Rus. Kruis en Lahr. za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudse Singel 11. tel. 120347: H. Klaasen, Zwanenzijde van Leeuwen v.d. Brandelerkade 28, tel. 120412; zo 8 uur tot 24 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 16. tel. 125820. Groep 4 - v. Wingerden, v. Rijn, Bénit. Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul. Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 24 uur: J. Reinders, Ge rard Brandtstraat 29. tel. 760947. Leiderdorp za O. Du Ry van Beest Holle, Vlaskamp 16. tel. 891100; zo R. van Velzen, Drake- stein 3, tel. 891100; spreekuur za en zo 12.30-13 uur op Vlaskamp 16, tel. 891100. Oegstgeest za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.B. Hugen- holtz. Prins Hendriklaan 4, tel. 155666. Voorschoten za W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960; zo J*Vrijenhoek. Bachlaan 1, tel. 2356. Warmond za en zo E. Sleeboom. Prof. Aalbersen- laan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar noord G.Th. Schaepman, Van Zuijlen van Nijeveltstraat 42, tel. 14561; zuid R.J. van Niekerk, Van Polanenpark 92, tel. 19014. Zoeterwoude APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van Reyst, Steenstraat 35, Leiden tel. 071- 120136; Voorschotense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 125057. Voor de praktijk van Van der Wouw en Vestjens: H. Vestjens, Rijn- en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten J. Frencken, Rontgenlaan 14, Leid- schendam. Wassenaar M. Immink-Vaandrager, Suriname- straat 50. tel. 462207 en J. Dijker, Orarye- laan 72, Rijswijk, tel. 862210. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp ^en Oegstgeest wordt waargeno- M.J. van Dam, Plantage 10, Leiden, tel. 141874; spreekuur za en zo om 13 uur. Voorschoten en Wassenaar: Ph. Wayenberg, Van Beethovenlaan 69B, Voorschoten tel. 01717-7788, spreekuur za en zo 17.30-18 uur. WIJKVERPLEGING Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13-14 Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma,woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 177444. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Wassenaar Horst en Vliet - Hofcampweg 65, tel. 16275, ma t/m vr 9-10 uur en op afspraak. VRIJDAG Leiden Het Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17: film 'Up in Smoke', van Cheech en Chong, 20 en 22.15 uur. LVC, Breestraat 66: swingavond, 22 uur Breehuys, Breestraat 19: hard-rock- avond, 20 uur. Pieterskerk: orgelconcert Charles de Wolff, 20.15 uur. Repelsteel, Breestraat 19: vegetarische vrijdag, Indonesisch, 17.30-19.30 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit. Caeciliastraat 18: vrouwenavond, 21-1 i curiosamarkt, 9.30-17 t VW-kantoor, Stationsplein 210: start toeristische wandeling door Leiden, 10.30 uur Hartebrugkerk, Haarlemmerstraat: wandelconcert, Wim Brunsveld op or- 20 c Het Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17: film 'Up in Smoke' van Cheech en Chong, 20 en 22.15 uur. Vrouwenhuis, Hooigracht 79: café avond. 21-1 uur. Naaktstrand in Wassenaar? WASSENAAR - De Wassenaarse wethouder Cocheret de la Moriniere en zijn Haagse collega Vink gaan binnenkort opnieuw praten over een naaktstrand op Wassenaars grondgebied, vlak naast het bestaande Sche- veningse naaktstrand Of dit gesprek veel zal opleveren is de vraag. Wassenaar wil namelijk niet al te veel geld uitgeven voor de inrichiing en hel onderhoud van dat strand omdat het dorp geen strandexploitatie of begroting heeft voor een dergelijk naaktstrand, dat per jaar 85.000 gulden zou moeten kosten. Bovendien vraagt dc Wassenaarse wethouder zich af of er eigenlijk wel behoefte is aan aan naaktrecreatic op Wassenaarse grondgebied. "De mensen die naakt willen zonnen gaan wel naar het Scheveningse strand", merkt hij op. LEIDSCH £L DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Posl uitsluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Witte Singel 1 2311 BG LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen kranl ontvangen lel 071-123143 lussen 18 00-19 30 uur (nabezorg.ng na 19 30 uur, 16 30-18 00 uur Abonnemenisgeiden bi| Restitutie is niet toegestaan opzegging is abonnementsgeide 3203571t n v Dam Holding BV te Haan (geestelijk leven) Redactie stad en randgemeenten tel 071-144941. tst 219 Rome. Madrid. Mexic

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2