Regen kan toernooi Warmond niet deren Feyenoord vreest Grieks EC-avontuur Titel Stavenuiter Tourspel dagprijs Turk, Bakker en De Groot naar jeugdkampioenschap Leidse studenten bezoeken Japan Anti-parkeer experiment Lezers schrijven Sport WOENSDAG 11 JULI 1984 DEN HAAG (GPD) Van de vier Nederlandse deelnemers aan de Europese bekertoernooien heeft landskampioen Feyenoord giste ren ongetwijfeld de lastigste tegen stander geloot. Bovendien moeten de Rotterdammers op 19 septem ber eerst op eigen veld tegen Pana- thinaikos in het strijdperk treden. PSV, Ajax en Fortuna S, die res pectievelijk aan Vorwarts Frank furt (DDR), Red Boys Differdange (Luxemburg) en BK Kopenhagen (Denemarken) werden 'gekop peld', maken daarentegen pas veertien dagen later (op 3 oktober) hun 'Europese' opwachting op ei gen terrein. Al met al dus niet zo verwonder lijk, dat er bij Feyenoord met ge mengde gevoelens werd gerea geerd op het resultaat van de loting in Geneve. „Immers, dat is toch een club met een reputatie", zegt trainer Thijs Libregts. „Panathi- naikos behoorde dan nog niet bij de geplaatsten, maar is zeker niet de eerste de beste. Die ploeg heeft al eens in een Europa-Cupfinale gestaan (1971 tegen Ajax in Lon den) en wordt geregeld kampioen van Griekenland. Het is dus in elk geval een stabiel team". „Bovendien", weet Libregts over de Griekse tegenstander, die Tsjeu La Ling nog altijd onder contract heeft, „heb je met dat soort ploe gen niet alleen te maken met het voetbalaspect, maar ook met alles wat er omheen hangt. En dat is veel in Griekenland, waar het voet bal op heel aparte wijze wordt be leefd. Er kunnen zich nogal eens emotionele toestanden voordoen". De oefenmeester kan daarbij „ri vaal" Ajax als voorbeeld noemen. Al in de eerste ronde werden de Amsterdammers vorig seizoen uit het Europa-Cuptoernooi gekegeld door Olympiakos Piraeus, dat vooral in de thuiswedstrijd „te keer" ging. „Je speelt daar tegen de hele entourage", beseft Li bregts, die er graag een middenvel der („Bosman van Go Ahead Eagles is in de picture, ja") en een aanvaller bij zou hebben als hij op 23 juli bij Feyenoord met de trai ning begint. „Je kunt dus niet pra ten over kansen op fifty-fifty basis. Alles zal afhangen van het resul taat dat we in de thuiswedstrijd neerzetten". "Schitterend" Als Ajax ooit de kans heeft ge had om de tweede ronde van een Europa Cup-toernooi te bereiken dan is het nu. Dat is de stellige overtuiging van Ronald Spelbos, de nieuwe centrale verdediger van de Amsterdammers. Middenin een verhuizing van België naar Heer- een club met reputatie". hugowaard merkte de ex-speler van Club Brugge gisteravond op: „Het is schitterend dat we tegen Red Boys Differdange moeten spe len. Dat is zonder meer een goede loting". Spelbos heeft dan ook in het verleden de nodige ervaring opge daan met Red Boys. Met AZ ver sloeg hij de formatie uit Luxem burg in 1977 met 11-1 en 5-1. Drie jaar later leverden de herhalingsoe feningen AZ eveneens royale over winningen op: 6-0 en 5-1. Net als nu met Ajax het geval is ging het destijds om wedstrijden in de eerste ronde van het UEFA Cup-toernooi. Spelbos: „In de tijd dat wij tegen Red Boys speelden waren die Luxemburgers betaalde amateurs die voor ons geen pro bleem vormden. Natuurlijk, als er sprake is van onderschatting is ie dere ploeg gevaarijk. Als je ze se rieus aanpakt dan is er echter niets aan de hand, ook al was AZ in die jaren op Europees niveau iets ver der dan Ajax nu is". Spelbos gaat er echter vanuit dat Ajax voor het eerst in vier jaar weer kan doordringen tot de twee de ronde van een Europees toer nooi. De afgelopen drie jaar werd het achtereenvolgens uitgescha keld door Tottenham Hotspur, Cel tic en Olympiakos Piraeus. Perspectief PSV, dat maandag de training hervat, toonde zich redelijk tevre den met het Oostduitse Vorwarts Berlin als tegenstander in de eerste ronde van het UEFA Cup-toernooi. „Wij hadden het veel slechter, maar ook iets eenvoudiger kunnen treffen", aldus PSV-trainer Jan Re- ker, die voor de loting voor zichzelf drie groepen had gemaakt. „Tot de tegenstanders die ik graag wilde hebben behoorde onder andere Red Boys, dat nu tegen Ajax uit komt. Verder wilde ik in de eerste ronde uiteraard liever niet tegen clubs uit Spanje, Engeland of Rus land spelen. Vorwarts behoort tot de derde categorie, een tegenstan der waartegen we perspectief heb ben". Hans van Breukelen kan zijn trainer de nodige informatie ver strekken over de kracht van Vor warts. De nieuwe doelman van PSV speelde vorig jaar met zijn vo rige werkgever Nottingham Forest in de eerste ronde van het UEFA Cup-toernooi tegen Vorwarts. Not tingham, dat een ronde later PSV uitschakelde, won op eigen veld met 2-0. De uitwedstrijd werd door de Engelse ploeg met 0-1 gewon nen. De wedstrijd in Berlijn werd toen geleid door scheidsrechter Gerrit Geurds uit Eindhoven. „Via Van Breukelen en Geurds kom ik wel het een en ander te weten en verder ben ik van plan om zelf ook nog een keer in Gost-Duitsland te gaan kijken, zodat het uitgesloten is dat PSV straks voor grote verras singen komt te staan", aldus Re- ker. Tevreden Bert Jacobs, de nieuwe trainer van Fortuna S, de Nederlandse vertegenwoordiger in het toernooi voor bekerwinnaars, toonde zich tevreden met BK Kopenhagen als tegenstander. „Het moet mogelijk zijn om met deze tegenstander de tweede ronde te bereiken. Ik heb via Steen Ziegler, die in de tijd dat ik Roda JC trainde daar speelde, al wat informatie gekregen. Hun be kendste speler bijvoorbeeld is doelman Ole Qvist die ook actief was bij het Europees kampioen schap in Frankrijk. Verder schij nen het allemaal, jonge onervaren spelers te zijn". De interessante duels: Landskampioenen: Girondins Bordeaux (Fra) - Athletico Bilbao (Spa), Grasshoppers Zurich (Zwi) - Honved Boedapest (Hon), Levski PAGINA 13 Spartak Sofia (Bul) - VFB Stuttgart (Wdl). Lech Poznan (Pol) - Liverpool (Eng). Aberdeen (Sch) - Dynamo Berlin (DDR). lives Tampere (Fin) - Juventus (Ita). Feyenoord (Ned) - Panathinaikos Athene (Gri), Austria Wien (Oos) - La Valetta (Mal). Rode Ster Belgrado (Joe) - Benfica (Por). Linfield (N-Ier) - Sham rock Rovers (Ier), Beveren (Bel) - Akra- nes (IJsl) Bekerwinnaars KB Kopenhagen (Den) - Fortuna S. (Ned), UC Dublin (Ier) - Everton (Eng), Celtic Glasgow (Sch) - AA Gent (Bel), Bayern Munchen - FC Moss (Noo). Wrexham (Wal) - FC Porto (Por), Metz (Fra) - FC Barcelona (Spa), Dynamo Moskou (Sov) - Hajduk Split (Joe), Steaua Boekarest (Roe) - AS Roma (Ita), Malmo FF (Zwe) - Dinamo Dresden (DDR). Rapid Wien (Oos) - Besiktas Is- tanboel (Tur) UEFA-Cup Glentoran Belfast (N.Ier) - Standard Luik (Bel). Sporting Braga (Por) - Tot tenham Hotspur (Eng), FC Sion (Zwi) - Athletico de Madrid (Spa). Vorwarts Frankfurt (DDR) - PSV (Eindhoven), Red Boys Differdange (Lux) - Ajax (Ned). Real Madrid (Spa) - Wacker Inns bruck (Oos), Videoton (Hon) - Dukla Praag (Tsj) Auxerre (Fra) - Sporting Lissabon (Por). Anderlecht (Bel) - Wer- der Bremen (Wdl), HJK Stockholm (Zwe) - Dundee United (Sch), Reykjavik (IJsl) - Queens Park Rangers (Eng). Manchester United (Eng) - Raba Eto Györ (Hon), Banska Bystrika (Tsj) - Bo- russia Monchengladbach (Wdl). Real Valladolid (Spa) - FC Rijeka (Joe), Paris St.Germain (Fra) - Heart of Midlothian (Sch), Pogon Szczecin (Pol) - 1. FC Koln (Wdl), FC Southampton (Eng) - Ham burger SV (Wdl) Nottingham Forest (Eng) - Club Brugge (Bel), Sportul Boe karest (Roe) - Inter Milan (Ita) LEIDEN - In het Dekker tennistoernooi zal de B-categorie vandaag pas aan bod komen. Voor de organisatie in Warmond is het te hopen dat de als derde geplaatste Hans Tonjann zijn inschrijving gestand zal doen. Doet hij dat niet dan is het toernooi een attractieve halve finalist kwijt en lijkt het pad naar de finale voor Frans Grimbergen weinig meer te zijn dan een warming up. De andere halve finale zal zonder twijfel gaan tussen Carel de Bruyn en Herman van der Capellen. De Leidenaar heeft daarmee de mogelijkheid om zich te revancheren voor de nederlaag op de districtskampioenschappen. In C 1 en C 2 zijn reeds enkele kwartfinalisten bekend. Bij de he ren in C 1 verdween gisteren een geplaatste uit het toernooi. Van den Berg, als no 8 gekwalificeerd, moest zich na harde strijd gewon nen geven aan Post, 5-7, 6-2, 6-7. Post bereikte met deze winst de kwartfinale. Zover kwamen giste ren ook M. Krans, no 5 geplaatst, en T. Koemans, no 3 geplaatst. M. Krans moest hard werken om over eind te blijven tegen Vertogen, 6-4, 6-7,6-4. T. Koemans was met R. Le pelaar sneller klaar, 6-2, 6-1. De overige geplaatsten wisten zich eveneens te handhaven. M. Nagelkerke, no 2 geplaatst, klopte W.F. Roling met de veelzeggende score 7-6, 7-5. Harold van Offeren, no 4 geplaatst, hield Jan Baan in twee sets in bedwang, 6-3, 7-5. De meeste indruk van de geplaatsten maakte Erik Snellenberg, als no 7 gewaardeerd, die H. Lacourt met 6- 4, 6-1 geen enkele kans gaf. T. Gi- berius, no 6 geplaatst, liet zich door het verlies van de eerste set tegen Minnee niet van de wijs brengen, 4-6, 6-3, 6-4. De regen die om 20.00 uur ieder verder buiten spelen onmogelijk maakte had weinig invloed op het verloop van het toernooi. Van bui ten naar binnen, dat kan bij Dek ker natuurlijk gemakkelijk. De overgang had overigens nauwe lijks gevolgen op de wedstrijdre sultaten. De winst kwam ook bin nen daar terecht waar die buiten terecht zou zijn gekomen. Wel maakte het Leidsche Hout koppel Hins en Walenkamp in de hal tegen het Unicum duo Roodenburg en van Duyn veel minder klaar dan zijzelf hadden verwacht, 2-6, 3-6. Een score die de krachtsverhou ding overigens niet helemaal juist weergeeft. Er waren een handvol spellen die eerst na enkele malen gelijk winst opleverden voor de Unicummers. Bij de dames kwamen de ge plaatsten in C 1 gemakkelijk in de kwartfinale. Eveline Krul, no 1 ge plaatst, was te vast voor Anneke van Overloop, 6-2, 6-4. Jaqueline Pauw, no 3 geplaatst, behoefde te gen Bernadette Kraayenvanger maar een spel af te geven, 6-1, 6-0. Dat deed Tiny van Velzen ook te gen Kiki Mijer en in precies dezelf de volgorde. Bij de heren in C 2 haalden Lolling en Snik de kwart finales. Lolling had geen moeite met Schimmelpenninck, 6-0,6-1 en Snik niet met Ascensi, 6-2, 6-0. De winst van Snik op Ascensi moet wel hoger worden aangeslagen dan die van Lolling op Schimmelpen- ninck. L. van Heemskerk, die A. van Pa ridon met 6-1, 6-2 aftroefde vond in Robert een tegenstander die heel wat meer in de melk te brokken had, 6-2,1-6,6-4 maar hij bleef in de strijd. Roomburgs Saidi liep J. van Velzen uit het toernooi, 6-3, 6-3. Laatstgenoemde had meer tech niek maar zag geen kans om dat surplus tegen dc uiterst bewegelij ke en slim plaatsende Saidi in winst om te zetten. In het gemengd dubbelspel C lijkt de combinatie Eveline Krul en B.J. Dietrich erg ver te kunnen komen. Bearda/ Bearda waren kansloos, 6-2, 6-1. Boekhorst In het toernooi van de Boekhorst in Noordwijkerhout verdween de in het damesenkelspel C no 1 ge plaatste Madeion Verdegaal uit de strijd tegen Katja Nelis, 4-6, 3-6. Dat was de verrassing van de dag. Er sneuvelden nog wel meer ge plaatsten maar dat gebeurde in D. Jammer voor het toernooi was dat A. de Mooy, no 2 geplaatst in het herenenkelspel D, zich door blessure moest terugtrekken. Want de Mooys plaatsing leek een accep tabele. Verder bleek de plaatsing niet in overeenstemming met de werkelijke krachtsverhouding. H. Peters no 2 geplaatst, kreeg tegen G. Vogelaar geen been aan de grond, 2-6, 0-6. In het damesdub belspel D kon het no 1 geplaatste koppel Hawkyard en Hughes zich handhaven tegen Karthaus en Ur- bers, 6-4,6-2, maar het no 2 geplaat ste duo Bruin en Kastien dolven het onderspit tegen Kroon en Vink, 6-7, 6-3, 6-7. FRANK BONTE. Aouita op recordjacht, tevergeefs. Aouita kan wereldrecord nog niet aan (Reuter) - De Marokkaan Said Aouita viel in Lausanne het we reldrecord op de 5000 meter van de Brit David Moorcroft (13.00,42) aan. Tot twee kilome ter leek Aouita een kans te heb ben te slagen in zijn opzet. Op het 2000 meter-punt was hij één seconde sneller dan Moorcroft in Oslo in 1982. Daarna zakte het tempo echter zodanig, dat de Marokkaan op 13.12,52 uit kwam. Aouita is in het bezit van de beste wereldseizoen- prestatie op de vijf kilometer: 13.04,74. De Fransman Pierre Quinon kwam bij het polsstokhoog springen tot een uitstekende verrichting. Quinon wipte over de 5 meter en 80 centimeter en bleef zijn landgenoot Vigneron tien centimeter voor. Het we reldrecord hoog met de glasve- zelstok is in handen van de Rus Boebka, met 5.88 meter. Boeb- ka is in Los Angeles afwezig. ADVERTENTIE DEN HAAG (ANP) - Lotto 27 heeft geen winnaar opgeleverd van de eerste prijs. Voor de tweede prijs meldde zich één deelnemer, die bruto 300.000 gulden ontvangt. lotto 27 le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 1 win naar, die bruto 300.000,- ontvangt, 3e prijs: 108 winnaars, die elk bruto 2.242,80 ontvangen, 4e prijs: 4.233 win naars, die elk 57,20 ontvangen, 5e prijs: 66.599 winnaars, die elk 5,00 ont vangen. Cijferspel 27 6 cijfers goed: 1 winnaar, 5 cijfers goed: 2 winnaars, 4 cijfers goed: 10 win naars, 3 cijfers goed: 142 winnaars. 2 cij fers goed: 1 heeft met bemanningslid Guido Alkemade onbedreigd de nationale titel veroverd in de 470-klasse. Het duo, dat Nederland in deze catego rie zal vertegenwoordigen bij de Olympische Spelen, won gisteren in eigen omgeving de vijfde race om het nationaal kampioenschap. Door het late tijdstip werd beslo ten de zesde wedstrijd af te gelas ten. Stavenuiter, die maandag in de achterhoede finishte door een verkeerd uitgevallen taktiek, nam gisteren bij windkracht 2 a 3 revan che voor die zwakke dag. Direct na het startschot pakte de kleine stuurman een voorsprong, die hij niet meer afstond. De Medemblik- ker berfaalde daarmee zijn vierde overwinning; met aftrek van het slechtste resultaat (29e) kwam Sta venuiter met een „nul" op de eer ste plaats in de totaaluitslag te recht. Vandaag rijden we naar Rodez. een plaats aan de rivier Aveyron en tevens het antwoord op vraag 13 van ons tourspel. De dagprijs, een stuurcomputer t.w.v. 129 gul den aangeboden door Tom Walenkamp, is ge wonnen door Martijn Ludwig, v. Matenesse- laan 8 in Llsse. Martijn kan zijn prijs op vertoon van een legitimatiebewijs afhalen bij Tom Wa lenkamp, Turfmarkt 8 in Leiden. DEN HAAG (ANP) - Nederland zal dertien spelers afvaardigen naar de Europese jeugdkampioenschappen (junioren en kadetten) tafeltennis, die van 18 tot 25 juli worden afgewerkt in de Oostenrijkse plaats Linz. Uitgenodigd zijn: Frank Boute, Herman van den Broek, Rob Turk, Jos Verhulst, Gerard Bakker, Bart van Haren, Geert Verhaegh, Helene Hop, Dicky Keen, Babette van der Ven, Patricia de Groot, Gerdy Keen en Emelie Noor. Als begeleiders gaan mee: Milan Stencel, Jan Vlieg, Dusan Tigerman en Hans van de Broek. Damesvolleybalteam boekt vooruitgang in toernooi VARNA (ANP) - Het Nederlands damesvolleybalteam heeft ook de derde wedstrijd in het internatio nale toernooi in Varna verloren. De Sowjet-Unie was zoals verwacht te sterk voor de selectie van Peter Murphy: 0-3. De setstanden waren 3-15, 7-15 en 10-15. De Nederlandse volleybalsters speelden echter beduidend beter dan een dag eerder tegen Polen, zo dat het duel tegen de Russinnen met name in de tweede en de derde set niet slechts eenrichtingsver keer opleverde. Na de nederlagen tegen Cuba en Polen zat er einde lijk weer eens lijn in het spel van Oranje, bij wie Carolien Keulen an dermaal de uitblinkster was. Ook Agnes Brunninkhuis van Set Up kan terugzien op een goede wed strijd. De Nederlandse ploeg, die maan dag nauwelijks verweer had tegen de Poolse opslag, wist beter raad met de service van de Sowvjet- speelsters, zodat ook de aanval re den gaf tot meer zelfvertrouwen. Er werd dan ook niet verloren door persoonlijke fouten, maar door de sterkte van de tegenstander. Afscheid op Margrietschool van onderwijzeres De Jong LEIDEN - Op de Leidse Prinses Margrietschool aan de Boshuizer- kade wordt morgen afscheid geno men van onderwijzeres A. de Jong. Zij is een van de leerkrachten die gebruik maakt van de regeling om vervroegd uit het vak te stappen, om zo plaats te maken voor een jongere collega. Mevrouw De Jong zat sinds 1950 in het onderwijs. De laatste acht tien jaar was zij verbonden aan de Prinses Margrietschool. Haar wordt woensdagmiddag een af scheidsreceptie aangeboden, die van vier uur tot half zes zal duren. LEIDEN Aan de Louise de Coligny scholengemeenschap zijn geslaagd: MAVO: C Crispijn, J. v. Ede v. d. Plas, R. Fakkel, R. Fernandez, E. d. Jong, R. Mekel, C. Soer, I. Trouwee, D. d. Vrind, A. v. Duyn, S. Loeffen. HAVO: H. Aben, M. v. d. Meer, M. Pol, S. Rawawadhdoebe, E. de. Roy v. Zuydewijn, P. Sellink. E. Velthuyzen, L. Visser. F. Braakman. H. Francois. N d. Kok. R. Vijlbrief. R. James, M. v. Stnen. A. Kop. M. Schmale. VWO: F. Hockx. W. Jansen, C. Sam- patsing, E. Groenewoud, M. Hogervorst, LEIDERDORP - Aan het Rijnlands Instituut voor Ondernemeronderwijs slaagden voor het examen lager (detail- jhandelsondèrwijs E. Alkemade, W. Antes, M. Banen. H. Bank, M. Bokma, A. Borst, J. Borst, C. v.d. Bosch, N. v. Bostelen. P. v.d. Burg, C. Colijn, K. Deegenaars. R. Dibbetz, M. van Diest, C. Domburg, J. Donker. F. Douwes, M. van Driel, I. van Egmond, M. van Emmerik, S. Wah Fu, R. v.d. Geest, M. v. Gelderen, P. Gerritsen, S. van Goozen, P. Gordijn, M. de Graaff, M. de Groot, R. Groot, K. den Haan, R. Hauwert, E. van Heeringen, M. Helves- teyn, P. Heshusius, J.W. Heijl, R. v. Honschoten, P. Jansen, M. Janson, M. de Jong, W. Joosten, R. van Kasterop, C. Keizer, M. Kerkhoven, J. de Keuning, B. Kloos, M. v.d. Klugt, K. van Koert, R. Kok, E. Kray, B. Lampe, E. La Lau, L. van Leeuwen, M. v. Katwijk, J. Louw- rier, W. Luiten, E. Martijn, D. v.d. Meer, M. Nievaart, H. Otgaar, H. Ouwerkerk, R. Pont, S. Prins, C. Ramaker, P. te Rie- le, J. Roest, J. Rutten, M. de Ruyter, A. van Rijn, H. Schenk, G. v. Seeters, D. Smit, K. van Spijk, I. Terpstra, R. Tol, D. Treur, H. Tuinhof de Moed, D. van Veen, I. van Veen, R. Vermeulen, M. Verschuur, R. v.d. Vlugt, B. Wester beek, M. Willemsen, C. Wubben, R. Wil ling, D. v.d. Wijngaard. Voor het eindexamen middelbaar (detail)handelsonderwijs slaagden: G. Alink, J. Bader, P. Baelde, J. van den Berg, G. van den Berg, M. van den Berg, A. M. Bergh, A. Boersma, R. Brinkhuijsen, R. Brons, R. de Bruijn, J. van Buuren, M. Caspers. F. Dijkshoorn, J. Dijkstra. M. van Eeden, R. Egberts, Y. Eveleens, A. Evers, J. van der Geest, B. Grimberg, C. Groenveld, W. Haasnoot, W. van Hage, A. Heres, R. den Hoed. N. Hogenboom, J. Hooymans, M. Houps, F. van Houten. S. Jansen, Y. Koolhaas, W. Laarman, A. Langendijk, H. Lange- zaal, J. Laros, M. van Leeuwen, E. Mas tenbroek, R. Meelker, J. van der Meer, M. Middeldorp, R. Nagel. J. van Nieuw koop, R. Nozeman, M. Oltvoort, H. Par- levliet, M. van der Ploeg. W. van Pola- nen. M. Quint, R. Rietveld, A. van Rooyen, A. Schipper, P. Slofstra, G. Slootweg, R. Smolders, P. van Tilburg, H. Tonies. Th. Turk, R. van Veen, P. Verhoeff, O. Voesenek, C. v.d. Voort, Th. Vos, A. Warmerdam. J. Westgeest, H. Wieten, M. Zonenberg. - AMSTERDAM - Om het parkeren van auto's op trottoirs en in stegen te voorkomen worden in Amsterdam veelal 'Amsterdammertjes' geplaatst, zo goed als Leiden zijn 'Leienaartjes' kent. Paaltjes dus. Op dit moment is in de hoofdstad echter ook een proef begonnen om het foutief parkeren tegen te gaan door middel van verhoogde trottoirs, afgezet met L-vormi- ge trottoirbanden. Op de foto is afgebeeld hoe dat er op de Leidsegracht uitziet. ffoto anp) LEIDEN Veertien studenten, de meesten uit Lei den, brengen de komende week een bezoek aan Ja pan. Zij zullen in Tokio deelnemen aan een internatio nale studentenconferentie met als thema 'Op weg naar de 21ste eeuw'. De reis naar Japan staat in verband met het bezoek dat zestien Japanse studenten in maart van dit jaar aan Leiden brachten. Zij waren toen te gast bij de Leidse Studentenvereniging voor Internationale Be trekkingen en werden wegwijs gemaakt in het politie ke, culturele en sociale leven in Nederland. In aansluiting op de conferentie zullen de Neder landse studenten hetzelfde gaan doen in Japan. Zij verblijven drie dagen bij gastgezinnen en worden daarna drie dagen op een speciaal programma getrak teerd. Zo wordt L.J. Brinkhorst, EG-ambassadeur in Japan bezocht en staan bezoeken aan de Nederlandse ambassade en de Japanse omroep op stapel. Tafeltje-dek-je' trekt 115 nieuwe eters' zoveel mogelijk maaltijden. Om precies te zijn betrokken 82 Leide- r.aars zeven maal per week hun maaltijd van 'Tafeltje-dek-je' Ge middeld gebruikten de deelnemers 4,8 maaltijden per week LEIDEN - 'Tafeltje-dek-je' past goed in het nieuwe jasje dat in ja nuari van dit jaar werd aangetrok ken. Gedurende de eerste vier maanden hebben in totaal 310 gebruik gemaakt van 'Ta- Opvallend is, zo staat in het ver slag van de eerste vier maanden, dat de meeste mensen kozen voor Minerva (3) Als er een prijs zou zijn voor dege ne die de minste goodwill kweekt en de grootste antipathie weet te verwerven, dan zou die dit jaar ze ker naar Minerva gaan. En van har te gegund! Nadat het al de hele week klachten geregend heeft, over overlast, stond in de krant van woensdagavond dat tijdens het feest op de Burcht op donderdag geen versterkte muziek ten gehore mocht worden gebracht. Een loffelijk idee van de gemeente Leiden, alleen vergaten ze dat de "heren en dames" ook nog een openluchtfilmvoorstelling hadden gepland op het terrein van de Groenoordhallen. Had men in de buurt van het Van der Werffpark (waarschijnlijk on der druk van alle handtekenin- genakties tegen het feest in het park) nog een stencil in de bus ge daan met uitleg over eventuele overlast, nee in Groenoord werden we omstreeks half twaalf 's avonds doodleuk geconfronteerd met een hoop auto's en een hoop lawaai van een film, wat in eerste instantie te horen was tot op de singel. Om het nog leuker te maken, door rioleringswerkzaamheden is een gedeelte van de wijk afgesloten en is het gedeelte van het terrein tus sen Gooimeerlaan en Floris Ver- sterlaan doorgaande route. Uitge rekend op dat punt wordt de film gedraaid. Gelukkig is het geluid wat zachter gedraaid, na vele klachten. Het gekke is alleen dat ik dacht dat je om te studeren hersens moest heb ben, maar wat blijkt, als je als ver eniging al de hele week klachten krijgt dan scheur je omstreeks half twee na afloop toch dat terrein af met fanfare-trompetten en cla xons. zo kweekt men goodwill9 Verder is het voor mij onbegrijpe lijk dat een wijk waarin het buurt- comité al jarenlang bezig is te zor gen dat de bewoners geen overlast ondervinden van festiviteiten en concerten in de Groenoordhal, dan zonder voorbericht hiermee gecon fronteerd wordt. In myn ogen (ik zit zelf niet in het buurtcomité) houdt de gemeente het comité aan het lijntje, want als je ze enigszins serieus zou nemen zou je dit nooit toegelaten hebben. Daarnaast blijkt voor de zoveelste maal dat Minerva-studenten niet op de hoogte zijn van Leiden en geen kranten lezen, want dan had den ook zij kunnen weten dat dit niet de juiste plek was. Had bijvoorbeeld het parkeerter rein van UVS genomen, dan heb je evenveel plaats en niemand heeft er last van, maar ja dat is een kwes tie van oriëntatie en nadenken wat je de burgers (zo schijnen wij te he ten) aandoet met je feesten. Het blijkt gewoon dat je als stu dent in Leiden (en zeker Minerva) alles voor elkaar kan krijgen. Dit was het 34ste lustrum, ik hou mijn hart vast voor het 35ste. Dat zal ze ker nog grootser worden De Minerva-studenten zullen best een leuke feestweek gehad heb ben, en eerdaags is alles weer ver geten, maar ik hoop dat over vijf jaar er iets voorzichter wordt om gesprongen met ideeen en vergun ningen. E. van Aelst Frans van Mierisstraat 37a Leiden

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 13