Grote drukte op 'transfermarkt' Drietal atleten 'slaagt' voor LA Poloteam uit rode cijfers Record aantal basketballers wisselt van club Nederlagen Volle Bak Warmerdam blijft nog net op de been Tourspel dagprijs Sport J I ZATERDAG 7 JULI 1984 LEIDEN - In de Leidse re gio wisselen deze zomer meer basketbalspelers en speelsters van vereniging dan ooit. Bij verschillende clubs is het een komen en gaan van spelers en ook de trainers laten zich niet on betuigd. Maar liefst vier teams gaan het seizoen 84—85 met een nieuwe coach in zee. Er zijn er ook die nog zoekende zijn. Het damesteam van MSV bijvoor beeld, volgend seizoen uitkomend in de eredivisie, heeft nog altijd geen trainer-coach voor de behoor lijk uitgedunde selectie gevonden. Vorig jaar werden de trainingen geleid door speelster Ria Bröring en werd de begeleiding verzorgd door de coach van de heren, Henk Krouwel. Deze succesvolle fomule, er werd tenslotte naar de eredivisie gepromoveerd, bleek niet voor her haling vatbaar. Ria Bröring namelijk stopt voor lopig met trainen en spelen vanwe ge de komst van een kleine Brö ring, en Henk Krouwel werd door het bestuur van MSV de wacht aangezegd bij de heren, met als ge volg dat ook de dames zonder coach kwamen te zitten. Naast dit duo vertrekt ook ster-speelster Re- nate Sluis voorlopig naar de Ver enigde Staten om daar bij een uni versiteit te gaan basketballen. Een andere basisspeelster, Marjolein ter Laak, verblijft de eerste helft van de comptitie in Australië en Carla Krouwel twijfelt door deze ontwikkelingen over de voortzet ting van haar basketbalcarrière. De te smalle basis van MSV heeft alleen Jolanda Tokkie (Rotterdam Z), onlangs nog geselecteerd voor het Nederlands team, erbij gekre gen, en de Noordwijkse formatie gaat zonder echte lengte en zonder trainer-coach een bijzonder zwaar seizoen tegemoet. Bij de dames van LUSV ziet de toekomst er een stuk zonniger uit al ziet coach Titus Flapper Iréne Wouters met lede ogen naar Mid land vertrekken. Wouters gaat in Utrecht verder met haar studie en ook de onlangs afgestudeerde Ma rion Kroezen zoekt haar heil in de Domstad; zij gaat bij Cangeroes spelen. Flapper kreeg echter Anet- te Zondervan (Voorburg) en Corry van Stralen (Hoofddorp) voor deze twee in de plaats en ook Lieke Smits is na de komst van Joris Flapper weer beschikbaar. De Leidse studentes werden het afge lopen seizoen derde in de eerste di visie en Flapper ziet zijn team nu strijden voor promotie. In deze eerste divisie zal LUSV het onder andere op moeten ne men tegen het gepromoveerde Lis- se. Het team van coach Hans Broekhof aat ongewijzigd het nieu we seizoen in en zal zich volgéns de verwachtingen moeiteloos hand haven. Het damesteam van het Katwijk- se Grasshoppers speelt volgend seizoen in de eerste klasse rayon. De talentrijke ploeg van trainer Ed Zaal promoveerde voor de tweede achtereenvolgende keer en ook nu weer verwacht Zaal kampioen te worden. Dit is geen bluf van Zaal, want zijn dames wonnen ook al twee maal de Nederlandse B-be ker; een aansprekende prestatie Een klasse lager spelen de teams van Leiderdorp en Elmex Leiden. In deze klasse zal het in enkele ja ren omlaag gekelderde Leiden zich wel handhaven en Leiderdorp lijkt voor de tweede klasse rayon zelfs een aanwinst. v. d. Burg) Heren Ook bij de herenteams is het no dige veranderd. Met name Blitz, Leiderdorp en Trotters komen met compleet nieuwe formaties binnen de lijnen. Coach Ben van Cleef zag bij Leiderdorp de routiniers Tony Lamping en Peter Paulides stop pen en liet Wim Creighton en Ton Paulides buiten de selectie vallen. Vooral het afvallen van Ton Pauli des wekte nogal wat beroering. Paulides, al jaren spelend in de ba sis van Leiderdorp, leek zeker van een plaats, maar zoals gebruikelijk dacht Van Cleef daar anders over en Paulides kon vertrekken. Het bestuur kwam nog wel bijeen, maar verder dan de conclusie dat een trainer autonoom is kwam het niet, zodat Paulides zich bij Loco- motiv aanmeldde en daar met open armen ontvangen werd. Sjaak Westrate zocht daarna heil bij zijn oude club Blitz en Henk Jan Piket die het een jaartje bij El- mex Leiden gaat proberen bracht het aantal vertrekkers op zes. Van Cleef vult zijn team aan met de Blitz-oudjes Piet van der Zaag en Dick Koorneef en Arno Fillipo van BVO. Uit de junioren komt guard Mark Brussee over naar het eerste team. Ook het Voorschotense Blitz kent nogal wat nieuwe gezichten. Naast Westrate komen Evert Jan van der Plas en Will Moerer met coach Krouwel van MSV naar Blitz. René Prins komt van Oegst- geest en Shane Kleyhorst gaat het na een half seizoen Lisse toch maar weer in Voorschoten proberen. Dit quintet gevoegd bij de oude Blitz- kern bezorgt coach Krouwel een sterke selectie en volgens hem moet Blitz dan ook als één van de kanshebbers in de eerste klasse rayon beschouwd worden. Ook coach Frans Kales van de Trotters denkt na het afgelopen matige jaar komend seizoen een kans op het kampioenschap te ma ken. Kales ziet Eric Paul van Wee- ren na een jaar Elmex terugkeren en ook Leon Zaal uit Roelofarends- veen komt naar de schaduwvereni- ging van Elmex. Ook enkele Lei derdorpers (Monkhorst, Creighton, Szitas en Braakman) overwegen overschrijving, maar aarzelen nog. Al met al zit Kales een stuk beter in zijn spelers dan vorig seizoen. Het Noordwijkse MSV vond de PAGINA 15 Haarlemmer Bert Samson bereid Krouwel op te volgen. De enthou siaste Samson heeft er wel zin in bij de Noorwykers, maar ziet toch wat spelers vertrekken. Met Rick Driessen, Peter Goossen en Chris Jonker houdt Samson echter vol doende kwaliteit over om kans te maken op een hoge klassering. Dat zit er in de andere eerste klasse rayon voor het verzwakte Lisse zeker niet in. De Lissenaren grepen voor de zoveelste keer net naast de promotie en dat had een leegloop tot gevolg. Trainer Han Wallaart gaat met DAS uit Delft de promotiedivisie in en het trio Eric van Zelm, John de Bruin en Ro nald Sporken vertrekt naar de Haarlemse concurrent DSS en Kleyhorst naar Blitz. Voor Wallaart is nog geen vervanger gevonden en het vertrek van de spelers zal met jeugd opgevangen moeten worden. Lisse zal dit jaar dus een stapje te rug moeten doen. In de tweede klasse rayon maakt eindelijk LUSV zijn opwachting. De gepromoveerde studenten ra ken voorlopig Erwin Snelting we gens een knieblessure kwijt, maar krijgen daar Aijen Maat van Voor burg voor terug. Coach Hans van Rooyen is zo als altijd optimistisch en ziet zijn team in de sub-top ein digen. Grasshoppers eindigde dit sei zoen in die sub-top en coach Ed Zaal denkt met de Katwijkers nu te promoveren. Uit de jeugd komen enkele talentvolle junioren door en met deze bredere selectie moet een plaats bij de bovenste twee moge lijk zijn. INK zwemmen mist toppers AMERSFOORT (ANP) - Op de eerste dag van de nationale zwem- kampioenschappen in het sport- fondsenbad in Amersfoort is op de 400 meter wisselslag bij de dames de 16-jarige Mildred Muis als enige onder de vijf minuten gedoken. Met haar tijd van 4.59.46 bleef ze ruim twee seconden boven het na tionale record, dat nog steeds in handen is van Annelies Maas. Haar prestatie mocht beslist geen openbaring heten. Als veront schuldiging kan worden aange voerd dat de toppers ontbraken. De zwemster uit Dedemsvaart ont beerde hierdoor de competitie die haar wellicht naar een betere tijd had kunnen stuwen. Nu finishte Yvonne Engelbertink als de num mer twee na 5.05.15. Het tweede hoofdnummer op de ze eerste avond, de 1500 meter vrije slag voor heren, leverde de ver wachte triomf op voor de Brabant se zwemmer Arthur de Rouw. Zijn tijd was evenmin opzienbarend: 16.14,19, ruim 27 seconden boven het Nederlandse record. LEIDEN - Het softbalteam van Volle Bak heeft de promotie-com petitie in de derde klasse ingezet met 6-10 verlies tegen Birds 2 uit Zoetermeer. De vorig seizoen ge degradeerde Leidse heren moesten gisteravond in de Leidse Hout in de laatste innings de punten mee geven aan de gasten. Na de eerste slagbeurt leidde Volle Bak met 4-1, daarna ging de partij lang gelijk op en in de zesde innings krikte derde honkman Aad 'Knul' Looy het ver trouwen op met een fraaie actie. Hoewel een zekere vangbal door' zijn handen glipte wierp hij toch de slagman op het eerste honk uit. Birds greep in de laatste slagbeurt ondanks dat alles toch de overwin- Het damesteam van Volle Bak verloor gisteravond de competitie wedstrijd bij Celeritas op het nip pertje. Het werd 11-9 voor de Haag se ploeg, die eerder deze week in een bekerduel nog met 12-11 door de Leidse ploeg kon worden ge klopt. Dat beide teams aan elkaar gewaagd zijn is de enige juiste con clusie. Het duel ging derhalve lan ge tijd gelijk op, maar de goed gooiende Leidse pitcher Cristianne Maris moest uiteindelijk toch haar meerdere erkennen in haar tegen standsters. Fietscross in De Bloemerd LEIDERDORP - De Leiderdorpse fietscrossclub De Rakkers organi seert zondag in sportpark De Bloe merd een afdelingswedstrijd voor licentiehouders. Rond het midda guur zullen ongeveer vierhonderd rijders en rijdsters aan de start ver schijnen. Fietscross, dat sinds 1979 in Ne derland als georganiseerde sport wordt bedreven, heeft een enorme vlucht genomen. Waren er in 1979 nog maar 122 licentiehouders, vo rig jaar waren dat er al 4700. De licentiehouders worden on derverdeeld aan de hand van ge slacht, leeftijd, prestatie en wiel- maat van de crossfietsen. Naast de licentiehouders crossen in ons land ook zo'n vijfduizend recrean ten rond. De in 1982 opgerichte FCC De Rakkers telt veertig licentiehou ders en nagenoeg evenveel re creanten. Limieten Van Hulst, Commandeur en De Bruin De vierde Fanjiy Blankers-Koen games, de enige Nederlandse per- mitmeeting waarin het volgens de reglementen van de Internationale Amateur Atletiek Federatie (LAAF) officieel is toegstaan start- en prij zengeld uit te betalen, leverden een serie prestaties van wereldniveau op. De Marokkaan Said Aouita be naderde het wereldrecord op de 1500 meter van de Engelsman Ste ve Ovett (3.30,77) tot op 0,77 secon den met een tijd van 3.31,54. De Noordafrikaan zorgde daarmee voor de vierde beste prestatie aller tijden. De tijd van Aouita beteken de evenals de 8.15,68 van de Pool Boguslaw Maminski op de 3000 meter steeple chase de beste we- reldseizoenprestatie. De 23-jarige in Italië wonende Aouita is dit sei zoen ook al de snelste loper op de 5000 meter (13.04,78). Hij onder vond bij zijn topprestatie voortref felijke steun van Rob Druppers, die op doktersadvies (opkomende griep) de 800 meter had laten schie ten en zich toen volledig in dienst stelde van de Marokkaan. Elly van Hulst ondervond in haar geslaagde poging op de 1500 meter ook de steun van gangmakers. Zij slaagde met 4.05,44 ruimschoots in haar aanval op de Olympische li miet (4.07.0), maar de drievoudig nationale kampioene kreeg onmid dellijk na het optreden kritiek op de wijze waarop de prestatie tot stand was gekomen. De dolgeluk kige van Hulst zat er niet mee.,, In Oost-Europa worden op deze ma nier de wereldranglijsten gemaakt. En op die lijsten worden dan voor mij weer de Olympische limieten vastgesteld. Mag ik het dan niet zo doen?" Van Hulst, die afgelopen maan dag in Stockholm voldeed aan de IOC-limiet op de 800 meter, liep in Olga Commandeur kan haar geluk niet op, nadat zij op de 400 meter horden in Nederlandse recordtijd en, wat minstens zo belangrijk was, binnen de limiet voor Los Angeles was geëindigd (56,51) (foto anp) Hengelo de op een na snelste 1500 meter uit haar carrière. Alleen bij haar nationale record (4.03,78) op 18 augustus 1982 in Zürich was zij sneller. Met Elly van Hulst verzekerden ook Olga Commandeur en Erik de Bruin zich van een plaats in de Olympische equipe. Commandeur en De Bruin deden dat beiden met een nationaal record. Olga Com mandeur verbeterde haar record op de 400 meter horden van drie weken geleden met 0,77 seconden: 56,51 sec. In deze finale eindigde de Boskoopse Edith Radder (AV'47) als vijfde in 60,50. Erik de Bruin; die zich in Henge lo volledig op het kogelstoten con centreerde, verbeterde bij zijn vijf de poging voor de vierde keer dit seizoen het nationaal record met 20,20 meter. Hij kwam daarmee elf centimeter verder dan op 9 juni in Leiden, maar naar later bleek telde zijn Gouden Spike-zege niet als li miet. Voor Maijan Olyslager en Nellie Cooman waren de atmosferische omstandigheden in Hengelo niet ideaal. Beiden moesten op hun sprintnummers zonder de steun van een rugwind lopen. Marjan Olyslager, pas hersteld van een blessure die haar van de nationale titel afhield, bleef met een derde plaats in 13,31 0,13 seconden van de NOC-eis verwijderd. Ook Nellie Cooman slaagde niet in haar po ging de 100 meter in 11.33 secon den af te leggen. De kleine Rotter damse kreeg echter een troostprijs omdat zij voor de eerste maal in haar carrière Els Vader, volop in training voor Los Angeles, ver sloeg. Cooman won in 11.48 secon den, Vader finishte achthonderd ste seconde later. Hans Koeleman's zwakke plek op de 3000 meter steeple chase blijft de laatste 600 meter. Terwijl Maminski op weg was gegaan naar zijn beste wereld seizoenprestatie van 8.15.68. 'stierf de nationale re cordhouder, die afgelopen woens dag in Helsinki ook al een mislukte poging deed, in de laatste ronde. Hij passeerde als derde de eind streep in een tijd die 0,67 seconden hoger was dan de gevraagde limiet van 8.24,00. Ook Hany Schulting kwam niet aan de limiet toe. Hij werd derde op de 400 meter horden in 50,26 se conden, 0,46 seconde boven de voor Los Angeles verlangde tijd van 49,80 seconden. De Leidse Holland-atlete Yvon ne van Dorp legde beslag op de zesde plaats in de door Stamenova (Bul) gewonnen 400 meterrace. Van Dorp noteerde 55,26. Bataaf Han Kulker liep de 800 meter net niet snel genoeg voor een plaats op het ereschavot. Hij werd vierde in 1.47,94. AAV'er Ed van Gemeren beklom wel het erepodium in Hen gelo. Hij schreef de B-loop 1500 meter in 3.46,57 op zijn naam. DORDRECHT (GPD) - De voor- bereiding van het Nederlands wa- terpoloteam op de Olympische Spelen wordt sinds gisteravond niet langer gemarkeerd door rode cijfers. Tot genoegen van de door gaans zorgelijk kijkende bonds coach Denes Poczik, die op de tweede dag van het pre-olym- pisch toernooi in Dordrecht de winstpartij tegen Spanje (11-9) zowaar met een zweem van een glimlach begroette. Voor de feestelijke stemming van de Hongaar viel enig begrip op te brengen, want de laatste triomf die zijn zorgenkinderen behaalden, dateerde van medio mei, in Genua tegen Italië. Daarna wentelde de nationale waterpoloselectie zich louter in misère. Zeker vijf spelers moesten hun aandacht verdelen tussen studie, werk en hun sport, kortom, van een professionele aan loop naar Los Angeles kon bepaald niet worden gesproken; de resulta ten waren daar ook naar. Het vorige maand in Boedapest gespeelde toernooi om de Tungs- ram-beker ontaardde, afgezien van de 9-9 tegen Joegoslavië, in een nederlaagserie. In het Dordtse .Combi-bad zag Poczik de ope ningswedstrijd van het prestigieus opgezette pre-olympisch toernooi (Poczik: „Voor ons een test-case") tegen Australië op het laatste mo ment met 5—6 verloren gaan. „Maar nu ging het veel beter", ju belde Poczik na de confrontatie met de Spanjaarden, eerder op de dag al verliezers (13-11) tegen de Roemenen. Hij wees op de beter uitgevoerde tegenaanval, de strakkere speïdis- cipline, de grotere productiviteit van zijn manschappen in vergelij king met het duel met de Austra liërs. „Zonder bal werd er ook veel meer gezwommen". Inderdaad diepte zijn selectie een bezienswaardiger verrichting uit het water op dan daags tevoren. Bovendien maakte De Robben- doelman Wouly de Bie een be trouwbaarder indruk dan diens collega Misdorp tegen de Austra liërs, terwijl Poczik ook zijn twee de keuze Nieuwenhuizen, Van Noort en Van Mil nu speeltijd gun de. „De wissels hebben het goed gedaan", kon de bondscoach slechts constateren, „zoals ook De Bie". Hetgeen overigens niet wil zeg gen, dat Poczik voor genoemde po- loërs een basisplaats zal inruimen in het team. Dat genoegen is alleen weggelegd voor Buunk, Lande- weerd en Van Belkum, om wie hij zijn ploeg wil bouwen. „Met het oog op de Spelen wil ik op dit toer nooi iedereen inzetten, maar wel als we een voorsprong hebben". Aangezien de thuisploeg zich gisteravond vrijwel de gehele ont moeting met Spanje in die weelde mocht baden, wisselde Poczik er lustig op los. Hoewel beter op schot dan tegen Australië, stoeide het poloteam van Poczik toch nog met vertrouw de problemen. De man-meersitua- ties (totaal vijfmaal) werden nog al tijd zuinigjes (twee goals) benut, terwijl het werken tegen de klok ook nog steeds de nodige spannin gen oplevert. Zodat ook tegen de tegenvallende Spanjaarden te dik wijls werd aangeleund tegen de 35- secondenregel; op de veelal om slachtige balcirculatie volgde ze ker in de beginperiode steevast een gehaast schot of zelfs helemaal geen doelpoging. De agressief spelende Nederlan ders konden zich die schoonheids foutjes tegen de Spanjaarden per mitteren. De poloërs van het Ibe risch schiereiland, door insiders getipt als serieuze kandidaten voor 3-0 (27-32). eremetaal in Los Angeles, wisten met man meer-situaties al hele maal geen raad. Toch al met weinig zelfvertrouwen gestart, nu in de ochtenduren eerste doelman Del- gado aan de tweekamp met Roe menië een oogblessure had overge houden, zwommen de Spanjaar den vrijwel voortdurend achter de thuisploeg aan. „We hielden ze pri ma onder druk", stelde Poczik te vreden vast, „daarmee hebben we de basis voor deze overwinning ge legd. Ik ben verschrikkelijk blij met dit resultaat, het zelfvertrou wen kan daardoor alleen maar groeien en dat kunnen we met het oog op de Spelen goed gebruiken". GERARD VAN PUTTEN. Nederland-Spanje 11-9 (Periode standen: 4-2, 1-4, 4-1, 2-2. Doelpun ten: Van Belkum 1-0 (strafworp), Van Belkum 2-0, Estiarte 2-1, Buunk 3-1, Canal 3-2, Van Belkum 4-2, Signes 4-3, Van Belkum 5-3, Antonio Aguilar 5-4, Estiarte 5-5, Estiarte 5-6 (man minder), Noordegraaf 6-6, Nieuwen huizen 7-6 (man meer), Noordegraaf 8-6, Antonio Aguilar 8-7, Buunk 9-7, Buunk 10-7 (man meer), Carmona 10-8 (man meer), Van Mil 11-8 en Robert 11-9. Overige uitslagen: Roemenië-Australië 8-10, Sowjet Unie-Frankrijk 11-6, West-Duitslan- d-Australiè 9-6, Roemenië—Spanje 13-11, Sowjet-Unie-West-Duitsland 6-5. Stand na twee dagen: Sowjet-Unie 3-6 (25-18), Roemenië 3-4 (32-31), Australië 3-4 (22-22), W. Duitsland 2-2 (14-12), Nederland 2-2 (16-15), Frankrijk 2-0 (16-22), Spanje HENGELO (ANP) - Olga Commandeur (400 m horden), Elly van Hulst (1500 m) en Erik de Bruin (kogelstoten) hebben zich gisteravond in Hengelo bij de jaarlijkse FBK-games verzekerd van uitzending naar de Olympische Spelen in Los Angeles. Op de avond waar op de termijn waarin de limieten konden worden gelopen verstreek, greep dit drietal de laatste mogelijkheid tot selectie met beide handen aan. Voor Marjan Olyslager (100 m horden), Nellie Cooman (100 m) en Hans Koeleman (3000 m steeple chase) wordt het afwachten of het Nederlands Olympisch Comité dinsdagavond zal meegaan met het positieve advies, dat de KNAU waarschijnlijk wel zal uitbrengen. LEIDEN - Bijna was oud-eredivisie tafeltennisser Anton Wil van Zoelen de sensatie van de dag geweest op het tennistoernooi van Sassenheim. Maar de tie-break winst van de tweede reeks was de strohalm, waaraan favoriet Ruud Warmerdam zich ternauwernood in de strijd om de C-titel hield: 3-6,7-6,6-1. In de B-categorie ging het heel wat minder zenuwslopend toe. De als tweede geplaatste Unicummer Anne Jan van der Meer bereikte door een eenvoudige zege op Kees Heemskerk (6-3,6-1) de halve eindstrijd. Mocht Carla Quak door het uitvallen van Hennie Fehling naar de voorlaatste ronde wandelen, ook in de kwalificatie voor de finale dwong Juliëtte Grimbergen haar niet alle registers open te trekken: 6-1,6-1. In de C-klaöse dienden de vier halve finalistes zich aan. De twaalfjarige D-ster Madelijn Damen kwam net iets te kort om de als eerste geplaatste Eveline Krul een halt toe te roepen: 6-3,3-6,7-5. Eenzelfde titanenstrijd werd geleverd door Liesbeth Hoogervorst en Maija Kuipers. Eerstge noemde trok toch volgens de planning de zege naar zich toe: 6-4,5-7,6-3. Ook Doris Knott had drie sets nodig om ten koste van Esther van Zuuren de halve eindstrijd te bereiken: 6-4,2-6,6-4. Madeion Verdegaal, de winna res van Lisse, maakte door een 6-2,7-6 winst op Ellen de Jong het kwartet compleet. Colinda Voskuil, districtskampioene in D, prolongeerde, deze week op eigen terrein, haar succes; de als derde geplaatste Iris Koster werd met 6-2,6-4 aan de kant gezet. De favoriete, Dorine Drejer liet een afgetekende overwinning op Sassenheim-speelster Henriëtte Schepers noteren: 6-3,6- Bij de heren trok Harteveldt wederom aan het langste eind; Danny van der Velde capituleerde in de beslissende reeks: 1-6,6-4,6-2. Fortuinlijker was laatstgenoemde met partner Lourens Nieuwenhuis door het duo Crispijn/Giezeman met 6-1,2-6,7-5 uit de kwartfinale te houden. In Hazerwoude 'regende' het halve finalisten. Bij de C-dames tenniste de sterke Jacqueline Paauw verrassend, voor Hazerswoude althans, langs de als één genoteerde Karin Reeuwijk: 7-6,6-1. Ook de nummer twee van de lijst, Trees van der Voort, werd door Karin Berg met 2-6;6-4,6- 1 een voortijdig halt toe geroepen. Karl van Uden en André Weening schaarden zich bij de andere halve finalisten, Martijn Krans en Mare Nagelkerken, door een overwinning op respectievelijk Paul Bakker (6-1,6-0) en De Roode (6-4,7-5). Ook de D-semi-finalistes maakten zich bekend. Florieke Westhof gun de Marian Ladage slechts twee games (6-1,6-1) en Marguerite Pattiwael was even gul met de games tegen Petra Gaarkeuken. De als tweede getip te Linda Wijers ging het scoren na het verlies van de eerste set(5-7) mak kelijk af: 6-1,6-0. Heieen Uiterwijk daarentegen moest tegen Unicum speelster Marga Smaak wel tot het uiterste gaan om te zegevieren: 6-4,3- 6,6-4. Bij de heren was Stegers tegen Bob van Overloop goed op weg naar de voorlaatste fase, ware het niet dat een uit de kom geraakte arm hem de 'finishing touch' (7-6,5-5) onmogelijk maakte en laatstgenoemde verder liet 'wandelen'. Sjaak van Winkel bereikte dezelfde fase van de strijd door Jan Pieter de Rijhe met 6-3,3-6,6-1 te kloppen. Op Forescate duelleerden Winand Steggerda en Luc van Wijk bijna het maximale aantal te spelen games voor een plaats in halve finale D. Laatst genoemde had tenslotte de sterkste zenuwen in de tie-brèak van de be slissende reeks: 7-5,5-7,7-6. C-favoriet Rob van Marwijk beantwoordde de grootspraak van Oud- wassenaar speler Rob van Wijngaarden met een simpele 6-1,6-2 zege. Maar misschien kan deze het, geflankeerd door Hajo Topzand, in het dubbelspel wel winnen van Van Marwijk en partner, als vanouds Ton Crepin. MARIJKE DE BEER. ADVERTENTIE De 9e etappe gaat naar Bordeaux en onze vraag bij het Tourspel is welke kleur de Bor deauxwijn heeft. Het antwoord is rood óf wit. De heer A. Norbart, Hobbemastraat 25 uit Ha zerswoude heeft daarmee de dagprijs gewon- Deze dagprijs werd aangeboden door het Fit nesscentrum, Hooftstraat 184 In Alphen a/d Rijn. Op vertoon van een legitimatiebewijs krijgt de heer Norbart een maand lang gratis fitnesstrai ning voor 2 personen, t.w.v. 95 gulden. Namens het Leidsch/Alphens Dagblad onze hartelijke gelukwensen.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15