Connors weer als vanouds 'De liefde kan niet van één kant komen' Theo Smit slimste in profzesdaagse Jules profiteert van zinloos gedwarsboom Nijdam bespaart Pieters afgang In Wirabledon-finale tegen McEnroe Tahamata: drie jaar Feyenoord Ook Tour Meijer kan nu niet stuk meer ZATERDAG 7 JULI 1984 De uitslag van de achtste etappe van de Ronde van Frankrijk is: 1. Jules (Fra-Guimard) 192 kilometer van Le Mans naar Nantes in 4 uur, 18 minuten en 55 seconden (met 30 secon den tijdvergoeding: 4.18.25) 2. Peeters (Bel-Godefroot) 4.19.04 (met 20 secon den tijdvergoeding: 4.18.44) 3. Leali (Ita- Boifava) 4.19.04 (met 10 seconden tijd vergoeding: 4.18.54) 4. Delgado (Spa- Echevarri) 4.19.07 5. Vanderaerden (Bel- Post) 4.19.10 6. Castaing (Fra-Berland) z.t. 7. Hoste (Bel-De Witte) z.t. 8. Raas (Ned-Godefroot) z.t. 9. Kelly (Ier-De Gri- baldy) z.t. 10. Rault (Fra-Koechli) z.t 11. Dhaenens (Bel-De Kimpe) z.t. 12. Peiper (Aus-Berland) z.t. 13. Glaus (Zwi-Gi- rard) z.t. 14. De Jonckheere (Bel-Ocana) z.t. 15. Planckaert (Bei-Post) z.t. 16. Ro giers (Bel-De Kimpe) z.t. 17. Perini (Ita- Boifava) z.t. 18. Gallopin (Fra-De Gribal- dy) z.t 19. Le Bigaut (Fra-Danguillau- me) z.t 20. Prieto (Spa-Echevarri) z.t. 23. Hanegraaf (Ned-Godefroot) z.t. 27. Wij- nands (Ned-Godefroot) z.t. 47. Hinault (Fra-Koechli) z.t. 59. Manders (Ned-Go defroot) z.t 61. Winnen (Ned-Post) z.t. 62. Van Vliet (Ned-Godefroot) z.t. 62. Anderson (Aus-Post) z.t. 76. Fignon (Fra-Guimard) z.t. 79. Barteau (Fra-Gui mard) z.t. 105. Kuiper (Ned-Godefroot) z.t 111. Zoetemelk (Ned-Godefroot) z.t. 113. Nulens (Bei-Post) z.t 120. De Keu- lenaer (Bei-Post) z.t 122. Knetemann (Ned-De Witte) z.t 125. Van Houwelin- gen (Ned-Godefroot) z.t 127. Van der Poel (Ned-Godefroot) z.t 130. Veld- scholten (Ned-Post) z.t 136. De Rooy (Ned-Post) z.t 138. Lubberding (Ned- Post) z.t. 164 en laatste Matthijs (Bel-De Kimpe) op 25.36 Het algemeen klassement na de achtste etappe is: 1. Barteau (Fra, Guimard) 30.18.22 2. Le Guilloux (Fra, Koechli) op 3.07 3. P.Fe- reira (Por Pinto) op 9.57 4. Fignon (Fra, Guimard) op 12.42 5. Anderson (Aus, Post) op 13.40 6. Hinault (Fra, Koechli) op 14.23 7. Veldscholten (Ned, Post) op 14.33 8. Lemond (Vst, Guimard) op 15.03 9. Peeters (Bel, Godefroot) op 15.19 10. Andersen (Den, Danguillaume) op 15.39 11. Visentini (Ita, Boifava) op 15.41 12. Roche (Ier, Thevenet) op 15.45 13. Nu lens (Bel, Post) op 15.48 14. Knetemann (Ned, De Witte) op 15.51 15. Van der Poel (Ned, Godefroot) op 16.03 16. Leali (Ita, Boifava) op 16.14 17. Kelly (Ier, De Gribaldy) op 16.22 18. Brun (Fra, Ber- land) op 16.22 19. Zoetemelk (Ned, Go defroot) op 16.44 20. Haghedooren (Bel, De Witte) op 17.11 22. Hanegraaf (Ned - Godefroot) op 17.16 27. Winnen (Ned - Post) op 17.50 33. Van Houwelingen (Ned - Godefroot) op 18.29 44. Lubber ding (Ned - Post) op 19.00 45. Pascal Si mon (Fra - Berland) op 19.05 52. Raas (Ned - Godefroot) op 19.18 56. Vande raerden (Bel - Post) op 19.40 61. Breu (Zwi - Girard) op 20.10 67. Battaglin (Ita - Boifava) op 20.40 71. De Rooy (Ned - Post) op 20.54 79. Kuiper (Ned - Godef root) op 21.04 94. Manders (Ned - Godef- root) op 21.52 107. Wijnands (Ned - Go defroot) op 22.54 110. Van Vliet (Ned - Godefroot) op 23.10 111. Herrera (Col - Gomez) z.t 116. Planckaert (Bel - Post) op 23.39 122. De Keulenaer (Bel - Post) op 24.08 164 en laatste: Versluys (Bel. De Kimpe) op 1.01.34 Dagploegenkl assement: 1. Guimard 12.57.15 2. Godefroot 12.57.24 3. Boifava z.t. 4. Echevarri 12.57.27 9. Post 12.57.30 Algemeen ploegenklassement: 1. Guimard 90.12.19 2. Koechli 90.19.00 3. Post 90.29.35 4. Godefroot 90.34.42 5. De Gribaldy 90.34.59 Debutantenklassement: 1. Barteau (Fra, Guimard) 25.35.48 2. Fe- reira (Por, Pinto) op 9.57 3. Lemond (Vst, Guimard) op 15.03 4. Visentini (Ita, Boifava) op 15.415. Hanegraaf (Ned, Go defroot) op 17.16 Puntenklassement: 1. Hoste (Bel-De Witte 148 punten 2. Vanderaerden (Bei-Post) 119 3. De Jonckheere (Bel-Ocana) 99 Tour de Femme De uitslag van de zesde etappe bij de dames is: 1. Meijer (Ned) 74,9 km in 1.47.30 2. Si- monnet (Fra-A) z.t. 3. King (Vst) z.t. 4. Lemieux (Can) z.t 5. Hage (Ned) z.t. 6. Waller (Fra-B) z.t 7. De Bruin (Ned) op 2.14 8. Lieverse (Ned) z.t. 9. Gourmelon (Fra-A) z.t. 10. WeUs (Can) z.t. 11. Tim pers (Ned) z.t 22. Havik (Ned) z.t. Het algemeen klassement na de zesde etappe is: 1. Meijer (Ned) 9.50.10 2. Hage (Ned) op 0,15 3. Simonnet (Fra-A) op 0,20 4. Wal ler (Fra-B) op 0,28 5. Havik (Ned) op 1.02 6. King (Vst) op 1.07 7. Lemieux (Can) op 1.15 8. Lieverse (Ned) op 2.34 9. Tim pers (Ned) z.t 10. Martin (Vst) z.t 12. De Bruin (Ned) op 2.39 NANTES (GPD) - De sombere voorspelling van Peter Post dreigt uit te komen. De versnippering van Nederlands talent na het uiteenvallen van zijn succesvolle Raleigh- formatie zou een slechte zaak zijn voor de nationale wielersport, beweerde de Amstel- veense ploegleider. Wie aan het eind van de eerst Tour-week de balans opmaakt, kan alleen maar vaststellen dat de onheilstijding van Post duidelijk meer is geweest dan doemdenken van een teleurgesteld man. Nog altijd geen Nederlandse ritwinnaar en het is sinds 1970 niet meer voorgekomen dat het zo lang duurde. Het pijnlijke van dat alles is dat niet een gebrek aan kwaliteit, maar het ontbreken van normale betrekkingen tussen de twee sterkste nationale formaties er de oorzaak van is. Pascal Jules vindt het allemaal prima, dat Nederlands gekibbel. De FYansman profiteerde gisteren dankbaar van de tweestrijd. (foto anp> Ook gisteren tijdens de achtste door Pascal Jules gewonnen etap pe tussen Le Mans en Nantes ein digde de westrijd in een frontale botsing tussen de formaties Kwan tum en Panasonic. „Ik vraag me af waar Raas en zijn ploeg mee bezig zijn", foeterde de Australiër Phil Anderson, nadat zijn tomeloze aan valsdrift was gestuit op een muur van onwil. „Ze vallen zelf nooit aan en springen alleen maar bij ons aan het wiel. Toen ik met Raas weg was heb ik aan hem gevraagd wat hij van plan was, maar hij gaf geen antwoord". De tweestrijd, die volgens som migen de wielersport had moeten activeren, begint langzamerhand nog uitsluitend zinloos gedwars boom te worden. „De liefde kan lAi-ourdes ^0^^^Ai28km CastilIon C les Ares le Buret' leC.Portet d'Asper 150km ie C. la Core,. 2eC.Latrape22ikrn GUZET-NEÏGE ALKMAAR (ANP) - Jelle Nij dam, de nieuwe achtervolgings kampioen bij de amateurs, heeft vrijdag in alle opzichten z'n allure getoond. Hij heeft in de finale Pe ter Pieters verpletterend verslagen in de voor de Alkmaarse baan on gekende tijd van 4.48,98. Hij heeft zijn tegenstander echter bewust niet willen vernederen door hem in de laatste ronde in te halen. Dat lag zonder meer binnen zijn bereik en had hem een nog betere tijd opge leverd. Pieters bleef Nijdam 15 me ter voor, omdat Nijdam niet meer wilde dan een overtuigende titel. „Ik heb de laatste ronde een beetje ingehouden", bekende de bijna 21-jarige Brabander. „Als ik hem perse had willen pakken, was het zeker mogelijk geweest, maar dat was niet nodig. Peter mag ook al niét mee naar Los Angeles, waar om zou ik hem dan nog extra pijn doen". Voor Pieters deed het trouwens al pijn genoeg. „Ik heb geprobeerd zo snel mogelijk weg te gaan en dan hard door te rijden. Nijdam was echter een beetje sterker dan ik vanavond op deze baan en dan doe je er weinig aan". De afgetekende overwinning van Nijdam bevestigde de vroege keu ze van baancoach Peter Nieuwen- huis, de KNWU en het Nederlands Olympisch Comité, die Nijdam al lang geleden voor zowel de per soonlijke- als de ploegachtervol ging van Los Angeles hadden ge kozen en Pieters buiten de boot lie ten vallen. LONDEN (GPD) - Jimmy Connors heeft een keer serieus overwogen om een punt achter zijn tenniscarrière te zetten. Dat was in 1982, toen hij voor de tweede maal de Wimbledon-enkelspeltitel had veroverd. „Maar wie stopt er nu als hij op zijn hoogtepunt is? Een waanzinnig idee eigenlijk", besefte de Amerikaan, die vervolgens alleen nog bij herhaling liet weten het „rustiger aan te willen gaan doen". En zelfs daar valt voorlopig bitter weinig van te merken; tenminste niet wanneer de bijna 32-jarige Connors eenmaal op de baan staat. Want dan is de „kreuner uit Illi nois" nog altijd in staat zich te ma nifesteren als een soort wild beest, dat meedogenloos zijn prooi ver scheurde. Gisteren, tijdens Con nors negende halve finale in der tien Wimbledon-optredens (een re cord), heette die buit Ivan Lend! De Tsjechoslowaak, t de keer bij de laatste wel fysiek als mentaal gezien wel iswaar rijp om ook op gras einde lijk wat te veranderen aan de onge schreven wetten binnen de tennis- jungle, maar zag die poging na een boeiend schouwspel van 2 uur en 57 minuten niet beloond. „Jimbo" had zich begin dit jaar ROTTERDAM (ANP) - Simon Ta hamata heeft gisteren een contract getekend dat hem voor drie seizoe nen aan Feyenoord bindt. Tahama ta kan pas 3 januari aan het werk. Als speler van Standard Luik werd de publiekslieveling tot die datum geschorst wegens zijn aandeel in de omkoopaffaire Standard Luik- Waterschei. Tahamata mag ook niet tijdens oefenwedstrijden het veld in en andere functies bij de club vervullen. Feyenoord ont bond gisteren het voorlopig huur contract van één jaar met Guy Van- dersmissen. De Kuipclub hoopt binnenkort nog een middenvelder en een aanvaller aan te trekken. Feyenoord begint de nieuwe competitie op 2 september met een uitwedstrijd tegen Roda JC. Woensdag 5 september komt NAC op bezoek in de Kuip, 9 september volgt Volendam, Ajax begint bij Sparta, treft in de tweede ronde MW thuis en in de derde ronde Excelsior. PSV opent thuis tegen Groningen en moet daarna op reis naar Go Ahead Eagles en FC Utrecht. Oud-Anderlecht en oud-Ajax- ou trainer Tomaslav Ivic heeft een ter (hij kneep zijn neus met een twee doelen gesteld: of de open Franse titelstrijd een keer winnen, hetzy de Davis Cup. Dat laatste kan nog gebeuren, het eerste stre ven is mislukt, al zat hij in Parijs voor de zesde achtereenvolgende maal in de kwartfinales. Maar wie denkt dat de routinier er nou ver- de twee- der met de pet naar gooit, vergist leek zo- zich deerlijk. Connors, die dit jaar alweer drie toernooien won en tot Wimbledon vier halve finales be reikte, beschikt nu eenmaal over een ongekende eerzucht. Hetgeen de Amerikaan nog eens overduidelijk onderstreepte in Londen, waar hij over een totaal van zes partijen slechts drie sets verloor. Dat Ivan Lendl uiteinde lijk ook tot de slachtoffers behoor de, moet hem extra veel deugd hebben gedaan. Want met de Oost europeaan had Connors nog een rekening te vereffenen. De houder van het Grand Prix-toernooizege- record (103) mocht in de onderlin ge balans dan ruimschoots aan de leiding gaan (11-5), die cijfers ga ven toch een wat vertekend beeld. Sinds 1982 stond Lendl namelijk met 5-3 voor, waarbij Connors een uiterst pijnlijke nederlaag leed. Nadat de finale in Rotterdam al bij een hopeloos lijkende 6-0,1-0 achterstand wegens een bommel ding werd afgebroken, verloor „The Belleville Kid" tijdens de WCT-strijd in Forest Hills met twee keer 6-0 van Lendl, daarbij niet meer dan acht punten per set 6^4 makend. Dat was de nummer drie van de wereld nooit eerder ge beurd in zijn lange loopbaan. Aan werd verwacht. Het leverde de Amerikaan zijn zesde Wimbledon- finale op. Ditmaal tegen John McEnroe, die Pat Cash in drie sets de baas bleef. Het was de achtste keer in suc cessie dat een ongeplaatste speler de halve finale had bereikt. Cash was onder meer voorgedaan door Tom Okker en hij bleek met zijn 19 jaar de jongste Australiër sinds Ken Rosewall, die zover was geko men. De speler uit Melbourne is de grootste belofte uit zijn land sinds John Newcombe drie keer Wim bledon won. De nummer 33 van de ATP-lijst, lid van het David Cup team dat in december Zweden in de eindstrijd klopte, had onder meer Mats Wilander en Kevin Cur- ren uitgeschakeld. McEnroe bleek echter een maat tè groot voor Cash, geprikkeld als de Amerikaan ook moet zijn geweest door een eerdere opmerking van zijn tegenstander. „Ik denk dat John best bang voor me is. De laatste keer dat we in Queens tijdens het dubbelspel tegenover elkaar stonden, retour neerde ik zijn opslag alsof het er een van een meisje was. Ik hoop dat hij dat nu weer doet", verklaar de Cash grootmoedig. De hoop bleek echter even ijdel als onwer kelijk. Uitslagen: Heren enkel, halve finales: Jimmy Connors (Vst) - Ivan Lendl (Tsj) 6-7, (4-7), 6-3, 7-5, 6-1; John McEn- (VSt) - Pat Cash (Aus) 6-3, 7-6 (7-5), Stinkt het? of jeukt de neus. Connors beweerde dat laatste umpire liet zich niet bij de hoorlijk gedrag. Dames dubbel, halve finales: Martina Navratilova/Pam Shriver SSreTaTfe6 Sen™ Sayers ,Aus, -Mike EsteplMartina Na- vratilova (VSt) 6-1, 6-4; Sammy Giam- malva/Sharon Walsh (VSt) - Marty Ries- sen (VSt)/Anne Hobbs (GB) 3-6, 6-2, 10- 8; Steve Denton/Kathy Jordan (VSt) - Kevin Curren (ZAf)/Andrea Temesvari (Hon) 6-4, 7-5. gisteren pas een keer eerder op gras getroffen (dat van de Queens Club in 1981) en toen zege vierde Connors kinderlijk eenvou dig: 6-0, 6-3. Tekeer Nu kwam de overwinning zoals verwacht moeizamer tot stand, maar Connors ging wel als van ouds tekeer. Niet alleen qua spel, ook wat gedrag betreft. De tand des tijds blijkt daar evenmin vat op te hebben gekregen. Of het nu gaat i de clown, die Lendl onder NANTES (GPD) - De Tour de France Féminin kreeg gisteren een nieuwe leidster. Na vijf da gen in het geel te hebben gere den, moest Mieke Havik het ge le erehabijt afstaan aan Connie Meijer. De Nederlandse kam pioen won in Nantes de sprint van een kopgroep van zes ren- sters, die het peloton op de streep ruim twee minuten voor was gebleven. Op het erepodium kreeg Meijer meteen een gele trui aangemeten en continueerde aldus de successtory van de Oranjeploeg. De Vlaardingse, die woensdag in Alencon nog zo hevig tekeer ging tegen de eerzucht van Havik, wilde ge lijk niets meer weten van de heibel die ze nota bene zelf ver oorzaakte. „Dat is allemaal uit gesproken. Nou gaat het goed bij ons en dan willen jullie nog negatieve dingen schrijven", bitste ze tegen verslaggevers. Want wat kan een trui toch bepalend voor iemands stem ming zijn. Woensdag nog diepe ellende, gisteren de koningin te rijk. „Voor mij kan deze Tour niet meer kapot, een rit winnen en de gele trui pakken. Wat wil je nog meer?". niet van één kant komen", zei Raas na afloop. „Wij hebben Anderson laten springen, zodat hij seconden kon pakken Post van zijn kant stelde eerder in de week dat zijn „liefdesverklaring" aan de tweede Nederlandse ploeg het optreden was in het nationaal kampioen schap, waar hij Henk Lubberding en Bert Oosterbosch door liet rij den met de snellere Jan Raas in hun gezelschap. Maar de Zeeuw trok de oprecht heid van de bedoelingen van Post in Geulle in twijfel. „Ik denk dat hij dat alleen maar deed in de hoop dat de rest van onze ploeg zich ka pot zou rijden in een achtervol ging. En als hij het heeft gezien als een investering... Dan is het weer zo'n investering van Post waar ik met m'n verstand niet bij kan". Verstoord De verhoudingen zijn dus blij vend verstoord, terwijl het toch zo voor de handliggend zou zijn dat twee ploegen uit hetzelfde land met uiteenlopende doelen elkaar blindelings vinden in een evene ment als de Tour de France. Dat namelijk zou een basis zijn voor succes en alleen daardoor rinkelt na de Franse ronde de kassa in de Nederlandse criteriums. Voorlopig echter staan er uitsluitend spijker harde koppen tegenover elkaar, die kennelijk genieten van eikaars nederlagen, maar daarbij vergeten dat er zelf ook niet gewonnen wordt. Gisteren, toen de ploeg van Jan Raas in de finale sterk vertegen woordigd was, trok de equipe in elk geval niet het initiatief naar zich toe. Zelfs in de ultieme fase, toen de Fransman Pascal Jules in de straten van Nantes alleen en met succes op zoek ging naar de eindstreep, oordeelde de Neder landse kampioen het beter te wachten tot anderen het initiatief zouden nemen. „Ik rekende er op dat die andere Franse ploegen, Peugeot en Coop die ook nog niets gewonnen hebben, er wel achter aan zouden gaan. Maar die bleven zitten", stelde Raas. Zelf de ploeg mobiliseren om althans nog enige kans op de zege te hebben was er niet bij. Dat namelijk is in het voor deel van de sprinters in de Post- ploeg en die mochten eens een rit Passief Adrie van Houwelingen uit de Kwantum-ploeg vond echter dat zijn equipe wel wat erg passief was geweest. „Op het laatst was er een flinke kopgroep, waar wij met z'n vieren in zaten. Toen hadden we de zaak meer in handen moeten ne men, maar Anderson demarreerde en de verstandhouding was weg". Zelf counterde Van Houwelingen de Australiër ook een keer, zonder vervolgens kopwerk te doen. „Ik reed met een defect achterwiel. Er was een spaak gebroken en daar mee was ik zeker kansloos in de sprint. Trouwens, dat zou ik nor maal ook al zijn geweest tegen hem". Zodoende werd geen van de twee ploegen winnaar en werd de Nederlandse profwielersport weer een klein beetje meer gewurgd. De vette jaren lijken voorbij nu ook de rol van de Post-ploeg in het Tour- peloton aanzienlijk kleiner is ge worden. Zijn machtspositie is overgenomen door Cyrille Gui mard van de Franse Renault-for- matie. Met drie individuele rit- overwinningen (Marc Madiot, Lau rent Fignon en Pascal Jules), de ze ge in de ploegentijdrit en de gele trui is hij veruit de succesvolste van deze 71e Tour de France. GQUDA - De langzaam op gang gekomen profwielerzesdaagse "de Zes van Rijn en Gouwe" kende uiteindelijk nog een boeien de finale. Na de vijfde rit in Bodegraven wa ren de diverse kanshebbers elkaar tot op de figuurlijke haarbreedte genaderd, waar door de slotrit aan de Goudse Krugerlaan volop spanning bood. In die afsluitende koers betoonde de geroutineerde Theo dere even een aai over de bol gaf Smit zich de slimste. De Zwanenburger met zijn racket, of de onverbeterlij ke oproerkraaier die wegens een „obsceen" gebaar naar de lijnrech- tweejarig contract als trainer/coach ondertekend bij Benfica, de Portu gese landskampioen. De Joego slaaf had het laatste jaar de Turkse club Galatasaray onder zijn hoede. Na Maradona en Penzo heeft Na- poli nog een derde middenvelder aangekocht. Negenvoudig interna tional Salvatore Bagni komt voor 7 miljoen gulden over van Inter Mi laan. vies gebaar dicht) een officiële waarschuwing ontving van de um pire. Connors ging daar na de be treffende game ook nog even op door. „Je moet ophouden me zo achterna te jagen", riep hij de scheidsrechter verhit toe. „Als je wil dat ik stop, moetje het zeggen, dan ga ik nu meteen". Maar Connors bleef en deed wat er van hem als ambitieuze vechtjas een resultaat waarmee Smit oranje- truidrager Jos Lammertink passeerde en totaalwinnaar van de "Zes" werd. Op het sfeervolle rondje in Gouda ont popte zich een kat en muis-spel tussen de diverse rivalen. Belangrijkste gegadigden voor de eindzege waren Jos Lammertink, Theo Smit en Gerrie van Gerwen, die el kaar in de rangschikking nauwelijks ontlie pen. Met enige achterstand was evenwel ook het trio Johnny Broers, Jos Schipper en Hans Langerijs niet bij voorbaat kans loos. Van de start af trachtten de rivalen el kaar te verschalken. Telkens als één of meerdere van deze zes gegadigden aan de haal gingen, waren de anderen er echter als de kippen bij om het gevaar te neutralise ren. Niemand kon daarom een groot gat slaan. Negentien ronden voor het einde gebeur de het dan toch nog. Als de grote jongens elkaar beloeren, zijn het meestal de klein tjes die er met de buit vandoor gaan. Een dergelijk verloop leek in deze koers voor de hand te liggen. Dat pakte evenwel geheel anders uit De kanshebbers bleken plots een gat geslagen te hebben, waarna zij on middellijk de handen ineen sloegen om de voorsprong uit te bouwen. Negen man creëerden in een mum van tijd een onover brugbare kloof. Jos Schipper was daarbij de enige die de slag miste. Tijdens de slotronden brandde de strijd pas echt los. Eerst probeerde Van Gerwen het, daarna was het de beurt aan Johnny Broers voor een alles-of-niets poging. Die actie vormde voor Theo Smit aanleiding om ploeggenoot Jan Jonkers in te schake len, hij diende het gat te dichten. Jonkers deed zijn werk naar behoren, waarna de tot dan toe in de zesdaagse onzichtbare Jan van Houwelingen demarreerde. Smit, die het tegen de door Eric Vanderaerden in de Tour node gemiste Lammertink niet op een sprint wou laten aankomen, rook zijn kans en dook iii het wiel van de tempobeul. De ELro-coureur rondde het karwei op de meet af en stelde daarmee de eindzege in de zes daagse Veilig. Lammertink finishte achter Hans Langerijs als vierde. Theo Smit was uiteraard in zijn nopjes met zijn overwinning: "Ik had de zesdaagse vanwege griep nog bijna moeten afzeggen. Dat je dan toch nog wint geeft moraal. Je moet ook niet denken, dat nu de mannen uit de Tour er niet bij zijn, het winnen een makkie is. Er zijn hier nog zat andere goede renners, die net zo goed in Frankrijk had den kunnen rijden". De Zwanenburger maakte zich daarmee met aan grootspraak schuldig, al spelen ook andere factoren een rol. Het aardige van een "overbruggings"-cri- teriumreeks als deze is immers dat er, bij afwezigheid van de vedettes, volop voor de hoofdprijzen gereden moet worden. In het circus van na de Tour de France wil er daar entegen nog weieens wat geregeld worden. Theo Smit: "Vergis je niet, ook dan is het aanpezen. Het blijft echter wel altyd zaak dat een sterke renner wint". De Zes van Rijn en Gouwe vormt wat dat betreft een ideale gelegenheid om, buiten de klinkende namen om, ook andere goede profrenners eens aan hun (zege)trekken te laten komen. Het mag alleen jammer heten, dat het de organisatie aan de financiële middelen ont breekt om een groter deelnemersveld dan het huidige van 40 aan te trekken. De eerste tien in Gouda: 1 Theo Smit; 2 Jan van Houwelingen; 3 Hans Langerijs; 4 Jos Lammer tink; 5 Gerrie van Gerwen; 6 Johnny Broers; 7 Vester Aarts: 8 René Koppert; 9 Jan Jonkers: 10 Leon Nevels. De eerste vijf in het eindklasse- Smit 230 P"nten; 2 Jos Lammer tink; 217; 3 Hans Langerijs 203; 4 Gerrie van Ger wen 202; 5 Johnny Broers 189 RUUD DOBBELAAR

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 13