'Sean Kelly is een smeerlap' 'We hebben geen geluk' Lainmertiiik neemt kop in zesdaagse Post niet teleurgesteld 'Havik moet een ander ook wat gunnen' Hoste wint dank zij onreglementaire spurt Ier Ad Paulen vecht record aan Beucherie en Bagot geven op DONDERDAG 5 JULI 1984 De uitslag van de zesde etappe, van Cergy-Pontoise naar Alencon over 202 km is: 1. Hoste (Bel-De Witte) 5 uur, 14 minu ten en 43 seconden (met 30 seconden tijdvergoeding) 2. Planckaert (Bei-Post) 5.14.53 (met 20 seconden tijdvergoe ding) 3. Glaus (Zwi-Girard) 5.15.03 (met 10 seconden tijdvergoedwig) 4. De Jonckheere (Bel-Ocana) z.t. 5. Vande- raerden (Bei-Post) z.t. 6. Van Vliet (Ned- Godefroot) z.t. 7. Castaing (Fra-Berland) z.t. 8. Van der Poèl (Ned-Godefroot) z.t 9. Vichot (Fra-De Gribaldy) z.t. 10. Van den Brande (Bel-De Kimpe) z.t. 11. Ra uit (Fra-Koechli) z.t 12. Frebert (Fra- Boishardy) z.t. 13. Peeters (Bel-Godef- root) z.t 14. Roche (Ier-Thevenet) z.t 15. De Wilde (Bel-Thevenet) z.t. 16. Dhae- nens (Bel-De Kimpe) z.t. 17. Jones (Gbr- Boishardy) z.t 18. Wynands (Ned-Go defroot) z.t 19. Hanegraaf (Ned-Godef root) z.t. 20. Gallopin (Fra-De Gribaldy) z.t 33. Raas (Ned-Godefroot) z.t. 44. Man- dere (Ned-Godefroot) z.t. 50. Hinault (Fra-Koechli) z.t. 52. Anderson (Aus- Post) z.t 67. Winnen (Ned-Post) z.t 68. Nulens (Bel-PostL z.t. 69. Lubberding (Ned-Post) z.t 70. Zoetemelk (Ned-Go- defroot) z.t 75. De Keulenaer (Bei-Post) 3. De Witte z.t, z.t. 79. Van Houwelingen (Ned-Godef root) z.t. 86. Fignon (fra-Guimard) z.t. 100. Veldscholten (Ned-Post) z.t. 107. Kuiper (Ned-Godefroot) z.t. 125. De Rooy (Ned-Post) z.t. 135. Knetemann (Ned-De Witte) z.t. 140.KeUy (Ier-De Gri baldy) z.t. 167. en laatste Beucherie (Fra- Danguillaume) op 7.41 18.02 8. M. Madiot (Fra-Guimard) op 18.06 9. Peetere (Bel-Godefroot) op 18.11 10. Fignon (Fra-Guimard) z.t. 11. Le- mond (Vst-Guimard) 18.12 12. Hoste (Bel-De Witte) op 18.21 13. Zoetemelk (Ned-Godefroot) op 18.32 14. Planckaert (Bei-Post) op 18.35 15. Van den Haute (Bel-Thevenet) op 18.36 16. Veldschol ten (Ned-Post) op 18.39 17. Mentheour (Fra-Guimard) op 18.39 18. Peiper (Aus- Berland) op 18.43 19. Poisson (Fra-Gui mard) op 18.43 20. Raas (Ned-Godefroot) op 18.44 21. Kuiper (Ned-Godefroot) op 18.45 22. Lubberding (Ned-Post) op 18.46 23. Wynands (Ned-Godefroot) op 18.48 24. De Rooy (Ned-Post) z.t. 25. Winnen (Ned-POst) z.t. 28. Hinault (Fra- Koechli) op 18.51 29. Nulens (Bei-Post) op 18.53 30. Van Houwelingen (Ned-Go defroot) op 18.54 32. Mandere (Ned-Go defroot) op 18.59 36. Van Vliet (Ned-Go- defroot) op 19.08 38. Knetemann (Ned- De Witte) op 19.10 118. Kelly (Ier-De Gri baldy) op 21.23 123. De Keulenaer (Bel- Post) op 21.27 167. en laatste Urruti (Spa-Ocana) op 30.57 Barteau (Fra-Guimard) 24 uur, 2 mi nuten en 58 seconden 2. Le Guilloux (Fra-Koechli) op 1.41 3. P. Fereira (Por- Pinto) op 3.214. Anderson (Aus-Post) op 17.33 5. Van der Poel (Ned-Godefroot) op 17.53 6. Vanderaerden (Bei-Post) op 17.55 7. Hanegraaf (Ned-Godefroot) op Algemeen ploegenklassement: 1. Guimard 72.46.27 2. Koechli op 3.04 3. Pinto op 18.03 Puntenklassement: 1. Hoste (Bel-De Witte) 136 punten 2. Vanderaerden (Bei-Post) 98 3. De Jonc- keheere (Bel-Ocana) 93 Bergkl assement: 1. Peetere (Bel-Godefroot) 30 2. Bemau- deau (Fra-Boishardy) 9 3. P. Fereira (Por-Pinto) Le Guilloux (Fra-Koechli) 6 Jongerenklassement: 1. Barteau (Fra-Guimard) 2. P. Fereira (Por-Pinto) op 3.21 3. Hanegraaf (Ned- Godefroot) op 18.02 Mieke Havik grijpt in Alencon opnieuw de dagprijs, beslist niet tot tevredenheid van Connie Meijer, secon(jen tegen de ploeg derde eindigde. ALENCON (ANP) - Peter Post is het niet eens de uitlating van de Belgische kampioen Eric Vanderaerden dat zijn ploeg in een paar maanden tijd van een superformatie is verworden tot een "doodgewone ploeg, gelijk de ande re Post: "Wjj zijn niet slechter geworden, sommige andere ploegen wel beter. Ik geef toe dat ik de eerste week ook betere resultaten verwacht had. Dat ze er niet zijn uitgeko men, lag aan kleine dingetjes". "Het begon natuurlijk al met die non en Lemond. We reden met an- val van Oosterbosch in de pro- derhalve man minder dan zy. Aan loog", vervolgt de ploegleider. Oosterbosch hadden we niets en "Bert reed zeker net zo goed als Peter Winnen kun je toch niet met winnaar Hinault. Misschien wel Fignon of Lemond vergelijken, beter". Het moreel van Ooster- Met Oosterbosch in goede doen bosch werd geknakt bij die val. hadden we de ploegentijdrit dik Drie dagen later ging hij naar huis gewonnen en hadden we ook met zonder nog van enige waarde voor hem de grootste kanshebber voor de ploeg te zijn geweest. Post: "We de tydrit naar Le Mans gehad". rloren de ploegentijdrit met vier Fig- sla* v 1. Mieke Havik (Ned) 86 kilometer i uur, 57 minuten en 25 seconden 2. Rita Timpere (Ned) z.t. 3. Connie Meyer (Ned) z.t 4. Hanneke Lieveree (Ned) z.t. %5. Marilyn Wells (Can) z.t 6. Betsy King (Fra-a) z.t. 10. Valerie Simonnet (Fra-a). ALENCON (GPD) Het klinkt paradoxaal, maar de triomftocht van de Nederlandse wiel- rensters door Frankrijk komt de verhoudin gen in het gezelschap van captain Ben Sche perkamp niet ten goede. Dat bleek gisteren in Alencon, waar Mieke Havik haar derde ritzege boekte. Aan de streep stonden de gezichten (Vst) z.t. 7. Nathahe Diart (Fra-a) z.t. 8. ecbter lang zo vrolijk niet meer als de eerste Jolanta Goral (Vst) z.t 9. Connne le Gall dagen yan de Tour_ toen de jubel amper gren. zen kende. Nadat ze in de sprint om de dagprijs „slechts" derde was geworden, klaagde met name Connie Meijer steen en been. Rood aan gelopen zocht ze de ploegleidersauto, samen met de als tweede finishende Rita Timpers. „Mieke moet een ander ook eens wat gunnen", merkte de nationale kampioene gebrand op. „Ik voor haar in de finale het gat dicht rijden en dan gaat zij ook nog met de eerste plaats Algemeen klassement: 1. Mieke Havik (Ned), 8 uur, 1 minuut en 28 seconden 2. Connie Meyer (Ned) op 1.27 3. Heieen Hage (Ned) z.t. 4. Rita Timpere (Ned) op 1.32 5. Hanneke Lie veree (Ned) z.t. 6. Mary Nanne-Martin (Vst) z.t. 7. Corinne le Gall (Fra-a) op 1.37 8. Petra de Bruin (Ned) z.t. 9. Christine Waller (Fra-b) op 1.40 10. Valerie Simon net (Fra-a) op 1.42 strijken. Dat is toch geen stijl". Met zowel een gele als een groene trui om haar lichaam toonde Mieke Havik zich niet ontvankelijk voor de kritiek van haar ploegge noten. „Wat denk je, ik heb wel zes zeven gaten dichtgereden. Ze moeten niet zeuren, per slot van rekening heb ik ook nog de gele trui te verdedigen". De rustdag die het vrouwen-peloton van daag heeft, komt voor Scheperkamp precies op tijd om te pogen de rijen weer te doen slui ten. „Ach, ik heb alleen een stukje jalouzie in te dammen. Verder wil ik er eigenlijk niet te diep op ingaan. In alle emotie van de strijd wordt er wel eens wat gezegd. Essentieel is dat daar komt het uiteindelijk op Trimmerstempo Peter Post zei het voor de zesde etappe niet met zoveel woorden, maar hij bleek wel teleurgesteld in Oosterbosch, die zich niet bepaald een doorbijter had getoond. "Ik individuele sport zyn, de collectieve belangen weet natuurlijk langer dat Bert wegen heel zwaar. Wie voor een ander werkt, snel uit zijn evenwicht is. Je kunt mag op zijn tyd ook wat steun terug verwach ten. Alleen op die Toch is Meijers onvrede met de gang van z ken niet onterecht. Wielrennen mag dan e< i eenmaal moeilijk kun je de goede anderen. Als ik de kop van Knete- geest in een ploeg houden. „Daarom ook zou mann op het lijf van Oosterbosch Havik best eens wat minder eerzuchtig mogen had kunnen zetten, zou ik het al zyn en anderen ook eens wat moeten gunnen, lang gedaan hebben. Dat zou een zeker nu het hier zo gemakkelijk kan", vindt' fenomenale renner opleveren", ook de mecaniciën van de Oranje-ploeg. Post bleek moeite te hebben met Er zyn inmiddels ook al aanwijzingen dat de de povere instelling van Ooster- Oranje-vrouwen in de bergen hun hoofdrol bosch. Na zijn lekke band fietste zullen moeten prijsgeven. In een beklimming hy in trimmerstempo naar de eind- van een colletje van de vierde categorie had- streep, zodat hij de tijdslimiet over- den de Nederlanders het niet gemakkelijk schreed. Post: "Ik heb Ooster toen twee Amerikaantjes het initiatief namen. In de resterende tien kilometer naar de eind streep kon de opgelopen schade echter nog worden hersteld, zodat ook Alencon in het te ken stond van Hollands glorie. tussen Cergy-Pontoise en Alencon, eigenlijk een directe confrontatie tussen de Kwantum-equipe en de Panasonic-brigade. Een strijd die geen van beiden de winst oplever de, want in een tumultueuze mas sa-aankomst sprong de Belg Frank Hoste uit de krioelende massa als winnaar naar voren. De groene truidrager uit de duurste Belgische profwielerploeg Europ Decor die het hele seizoen slechts matige formaties met renners die vroeger altijd goed waren voor een domi nante rol in de eerste weken van de Tour hebben nog steeds geen rit gewonnen. Wel werden er gisteren kleine onderlinge gevechtjes geleverd. ALENCON (GPD) Nors bladerde Jan Raas gisterochtend de Franse kranten door. Zijn formatie en die van Post werden er aangewezen als de schuldigen van de monster-ont snapping een dag eerder in de Tour. Hun onderlinge oorlog betekende een directe aan slag op het klassement, maar de Zeeuw wees de verwijten van de hand. „Het is echt niet zo dat wij een ander de trui laten pakken om te voorkomen dat Post 'm krijgt". Trouwens ook Post hield zich op de vlakte. „Je weet toch nooit hoe zo'n etappe loopt. Wie vertelt mij bijvoorbeeld hoe het vandaag zal gaan? niemand toch". Het werd aan het eind van de rit prestaties afleverde, won zyn twee de rit in deze jonge Tour de France. Vooral echter dankzij de levensge vaarlijke manoeuvre van Sean Kel ly in de allerlaatste fase. Hij stuur de zijn concurrenten regelrecht in de richting van de stalen drang hekken en alleen een wonder voor kwam dat er geen massale valpartij ontstond. Kelly, die op de dag van de ploe gentijdrit zo'n drie minuten ver speelde en daarmee ook een gun stige uitgangspositie voor een goed eindklassement verloren zag gaan, is kennelijk in paniek geraakt en doet daarom uiterst dwaze dingen. De wedstrijdcommissarissen tra den er hard tegen op. De Ier werd teruggezet naar de laatste plaats van de uitslag, kreeg duizend franc boete en vijftien seconden straf tijd. Een beslissing die de Zwitser Gilbert Glaus, nu tweede, maar ook Eddy Planckaert van harte toejuichten. Sean „Kelly is een smeerlap", ARNHEM (GPD)Als het aan de ere-voorzitter van de inter nationale atletiekfederatie (IAAF), Ad Paulen, ligt zal het wereldrecord dat de Portu gees Fernando Mamede maan dag in Oslo op de tien kil om ter liep (27.13,81) niet erkend wor den. De Nederlander beeft in middels bij de IAAF een otti- cièle klacht ingediend die ge richt is tegen de onreglemen taire steun, die Mamede kreeg van ingehuurde bazen. Ad Paulen: „Een vent in een groene broek, die zich notabe- ne een ronde liet inlopen om daarna weer bet tempo te gaan bepalen. Dit is absoluut tegen de regels. Het is een schending van de reglemen ten". ,J)e IAAF zal nu duidelijk heid moeten verschaffen. De permit-meeting in Oslo was voorzien van ofTtcièle juryle den, die ook IAAF-juryleden zijn. Ook zij zullen beseft heb ben dat Mamede op een on reglementaire wijze zijn we reldrecord liep. Ik vind dat je dat dan moet constateren. Ik was zelf niet in Oslo, maar heb de tv-beelden gezien. Wat die atleet in die groene broek deed is gewoon te gek", aldus Pau len over de race waarin Mame de en de als tweede eindigende Lopes geholpen werden door de Amerikaan Eyestone en de landgenoten van het snelle Portugese duo, Alvez en Mar ques. Paulen doelt op de laat ste atleet als hij 't heeft over de atleet in die groene broek. „Ik verwacht dat mijn klacht aan de orde komt tij dens het IAAF-congres dat ge lijktijdig met de Olympische Spelen in Los Angeles wordt gehouden", aldus Ad Paulen. Zoals die om de bonificaties. Klas sementsrenner Phil Anderson nam in zijn jacht op seconden de rode trui van de tussensprints over van Jacques Hanegraaf. „Maar ik wilde me het liefst sparen voor de finale, om nog iets te ondernemen", aldus de Brabander. In die eindstrijd stonden de ploegen van Raas en Post zeer begrijpelijk lijnrecht te genover elkaar. Raas c.s. moeten het hebben van korte ontsnappin gen op het einde, de equipe van Post heeft er alle belang bij om het veld samen te houden en zijn sprinters uit te spelen in een spurt van het peloton. Dat laatste lukte bijna niet toen de Italiaan Simone Fraccaro de groep ontglipte en pas heel dicht fulmineerde de Belgische sprinter by de streep werd teruggepakt En j-r. i daar profiteerde groene truidrager uit de ploeg van Peter Post by voor- r beeld. Meteen over de streep gaf Hoste hy de kamikaze-sprinter een opla waai. „Maar meer kon ik niet doen", aldus Planckaert, „want een protest indienen heeft geen zin. Ik win toch de rit niet". "Heel gewoon" Die zege was voor Frank Hoste, die handig om het tumult heen ging. Toch beschouwde Gerrie Knete mann, de enige Nederlandse ploeg maat van Hoste, de spurtzege niet als een verrassing. „Iemand die Bontempi kan kloppen en Freuler moet toch ook jongens als Vande raerden en Planckaert kunnen hebben. Dat blijken dan toch maar heel gewone renners te zijn". Maar dat tweetal wenste de uitslag van gisteren niet als een reguliere ne derlaag te zien. „Als de sprint gewoon loopt, win ik", aldus Planckaert. Eveneens voor zijn eigen kans stortte Vande raerden zich in het strijdgewoel. De Belg won onderweg wel een 'vliegende etappe', maar moet nog altijd een echte ritzege ontberen. „Ach", probeerde hy zich groot te houden, „als je niet wint zeggen ze meteen datje slecht bent. En dat is niet zo. Het zit ons even tegen. We hebben het voorseizoen alles ge wonnen en nu gaat het niet. De ploeg van Hoste stelde het hele jaar niets voor en komt nu naar voren. De ploeg van Raas pakt een paar dagen de trui en krijgt alle publici teit. Daarom valt het optreden van ons ook extra op. In omgekeerde zin, dan", betoogde de Belgische kampioen. Volgens de Fransen is het alleen maar een gevolg van de onderlinge rivaliteit tussen de twee grote „Ne derlandse' equipes. Immers, twee de onregelmatige sprint. Kelly lijkt hier ook etappe-winnaar Frank Hoste nog een 'zwieper' te willen geven. De Belg won echter zijn tweede etappe, de Ier zag zijn dwaze spurt bestraft met diskwalificatie. (foto anp) ALENCON (AFP) - De Franse coureurs Jean-Claude Bagot en Serge Beucherie zijn vandaag niet gestart in de tydrit. Bagot liep al in de vyfde etappe een elleboogbreuk in zijn linke rarm op.Gisteren was de onfor tuinlijke renner uit de ploeg van Kelly opnieuw betrokken bij een valparty. Bagot brak daarbij een bot in zijn rechter bovenarm. Dezelfde valpartij was ook voor Beucherie het einde van de 71e Tour. De ren ner uit de ploeg Danguillaume had, zoals pas na aankomst bleek, daarby zyn linkerdy- been gebroken. Knetemann Gerrie Knetemann, die gisteren uitstekend voorbereidend werk deed voor zijn ploegmaat Frank Hoste, blijkt erg gewild te zijn bij verschillende wieler- formaties. Een van de gegadig den is de Skil-ploeg van de Franse burggraaf Jean de Gri baldy. Die equipe zal zaterdag 14 juli bekendmaken hoe de nieuwe ploeg voor 1985 eruit komt te zien. Hoogstwaarschijnlijk zal de Ier Sean Kelly er geen deel meer van uitmaken. Het laat zich aanzien dat hij vertrekt naar de huidige Belgische equi pe van Knetemann (Euro-De cor), die met een Italiaanse co- sponsor (Santini) verder gaat. bosch niet gedwongen r tour te gaan. Hij wilde zelf dol graag mee, hij zat vol ambities, zei hy". Voor successen tijdens de eerste tien dagen voor het gebergte op de Frans-Spaanse grens nam Post vooral de Belgen Planckaert en Vanderaerden mee. Voor de tour samen goed voor 25 overwinnin gen. In de Ronde van Frankrijk werden ze. dag na dag kansloos weggesprint door bijvoorbeeld hun landgenoot Frank Hoste, die in het voorjaar alle duels had verlo ren. Post: "We zyn met tien ren ners naar de tour gekomen, waar een heel groot peloton aan de start verscheen. Wy hebben verschillen de belangen. Anderson en Winnen ryden voor het klassement, Ooster bosch ging mee voor de tijdritten en Veldscholten is eenvoudig niet geschikt om op smalle, bochtige wegen in het gedrang te rijden. Zo bleven er maar weinig renners over om de sprint voor te bereiden. In klassiekers of kleinere etappewed strijden konden we de zaak onder controle nemen. In zo'n groot pelo ton niet. Andere ploegen deden dat ook nauwelijks. Daardoor kwam het op geluk aan en dat hebben we niet gehad". De ploegleider noemt de 71e tour een gekkenhuis. De eerste dagen «werd er over zulke smalle wegen gereden, dat niet eens twee auto's naast elkaar konden. "Geen won der dat er valpartijen waren", stel de Post. "Eigenlijk was het te dwaas dat zo'n groot peloton van 170 renners over zulke smalle we gen werd gestuurd. Er konden hooguit tien, twaalf renners voorop rijden. De renners zagen dikswijls niet eens wie er ontsnapt waren. Er was ook het risico, dat de groep in tweêen zou breken. Stel dat je als favoriet per ongeluk achterin zit en het breekt, dan kan de tour voor je verloren zijn. Anderson kreeg op een slecht moment een lekke band. Hij kon nooit meer helemaal voor aan terug komen". Zenuwen Volgens Post werkten de tussen sprints met bonificaties danig op de zenuwen van de groten. "Van daar dat ze Le Guilloux, Barteau en die Portugees hebben laten wegrijden. Dat scheelde gedrang onderweg. Bij de bonificatie sprints wordt nu alleen nog ge duelleerd door de renners die be lang hebben bij tijdwinst". Dat hij geen renner mee had in de monstervlucht van dinsdag, vond Post niet erg. "Je kunt niet bij elke ontsnapping zitten. Negen van de tien keer wordt zo'n groepje voor de eindstreep ingelopen. Dit keer toevallig niet". WADDINXVEEN - In de profwie- lerzesdaagse van Rijn en Gouwe blijft het stuivertje wisselen met de leiderstrui. De enige renner die het tricot langer dan een dag wist vast te houden bleek tot nu toe Johnny Broers. Na de koers in Waddinx- veen, diende hij deze gisteravond echter in te leveren bij proloogwin naar Jos Lammertink, die ditmaal als vierde eindigde. De aandacht van het publiek ging echter in hoofdzaak uit naar de verrichtingen van thuisryder Hans Langerijs. De Waddinxvener bleek de verantwoording die deze avond op zijn schouders rustte uit stekend aan te kunnen. Langerijs reageerde attent op de verschillen de korte ontsnappingen, was van de party toen een grote kopgroep het definitieve gat sloeg en won vervolgens de etappe door zyn me devluchters van de laatste kilom- ters, Heddy Nieuwdorp en Fons van Katwijk, achter zich te laten. Bovendien bracht de AVP-Viditel coureur ook nog eens de leiders- prijs op zijn naam, altijd een bewys dat een renner zeer strijdlustig heeft gereden. Met meer toeschouwers dan in voorgaande etappe-plaatsen en een levendige koers kon de organisatie van de "Zes" ditmaal tevreden zijn. De renners wensten Broers het le ven in zijn oranje leiderstricot van het begin af danig zuur te maken. De tegenwoordig in Brabant woonachtige Maartensdijker liet mentsleider verzuimde mee te springen en het ontbrak hem daar na aan de macht om nog iets tegen de vlucht te doen. Binnen drie ron den was de kloof tussen de eerste en tweede groep groot genoeg om van de beslissende slag te kunnen spreken. Het twaalftal kon zich toen op maken voor de finale. Eerst pro beerde Jos Schipper het in zijn eentje, daarna was het de beurt aan het drietal Langerijs-Nieuwdorp- Van Katwijk. In de voor dezelfde ploeg uitkomende Heddy Nieuw dorp vond Hans Langerijs i zich echter niet kennen en had zelf stekende coalitiegenoot ter onder- flink aandeel in de talryl^p vluchtpogingen, die telkens weer teniet werden gedaan. Die inspan ningen werden Broers echter noodlottig, toen met nog 15 ronden te gaan een twaalftal-renners het peloton vaarwel zegde. De klasse- steuning van zijn winstplannen. De zege van de Waddinxvener ver- liep volgens het boekje: eerst sprong Nieuwdorp weg, waarna de rappe Van Katwijk het gat tegen wil en dank dichtreed. In de slot- ronde was het vervolgens de beurt aan Langerijs om de beslissende jump te maken. Van Katwijk had geen antwoord meer, waarna Lan gerijs' zege beklonken was. Van Katwijk won de spurt van Nieuwdorp, terwijl achter hen Jos Lammertink in een achtervolgend groepje van drie goede zaken deed, door op de pure macht Van Vlim- meren en Theo Smit in de sprint te kloppen. Smit kon zich achteraf over zijn "off-day" aangaande de eindspurt wel voor het hoofd slaan. Als normaliter de rapste van de drie, had hij zich in de plaats van Lammertink van de leiderstrui kunnen verzekeren. Nu moet de Zwanenburger het met een achter stand van twee punten op de Wier- denaar doen. Spanning blijft er echter met nog twee etappes te rij den volop in de stryd om de eind zege. Ook Hans Langerijs verze kerde zich met zyn overwinning van goede papieren, terwijl John ny Broers eveneens in de running blyft. Morgenavond ryden de ren ners vanaf kwart over zeven aan de Willem de Zwijgerlaan in Bodegra- De uitslag: 1 Hans Langerijs 100 km in 2 15 04. 2 Fons van Katwyk, 3 Heddy Nieuwdorp; 4 Jos Lammertink; 5 Mario van Vlimmeren; 6 Theo Smit; 7 Frits i Bindsbergen; 8 Fred van Dongen; 9 Gerwen 107. De voorwedstryd van de dames ein digde in een overwinning van Monique de Broin, die haar medevluchtstere Jo ke Withagen en Petra Stel in de spurt de baas bleef. Els Koolloos-Van Leeuwen finishte als tiende. De aanwezige dames uit de Olympische selectie roerden zich danig in de stryd, maar misten de beslis sende slag. RUUD DOBBELAAR

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 9